Venray Muzikaal Totaal Voedselbank Venray gaat uitbreiden Doe-praatgroep EVA zoekt vrijwilligers Certificaat GGD Waterpret op De Landweert Karma in schouwburg slippers va E IS ZDmErschaenen va E 33 zamarlaarzan va E GS sneakers va E 43 PEEL EN MAAS De dertiende editie van Venray Muzikaal Totaal (VMT) wordt op vrijdag 17 juli gehouden in het centrum van Venray. Deze hele dag staat in het teken van muziek. Om te zorgen voor een goede muzikale avond is de organisa tie van VMT op zoek naar lokale muzikanten. Ook dit jaar heeft de organisatie van VMT weer vele inschrijvingen mogen ontvangen van muzikanten van fanfares, big bands, (gospel)koren, rockbands, close harmony en smartlappen. De hoeveelheid inschrijvingen was dit jaar zo enorm dat de orga nisatie niet alle artiesten kon uit nodigen voor een optreden. Naast de vele muzikale optredens op de podia en door de winkelstraten heen biedt VMT ook weer een avond Late night shopping met dit jaar als motto Hoe later, hoe Gek ker. De winkels in het centrum zijn tot 23.00 uur geopend. Veel leden van Venray Centraal komen met speciale Late night shopping acties om het feest compleet te maken. Het wordt dus weer een avond van zingen, swingen en afdingen. Ook is er dit jaar weer een kinderpodium. Op het podi um van de Grote Markt gaan vele jonge talenten hun kunsten verto nen. Het kinderpodium gaat om 8.30 uur van start. Ondanks het feit dat de muzikanten van VMT geen vergoeding krijgen, groeit het aantal geïnteresseerde deelne mers nog ieder jaar. Zoveel zelfs dat jaarlijks een groot aantal van hen teleurgesteld moet worden. Voor meer informatie over Venray Muziek Totaal ken men kijken op info@venraymuzikaaltotaal.nl. De Voedselbank in Venray, opgericht in 2007 door onder meer Lydi Goedee en Henk van Egmond, gaat de activiteiten en de organisatie fors uitbreiden. Gezien de toename van het aantal cliën ten is dit helaas hard nodig. Steeds meer mensen weten de weg naar deze organisatie te vinden. De Voedselbank verschaft waardevol le voedselpakketten aan personen (met name gezinnen) in Venray en omgeving, die het financieel erg moeilijk hebben. De etenswaren worden verza meld bij supermarkten, organisa ties en instellingen, die deze pro ducten overtollig hebben en de Voedselbank een warm hart toe dragen. De voornamelijk levens middelen worden gekeurd en ver deeld over pakketten per gezin. Iedere donderdag kunnen de cliënten van de Voedselbank hun pakket ophalen bij de Protestant se Kerk in het Brukske. Er een nij pend tekort aan ruimte ontstaan, en dit staat de noodzakelijke groei van de Voedselbank in de weg. De Voedselbank geeft wekelijks voed selpakketten aan gezinnen die leven van een bestaansminimum. Zij kunnen cliënt van de Voedsel- bank worden.Wie zich bij de Voed- selbank heeft aangemeld, krijgt eerst een vertrouwelijk intakege sprek om te bepalen of men aan de criteria voldoet en om verdere informatie over de gang van zaken bij de Voedselbank te geven. Voor genoemde criteria worden elk kwartaal met de betrokkenen gecontroleerd om te waarborgen, dat de waardevolle producten ook echt daar terechtkomen waar het nodig is. Gezien de groei en de benodigde professionalisering is er een nieuw bestuur gevormd bestaande uit een voorzitter, secretaris, penningmeester en twee overige bestuursleden .Dit nieuwe bestuur zal tal van pro blemen moeten gaan oplossen zoals het vinden van een nieuwe locatie, de financiering van de activiteiten, het transport van de waren, meer vrijwilligers etc. Het bestuur is aangezocht in samen werking met de cliëntenraad van de Gemeente Venray en heeft de nodige netwerken en expertise om de problemen met succes aan te pakken. De bestaande beschik bare ruimte is ook te klein om bijvoorbeeld goederen op te slaan, wat noodzakelijk wordt bij groei. Gezocht wordt naar 200 m2 op een