3-on-3 Basketball Challenge Venrayse junioren naar NK Dion Dreesens sneller dan Van den Hoogenband Mike Teunissen negende op NK Leerzaam toernooi tafeltennisjeugd Venrayse clubs meer op Brabantse toer PC Sint Jan PEEL EN MAAS Donderdag 25 juni 2009 - Pagina 27 ATV Venray De Peelrunners Volleybaltoernooi MVC'64 PC Nobel Mudhunters Gunstige indeling regionale voetbalverenigingen Sportnieuws -info De pas veertienjarige Sandra Kleuskens neemt komend weekend ook deel aan het NK atletiek voor junioren. Het Schouwburgplein in Venray is op zaterdag 27 juni omgetoverd tot een ware basketball playground. Tij dens de vierde 3-on-3 Basketball Chal lenge, gehouden door basketbalclub Jumpers'76 in Venray, gaan meer dan 175 deelnemers zich gaan vermaken met 3-on-3 games en een grootse free style basketball clinic. Nadat in 2006 het evenement is ontstaan als activiteit in het kader van het 30-jarig jubileum van de Venrayse basketballclub, is het inmiddels doorgegroeid naar een van de grootste basketballevenementen in Zuid-Nederland. Naast de 3-on-3 Tijdens de Nederlandse kampioen schappen zwemmen voor junioren tot en met 16 jaar wist zwemmer Dion Dreesens van SG Noord-Limburg maar liefst vier limieten te behalen voor de deelname aan de EYOF in Fin land komende zomer. Op de 200 vrij en 400 vrij schreef hij geschiedenis door bovendien het vijftien jaar oud kampioenschapre cord dat op naam stond van Pieter van den Hoogenband ruimschoots te verbeteren. Het nieuwe record op de 400 meter staat nu op zijn naam in een tijd van 4.02.12 en de 200 meter vrije slag in 1.53.74. Het slechts een jaar oude kampioenschaprecord op de 50 meter vrij, dat op naam stond van Mark Costeris, wist hij aan te scher pen naar 0.24.27. De tijden van de 16- jarige Venrayse zwemmer gaan tevens de boeken in als Limburgse records bij de heren. De 100 meter vrij werd als laatste onderdeel gezwommen in een tijd van 52.80 minuten. Zo zwom Dreesens ook op dit onderdeel ruim onder de gestelde limiet van 53.40. In totaal drie kampioenschaprecords zwemmen en op alle afstanden van de vrije slag het goud halen en dus titel Nederlands juniorkampioen. Dit is een unieke prestatie in de Nederland se zwemgeschiedenis. Komend week end vertrekt de Nederlandse selectie van vijf meisjes en twee jongens naar Italië, om zich twee weken lang inten- In het Groningse vestingstadje Bourtange zijn in een unieke omge ving en entourage de Nederlandse kampioenschappen wielrennen gehouden voor dames en heren nieu welingen en junioren. In de categorie dames nieuwelingen kan Britt Teunis- sen uit Ysselsteyn helaas niet terug kijken op een succesvolle wedstrijd afgelopen zaterdag. Onder regenach tige weersomstandigheden werd zij op het selectieve en verraderlijke straatbasketball games is er dit jaar ook een grootse freestyle basketball clinic aan het programma toegevoegd. Deze clinic zal plaats vinden tussen het ochtend en middag programma en speciaal bedoeld voor de jeugd. 