Planologisch testament voor recreatielandschap Sportpark Zuid stap dichterbij Kasteel: plek voor rust en bezinning Opvang van de baan of niet? Familie Wijnhoven Service rubriek Oude foto PEEL EN MAAS Donderdag 11 juni 2009 - Pagina 9 Baron de Weichs de Wenne trots op Masterplan Landgoed Geijsteren Een toekomstvisie, zo kun je het Masterplan Landgoed Geijsteren volgens Baron de Weichs de Wenne het best omschrijven. "Ik zie het als een planologisch testament voor het nageslacht. Het plan geeft een langetermijnvisie voor de ontwikkeling van het Landgoed Geijsteren en het natuurgebied Boshuizerber- gen. De projecten geven aan welke concrete inrichtings- en beheersmaatregelen nodig zijn om dit unieke gebied zijn schoonheid te laten behou den en daar waar nodig nog mooier te maken." CDA-gede- puteerde Ger Driessen van de provincie Limburg kreeg woensdagmiddag het Master- plan Landgoed Geijsteren offi cieel aangeboden tijdens een feestelijke bijeenkomst in zaal De Kei in Geijsteren. Wie kent het Landgoed Geijs teren niet? Het natuurgebied met zijn bijzondere kasteelruïne, brug getjes, meanderende beekjes en unieke jeneverbesstruwelen is voor veel mensen uit de regio en toeristen uit binnen- en buitenland een prachtige en geliefde plek om te recreëren. Het Landgoed Geijs- teren, op de overgang van de Peel naar de Maas, direct ten oosten van Venray, is 700 hectare groot en het aangrenzende natuurgebied de Boshuizerbergen 200 hectare. "Het is een bijzonder cultuurlandschap met een grote natuurwaarde", vindt Baron de Weichs de Wenne, die als eigenaar van het landgoed in samenwerking met de Stichting Het Limburgs Landschap enkele jaren terug het initiatief nam om voor dit unieke gebied een mas- terplan op te laten stellen. VRAGEN Hoe kunnen we dit recreatie landschap nog mooier maken, de cultuurhistorische identiteit van het gebied versterken, de toeris- tisch-recreatieve en de ecologi sche betekenis vergroten en de ruimtelijke inbedding in de omge ving van het Landgoed Geijsteren en de Boshuizerbergen verbete ren? En, niet onbelangrijk: hoe kunnen we ervoor zorgen dat de projecten ook daadwerkelijk uit gevoerd worden? Op die vragen wordt in het Masterplan Land goed Geijsteren, een zogeheten 'Belvedereproject' dat mogelijk is mogelijk gemaakt dankzij een sub sidie van het Stimuleringsfonds voor de Architectuur, onder meer een antwoord gegeven. Baron de Weichs de Wenne is niet bang dat het masterplan een papieren tijger wordt. "Nee, het is zeker niet de bedoeling dat dit plan onder in de lade verdwijnt en nooit meer voor de dag komt. Ja, ik ben trots op het resultaat, waaraan veel partij en een bijdrage hebben geleverd. Want het mag duidelijk zijn dat de terreineigenaren dit master plan niet alleen kunnen uitvoeren. Medewerking van overheden en belanghebbenden is essentieel." Het ligt volgens de baron voor de hand dat bestaande subsidie gelden voor de uitvoering van de projecten beschikbaar wor den gesteld. "Het masterplan geeft namelijk invulling aan het natuur- en landschapsbeleid van Rijk en provincie. Wat de initiatief nemers van het plan betreft kun nen de opgenomen projecten op korte termijn uitgevoerd worden. Vandaar ook dat we de bijeen komst op 10 juni ook zien als de officiële start. De bedoeling is dat provincie, de gemeenten Venray en Meerlo-Wanssum, waterschap Peel en Maasvallei en de Gebieds- commissie Venray/Meerlo-Wans- sum in een intentieverklaring hun ondersteuning aan dit plan tot uitdrukking brengen. Het is tevens een uitnodiging aan hen om samen te werken aan de uitvoering." Zuinig zijn op de schoonheid van landschap en natuur. Dat is de boodschap die Baron de Weichs de Wenne graag uitdraagt. "Wat weg is, is weg. Er is in Nederland, en dus ook in in Geijsteren