De Wieënhof krijgt vorm en inhoud BeBook, een nieuwe manier van lezen Bij De Beejekurf voel je je thuis Groen, zuinig en veilig rijden bij van Haren Toerisme en recreatie bieden kansen Starterslening Uitkijktoren creatieve iedereen Strakk, meer dan een keuken Actie Vaderdag Opheffingsuitverkoop Kortingent0 m MA Gunhoek - ook voor üw tuin ve niers PEEL EN MAAS Ontwerpbestemmingsplan kan tot en met 6 augustus worden ingezien Donderdag 25 juni 2009 - Pagina 9 Primeur boekhandel Van den Munckhof Het BeBook is een draag bare eBook-reader waarmee u digitale teksten kunt lezen, net zoals u een papieren boek leest. U kunt zoveel boeken en documenten meenemen als u maar wilt, op een apparaat dat even klein en licht is als een gewoon boek. Deze nieuwe manier van lezen kunt u nu ervaren bij boekhandel Van den Munckhof in Venray. Het BeBook werkt met E-paper en E-ink, waardoor u zelfs in fel zonlicht comfortabel kunt lezen. Bovendien is hierdoor het ener gieverbruik laag: met een batterij die drie uur is opgeladen kunt u 7000 keer een pagina omslaan. Alleen bij het omslaan van de pagina wordt energie verbruikt. Het BeBook heeft een intern geheugen van 512 MB, wat staat voor wel 1.000 boeken! Op vakantie hoeft u dus geen stapels boeken meer mee te nemen. U slaat ze gewoon op in het BeBook. Bovendien is het geheugen met behulp van een memorycard nog verder uit te breiden. Dus bijvoor beeld ook al uw studieboeken en documenten van het werk kunt u met gemak kwijt op het BeBook. Een groot voordeel van het BeBook is dat de lettergrootte naar wens aan te passen is. Hier door is het BeBook zeer geschikt voor slechtzienden. Het BeBook leest alle bekende bestandsformaten, zoals .doc-, .txt .pdf-, .jpg-, .htm- en .rtf-bestan- den. Het heeft een 6-inch scherm en wordt geleverd inclusief USB- kabel, oortelefoon en standaard leren etui. De afmetingen zijn 184 mm (lengte) x 120 mm (breedte) x 10 mm (dikte) en het weegt slechts 220 gram inclusief de bat terij. Het BeBook kost 298 euro. Het BeBook is nu verkrijgbaar bij boekhandel Van den Munckhof, Hofstraat 6 te Venray. eBooks voor op het BeBook zijn te downloa den via www.vandenmunckhof.nl of www.blz.nl. Wilt u meer infor matie over het BeBook, breng een bezoek aan boekhandel Van den Munckhof. Nieuw restaurant in Venray "Terug in Venray voelen wij ons thuis", vertelt Paul Frans- sen. "En dat moet ook voor onze gasten in ons nieuwe restaurant gelden." Samen met zijn partner Ilse Hendriks opende Paul begin juni het nieuwe restaurant De Beeje kurf op de hoek Langstraat- Patersstraat. Een restaurant met huiskamersfeer, waar gasten op een goed niveau een avond kunnen doorbrengen. Het echtpaar verruilde een aan tal jaren gelden de Klokkenluider op de Grote Markt voor de Golf- horst in America. "Maar Venray bleef voor ons altijd in beeld. Het pand waar we nu in zitten, trok de laatste tijd meer onze aandacht. Daar wilden we wat beginnen. Toen het pand enige tijd geleden vrijkwam, hebben we daar eens goed naar gekeken", vertelt Paul. Het pand heeft een groot hore- caverleden, maar niet altijd met succes. "Waar wij naartoe wilden, was iets wat Venray nog ontbeer de. Een goed restaurant waar de gasten een avondje uit zijn. Waar ambachtelijk wordt gekookt, met een vlotte bediening en met een interieur dat sfeer uitstraalt. Ik denk dat we daar goed in geslaagd zijn", vervolgt Ilse. De naam Beejekurf staat dan ook enigszins symbolisch voor die sfeer. "Dat is een plek waar het gebeurt, waar bedrijvigheid is, waar mensen samenkomen." Samen met chef-kok Mathijs Jacobs, die inmiddels een ruime