£j/emê berden sterk in schadewerk 't PELGRIMSHUIS r PROOI Bandoetere SOUSCHEF full -time Mathias Kraak presenteert Op avontuur voor een Braille Without Borders En verder: Sabine Franken naar EK Eventing HOOG ZOMER DAGEN Voor tegels, sanitair en tegelwerken!' Honderddertigste jaargang - week 27 - donderdag 2 juli 2009 Nieuws uit Meerlo-Wanssum 12-13 Gemeentelijke mededelingen 17-18 Kunst Cultuur 19-20 Sport 21-24 Kerkelijke diensten 26 Schoolstraat ZOMER DAGEN 10 EURO CADEAU s|AN KOCH F' TEGELS SANITAIR TEGELWERKEN x<5ëïelhq£>v 40% l'730% Venray-Oostrum 0478-585956 www.stoffelhoeve.nl Gemeente wil monumentale status laten vallen Het doek lijkt gevallen voor de witte huizen aan de Hoen derstraat. De oudste woningen van Venray zullen gesloopt worden zodra de gemeente de monumentale status laat vallen. Wethouder Teunissen (Lokaal Aktief) meldde dins dag in de raadsvergadering dat het college daartoe - onder voorwaarden - bereid is. "We eisen wel dat er een histo risch bouwwerk voor in de plaats komt met respect voor de omge ving", zei Teunissen. Het CDA stelde dinsdag vragen. De partij heeft vernomen dat er nieuwe initiatieven zijn. Het is de politiek een doorn in het oog dat dit his torisch stukje Venray zo in verval is geraakt. De witten huizen zijn al onge veer 25 jaar onbewoond. Een paar jaar geleden is het dak gesloopt omdat het te bouwvallig was. Een struikelblok voor renovatie of nieuwbouw vormt de monumen tale status. Net als het naastgele gen Dingus-pand zijn de witte hui zen een gemeentelijk monument. De familie Jeuken is als eigenaar onlangs met een bouwplan geko men. SNELSTE OPLOSSING In opdracht van de gemeente heeft Monumentenwacht Lim burg een onderzoek uitgevoerd. De conclusie luidt dat de panden in een zeer slechte staat verkeren. Volgens Teunissen is zowel reno vatie als nieuwbouw een optie. Het college moet hierover nog een besluit nemen. De wethou der liet doorschemeren dat het wegnemen van de monumen tale status, gevolgd door sloop en nieuwbouw, de snelste oplossing biedt. Bovendien is renovatie veel duurder. "Als de panden gesloopt worden dan kan er over een jaar een flinke kwaliteitsverbetering te zien zijn", verwacht Teunissen. Zover is het nog niet. Er moet een formele procedure gevolgd worden om de witte huizen als gemeentelijk monument te laten vervallen. Hiertegen is beroep en bezwaar mogelijk. Gerrit Verkoe- ijen (Samenwerking) wees erop dat het nogal gevoelig ligt bij som mige Venraynaren. Samenwerking ziet het liefste dat ook het leeg staande Dingus-gebouw bij de ontwikkeling wordt betrokken. De gemeente is eigenaar van de panden Hoenderstraat 10 en 12. "Zij lijken hetzelfde lot te onder gaan als we er niets aan doen", aldus Verkoeijen. KANSEN Bert Linskens (PvdA) juicht het initiatief toe. "Want dit gebied kan wel een opwaardering gebruiken." Maar de PvdA'er waakt voor een overhaaste beslissing. "Want het besluit om te slopen kan maar een keer worden genomen. Alle voors en tegens moeten we zorgvuldig tegen elkaar afwegen voordat we definitief de bijl laten vallen." Ook Frans van der Kruijf (VVD) houdt nog een slag om de arm. "Als je het sloopt, krijg je het nooit meer terug. Er zal wel iets in dezelfde stijl voor in de plaats moeten komen." Tom van den Hoek (Lokaal Aktief) eist dat er na de sloop weer snel opgebouwd wordt. "Het mag niet zo zijn dat we enkele jaren met een groot gat blijven zitten." Gerda van Stelten (CDA) vindt dat de gemeente zelf het goede voorbeeld moet geven met het Dingus-pand. Het CDA heeft er enerzijds moeite mee dat Venray weer een monumentaal gebouw verliest. "Het monument komt nooit meer terug. We moe ten wel goed naar de kansen kij ken." Het lot van de witte huizen ligt in handen van de gemeente raad die er eind dit jaar een beslis sing over neemt. Soft Laat ik om te beginnen zeggen dat het met de meeste Venrayse jongeren goed gaat. Maar je hebt er ook bij die opgroeien als tuig zolang de Nederlandse normen en waarden op straat niet kei hard worden gehandhaafd. Met name Marokkaanse jongeren zor gen voor problemen, ook in Ven- ray. Met een nieuwe aanpak, die stoelt op duidelijke grenzen en het belonen van goed gedrag, wil de gemeente samen met justitie, politie en andere ketenpartners de overlast van met name Marok kaanse