en omgeving, de afgelo pen eeuw erg veel moois verdwe nen. Door oorlogsgeweld, door de ruilverkaveling, door schaal vergroting, door bevolkingsgroei. Naarmate je ouder wordt, krijg je daar steeds meer oog voor. Zelf zie je niet meer hoe fantastisch mooi en uniek dit gebied is, daar moet je toch door buitenstaanders op gewezen worden. Die bekijken het gebied toch door een heel andere bril. Hoe vaak ik van toeris ten niet hoor dat 'onze' omgeving bijzonder is. Groen, water, cultuur en zeker ook al die bijzondere religieuze sporen in de vorm van kapelletjes langs wandel- en fiets routes. Dat cultuurlandschap met zijn grote natuurwaarde en tal van zeldzame vleermuizen en andere soorten moeten we koesteren, daar moeten we zuinig op zijn en op letten. Vandaar ook dat ik er trots op ben dat het unieke van dit gebied nu in een masterplan is opgenomen en vastgelegd." Op basis van dit plan willen de Stichting Landgoed Geijsteren en Stichting Limburgs Landschap samen met de andere partijen meer gedetailleerde projectplan nen uitwerken en nadere afspra ken maken over de taakverdeling, de fasering en de financiering. De projectbeschrijvingen in het plan vormen daarvoor de aanzet, maar in de praktijk kan het volgens Baron de Weichs de Wenne nodig zijn om tot een aangepaste invul ling te komen. "Het masterplan is daarvoor flexibel genoeg. Voor de financiering zal onder meer een beroep worden gedaan op de beschikbare gelden van de pro vincie voor de ontwikkeling van het platteland. Maar misschien zijn er ook nog wel andere subsidiere- De vertegenwoordigers van de diverse betrokken partijen ondertekenen het 'Verdrag van Geijsteren'. geling op dit plan van toepassing of fondsen die benaderd kunnen worden. Dat gaan we nog verder uitzoeken." PROJECTEN Het verbeteren van de wandel en fietspaden, uitbreiding van heide en jeneverbesstruwelen op de hogere delen door het maken van open plekken in het bos, het herstellen van de historische den nenlanen van en naar de Willibror- duskapel, het verbeteren van de toegang tot de wandelpaden van uit de omliggende dorpen, de ont wikkeling van een landgoedroute en het maken van een nieuwe fietsverbinding: het is slechts een kleine greep uit de talloze pro jectvoorstellen die in het plan zijn opgenomen. Tevens is er aandacht voor het megaproject 'Het Nieu we Wanssum', dat bestaat uit een rondweg, woningbouw en uitbrei ding van het bedrijventerrein in Wanssum. Baron de Weichs de Wenne is niet bang dat uitvoering van dit miljoenenplan ten koste gaat van de schoonheid van het Landgoed Geijsteren. "De rond weg komt tegen het Landgoed Geijsteren aan te liggen. Dat kun je als een gevaar zien, maar dat doe ik niet. We zien wel hoe dat plan zich ontwikkelt, maar heb ben zelf ook een visie opgesteld om mogelijke negatieve ontwik kelingen richting Landgoed Geijs- teren het hoofd te kunnen bieden. Bijvoorbeeld door de industrie af te schermen met groene zones. Het is beter om goed voorbereid te zijn, dan te klagen achteraf. Met dit plan kunnen we de overheden een handreiking doen. Er staat een heleboel in waarop zij hun hui dig en toekomstig beleid kunnen afstemmen." Het college van B en W van de gemeente Meerlo-Wanssum heeft samen met de sport verenigingen in Swolgen en Tienray een mogelijkheid gevonden om de realisatie van het nieuw sportpark Zuid financieel rond te krijgen. Dit is onder andere gelukt door vooruit te lopen op het beleid van fusiegemeente Horst aan de Maas. Bovendien stelt het college maximaal 350.000 euro beschikbaar voor de gemeen schapshuisfunctie die de sport kantine zal hebben. Maandag 6 juli 2009 beslist de gemeente raad over het voorstel. De gemeenteraad had eerder bepaald dat de gemeente zelf maximaal 1,1 miljoen euro zou subsidiëren