staat van dienst heeft, werken Ilse, Paul en hun medewerkers vijf dagen in de week om het de klan ten zoveel mogelijk naar hun zin te maken. "Natuurlijk gaat er wel eens iets niet goed en hebben we ook te maken met kinderziektes. Maar dat proberen we voor onze gasten onzichtbaar te houden. Het zijn onze gasten die immers tevreden en met een goed gevoel naar buiten moeten lopen", stelt Ilse. "En daarbij doen we geen concessies aan de kwaliteit", vult Paul aan. De eerste weken zijn naar tevredenheid verlopen. "We zitten elk weekend vol en moeten dan helaas mensen teleurstellen. Natuurlijk is dat jammer. Van de andere kant is het voor ons ook een goed teken", besluit Paul. De Beejekurf is geopend van dinsdag tot en met zondag vanaf 17.00 uur. Lunches zijn op reser vering (tel. 581869). Win een navigatiesysteem Ford besteedt als geen ander merk veel aandacht aan duur zame mobiliteit en zet zich voortdurend in om zijn com plete modelreeks schoner en zuiniger te maken. Maar liefst 90% van alle tot nu toe in 2009 in Nederland verkochte Ford personenauto's droeg dan ook een groen energielabel. Om u kennis te laten maken met het groene rijden, houdt Ford van Haren op Keizersveld op zaterdag 27 juni het evenement Eco-drive. Tijdens deze open dag kunt u de econetic- en flexifuelmodellen testen. Econeticmodellen zijn uit gerust met een dieselmotor die zorgt voor lage co2-emissie en hebben een lagere rolweerstand wat minder brandstofverbruik tot gevolg heeft. De motoren van de flexifuelmodellen rijden zowel op euro 95 als bio-ethanol, een brand stof gemaakt uit plantaardige materialen en daardoor heel goed voor het milieu. Bio-ethanol wordt in Europa meestal aangeboden als E85, een brandstof die voor 85% uit bio-ethanol en 15% loodvrije benzine bestaat. De schone en zui nige Ford-modellen hebben niet alleen een gunstig effect op het milieu, maar natuurlijk ook op de gebruikskosten van de eigenaar. Tevens zorgen deze modellen voor een lagere bijtelling voor de belasting (bij een auto van de zaak) en in sommige gevallen is de motorrijtuigenbelasting lager. Ford van Haren daagt u uit om kennis te maken met het groen en zuinig rijden. Wie tijdens de open dag op zaterdag 27 juni een vooraf uit gezette route het zuinigst aflegt, wint bovendien een navigatiesy steem. Bent u ook overtuigd van het nut van groen en zuinig rijden, of wilt u gewoon meer informa tie? De verkoopadviseurs van Ford van Haren vertellen u er graag alles over en hebben nog meer nuttige tips over het rijden met de juiste bandenspanning, met open ramen rijden etc. De omwonenden van het toekomstig medisch centrum De Wieënhof zijn maandag tij dens een speciale informatie bijeenkomst op het gemeen tehuis door de architect en de gemeente bijgepraat over hoe de nieuwbouw van het cen trum eruit komt te zien, welke verkeerstechnische maatre gelen worden genomen en welke toekomstige gebruikers in het medisch centrum wor den gehuisvest. De aanwezi gen konden ook een virtuele wandeling door het nieuwe gebouw maken. In het medisch centrum zullen onder meer een huisartsenprak tijk, een apotheek, de HAP, de RAV en fysiotherapie worden gehuis vest. Het bestaande gebouw blijft behouden. De begane grond van het bestaande gebouw krijgt ook de eerstelijnszorg als bestemming, de short- en longstay appartemen ten op de eerste en tweede verdie ping blijven gehandhaafd. Medisch centrum De Wieënhof streeft naar een optimale ontsluiting voor bezoekers en ambulances. Daar voor komt een speciale toerit en een tweede inrit op het terrein. Er komen 64 parkeerplaatsen, ruim 10 