Boek hengstenassociatie en Nico van Melo in eindfase Rockacademie Expositie in Horst Bertus Borgers in Cambrinus Nieuw koningspaar Driftleven Vriendenkring naar Duitsland Venray zingt, danst en geniet Plork en Aannemers bij Jera'70 PEEL EN MAAS Presentatie begin oktober Grafisch vormgever Theo Duijkers uit Venray is momen teel bezig met de lay-out van het boek Trekpaardfokkerij in het land van Nico van Melo. Daarmee is het boek over de Hengstenassociatie Voor uitgang Venray-Horst-Seve- num e.o. en haar beroemdste hengst Nico van Melo in de afrondingsfase beland. Medio augustus wordt het boek gedrukt en gebonden, waar na het begin oktober wordt gepresenteerd. Het 240 pagina's tellende boek bestaat uit twee delen. Het eerste deel is gewijd aan de roemrijke historie van de hengstenassoci- atie Vooruitgang en het tweede deel, ongeveer een kwart van het boek, vertelt het volledige verhaal van Nederlands beroemdste trek- paardhengst, Nico van Melo. De Hengstenassociatie Vooruitgang Venray-Horst-Sevenum e.o. had domicilie gekozen in de stallen van Hannes Rambags aan de toen malige Bergstraat te Castenray in Noord-Limburg. In de jaren 1914 tot 1969 stelde de associatie diver se kwaliteitshengsten beschikbaar voor haar leden. Het waren koud- bloedpaarden, trekpaarden van het Belgische type. Deze werden in de eerste helft van de twintig- ste eeuw voornamelijk gebruikt in de akkerbouw, de bosbouw en het zware goederentransport. De Noord-Limburgse hengstenassoci- atie bouwde op het gebied van de trekpaardfokkerij een schitteren de reputatie op en verwierf zelfs internationale faam. De Horster Fokdagen, waarvan de eerste in 1921 plaatsvond, konden door de aanwezigheid van de uitmuntende hengsten met hun nakomelingen bogen op grote belangstelling uit binnen- en buitenland. Ruim vijf tig jaar was Noord-Limburg door Vooruitgang een begrip binnen de Nederlandse trekpaardenwereld. Klinkende namen als Pol de Grae- sen, Cavalier de Grubben, Germi nal de Loyers, Dompteur Delcour, Costaud de Marche, Fifils du Cha teau, Gamin de l'Eaugrenée en Nico van Melo werden een begrip in de trekpaardfokkerij. Vooral de naam Nico van Melo spreekt ook nu nog tot de verbeelding van de trekpaardenliefhebbers. Het is dit jaar precies 95 jaar geleden dat de hengstenassoci- atie officieel werd opgericht en 70 jaar geleden dat Nico van Melo bij aanwezigheid van koningin Wilhelmina en prins Bernhard Nederlands kampioen werd op de Nationale Tentoonstelling in Den Bosch. Nico van Melo kende en kent als vererver zijn weerga niet en het predicaat 'Kampioen der Kampioenen' is voor dit vader- paard dan ook meer dan terecht. De Stichting Heemkundig Genoot schap brengt met de uitgave van het boek op zaterdag 3 oktober eer aan 'Vooruitgang' en aan Nico van Melo. Op die dag wordt in Castenray tevens een hardstenen beeld van de beroemde hengst onthuld en in het Castenrayse gemeenschapshuis De Wis vindt een grote overzichtsexpositie plaats. De aanvang is 13.00 uur. Deze expositie vindt ook plaats op zondag 4 oktober. Tevens is er dan bij het gemeenschapshuis een hengstenmonstering en er vindt een koetsentocht van circa 20 km plaats. Het geheel in kleur uitge voerde boek is rijk geïllustreerd met bijna 300 foto's en afbeel dingen. "De oplage van het boek wordt zeer beperkt gehouden, omdat het niet onze doelstelling is om zoveel mogelijk boeken aan de man te brengen, maar om een belangrijk stuk lokale en regionale agrarische historie vast te leggen", aldus Jan Strijbos, voorzitter van de Stichting Heemkundig Genoot schap Castenray en tevens auteur van het boek. "We willen ook niet het risico lopen dat we met een voorraad onverkochte boeken blijven zitten. Als we uit de kos- Hannes Rambags (rechts) met drie hengsten uit de beginperiode van de Hengstenassociatie Voor uitgang. Links staat Theo Friesen uit Castenray. Vl.n.r.:hengst Karel en de Belgische importhengsten Togo d'Elène en Pol de Graesen. ten komen, vinden we het prima en van ons mag het boek door de beperkte oplage best een collec tors item worden. Daarom geldt: op is op en wie het eerste komt, die het eerste maalt." Het met harde kaft en genaaid gebonden boek kost 35 euro. Er kan een boek