MGC Venray Bridgediploma's St. Jan Merselo Classic Peter Winnen mm Kevin van Leuven naar TT Assen BC Common Sense Emile Cox verliest punten PEEL EN MAAS Donderdag 25 juni 2009 - Pagina 28 Topgolf van professionals en amateurs op de Peelse Golf en G&CC Geijsteren Overloonse Bridgeclub BC Klavertje Vier BC Venray BC 2002 RV NRBC Maag Lever Darm Stichting Motorcross Gouden medaille Verhofstad DC De Piëlhaas De Roerdomp v- ■-&' -v.;ia Sportnieuws -info Nationaal Open Kampioenschap Matchplay De winnaars van 2008: Ruben Wechgelaer en Myrte Eikenaar Op basisschool St. Jan in Merselo is het cursusjaar minibridge 1 en 2 inmiddels afgerond. Nadat de cur sus minibridge 1 in december al was afgerond ging een aantal cursisten enthousiast door met boekje 2. Ook waren ze toen voldoende ver gevor derd om deel te kunnen nemen aan de verschillende voorjaarstoernooien die in het land worden gespeeld. Het enthousiasme was groot en de resulta ten waren goed, er werden meerdere De laatste De Versdrive is afge werkt. In geel waren de winnaars Mien Kuenen en Truus Kusters met 68.33 procent, gevolgd door Hanny Fleuren en Annie Siroen met 61.67 procent. De derde plaats werd met 53.89 procent gedeeld door Gerard en Finy Ermers en Gerry en Maria van Boekel. In de rode lijn werd de eerste plaats gedeeld door Ine en Cor Loef- fen en Gerrit en Joke Janssen met 66.67 procent. Derde waren Wim van Sambeek en Martien van den Bomen met 64.44 procent. In de groene lijn waren Charlotte Olieslagers en Rie- neke van de Weert de beste met 67.78 procent, gevolgd door Marijke van den Boom en Aike van Glabbeek met 63.33 procent. Derde waren Wilhel- mien Slokkers en Elly Akkermans met 57.78 procent. Er is in een lijn gespeeld en de eer ste plaats was voor Maria Cuppen en Paul Faas met 62.38 procent. Tweede waren Jeanne Korsmit en Thea Peters met 62.29 procent en de derde plaats was voor Arnoud Bruyns en Gerard Dusee met 61.39 procent. De Peter Winnen Classic wordt geprolongeerd. Deze grote wieler- toertocht wordt 15 augustus voor de tweede keer gehouden vanuit Ysselsteyn om aandacht te vragen voor de wielersport in Ethiopië en daarvoor geld in te zamelen. De naam van de oud-vedette van de Tour de France is aan deze classic verbonden vanwege zijn grote inzet voor de wielersport in Ethiopie. Start en finish van de Peter Winnen Classic is in het Peeldorp Ysselsteyn, waar Peter Winnen is geboren. Peter Winnen staat zelf ook aan de start en hij nodigt ook dit jaar een groot aantal bekende (oud-)wielren- ners uit en andere prominenten. Vorig jaar reed bijvoorbeeld de jonge wieler- prof Wout Poels uit Blitterswijck mee, maar ook de muzikanten van Rowwen Hèze en de Venrayse wethouders Lei Heldens en Hans Theunissen klom men op de racefiets. De toertocht met een afwisselend parkoers, waarin een Op zorgtuinderij De Lorr in Heide waren maandag alle fans van Ajax, PSV en AZ voor een keer eensgezind. Bij de komst van PSV'er en Nederlands elftalspeler Dirk Marcellis was het Oranje boven dat de klok sloeg. Mar- malen prijzen meegenomen naar Mer- selso. Koen Draak en Guus Janssen hadden niet alleen in Apeldoorn de eerste prijs, ook het afsluitende scho- lentoernooi in Venray werd door hen gewonnen. In totaal kregen zestien kinderen een diploma ter afsluiting van de gevolgde cursussen. Met nog een avond te gaan is het nog allerminst duidelijk wie de zomerbeker gaat winnen. Na de laat ste avond wordt er nog gekeken of de mogelijke winnaars volgens de regle menten voldoende samen gespeeld hebben. Op de voorlaatste avond waren Annie Boekholt met Jaqueline v.d. Slik de besten in de