Mike Teunissen wint puntenklassement Michiel Boers wint Vlakwater Open Mini-driekwart toernooi TC Venray Niets! PEEL EN MAAS Sterk optreden Matthian Vaes BC 2002 BC Common Sense BC Klavertje Vier Overloonse Bridgeclub BC Venray Venray Open 2009 Wat gebeurt er als U niet adverteert PEEL EN MAAS Morteltoernooi Donderdag 2 juli 2009 - Pagina 24 Zwemmer Ron Jacobs heeft zijn zinnen gezet op World Transplant Games in 2011 Matthian Vaes heeft als lid van het welpenteam Limburg afgelopen weekend deelgenomen aan de NTTB- CUP. In Papendal moest er gespeeld worden tegen de teams van de afde lingen Zuid/West,West, Noord, Mid den, Gelre, Oost en Noord/West. Bij de meisjes wist het team van de afde ling Limburg als winnaar uit de bus te komen na twee dagen tafeltennissen. Bij de jongens ging het minder, want na twee dagen van tafeltennis vonden de jongens zich terug op de zesde plaats. Bij deze jongens speelde Vaes een hoofdrol, want zijn optreden was erg sterk. Hij wist al zijn wedstrijden winnend af te sluiten. Hij kan terugkij ken op een geslaagde NTTB-Cup. Het complete team van Limburg sloot af met een goede teamprestatie. De slotdrive is afgewerkt. Het win nende paar in de gele lijn bestond uit de dames Clazien Baak en Henny Röhrick met 64.58 procent. Tweede waren de heren Toon den Brok en Math Keulards met 59.03 procent, gevolgd door het echtpaar Toos en Wim Spreeuwenberg met 55.56 pro cent. In de rode lijn was het bridge- paar Joke Peters en Piet Lorijn de beste met 62.50 procent. Tweede waren de dames Jo Hermans en Annie Marinus met 57.85 procent en derde waren de dames Doortje van Melick en AnnemieVossen met 57.75 procent. Op donderdag 10 september start het nieuwe bridgeseizoen. De laatste avond van het seizoen, de aardbeiendrive, is gespeeld. In geel was de eerste plaats met 60,42 procent voor Ali Overbeek en Thea Peters, gevolgd door Anny en Onnik Karagozyan met 58,85 procent. De derde plaats ging met 56,25 procent naar Irma Huijs en Leny Worst. In rood waren de winnaars met 66,67 procent Toine Tiggeloven en Jeanne Korsmit. Tweede met 54,17 procent waren Bets Bistervels en Hugo van der Windt. De derde plaats werd gedeeld door Tiny Schaminee met Frans Oudenhoven, Gert Claessens met Tonny Wijnhoven en Irma van Kortenhof met Paul Faas. De aardbeiendrive is gehouden. In de gele lijn zijn Lucy Pingen en Joop Hooft op de eerste plaats geëindigd met 69.50 procent, gevolgd door Jan Stiphout en Martien Verheyen met 59 57 procent. De derde plaats was voor Wilma Dik en Lei Vissers met 58.92 procent. In groen was de eerste plaats voor Marijke v.d. Boom en Aike van Glabbeek met 58.33 procent. Een gedeelde tweede en derde plaats was er voor Ria en Kees van Son en Truus Kok met Paul Faas met 57.81 procent. In het Gemeenschapshuis is de zomerdrive begonnen. De beste in lijn 1 waren Riet en Harry Willems met 60.92 procent, gevolgd door Mia Koopman en Annie Visser met 55.50 procent. Derde waren Hilde Koolen en Karel Jagers met 55.50 procent. In lijn 2 waren de winnaars Mien Kue- nen en Riet Dobbe met 69.75 pro cent. Miny en Wiel Verhoeven waren tweede met 63.83 procent, gevolgd door Annie Siroen en Ber Poels met 56.17 procent. Ook op de laatste speelavond van het seizoen waren er nog drie lijnen waarin gespeeld werd. In de gele lijn tussen de nummers 1 en 3 Edith Ottenheim met Ron van Gaal en Frans van Lieshout met Wim Manders, een keurige tweede plek voor Miets Bis- scheroux met Hilde Koolen. In de rode lijn was er een min of meer voorspelbare top drie; namelijk Mia Koopman met Riet Manders, Irene Camps met Jaques Jeurissen en Ria Liebrand met Mientje Wester. En in de groene lijn na Corrie Borssen met Cisca Voss twee verrassende paren op de volgende plaatsen Dien Houben met leen Linders en Rieky Claessens met Mia van der Heijden. Vanaf don derdagavond kan men zes weken in De Kiosk terecht en eind