plek waar de cliënten redelijk anoniem hun pakketten kunnen ophalen. Een ieder die daarvoor suggesties heeft, is van harte wel kom om dit te melden. Momen teel wordt gedurende drie dagen op vele plaatsen in de omgeving door vrijwilligers etenswaar ver zameld met kleine auto's die aan het einde van hun levensduur zijn. Daarom is men op zoek naar een goede tweedehands bestelbus met laadcapaciteit. Wie zou voor deze nobele zaak zo'n bus ter beschik king kunnen stellen of sponsoren. De Voedselbank heeft deze hulp nodig. Momenteel heeft de Voed- selbank, inclusief het bestuur, zo'n vijftien vrijwilligers. Dat is veel te weinig. Er moeten er zeker nog acht bijkomen. In samenwerking met Match in Venray wordt hier naar gezocht. Men kan zich ook spontaan aanmelden. Hiervoor kan men contact opnemen met Marianne Verhoeven via telefoon 06-51014984 of bij Fred Welschen via telefoon 06-21523322. In het najaar worden vanuit het preventieprogramma KOPP/KVO van GGZNML en RiaggZuid in de regio Noord- en Midden-Limburg weer ondersteuningsgroepen voor kinderen (9-12 en 12-15 jaar) van ouders met psychische en/of verslavingsproblemen worden aangeboden. Deze kinderen wor den in hun gezin veelal met stress situaties geconfronteerd. Met een ander hierover praten is voor de meeste kinderen echter moeilijk. Ze denken vaak dat zij de enige zijn in een dergelijke situatie. Uit onderzoek is echter gebleken dat praten helpt! In deze groepen ervaren de kinderen dat ze niet de enige zijn met een ouder(s) met psychische en/of verslavingspro blemen en kunnen steun vinden bij elkaar. Naast praten met elkaar worden de bijeenkomsten inge vuld met leuke activiteiten. De groepen bestaan uit negen bijeen komsten, inclusief een terugkom- bijeenkomst, voor kinderen en twee informatieve bijeenkomsten voor ouders. Omstreeks oktober is er een doe-praatgroep (9-12 jaar) in Venray en een pubergroep (12-15 jaar) in Roermond. Voor meer informatie en aanmelding kan men contact opnemen met het preventiepro gramma KOPP/KVO via telefoon (0478)527066 of via e-mail igg@ ggznml.nl. Wonen Venray en Destion startten begin dit jaar de actie 'Goed Gesloten!' Daarbij werd aandacht gevraagd voor goed hang- en sluitwerk en in het bijzonder voor inbraakveilige slotplaten. Wonen Venray en Destion heb ben versneld bij in totaal 700 woningen in de gemeentes Gen nep, Mook en Middelaar, Bergen en Venray inbraakveilige slotplaten aangebracht. Deze actie is kort geleden met succes afgerond. De betreffende bewoners stelden het gratis aanbrengen van de inbraak- veilige sloten erg op prijs. De actie 'Goed Gesloten' maakt deel uit van het actieplan van het anti- inbraakproject Waak voor Inbraak dat in mei 2008 is gestart. Goed hang- en sluitwerk werkt absoluut preventief tegen wonin ginbraken. Uit onderzoek blijkt dat de meeste inbraken worden gepleegd door gelegenheidsdie- ven, die vaak binnenkomen door dat ramen en deuren zijn voorzien van ondeugdelijk sluitwerk. Dat gaat door het zogenaamde knak ken' van de schilden, ook wel bekend als de Bulgaarse methode. Veiligheidsschilden met het Poli tiekeurmerk Veilig Wonen voorko men deze vorm van inbraak. Medio vorig jaar is, ook in het kader van het project Waak voor Inbraak, aan alle bewoners van Brukske SelectaDNA uitgedeeld. Met Selec- taDNA kunnen waardevolle goe deren preventief beschermd wor den tegen diefstal. Sindsdien is het aantal woninginbraken in de wijk Brukske gedaald. Waarschijnlijk zet deze daling zich in deze wijk nog verder door na de actie Goed Gesloten. Dé oplossing voor woningin braken bestaat niet. Een niet afge sloten raam of een touwtje uit de brievenbus maakt het dieven wel erg gemakkelijk. Er zijn wel ver schillende voorzorgsmaatregelen die bewoners zelf kunnen nemen. De belangrijkste maatregel is, dat men zich ervan bewust is dat de