gereserveerd wor den door overmaking van dit bedrag op rekening 12.81.37.517 t.n.v. Stg. Heemkunde Castenray onder vermelding van naam en adres van de intekenaar. Moet het boek toegestuurd worden, dan dient het bedrag vermeerderd te worden met 6 euro verzendkos ten. Bij bestelling van meerdere boeken dient een veelvoud van de verkoopprijs en eventuele ver zendkosten overgemaakt te wor den. De intekening wordt pas geaccepteerd als het volledige en juiste bedrag is overgemaakt. Voor meer informatie kan men zich wenden tot Jan Strijbos, Castelo- straat 32 5811AP Castenray. Tel.: 0478-571677. E-mail: jan.strijbos@ hetnet.nl Donderdag 2 juli 2009 - Pagina 19 Orkest Flavour Dans Amusementsorkest Fla vour treedt op zaterdag 4 juli van 20.00 tot 01.00 uur op na de ope ning van de Grote Markt in Venray. Orkest Flavour is een orkest uit Venray en omstreken dat reeds achttien jaar aan de weg timmert en bestaat uit vijf volledige instru mentsecties: saxofoons, trombo nes, trompetten, ritmesectie en een zangsectie. Onder leiding van dirigent en arrangeur Rob van Reijmersdal zorgden de 26 muzikanten voor een gevarieerd muzikaal programma dat vari eert van swing, rock en pop, van latin tot dixie, van evergreens en blues tot top 100 melodieën. Dit wordt het publiek gepresenteerd in aantrekkelijke arrangementen met herkenbare melodielijnen en een pakkende sound. De tempera mentvolle zangeres en gedreven zangers staan garant voor enter tainment pur sang. Het geheel zorgt voor een swingende, kleur rijke en dansbare sfeer ter onder steuning van het jaarlijks terug kerend evenement van Venray Muzikaal Totaal. Dagworkshop Zou het niet fijn zijn om even de wereld achter je te laten? Even een dag helemaal voor jezelf te hebben. Een dag van bezinning, even stilstaan bij hoe jij in het leven staat. Jezelf ontmoeten en helemaal jezelf mogen zijn. Mogen zijn wie jij bent! Jezelf zijn met al jouw mogelijkheden, jouw kwali teiten, maar ook met jouw beper kingen en kwetsbaarheden. Een dag met onder meer muziek, visu alisaties, energetische oefeningen, tarot en chakras. Deze dag wordt gehouden op zaterdag 18 juli van 10.00 tot 17.00 uur. Aanmelden voor woensdag 15 juli bij Maria Kok, telefoon (077)3072964,e-mail mkokkie20@ hotmail.com. of bij Lia Lucassen, telefoon (0478)850237, e-mail emlucassen@home.nl. Boeken lenen Ook dit jaar geldt tijdens de zomerperiode weer de extra lange uitleentermijn. Tijdschrif ten en (luister)boeken worden van 13 juli tot en met 8 augustus voor zes weken uitgeleend. Deze extra lange uitleentermijn geldt voor alle materialen die normaal voor drie weken geleend kunnen worden. Dvd's en de sprinters, net nieuw verschenen romans, blijven de uitleentermijn van twee weken behouden. De uitleentermijn wordt centraal via het automati seringssysteem aangepast. Voor wie alleen tijdens de vakantie tijd heeft om te lezen, biedt de biblio theek een abonnement voor drie maanden aan. Ook kan men kie zen voor een gratis abonnement waarbij betaald moet worden voor elk boek dat geleend wordt. Uitge breide informatie over het aanbod van de bibliotheek is te vinden op www.biblionu.nl. Accordeonfestival Het Trio Buddiger houdt op zon dag 5 juli in museum De Locht aan de Koppertweg in Melderslo een accordeon-/harmonicafestival met open podium. Ger Buddiger zorgt voor het geluid en de begeleiding. Joke Nooyen waakt over een goede sfeer. Meer informatie is verkrijg baar bij Ger Buddiger via telefoon (0485)342671 of bij Joke Nooyen via telefoon (077)3982232. Benefietconcert Bij Beukenrode in Venray wordt op zaterdag 25 juli van 14.00 tot 17.00 uur een benefietconcert gehouden. De opbrengst komt ten goede aan de inrichting van een ruimte waar welzijnsactiviteiten voor de cliënten van Beukenrode worden geboden. Er wordt een middag vol amusement en hapjes geboden en de optredende arties ten zijn onder andere Geert Pelzer en Math Craenmehr van Um Um. Kaarten zijn verkrijgbaar op werk dagen bij team Welzijn Beukenro de aan de Beukenlaan in Venray. Tijdens de tweede Rockacade mie zondag op 5 juli in Cambrinus in Horst staat de hiphop centraal met de twee acts Cyriel en Boef de Ongelogeerde Aap. Cyriel is een moderne Nederlandsta