Gemeente Venray Parkeergarage Gouden Leeuw open Extra open voor rij- en reisdocumenten water Venray Kunststad van het Jaar 2010? Verhuizing regelen? Standaardprocedures rondom bestemmingsplannen Minicursus parkeergarage Trouwen op het PEEL EN MAAS Donderdag 2 juli 2009 - Pagina 17 Gemeentehuis Openingstijden Het gemeentehuis is op donderdag 2, 9 en 16 juli van 16.00 tot 20.00 uur extra open voor het aanvragen en ophalen van rij- en reisdocumenten. Voor het aanvragen van zo'n document op donderdagavond moet u wel eerst een afspraak maken. Bel daarvoor met de afdeling Publieksdiensten. Voor het afhalen van een aangevraagd document hoeft u geen afspraak te maken. Het aanvragen en ophalen van rij- en reisdocumenten blijft natuurlijk ook zonder afspraak mogelijk tijdens de gebruikelijke openingstijden van het gemeentehuis. Eretitel Venray, focus op mensen Raadhuisstraat 1, 5801 MB Venray Postbus 500, 5800 AM Venray Telefoon (0478) 52 33 33 Fax (0478) 52 32 22 E-mail gemeente@venray.nl Internet www.venray.nl Publieksdiensten Maandag van 12.00 tot 20.00 uur, dinsdag t/m vrijdag van 9.00 tot 13.00 uur. Telefonisch bereikbaar: maandag t/m donderdag van 8.30 tot 17.00 uur en vrijdag van 8.30 tot 13.00 uur. Gemeentearchief Alarm Dinsdag t/m donderdag van 9.00 tot 17.00 uur. Centraal alarmnummer 112 Informatiecentrum Hulpaanvraag geen spoed politie 0900 - 88 44 Maandag van 12.00 tot 20.00 uur, Hulpaanvraag geen spoed brandweer 077 - 356 56 56 dinsdag t/m donderdag van 9.00 tot 17.00 uur en vrijdag van 9.00 tot 13.00 uur. Week 27 De gemeente Venray heeft zich aangemeld voor de verkiezing Kunststad van het Jaar. Het meedoen aan de verkiezing is een positief signaal waarmee de gemeente aangeeft kunst als een belangrijke culturele uitingsvorm te zien. De feeste lijke bekendmaking van de winnaar van de eretitel Kunst stad van het Jaar 2010 vindt plaats op dinsdag 10 november. De jaarlijkse verkiezing Kunststad van het Jaar heeft als doel Neder landse gemeenten te stimuleren beeldende kunst binnen en buiten de gemeente onder de aandacht te brengen. De gemeente die dit jaar relatief het meest doet om de belangstelling voor beeldende kunst te vergroten en zich heeft aange meld voor deelname aan de verkie zing, krijgt de eretitel. Bij de beoor deling wordt gekeken naar het beleid en de consistentie in uit voering. Ook kijkt de jury naar de relatief nieuwe activiteiten en de omvang van alle activiteiten in rela tie tot de omvang van de gemeente. Parkeerbureau en veiligheid Op de begane grond aan de centrumzijde is Parkeerbureau Venray gevestigd. Daar staan ook de betaalautomaten. De medewerkers van het parkeerbureau houden - tot 23.00 uur - een oogje in het zeil. Daartoe is de parkeergarage uitgerust met maar liefst 22 camera's. Na 23.00 uur gaat de beveiliging over naar de 'central control room' van Q-park in Maastricht. "Veiligheid is steeds een van onze uitgangpunten geweest", zegt Leo Otten. "Juist daarom is de garage zo ruim opgezet, en hebben de liften panoramadeuren. Ook is er een C2000 netwerk aangelegd. Daarmee is de communicatie voor de hulpdiensten gewaarborgd." Bij het Parkeerbureau zijn bovendien, als extra service voor bezoekers, openbare toiletten. De parkeergarage Gouden Leeuw is klaar. Vanaf vrijdag 10 juli om 19.00 uur is de parkeergarage open voor bezoekers aan het centrum van Venray. Na jaren van plannen en werk in uitvoering is dit de eerste oplevering binnen het ambitieuze project De Gouden Leeuw. In de parkeergarage heeft ook het Parkeerbureau onderdak gekregen. "Venray heeft hiermee één van de meest gebruiksvriendelijke en