Jeugdbiljarters tweede op NK I Sjoelers in de prijzen 1 Motorcrossers Emile Cox doet goede zaken Zilver voor Max Thijn Haverkort achtste I 1 MUS KBO jeu-de- boulestoernooi ATV Venray PEEL EN MAAS Donderdag 11 juni 2009 - Pagina 20 £1 ISBV sjoelen Ronald en Annika clubkampioenen Red Stars iff Aanwezig op basketbalchallenge in Venray Het jeugdteam van biljartvereni ging VOP/DWH heeft op de NK-finale libre in Rosmalen goed gepresteerd met een tweede plaats. Na een zeven de plaats drie jaar geleden moesten de talentvolle biljarters uit Venray nu slechts een team voor laten gaan. Acht teams mochten deelnemen aan deze finale, verdeeld over twee poules van vier. In de eerste pou leronde tegen BV Jong NHD 31 uit Zwaag was er alleen winst voor Mai- kel Hendrickx. Verlies was er voor Joris Michels en Kevin Voermans. In de tweede ronde werd er gewon nen van BV 't Kevelder uit Zieuwent. Winst was er voor Maikel Hendrickx en Kevin Voermans. Guido Kauffeld moest zijn meerdere erkennen in Jef frey Elschot. In de derde ronde moest er gewonnen worden van BC Zeeland uit Zeeland om een kans te maken voor de kruisfinale. Deze kans werd met beide handen aangegrepen, want alle drie de spelers wonnen hun partij. Guido Kauffeld in zeventien beurten gemiddeld 10.59. HS 60, Joris Michels achttien beurten gemiddeld 3.89 (hoogste serie 12) en Maikel Hen drickx zeventien beurten gemiddeld 2.41 (hoogste serie 10). Hendrickx won alle drie zijn poule partijen. In de kruisfinale werd VOP/DWH gekop- peld aan JBV.W.W.B. uit Kaatsheuvel. En BV De Jong N.H.D. 31 uit Zwaag tegen BV Veemarkt uit Doetinchem. Kauffeld verloor in verloor in dertien beurten. Om de finale te halen moes ten de volgende twee partijen gewon nen worden. Kevin Voermans speelde een sterke partij en won in 25 beurten gem. 2.60 (hoogste serie 12). Maikel Hendrickx speelde een gedegen par tij en stelde de finale plaats veilig met gemiddeld 1.37. In de finale speelde VOP/DWH tegen BV JONG NHD 31. Op de eerste dag werd er met 4-2 van dit team verloren. Guido Kauffeld gaf zijn tegenstander Bas Meesters geen schijn van kans en won in zeventien beurten. 180 caramboles gemiddeld 10.59 (hoogste serie 73). Een sterk begin van de finalewedstrijd. Joris Michels speelde goed, maar zijn tegen stander Elwin Klaver speelde ver boven zijn gemiddelde. Michels had een gemiddelde van 2.16. HS 11. Met nog een partij te gaan was de stand 2 2. Hierdoor werd de druk voor Kevin Voermans zeer hoog, want verliezen zou een tweede plaats betekenen. Hij moest aantreden tegen Lucas Meppe. Het werd een zware partij waarin de tegenstander als winnaar uit de bus kwam. Voermans had een gemiddelde van 1.40 en een hoogster serie van 7. Tijdens de finalewedstrijd om de Limburg Bokaal in Sittard van de Alge mene Nederlandse Sjoelbond afdeling Limburg is volop gestreden om de wisselbeker. Elf sjoelers van Sjoelclub Venray deden aan deze wedstrijd mee. Met deze wedstrijd is het competitie seizoen 2008-2009 afgesloten. Andre Tersteegen werd de winnaar van de wisselbokaal. Hij wist alle acht de wedstrijden winnend af te sluiten met een eerste plaats en tevens winnaar van de klassenprijs in de klasse H. Frans Geurts eindigde op een eerste plaats in de klasse F en Truus Schoe- ber wist een derde plaats te behalen in de klasse F. In de klasse G kwam Anny van der Heijden op een derde plaats terecht en Frans van Soest (ISBV) behaalde