'We willen graag de Venrayse jeugd stimuleren om te sporten en willen ze daarom uitdagen om mee te doen aan de clinic', aldus organisator Maarten Wijnen. Ook voor de niet-deelnemers aan het toernooi is er genoeg te zien en te beleven. Zo gaan de Sensation Cheerleaders spectaculaire optredens verzorgen. Deze groep meiden uit sief voor te bereiden op het Europese Youth Olympic Festival. Dit evene ment waar ook andere sporters uit geheel Europa aan zullen deelnemen, zal in juli plaats vinden in Tampere te Finland. Tijdens het NK zwommen de ploeggenoten Margot van Iersel (kasseien)parcours slachtoffer van een massale valpartij. Hierdoor ver loor zij de aansluiting met de kop van de wedstrijd en eindigde tenslotte als 40ste. Zondag was Mike Teunissen bij de junioren de enige Noord-Limburg se deelnemer in de wedstrijd over 130 kilometer. Al vroeg ontstond op initiatief van Mike een kopgroep van negen renners met daarin bijna alle kanshebbers voor de nationale titel. De maximale voorsprong van één Boxmeer wisten onlangs nog op het Nederlands Kampioensschap Cheer- leading de eerste prijs in de wacht te slepen. Ook de mannen van Luv4DaGame geven zaterdag vette freestyle bas ketball shows opvoeren. Enkele jaren geleden wisten deze mannen met spectaculaire shows en individuele freestyle sessies de Europese titel te pakken en dit gaan ze aan Venray laten zien. Voor meer informatie en het dagprogramma kan men kijken op www.basketballchallenge.nl. 100m rugslag 1.18.59 46e en Geoff Ebskamp uit Bergen zwom op de 200 vrij 2.06.19 en 100m vlinder 1.01.90 en 200 vlinder 2.23 59 persoonlijke records en werd op deze afstanden respectievelijk 20e, 9e en 6e bij de jongens 16 jaar. minuut werd op 24 kilometer voor het einde teniet gedaan. Ondanks het hoge gemiddelde van meer dan 43 km per uur ontsnapten nog twee renners uit het restant van het overgebleven peloton. Mike eindigde op een prima negende plaats. Door zijn aanvallende manier van rijden en de uitslagen van de afgelopen weken kan Mike binnen kort rekenen op een uitnodiging voor een buitenlandse wedstrijd met de Nederlandse selectie. In verband met de renovatie van de kunststoftoplaag en de aanleg van nieuwe sectoren voor het speerwer pen, hoogspringen en kogelstoten, is de atletiekaccommodatie gesloten tot ongeveer 7 juli. De duur van sluiting is afhankelijk van voortgang werkzaam heden en de weersomstandigheden. Bij verschillende wedstrijden zijn podiumplaatsen behaald. Suzan Ste vens eerste bij hoogspringen tijdens Gebiedsfinale C/D Junioren. In Uden hebben de Meisjes Junioren C in de finale poule een verdienstelijke 2de plaats behaald. Zij behaalden 4541 punten, een verschil van slechts 140 punten ten opzichte van de nummer 2. 80m; 3de Sandra Kleuskens 10:49sec. 80mh; 2de Suzan Stevens 12:89sec. Hoog; 1ste Suzan Stevens 1:55m. De Jongens Junioren C hebben in de fina le een 9de plaats behaald. De Jongens Junioren D behaalden met AVR'69 een gedeelde 6de plaats. 25ste Halve Marathon van Gennep. Halve Marathon: M40; 8ste Udo Engel- ke, 1:31:01u. M55; 11de Jan Maes- sen, 1:44:39u. V50; 4de Nel Classens, 1:54:51u. 10 kilometer: V10K; 10de José v.d. Voort, 52:49min. 5 kilometer: 18de Harry v.d. Borg; 23:02min, 19de Peter Gerrats; 23:02min. V5K; 3de Yvonne Fransman; 24:37min. De Acht van Horst. 