veilige parkeergarages van Nederland, met maar liefst 500 parkeerplaatsen op één laag", zegt verkeerskundige van de gemeente Venray Leo Otten. Op 10 juli wordt ook het Parkeerroute Informatiesysteem (PRIS) in gebruik genomen. Wie via de dubbele inrijbaan de parkeergarage binnenrijdt, valt meteen op hoe licht en overzichtelijk de garage is. "De parkeergarage meet ongeveer twee voetbalvelden. Door de kolommenvrije indeling is ze overzichtelijk en overal is het licht en helder. Op de ruime, schuine vakken kun je makkelijk in- en uitparkeren. En het eenrichtingsverkeer zorgt voor een soepele doorstroom naar de 376 openbare parkeervakken", vertelt Leo Otten enthousiast. 124 plaatsen zijn namelijk gereserveerd voor bewoners van De Gouden Leeuw. "Omdat de hellingbanen ook nog eens breed en niet erg steil zijn, is parkeergarage Gouden Leeuw absoluut een gebruiksvriendelijke parkeergarage." Ideale ligging en laag tarief De parkeergarage is elke dag open tot 23.00 uur. Uitrijden kan echter 24 uur per dag. In de parkeergarage geldt het laagste uurtarief, gelijk aan de slagboomterreinen: 1,10 euro per uur. Parkeerders betalen achteraf met PIN, Chipknip, creditcard of contanten. Er zijn bovendien zeven invalidenparkeerplaatsen en een aantal parkeerplaatsen voor motoren. Het is dan ook de ideale parkeerplaats in het centrum, vindt Leo Otten. "Op loopafstand van de winkels, horeca en schouwburg meteen binnen bereik, compleet met alle service van de parkeergarage." Nominatie Vanaf eind 2009 worden in Venray kunstwerken geplaatst op of bij rotondes. In het opgeknapte centrum krijgen bestaande kunst werken een nieuwe plek en worden zogenaamde landmarks geplaatst. Verder komen er vanaf 2010 plan nen om nieuwe kunstwerken in het centrum te realiseren. Kortom, in een relatief kleine gemeente als Venray gebeurt ontzettend veel op het gebied van kunst. Daarom denkt de gemeente een goede kans te maken op een nominatie. Op 1 september worden de voor de eretitel genomineerde gemeenten bekendgemaakt. Daarna krijgen deze gemeenten een aanvullende vragenlijst. Op 10 november wordt bekendgemaakt welke gemeente de Kunststad van het Jaar 2010 is. Ook worden de gemeenten die op de tweede en derde plaats zijn geëindigd, bekendgemaakt. Wanneer u binnen de gemeente Venray verhuist, dan moet u dat binnen vijf dagen doorgeven aan de gemeente. De aangifte is compleet op het moment dat alle benodigde documenten bij de gemeente aanwezig zijn. Als u naar een andere gemeente verhuist, dan moet u dat binnen vijf dagen aangeven bij uw nieuwe woongemeente. Meer informatie hierover vindt u op www.venray.nl. De gemeente Venray heeft stan daard (aanvraag)formulieren ontwikkeld om de procedures om tot een projectbesluit of een bestemmingsplan te komen sneller te laten verlopen. Dat maakt de aanvraag voor de inwoners een stuk makkelijker. Iedereen die van plan is iets te gaan bouwen of het gebruik van een gebouw te veranderen, krijgt te maken met het bestemmingsplan voor het betreffende gebied. De gemeente beoordeelt of dat past binnen dat bestemmingsplan. Als dat niet het geval is, maar de gemeente toch medewerking wil verlenen, zijn er diverse mogelijkheden. Om te beginnen geeft de Wet ruimtelijke ordening een opsomming van kleine bouwplannen die weinig tot geen invloed hebben op de omgeving. In die gevallen kan een vrijstelling worden verleend. Voor de overige aanvragen zijn twee opties: de gemeente kan een projectbesluit nemen voor die locatie, of het bestemmingsplan moet worden gewijzigd. Projectbesluit of wijziging bestemmingsplan Projectbesluiten worden in beginsel alleen