augustus starten de clubactiviteiten. De dertiende Venray Open wordt gehouden van woensdag 8 tot en met zaterdag 11 juli. Voor het eerst dit jaar is TV De Gagel als gevolg van de gemeentelijke herindeling als vaste deelnemer toegevoegd. Met Loonse Duinen als gastvereniging is het totale deelnemersveld met de vaste vereni gingen uit Oostrum, Oirlo/Castenray, Merselo, Leunen/Veulen/Heide, Yssel- steyn, TC Rodhe, en TC Venray met ongeveer 20 procent toegenomen. De organisatie is in handen van TC Venray, TC Rodhe, TV LVH en TV Ysselsteyn. Zowel de jeugd als de senioren spelen namens hun vereniging in teamver band in een soort Daviscupsysteem in poules tegen elkaar om het kampioen schap in de diverse categorieën. De jeugd speelt het hele toernooi op het park van TCV; de poulewedstrijden op woensdag en donderdag, en op vrij dag de finales en de wedstrijden om de derde en vierde plaats. De senioren spelen hun poulewedstrijden op de parken van Ysselsteyn (open klasse), Leunen (klasse 7), Overloon (klasse 8/9) en Rodhe (klasse veteranen 50+). De finales en de wedstrijden om de plaatsen 3 tot en met 6 worden gespeeld op zaterdag op de banen van TC Venray. Het toernooi wordt om 18.00 uur afgesloten met de prijsuit reiking. Aansluitend wordt er een slot en feestavond gehouden, opgeluisterd door de huisband van TCV, The Lucky Aces. Het laatste nieuws staat op http://venrayopen.planmysport.com. Mike Teunissen heeft met succes deelgenomen aan de driedaagse wie lerwedstrijd Acht van Bladel. Vrijdag ontsnapten 25 renners aan het pelo ton, onder wie Teunissen. In de eind sprint van deze groep werd hij knap derde. Zaterdag tijdens de tweede etappe werd hij tweede achter de Belg Giovanni de Merlier. Teunissen ontsnapte 500 meter voor de eind streep uit een achtervolgend groepje bestaande uit vier personen. Hij hield nog vier seconden voorsprong op het fel sprintende peloton. Door deze prestatie werd hij leider in drie klasse menten; het algemeen- het jongeren- en het puntenklassement. Zondag stond een tijdrit van dertien kilometer op het programma, in deze tijdrit ver loor hij zijn truien en werd 28ste. Hij reed een voor zijn doen goede tijdrit en wist het verlies tot een minimum te beperken. Voor de start van de laat ste etappe op zondagmiddag stond hij op een zevende plaats. In deze laatste etappe ontsnapten op 15 kilometer voor de finish negen renners, waar onder weer Teunissen. Onder aanvoe- ring van Teunissen liep deze groep in de laatste 15 kilometer uit naar een voorsprong van 45 seconden. Deze negen renners moesten sprinten voor de etappeoverwinning. Helaas kwam Teunissen een wiel tekort om de overwinning te beha len. Door deze prestatie eindigde hij uiteindelijk op een derde plaats in het algemeen klassement, maar hij wist wel het puntenklassement te winnen en zodoende de groene trui mee naar Ysselsteyn te nemen. Meer dan 190 deelnemers en een week lang stralend weer. Het Atlantic Telecom Vlakwater Open, het jaar lijkse open toernooi van Tennisclub Venray, was dit jaar een daverend suc ces. In negen dagen werden er liefst 343 tennispartijen gespeeld in de categorieën 3 tot en met 9. Met een zeer drukbezochte finale werd het toernooi afgelopen zondag afgesloten. Een van de spannendste partijen was de finale in de categorie heren enkel 3 tussen Michiel Boers en Rob Kardol. Uiteindelijk trok Broers, lid van TCV, aan het langste eind door de tiebreak van de derde set met 9-7 te winnen. Om het feest voor Boers compleet te maken won hij hierna ook nog eens de herendubbel 3 door met zijn part ner Ruud Geurts het koppel Floris Boers en Paul Geurts te verslaan. Uitslagen: heren enkel Rob Kardol-Michiel Boers, klasse 3, 2-6 6-2 6-7 Sjuul Gommans-Bram Martijn, klasse 4, 1-6 4-6 Moses Michael-Bram Martijn, klasse 5, 6-3 1-6 6-2 Moses Michael-Junior Onyenka, klasse 6, 7-6 7-5 Kees Graswinckel-John Jacobs, klasse 