1.000 meter Jeugd 8-12M: 4de Veerle Nelissen; 3:46min. 2.500 meter Jeugd 13-17 M: 1ste Mirthe Nelissen; 9:41min, 5de Nicky Teunis- sen; 10:28 min. 5.000 meter: De Nordic walker kunnen op de volgende dagen aan de slag op zater dag 27 juni vanaf 9:00 uur in de Scha- dijkerbossen, vanaf de parkeerplaats aan de Bergsteeg in Meterik. Het ver dere schema staat op www.peelrun- ners.nl. Iedereen is welkom dus kom gerust een keer mee doen. Dinsdag baantraining van 19.00 tot 20.30 uur, Kastiëlse Baan. Donderdag training op de baan van 19.00 tot 20.30 uur. Zaterdag damestraining van 9.00 tot 10.00 uur, Kastiëlse Baan, zaterdag middag afwisselende bostraining van 16.00 tot 17.30 uur, verzamelen bij de parkeerplaats in de Schadijker Bossen. Agenda: 3 juli Arcen Hertog Jan Stratenloop 4 juli Herten Kragten Avondloop 19.30 uur. 5 juli Weert IJzeren Man Volkslopen 10.00 uur. Wedstrijduit slagen staan op www.peelrunners. nl. Uitslag Maastricht Mooiste, 15 km: Ted Beekman, Horst 1:11:28. Guus van Enckevort, Evertsoord 1:22:00. Marathon Amersfoort 42,2 km: Sjraar Theeuwen, Meerlo 3:37:47 8 van Horst: V senioren 5km: Rianne Gom- mans, Horst 27:10. Marjolein van Buren Horst 27:31. V40 5km: Petra van Rens, Oirlo 21:33. Irmgard Gijsen, Horst 22:59. V45 5km: Anita Hoeijma- kers, Horst 22:13. Marjolijn Jans, Swol- gen 27:43. Annette Hermans, Sevenum 29:19. Ine Hermans, Sevenum 29:42 V50 5km: Hedda Nabben, Sevenum 22:00. M rec 5km: Chris Meulendijks, Grub- benvorst 18:34. Arno Jeurissen, Grub- benvorst 18:43. Joop Zanders, Horst 18:56. Heiko Tondera, Sevenum 20:32. Wim Jacobs, Merselo 20:48. Wiel Brou wers, Horst 21:04. Guus van Encke vort, Evertsoord 23:50. Jos Thielen, Wanssum 24:05. M40 10 km: Leon Mooren, Meterik 43:38 M45 10km: Hein Hoeijmakers, Horst 36:49. Sjraar Theeuwen, Meerlo 41:56. Piet van de Munckhof, Horst 45:00. Patric Andriessen, Swolgen 46:19 M50 10 km: Jan Peeters, Horst 38:06. Piet van Enckevorst, Kronenberg 46:48 M55 10 km: Geert Tielen, Maasbree 48:44. Brain Jones, Meterik 56:20 M60 10km: Piet Aarts, Wanssum 43:38. Wim Philipsen, Sevenum 46:23. Gé Stappers, Grubbenvorst 50:02. Volleybalvereniging MVC'64 houdt het laatste weekeinde van juni voor de 45ste keer het internationale bui- tentoernooi. Een sportief evenement voor jong en oud, groot en klein. Met vrienden of familie, buren en/of team leden kan men op zaterdag 27 juni in verschillende categorieën strijden om de eer, de prijzen of gewoon voor de gezelligheid. Het toernooi wordt vrij dagavond 26 juni geopend met de inmiddels beruchte kennisquiz waarin teams (bestaande uit 4 personen) hun hersenen kunnen laten kraken op vragen over onder meer Maashees, wetenschap, film, geschiedenis en sport. Zaterdag kan jong en oud zich sportief meten op de grasmat. Seni oren 3 tegen 3, recreanten 6 tegen 6, aspiranten en mini's; iedereen kan op zijn eigen niveau en met leeftijdge nootjes volleyballen. Een springkussen op het toernooiveld zorgt voor extra speelplezier voor de allerkleinsten. Zaterdagavond wordt het toernooi afgesloten met een midzomernacht feest in de feesttent aan de Vennen- weg. Er is deze avond muziek door de Overloonse allround coverband Random. Deze band staat garant voor een avond boordevol live muziek en entertainment van de bovenste plank. Ze brengen onder meer nummers van Anouk, Guus Meeuwis, Queen, U2, De Dijk, Brian Adams, Robbie Williams en Marco Borsato. Het toernooi vindt plaats op het sportterrein aan de Ven- nenweg in Maashees. Voor informatie en aanmeldingen zie www.mvc-64.nl. In Meerlo is er een wedstrijd voor pony's gehouden. Klinte de Rijck bracht haar pony Omira uit in de hoog ste klasse dressuur DE Z2 en won deze rubriek met een score van 292 punten. In Helden was er een wedstrijd voor de paarden waarbij men twee dres- suurproeven mocht rijden. Jeanine Huibers bracht haar paard Zinnya uit in de klasse L2 en won twee keer de