meer dan nu. Volgens de initi atiefnemers en de gemeente Ven- ray blijkt uit onafhankelijk onder zoek en uit rekenmodellen dat dit aantal parkeerplaatsen voldoende is in relatie tot de beoogde gebrui kers van het centrum. Een aantal omwonenden maakt zich met name zorgen over de vei ligheid (van fietsers) en toename van verkeersstromen, zeker als de Leunseweg wordt gerecon strueerd en in 2012 een midden berm krijgt. Ook dit is volgens de initiatiefnemers en de gemeente onderzocht en daaruit blijkt dat de verkeersstromen beheersbaar zullen zijn. Ook werden vraagte kens geplaatst of de parkeercapa- citeit van 64 plaatsen voldoende is. De zorgen van de omwonen den zullen worden meegenomen in de verdere uitwerking van de Wieënhof. Burgemeester en wethouders hebben de exploita tieovereenkomst met de project ontwikkelaar goedgekeurd. De plannen gaan uit van verbouwing van het bestaande gebouw en uit breiding met een nieuw gebouw aan de achterzijde, zodat een car- révormig blok ontstaat met in het midden een patio. Net als in het verleden wordt uitgegaan dub- belgebruik van het parkeerterrein ten noorden van de locatie, dat in eigendom is van de gemeente. In het voormalig hotel De Wieënhof zijn sinds 2007 de huis artsenpost (HAP) en de regionale ambulancevoorziening (RAV) gevestigd. De vroegere hotelka mers op de verdieping worden verhuurd als studio's voor mensen die kortere tijd in Venray wonen. De betrokken ontwikkelaar wil naast de HAP/RAV in het pand een apotheek en huisartsenpraktijk onderbrengen. Verder is er ruimte voor andere maatschappelijke doeleinden, zoals bijvoorbeeld een fysiotherapie- of logopediepraktijk. De studio's blijven voorlopig ver huurd. Het ontwerpbestemmings- plan wordt zes weken ter inzage gelegd: van 26 juni tot en met 6 augustus. Iedereen kan in die peri ode schriftelijke of mondelinge zienswijze kenbaar maken. Vervol gens wordt binnen twaalf weken het ontwerpbestemmingsplan vastgesteld door de gemeenteraad. Dit plan wordt eveneens ter inza ge gelegd. Publicatie daarvan vindt plaats op onder meer de gemeen tepagina onder openbare bekend makingen en op de gemeentelijke website. Gedurende de terinzagel- egging kan beroep tegen het plan worden ingesteld bij de Raad van State. Dit kan uitsluitend wanneer ook een zienswijze tegen het ont werp is ingediend, of tegen die onderdelen die de gemeenteraad gewijzigd heeft vastgesteld. Het bestemmingsplan treedt in werking de dag nadat de beroeps termijn is afgelopen en er geen schorsingsverzoek is ingediend. Het plan is onherroepelijk als er door de Raad van State een uit spraak is gedaan over het ingestel de beroep. Platform wil ondernemers enthousiasmeren Wist u dat in de driehoek Nijmegen, Eindhoven en Roer mond het hoogst aantal toe ristische overnachtingen in Nederland plaatsvindt? En dat Venray midden in die drie hoek ligt? En dan zijn er nog genoeg mensen die denken dat Venray de toerist niets te bieden heeft! "Wel dus", aldus Jaap van Riesen en Jan Bartels van het op te rich ten Toeristisch Recreatief Platform Venray (TRPV). Op woensdag 8 juli presenteert het platform zich tijdens een ondernemersbijeen komst in Hotel Asteria. Eerder dit jaar werd de Stichting Promotie Noord-Limburg opgericht. Onder deze stichting komen een aantal platforms. Venray is het laatste platform dat in deze regio wordt opgericht. Jan Bartels uit Blitters- wijck is daarvan de voorzitter en Jaap van Riesen zal als kwartier maker het TRPV handen en voe ten gaan geven. "De fusie van Venray met Geijs- teren, Wanssum en Blitterswijck is meteen ook het juiste