gele lijn. Joan Hinssen met Luc Tijssen werden net jes derde. In de rode lijn wisten Rie- neke de Weert met Joop Corzilius, Jacky Coenen met Riet Muermans en Ger Keizers met Wim Teunissen achter zich te houden. In de groene lijn werd de top drie gevormd door Lucy Keizers met Thea Martens, Ger- rit Boekholt met Herman Verheijen en Miets Bisshceroux met Hilde Koolen. Donderdagavond is de laatste club avond van dit seizoen. De op een na laatste bridgedrive is gespeeld. In geel waren de win naars met 65 procent Wil Tacken en Martien Verheijen. De tweede plaats werd gedeeld door Leny en Jos Arts en Truus Michels en Jo Linders met 58,33 procent. In rood werd de eer ste plaats met 59,72 procent gedeeld door Toony Wijnhoven met Gert Claessens, Toine Tiggeloven met Jean ne Korsmit en Irma Huijs met Leny Worst. Donderdag wordt de aardbei endrive gespeeld. aantal Duitse heuvels en het prachtige rivierenlandschap rond de Maas zijn opgenomen, wordt georganiseerd om fondsen te verwerven voor het Ethio- pie-project van de Bike4All stichting. Er zijn dit keer twee afstanden: 75 en 130 kilometer. De eerste editie was vorig jaar een succes, met ruim 400 deelnemers na een korte voor bereidingstijd. De organisatie hoopt opnieuw op een goed verloop en een gezellige dag. Inschrijven kan vanaf nu via www.peterwinnenclassic.nl. Uiter aard krijgen voorinschrijvers korting. Later dit jaar zal opnieuw ook een Ethiopische versie van de Peter Win nen Classic worden gehouden. Bike4All by Marco Polo Cycling helpt met het opbouwen van wie lersport in ontwikkelingslanden en brengt op deze wijze, via de sport structuur, ontwikkeling en hoop in lokale samenlevingen. www.bike4all. nu. Bike4All won in 2008 de Doener Award voor ontwikkelingsprojecten. Dit is een prijs van de landelijke ont wikkelingsorganisatie Wilde Ganzen. cellis ging gezellig aan tafel voor de jaarlijkse barbecue bij De Lorr. De sympathieke voetballer uit Horst beantwoordde ondertussen alle vragen van de voetbalkenners Jan Engels heeft in het Gelderse Afferden en op het Nederlands mid- getgolfkampioenschap lange baan in Nijmegen voor verrassingen gezorgd. Hij eindigde als vijfde met 316 slagen over tien ronden, met een gemiddelde van 31,6 met tweemaal 29 als laagste ronde. Na de eerste dag stond hij met 163 slagen als zesde geklasseerd en had daarmee een achterstand van 11 slagen op Gijs van Rossum uit Affer- den die met 152 slagen de leiding had. Engels wist op deze baan tweemaal zijn beste prestatie te verbeteren met als hoogtepunt een foutloze ronde van 29 slagen op deze toch pittige baan. In Nijmegen wist hij deze score al in de eerste ronde te evenaren en klom daar mee naar de vijfde plek, een plaats die hij niet meer uit handen gaf. Met solide scores eindigde hij voor de eerste keer in de toptien van een afdeling 1-evene- ment van de FNMB door als vijfde te eindigen met slechts vier slagen achter kampioen na barrage Roel Groenhuy- sen (Den Haag) en Wilbert van Hel mond (Doorwerth), beiden met 312 slagen, Tom Pardaans (Ridderkerk) met 313 en Mees Bouwman (Ede) met 315 slagen. De zevende speeldag van de onderlinge competitie was een prooi voor een herboren Gerrit Janssen, die met een score van 72 slagen en 21 als laagste ronde iedereen achter zich liet en dat waren ook meteen zijn beste seizoenprestaties. Jan Litjens verraste door met 73 slagen en 23 als laagste ronde de tweede plaats voor zich op te eisen. De rest kwam niet eens in de buurt. Bij de dames was Jo Litjens met 92 slagen een fractie sterker dan Fieke van Ham, die 93 slagen nodig had, maar wel de laagste ronde (25) voor haar