Ghana centraal Belle en het beest Frans van de Pas wint toneelprijs Seniorenorkest op stap PEEL EN MAAS Donderdag 25 juni 2009 - Pagina 23 Voor het zevende seizoen in successie houdt Klassiek op Locatie in juli en augus tus concerten op verrassende locaties in Noord-Limburg. Artistiek leider Nard Reijnders is erin geslaagd om nationale en internationale musici naar Limburg te halen. De programmering in combina tie met de locaties getuigen van durf en creativiteit. Bovendien staan er dit jaar een concours en een workshop op het programma waarbij de saxofoon het uitgangs punt is. De concertserie Klassiek op Locatie start op zondagmid dag 5 juli om 16.00 uur in Meerlo bij het kapelletje van Sint Goar tussen Meerlo en Wanssum. Het koperensemble HR-BRASS, met twaalf solisten van enige voor aanstaande Duitse orkesten is van alle markten thuis en neemt het publiek mee van een virtuoos feestelijk Barokwerk van Handel, via Mozart, Tsjaikovski en Saint Saëns naar een swingende afslui ting. Zondag 12 juli staat in het teken van Haydn. Het Haydn Trio Eisenstadt heeft vanaf 1992 tot nu alle kamermuziek opgenomen die de 200 jaar geleden overleden Joseph Haydn schreef voor piano, viool en cello én de 429 Schotti- sche Lieder. De mooiste compo sities komen de Weense musici uitvoeren bij Chateau de Raay in Baarlo, samen met de Schotse vocalisten: Lorna Anderson en Jamie MacDougall. Daags na de Nederlandse première bij Klas siek op Locatie wordt hetzelfde programma gespeeld in het Con certgebouw in Amsterdam. Het concert begint om 16.00 uur. De Salzburger Hofmusik neemt onder Het beroemde sprookje Belle en het beest is de basis van twee dansvoorstellingen zater dag 4 juli in Theater de Maas poort in Venlo. Dansschool Martine brengt Belle, het Beest, de dorps- en kasteelbewoners en nog vele, andere figuren tot leven in een twee uur durende voorstelling met als titel 'De Betoverde Roos'. Een voorstel ling voor het hele gezin. "Het sprookje Belle en het Beest was vroeger toen ik klein was al één van mijn favoriete sprookjes", vertelt Martine Janssen, eigenares van Dansschool Martine. "Het is een volksverhaal, een liefdesver haal en een fantasieverhaal in één. Het sprookje inspireert mij tot het uitwerken van verschillende figuren, zoals kandelaars, klok ken, vleermuizen en bomen, in allerlei dansstijlen; klassiek ballet, tapdans, breakdance en jazz. Het is voor het eerst dat ik een liefdes verhaal op het toneel zet. Voor de twee hoofdrolspelers, Belle en het Beest, respectievelijk Iris Krebbers en Jakob Witte een nieuwe, span nende en leerzame ervaring." Al ruim vier jaar runt Martine haar eigen dansschool. "Ik ben leiding van Wolfgang Brunner zeer diverse projecten ter hand, in verschillende samenstellingen. Op zondag 19 juli om 16.00 uur spelen ze een programma dat vol ledig in het teken staat van Igor Stravinsky, waarbij de wereldkla rinettist Ferdinand Steiner een vooraanstaande rol speelt. Waarom Stravinsky? De Marti- nuskerk te Gennep is een van de twee Nederlandse kerken die in de 50'er jaren werd gebouwd in de Bossche stijl. Één van de ken merken is de grote koepel boven het priesterkoor. In 1962 bivak keerde Théodore Stravinsky, de zoon van Igor, enige maanden op dertig meter hoge steigers in deze kerk en beschilderde de koepel met een markant katho liek tafereel waarbij het creatieve kleurgebruik en de lichtinval zor gen voor een unieke sfeer. Op zondag 26 juli om 16.00 uur staat het kloosterpark Reuver in het teken van een optreden van twee wonderkinderen uit Petersburg. De jonge pianiste Yana Vasilyeva en haar vriend en violist Nikita Borisoglebsky wonnen als solist reeds talloze Europese concour sen. De grenzeloze