en dat de verenigingen 40% van de investeringen zouden moeten inbrengen. Met eigen geld, zelfwerkzaamheid en fondsen werving denken de verenigingen samen maximaal 345.000 euro op te kunnen brengen. De totale kos ten van de aanleg van het nieuwe sportpark Zuid komen uit op ruim 1,8 miljoen euro. De bouw van de kantine op het nieuwe sportpark gaat zo'n 542.500 euro kosten, een bedrag dat de verenigingen niet kunnen opbrengen. Omdat de kantine ook gebruikt wordt voor andere activiteiten komen de ver enigingen in aanmerking voor een subsidie van de gemeenschaps huisfunctie. Ook de scholenorga nisatie Dynamiek heeft belang stelling getoond in verband met de naschoolse opvang. Dit is dan extra gebruik naast het feit, dat de kleedlokalen en de kantineruimte worden gedeeld door de voetbal clubs, korfbal en tennis. Omdat de realisatie, exploitatie en het beheer van het sportpark onder de vlag van de fusiegemeente Horst aan de Maas zullen gebeu ren, heeft het college ervoor geko zen het sportaccommodatiebeleid van deze gemeente als referentie te nemen. Anders dan in Meerlo- Wanssum is in Horst aan de Maas de gemeente eigenaar van sport complexen en draagt zij zorg voor de aanleg en het onderhoud van de velden. De verenigingen huren van de gemeente. Wel komen de bouw en exploitatie van de kan tine geheel voor rekening van de verenigingen. Groot onderhoud aan de gebouwen is aan de ver enigingen uitbesteed en wordt voor 75% gesubsidieerd. Op basis van de voorlopige cijfers komt de gemeente nog ruim 150.000 euro tekort. Het college denkt dit te kunnen oplossen door het programma van eisen nog net iets scherper te beoordelen (in samen werking met de werkgroep). Ook is in de begroting nog geen reke ning gehouden met mogelijke subsidies voor de gemeente. Het college komt in de raadsvergade ring van 19 oktober 2009 met een afrondend kredietvoorstel. Auto's vernield In de nacht van maandag op dinsdag, tussen 17:30 uur 's avond en 07:15 uur 's morgens, is er een inbraak gepleegd in een bedrijf aan de Veerweg in Blit- terswijck. Bij de inbraak zijn niet alleen enkele goederen gestolen, ook hebben de daders zeer veel schade aangericht bij negen auto's die op het middenterrein van het bedrijf stonden geparkeerd. Bij iedere auto zijn alle ruiten kapot geslagen, ruitenwissers en buiten spiegels afgebroken en dashboar den vernield. Alle auto's zijn total loss, de totale schade bedraagt ongeveer 12.000 euro. De politie is een onderzoek gestart en vraagt eventuele getuigen, of mensen die deze nacht iets verdachts hebben gezien of gehoord in de omge ving van de Veerweg, contact op te nemen via telefoonnummer 0900-8844. Mensen kunnen ook anoniem bellen of tips geven via telefoonnummer Meld Misdaad Anoniem 0800-7000. Werkzaamheden De provincie is van plan om van maandag 29 juni tot maandag 20 juli op drie plaat sen werkzaamheden te ver richten aan de hoofdrijbaan en de (brom)fietspaden van de provinciale weg N554 tus sen Horst en Wanssum. Er wordt op drie plaatsen afzonderlijk gewerkt. Hierbij kan de hoofdrijbaan dan wel het (brom)fietspad volledig worden afgesloten en het verkeer worden omgeleid. "Spoorstraat (zuidzijde) tot aan de NS overgang: werkzaamheden aan de hoofdrijbaan van vrijdag 10 juli 19.00 uur tot maandag 13 juli 5.00 uur. De werkzaamheden aan het (brom)fietspad vinden plaats in de periode van 29 juni tot en met vrijdag 10 juli. In deze periode werkt de gemeente Horst aan de Maas aan het gemeentelijke deel van de wegverbinding tussen de Spoorstraat en de aansluiting met de A73. "Kloosterstraat (vanaf bebouw de komgrens) en Tienrayseweg (tot aan Beekveld/Elshout): werk zaamheden aan de hoofdrijbaan van vrijdag 17 juli 19.00 uur tot maandag 20 juli 5.00 uur. "Moleneind (vanaf