lige hiphop singer-songwriter. Melodie en groove kenmerken een echt Cyriel-liedje. Om zijn kunsten te verfijnen, studeert hij aan de Rockacademie in Til burg. Hij schrijft en produceert al jaren nummers in uiteenlopende muziekstijlen, voor zichzelf en anderen. Nederlandstalige muziek vindt hij over het algemeen maar zouteloos en zelf haalt hij zijn invloeden bij mensen als Kanye West,John Legend,Justin Timberla- ke, Timbaland en N.E.R.D. Dubbel zinnige teksten worden begeleid door beats. Deze Rockacademie in café Cambrinus in Horst begint om 16.00 uur. De kermis van Ysselsteyn barst los op vrijdag 3 juli. Bij OJC Jera'70 staat deze avond de band Plork en de Aannemers op het podium. De zaal is open vanaf 20.00 uur. Van Abba tot System of a Down en van Andre van Duin tot Kaiser Chiefs, voor Plork en de Aannemers is er geen vreemde eend in de bijt en niets is de band te gek. Boekrecensie in Peel en Maas Bij galerie Irok in Horst wordt op vrijdag 3 juli de expositie Biro meets Horst meets Art geopend. De openingsavond duurt van 19.00 tot 22.00 uur. De expositie van schilderijen, sieraden en objec ten duurt tot en met 30 augustus. De deelnemende kunstenaars zijn Iris Slock, Anouk Harting, Marieke Bekke (figuratieve schilderijen), Inge Rens, Corine Krousen, Angela Jansen, Stefanie Condes en Sarah Mesritz van het label Villa Vijf sie raadontwerpers. In 2008 studeer den deze kunstenaars af aan de ABK Maastricht. Daarnaast zijn er werken te zien van Monika Berg- rath en veel andere kunstenaars uit de selectie van the-biro-limi- ted-edition.Alle bezoekers ontvan gen een gratis kunstroute van en Fanfare Vriendenkring Overloon verzorgt op zaterdag 4 juli een avondvullend programma in de tuinen van klooster Graefenthal in Goch-Asperden. Om 18.00 uur wordt het concert geopend door het jeugdorkest, gevolgd door het slagwerkorkest en het saxofoo nensemble. Om ongeveer 20.30 uur betreedt het fanfareorkest het podium en speelt een pro gramma van hedendaagse muziek. Blaaskapel Freunde Echo besluit het avondconcert met bekende Tsjechische melodieën. Klooster Graefenthal is te vinden aan de Maasstrasse in Goch-Asperden. Afgelopen carnaval werd er in het Overloonse Huibuukeland voor de 33ste maal een liedjesmiddag gehouden. Ook in 2010 komt er weer een liedjesmiddag. De orga nisatie, gezamenlijk in handen van carnavalsvereniging De Hui- buuke en Fanfare Vriendenkring, is inmiddels weer begonnen met het opzetten van de liedjesmiddag 2010. Dit keer wordt deze middag gehouden op zondag 3 januari 2010. Solisten, duo's en groepen, tot maximaal acht personen van zestien jaar en ouder, kunnen zich aanmelden. Voor meer informatie kan men ook terecht op www. fanfarevriendenkring.nl. of www. huibuuke.nl. Sinds 1996 zet Venray Muziek Totaal het centrum van Venray op zijn kop. Venray bruist, zingt, danst en geniet tijdens dit jaar lijkse evenement waarbij artiesten uit de eigen regio op verschil lende podia hun kunsten ten gehore brengen. De dertiende editie van Venray Muzikaal Totaal (VMT) vindt plaats op vrijdag 17 juli 2009. Om wederom te zorgen voor een goede muzikale avond is de organisatie van VMT op zoek naar lokale muzikanten. Ook dit jaar verwacht de organi satie van VMT weer veel inschrij vingen van muzikanten van fan fares, bigbands, (gospel)koren, rockbands, close harmony en smartlappen. Muzikanten die eerder op VMT hebben gestaan, hebben een mail ontvangen met een mogelijkheid tot inschrijving. Heeft u geen mail ontvangen, maar wilt u wel graag optreden op VMT 2009, zie dit artikel dan als een oproep tot inschrijving. De organisatie hoopt namelijk dat naast de 'gevestigde orde' ook veel nieuwkomers zich zullen inschrijven. Naast de vele muzika le optredens op de podia en door de winkelstraten heen biedt VMT ook weer een gezellige avond 'late night shopping'. De winkels in het centrum zijn dan namelijk tot 23.00 uur geopend. Veel leden van Venray Centraal komen met speciale acties om het feest com pleet te maken. Het ondernemers hebben dit jaar gekozen voor het thema 'Hoe later hoe gekker'. Het wordt dus weer een avond van zingen, swingen en afdingen. Ook dit jaar is er weer een kin derpodium. Het is nog