Rijswijk naar topdivisie ff ff Manual BEZORGEN? FLE> TRONICS PEEL EN MAAS PEEL EN MAAS Donderdag 25 juni 2009 - Pagina 25 Hay Cox: succesvol architect in Leunse pioniersjaren Hoofdsponsors: Kledingsponsors: PDV De Zwaluw PDV De Maasvogels Venray begint thuis tegen OJC Wil jij of andere bladen zoals E3 JOURNAAL WEEKENDLOOP DE TELEGRAAF Neem dan contact op met "PERIODIEK" Tel. 582877 Noorderhof 6 Venray FC Rijswijk pakt hoofdprijs na strafschoppen Een unieke lichting Leunen, opgericht in 1963, kende in de beginjaren een bij zonder sterke jeugdlichting. Na twee kampioenschappen op rij promoveerde de A1 in 1972 naar de hoogste klasse in Limburg. Het kon niet uitblijven of het eerste elftal zou er jaren later de vruchten van plukken. Trainer Hay Cox was in de pioniersjaren de architect van de succesvolle jeugdteams. In 1972 promoveerde hij tot hoofdtrainer, maar na een seizoen moest hij zijn club verla ten. Voor de serie 'Terug in de tijd' blikt Cox terug op zijn periode bij de oranje-witten. Door Henk Willemssen Hay Cox was negentien toen in Leu nen de voetbalclub werd opgericht. De Veulenaar werd meteen lid en hij was bijna dagelijks op het voetbalter rein aan de Molenhofweg te vinden. Zijn eigen voetbalcarrière mag geen naam hebben. Hij keepte of voetbalde in het tweede en derde elftal. Zijn interesse ging al snel uit naar het trai nersvak. Louis Janssen, destijds secre taris en hoofdjeugdleider, trok hem over de streep. "Ik stond vaker naar de trainingen te kijken. Ik dacht wat die jeugdleider doet, dat kan ik wel beter. Nadat Louis me vroeg heb ik eerst een tijdje meegelopen. Ik volgde enkele cursussen en haalde altijd het hoogste cijfer, een negen, voor leiding geven." In de B-jeugd kreeg hij de beschik king over een uitstekende lichting. Met dezelfde groep ging hij mee over naar de A1. Hay Cox praat nog altijd met veel enthousiasme over 'zijn' jon gens. Negen spelers haalden zelfs het eerste elftal. "Het was een fantastische groep. Ze konden niet alleen geweldig voetballen maar het team vormde een hechte eenheid. Ik moest ervoor zor gen dat ze conditioneel in orde waren en dat ze niet teveel zopen." Dat laat ste bleek nog wel eens een probleem te zijn. Op vrijdag was het de vaste stapavond bij café Jèpke Kusters. "Van mij mochten ze op de avond voor de wedstrijd geen alcohol drinken. Dat is altijd mijn stelregel geweest. Maar ik wist dat het toch gebeurde. Ik ging daarom ook controleren. Maar Lies, die achter de bar stond, zag mij meest al al aankomen en als ik binnen was dan hadden de jongens een cola voor zich staan Het vriendenteam kreeg een grote klap te verwelken toen Piet Janssen, de oudere broer van Cor, overleed door een bedrijfsongeval bij Blitta. "Ja, dat heeft er wel even ingehakt. We hebben met het elftal nog de kist gedragen. Piet was een goede team speler, een fijne jongen om erbij te hebben. Gelukkig meldde toen Jaap van Krey uit Venray zich aan, hij heeft toen op rechts die positie ingenomen. We speelden altijd met een vast elftal, we kenden nooit blessures." Terwijl Cox triomfen vierde met de jeugd, bleven de prestaties van Leunen 1 achter. In het oprichtingsjaar werd nog wel de titel gepakt in derde en laagste afdelingsklasse. Daarna bleven de oranje-witten zeven jaar hangen in de tweede klasse. De ambitieuze voor zitter Herman Baltussen wist in 1967 de