genomen als er op korte termijn een inpassing in het bestemmingsplan kan plaatsvinden. Voor de gemeente Venray betekent dit concreet het buitengebied en verschillende bedrijventerreinen, omdat de bestemmingsplannen voor deze gebieden op dit moment in voorbereiding zijn. Voor alle andere plannen geldt dat die alleen tot stand kunnen komen met een wijziging van het bestemmingsplan. Aanvraag stuk makkelijker De procedures om te komen tot een projectbesluit of een wijziging in het bestemmingsplan nemen de nodige tijd in beslag. Ook is voor een goede beoordeling veel informatie nodig. Om de procedures sneller te laten verlopen en de aanvraag makkelijker te maken heeft de gemeente Venray een standaard ontwikkeld voor de toelichting of ruimtelijke onderbouwing. Daarin worden alle aspecten opgesomd die van belang kunnen zijn. Daarnaast worden ook enkele standaardteksten aangeboden. Wethouder Hans Teunissen is blij met de door de gemeente Venray ontwikkelde standaard. "Daarmee komen wij aanvragers een heel eind tegemoet, een goede service naar onze inwoners." Route-informatiesysteem Vanuit het parkeerbureau wordt op 10 juli ook het Parkeerroute Informatie systeem (PRIS) geregeld. "Als je het centrum inrijdt, wordt je doorverwezen naar de op dat moment best bereikbare parkeerplaatsen", vertelt Leo Otten. "Je kunt dan ook meteen zien hoeveel vrije plaatsen daar nog zijn." Poort naar centrum Met de oplevering van de parkeergarage sluit Leo Otten ook zijn loopbaan als beleidsmedewerker Verkeer en Parkeren af. Ruim 37,5 jaar werkte hij bij de gemeente Venray, sinds 1993 gericht op het betaald parkeren. Hij kijkt er met plezier op terug. "Om dan met het grootste naoorlogse project in Venray af te kunnen sluiten is natuurlijk erg leuk." Het project De Gouden Leeuw is een samenwerking tussen gemeente Venray, projectontwikkelaar 3W en Bouwmij Janssen. Leo Otten: "Met deze parkeergarage erbij is Venray goed voorbereid op de toekomst. Parkeergarage Gouden Leeuw is een nieuwe, stijlvolle poort naar het vernieuwde centrum." Op 10 juli, de dag dat de parkeergarage in gebruik genomen wordt, organiseert de gemeente samen met Venrayse rijschoolhouders van 19.00 tot 21.00 uur een openingsactie. Iederéén kan namelijk makkelijk en veilig zijn auto parkeren in de ruime vakken van parkeergarage Gouden Leeuw. En ook de hellingen vragen niet om 'vol gas'. Wilt u het zelf ervaren? Doe dan mee aan de minicursus inparkeren en/of hellingproef. U kunt zich hiervoor tot 9 juli inschrijven via aanmelden@venray.nl. Deelnemers worden beloond met een kaartje voor een keer gratis parkeren. Wilt u graag trouwen op het water? Vanaf 1 januari 2010 is dit in Venray mogelijk. Via rederij Filia Mosae kunt u op een passagiersschip trouwen (zie foto). De Filia Mosae vaart tijdens de huwelijksvoltrekking binnen de gemeentegrenzen van Venray. De opstapplaatsen zijn Well, Wanssum of Broekhuizen. Voor het maken van een afspraak voor het trouwen op het water, kunt u contact opnemen met rederij Filia Mosae, telefoonnummer (0478) 50 18 98. U kunt ook mailen naar info@filiamosae.nl. U gaat altijd eerst in ondertrouw in de gemeente waar u woont. Neem daarvoor contact op met de gemeente. Andere trouwlocaties In Venray kunt u zelf kiezen waar u wilt trouwen. Dat kan op de aangewezen trouwlocaties: het Theehuis, de Rooijerie, de Witte Hoeve of het gemeentehuis zelf. Maar u kunt ook zélf een mooie locatie uitkiezen, zoals passagiersschip de Filia Mosae. Op de website www.venray.nl/trouwen is alle informatie terug te vinden. week 27 adv.indd 17 01-07-2009 14:19:31

Peel en Maas | 2009 | | pagina 17