gelegenheid de dief maakt: is het huis goed afgesloten? Liggen por- De woningcorporaties Wonen Venray en Destion hebben dit jaar versneld bij in totaal 700 woningen in diverse gemeentes van het politiedistrict Venray inbraakveilige slotplaten aange bracht. temonnee en de autosleutels niet in de gang? Zijn ramen en deuren voorzien van gecertificeerde slo ten? Kijk voor meer tips op www. waakvoorinbraak.nl. Voor meer informatie omtrent de actie Goed Gesloten kunt u contact opnemen met woningcorporatie Wonen Venray (venray@wonenlimburg. nl t.a.v. W Dinghs) of woningcor poratie Destion (post@destion.nl t.a.v. D. de Kok). Een van de ambities van de Stichting Promotie Noord Limburg wordt verwezenlijkt nu ondernemers massaal deel nemen aan het project Toeris tische Informatie Voorziening en zelf bereid zijn daarin extra te investeren, ondersteund door de Kamer van Koophan del. Om de zichtbaarheid van de regio te vergroten heeft Stichting Promotie Noord-Limburg het initi atief genomen om voor het einde van het jaar een toeristische infor matievoorziening te implemente ren. Dit systeem bestaat uit I-pun ten, een website en bijpassend foldermateriaal, hetgeen gecom bineerd wordt ingezet. Voor de toerist die zich in de regio bevindt maar zeker ook de eigen bewoner, is informatie over wat er te doen is gemakkelijk te achterhalen door bij het I-punt bijvoorbeeld de knop 'dagje uit' aan te raken. Daaronder staan alle ondernemin gen vermeld waar de toerist naar toe kan gaan om te recreëren. Ondernemingen zoals Toverland, Aardbeienland maar ook bijvoor beeld de Hertog Jan brouwerijen of de Kasteeltuinen zijn terug te vinden onder deze knop. De website krijgt eenzelfde 'look and feel' maar gaat zich daarnaast via een uitgekiende online marketing strategie richten op de toerist die nog een keuze moet maken voor een regio om te verblijven. Op vragen als: 'Waar kan ik overnach ten in Noord-Limburg?' krijgt de toekomstige gast direct antwoord doordat de website een uitgebreid overzicht van de diverse hotels, bungalowparken, campings, bed breakfast, boerencampings en groepsaccommodaties presen teert. De folder is te bestellen als naslagwerk of handig om mee te nemen voor onderweg. En dit zijn nog maar een paar voorbeelden Voor de vijftiende keer gaat Venray Oldtimer City zich mani festeren. De activiteiten in 2009: Knapzakken Toer Venray op 25 juli, Venrayse Oldtimer Toertocht op 26 juli en The Night of the Roa ring Oldies op 20 september. De Knapzakken Toer Venray wordt dit jaar voor de vijfde keer aange boden. De deelnemers krijgen de gehele dag om de ongeveer 160 kilometers af te leggen, te genie ten van de omgeving, bezienswaar digheden onderweg te bekijken en te picknicken. De knapzak met inhoud is inbegrepen.Voor dit old timerevenement wordt een voor inschrijving gevraagd. Deelname is mogelijk met een personenauto's van bouwjaar 1975 of eerder. Het starttijdstip van deze toertocht is van de mogelijkheden die de toe ristische informatievoorziening biedt. Vandaar dat ondernemers werkzaam in toerisme en recre atie erg enthousiast zijn over het concept en de meerwaarde die het kan bieden voor hun bedrijfs voering. Zo enthousiast zelfs, dat een aantal ondernemers bereid was extra te investeren in het systeem om zo de doorgang van het project te garanderen. Met de hulp van de Kamer van Koophan- vanaf 9.30 uur. Aangeboden wordt om deel te nemen op basis van een dagarrangement of een driedaags arrangement. Voor meer informa tie, arrangementmogelijkheden en inschrijving zie www.venrayold- timercity.nl. of e-mail naar info@ venrayoldtimercity.nl. De Venrayse Oldtimer Toertocht is een inmid dels landelijk bekend evenement waar in 2008 ruim 370 oldtimers aan deelnamen. Deelname aan dit oldtimerevenement staat open voor personenauto's met een bouwjaar van 1975 of eerder. Voor