rekening nam. Er waren drie maximale scores van 6 - 0 en die werden gerea liseerd door Gerrit Janssen tegen Leo Wilms, Gerrit Vermeulen (78) tegen Jo De laatste laddercompetitie is gespeeld. Het sterkste paar bestond uit de dames Mia Koopman en Annie Cler- monts met 60.33 procent. De tweede plaats was voor het echtpaar Toos en Wim Spreeuwenberg met 56.33 pro cent, gevolgd door Nel Houben en Toon Stiphout met 5375 procent. In de rode lijn waren de winnaars de dames Thea van den Berg en Annet Timmer met 62.50 procent. Tweede was het bridgepaar Wil Dietz en Hein Tak met 56.93 procent. Zij werden op de voet gevolgd door de dames Riet Dobbe en Jacqueline Hermkens met 56.67 pro cent. Donderdag 25 juni wordt de slot- drive gespeeld. Op 10 september start het nieuwe bridgeseizoen 2009-2010. De slotdrive is in twee lijnen gespeeld. In geel waren Mientje en Toon Jakobs de beste met 61,50 pro cent, gevolgd door Toon den Brok en Justin Gommans met 58,75 procent en de derde plaats ging naar Jacque line van der Slik en Doke Verheijen met 58,50 procent. In rood waren Frans Poels en Hanneke de Greef eer ste met 59,38 procent. Tweede waren Gerry Daniels en Anny Simons met 52,86 procent en de derde plaats was, met 52,81 procent, was voor Bernie en Kees Creemers. De eerstvolgende avond is op 18 augustus. Het nieuwe bridgeseizoen wordt geopend met een feestelijke drive vanwege het 12,5 jarig jubileum van de club. De Maag Lever Darm Stichting heeft in de collecteweek in Venray 2540 euro opgehaald. De collecteweek stond in het teken van slokdarmkan ker. Het aantal mensen dat overlijdt aan deze ziekte neemt de laatste jaren fors toe. De Maag Lever Darm Stichting wil daarom meer investeren in weten schappelijk onderzoek en voorlichting om slokdarmkanker te voorkomen en te bestrijden. Zonder bijdrage en inzet van gevers en vrijwilligers is dit niet mogelijk. De Maag Lever Darm Stichting wil iedereen die een bijdrage heeft geleverd aan de collecte bedan ken voor de inzet. Mocht u de collec tant gemist hebben, dan kunt u uw bij drage storten op giro 2737 t.n.v. Maag Lever Darm Stichting te Nieuwegein. van de zorgtuinderij in Heide. Daar na was hij sportief genoeg om met tafelvoetbal de strijd aan te gaan met vooral de Ajacieden. Natuurlijk was Marcellis er op gebrand om te win nen en, met een beetje geluk, deed Litjens en Jan Litjens tegen Truus van Dijk. Al deze zeges waren ook in de holeslagen duidelijk in het voordeel van de winnaars. Spannend was de partij van Henk van Leeuwen tegen koploper Harrie Lenssen, die Lenssen nipt met 4 - 3 en een holeslag ver schil (85 - 84) won, nadat beiden een ronde hadden gewonnen en een ronde gelijk werd gespeeld, was het verschil in holeslagen van een slag, die Lens- sen als winnaar aanwees. De overige partijen eindigde allen in een 4 - 2 uitslag. Zo won Karel van Ham tegen Piet van der Elst met slechts drie sla gen verschil. Theo Litjens liet Fieke van Ham met een ronde ontsnappen (25) maar won toch verdiend. Ook Huub Straatman liet zich door Bets Wilms een ronde ontfutselen, maar verder liet Straatman het niet komen. De grootste verrassing was de 4 - 2 overwinning van Ton Hendriks (86) tegen Jan Engels (80), die meet een ronde van 23 toch sterk van start ging en deze ronde dan ook tot de zijne maakte. De tweede ronde ging met 25 - 24 naar Hendriks, waarna Engels het spoor bijster raakte en daarom ook deze ronde en de wed strijd verdiend verloor. Ons nieuwe lid Toon van Gerven deed eveneens van zich spreken door na diverse trai ningen en enkele oefenronden al een ronde van 37 op het scorebord wist neer te