in de klasse H ook een derde plaats. Eindresultaten overige sjoelers: klasse D; 5e Harrie Rongen, 17e Ben Rongen; klasse F; 5e Mien Classens, 9e Mimi Jansen, 10e Paul Bouten, 12e Wil- leke Baltussen, 19e Truus Jenniskens; klasse G; 5e Bas Pastors (ISBV), 8e Judith Kateman, 10e Regien Sanders. Klasse I; 13e Wim Pijnenburg. De Invaliden Sport- en Belangen Vereniging Venray e.o. heeft deelge nomen aan de finale van het sjoelen om de Limburg Bokaal in Sittard. De sjoelers van de Invaliden Sport- en BelangenVereniging Venray e.o. wis ten vooraf dat zij de Limburg Bokaal niet konden winnen, maar konden nog wel in hun eigen klasse mee dingen voor de prijzen. In de klasse B gaf Mat Klaassens het goede voor beeld door in de daguitslag als eerste te eindigen met 128,50 gemiddeld. Marjo Manders moest in de klasse D genoegen nemen met een vierde plaats door haar gemiddelde van 122,80. Ook Wilma Wismans kon het niet helemaal waar maken met een 3e plaats in de klasse E en 117,80 gemid deld. Hetzelfde geldt voor Martien Manders die niet verder kwam dan de zevende plaats door zijn gemiddelde van 111,30. In de klasse G kon Bas Pastors evenmin overtuigen door zijn 5e plaats en 107,40 gemiddeld. Anders was het in de klasse H waar Frans van Soest en Jan Pijpers tweede en derde werden met gemiddelden van 102,75 en 98,75. Nog beter deed Linda Buis het in de klasse I. Zij werd afgetekend 1e met haar gemiddelde van 102,25. Daarmee bleef ze onder meer Leo Reintjes en Marjan Litjens ruim voor die 3e en 5e werden met gemiddel den van 93,55 en 90,05. Voor de eind uitslag van alle acht wedstrijden om de Limburg Bokaal leidde dit tot de volgende klasseringen. Manders legde in de klasse D afgetekend beslag op de eerste plaats. Voor Wismans won de vierde plaats in de klasse E. In de klasse F kwam Martien Manders net iets te kort en eindigde eveneens op de vierde plaats. Bas Pastors hand haafde zich op de vijfde plaats in de klasse G. In de klasse H beëindigden Jan Pijpers en Frans van Soest op een tweede en derde plaats. Linda Buis was in de klasse I verreweg het sterk ste en eindigde op een eerste plaats met de meeste bonuspunten van alle leden van de vereniging. Leo Reintjes wist in deze klasse toch nog beslag te leggen op de tweede plaats en Marjan Litjens behaalde een zevende plaats. DUCHENNE «HE Steun ons in de strijd tegen de ziekte van Duchenne www.mudhunters4duchenne.nl Afgelopen zaterdag werden de clubkampioenschappen van tafel tennisvereniging Summa/Red Stars gehouden. Bij de jeugd beginnelin gen werd vanaf het begin fanatiek en met veel inzet gespeeld met soms leuke technische hoogstandjes en spannende partijen. Op het eind van de strijd stonden in de finale van de hoofdronde Kim Demarteau en Niels Jenniskens. Ook deze finale was leuk om aan te zien met als winnares Kim Demarteau. In de troostronde hadden zich geplaatst voor de finale Lisa Ge en Amy Wientjens en in een zenuw achtige en voorzichtige partij wist Ge als winnares uit de strijd te komen. De meisjes speelden een marathon- toernooi met een poule van acht speelsters en na deze poule stonden er nog een halve finale en finale op het programma. De langste adem had den Lynn Martens en Annika Jennis- kens en in een spannende wedstrijd wist Annika uiteindelijk als winnares tevoorschijn te komen. In de troost- ronde had de langste adem Loes Mar tens voor Lotte Jacobs. In de strijd bij