probleemjongeren aanpak ken. Of ik daar veel vertrouwen in heb? Eigenlijk niet, want volgens mij zijn de maatregelen te soft. Er worden tonnen gepompt in zinloze projecten. Een harde aan pak is nodig. We moeten ervoor zorgen dat de jeugd het zo druk heeft met school, werk, stages en naschoolopvang in de avond- en weekeinden, dat op straat rond hangen niet eens meer kan. De gemeenten zingen nog steeds hetzelfde liedje, maar dat werkt niet. De overheid moet juist laten zien dat het gedogen ophoudt en dat een keiharde aanpak de enige mogelijkheid is om ontspoorde jongeren op het rechte pad te brengen. Die jongeren denken nu dat alles maar mag en zullen ook in de nieuwe pilot van de gemeente Venray onbereikbaar blijven, dat kan ik nu al voorspel len. Eerder grensstellend en cor rigerend optreden in gezinnen, in scholen, in de samenleving en door justitie en politie, betere en verplichte opleidingstrajecten voor jongeren (leer scholieren in lagere vakopleidingen een echt ambacht) en meer mogelijkhe den op de arbeidsmarkt: dat is volgens mij de succesformule voor de aanpak van de overlast van probleemjongeren. Het is of werken, of een opleiding volgen of iets anders zinnigs doen. Er is geen enkel excuus om op straat ellende te veroorzaken. Meer nadruk op autoriteit en rechts handhaving in de pilot, dat zou mijn advies zijn aan de experts van welzijnsinstelling Synthese. Hannes Autoschadecenter Venlo H u Isterd reef Autoschade Ven ray De gemeenteraad maakt zich zorgen over de onrust die is ontstaan bij de ouders van de leerlingen van de Toverbal. De basisschool wordt samen gevoegd met vormen van spe ciaal onderwijs. 'De droom van Venray' heeft tijdens drie informatiebijeenkomsten flink wat commotie veroorzaakt. De PvdA stelde dinsdag vragen in de raadsvergadering. Wethouder Twan Jansen (PvdA) meldde dat hij daags na de bewo gen bijeenkomst van 17 juni een gesprek had met SPOV-directeur Yvonne Raaijmakers. "Ook wij heb ben onze zorgen geuit", zei Jansen. "Ons advies is de ouders een belangrijke rol te geven. Iedere vervolgstap moet duidelijk uiteen gezet worden. Vragen die leven, dienen beantwoord te worden." Jansen zegt niet ontevreden te zijn over de wijze waarop de SPOV op een 'rationele manier' informa tie verstrekt. "Maar het gaat juist om de gevoelens van angst bij de bezorgde ouders. Het zal niet een voudig zijn die weg te nemen ."Alle fracties zijn de afgelopen week benaderd door enkele ouders. Tot een maand geleden leek er poli tiek geen vuiltje aan de lucht. Bijna iedereen juichte het initiatief toe. Tijdens de commissievergadering van 4 juni vroeg Samenwerking het onderwerp op de agenda te zetten. "Ik ben blij dat de andere partijen nu ook wakker zijn", zei Martin Leenders (Samenwerking). Gerard Thijssen (inVENtief) hoopt dat de SPOV erin slaagt meer begrip te kweken bij de ouders. Alle partijen vinden 'de droom van Venray' nog steeds een goed initiatief. Tom van den Hoek (Lokaal Aktief) en Inge borg de Barbanson (VVD) menen dat het vooral draait om eenvou dige, praktische vragen. "Daar komt onvoldoende antwoord op", aldus Van den Hoek. De Barban son: "Ouders willen vooral weten hoe gaat op de speelplaats en of er genoeg toezicht is." Wethouder Jansen hoopt vurig dat de droom niet uiteenspat. "Want het kan heel waardevol zijn voor Venray. De expertise van het speciaal onderwijs komt ook ten goede aan de basisschool. De Toverbal kan zo een geweldige impuls krijgen", aldus Jansen, die het een groot voordeel vindt als de kinderen van het speciaal onder wijs straks niet meer dagelijks met het busje naar Nijmegen of Venlo hoeven te reizen. "Alle kinderen uit Venray kunnen dan dicht bij huis naar school in hun eigen ver trouwde omgeving." Twan Jansen zegt het te betreu ren dat de discussie wordt vertroe beld door een 'onjuiste beeldvor ming'. "Het is jammer dat het bij het speciaal onderwijs vaak gaat over kinderen met gedragspro blemen. Maar voor het overgrote deel van hen gaat dit niet op. Het is onjuist om ze een etiket te plak ken op een hele groep." De onder wijswethouder zou het een 'zeer gemiste kans' vinden als de droom geen werkelijkheid wordt. Het ziet het ook niet zitten om een van de groepen, zoals het Poortje, buiten spel te zetten. "Het ligt heel gevoe lig", weet