legendarische oud-international Jan Klaassens (ex-VVV en Feyenoord) als trainer te strikken. Maar ook toen bleef de begeerde titel uit. "Klaassens was in die tijd een geweldige naam. Hij had meer techniek dat alle Leunse voetballers bij elkaar. Toch werd het geen succes. Jan was een aimabele man, maar hij was te zacht om voor een groep te staan." In die tijd was er nog een elftalcommissie die de opstel ling bepaalde. Donderdag na de trai ning kreeg de trainer op een briefje de elf namen door. "Ik weet het nog goed. We zaten donderdagavond in het café bij Jèpke. Jan Klaassens las de namen voor maar zijn lievelingsspeler Jos Martens stond niet in de basis. Hij werd er heel emotioneel onder en snikte het uit." In 1970 kreeg Leunen versterking van negen voetballers uit Venray van de opgeheven voetbalclub De Molen- wiekers. De helft ervan haalde het eerste elftal en prompt werd Leunen kampioen onder trainer Wiel Smits uit Tienray. Hay Cox was toen leider. "Die jongens van de Molenwiekers brachten iets extra's. Leo Jenneskens was een fijne voetballer op het mid denveld. Jo Smits was een harde en ervaren verdediger. Aanvaller Harrie Vollenberg had een dodelijk schot en Pierre Gommans pikte zijn doelpun ten mee. Wiel Smits wist er een een heid van te smeden." Cox had inmiddels zijn trainersdi ploma's gehaald en hij volgde Smits op als hoofdtrainer. Leo de Kerf zette bij de jeugd de successenreeks voort. "Ik was eigenlijk van plan naar een andere vereniging te gaan. Maar het bestuur haalde mij over. We draai den een goed seizoen en we werden derde. Bovendien haalde we de halve bekerfinale. In Roggel werden we na strafschoppen door Stevensweert uit geschakeld." Hay Cox zette enkele ver nieuwingen in gang. Zo schafte hij de elftalcommissie af. En hij praatte veel met de spelers. Dat was nog onge woon in die tijd. Achter zijn ouderlijk huis aan Steegsbroek in Veulen had hij een voetbalkantoor ingericht. "Ach, het was een stuk van de hennenkooi", lacht hij. "Daar praatte ik met spelers. Voor het seizoen hield ik met ieder een een individueel gesprek." Elke maandagvond was er ook steevast een onderhoud met de aanvoerders Leo Jenneskens en Piet Voermans van het eerste en tweede elftal. "Dat gebeurde thuis bij Piet Voermans in de Gussenstraat. Dan namen we de zondag door. Eigenlijk was ik iedere avond met de club bezig." Het seizoen erop zouden de eerste goede jeugd spelers overgaan naar de senioren. Hij zag het helemaal zitten om ze in te passen in het eerste elftal. Maar die kans kreeg hij niet. Op een woens dag werd hij ontboden bij voorzitter Herman Baltussen. Op het kantoor in de Leunse melkfabriek, waar Baltus- sen onderdirecteur was. 'Het bestuur heeft besloten niet met jou verder te gaan', vertelde de preses. 'Ik stop na tien jaar ook als voorzitter. Het is tijd voor een nieuwe wind', kreeg de ver bouwereerde Cox te horen. "Het was een donderslag bij heldere hemel. Ik stond perplex. Dit had ik nooit zien aankomen. Er werd nog bij verteld dat ik te vertrouwd zou zijn met de spe lers. Er moest een nieuw gezicht voor M MEMBERS VAN S Ven ray Special SUMMA SUMMA Advies Groep B.V. Personato Werving Selectie Gemeente Venray Burgemeester J. Waals Wethouder L. Heldens Art.com Bavaria Winters Liessel De Bruiin Isolatie B.V. Eye Watch Security Group Flextronics GGZ Groep De Golfhorst, America