berden w e m Verzet ouders Toverbal tegen Droom van Venray Op weg naar Boedapest Dit jaar geen ijsbaan Medisch centrum op locatie Buitenlust W 't PELGRIMSHUIS assss» N 't 1/eule ndtarssen.nl 3#ÉoneEEB3» r «j '^2 altijd in stijl Bandoetere tegelwerken! c h q n cj p Rollebol Gouden bruidspaar Huijs En verder: Bruiloft? Straatvoetbal Lake Valley Rongen dé specialist; voor tegels, sanitair en Honderddertigste jaargang - week 26 - donderdag 25 juni 2009 Nieuws uit Meerlo-Wanssum 11-13 Gemeentelijke mededelingen 19-20 Kunst Cultuur 21-23 Sport 25-28 Kerkelijke diensten 30 HOOG ZOMER DAGEN 10 EURO CADEAU sian koch "AAL 15 ZEC h r Ti Ook derde informatieavond kan ongerustheid niet wegnemen De Droom van Venray dreigt uit elkaar te spatten. Vorige week woensdag vond in de Toverbal de derde informatie avond plaats. De ouders van de basisschoolleerlingen kre gen een stortvloed aan infor matie over de vormen van speciaal onderwijs die straks onderdak krijgen in de Ven- rayse school. De opzet was de informatiekloof te dich ten. Maar de weerstand en de ongerustheid zijn allerminst weggenomen. Integendeel. De ouders maken zich vooral zor gen over de veiligheid van hun kinderen, als er leerlingen met extreem agressief gedrag naar de Toverbal verhuizen. Een paar ouders vertelden al openlijk dat ze na de zomervakan tie hun kinderen weghalen van de Toverbal. Dit lijkt meer navolging te krijgen. De initiatiefnemers van de expertisecampus slaagden er woensdag niet in op één lijn te komen met de ouders. Op pran gende vragen volgde een te vaag antwoord. Tegen de klok van half twaalf werd de soms emotionele avond afgesloten. Een moeder, die alleen geluisterd had, ging aller minst vrolijk naar huis. "Dit is heel onbevredigend. De vragen over de veiligheid van onze kinderen zijn niet beantwoord. Dit is al de derde avond dat jullie het ver keerd inschatten." Zoals bekend wordt de Toverbal (190 leerlingen) een expertise campus met allerlei vormen van speciaal onderwijs. De komst van de Venraye school Focus, met 120 moeilijk lerende kinderen, levert nauwelijks weerstand op. Het verzet spitst zich toe op de komst van zo'n zeventig leerlingen van de Venlose scholen het Poortje, de Vijverhofschool en de Wijnberg. Vooral op het Poortje zitten kin deren met ernstige gedragsproble men. "Het zijn extreem agressieve leerlingen. Ik wil niet dat mijn kinderen met hen in aanrekening komen", zei een verongelijkte vader. Directeur Toine van Hel- voirt schoot uit zijn slof en greep de microfoon. "Dit lijkt helemaal nergens op. Het is beneden alle peil hoe u praat over het Poortje. Ik maak hier ernstige bezwaar tegen", zei hij op boze toon. "U hoeft mij niet toe te schreeuwen", reageerde de vader op zijn beurt. Later bond Van Helvoirt in. "Mijn stemverheffing was niet correct. Het kwam door de emoties. Dit voorval was welhaast teke nend voor de sfeer van de avond. Ouders voelen zich niet begre pen en vinden dat er niets wordt gedaan met hun kritiek en zorgen. Eric, een ouder die zitting heeft in de klankbordgroep, deed een voorstel. Hij pleitte voor alleen de komst van Focus. "Als dat goed ver loopt, dan kunnen we over twee, drie jaar nog verder kijken." Maar procesbegeleider Cees de Wit, van onderwijsbegeleidingsdienst KPC, wilde van dat voorstel niets weten. "We gaan er niets uithalen. De kracht is juist het combinatie pakket waarmee we alle leerlin gen tegemoet komen." Een andere ouder opperde de leerlingen van het speciaal onderwijs dan maar te verdelen over alle basisscholen in Venray. "Waarom alleen de Tover bal?", vroeg hij zich af. Volgens Jan Brouwer van schoolbestuur SPOV is een verspreiding onwenselijk en onmogelijk. "Want dan gaat alle expertise verloren." De aanwezi- gen vonden op een geen enkele wijze gehoor, en dat zette kwaad bloed. Na de pauze werd het steeds rommeliger waardoor Cees de Wit zijn presentatie niet eens kon afmaken. De