bebouwde komgrens), Helling en Burgemees ter Ponjeestraat (tot aan provin ciale weg N270 Eindhoven-Well): werkzaamheden aan de hoofdrij baan van maandag 13 juli tot en met vrijdag 17 juli 19.00 uur. Voor meer informatie kunt u contact opnemen met R. Baars, project leider bij de afdeling provinciale Wegen van de provincie Limburg, telefoon 043 - 389 7666. Restauratie ruïne Geijsteren klaar voor Floriade 2012 Het kasteel Geijsteren was eens de spil van het Land goed Geijsteren. Nu ligt de kasteelruïne verscholen ach ter bomen en struiken in het landschap. Doel van het Mas- terplan Landgoed Geijsteren is om de historische beteke nis van het kasteel, dat dateert uit begin 1200, weer meer tot uiting te laten komen. "We denken erover om hier een bijzondere ontmoetingsplek in te richten voor recreatief gebruik. De kasteelomgeving moet een plek worden voor rust en bezinning, met wan del- en fietspaden, bankjes en informatieborden over het dorp, het landgoed en het kas teel van Geijsteren. De bezoe ker moet zich bewust worden van de historische betekenis van deze plek", zegt eigenaar Baron de Weichs de Wenne. In 1944 werd het kasteel, even als de kerk en de kasteelboerde rij van de familie de Weichs de Wenne, door een Engels bombar dement verwoest en resteerde een bouwval die tot voor kort steeds verder verviel. Na de ver woestingen in 1944 vond er geen herbouw plaats en ging de fami lie elders op het landgoed wonen. Sinds een jaar of vijf worden de resten van het kasteel gerestau reerd. Baron de Weichs de Wenne is van plan om aan de kasteelruïne, inclusief het omliggende gebied, na voltooiing van de werkzaam heden een recreatief-toeristische bestemming te geven. "De ruïne wordt als 'kijkobject' toegankelijk gemaakt en opengesteld voor het publiek. Bezoekers kunnen via borden kennisnemen van de histo rie van het gebied. Verder is het de bedoeling om een kijk- en zittuin te realiseren in het gebied en een aantal wandelroutes op het terrein zelf en in het naastgelegen bos." Volgens de eigenaar van het land goed is het de bedoeling dat de restauratie voor de opening van de tuinbouwtentoonstelling Floriade in Venlo is voltooid. "Maar het gaat om een restauratie, het is niet zo dat we het hele vroegere kasteel, dat bestond uit een voorhof en een hoofdburcht, omgeven door een gracht, aan het herbouwen zijn. Dat is onbetaalbaar. Er is volgens Baron de Weichs de Wenne voor gekozen om de contouren van het kasteel te consolideren. "De muren worden opgetrokken tot boven het maaiveld. De consolidatie van de voorhof is net klaar, de kasteel gracht is uitgebaggerd omdat er munitie uit de Tweede Wereldoor log in lag en de toegangsburcht is hersteld. Nu zijn we begonnen met de restauratie van de hoofd burcht. Ja, ik ben blij dat we met de restauratie zijn begonnen, want ik ben in het kasteel geboren en heb er dus ook een bepaalde emo tionele band mee opgebouwd. Van de tien grotere en kleinere rijks monumenten op het landgoed ligt het kasteel me toch wel het meest na aan het hart." Juristen buigen zich over kwestie asielzoekers Tienray Volgens de een mag het wel, volgens de ander niet. Het Centraal Orgaan opvang asielzoekers (COA) wil 250 asielzoekers tijdelijk huis vesten in het Best Western Hotel St. Joseph in Tienray, de gemeente Meerlo-Wanssum is daar op tegen omdat het plan volgens haar niet past in het bestemmingsplan. De juristen van beide partijen zijn de hele week al druk doende met de kwestie, die de gemoederen niet alleen in het gemeente huis maar zeker ook in het dorp blijft bezighouden. De laatste stand van zaken is dat "de gemeente en het COA met elkaar in contact zijn", laat burge meester Joep Hahn via een woord voerder optekenen. Het college van B en W van de gemeente