virtuositeit, passie en muzikaliteit uit Rusland en de opmerkelijke toegiften gaan zorgen voor een onvergetelijk recital van uitzonderlijk niveau. Op zondag 2 augustus begint om 16.00 uur het uit Rome afkomsti ge Quartetto AVOS zijn Europese tournee in Molenhoek bij Jachtslot Mookerheide. Dit kwartet won onlangs het prestigieuze Kamer muziek Concours Trio di Trieste. De vier ambitieuze musici kaap ten de lucratieve geldprijs, pers prijs en publieksprijs weg voor de neus van de overige deelnemers, begonnen in een kleine danszaal en sinds twee jaren dans ik in de grote zaal bij café-zaal Onder de Linden in Well." Het is niet vreemd dat Martine hier terecht is geko men. Als dochter van de eigenaar van het café had ze hier al snel haar plekje gevonden. Martine's liefde voor dans draagt ze graag over op haar leerlingen. "Ik ben als 6-jarige begonnen met dansen en heb dansopleidingen gevolgd aan de Artez Vooropleiding Dans in Venlo en aan de Codarts Dans- academie in Rotterdam. "Ik stimu leer mijn leerlingen om het beste uit zich zelf te halen en vooral om met dansen te laten zien dat ze genieten." De leerlingen van Dans school Martine komen uit de regio Noord-Limburg; ondermeer Well, Wellerlooi, Siebengewald, Bergen, Venray, Arcen, Horst, Meerlo en Wanssum. "Ik heb leerlingen van vier tot veertig jaar", zegt Martine en ze voegt er aan toe "en ze hou den allemaal van dansen." De jaarlijkse eindvoorstelling van de dansschool vergt veel inzet en tijd."Niet alleen de dansers moe ten hard werken om tot een mooi en goed eindproduct te komen. Ook veel vrijwilligers zetten zich hiervoor in." Martine Janssen is er trots op dat zoveel mensen elk jaar afkomstig uit de hele wereld. De bijzondere sfeer van het indruk wekkende bosgebied op de Moo- kerheide, vlak bij het Jachtslot, zal de bezoekers van deze middag nog lang heugen. Ensemble Luna park is een avontuurlijk ensemble, opgericht door Arnold Marinissen en Anthony Fiumara. Het ensem ble is nog jong, maar de leden zijn stuk voor stuk ervaren musici die in de meest uiteenlopende stro mingen hun sporen ruimschoots hebben verdiend. De musici nemen de bezoekers op zaterdag avond 8 augustus vanaf 20.00 uur mee naar een muzikale wereld van grote verscheidenheid. Centraal daarbij staat de sfeer van de Afri kaanse Beeldentuin van het World Art House te Well. Onder leiding van de ritme- en klankspecialist Arnold Marinissen, een autoriteit op het gebied van de Minimal Music, zal het publiek zo nu en dan wegdromen, dan wel opveren bij de meesterlijke klanken van o.a Philip Glass en Steve Reich. Een concert vol van spanning, avon tuur, pret, onverwachtse bochten en snelle loopings met uitzicht op de blauwe lucht. Uiteraard zal de beeldhouwer uit Zimbabwe en de kleurrijke verrassing na afloop niet ontbreken. Amsterdam Sinfo- nietta behoort tot de beste strijk orkesten ter wereld en is voor het publiek van Klassiek op Locatie geen onbekende meer. In feite vol staat de aankondiging: ze komen op zondag 16 augustus om 16.00 uur in Schandelo, het tuindersge- bied tussen Velden en Venlo op de binnenplaats van een historische boerderij. Deze keer met soliste Liza Ferschtman. Op het program ma o.a. het vioolconcert Men delsohn en het dubbelconcert van weer bereid zijn zich op te geven als vrijwilliger. "We hebben men sen nodig voor het decor, licht en geluid, de kostuums, de grime,de begeleiding en organisatie. Tot nog toe is het elk jaar gelukt om samen de voorstelling tot een goed einde te brengen. Ook dit jaar gaat dat lukken," lacht Martine, "sprookjes hebben immers bijna altijd een goed einde." Er zijn twee voorstel lingen van De Betoverde Roos in de Theater De Maaspoort in Venlo om half