zetten. In de stand gaat Jan Engels op basis van gemiddeldeverbe tering (3,07 procent) tegenover Harrie Lenssen (2,82 procent) aan de leiding en wisselden derhalve stuivertje aan de kop. Beiden hebben drie punten. Theo Litjens (7,5) en Jan Litjens (10 punten) zijn momenteel de naaste belagers. De niet spelende Miet Clevers bleef aan de leiding met 7,5 punten uit 5 wedstrij den, terwijl Fieke van Ham met 13 pun ten uit zeven partijen de tweede plaats inneemt. Bets Wilms volgt als derde met 16,5 punten uit zes wedstrijden. Aanstaande zondag wordt in Spoor- donk bij Oirschot de laatste wedstrijd van de districtscompetitie gespeeld. De jeugdrijders waren te gast op het Radiocircuit in Stevensbeek. Bij de 65 grote wielen was het Tino Broere die het de beide manches op een achtste plek wist af te sluiten wat hem ook een achtste plaats opleverde in het dagklassement. De dagoverwin ning bij de 85 kleine wielen A kwam op naam te staan van Bart Pijpers die na een felle strijd een tweede plek en een overwinning op zijn naam wist te schrijven, terwijl Jules Deenen met een zesde plek net buiten de bekers viel en op een vierde en een negende plek werd afgevlagd. Een veertiende plek bij de 85 grote wielen kwam op naam te staan van Jeremy de Vink, hij eindigde in de manche op een der tiende plek. Voor het rijden van hun wedstrijd waren de Nationale rijders ook te gast op het Radiocircuit in Ste vensbeek bij OMC Oploo. Bij de MX 3 Inters kwam de zesde plek in han den van Emile Cox en wist Maarten van der Aa een dertiende plek veilig te stellen om na een verbeten strijd de manches op een twaalfde en een dertiende plek af te sluiten. Met een vierde en een zevende plek bij de MX 2 Nationaal kwam de vijfde beker in handen van Rick Simons. Bij de MX 1 Senioren was de tweede trede voor Dennis Kuenen weggelegd, nadat hij als vierde en als tweede man de meet had gepasseerd en eindigde Koen Helden beide keren op een derde plek wat hem ook een derde beker opleverde. Edwin Logtens sloot de beide manche op een zesde stek af en schreef een vierde plek in het dagklas sement op zijn naam. De dertiende plek voor Mark van de Ven weggelegd. Op circuit de Lage Weide werd een motorcross wedstrijd gehouden door MC Utrecht. De harde baan lag er per fect bij en alles was prima geregeld. Er hadden zich voor deze wedstrijd 188 rijders aangemeld en de MX 1 junio ren moesten, omdat er 55 rijders zich hadden ingeschreven, serie's, herkan sing en een finale manche rijden. In de finale manche van de MX 1 Junioren ging Bryan Kersten met de tweede beker huiswaarts. Komende zaterdag is er een jeugdwedstrijd in Neerijnen en rijden de nationale rijders zondag een wedstrijd in Biest-Houtakker. hij dit ook. Het tekent de sportman dat hij vervolgens niet te beroerd was om ook samen met de Ajax- en AZ-fans op de foto te gaan. Want voor een keer waren ze allemaal Oranje supporters De subtop van Nederlandse pro fessionals, topamateurs en veelbe lovende talenten spelen van don derdag 25 tot en met zaterdag 27 juni 2009 op G&CC Geijsteren het Nationaal Open Kampioenschap Matchplay. Aan het NK voor heren en dames in Noord-Limburg gaat een voorronde vooraf. Die wordt gespeeld op woensdag 24 juni op de Peelse Golf in Sevenum. Titelverdediger bij de heren is pro fessional Ruben Wechgelaer. Bij de dames is de amateur Myrte Eikenaar de heersende kampioen. Golflief- hebbers zijn van harte welkom om dit topgolfevenement bij te wonen. Gedurende alle dagen is de toegang gratis. Het jaarlijkse Nationaal Open Kampioenschap Matchplay bepaalt wie de beste matchplay-golfers van Nederland