Meer- lo-Wanssum, dat eerder had laten weten geen principiële bezwaren te hebben tegen de komst van het centrum, maakte twee weken geleden bekend dat er toch geen tijdelijke huisvesting komt voor vluchtelingen omdat het plan niet zou passen in het bestemmings plan. Met dat standpunt zijn het COA en de eigenaar van het voor malige kloostergebouw het echter helemaal niet eens. Zij reageerden verbaasd op het besluit van B en W en willen op korte termijn gewoon starten met de opvang van 250 asielzoekers in het pand. Die mededeling van Annouk van Es, portefeuillehouder vastgoed en capaciteit van het COA, leidde vorige week weer tot grote ver bazing van de dorpsraad, die om een gesprek met de eigenaar had gevraagd om met hem te praten over de toekomst van het inmid dels gesloten St.-Joseph en er op dat moment van uitging dat de tij delijke opvang van asielzoekers in het pand van de baan was. Niets blijkt echter minder waar te zijn, want het COA lijkt toch te wil len vasthouden aan zijn plan om in St.-Joseph vluchtelingen op te vangen. Volgens de rijksdienst past de opvang namelijk wel in het bestemmingsplan en zijn daarover ook afspraken gemaakt met de gemeente en de eigenaar van het voormalige hotel-café-restaurant. "Er is verschil van mening over de interpretatie van de regels tus sen de juristen van het COA en die van de gemeente vertelt een woordvoerder van de gemeente. Bij de gemeente Meerlo-Wanssum was vorige week niks bekend over het gerucht dat het COA en de eigenaar al bezig zouden zijn met het inrichten van het hotel voor de opvang van de vluchtelingen. "Nee, maar mocht het COA zijn plan doorzetten en asielzoekers gaan opvangen in het pand, dan kan de gemeente een zogeheten preventieve last onder dwang som opleggen. Dat betekent dat het COA voor elke dag dat het in overtreding is een boetebedrag moet betalen. De gemeente zou desgevraagd ook een tijdelijke ontheffing aan het COA kunnen verlenen. Maar daarvan heeft het college eerder gezegd dat het zo'n tijdelijke ontheffing zal afwijzen." Mochten beide partijen bij hun standpunt blijven en doet geen van beide water bij de wijn, dan kan de rechter uiteindelijk beslis sen. De dorpsraad wacht de uit komst van de gesprekken tussen de gemeente en het COA onder tussen gespannen af en houdt contact met zijn advocaat omdat het COA volop bezig zou zijn met het verbouwen van het hotel en de geruchten gaan dat de eerste asielzoekers donderdag (vandaag) al hun intrek nemen in het pand. Dat gerucht wordt echter stellig ontkend door communicatieadvi seur Martijn van de Koolwijk van het COA. "Nee, dat is absoluut niet waar. Het is wel zo dat er materia len zoals bedden, stoelen en tafels die besteld zijn worden afgeleverd door leveranciers en dat er COA- personeel aanwezig is om die spullen te stallen. Want wij gin gen ervan uit dat de opvang deze week zou starten. Maar er komen geen asielzoekers zolang we goed in gesprek zijn met de gemeente." Eerder liet de dorpsraad al weten niets te hebben tegen asielzoekers, maar wel tegen het grote aantal en de overvaltechniek van het COA. In Tienray wonen zo'n 1100 men sen en daar zouden begin juni 250 asielzoekers bijkomen. Pinautomaat grijs Een gespecialiseerd bedrijf heeft in opdracht van Rabobank Venray de omstreden pinauto maat voor het gemeentehuis in Meerlo onder handen genomen om deze automaat een betere uit straling te geven en gebruiksvrien delijker te maken. Zo is de blauwe verf van de kiosk overgeschilderd met een neutrale lichtgrijze kleur. Bovendien is er een nieuwe lui fel geplaatst waardoor de bezoe kers bij regen in elk geval droog kunnen pinnen en er een betere bescherming is tegen de wind. De gemeente heeft de Rabobank toe gezegd dat voor de automaat lei lindes worden