eerste prijs met 200 en 207 punten. Jenske van Dongen is met haar pony Durant naar Meerlo geweest. Zij behaalde 83 punten in de AA bixie dressuur en werd tweede. Van Dongen mocht de prijs delen met Hieke Kreu- zer. Ook zij behaalde 83 punten met pony Boyke. Sannah Kreuzer behaalde met haar pony Chindy een vierde prijs in de klasse CB dressuur. In Emmeloord worden in het week einde van 27 en 28 juni de Neder landse kampioenschappen atletiek voor A- en B-junioren gehouden. Vijf junioren van ATV Venray hebben zich met hun prestaties eerder dit seizoen weten te plaatsen voor deze kampi oenschappen. Het meest in het oog springend is An Lenders, die dit jaar al twee keer Nederlands kampioene werd. Op 7 februari was zij de sterkste op de 3000 meter indoor, en onlangs versloeg zij alle binnenlandse concur- Drie jeugdteams van Summa/ Red Stars hebben in het Duitse Sundern deelgenomen aan een internationaal teamtoernooi. Het was een leerzaam weekend voor de Venrayse jeugd, want men speelde over het algemeen tegen oudere spelers en vooral bij de junioren jongens en meis jes waren het spelers die vrijwel allen speelden bij de senioren in Duitsland. Het meisjesteam bestaande uit de speelsters Britt Houwen, Lynn Mar tens en Loes Martens speelde in twee dagen acht partijen en dus vroeg dit veel van de conditie op zowel licha melijk als mentaal gebied. Gelukkig waren de meisjes in goede doen en ook al was het spel af en toe als een jojo men toonde strijdlust en vooral ook vooruitgang. Een goede indruk maakte Loes Martens, die als pupil drie De clubs uit de regio Venray die uitkomen in de vierde, vijfde en zesde klasse kunnen tevreden zijn over de competitie-indeling. Zesdeklasser Merselo, vorig jaar nog een buitenbeentje in een Brabantse klasse, speelt komend seizoen de derby's tegen SVOC'01 en Ysselsteyn. De zesde klasse E bestaat uit dertien ploegen. Opvallend is dat de teams uit Venray steeds vaker Brabantse clubs treffen. Met ingang van het seizoen 2001/02 is het Limburgse district Zuid II uitgebreid met het oostelijk deel van Brabant. Sindsdien wisselen de competitie-indelingen sterk. In de vierde klasse G (met Leunen, SVEB en Swolgense Boys) zijn de Brabantse clubs nu in de meerderheid. Vorig seizoen telde deze klasse nog zeven Limburgse en vijf Brabantse clubs. De verhouding ligt nu precies andersom. Acht clubs zijn in 4G blijven staan. Kampioen Vitesse'08 promoveerde terwijl Venhorst en Constantia afdaal den naar de vijfde klasse. Daarnaast is Sparta'18 overgeplaatst naar de vierde klasse F met clubs uit de regio Helmond. De vier Brabantse nieuw komers zijn grote onbekenden voor clubs als Leunen, SVEB en Swolgense Boys. Uit de vijfde klasse G promo veerden kampioen HBV uit Beers en de periodewinnaar Odiliapeel. Uit de vierde klasse H zijn Juliana Mill en Estria (uit Escharen bij Grave) over gekomen. Deze clubs eindigden res pectievelijk op de zevende en achtste plaats. De kampioen van 4G promo- rentie op de 5000 meter. Zij staat in Emmeloord ingeschreven op de twee langste afstanden, de 1500 en de 3000 meter. Erik Stevens heeft zich voor drie onderdelen geplaatst, de 100 meter, het verspringen en het hoogspringen. De atleet uit Venray, die sinds kort in de competitie uitkomt voor AV Ilion partijen wist te winnen. Ook kadet Lynn Martens en junior Britt Houwen deden hun plicht door menige par tijen te winnen, waardoor