Golfbaan Landgoed Bleiienbeek, Afferden Hamilton Makelaardij Hofmans Tapijten, Cuijk Inalfa Roof Systems Group B.V. Kyoto Koi Farm McDonald's Venray Nelipak B.V. Numac Nederland B.V. OTTO Work Force B.V. Peka Kroef B.V. Peeten BV installatietechniek Plus G. van Dijck Venray Price Cleaning B.V. Rabobank, Venray Rühl Haegens, Molenaar, Accountants Seacon Logistics Toverland Van den Munckhof B.V. van Haren Autobedrijven B.V. Vie Curi Vitaal De Aanpak Bouwservice B.V. ABN/AMRO Bank Arbo Office Nederland Argowil B.V Atec Aanhangwagens BV/Trailer World, Cuijk Auto Arena Venray B.V. Autobedrijf Strijbosch Venray B.V. Autowijk Keizersveld Autoschade Venray Avydo accountants en belastingadviseurs Baat accountants en fiscalisten Bax Financieel Advies B.V. Bilderberg Hotel "de Bovenste Molen" Bol Accountants, Venray Bouwbedrijf Koenen Zn., Holthees BTL Realisatie B.V. (Verhoeven Groen) Brienen aan de Maas Ten Brinke Hekwerken Claassen, Moolenbeek en Partners Claassen Bouw Vastgoed BV Cocosoft Communicatiehuis Centennial Contour, Accountants en Belastingadviseurs Cornelco Safety Culinair Creatief Ruud Welbers Dal Advies DatZitt Horeca Projectmeubilair Deloitte,Venlo Delvia Accountants en Belastingadviseurs, Deurne Derksen Dienstverlening Dinnessen Reclame BV, Boxmeer Econsultancy B.V., milieuadviesbureau Swalmen Electro Martens Installatie B.V. Elektro Van Gogh B.V. ERWOLAR B.V. Familie-Restaurant 't Roekenbosch, Blitterswijck Feenstra Warmte Totaal Zorg Feestcafe De Koets First Lady, Venray, Tegelen en Arcen Flanderijn en Geboers Fortis Bank, Venray Frank Elbers Assurantie Advies Gamma, Venray Van Gansewinkel B.V. Gerard Reynders Schilderwerken Venray B.V. Gilde BT van Grinsven Drukkers, Venlo Gossimijne, bar-bistro Henra Aanhangwagens B.V., Overloon Hotel Asteria ING, Venray Intratuin, Venray Invent Personeel en Organisatie Jacobs Dakbedekkingen Janssen Venray Stucadoors B.V. JDS Bedrijfsautomatisering B.V. Jenniskens Installatie B.V. Jewagas B.V., Wanssum Julicher en Meijer Advocaten K- Rental Nijmegen, Harm en Karel Leenders Keijsers-Manders Installatietechniek B.V., Ysselsteyn Koenen en Co. Kronenberg Collega's, Loopbaanadviesbureau De Laat en Gulikers, Horst Lambert Wilms Venray De Lekkernij -'tAnker, Merselo Lifestyle Mode/ Secondo Fashion Maessen Bedrijven Makelaardij Carel Fijen Manders Automation Manders Verhuur Mari, Wanssum Martin Cuijpers Maximize Nederland B.V. Meldon Plastics B.V., Bergen lb. Mister Kool's, Wanssum Mongozo Exotic Beers NLW Groep Notariskantoren Venray Verkeersschool Nottelman Pansign Communicatie PDS Products Peelrand Makelaardij B.V. Price Cleaning B.V. PROF NORM, Jan van Dijck Venray Van der Putt Advocaten Ricor Damesmode en Herenmode Rocom Telecommunicatie B.V. Rongen Tegels, Sanitair en Tegelwerken V.O.F. Rooijerie Uitmarkt Saarloos Automotive Equipment, Venray Salarispoint, Oirlo Selexicon B.V. Slagerij Traiteur Maurice Verschuuren SO Expo Sport 2000 Steenhandel Kusters Studio Spinazie De Swing B.V. Restaurant, America Tandartsenpraktijk Venray Taxi Touringcar Geerets, Wanssum Thetru B.V. Thomassen Interieurs BV Thuijls Beheer B.V. Timer Hirsi Europe BV Time2Paint Turning Technic B.V. Vera Venray BV Verspreidingsburo Periodiek Verstraaten Business Travel Volantis - Hollman Adviseurs Websdesign Wellness and Sports Partycentrum "De Witte Hoeve" WIKO