zijn. Matchplay - een gevecht van één tegen één - is de meest oorspronkelijke vorm van golf en werd gespeeld voordat strokeplay Vier dames van Sint Christoffel uit Venray hebben in Reuver deelgenomen aan de toestelfinales van de Limburgse kampioenschappen turnen. Elke Pel- zer kwalificeerde zich voor vloer, brug en balk. Na twee tegenvallende punten op vloer (8,10) en brug (7,70) scoorde Bram Verhofstad uit Overloon heeft tijdens het NK-turnen in Rotterdam een prima prestatie geleverd. Hij turn de op de meerkamp een nieuw per soonlijk record van 73.800 punten. Hiermee eindigde hij als vierde. Het verschil met de nummer drie bedroeg slechts 5/100. Eerste en Nederlands kampioen meerkamp in de eredivisie jeugd werd Justin Zuidema (TSH-Hee- renveen) met 76,550 punten. Twee de werd Frank Rijken (O&O TAG - Zwijndrecht) met 75,350 punten en derde werd Kevin Kootstra (TSH - Heerenveen) met 73,850 punten. Tij dens de toestelfinales gaf hij dit turn- weekend een gouden randje. Hij won de gouden medaille op zijn favoriete onderdeel: vloer. Op sprong werd hij tweede en verdiende daarmee ook nog een zilveren plak. werd 'uitgevonden'. Ook dit jaar is de belangstelling van spelers weer ver heugend groot. In 2008 was de heren finale een strijd tussen professionals Ben Collier en Ruben Wechgelaer, van wie de laatste uiteindelijk de titel won. Bij de dames echter waren het twee jonge amateurtalenten - Christel Boeljon en Myrte Eikenaar - die lange tijd gelijk opgingen totdat Myrte Eike naar op hole 17 het kampioenschap besliste. Zeker de laatste jaren heeft de bredere deelname (heren, dames, professionals en amateurs) garant gestaan voor een hoog kwaliteitsni veau. Door de strijd tussen de meer ervaren professionals en jonge ama teurs is het een van de meest aantrek kelijke nationale toernooien voor het publiek. Het traditionele Nederlands Matchplay Kampioenschap wordt dit jaar voor de 21e keer gehouden op de Peelse Golf en de G&CC Geijste- ren. Het toernooi is uitgegroeid tot haalde ze een gouden medaille op de balk. Met de beoordeling 8,20 stond ze ver boven de concurrentie. Op vloer haalde ze de zesde plaats en brug werd ze zevende.Amy van Broekhoven heeft ook goed geturnd. Zij scoorde een 8,10 op sprong, een 8,60 op brug en een De Swolgense motorcoureur Kevin van Leuven staat komend weekend in het bijprogramma van de TT in Assen. De organisa tie heeft namelijk de klasse Dutch Supersport aan het programma toegevoegd. Dit is een wedstrijd die meetelt voor het ONK. Voor Kevin van Leuven en zijn collega's is dit een geweldige kans, want het is niet niks om voor een ware klassieker en een van de grootste nationale golfevenementen. De laatste jaren is het kampioenschap succesvol uitgebouwd tot het Natio naal Open Kampioenschap Matchplay voor heren en dames en voor profes sionals en amateurs. Het unieke dub- belevenement voor dames en heren wordt wederom georganiseerd door de Stichting Matchplay onder auspi ciën van de NGF (de Nederlandse Golf Federatie) en de PGA Holland (de nationale associatie voor profes sionals). Het Nationaal Open Kampi oenschap Matchplay heeft de status van een officieel NGF-toernooi. Bij de heren mogen op basis van ranking en eventueel selectiewedstrijden de beste 120 spelers (72 professionals en 48 amateurs) meedoen aan de offici- ele voorronde op 24 juni. Die wordt elke jaar dankzij een voortreffelijke samenwerking gespeeld op De Peelse Golf. De voorronde is een strokeplay- 8,70 op vloer. Daarmee haalde ze res pectievelijk de vierde, vijfde en derde plaats. Kim Verstappen haalde met een 6,80 de vijfde plaats op het