moment om toerisme en recreatie in deze regio te organiseren", stelt Jan Bar tels. "In deze regio zijn tal van ver snipperde activiteiten. Het is een prachtige taak om die activiteiten te gaan bundelen." Het klinkt zo eenvoudig en vol gens Jaap van Riesen is dat eigen lijk ook wel zo. "De gemeente ziet toerisme en recreatie als een eco nomische kans en is op dat gebied zeer pro-actief. We krijgen van de gemeente dan ook alle steun en daar zijn we zeer blij mee. Nu is het onze taak om draagvlak te cre- eren en ondernemers te enthousi- asmeren. Als al die ondernemers en initiatieven, zoals bijvoorbeeld een Odapark, hun krachten bunde len, dan kunnen we toeristisch en recreatief Venray fors op de kaart zetten met als gevolg een enorme economische spin-off, ook in het centrum van Venray." Want ook winkelen is tegen woordig een vorm van recreatie. "Funshoppen, en dat kan in Ven ray heel goed. Zeker nu door het opknappen van het centrum Ven ray groeit naar een toppositie in Noord-Limburg", vindt Jaap van Riesen. "Voor ons als ondernemers liggen er kansen om die toeristen, die massaal in de regio verblijven, naar Venray te trekken. Zeker met de Floriade in het vooruitzicht." Venray als toeristisch en recre atief centrum in de regio. "Maar dat doen we niet alleen. Toerisme stopt niet bij de gemeentegrens. Vandaar de overkoepelende rol van de Stichting Promotie Noord- Jan Bartels (l) en Jaap van Rie sen bij de Maas in Blitterswijck. Limburg. Alle gemeentelijke plat forms zullen met eenzelfde uitstra ling naar buiten treden. Informatie zal ook gekoppeld worden. De introductie van de Toeristische Informatie Voorziening (TIV, digi tale infozuilen die op een aantal plaatsen in de regio geplaatst gaan worden) speelt daarbij een belang rijke rol. "In de gemeente Venray zullen die TIV's op tien plaatsen worden neergezet. Alle informatie uit de hele regio kan de toerist daarop terugvinden.Ondernemers kunnen zich nu volop binnen dat systeem profileren", vervolgt Jaap van Riesen. Het systeem zal ove rigens tijdens de informatieavond worden gedemonstreerd. Volgens Jan Bartels is dit de kans voor het toerisme in Venray om door te groeien. "Als bestuur willen wij het platform gestalte Revolutionair asfalt De gemeente Venray reali seert in samenwerking met Janssen de Jong Infra, Infra Quality Support en Biturec het eerste proefvak van het revolutionaire asfalt BSA 100. Dit gebeurt op donderdag 16 juli aan het Hoogzand in Oostrum. In BSA 100 (Bitumen Substitutie Asfalt 100%) wordt bitumengra- nulaat toegepast als bindmiddel. Bitumengranulaat is bewerkte, hergebruikte bitumineuze dakbe dekking en vervangt de primaire grondstof bitumen in asfalt volle dig. Dit is revolutionair, aldus de gemeente Venray, want het bitu- mengranulaat in korrelvorm wordt direct in het asfaltproductieproces toegevoegd. Dit betekent dat er alleen nog hergebruikte bitumen worden gebruikt voor de asfalt- productie. De ontwikkeling van BSA 100 past volgens de gemeente perfect binnen het thema cradle tot cradle dat een steeds belang rijkere plaats inneemt binnen de gemeente Venray. Cradle tot cradle is de filosofie om te komen tot een wereld waarin het afval van het ene product de grondstof is voor het andere. Door het inzetten van oude bitumineuze dakbedekking wordt het milieu op meerdere vlakken ontzien. Bovendien zal de prijs van asfaltbeton op termijn veel minder afhankelijk kunnen worden van de olieprijs. Twan Peeters is de eigenaar geworden van een woning aan de Tedderstraat 6 in Venray. Hij was al een tijdje op zoek naar een woning in het cen