Investments V.O.F. Bestratlngs-/K]usbedrl|f Wilms Wonen Venray ZR Accountants de groep komen." Die woensdagavond bezocht hij een interland van Oranje in de Rotterdamse Kuip. "Ik had beter niet kunnen gaan want ik heb hele maal niets van die wedstrijd meege kregen. Het spookte telkens door mijn hoofd dat ik na acht jaar weg moest bij Leunen. Dat deed pijn." Zesendertig jaar later begrijpt hij het nog niet helemaal. "Baltussen was weliswaar een goede voorzitter maar hij had geen verstand van voetbal. Louis Janssen was in die tijd de grote man bij de club. Janssen was een echt voetbaldier en hij botste dan ook regelmatig met Herman. Ze hadden eigenlijk altijd ruzie. Met Louis kon ik lezen en schrijven. Hij heeft enorm veel voor de vereniging betekend." Na zijn gedwongen afscheid koos hij voor een nieuw avontuur bij Mete- rik, maar zijn hart lag nog steeds in Leunen. Na iedere training op dins dag en donderdag zette hij snel koers naar Jèpke. Daar trof hij iedereen weer, niet wetende dat hij zijn opvol ger Thei Driessen zo voor de voeten liep. "Achteraf had ik dat inderdaad beter niet kunnen doen. Ook omdat de resultaten tegenvielen." Leunen raakte in acuut degradatiegevaar. Hay Cox kreeg van Driessen het openlijke verwijt dat de spelers te weinig tech niek zouden hebben. "In het café waar iedereen bij was zei Driessen 'ik moet ze alles nog leren'. Daarmee tekende Kampioenselftal Leunen A1 in seizoen 1971/72. Staand van links naar rechts: Hay Cox (trainer), Cor Janssen, Jan van Ooi, Jan Gielens, Gerrie Houben, Jac Litjens, Jos van Rens, Jan Swinkels en Gerrit Keijsers (leider). Zittend van links naar rechts: Jaap van Krey, Kees van Frans Swin kels, Joop Gielens, Jos van der Burgt, Martin Derikx en Gerrit Hendrickx. hij zijn eigen doodvonnis." Tijdens de winterstop werd de Siebengewalder op non-actief gezet en de teruggehaal de Wiel Smits wist Leunen net voor degradatie te behoeden. Een jaar later grepen de oranje-hemden met trai ner Leo de Kerf glansrijk de titel. Hay Cox werd later trainer van Wanssum, TOP'27 en twee periodes bij DIS in Oirlo. Hij kijkt nog eens naar de foto. Cor Janssen is naar VVV gegaan, ter wijl trainer Rob Baan bij Frans Swin kels op de stoep stond. Maar Frans 'de Witte' wilde niet. "Frans was een geweldige spits. Handig, snel, sterk aan de bal en heel doelgericht. Een betere heb ik nooit meer gezien. Toch is hij niet echt doorgebroken doordat dat hij een aanvaring kreeg met De Kerf. Jan Gielens was de spelverdeler, de strateeg op het middenveld. Hij zag het spel net als Jac Litjens, ook een uitstekende voetballer. Deze lichting was echt uniek." Niet ZSW Oriënt Plaza uit Wijchen maar FC Rijswijk/Argos is de twaalfde zaalvoetbalclub die de topdivisie com pleteert. Vrijdag verloor de Wijchense formatie in de sporthal van stadion Galgenwaard in Utrecht in de finale van de play-offs met 1-4 van de Zuid Hollanders. ZSW Oriënt Plaza was als tiende geëindigd in de topdivisie en moest play-offs spelen voor klassenbehoud. Multicult uit Den Haag werd na twee zeges (5-4 en 10-3) aan de kant gezet. In de finale bleek de tegenstander uit Rijswijk te sterk. Bij het Wijchense team ontbrak de geblesseerde Tom mie Kroes (ex-Venray) terwijl de andere oud-Venray speler Raymond Janssen het doel verdedigde. Venray, kampioen van de ere divisie B, mist komend seizoen daardoor de