geplant. Die moe ten ervoor zorgen dat het zonlicht niet meer op de voorzijde van de automaat valt waardoor de men sen de display niet kunnen lezen. Frank Berends, directeur bedrijfs management van de Rabobank, is ervan overtuigd, dat de bank door deze aanpak een passende oplos sing heeft gevonden voor de ont stane problematiek. Een oude foto van de familie samen met zijn gezin. Foto uit het Wijnhoven uit Wanssum. Koster archief van Heemkundevereniging Toon Wijnhoven poseert trots Meerlo-Wanssum. Secr: Oude Heerweg 30, 5863 AE Blitterswijck, tel: 531346 Hulpverlening: Ziekenvervoer: 077-3575757 Ongevallen: 112 Meerlo-Wanssum Verloskundigenpraktijk Horst en Maasdorpen. Gemeenten Horst aan de Maas en Meerlo-Wanssum. Margo Vermazeren, Jenny Derkx, Marlon Theunissen en Marjon Truijen. U kunt in alle gevallen bellen met tel.nr: 077-3981450 b.g.g. 0478-522222. Voor het maken van afspraken kunt u het beste bellen op dinsdag, woensdag-morgen of donderdag. Huisartsenpraktijk Meerlo, Pastoor Janssenstraat 3, 5864 BL Meerlo, tel: 691367 Spoedgevallen: tel: 692300; tijdens de uren dat de praktijk geopend is. Artsen: Dr F.J.P. van Arensbergen, Dr PH.AJ. Joosten, Dr M.O.S.E. Schoenmaekers en Dr. C.H.A.M. Engels Spreekuren: uitsluitend op afspraak Apotheek Maasdorpen: Beatrixstraat 1a, 5864 AG Meerlo, tel: 530080 Openingstijdens ma-vrij van 8.30 17.30 uur, za van 10.00-12.00 uur spoedrecepten: Apotheek Antoniusveld, Stationsstraat 60d Venray. EHBO: Fysiotherapie: Praktijk voor fysiotherapie Meerlo-Wanssum, Constantijnstraat 7, 5864 BJ Meerlo, tel: 691726, fax: 692626, e-mail: fysiomeerlo@hetnet.nl Psycholoog/ -therapeut: Mw A.G.M. van Mieghem- Smorenburg, Legert 15, 5866 CG, Swolgen, tel: 692532, e-mail: mieghem@worldonline.nl. Spreekuur: volgens afspraak. Informatiecentrum Geestelijke Gezondheid Stationsweg 46, 5803 AC Venray Tel: 0478-527066. E-mail: igg@ggznml.nl Openingstijden Maandag t/m vrijdag van 09.00 tot 12.00 uur en van 13.00 tot 16.00 uur. Groene Kruis Postbus 694 5900 AR Venlo Internet: www.groenekruis.nl Groene Kruis Kraamzorg Telefoon Noord-Limburg: 077 324 70 00 Groene Kruis Startpunt Venray, Schoolstraat 7 (maandag 13.00 - 17.00 uur, dins dag t/m vrijdag 10.00 - 17.30 uur, zaterdag 10.00-16.30 uur) Telefoon: 088-61 088 61, 24 uur per dag bereikbaar Groene Kruis Winkel uitleen Venray, Schoolstraat 7 (maandag 13.00 - 17.00 uur, dinsdag t/m vrijdag 10.00 - 17.30 uur, zaterdag 10.00-16.30 uur) Rode Kruis: Nederlandse Rode Kruis, afdeling Meerlo Gebouw: Dorpbroekstraat 9a, 5864 CP Meerlo, tel: 692755. Secretaris: W Baken, Hoofdstraat 40a, 5864 BG Meerlo. Tandartsen: S. H. Tan, De Kievit 8a, 5864 BX Meerlo, tel: 692231 Spreekuur: volgens afspraak. Kindertelefoon, tel: 0800-0432 (dagelijks bereikbaar van 14.00 tot 20.00 uur) SOS Telefonische Hulpdienst: 077-3548888 Buro Slachtofferhulp Noord- en Midden-Limburg, tel: 077-3548030 Buro Jeugdzorg, Noorderhof 14, 5804 BV Venray, tel: 517484 Advies- en Meldpunt Kindermishan deling, Postbus 219, 5913 ST Venlo, tel: 077-3875829. Verslavingszorg Noord-Limburg, tel: 077-3548200 Nationale Vereniging De Zonnebloem Afdeling De Driehoek Meerlo Tienray en Swolgen Inl. mw. Z. Arts Schoolstraat 6 5866 AX Swolgen t. 0478-698228 e. zus@schoolstraat6.nl Synthese unit Horst Bemmelstraat 2, 5961 HN Horst, tel. 077-3978500, fax 077-3978505, email: unithorst@synthese.nl. www.synthese.nl Openingstijden: maandag tot en met donderdag 8.30-12.30 en 13.15-17.00 uur vrijdag 8.30-12.30 uur Tijdens de openingstijden kunt u bellen voor informatie of het maken van een afspraak voor het Algemeen Maatschappelijk Werk, de WegWijZer, het Ouderenwerk, Mantelzorg, Jeugd- en Jongerenwerk, Opbouw werk of de Vrijwilligerscentrale.

Peel en Maas | 2009 | | pagina 9