de jongens was er een verrassing te noteren. Muhsin Alp wist door te dringen tot in de finale om hier met goed spel te verliezen van Tom Thijs- sen. In de troostronde finale plaats ten zich de twee andere talenten van Summa/Red Stars Matthian Vaes en Steven Ge. Hierin trok Matthian aan het langste einde. Tussen de deelne mers bij de recreanten ontspon zich een leuke strijd. Uiteindelijk wist Jan van Gerven van de 50+ groep zich de nieuwe clubkampioen te noemen. Bij de dames was de strijd snel gestreden, want alleen Annika Schmidt wist zich staande te houden tussen de heren en met een tweede plaats in de troost- ronde werd zij verdiend clubkampi oen 2009. Bij de heren stonden in de finale Ronald Bogaard en Frank van der Vleuten. In deze finale probeerde Van der Vleuten alles om de strijd in zijn voordeel te beslissen, maar routi nier Ronald Bogaard werd uiteindelijk de nieuwe clubkampioen. Over twee weken spelen drie jeugdteams van Summa/Red Stars in Duitsland (Sundern) een internatio naal teamtoernooi over twee dagen. Wilt u meer weten bezoek dan web site www.nttb.nl@redstars. De jeugdrijders waren te gast op circuit De Reulsberg in Horst. Voor aanvang van de wedstrijd MX 2 jeugd werd een minuut stilte in acht geno men vanwege het plots overlijden van het hoofdbestuurslid van de MON, Toon Klomp. Bij de 50 automaten reed Kevin Simons zijn eerste wedstrijd en moest in de eerste manche vroegtij dig opgeven en in de tweede manche ging hij als vierde onder de finishvlag door. Bij de 65 versnellingen grote wielen kwam een twaalfde plaats op naam te staan van Tino Broere. Na een verbeten strijd bij de 85 kleine wielen A ging Bart Pijpers met de vijfde beker huiswaarts. De achtste plek kwam op naam te staan van Jules Deenen. Bij de 85 grote wielen werd Jeremy de Vink dertiende in het dagklassement. Bij de veteranen moest Rob Simons in de tweede manche verstek laten gaan en viel Jeu Hubers uit. Ook 208 rijders in de nationale klasse waren te gast in Horst. Bij de MX 3 Inters deelde Emile Cox de eerste plaats met Paul Spie- rings. Maarten van der Aa wist een tiende plek op zijn naam te schrijven en Werner Kuenen werd vijftiende. Piet de Bruyn reed bij de quads nati onaal naar een tiende plaats. Na een felle strijd bij de MX 1 nationaal werd Niek van Benthum als tweede afge- vlagd. Rob Simons werd vierde, Ed Classens achtste en Rick Simons der tiende. Marcel Ruyten werd uiteinde lijk zestiende. In de finalemanche van de MX 1 senioren eiste Koen Heldens de vijfde beker op en sloot Dennis Kuenen de manche met een veertien de plaats af. De nationale rijders had den zich aangemeld in Gemert Bij de MX 3 senioren eiste Edwin Logtens de derde beker op, hetzelfde deed Wilco Lindner bij de MX 1 junioren. Bij de MX 2 junioren werd Bryan Kersten vijfde. Komend weekend is er een jeugd wedstrijd in Berghem waar zondag op circuit de New Seven Hills de natio nale rijders gaan aantreden. Emile Cox reed afgelopen zondag de derde wedstrijd om het Nederlands kampioenschap MX3. Op het lood zware circuit De Reulsberg in Horst deed Cox goede zaken door de eerste plaatst te delen. Daarmee behoudt de jonge coureur uit Wanssum de leiding in het algemeen klassement. In de eerste manche had Cox de kopstart en reed enkele ronden aan de leiding, totdat hij in de beginfase voorbij gespurt werd door naaste belager Spierings. Het tweetal reed tientallen seconden