derby tegen de Wijchenaren. FC Rijswijk/ Argos eindigde afgelopen competitie als derde in de ere divisie B. De Zuid Hollanders waren de enigen die zes punten wisten te pakken van de Ven- rayse kampioen. Beide ontmoetingen verloor Venray met 5-6. Indeling topdivisie Avanti (Stiens) CFE Ciba/VDL Groep (Eindhoven) FCK De Hommel (St.Michielsgestel) FC Hovo (Hoorn) KW/J&M (Veldhoven) Leekster Eagles (Leek) Malabata (Breda) FC Marlène (Heerhugowaard) FC Rijswijk/Argos (Rijswijk) Ter Beek (Amsterdam) Veerhuys (Purmerend) Venray Uitslag wedvlucht Blois; dertien deelnemers, 109 duiven. 1, 17 M. Bas ten. 2, 12 V. Janssen K. 3, 8, 19, 21, 22 Comb. Reijnders-Cuijpers. 4, 7, 9, 10, 14 W. Bouten. 5, 23 Van Haren-Stip hout. 6, 13, 16, 18, 20, 25 H. Philipsen. 11, 15 H. Peeters. 24 J. Versleijen. Uitslag wedvlucht Nanteuil le Hau- douin; negentien deelnemers, 177 dui ven. 1, 2, 5, 6, 14, 16 N. van Hoof. 3, 21 W. Bouten. 4, 24 M. Voesten en dochter. 7 J. van Kessel. 8, 12, 15 H. Strijbosch. 9, 13 Comb. Reijnders-Cuijpers. 10, 17 Van Haren-Stiphout. 11, 18 P. Loonen. 19 Chr. Gerrits. 20, 22 H. Peeters. 23, 25 C. van Vught. Uitslag wedvlucht Hasselt (jong); twintig deelnemers, 327 duiven. 1, 2, 7, 9 Chr. Gerrits. 3, 4, 17, 18 W. Bouten. 5, 16, 23, 24 C. van Vught. 6 Comb. Ver dellen. 8 P. Smits. 10 M. Basten. 11, 13, 14, 15, 20 Cuppen-Siebers. 12, 21, 25 Comb. Reijnders-Cuijpers. 19 L. Snij ders. 22 J. Sijbers. Uitslag wedvlucht Hasselt (oud); zestien deelnemers, 221 duiven. 1, 8, 13, 20, 25 W. Bouten. 2, 5 Chr. Ger- rits. 3, 4, 9, 11, 18, 22 M. Basten. 6, 14, 19 A. Sijbers. 7, 12, 15, 16, 23 G. D. Raaijmakers. 10, 24 L. Snijders. 17 H. Peeters. 21 Comb. Verdellen. Uitslag wedvlucht Nanteul eerste Haudouin; 214 duiven, dertien deelne mers. 1, 3, 8, 9, 10, 11, 13, 16, 19, 20, 22, 23 FredyTextor. 2, 6, 18, 21 Jac Ver hoeven. 4, 15 Jan Kuijpers. 5, 12 Toon Aarts. 7 Bert Verhoeven. 14+25 Toon Rossen. 17 Harry Francken. 24 Wiel Theeuwen. Uitslag wedvlucht Hasselt; 263 dui ven, negen deelnemers. 1, 16 Sraar Francken. 2, 3, 10, 11, 12, 13, 14, 17 Freddy Textor. 4, 5, 8, 15, 21, 24, 25. Bert Verhoeven. 6, 7, 9 Sraar Peters. 18 Jan Kuijpers. 19, 20, 22 Jac Verhoeven. 23 Harry Francken. Uitslag Dames B Manual-Wittenhorst 8-16 Venray opent op zondag 6 septem ber de competitie in de hoofdklasse B thuis tegen OJC Rosmalen. Afgelopen seizoen was de seizoensouverture eveneens tegen OJC Rosmalen. Ven- ray won toen het uitduel met 0-3. De competitie kent een aardige opening met de topper Baronie-EVV en de der by's Schijndel-Gemert en JVC Cuijk- OSS'20. De andere openingsduels zijn: Dijkse Boys-UDI'19, Meersen-UNA en Papendrecht-DESK. Het programma van de eerste com petitiehelft voor Venray luidt: 6 september Venray-OJC Rosmalen 13 september UNA-Venray 20 september Venray-DESK 27 september EVV-Venray 4 oktober Venray-Gemert 11 oktober UDI'19-Venray 18 oktober Venray-OSS'20 1 november JVC Cuijk-Venray 8 november Venray-Dijkse Boys 15 november Schijndel-Venray 29 november Venray-Baronie 6 december Papendrecht-Venray 13 december Venray-Meerssen Verspreidingsburo Sportnieuws -info Geen hoofdrol Venray op eigen jeugdtoernooi Drie jaar op rij wist Venray de finale te bereiken van het eigen jeugdzaalvoetbaltoernooi. In 2006 ging de grootste beker naar de Venraynaren. Maar afgelopen zondag vertolkte de organiseren de