vier en om half acht. Kaar ten zijn te verkrijgen via www. dansschoolmartine.nl of telefoon nummer (0478) 501851. Leunse Zomerfeesten Op het Dorpsplein in Leunen wordt op zaterdag 27 en zondag 28 juni de 15e editie van de Leun- se Zomerfeesten gehouden. Deze dagen zijn er activiteiten zoals: een beachvolleybaltoernooi, een kindermarkt, een scoutingdemon- stratie, schatgraven, happy dance, een historisch platvorm en men kan zich laten schminken en er is een kapper. Op zaterdag speelt de band Voltage vanaf 19.00 uur en op zondag zijn er beachvolleybal- plus activiteiten vanaf 12.00 uur. Bach, waarbij de artistieke leidster van het orkest, Candida Thomp son, de partner van Liza zal zijn. Het National Sax Choir of Great Britain bestaat uit 26 topsaxofo- nisten uit heel Engeland. Op zon dag 23 augustus staan ze voor het eerst in Nederland in het Venlose Wilhelminapark. Hun enthousi asme, virtuositeit, humor en lol komt bij elkaar in het programma Sax Appeal. Een bijzonderheid in de hele wereld, daar er 8 verschil lende types saxofoon te zien en te beluisteren zijn. Op vrijdag en zaterdag voorafgaand brengen de saxofonisten een bliksembezoek aan alle 14 gemeentes in Noord Limburg. Op kerkplein, marktplein of bij het stadhuis worden de toe ters uitgepakt en zullen de musici het publiek en de passanten trak teren op een dynamisch optreden van 20 minuten. De meest verras sende concertserie van Neder land sluit af op zaterdagavond 29 augustus om 20.00 uur in de SIF-metaalfabriek in Panningen, waar jazz en klassiek elkaar zullen raken. De 25 Limburgse topmusici staan garant voor een bijzondere concertavond. In diverse forma ties klinkt er muziek van onder meer Duke Ellington, Piazzolla en klassieke componisten met als uit smijter de onvolprezen Rhapsody in Blue van Gershwin. Pianosolist Ivo Janssen, daarnaast onder meer Koperkwintet Thorn en Leonardo Strijkkwartet. Verdere informatie staat op www.klassiekoplocatie.nl. Kaart jes voor de concerten zijn te reser veren via www.klassiekoplocatie. nl. en te koop bij de VVV-winkels Noord en Midden Limburg, Roer mond, Heerlen, Maastricht. DJ's Zonder Naam in 't Podium De DJ's Zonder Naam zetten vrij dag 26 juni vanaf 22.00 uur café 't Podium in Venray op z'n kop. Keer op keer weten deze Ysselsteynse jongens een feest te bouwen dat zijn weerga niet kent. Tussen de plaatjes door halen de deejays de meest bizarre en verrassende acties uit de kast en bouwen zo met het publiek een geweldig feest. De DJ's Zonder naam; Pim Rongen en Niels van Osch, zijn in 2005 met draaien begonnen in de Jera in Ysselsteyn. Meer over deze avond of de andere avonden in 't Podium is te vinden op www. podiumvenray.nl. Boekenmarkt BiblioNu houdt op vrijdag 26 en zaterdag 27 juni een grote boe kenmarkt in de bibliotheek Venray gevestigd aan de Merseloseweg 59. Dit is de kans om een aantal bibliotheekboeken te verzamelen voor een spotprijs. Zo vlak voor de zomer, met de vakantie voor de deur en lange autoritten en vlieg reizen in het verschiet gaat de tijd prettig voorbij met een goed boek. Bezoekers van de boekenmarkt kunnen een plastic bibliotheek tas vullen met boeken en betalen voor de volle tas slechts vijf euro. Er is een ruime keuze aan kinder boeken, romans, informatieve en groot-letterboeken. Behalve boe ken zijn er ook cd's met kinder liedjes te koop. De markt is toe gankelijk voor iedereen en vindt plaats tijdens de openingsuren van de bibliotheek. Op vrijdag van 11.00-20.00 en op zaterdag van 11.00-14.00 uur. De Kantfabriek In Museum De Kantfabriek in Horst kan men de voorstelling FabriKantjes bezichtigen. Op deze expositie kan men werken zien van studenten van de ABK Maas tricht (Academie voor