Jansen. "De SPOV heeft de plicht om alles in het werk te stellen de zorgen bij de ouders weg te nemen." In september praat de commissie Maatschap pelijke Diensten verder over dit onderwerp. BlERMANN - VAN DEN EIJNDEN, Waarnemend locoburgemees ter Twan Jansen reikte woensdag een koninklijke onderscheiding uit aan de uit Venray afkomstige broeder Hermano Santiago (Sjaak Billekens). Hij werd benoemd tot ridder in de Orde van Oranje-Nas- sau. Broeder Santiago werkt al meer dan een halve eeuw in Cen- traal-Amerika en is als missionaris actief geweest in Nicaragua, Gua temala en El Salvador. Hij heeft al die jaren jonge gezinnen begeleid en kinderen opgevangen. De Venrayse broeder zorgde dat de kinderen naar school gingen en dat ze geen drugs gin gen gebruiken. Dat deed hij soms met gevaar voor eigen leven in lan den die door burgeroorlogen en guerrillastrijders onveilig werden gemaakt. Momenteel is broeder Santiago vier weken in Nederland om met zijn familie en vrienden zijn 80ste verjaardag te vieren. Op 17 juli vertrekt hij weer. Hij hoopt dan te worden overgeplaatst naar Guatemala, maar het liefst naar El Salvador, waar hij wat rustiger aan wil gaan doen. Zijn bijna 55-jarige inzet voor de burgers en met name de kinderen in Centraal-Ame- rika is nu bekroond met het ridderschap in de Orde van Oranje-Nassau. De daarbij beho rende versierselen werden hem tijdens de viering van zijn ver jaardag in restaurant de Beejekurf uitgereikt. ^mbachtelijkijs Klein: 3,50 Normaal: 4,50 Groot: 5,50 1 HOTEL-RECEPTIONIST(E) full -time en 1 HOTEL-RECEPTIONIST(E) part -time Tegels, Sanitair en Tegelwerken Rongen is W* w leverancier van een uitgebreide collectie topmerken Onze showroom bestaat 10 jaar. Kom langs voor speciale acties! Keizersveld 22 Venray Tel.: (0478) 55 04 10 y mvw. rongenvof.nl TEGELZETTERSBEDRIJF RONGEN EN MAAS GROTESTRAAT 23 VENRAY 0478-581526 bij Berden Mode Venray en Boekhandel van den Munckhof Bij besteding van min. 50 euro aan niet afgeprijsde Hoog Zomerartikelen bij Berden een waardebon van 10,00 cadeau te besteden aan vakantieliteratuur bij Boekhandel Van den Munckhof. UUM ^IVU I Bij aankoop van 40 euro aan boeken bij Boekhandel Van den Munckhof ontvangt u een waar- debon van 10,00 te besteden ,ma noohi bij Berden Mode Venray. munckhof Sloop dreigt voor witte huizen aan de Hoenderstraat www.autoschadecenter-venlo.nlwww.hulsterdreef.nl ^cPst' De waardebonnen zijn te besteden tot en met 31 juli 2009. van 25 juni t/m 9 juli Zorgen over onrust Toverbal keurslager Mgr. Hanssenstraat 31, Oostrum Tel. 0478-58 34 29 www.biermannvdeijnden.keurslager.nl Lintje voor oud-Venraynaar van den bv boek- en kantoorvakhandel van den munckhof bv hofstraat 6 venray RESTAURANT - ZALENACCOMMODATIE www.pelgrimshuis.nl Tel. 0478-636228 Hotel Asteria Venray is een goedlopend horecabedrijf aan de A73. Het hotel beschikt over 74 hotelkamers en 6 onlangs gerenoveerde, multifunctionele zalen, een nieuwe hotelbar, een nieuwe receptie en een nieuw restaurant met plaats voor 100 couverts. Wegens aanhoudende drukte zoe ken wij op korte termijn: Jij gaat in onze klassieke keuken met voornamelijk dagverse produkten werken. Ben jij die Chef de Partie, die goed kan koken (ook voor grote aantallen) en graag een stapje hoger op wil... of ben jij de Souschef die op zoek is naar meer regel matigere werktijden (12.00-21.00 of 14.00-22.30) en wat meer tijd krijgt voor zijn/haar privéleven? Daarnaast zijn wij op zoek naar: (Ter vervanging van zwangerschapsverlof) Jij gaat gasten in- en uitchecken, je maakt hotel-, zaal- en restaurantreserverin gen. Je bent het aanspreekpunt aan de balie en de spil in het telefoonverkeer. Je werktijden zijn van 06.30 tot 15.00 uur óf 15.00 tot 23.00 uur, ook op zaterdag of zondag! Wat heb je daarvoor nodig: een afgeronde MBO-opleiding (horeca of toerisme heeft onze voorkeur) een gedegen talenkennis in woord en geschrift (NL, EN en DU) beheersing over Word, Excel, Outlook Overige graag geziene eigenschappen: gastvriendelijk, representatief, stressbestendig gemotiveerd en goedgemutst Interesse?, mail, schrijf of bel: Hotel Asteria Venray t.a.v. Jaco Nabuurs Maasheseweg 80a, 5804 AD Venray, jaco@asteria.nl, 0478-511466 H T E L ASTERIA DINEREN VERGADEREN FEESTEN

Peel en Maas | 2009 | | pagina 1