Wit kon nog wel ver tellen dat de school wordt opge deeld in drie zones: open, half open en besloten. Volgens De Wit is het slechtst denkbare scenario dat de basisschool in het open gedeelte komt, Focus in het half open en de andere leerlingen in een besloten afdeling. LEES VERDER OP PAGINA 3. BlERMANN - VAN DEN EIJNDEN, Inhoud Ik denk dat ik maar niet ga sol liciteren op de functie van burge meester van Venray. Als ik die pro fielschets zie, dan kan een kind de was doen. Hebben ze daar nou zo diepgaand over moeten verga deren? Ik vraag me af: waar ligt de uitdaging? Hij of zij moet pas sende aandacht geven aan jubilea, ernstige ongevallen etc., krijgt geen inhoudelijke portefeuille, maar moet wel daadkracht tonen en besluitvaardig zijn. Daarnaast mag hij collegeleden coachen en de raad adviseren. Is dat laatste niet de taak van een doorsnee ambtenaar? Nee, tot nog toe is die functie niet inte ressant voor mij. Openstaan voor vernieuwing misschien. Niks nieuws voor Hannes. Integer? Niet iedereen is blij met mijn standpunten. Dat maakt de func tie van columnist juist zo interes sant. En yes en jawohl, Engels en Duits kan ik, net als driekwart van alle Venraynaren, redelijk tot goed. Gelukkig mag onze burge meester ook een vrouw zijn, maar dat staat toch al ergens in de wet benoemd en hoeft toch niet in een profielschets? En optreden als ambassadeur van Venray? Dat doet toch iedereen die trots is op deze mooie gemeente! Je moet toch wel een sukkel zijn om als persoon met capaciteiten, die je ook wilt benutten, op deze pro fielschets in te haken. Hij moet alles en mag niets! In ieder geval geen rol als playing captain ver vullen, maar louter voor de schijn een streepje voor hebben. Waarom in de schets geen uitdaging opgenomen? Waarom is er niet ingehaakt op de actu ele situatie in Venray? Als men de nieuwe burgemeester dan toch als een communicatief en bindend persoon ziet, waarom hem dan niet met een eigen por tefeuille inzetten bij de integratie van de drie nieuwe dorpen, waar echt nog wel wat gemasseerd mag worden? En bij het inte greren van de Venraynaren van niet-Nederlandse afkomst? En bij een goede samenwerking in het Noord-Limburgse en misschien zelfs Oost-Brabantse? Laat het niet bij een lintjesknipper, maar geeft die functie inhoud. Dan wil ik misschien nog wel een poging wagen. Hannes Martin Kanters, Ton van Gestel, Willy van Bakel en Henk van Heumen, vier gepensioneerde en vooral gepassioneerde fiets vrienden uit Venray, begonnen vrijdagmorgen aan een fietsreis naar Budapest, een afstand van circa 1800 kilometer. De vier vrienden fietsen voor de stich ting Mullai, die nauwe banden heeft met een weeshuis in Mullai- tivu in Sri Lanka. Het weeshuis is door het oorlogsgeweld vernield en voor de kinderen moet elders een nieuw onderkomen worden gebouwd. De weeshuiskinderen zijn inmiddels naar een veiligere plaats gebracht. De fietsers ver trokken vrijdagmorgen vanaf de parkeerplaats bij het bedrijfspand van Van den Munckhof op Kei- zersveld. Ze hopen weer terug te keren op 20 juli. Voor meer informatie zie ook www.stichtingmullai.nl. Venray On Ice maakt pas op de plaats Het bestuur van Venray On Ice heeft besloten dit jaar geen ijsbaan aan te leggen. De huidi ge economische situatie noopt de organisatie om een pas op de plaats te maken. "We zijn grotendeels afhankelijk van sponsoring en dat is in deze tijd een moeilijke zaak", laat Joop Goossens weten. Venray On Ice trok het afgelo pen jaar ongeveer 65.000 bezoe kers. "Een mooi aantal voor een mooi evenement", vertelt Joop Goossens. "Maar financieel heb ben we er als organisatie geld bij moeten leggen. We hadden bij voorbeeld op een grotere bijdrage vanuit de centrumondernemers verwacht. Die hebben van een dergelijk evenement eigenlijk het meest profijt. Op een enkele ondernemer na viel de steun erg tegen." Hoeveel geld er afgelopen jaar bij