ze op een vijfde plaats eindigden, achter de ster ke teams van Arnsberg een en twee, Volkringhausen en TSV Gau-Odern- heim met vier gewonnen partijen. Bij de jongste jeugd hadden de Venrayse jongens Matthian Vaes, Dominique Buijs en Nils Vervoort een zware dob ber aan de Duitse spelers, maar ook hier zag je met de wedstrijd de wil om het spel goed te spelen. Er werden de nodige enkelspelen gewonnen en redelijk gelijk verdeeld over de drie spelers en vooral het dubbel Matthian Dominique viel op met spannende partijen. Helaas was dit niet voldoen de om mee te spelen voor de ere plaatsen, maar er werd toch een partij gewonnen tegen Volkringhausen met 4-3 en men eindigde op een mooie veert naar de derde klasse terwijl de drie periodekampioenen nacompe- titie spelen voor promotie met de nummer elf uit de derde klasse. Alleen de nummer twaalf van 4G degradeert rechtstreeks. De club die als voorlaat ste eindigt kan nog in de nacompeti- tie klassenbehoud veilig stellen. Indeling vierde klasse G Boekel Sport Estria (Grave) Hapse Boys HBV (Beers) Juliana Mill Leunen Montagnards Odiliapeel Olympia'18 Stormvogels SVEB Swolgense Boys De vijfde klasse F was vorig seizoen - op grensgeval Holthees na - een vol ledig Limburgse klasse. Nu zijn er vier Brabantse teams 5F binnen gedron gen. De helft van de ploegen (DEV Holthees, Melderslo, Oostrum, TOP'27 en SV United) is in 5F gebleven. Daar door blijven de vele interessante der by's op het voetbalmenu staan. Kam pioen Quick Boys en promovendus Belfeldia maakten de stap omhoog naar de vierde klasse. EWC en AC VVV daalden af naar de zesde klasse. Daar naast zijn de Venlose clubs FCV en VCH overgegaan naar de meer zuide lijke vijfde klasse E. Van de zes nieu welingen komen alleen Resia (Wel- lerlooi) en Meterik uit Limburg. Beide clubs promoveerden uit de zesde klas- uit Zoetermeer, stond in februari al op het podium bij de Nederlandse kampi oenschappen indoor, toen hij tweede werd bij het hoogspringen. Een onver wachte deelneemster is Sandra Kleus kens. Deze veertienjarige atlete heeft zich door een uitmuntende prestatie op de 100 meter geplaatst voor dit kampioenschap. Het is voor haar vooral een goede kans om ervaring negende plaats. De jongens junioren speelden een toernooi met de nodige pech en dan vooral op het gebied van het aantal wedstrijden. De eerste dag kwam een team niet opdagen in de poule en de tweede dag had een team geen vervoer en dus weer geen wed strijd in de poule. Desondanks wisten Tom Thijssen, Desmond Janssen en Steven Ge een wedstrijd winnend af te sluiten en ook individueel wist men partijen te winnen. Ook dit team eindigde op een negende plaats en had weer een boel geleerd voor het nieuwe seizoen. Komend weekend speelt Matthian Vaes in een welpen- selectieteam van de afdeling Limburg op Papendal in de NTTB Jeugd Team Cup. Verder spelen de jeugdleden intern in het tafeltenniscentrum een teamtoernooi verdeeld over vier pou les met zeventien teams bestaande uit twee personen. se E. Bavos uit Bakel degradeerde uit de vierde klasse F. Uit de vijfde klasse G komt Excellent uit Oploo. Vanuit de vijfde klasse E zijn Milheezer Boys en MVC (Mortel) overgeplaatst. De num mers een en twee van 5F promoveren naar de vierde klasse. Ook de drie peri odekampioenen maken in de nacom- petitie nog kans op promotie. De club die als laatste eindigt degradeert naar de