de toertocht kan gekozen wor den uit een afstand van 50 km of 80 km. Inschrijving vooraf is niet nodig. Voor deelname aan de toer tocht kan men inschrijven op de dag van de tocht zelf, van 11.00 del, die het bedrag heeft verdub beld is hiermee een goede start van het project gewaarborgd. De extra investering van 24.000 euro werd officieel overhandigd door Frank van Gerven, directeur Recreatiepark BreeBronne en Donné Hendrick, projectmanager regiostimulering van de Kamer van Koophandel aan wethouder Leon Litjens, voorzitter van Stich ting Promotie Noord-Limburg op het gemeentehuis in Horst. tot 15.00 uur, bij de schouwburg. Voor meer informatie zie www. venrayoldtimercity.nl. of e-mail naar info@venrayoldtimercity.nl. The Night of the roaring Oldies is een nachtrit die op zondagmor gen om 04.00 uur van start gaat. Vervolgens rijden de deelnemers een tocht van 120 km met wat inspannende en ontspannende zaken om de deelnemers warm en wakker te houden. Rond 9.00 uur wordt er afgesloten met een gezamenlijk Engels ontbijt. Ook deze happening is een all-oldtime- revenement voor personenauto's ouder dan 25 jaar. Voor meer infor matie en inschrijvingsmogelijk heid zie www.venrayoldtimercity. nl. of e-mail naar info@venrayold- timercity.nl. Donderdag 9 juli 2009 - Pagina 11 Moedercentrum EVA in Ven- ray is op zoek naar vrouwe lijke vrijwilligers. Zo wordt er gezocht naar een coördinator voor het geven en nemen prin cipe, een coördinator nieuwe vrijwilligers, invaller Neder landse taalles, vrijwilliger tuinieren en een vrijwilliger kinderactiviteiten. Binnen het moedercentrum wordt zoveel mogelijk gewerkt volgens het geven en nemen principe. Dat wil zeggen: iedere bezoek ster van het centrum neemt iets van het moedercentrum mee, middels leren, ontdekken, bele ven, maar geeft tegelijkertijd ook iets terug in de vorm van vrijwil ligerswerk, iets organiseren, een bepaald dagdeel meehelpen, enzovoort. Om dit principe toe te gaan passen binnen het moeder centrum wordt een vrijwilligster gezocht die dit geven en nemen principe mee vorm wil gaan geven. De coördinatrice nieuwe vrijwilligers houdt onder meer bij voor welke activiteiten vrijwil ligers nodig zijn. Zij onderhoudt contact met de verschillende vrij- willigerswerkgroepen binnen EVA en voert gesprekken met nieuwe vrijwilligers om in te schatten welke activiteiten het best bij hen passen. De invaller Nederlandse taalles verzorgt Nederlandse les voor een groep allochtone vrou wen. Voor de tuin wordt een vrij williger gezocht die geniet van tuinieren en wekelijks de tuin bij EVA wil onderhouden. De vrijwil liger kinderactiviteiten vindt het leuk om met kinderen bezig te zijn door samen een spelletje te doen of voor te lezen maar vooral door er op toe te zien dat de kin deren zich veilig vermaken. De kinderactiviteiten vinden vooral 's morgens plaats. Moedercentrum EVA is een plek van en voor alle Nederlandse en niet-Nederlandse vrouwen uit de Gemeente Venray. De sfeer is ongedwongen en res pectvol. Er wordt gewerkt in een gezellige omgeving waar de voer taal Nederlands is. Voor de bezoek sters en vrijwilligsters is EVA een veilige plaats. Het moedercen trum kent geen lidmaatschap en elke vrouw kan vrijblijvend bin nenlopen. In het moedercentrum staan ontmoeting en ontwikke ling centraal en kunnen vrouwen hun kracht (her)ontdekken. Alle vrijwilligers worden ondersteund door de coördinator van het moe dercentrum. Wie er interesse in heeft om een van bovenstaande taken uit te gaan voeren, kan contact opne men met Annie Korstjaans via tele foon (0478)517399 of via e-mail a.korstjaans@synthese.nl. De GGD Limburg-Noord heeft met succes de certifice ring van de Jeugdgezondheids zorg en de bedrijfsondersteu- nende processen afgerond. Het HKZ-certificaat biedt een basisgarantie voor de kwaliteit van de