oplopend tot 50% Ëu intratuin Nieuwbouw voor judo en taekwondo 't PELGRIMSHUIS CD jubileum kortingen /4s%^\ Korting Voorjaarscollectie Bandoetere VIERDAAGSE BLOEMEN VERKOOP OPEI L h q n n En verder: (Viileidina Straat Het Rozenfestijn Militairen begeleiden Soapsterren voetballen Ruiterfestij in Meerlo Rongen dé specialist' Voor tegels, sanitair;' en Honderddertigste jaargang - week 24 - donderdag 11 juni 2009 Nieuws uit Meerlo-Wanssum 9 Kunst Cultuur 10-17 Gemeentelijke mededelingen 15-16 Sport 18-20 Kerkelijke diensten 22 Start donderdag 11 juni I I 0v< CD Geen busvervoer meer binnen vier kilometer van school De leerlingen van Focus, school voor speciaal basis onderwijs, moeten vanaf komend schooljaar vaker de fiets nemen. Momenteel kun nen kinderen die verder dan twee kilometer van school wonen, gebruikmaken van het leerlingenvervoer. In de nieu we regeling wordt de afstand verdubbeld naar vier kilome ter. Dit schooljaar maken 41 leer lingen van Focus, gelegen aan het Groenewoltsepad, gebruik van het busvervoer. Dit kost de gemeente jaarlijks 69.000 euro. Als de grens wordt verhoogd naar vier kilome ter, dan komen nog maar twaalf kinderen voor het leerlingenver voer in aanmerking. Dit gaat de gemeente 22.000 euro kosten, een besparing van 47.000 euro. Volgens wethouder Twan Jansen (PvdA) is het geen verkapte bezui nigingsmaatregel. Alhoewel de meeste fracties in de commissie Maatschappelijke Diensten wel die indruk hadden. "Het gaat om kinderen met een beperkte ver standelijke handicap", zei Jansen. "Deze groep kan relatief gemakke lijk hun weg vinden in het verkeer. Net zoals de leerlingen die naar de gewone basisscholen gaan." De gemeente ontdekte dat er oneigenlijk gebruik van het bus vervoer naar Focus wordt gemaakt. Het komt ouders vaak goed uit dat hun kind aan huis wordt opge haald. Het is 's ochtends vaak spitsuur, vooral in gezinnen met kinderen die naar verschillende scholen gaan en ouders die op tijd op hun werk moeten zijn. In het voorstel wordt zelfs gerept over 'gemakzucht van de ouders'. In de commissievergadering distan tieerde Jansen zich hiervan. "Dat had er niet zo mogen staan. We constateerden wel een oneigen lijk gebruik. Het leerlingenvervoer wordt ingezet voor gevallen waar voor het niet bedoeld is. Door de afstand op te rekken naar vier kilometer zullen voortaan alle kinderen uit Venray-kom en iets daarbuiten met de fiets naar Focus moeten." Om de ouders deels tegemoet te komen, komt er een overgangs regeling van een halfjaar. Tijdens deze periode wordt het busver voer nog vergoed en hebben de ouders de gelegenheid een andere oplossing te zoeken. Jansen voeg de eraan toe dat er uitzonderings gevallen mogelijk zijn."Voor kinde ren met specifieke problemen die zich niet goed kunnen redden in het verkeer, zullen we maatwerk leveren. Maar de gezinsomstan digheden mogen geen rol meer spelen. Daar is het leerlingenver voer niet de oplossing voor." De meeste partijen konden instem men met het voorstel. Esther van Wamelen (PvdA) vroeg aandacht voor sommige gezinnen. "Er wordt te weinig rekening gehouden met de belasting voor een gezin met een gehandicapt kind", stelde de PvdA'ster. Ook Ronald van Hal (SP) uitte zijn zorgen. "Kinderen die naar Focus gaan hebben vaker een verstandelijke of geestelijke beperking. Zij kunnen er veel pro blemen mee hebben om langer dan twee kilometer te fietsen." Geert Craenmehr (Lokaal Aktief) drong aan op maatregelen om deze groep kinderen tegemoet te komen. Ook Mieke Beerkens (inVENtief) meent dat lang niet alle Focus-leerlingen vier kilome ter naar school kunnen fietsen. "Voor kinderen die het wel kun nen, is het prima. Maar het gaat hier om een speciale school voor leerlingen met gedragsproblemen. Daar moet wel aandacht voor zijn", zei Beerkens, die vroeg om goede voorlichting aan de ouders. De gemeente kampt met als maar stijgende kosten van het leerlingenvervoer. Het budget van 667.000 euro zal dit jaar met 75.000 euro worden overschre den. Het is het gevolg van de nieuwe aanbesteding en doordat er steeds meer gebruik van het vervoer wordt gemaakt. Daarbij komt het steeds vaker voor dat leerlingen - gezien hun gedrag en problematiek - in kleine groep jes of zelfs individueel vervoerd moeten worden. Zodra in Venray de expertisecampus is geopend, zullen de kosten weer afnemen. Veel kinderen hoeven dan voor een vorm van speciaal onderwijs niet meer naar Venlo, Helmond