weg van de rest. In de eindfase van de wedstrijd na meer dan twintig minuten kon Cox in de laatste ronden toeslaan, en het was voor beide rijders afzien. In een slotoffensief wist Cox de eerste man che te winnen. De tweede manche verschenen de piloten in de regen aan de starthekken en ze wisten dat het een zware taak zou worden op dit circuit. Cox wist een uitstekende start te pakken en hij duelleerde met Spie- rings in de eerste paar ronden totdat hij een klein foutje maakte. Spierings kon een klein kloofje slaan en Cox settelde zich op een tweede plaats en eindigde hier ook. Door deze tweede plaats in de tweede manche werd de eindzege in Horst gedeeld door Cox en Spierings. Emile Cox zal volgende week de vierde wedstrijd om het NK MX3 rij den in Berghem. Afgelopen weekend vonden in Zwijndrecht de meerkampfinale en de toestelfinales van het Nederlands kampioenschap turnen voor heren plaats. Max Doppelbauer had zich hiervoor geplaatst namens gv St. Christoffel uit Venray. In de meerkamp werd Max vijfde bij de instap niveau 11. Zondag vonden de toestelfinales plaats en Max behaalde een fraaie tweede plaats aan het rek. Afgelopen weekend werden in Zwijndrecht de Nederlandse kampi oenschappen turnen gehouden. Thijn Haverkort plaatste zich eerder dit jaar voor de meerkampfinale eerste divisie. Ondanks een knieblessure, opgelopen net voor de halve finale, turnde Thijn een mooie wedstrijd: op de toestellen vloer en voltige veroverde hij zelfs een tweede en derde plek. Helaas kon hij die plaats niet vast blijven houden op de andere onderdelen van die dag en moest hij genoegen nemen met een uiteindelijke achtste plaats. Op zondag werden de afzonderlijke toe stelfinales geturnd waarvoor de tur ners zich moesten plaatsen tijdens de halve finale. Helaas kon Thijn Haverkort zich tijdens die halve finale dit jaar niet plaatsen voor zijn favoriete onderdeel vloer, omdat hij door zijn pijnlijke knie niet in staat was zijn sprongserie op vloer te maken. Thijn bemachtigde daardoor alleen een plaatsing voor het onderdeel ringen, waarop hij uit eindelijk in de toestelfinale een zesde plaats behaalde. Sportnieuws -info Suzan en Sandra Limburgse kampioenen Met drie gouden medailles was Suzan Stevens van ATV Venray een van de uitblinkers tijdens de Limburgse baankampioenschappen voor de C/D junioren. De atletiekwedstrijd onder auspiciën van Atletiek Federatie Lim burg werd afgelopen zondag gehou den op de atletiekbaan in Venray. Een kleine 200 atleten van Limburgse verenigingen hadden zich ingeschre ven. De weersomstandigheden waren uitstekend, op het laatste half uur na. Af en toe een heerlijk zonnetje en dan weer dreigde het te gaan rege nen. Uiteindelijk moesten de Jongens Junioren C hun laatste onderdeel in de regen afwikkelen. Desondanks was het een gezellige en vooral sportieve wedstrijd. Er werden mooie resultaten geboekt en veel nieuwe pr's konden worden genoteerd.ATV Venray atleten Suzan Stevens was met drie gouden medailles een van de grote winnaars. min. Suzan Stevens en Sandra Kleuskens konden hun favorietenrol waarma ken. Suzan werd Limburgs kampioen op de 80 meter horden, bij kogel en hoog. Sandra werd Limburgs kampi oen op de 80 meter sprint. Van de dertien deelnemende veren gingen was AV Unitas Sittard met 33 medailles de grote winnaar, op afstand gevolgd door Atletiek Maastricht met dertien medailles. ATV Venray was met vier