dienstverlening. Dit keurmerk van de Stichting HKZ (Harmonisatie Kwaliteits beoordeling in de Zorgsector) kan alleen worden verkregen als de wijze waarop de organisatie is ingericht en functioneert vol doet aan bepaalde normen. Deze normen zijn vastgelegd in HKZ- certificatieschema's die vanuit de Stichting HKZ met de sector zelf en de financiers, patiënten/con sumenten en de overheid wor den samengesteld. De GGD heeft gekozen voor het certificeren van de jeugdgezondheidszorg om te laten zien dat de medewerkers professioneel handelen en dat de zaken intern goed op orde zijn. Kenmerkend voor een HKZ-certi- ficaat is verder dat de klant prin cipieel centraal wordt gesteld, dat er betrouwbare resultaten worden gepresenteerd en dat er voortdurend wordt gewerkt aan het verbeteren van de zorg- en dienstverlening. Certificeren was lange tijd een eigen keuze van de organisatie. Die vrijblijvendheid is er inmiddels vanaf. Zo verlangt de Inspectie voor Gezondheidszorg, die toezicht uitoefent op de kwali teit van de zorg, dat instellingen in de gezondheidszorg, dus ook de GGD, zich laten certificeren. Wie plukt er de vruchten? De GGD Limburg-Noord levert, veelal in opdracht van gemeen ten, gekwalificeerde producten en diensten aan de inwoners in de regio. Deze inwoners hebben belang bij een goede dienstverle ning en adequate zorg, die door professionele medewerkers wordt geboden met oog voor de behoef ten en belangen van de cliënt. Gemeenten hebben in toenemen de mate behoefte aan betrouw bare partners waar zij diensten bij inkopen. Het HKZ-certificaat versterkt de positie van de GGD in de zakelijke relatie met de gemeenten, maar ook wat betreft de samenwerking met andere zor ginstellingen. Binnen de jeugdge zondheidszorg en voor de onder steunende bedrijfsprocessen heeft de GGD haar werk zodanig geor ganiseerd, dat aan alle voorwaar den is voldaan om verantwoorde zorg te kunnen leveren. In de afgelopen week was het geregeld veel te warm om in de klas te zitten. Daarom had Obs De Landweert er voor gekozen om de kinderen eens lekker te laten afkoelen. Alle kinderen van groep 1 tot en met 8 gingen ver spreid over de middag naar buiten om van de klaargezette badjes, de watertafels en de zon te genieten. Ze mochten hun zwemkleding aan en een waterpistooltje meene men. Uiteraard goed ingesmeerd genoten alle kinderen van deze geweldige gebeurtenis. Het werd zelfs nog gaver toen de vrijwil lige brandweer aan kwam zet ten en verschillende brandslan gen uitrolden. Het water kwam metershoog. Iedereen die graag nat wilde worden, was dan ook door en door nat. Aan het eind konden de kinderen heerlijk zonnen op ons schoolplein. Het leek wel of we aan zee op het strand waren. In de schouwburg van Venray werd afgelopen weekend twee keer de voorstelling Karma door Kunstencentrum Jerusalem opge voerd. In totaal 220 deelnemers en docenten van de afdelingen Muziek, Dans en Theater van Jerusalem hadden alle kunstdis ciplines in de voorstelling verwe ven. In het verhaal werd een God naar de aarde gestuurd om daar als baby geboren te worden. Hij groeit op aan het hof als zoon van een koning en koningin. Die zijn echter niet blij ondanks het feit dat zij al heel lang op een baby hadden gehoopt. Er is namelijk een voorspelling gedaan over de toekomst van deze baby, waaruit blijkt dat deze zijn vader om zal brengen en gaat trouwen met zijn moeder. Men besluit om de jonge prins ver weg van het hof te bren gen en voor dood achter te laten. Hij wordt echter gevonden door een groep herders en groeit op. En de voorspelling komt alsnog uit shaes - accessaries aktie super sale éénmalig donderdag S juli extra kuupavund tut 21.u Steenstraat 4 Harst www.zapatD.nl Actie Goed Gesloten! goed ontvangen Cheque voor promotie Noord-Limburg Oldtimer City zapato

Peel en Maas | 2009 | | pagina 11