vereniging slechts een beschei den rol. De zesde plaats, van in totaal zeven deelnemende teams, was het tegenvallende eindre sultaat. FC Rijswijk/Argos ging met de hoogste eer strijken door Union uit Nijmegen na strafschop pen terug te wijzen. De finale was onbeslist (1-1) geëindigd. Door Henk Willemssen In afwijking tot de voorgaande toernooien was de leeftijdsgrens met een jaar opgerekt. Er konden ditmaal spelers tot twintig jaar deelnemen. Als het aan Venray-coach Jos van Gerven ligt, is dit eenmalig. "Het probleem was dat we te weinig aanmeldingen kregen voor teams tot negentien jaar. We streven naar een zo sterk moge lijke bezetting. Door een ruimere leef tijdsgrens te nemen, konden we meer en betere teams aantrekken", legt Van Gerven uit. "Volgend jaar willen we weer terug naar negentien jaar. Het doel van dit toernooi is toch het pro moten van het jeugdzaalvoetbal." Venray trad met een relatief jong team aan. Alleen nieuwkomer Egon Claessen en Gijs Mooren behoorden tot de oudste lichting. Er waren ook enkele afzeggingen zodat het Venray- Venray-speler Gijs Mooren (rechts) schermt de bal af tegen een Duitse opponent van PSVWesel. se team niet in zijn sterkste formatie kon aantreden. De thuisclub opende zondagochtend om half tien het toer nooi tegen het sterke Union uit Nij megen dat lang met 0-1 leidde. In de slotfase nam Venray meer risico's met een meespelende keeper. Dat werd door Nijmegenaren vakkundig afge straft: 0-3. Het tweede duel was tegen het Duitse PSV Wesel Lackhausen. Dit was duidelijk de zwakste deelne mer. De Duitsers wisten alleen tegen Venray een punt te pakken (3-3). "Het was een rommelig duel. We speelden veel minder goed dan in de openings wedstrijd", aldus Jos van Gerven. Egon Claessen, Yilmaz Durgun en Joy Koe nen scoorden de treffers. In de volgende wedstrijd verloor Venray nipt met 1-2 van de latere win naar FC Rijswijk/Argos. Het Venrayse doelpunt was een eigen treffer van Rijswijk. Tegen CFE Ciba/VDL bleef de 0-0 stand op het scorebord staan. Een tegenvaller was dat topschutter Vin cent Buijssen in de tweede wedstrijd moest uitvallen. Hij kwam met zijn hoofd hard in aanraking met de muur naast het doel. Het zag er aanvankelijk nogal ernstig uit. Na een oponthoud van tien minuten werd de ongeluk kige speler naar de huisartsenpost gebracht. Daar werden drie hechtin gen aangebracht maar verder bleek de schade gelukkig mee te vallen. "We waren in de derde en vierde wedstrijd gelijkwaardig aan de tegenstander", vindt coach Jos van Gerven. "Maar we zijn net iets te licht. Bovendien scoren we moeilijk. Het was iedere keer net niet."In de vijfde wedstrijden tegen het Sittardse SCWM had Venray het beste van het spel. Het missen van de vele kansen brak de rood-witten opnieuw op. Vier minuten voor tijd counterde SCWM naar een 0-1 voorsprong. Twee minuten later viel de beslissing: 0-2. In het slotduel met Groenoord uit Schiedam wilde het Venrayse team nog wat rechtzetten. Groenoord was op weg naar een finaleplaats maar het stuitte op onverwacht sterke tegen stand. Groenoord had een licht over wicht maar de beste kansen waren voor de Venraynaren. Toch duurde het tot zeven minuten voor tijd toen Yilmaz Durgun op fraaie wijze de 0-1 scoorde. Uit een vrije trap kwamen de Schiedammers nog langszij: 1-1. Door dit resultaat liep Groenoord op doel saldo de finale