trum, maar kon nog niet echt 'het huis met de klik' vinden. Toen de starterslening van de gemeente Venray verhoogd werd tot 200.000 euro, kwamen er een aantal andere woningen in beeld. Het huis aan de Tedderstraat 6 (lekker in het centrum, goed onderhouden, niet te grote tuin) paste meteen als een jas. Hij vroeg een starterslening aan via de gemeente Venray en regelde zijn hypotheek via Theo Philipsen van Van de Mortel Assurantie Advies BV. De trotse eigenaar hoopt nu binnen een maand de sleutel te krijgen en zijn intrek te nemen. Twan is daarmee een van de eer ste Venraynaren die van de ver ruimde regeling gebruikmaken. Voor informatie over de startersle- ning kijk op www.venray.nl of op www.SVn.nl Ook wordt er een starterscafé georganiseerd door Peelrand Makelaardij op woens dag 1 juli om 20.00 uur in café de Koets in Venray. gaan geven, maar voor een goede ondernemer maken we graag een stoel vrij in het bestuur. Het zijn de ondernemers die het gaan doen. En laten we eerlijk wezen. We hebben wel wat om trots op te zijn." De bijeenkomst op woens dag 8 juli in Hotel Asteria begint om 19.30 uur. Aanmelden kan mid dels tr.platformvenray@gmail.com. Een groot aantal ondernemers is voor deze avond aangeschreven. Ondernemers die geen uitnodi ging hebben gehad, zijn natuurlijk ook welkom op deze avond. Starterscafé in De Koets Wie kent ze niet, de jeugd, net een eerste baan. De jon geren willen graag op zichzelf wonen, maar stuiten op een moeilijke woningmarkt. Huur woningen zijn er te weinig, de wachtlijsten lang, en een koophuis is vaak onbereik baar. Bij veel jongeren is echter niet bekend dat zij als starter op de woningmarkt meer kansen heb ben om een huis te kopen dan zij nu denken. Naast de koopsubsi die worden er vanuit de gemeente Venray ook startersleningen ver strekt, waardoor het voor starters op de woningmarkt gemakkelij ker wordt een woning te kopen. Zo heeft, mede op initiatief van de makelaars in Venray, de gemeente Venray de grens van de startersle- ning recent opgetrokken naar 200.000 euro kosten koper, waar door veel meer woningen binnen het bereik zijn gekomen. Maar onbekend maakt onbe mind, daardoor wordt er nog relatief weinig gebruikgemaakt van de mogelijkheden die de star- terslening via de gemeente Venray biedt. Om starters te informeren over de mogelijkheden die de star- terslening hen biedt, houdt Peel- rand Makelaardij BV uit Venray het starterscafé in De Koets in Venray. Op woensdagavond 1 juli om 20.00 geeft onder meer wet houder Theunissen meer uitleg over de ins- en outs van de star- terslening. Dus heb je interesse, kom ook op 1 juli naar De Koets en laat je onder het genot van een drankje en hapje bijpraten over de mogelijkheden. Misschien win jij ook wel een van de vier heli- koptervluchten boven Venray. Dan kun je meteen je droomhuis van uit de lucht bekijken! Geslaagd Aan de Radboud Universiteit, studierichting Medische Biologie, in Nijmegen heeft Gijs Crienen uit Venray zijn master behaald. lli bezoek onze site: WW w.g li nho tk.nl Venray De Hoveniers wmntM In de bossen in Overloon, in de buurt van het Schaartven, is een uitkijktoren geplaatst. Deze ijze ren uitkijktoren is maar liefst 25 meter hoog en maakt onderdeel uit van de recreatieve fietsroutes in de gemeente. Om de toren te plaatsen werd een 100 tons kraan gebruikt. Dit duurde de hele dag. Eerst werd het onderste segment van de toren op het fundament geplaatst. Vervolgens werd aan de kraan het bovenste segment gehangen. De tussenliggende segmenten werden vervolgens een voor een aan de bovenste segmenten gehangen