gouden, vier zilveren en vier bronzen medailles een goede derde. Achilles Top had ook twaalf medailles, maar slechts drie gouden en daarom vierde in het medailleklassement. Aanvankelijk was er geen ruimte voor estafettes. In het reglement was dit onderdeel door Atletiek Federatie Lim burg geschrapt omdat er in voorgaan de LK's te weinig animo voor was. Op verzoek van haast alle verenigingen ging de organisatie alsnog overstag. Omdat de wedstrijd soepel verliep en er geen uitloop was bij de onderdelen kon op het einde van de dag de esta fette (niet meetellend voor het LK) alsnog gelopen worden. Dit tot grote tevredenheid van de atleten. De twaalf medaillewinnaars ATV Ven- ray: Jongens Junioren D: 80 meter horden, 3e Olle van den Boom, 15.55 sec. Jongens Junioren C: 800 meter, 3e Mark Hofma, 2.25.42 Kogel, 2e Jesper Vrouwenvelder, 934 mtr. Hoog, 3e Bob Keijzers, 1.40 mtr. Discus, 2e Jesper Vrouwenvelder, 28.09 mtr. Speer. 2e Bob Keijzers, 28.94 mtr. Meisjes Junioren C: 80 meter, 2e Sandra Kleuskens, 10.50 sec. 80 meter horden. 1e Suzan Stevens, 13.20 dec. Ver, 3e Sandra Kleuskens, 4.58 mtr. Kogel, 1e Suzan Stevens, 11.10 mtr, 2e Sandra Kleuskens, 998 mtr. Hoog, 1e Suzan Stevens, 1.60 mtr. Uitslag van de estafettes: Bij de Jongens Junioren D werd ATV Venray 2e in 47.72 sec. (4x80 meter). Bij de Meisjes Junioren D werd ATV Venray 3e in 36.48 sec.(4x60 meter). Europees kampioenen freestyle basketbal Na eerder vele optredens in binnen- en buitenland gegeven te hebben, komen de freestyle basketballers van Luv4DaGame naar Venray op zaterdag 27 juni. Tijdens de 3-on-3 Basketball Challenge zullen zij diverse shows weggeven en zullen zij kinderen tus sen de 8 en 12 jaar tijdens een grote, gratis toegankelijke clinic de vetste moves en skills bij gaan brengen. Luv4DaGame is het showteam waar van het bedrijf Showcase Basketball gebruik maakt tijdens haar freestyle basketballshows. De freestyle basket ballers van Luv4DaGame hebben ieder een eigen unieke stijl ontwikkeld, waardoor de variatie en dynamiek groot is. Een show van Luv4DaGame bevat een combinatie van dans, tech nische innovatieve tricks, komedie en samengangen waarbij één en meer basketballen worden gebruikt. Afgelo pen jaren heeft Luv4DaGame diverse shows verzorgd op meerdere plekken in Nederland, België, Duitsland, Frank rijk, Spanje, Noorwegen en Italië. Het hoogtepunt was echter tijdens de Europese freestyle basketbal battle in Italië. Na een spannende strijd wist men uiteindelijk met de Europese titel naar huis te gaan en andere deel nemende landen zoals Spanje, Italië en Frankrijk met spectaculaire shows en individuele freestyle sessies te ver slaan. Ook eindigden vier van de vijf teamleden in de top vijf tijdens de individuele freestyle basketbal sessies. Tijdens de 3-on-3 Basketball Challenge zullen de leden van Luv4DaGame dan ook present zijn om het Venrayse publiek te gaan verma ken met topentertainment. Ook kan men zich nog steeds inschrijven voor het grootse streetball toernooi, waar- bij teams van drie personen het tegen elkaar zullen opnemen op slechts een basket. Streetball staat er om bekend om actie en spanning waarbij de nodige showelementen niet mogen ontbreken. Meer informatie over het optreden van Luv4DaGame, de clinic en het streetballtoernooi is te vin den op www.basketballchallenge.nl. Ook kan men zich hier tot en met 14 juni inschrijven voor de