onderdeel balk en Jaimy Claessens scoorde een 7,90 op de brug en haalde daarmee de vijfde plaats. honderdduizend toeschouwers je kunsten te mogen vertonen. Zeker na afgelopen wedstrijd, waar Van Leuven door motorpech niet kon starten, is de Swolgenaar erop gebrand om hoge ogen te gaan gooien tijdens deze wed strijd. De trainingen op donderdag en vrijdag zijn rond de klok van 16.30 en de wedstrijd op zaterdag is na de Moto G.P. Kevin van Leuven rijdt op de blauwe Yamaha van het Start Team met nummer 34. wedstrijd waarbij de 32 beste spelers zich plaatsen voor het hoofdtoernooi op Geijsteren. Ook de damesprofes sionals en -amateurs maken via ran king en separate selectierondes uit welke 16 speelsters (8 professionals en 8 amateurs) op Geijsteren zul len strijden om het Nationaal Open Matchplay Kampioenschap 2009. Een van de bijzondere activiteiten tijdens het Nationaal Open Kampioenschap Matchplay is de 'Otto PUTT van 500 euro'. Op vrijdag vanaf 12.00 uur en op zaterdag kunnen alle bezoekers (zowel golfers als niet-golfers) deelne men aan de "'PUTT van 500 euro". Met een kleine bijdrage bestemd voor een goed doel maakt men kans - door het maken van eenvoudige putt - om 500 euro te winnen. Op zaterdag om 16.15 uur is de finale van deze puttwedstrijd en valt de prijs van 500 euro. Meer informatie is te vinden op de website van het evenement: www. matchplay-pro.nl In café De Piëlhaas in Venray wordt op vrijdag 26 juni vanaf 20.30 uur een wedstrijd van de zomeravondcompe titie gehouden. Er worden tien wed strijden gehouden. Iedereen die hier aan deel wil nemen kan zich tot 20.15 uur inschrijven via telefoonnummer (0478)582187. Op zaterdag 27 juni wordt er vanaf 20.30 uur een darts- toernooi gehouden waaraan iedereen kan deelnemen. Inschrijven kan tot 20.15 uur via bovenstaande telefoon nummer. Uitslag whiskeydarten: winnaars ronde; 1) Nico Thissen. 2) Dennis Smits. 3) Johan van Hoof. 4) Perry Bussers. 5) Carl de Bruijn. 6) Melissa Eggen. 7) Maggie van de Akker. 8) Geert van Hoof. Verliezersronde; 1) Maikel Piertzak. 2) Peter van de Berg. 3) Paul Hendrix. 4) Marcel Oosterwijk. 5) Johnny Smits. 6) Marcella van Gelder. 7) Thorsten Gooren. 8) Dave Achten. De hoogste finish was voor Maikel Piertzak met 148 punten en werd 180 gegooid door Dennis Smits en Nico Thissen. De tweede maaskoning wordt gevist op zondag 28 juni en op woens dag 1 juni is er de zomeravondcompe titie. De bijeenkomst is 18.00 uur aan visvijver De Ballonzuil. Uitslag zesde zomeravond competitie: 1) A. van Mill. 2) M. Siebers. 3) H. Goemans. 4) C.Kools. 5) A. van Bakel. Uitslag eerste maaskoning: 1) A. van Mill. 2) G. Rob ben. 3) A. de Klein. 4) R. Vlemmings. 5) A. van Deursen. Nieuwe leden zijn van harte welkom en kunnen zich aanmel den via www.hsvderoerdomp.nl. Voor verdere inlichtingen kan men contact opnemen met secretaris H. Hendriks via telefoon 06-23140989 en via info@ hsvderoerdomp.nl. Tijdens de zesde wedstrijd om het NK-kampioenschap MX3 heeft motor crosser Emile Cox punten laten lig gen. In de eerste manche reed Emile naar een vierde plek toe. In de tweede reeks werd Cox na een aanval op de leiding buiten de baan gereden, met een valpartij als gevolg. Als laatste met twintig seconden achterstand moest hij de wedstrijd starten, uiteindelijk finishte Emile op een knappe acht ste plek. Cox verloor in Stevensbeek elf punten, maar gaat nog steeds aan de leiding met veertien punten voor sprong op de naaste concurrent. Over twee weken is de volgende wedstrijd in Overloon. Oranje boven op De Lorr - -* Goud en brons voor turnsters

Peel en Maas | 2009 | | pagina 28