tot de toren compleet was. De toren maakt deel uit van de recreatieve fietsroutes die de gemeente aan het realiseren is. Door de hele gemeente wordt één doorgaand fietspad gerealiseerd. De werkzaamheden hiervoor zijn deze zomer gereed. Om het voor de recreanten aantrekkelijk te maken werd langs het fiets pad in Overloon een uitkijktoren geplaatst. Vanuit deze toren kijken mensen uit over het Schaartven, de bossen, het dorp Overloon en zelfs een stukje Limburg in. Het plaatsen van de uitkijktoren in de Overloonse bossen werd mede mogelijk gemaakt met subsidie van Ceres. ho keuten \/an oon Sinds 1 januari is het keu kenbedrijf Strakk op Keizers veld 30 gevestigd. Strakk staat voor maatwerk, vakwerk en met Strakk heeft u hét aan spreekpunt voor niet alleen uw nieuwe keuken, maar ook voor badkamers, serres, kleine verbouwingen en alles wat met interieurmaatwerk te maken heeft. Paul Cleven van Strakk legt uit. "Aanvankelijk waren we gespeci aliseerd in keukens, maar door de vraag aan het totaalpakket zijn we onze specialisatie gaan uitbreiden met bovengenoemde. Het is name lijk vaak niet alleen een keuken die geplaatst moet worden. Veelal gaat dat gepaard met nieuwbouw, verbouw of aanbouw. Mensen vin den het vaak vervelend om meer dere aanspreekpunten te hebben. Omdat wij ook het totaalpakket kunnen bieden, zijn wij voor hen dat ene aanspreekpunt." Strakk is gevestigd op Keizersveld. Daar kunnen klanten terecht voor een afspraak. "Wij hebben daar geen showroom", vertelt Paul Cleven. "Elke interieurwens is immers anders. Daarom laten we geen keukens, badkamers en dergelijke zien. Wel een ruime keuze aan materialen, decors en kleuren. De klant kan daaruit keuzes maken. Als mensen bij ons komen met plannen, dan geven wij ze ideeën mee. Maar het is vooral maatwerk. Wat wil de klant in welke ruimte? Daar gaan we dan ook iets aparts van maken. Geen standaardwerk dus." Strakk produceert de keukens in eigen werkplaats. "De mensen die de keukens bouwen zorgen ook voor de afwerking en plaat sing." Naast keukens kunt u bij Strakk dus ook terecht voor kleine ver bouwingen, serres, badkamers en interieurmaatwerk. Strakk heeft alles in één hand. "Gezien de hui dige economische situatie denken wij dat steeds meer mensen gaan kiezen voor een kleine verbou wing in plaats van verhuizen of nieuwbouw. Bovendien wordt de wetgeving binnenkort zo veran derd dat daarvoor in de toekomst mogelijk geen vergunning meer nodig is. Met onze ruime ervaring kunnen wij dan ook voor die men sen een rol spelen." Wilt u een afspraak maken, dan kan dat telefonisch via telefoon nummer 0478-690333. Strakk is ook tijdens de bouwvakvakantie bereikbaar. Na een succesvolle rozenactie met Moederdag, hebben de onder nemers in Venray afgelopen zater dag de vaders blij gemaakt met een flesje 'Rooys Praotwater' van Wijnhuis Venray. Dit heerlijke bier van hoge gisting met een kaartje 'u aangeboden door de gezamen lijke ondernemers van Venray' is in totaal aan 500 vaders aangebo den. Tien van deze vaders kregen daarbij tevens een prachtig ver wenpakket aangeboden door de Hema te Venray. Op de foto over handigt de heer Van Raamsdonk een verwenpakketten aan een van de prijswinnaars. I showroomkeukens. de COMFORTABEL WONENoonpok Begin met een goed en gratis gesprek! T (0478) 54 63 39 E info@keutenvanloon.nl W www.keutenvanloon.nl Gewijzigde openingstijden: do-vr 10.00 - 17.30 uur za 9.00 - 16.00 uur 70°/ -hamers, tegeis enj Heidseweg 33, Venray-Heide T 0478 533000 Openingstijden: do - vr 10.00 - 1 7.30 uur za 9.00 - 16.00 uur

Peel en Maas | 2009 | | pagina 9