mis. Bij FC Rijswijk/Argos tegen SCWM (2-1) deed zich nog een incident voor nadat twee Rijswijk-spelers met geel naar de kant moesten. Iedereen die op de bank zat stormde het veld in waarna de scheidsrechters de wed strijd staakten. Na een afkoelingspe riode van vijf minuten werd het duel weer hervat. Het wedstrijdschema liep ondertussen ruim twintig minu ten uit. De finale tussen FC Rijswijk/Argos en Union was gepland om 17.40 uur maar de aftrap klonk een half uur later. De Nijmegenaren, die slechts over een wisselspeler beschikten, toonden zich een goed ingespeeld team. Ondanks de lange voetbaldag werd het nog een aantrekkelijke eindstrijd. Union nam de leiding door Nasim Saber, die met acht doelpunten topscorer van het toernooi werd. Brahim Saïdi scoorde twee minuten voor het einde de verdiende gelijkmaker. In de slot seconden mocht FC Rijswijk/Argos van dichtbij een vrije trap nemen. Het schot smoorde waarna een Union-spe- ler van heel ver het verlaten Rijswijkse doel trof. Maar toen de bal onderweg was, klonk het eindsignaal. Precies een seconde te vroeg voor de Nijme- genaren die heftig maar tevergeefs protesteerden bij de arbiters Azarfane en Strijbosch. Na de 1-1 stand moes ten strafschoppen uitkomst brengen. FC Rijswijk/Argos won het toernooi door vier van de vijf penalty's te benutten. Union bleef op drie steken, de laatste strafschop belandde op de paal. Luuk Barter van Groenoord, dat als derde eindigde, werd uitgeroepen tot beste speler. Eindstand toernooi 1FC Rijswijk/Argos 16 2. Union 12 3. Groenoord 12 4. SCWM 7 5. CFE Ciba/VDL 6 6. SV Venray 3 7. PSV Wesel 1 Straatvoetbaltoernooi Lake Valley succes Groot Fo Afgelopen weekend vond in het centrum van Venray weer het jaarlijk se straatvoetbaltoernooi plaats. Beide dagen konden, ondanks de matige weersvoorspellingen, afgewerkt wor den onder een stralend zonnetje met op beide dagen slechts één buitje. Op zaterdag streden de D- puppillen om de prijzen. Het was voor het eerst dat deze jeugdcategorie deelnam aan het toernooi. Zes ploegen begonnen om 10.00 uur aan het toernooi waar voet- bal van een heel hoog niveau werd gespeeld. Uiteindelijk ging de finale tussen Wittenhorst D1 en SV Venray futsal D1. De mannen van SV Venray futsal waren in de eindstrijd uitein delijk net iets beter dan Wittenhorst en wisten het eerste D-straatvoetbal- toernooi op hun naam te schrijven. Zij ontvingen hun beker uit handen van Willem Janssen(Roda JC) De volledige uitslag: 1. SV Venray futsal D1 2. Wittenhorst D1 3. SV Ven- ray D1 4. Leunen D1 5. Oostrum D1 en 6. Chabbab Hees D1. In de pauze gaven ook nog de G-voetballers van SV Venray acte de presence. Vol passie speelden zij een demonstratiewed strijd van dertig minuten. Na afloop ontvingen zij uit handen van PSV- verdediger en international Dirk Mar cellis een medaille en werden er de nodige foto's gemaakt. Op zondag was het de beurt aan de senioren. Door een late afmelding van Volharding speelden hier slechts vijf teams om de prijzen. Het niveau was desondanks behoorlijk hoog en het publiek kon dan ook genieten van mooie acties en doelpunten. De finale ging uiteindelijk tussen SV Venray en ZVCO waarbij de mannen van SV Ven- ray uiteindelijk aan het langste eind trokken. De volledige uitslag: 1. SV Venray 2. ZVCO 3. Lake Valley 4. SSS'18 5. Ven rode.

Peel en Maas | 2009 | | pagina 25