clinic en het straatbasketball toernooi. De KBO afdelingen in de gemeente Venray houden een jeu-de-boules- toernooi op donderdag 26 juni op de banen van Jeu de boulesclub Ven- ray. Er wordt deze dag gestreden om de KBO-Rabo wisselbeker. In 2008 is deze beker gewonnen door Dien en Gerrit Janssen uit Heide. Het toer nooi wordt geopend door mevrouw T. Eekhout, voorzitter van de Centrale van Ouderverenigingen. De banen lig gen achter de Perdstal, het repetitie lokaal van harmonie Euterpe aan de Kempweg. Het is een 55+ toernooi en iedereen vanaf 55 jaar is welkom, ook niet leden en leden van ouderen verenigingen en leden van de ANBO. De dag begint om 10.30 uur en ieder een dient om 10.00 uur aanwezig te zijn. Er wordt doublet gespeeld, twee tegen twee en ieder team speelt vijf wedstrijden. Er wordt in twee poules gespeeld. De eerste van elke poule spelen de finale tegen elkaar om de KBO- Rabo wisselbeker. Verder zijn er nog diverse prijzen te winnen. Opgeven kan tot maandag 15 juni. Leden van KBO Venray, KBO Smakt, ANBO Venray, Ouderenvereniging Landweert, Smakterheide en Noord west kunnen zich opgeven bij Pierre Clijsters via telefoon (0478)580516. Leden van KBO Oirlo en KBO Cas- tenray kunnen zich opgeven bij Toos Voermans via telefoon (0478)571285. Leden van KBO Oostrum dienen zich op te geven bij Theo Linskens via tele foon (0478)583384. De leden van KBO Merselo kun nen dit doen bij Gerrit van Hoof via telefoon (0478)546535 en die van KBO Ysselsteyn bij Toon Tielen via telefoon (0478)541354. De leden van KBO Leunen kunnen zich opgeven bij Gerrit Cornelissen via telefoon (0478)515681 en leden van KBO Veu len en Heide bij Herman Janssen via telefoon (0478)582498. In verband met de renovatie van de kunststoftoplaag en de aanleg van nieuwe sectoren voor het speerwerpen, hoogspringen en kogelstoten, is de atletiekac- commodatie gesloten tot onge veer 30 juni. De duur van slui ting is afhankelijk van voortgang werkzaamheden en de weersom standigheden. Vrijwilligers zijn begonnen met de voorbereidende werkzaamheden. Uitslag Groesbeek Zwitserloot Dak run: 5 km, Jan Poels, 18:45, Mart van Rooy 18:50, Martien Dupont, 20:40 min. Uitslag baanwedstrijd in Wage- ningen. 800 meter Robin Teunissen, 1:58":86, Laurens Stam, 2:08:04, Jan Poels 2:23:23 min. 5 km, Niek Aarts, 17:13:65,An Lenders, 18:06:22 min. Programma 12 juni Steinakkerloop Stramproy (Middenlimburgs Avondloopcrite- rium) 14 juni Triatlon Terheijden 19 juni 8 van Horst (Middenlim- burgs Avondloopcriterium) 20 juni Zwemloop Reuver 20-21 juni Triathlon weekend Stein. Trainingen: Pupillen: Woensdag 18.00-19.00 uur. Zaterdag 10.00-11.15 uur C/D junioren: Maandag 19.00 20.30 uur. Donderdag 18.30-20.00 uur. A/B en senioren: Dinsdag 19.00 20.30 uur. Donderdag 19.00-20.30 uur. Zondag 10.00-12.00 uur. Mid den- en lange afstand: Dinsdag 18.30 20.00 uur. Donderdag 18.30-20.00 uur. Zaterdag 15.30-17.00 uur. NSG- atleten: Donderdag 18:30-19:30 uur. Lopersgroep/alle niveaus: Dinsdag (start atletiekbaan) 19.00-20.30 uur. Donderdag (start atletiekbaan) 19.00 20.30 uur. De baantrainingen worden op de kunststofatletiekbaan gehouden (Sportpark De Wieën). Iedere zaterdag van 9.00 tot 12.00 uur is er gelegen heid om oud papier te deponeren in de papiercontainer, die geplaatst is aan de Weg in den Berg, hoek Veltum- se Kleffen/Kulutweg. Zie ook www.atvvenray.nl.

Peel en Maas | 2009 | | pagina 20