mogelijk om je hiervoor aan te melden. Dit gaat via de gebruikelijke wegen, zoals brieven op scholen, posters en artikelen in de kranten. Venray Muzikaal Totaal, postbus 555, 5800 AN Venray, e-mail: info@venraymuzikaaltotaal.nl Bertus Borgers staat op woens dag 8 juli met zijn nieuwe theater productie Familie Omstandighe den in Cambrinus in Horst. Borgers (1947) komt uit de Eindhovense undergroundscene van de eind 60'er jaren en werd bekend met zijn bands Mr. Albert Show, Sweet- d'Buster, Groove Express en Foyer Rock Band. Hij was gastsolist bij onder meer Herman Brood, Gol den Earring, Rosa King, Raymond van het Groenewoud en is mede oprichter en directeur van Fontys Rockacademie in Tilburg. Borgers is saxofonist, zanger en songwri- ter, komt uit een grote familie en kent dan ook de voordelen van de kleine Familie Omstandigheden. Zonder drumstellen en versterkers brengt hij in dit programma zijn repertoire in een huiselijke atmos feer met broer Peter, en een bas sist. Er is dan ook niet meer nodig dan een sax, wat oude (bas)gitaren en woorden om die familieom standigheden op te tekenen. Het concert begint om 20.30 uur en reserveren is aan te bevelen. Meer informatie is verkrijgbaar via tele foon (077)3983009 of via www. cambrinusconcerten.nl. Het nieuwe koningspaar van het St. Antonius Abt Gilde Blit- terswijck, Jan van de Water en Wilmie Janssens, houdt recep tie op zaterdag 4 juli van 20.00 tot 21.00 uur in het gemeen schapshuis van Blitterswijck. Aansluitend houdt het gilde een groot koningsbal. Onder grote publieke belang stelling schoot Jan van de Water tij dens het jaarlijkse koningschieten met het 337e schot de konings vogel naar beneden. Jan is al acht tien jaar lid van het gilde, hij is lid van de schietcommissie, schutter, processievaandeldrager, notulist bij de bestuursvergaderingen en ledenvergaderingen. Ook is Jan in andere verenigingen actief hij zit ook in de revue commissie, Ald Prinse club, liedjesschrijver voor site ww.loesdenhollander.nl of op www.ezzulia.nl. Driftleven is te koop bij boekhandel Van den Munckhof. Prijs: 19,95 euro. naar galerie Judy Straten, galerie IROK en museum de Kantfabriek; Starten is vanaf elke locatie moge lijk. Op deze avond is er tevens muziek en kunst op straat in Horst a/d Maas. Op drie verschillende plekken in het centrum van Horst wordt de muziek in de vorm van optredens en workshops verzorgd door docenten van muziekschool Musicas. De kunst op de route is ontworpen door studenten van ABK Maastricht. Dit samenwer kingsinitiatief heeft mede geresul teerd in een fietsrouteboekje met als titel: Horst meets Art meets. Een boekje met tips en routes op het gebied van kunst en genieten in Horst en omgeving. Voor meer informatie: www.irok.nl en www. biromeets.hyves.nl. Jan van de Water en Wilmie Janssens. de carnavalsschlagers van de VCB en het gilde, secretaris van de VCB, jarenlang grensrechter geweest van BVV 1Bij de wedstrijd voor de gildezusters was het markenten- ster Trees Gooren-de Koning die bij het 224e schot de vogel naar beneden haalde en bij de jeugd wist Roel Hendrickx zijn konings titel te behalen met een 98e schot. Tijdens de receptie is er tevens gelegenheid om deze winnaars ook te feliciteren. Op zaterdag 29 augustus zal de nieuwe koning van Blitterswijck Jan van de Water deelnemen aan het Europees koningschieten. Dit koningschie- ten wordt gehouden in België in Kinrooi. Daar zijn dan drie dagen Europees schutterstreffen. Er is iets met Emma. Ze is anders dan andere mensen. Ze weet hoe dat komt maar ze ontdekt al op jonge leeftijd dat ze daar beter niet openhartig over kan zijn. Het noodlot lijkt een oogje op haar te hebben. Ze verliest steeds de mannen van wie ze houdt. Dat maakt haar woedend. De woede zoekt een uitweg in een niet alledaagse vorm. Er is iets met Cees. Dat komt door een gebeurtenis uit zijn jeugd, die zijn leven blijft beïn vloeden. Cees is verliefd op Emma. Maar hij vindt Emma vreemd. Te vreemd. Hij verlaat haar. Emma wil hem terug. Cees weigert. Driftleven is een spannende literaire thriller van schrijfster Loes den Hollander. Ontmoet Loes den Hollander op haar web- LITERAIRE THRILLER

Peel en Maas | 2009 | | pagina 19