7 30+, 4-6 6-7 Patrick Poels-Job op t Root, klasse 7, 5-7 3-6 Maarten Pronk-Hans van der Waerden, klasse 8 30+ wo Lex Smit-Jasper Haaksma, klasse 8, 6-1 3-6 3-6 dames enkel Resie Hoeijmakers-Julie Cremers, klas se 4, 7-5 3-6 5-7 Eline van Bergen-Moniek van de Laak, klasse 5, 4-6 6-4 6-4 Michelle Ritman-Monique Verhoeven, klasse 6, 6-3 6-4 Femke de Booij-Kim Kusters, klasse 7, 2-6 5-7 Patricia Janssen-Vissers-Ellen van Lies hout 8, 6-3 6-4 Ilze de Rijk-Swinkels-Desiree van Has- sel, klasse 9 30+, 5-7 7-5 6-0 Heren Dubbel Michiel Boers/Ruud Geurts-Paul Geurts/Floris Boers, klasse 3, 6-1 6-2 Tim Cornelissen/Glenn Cremers-Tom Maassen/Rob Peelen, klasse 5, 6-1 6-3 Tom Berhitu/Norbert van Haren-Mark Geurts/Sjors van Eck, klasse 6, 7-6 1-6 3-6 Ruud Keijzers/Paul Faessen-Harrie Arts/Jan Heijden, klasse 7, 3-6 3-6 Daan Linssen/Gert-Jan Spee-Peter Sr. van Beek/Lex Smit, klasse 8, 3-6 4-6 dames dubbel M Verhoeven/M Beerkens-Noortje Vloet/Joaney Rijke, klasse 5, 6-3 2-6 4-6 JLJRijn/CKAF Haumann-Vierkotte- Michelle Ritman/Julia Heijden, klasse 6, 7-6 6-1 Wilja Brokking/Karin Overbeek-MLJJ Rosa-Lino Timp/N Nooyen, klasse 7 30+, 6-3 6-3 FCMVerkuijlen/MEM Custers-Romm- PH Janssen-Vissers/J Jakobs, klasse 8, 4-6 5-7 mix dubbel Judith Bovee/Paul Geurten-Moniek en Mark van de Laak, klasse 4, 6-0 6-4 Dorien Baan/Bram Mulder-R.Frèrejean M Verhofstad, klasse 6, 4-6 6-4 6-4 Dave Coelen/Melanie Laak-PH. Jans- sen-Vissers/T. Bergen, klasse 7, 2-6 0-6 Tennisvereniging Vierlingsbeek hield afgelopen week haar Mortel- toernooi. De uitslagen: HD5: 1) Willem van Buijtene, Mark Heijnen 2) Theo Jacobs, Kees van de Heuvel GD5 1) Sanne Brakels, Rowan v/d Heuvel 2) Annie van Dooren, Geert Heijnen, HD6 1) Patrick Baltissen, Marcel Ver hoeven 2) Corn Moors, Gert-Jan Hut ten, DD6) 1) Heleen Weerepas, Ellen Versteegen 2) Yvonne de Graaf, Elles Keijzers, GD6: 1) Elles Keijzers, Patrick Baltissen, 2) Joska Verniers, Jos Smits, HD 7: Bram Jacobs, Daan Jacobs, 2) Robert Mekking, Wiel Miggiels, DD7: Esther Buunen, Petra Gijsbers, 2) Hanny van Heuij, Liesbeth Jans, GD7: Mariska Reen, Rob v/d Berk, 2) Helmi Reen, Maarten Reen. Op het tennispark van TC Venray is het mini- en driekwarttoernooi gehou den voor de jeugd. Voor veel kinderen was dit de eerste keer dat zij een echte wedstrijd speelden. Er stond meteen veel op het spel, want de pou lewinnaars kregen een uitnodiging om deel te nemen aan de Limburgse kampioenschappen. Deze kampioen- schappen voor de driekwarttennissers worden net zoals vorig jaar gehouden op het park van TC Venray, en wel op 5 en 6 september. De poulewinnaars: Jovey Smits TC Venray, Kosse Elbers TC Venray, Jesper Arts TC Venray, Roy de Rijk TC Venray, Franka van Beek TC Venray, Ellis Christis TC Venlo, Elise Mols TC Venlo, Karlijn Röttgering TC Venray, Kjell Jeurissen TC Venlo, Wouter v.d. Waerden TC Venray, Jesper Ritman TC Venray, Pim v.d. Heuvel TC Venray, Mees v.d. Sterren LTC Maasbree, Suus Elbers TC Venray, Floor de Roos TC Venray, Sanne Korsten LTC Maasbree, Max de Rijk TC Venray, Jeroen Velthui- zen TC Rodhe, Iris Duisters TC Rodhe. Topsport om aandacht te vragen voor donorregistratie Ron Jacobs:Ik wil mensen laten zien dat getransplanteerden óók kun nen werken en sporten Sinds december 2008 zwemt Ron Jacobs uit Venray regelmatig. Zijn doel is om tot de zwemselec- tie te behoren die wordt uitge zonden naar de World Transplant Games, de wereldspelen voor getransplanteerden. Ron Jacobs (41) heeft namelijk in 1997 een harttransplantatie ondergaan. Hij behoort niet tot de selectie die in augustus naar de spelen in Gold- coast, Australië gaat. "Maar over twee jaar in Göteborg, Zweden, wil ik er wél bij zijn." Zijn drijf veer om zich te plaatsen, is dat hij mensen bewust wil maken om zich als donor te laten registre ren. In september is het twaalf jaar geleden dat Ron Jacobs een hart transplantatie