heeft gemoeten, wil Goos sens niet zeggen. De huidige economische situ atie speelt de organisatie dan ook danig parten. "Bedrijven doen een pas op de plaats. Dat weten wij als ondernemers zelf ook. Dan moet je realistisch blijven, want dit jaar zal het nog moeilijker zijn om sponsoren aan het evenement te binden. Dat wil overigens niet zeg gen dat Venray On Ice volledig van de baan is. Volgend jaar willen we het evenement opnieuw tegen het licht houden. Als de economie dan uit het dal kruipt, is de kans groter dat we de draad weer oppakken. Wel hopen we dat de Rabobank, die voor dit jaar als hoofdsponsor haar steun had toegezegd, deze steun ook een jaar opschuift. En dat de winkeliers de meerwaarde van het evenement middels een grotere sponsoring inzien." Multifocale zonnebril op sterkte vanaf 179.- CAMPS OPTIEK Op de locatie van het voor malige restaurant Buitenlust aan de Maasheseweg wordt in 2011 een medisch centrum geopend. Het medisch centrum is een initiatief van enkele Venrayse ondernemers. Het centrum wordt gebouwd volgens de nieuwste inzichten en is voorzien van alle gemakken. Inmiddels zijn er al afspraken gemaakt met diverse zorgverleners. Zo vestigen de huisartsen Van Loon, Coenen, Van Straaten en Jansen zich in het centrum. Verder komt er ook een nieuw op te richten maatschap voor fysiotherapie en acupunc tuur. Het betreft hier de fusie van twee Venrayse praktijken (Over- beek en de praktijk van Van Leeu wen en Van de Berg, red.). Ook komt in het gebouw een Escura Apotheek. Volgens Wim de Schry- ver, een van de initiatiefnemers, wordt er gestreefd naar een zo compleet mogelijk zorgcentrum en is er contact met andere zorg verleners om zich in het nieuwe medisch centrum te vestigen. Na de zomervakantie wordt gestart met de bouw van het complex. Uitgangspunt is dat alle ruimtes worden ingevuld door zorgverleners. ASTERIA Kom kijken naar de vernieuwde zalen'. uTd&zeTzonïa'tTvetleiclen INDII^bIIjb,? <Vet leiding www.pelgrimshuis.nl Tel. 0478-636228 OPEL-DEALER JETTEN CUIJK A73, afrit Cuijk 0485-336500 Uw adres voor al uw Feesten, Bruiloften, Partijen, Vergaderingen. Cafe-Zaal Arrangementen all in vanaf 24,50 p.p. 't raspaardje van de horeca tot ziens in „t Veule" tel. 0478-581928 TEGELS SANITAIR TEGELWERKEN Schoolstraat Tegels, Sanitair en Tegelwerken Rongen is leverancier van een uitgebreide collectie topmerken Onze showroom bestaat 10 jaar. Kom langs voor speciale acties! Keizersveld 22 Venray C Tel: (0478) 55 04 10 .rongenvof.nl 3 koopavonden EN MAAS CD GROTESTRAAT 23 VENRAY 0478-581526 »:,v» De waardebonnen zijn te besteden tot en met 31 juli 2009. bij Berden Mode Venray en Boekhandel van den Munckhof Bij besteding van min. 50 euro aan niet afgeprijsde Hoog Zomerartikelen bij Berden een waardebon van 10,00 cadeau te besteden aan vakantieliteratuur bij Boekhandel Van den Munckhof. Bij aankoop van 40 euro aan boeken bij Boekhandel Van den Munckhof ontvangt u een waar debon van 10,00 te besteden bij Berden Mode Venray. ONNE VAN OER ME! ;kia NOORT _jj dj t CUD Ju van den boek- en kantoorvakhandel van den munckhof bv hofstraat 6 venray keurslager Mgr. Hanssenstraat 31, Oostrum Tel. 0478-58 34 29 www.biermannvdeijnden.keurslager.nl EDWIN S. E3IANCA 's maandags gesloten Grotestraat 48 Venray Tel. 582409 H T E L DINEREN VERGADEREN FEESTEN Maasheseweg BDa Venray Tel. D47B-51 1 466 www.asteria.nl De mddiste dag van je L VERDIENT DE MDDISTE LDC Ontvangst, diner, receptie en feestavond, alles onder 1 dak. -En... de huwelijksnacht in 'n F superromantische bruidssuite krijg je er gratis bij! Natuurlijk alles voor heel aantrekkelijke prijzen. Meer weten? Bel voor een vrijblijvende afspraak. RESTAURANT - ZALEN ACCOMMODATI E Ontvangst met vlaai koffie 5 uur vrij drinken 2x bittergarnituur uitgebreid buffet verkoop i kantoorartikelen Grote Markt 21 Venray, Tel. 0478-516708

Peel en Maas | 2009 | | pagina 1