Beeldende Kunst), die hun creatieve en artis tieke talent hebben losgelaten op kant gemaakt in de kantfabriek in Horst. De Kantfabriek is gelegen aan de Americaanseweg in Horst. Zie ook www.Museumdekantfa- briek.nl. SAM opent concerten The Yards en de meidenband SAM openen op zondagmiddag 28 juni een vierdelige concertreeks door negen bands van de Rockaca demie in Tilburg verdeeld over vier zondagen op het podium van Cambrinus in Horst. Deze serie wordt op zondag 19 juli afgeslo ten met een klein Rockacademie festival. De eerste zondagmiddag wordt geopend door SAM en deze band staat voor singer-songwri- termuziek van het melancholieke soort en folk met een vrolijke noot. De band bestaat uit Sophie op bas, Annelie op toetsen en Eefje op gitaar. Hun driestemmige koortjes, originele repertoire en unieke stijl onderscheiden SAM van andere singer-songwriterbands. Zij blijven dicht bij zichzelf, maar ook bij hun publiek. De liedjes van SAM zijn melodieus, kleurrijk en persoon lijk. Over chagrijnige vrijdagavon den, maar ook over het verlies van kinderlijke onbezorgdheid. De ontwapenende optredens van SAM raken een gevoelige snaar bij jong en oud. Na de meiden van SAM is het de beurt aan The Yards die gelooft in 'meters maken'. Hun vliegende start bewijst deze visie. Met de release van hun debuut album Laura in zicht speelt het viertal haar broeierige soul, terwijl de boekingen uit het land blijven binnenstromen. Hun inofficiële single You Damn Right is al diver se keren op de radio te horen geweest. The Yards tekent deze middag voor soul, funk en frisse pop. Deze optredens beginnen om 16.00 uur. Meer informatie staat op www.cambrinusconcer- ten.nl. Vijftiende editie hobbymarkt RVV e.o. De ReumapatiëntenVereniging Venray e.o. houdt op zondag 8 november de jaarlijkse hobby- markt in hotel Asteria in Venray. Over de gehele benedenverdie ping van Asteria is een veelheid aan kramen waar men de meest uiteenlopende artikelen kan ont dekken en kopen. Al de aangebo den producten zijn uit liefheb berij, maar uitermate vakkundig gemaakt. Zo zijn er onder meer vogelkastjes of -voederhuisjes, glas in lood, werken met kralen, huis- gemaakte kaarten en al het mate riaal waarmee men zelf kaarten kan maken te koop. Ook is een informatiekraam van de vereni ging ingericht waar men vragen over reuma kan stellen en waar informatiemateriaal voor handen is. Als rode draad door de dag draait Het Rad van Fortuin. Tegen een kleine prijs per lot dingt de bezoeker mee naar de prijzen. Elk deelnemend lot heeft vijf prijskan- sen. Ook de allerkleinsten kunnen meedoen. Voor kinderen zijn er speciale rondes met kinderprij zen. Omdat RVV dit jaar jubileert met de 15e editie van de hobby- markt zijn er bijzondere prijzen beschikbaar gesteld. Om dit 15e evenement extra doen slagen zijn extra meters kramen opgesteld. Die meters biedt RVV e.o. nu aan hobbyisten die hun producten willen presenteren. Voor meer informatie en reser vering kan men contact opnemen met Vivian Elbers via telefoon (0478)641904 of via e-mail vica- lora@hotmail.com. Cursus Home-Start Home-Start heeft de afgelopen weken vrijwilligers geworven. Mannen en vrouwen die als vrij williger een dagdeel in de week tijd en aandacht willen geven aan gezinnen met jonge kinderen om hen te ondersteunen. Wij bieden deze vrijwilligers een voorberei dende cursus; een aantal bijeen komsten waarin ze kennis maken met de andere vrijwilligers en Home-Start. Tijdens de cursus wordt onder andere aandacht besteed aan vriendschap, vertrou wen, normen en waarden, opvoe ding en uitwisseling met andere ervaren vrijwilligers. Met de opge dane ervaringen kunnen vrijwil ligers gedegen aan de slag in de