onderging. Enkele jaren later zwom hij weer vrolijk rond en in 2001 nam hij zelfs deel aan de European World Transplant Games in Athene, waar hij zilver en brons won. "Ik wil mensen laten zien dat getrans planteerden óók kunnen werken en sporten, kortom dat ze een gewoon leven kunnen leiden. Vanaf december 2008 heb ik mezelf het doel gesteld om in de zwemselectie van de World Transplant Games te komen. Tot die tijd was zwemmen vooral een recre atieve bezigheid. Helaas heb ik de selectie dit jaar nog niet gehaald, van wege een tekort aan sponsorgelden van de Stichting Sport en Transplanta tie. Maar over twee jaar in Zweden wil ik erbij zijn." Bij sporten op hoog niveau hoort veel trainingsarbeid. "Ik sport twee a drie keer per week. Dan doe ik één uur cardiofitness of gewone fitness. De rest van de tijd zwem ik. Zondag 21 juni hebben we nog een training gehad in het Pieter van den Hoog- enband Zwemstadion in Eindhoven. Dat is mooi om mee te maken. Ik kan sport goed combineren met mijn werk. Mijn werkgever Blitta BV Venray steunt mij volledig. Door mijn trans plantatie heb ik vaak controles bij ver schillende specialisten. Het helpt mij enorm dat mijn werkgever altijd goed meewerkt." Het doel om te zwemmen reikt voor Ron Jacobs veel verder dan het behalen van de zwemselectie. "Door mee te doen aan de wereldspelen voor getransplanteerden hoop ik aan dacht te krijgen voor het donorschap. Te vaak denken mensen er niet over na om zich te registreren als donor. Ik merk dat mensen erover gaan naden ken als ze meer horen over de World Transplant Games. Het is belangrijk mensen bewust te maken om zich als donor te registreren. Door een transplantatie krijgt iemand de kans op een normaal leven. In het dage- lijks leven heb ik nog maar weinig last van mijn transplantatie. Ik neem nog wel iedere dag medicijnen, maar denk er niet meer dagelijks aan. Er zijn natuurlijk dingen waarmee ik rekening moet houden. Het is voor mij bijvoorbeeld niet verstandig te gaan diepzeeduiken." Een bedreiging voor getransplanteerde sporters is het uitblijven van sponsorgelden. "Door de financiële crisis is er een groot tekort aan sponsorgelden. Ik heb het geluk dat sportcentrum De Sprank uit Venray mij sponsort vanaf december 2008 tot en met augustus 2009. Dit maakt het voor mij mogelijk om regel matig te sporten. Zonder sponsors wordt het voor sporters erg moeilijk om sport te combineren met werk. Het aantal mensen dat naar de spelen mag, is sterk afhankelijk van de spon sorgelden. Ik ga de spelen in Australië in ieder geval goed volgen. Natuurlijk ken ik een aantal mensen die er naar toe gaan. Volgende keer ben ik hope lijk zelf van de partij." Lisa Dreesens vijfde op NK sprint Tijdens de Nederlandse sprintkam pioenschappen in Alkmaar is zwem ster Lisa Dreesens uit Venray vijfde geworden op de 50 meter vlinder slag. Dreesens zwom in haar serie in 0.28.31 naar de derde plek. De snelste zestien zwemsters gin gen door naar de halve finale en met een tijd van 0.28.07 plaatste ze zich als vierde voor de finale op het eind van de dag waaraan de acht snelste zwemsters mochten deelnemen. In de finale werd Dreesens vijfde in een tijd van 0.28.10 en zodoende gaat de tijd gezwommen in de halve finale van 0.28.07 de boeken in als een nieuw Limburgs record dames. Dat stond op naam van Mieke Veens uit Horst (0.28.57) gezwommen in 2005. In totaal hadden 84 zwemsters zich voor dit nummer gekwalificeerd. Kasper van Dijk, eveneens zwemmer van SG. Noord-Limburg, werd op de 50 vlin derslag 33e bij de jeugd een tijd van 0.27.48. Op de 100 wissel werd hij negen tiende bij de jeugd en 52e all in een persoonlijk record van 1.01.9. Ten slotte kwam hij tot een goed resultaat op de 50 schoolslag als vijftiende bij de jeugd en 35e all in bij de heren in een persoonlijk record van 30.95. treatment holland UNW*Tt

Peel en Maas | 2009 | | pagina 24