zesde klasse. De nummer elf moet nog degradatieduels spelen. Indeling vijfde klasse F Bavos (Bakel) DEV Arcen Excellent (Oploo) Holthees Melderslo Meterik Milheezer Boys MVC (Mortel) Oostrum Resia TOP'27 SV United Vanwege extra promoties, fusies en het terugtrekken van clubs is het aantal poules in de zesde klasse terug gebracht van zeven naar zes. Dit bete kent dat er poules gemaakt zijn van dertien of zelfs veertien ploegen. Als de oude opzet was gehandhaafd dan waren er indelingen van slechts tien of elf ploegen gekomen. De nieuwe zesde klasse E is een mix geworden van zeven Limburgse en zes Brabantse verenigingen. Zeven van de dertien clubs zijn afkomstig uit 6F waaronder Merselo. Komend sei- op te doen tussen deelneemsters die allemaal twee of drie jaar ouder zijn dan zij. Jolan Knol en Robin Theunis- sen hebben zich op de middellange afstand geplaatst. Knol zal zich vrijdagavond in de series van de 800 meter moeten pro beren te kwalificeren voor de finale die op zaterdag wordt gelopen. Theu- nissen komt zaterdag in actie in de series van de 1500 meter. Als hij die goed doorkomt loopt hij zondag in de finale. Er is een marathon gereden onder leiding van gids Jos in het maasdui nengebied. Er werd met een groep van vijftien rijders gereden en aan het einde stond er bijna 85 km op de teller. Er werd er een mooie ronde gereden die uiteindelijk ook nog ruim 50 km op de teller bracht. Voor de mannen uit Ysselsteyn stond de tel ler pas stil toen ze dicht bij de 70 km waren. Volgend weekend wordt er na de training een brunch gehouden. Men vertrekt dan om 9.00 uur en de brunch is om 11.30 uur. Deelnemen bij de Mudhunters is al snel bereik baar. Doordat er vaker in niveaugroe pen gereden wordt is er altijd wel iemand waarbij men zich qua tempo kan aansluiten. Verder wordt er vaak in rondes gereden waarbij het aantal rondes varieert. Iedereen kan koste loos vier keer meedoen. Ga voor infor matie naar www.mudhunters.nl Zon dag 28 juni vertrek 9.00 uur per fiets voor kids en senioren. Dinsdagavond 19.00 uur training omgeving Venray. Nieuw in het wekelijkse programma is de donderdag wanneer een aantal Mudhunters de brede banden ver ruild voor 23 mm en op de kromme sturenfiets stapt. Vertrek 18.30 uur van De Sprank. zoen spelen de geel-zwarten weer de gemeentelijke derby's tegen SVOC'01 en Ysselsteyn. De laatste twee ploegen zijn samen met Lottum over gekomen van de oude zesde klasse E. De teams uit de omgeving van Horst (America, GFC'33, Hegelsom, Kronenberg) zijn ingedeeld in 6D. De zesde klasse E is opgevuld met drie degradanten. Handel en HRC'27 (Afferden) komen uit de vijfde klasse G terwijl EWC uit Well afdaalde uit 5F. Opvallend is het aantal Venrayse trainers in deze klasse met Twan Bloe men (EWC), Noud Janssen (Fiducia) en Jeroen Denissen (De Willy's). De bovenste twee clubs promo veren rechtstreeks naar de vijfde klasse. De periodekampioenen spelen nacompetitie voor promotie. De zesde klasse kent geen degradanten. BVV'27 heeft vrijwillig afscheid genomen van het prestatief voetbal en komt komend seizoen uit in de vijfde reserveklasse. Geijsteren blijft actief in de zesde en laagste reserveklasse. Indeling zesde klasse E Astrantia (Middelaar) De Willy's (Wilbertoord) Elsendorp EWC'46 Fiducia (De Rips) Handel HRC'27 Lottum Menos (Landhorst) Merselo Sambeek SVOC'01 Ysselsteyn

Peel en Maas | 2009 | | pagina 27