gezinnen. Deze cursus start op donderdag 18 juni en wordt nog voor de zomervakantie afgerond. Voor inlichtingen kan men con tact opnemen met Synthese Ven- ray via telefoon (0478)517317 en vraag naar Jeannette Janssen, coör dinator Home-Start. Taxatiedag De Munten- en PostzegelOr ganisatie (MPO) in Venray houdt een gratis taxatiedag voor mun ten, postzegels, bankbiljetten en ansichtkaarten op donderdag 2 juli. Wie deze dag zijn verzameling deskundig wil laten beoordelen, kan zonder afspraak tussen 13.00 en 16.30 uur terecht in de Open bare Bibliotheek aan de Merselo- seweg in Venray. Er zijn al enkele kinderen bezig met het stempelen van Ghanese adinkra-logo's (traditionele sym bolen), als zangeres Maame Joses begint met de eerste set van haar optreden. Zij is een Ghanees-Nige- riaanse zangeres en zingt rustige liedjes, een mooi begin van de dag. De Ghanese dag in wijkcentrum De Kiosk in Brukske was afgelopen zaterdag dan ook een groot succes. Meer dan 150 mensen woonden het initiatief van Venraynaar Peter- Paul van Keijsteren bij. Tijdens het optreden beginnen al meer men sen de weg naar het wijkcentrum te vinden. Zij hebben dan, naast het luisteren naar Maame Joses, ook de mogelijkheid om de diver se stands te bezoeken. Er is infor matie over de stichting ASK Ghana en de stichting Trotro, maar ook kunnen er diverse Ghanese hand vaardigheidproducten worden gekocht, zoals houtsnijwerkstuk ken, stoffen, tassen en kettingen. Na het optreden van Maame Joses is er even tijd voor de Ghanese dj om enkele high live liedjes te laten horen. Vervolgens begint de djem- bé workshop voor kinderen. Deze workshop wordt gegeven door Jos Swinkels en de kinderen tromme len er stevig op los. Zelfs na een uur trommelen zijn de meeste van hen het nog niet moe. Het volgen de onderdeel van het programma is de modeshow met Ghanese kle dij, die wordt gepresenteerd door Alice van Keijsteren. Jong en oud laten zich van zijn of haar mooiste kant zien en weten zich binnen de kortste keren tot vier keer toe om te kleden. Ook de jongere deelne- Na een succesvol optreden in 2007 heeft het Seniorenorkest Horst aan de Maas weer een uit nodiging ontvangen voor een dubbeloptreden tijdens de feest- week in Bad Sassendorf in Duits land. Het orkest is gevraagd om op zaterdag 27 juni de feestelijke bijeenkomst op te luisteren in het Tagungs- und Kongresszentrum ter gelegenheid van de uitgave van de kroniek Sassendorf, vom Salzerdorf zum Heilbad. Hierin wordt de eeuwenlange geschiede nis van het plaatsje beschreven. Daarna vindt er op zondag 28 juni van 11.00 tot 13.00 uur op d Sal- Toneelverening Setovera uit Sevenum heeft, onder regie van Frans van de Pas uit Ysselsteyn, de prijs voor beste amateurvoorstelling van het afgelopen theaterseizoen in Limburg gewonnen. In het CK theater in Roermond werden de Limburgse 'Oscars' uitgereikt. Twee maal kwam Set- overa uit Sevenum als winnaar uit de bus. Frans van de Pas uit Yssel- steyn tekende voor de regie van de megaproductie Kleine Mensen, Grote Helden, die met acht uitver kochte voorstellingen al een groot succes was. De LFA (Limburgse Federatie voor Amateurtoneelver enigingen) heeft door middel van een professionele en vakkundige jury een groot aantal toneelstuk ken bezocht en beoordeeld. Het feest begon toen Sylvia Driessen als Sarah uitgeroepen werd tot beste in de categorie beste vrou welijke kleine rol. De jury roemde haar spel om als dame die zelf al moeder is, een jong meisje van zestien jaar te spe- mers vinden het prachtig om in mooie Ghanese kleding te showen. Inmiddels is het tijd geworden voor een tweede djembé-work- shop, dit keer voor de volwasse nen. Opnieuw wordt er stevig op los getrommeld. Maar de dag komt echt tot een hoogtepunt, wanneer Jos, met begeleiding van enkele Ghanese mannen, een paar Ghane- se vrouwen en mannen over kan halen om midden in de kring van trommelaars een traditionele dans te maken. Het getrommel en het gedans wordt steeds opzwepen- der en mondt uit in een heel mooi einde van de laatste workshop. Ter afsluiting van de dag bestaat er nog de mogelijkheid om deel te nemen aan een maaltijd. Enkele Ghanese dames hebben hun uiterste best gedaan om een paar overheerlijke Ghanese gerechten te bereiden. Met muziek van de dj erbij laat zerplatz in het centrum van het plaatsje een frühschoppen plaats. Ook hier gaat het orkest voor de muzikale noot zorgen. Met deze optredens begint het 28 leden tellende orkest aan haar zomer- programma. Hoewel de naam sug gereert dat het orkest alleen maar speelt voor senioren is niets min der waar. Nog deze zomer zijn er optredens op de sfeermarkten in Arcen, tijdens de harmoniefees ten in Horst, en zijn er optredens gepland op vakantiepark Loohorst en op de Schinkemert in Venlo. Ook bekend zijn de optredens tijdens de menwedstrijden op de len. Zij doet dit zeer knap, ze is nooit aanstellerig maar wel speels, nooit overdreven maar altijd zuiver. Als je haar ziet vergeet je haar leeftijd. Dat het meisje Sarah ook nog eens zeer emotionele momenten beleeft en dat ze daar bij het publiek in tranen beweegt De workshop djembé sloeg aan bij jong en oud. iedereen zich de maaltijd goed smaken. Initiatiefnemer Peter-Paul van Keijsteren is tevreden over het verloop van de Ghanese dag: "Uiteindelijk hebben er ongeveer 150 mensen kunnen genieten van de sfeer. Het is dus een prima geslaagde dag geworden. Met dank aan de steun van Wonen Venray en Synthese. Zonder een bijdrage uit het leefbaarheidfonds van Wonen Venray zou het niet mogelijk zijn geweest om deze dag te organi seren. Ook het opbouwwerk van Synthese heeft een belangrijke rol gespeeld in het organiseren van de dag en gezorgd voor ruime publici- teits. De opbrengst van de dag zal gaan naar de stichting ASK Ghana, die het SAP straatkinderenproject in Accra, Ghana ondersteunt." terreinen van de Kasteelse bos sen in Horst. Naast deze publieke optredens verzorgt het orkest ook graag een middag- of avondpro gramma in de verzorgingshuizen in de omgeving. Het orkest staat al jarenlang onder leiding van Will Faasen en de leden zijn allemaal lid geweest van een fanfare of harmonie in de omgeving. Ze zijn afkomstig uit Horst en uit de kerkdorpen maar ook uit Venray, Meerlo, Swolgen, Sevenum en Grubbenvorst. Het repertoire bestaat uit evergreens, maar ook uit hits van de afgelo pen jaren. is fantastisch. Vervolgens werd Set- overa gekroond tot winnaar in de categorie beste voorstelling met Kleine Mensen, Grote Helden. De jury omschreef de voorstelling als volgt: Wat doet de oorlog met een kleine gemeenschap als Sevenum. Hoe maakt een toneelgroep als Setovera deze oorlog voelbaar en tastbaar. Met alle middelen die ze hebben dus! Een schrijver wordt gevonden, twee huizen worden gebouwd, de legervoertuigen wor den gehuurd en de nazi's lijken zo uit de overlevering gestapt. Verder lijkt het hele dorp in het teken van de voorstelling te staan. Tot in de details wordt aan het tijds beeld voldaan. Tel daarbij op dat het spel in alle lagen zeer geloof waardig en naturel wordt neerge zet en Setovera maakt de illusie van het leven tijdens de tweede wereldoorlog in een klein dorp 100% waar. Humor, ontroering en verbazing wisselen elkaar in deze grote productie vloeiend af. Voor Setovera kan Kleine Mensen, Grote Helden nu pas echt afgeslo ten worden. Klassiek op Locatie Kunst Cultuur Horst

Peel en Maas | 2009 | | pagina 23