of Nijmegen te reizen. Krabbel Charly Luske, Quintes Ristie, Koert-Jan de Bruijn en Bas Muijs. Ik heb ze allemaal, de handteke ningen van die bijzonder sympa thieke tv-sterren. Zaterdag balden ze een balletje mee met 'echte' voetballers tijdens de jubileum dag van SV Merselo, en het moet gezegd: voetballen kunnen die BN' ers niet! Het is dat die olijke Quin- tes een doelopvullend postuur heeft, want anders waren ze nog meer voor gek gezet door Venray- se voetbalsterren als Freek Thoo- ne en Sjef Keijzers. Het publiek vond het prachtig en ging driftig op zoek naar handtekeningen van de voetballende soapies, die ook 's avonds gezellig een hapje mee aten en met volle teugen genoten van die bekende Merselose gast vrijheid. Zelfs van Tanja Jess, dat mooie vrouwtje van Charly, heb ik een krabbel gekregen! Een dag na het voetbalfeest kwam ik, je raadt het nooit, Geert tegen. Wie? Geert, blonde Geert uit Venlo, samen met een kordon bewakers liep hij pontificaal door Klein Lourdes, zijn bolwerk. Want populistische Geert is populair in Tienray, niet te geloven! Venloos trots haalde in dat dorp bijna veertig procent van de stemmen! Ik heb Geert natuurlijk meteen in dat te gekke Venlose taaltje om zijn handteke ning gevraagd ('hesse eine krab bel veur mich?'), want wie weet wordt die nog veel waard als hij minister-president wordt van ons gastvrije Nederland. Weten jullie wat jammer is? Dat Maxima geen minister-president is van ons land. Wat een charme, wat een vrolijk heid, wat een intelligentie heeft die vrouw! Ja, ik ben trots op onze eigen prinses, die vindt dat autochtonen én nieuwkomers nog te veel in scheidslijnen denken. Soort bij soort. Maar Nederland is geen Artis. Juist verscheidenheid en vermenging geven ons kracht. En dat ben ik helemaal met haar eens. Die koninklijke smeerolie is nou net wat we nodig hebben in Nederland, of vergis ik me? Of ik haar sierlijke handtekening heb? Natuurlijk, want in de week van de handtekening mag die ene koninklijke niet ontbreken. Die gouden handtekening hangt al boven mijn bureau, en blijft daar schitteren tot ik mijn 15-jarig jubileum vier. Want mijn lieve 'Max' heeft nog wat onder haar handtekening gekliederd. Zal ik haar gedichtje verklappen? Home-Start was fijn, een jubi leum waard Maar ik kom naar jouw 15-jarig jubileum, in 2014, in maart Een knipoog en een zoen voor die fijne columnist en meester- dichter uit Rooj. Ik vond je gedicht van een tijdje terug bijzonder mooi. En mijn Willempie ook'. Nee, die laatste zin had van mij niet gehoeven. Hannes Reportage op www.peelenmaastv.nl Prinses Maxima bracht dinsdag een kort bezoek aan het jubileum feest van vrijwilligersorganisatie Home-Start in ouderencentrum De Kemphaan in Venray. Home Start is een landelijke organisatie die opvoedondersteuning biedt aan gezinnen met jonge kinderen, opgericht in 1994. Doel is te voor komen dat alledaagse problemen uitgroeien tot ernstige en lang durige problemen. De organisatie vierde dit jaar haar 15-jarig jubi leum in de bakermat, Venray, met een bezoek van Maxima. Zij maak te onder meer kennis met vrijwil ligers en ouders van Home-Start. Speciaal voor haar bezoek werd een deel van de omgeving autovrij gehouden om de prinses beter te kunnen beschermen. Dat had als voordeel dat ook buitenstaanders een glimp van de prinses op kon den vangen. Voor de pers was er een speciaal vak ingericht. Ook Peel en Maas TV was van de partij. De reportage is te zien op de web site peelenmaastv.nl. zondag 14 juni Venray, Langstraat 133 tel. 0478-588585 OPEL-DEALER JETTEN CUIJK 0485-336500 Prinses Maxima bracht dinsdagmiddag een bezoek aan Venray en werd van harte welkom geheten door burgemeester Jos Waals. Het plan om de huidige kan tine van sporthal De Wetteling te verbouwen tot een centrum voor vechtsporten gaat niet door. Bij nader inzien blijkt de ruimte hiervoor niet geschikt te zijn. Dat meldde wethouder Twan Jansen (PvdA) donderdag in de commis sie Maatschappelijke Diensten. Voor judo en taekwondo wordt nu een nieuw pand tegen De Wet teling aan gebouwd. De bouw van de nieuwe sport hal naast De Wetteling is inmid dels in volle gang. Het horeca gedeelte verhuist straks naar de nieuwbouw. De bedoeling was om de judoverenigingen en de tae- kwondoclub in de huidige kantine een eigen sportcentrum te geven. Maar bouwkundig blijken voor dit plan te veel obstakels te zijn. Het plafond is te laag en bovendien bevinden zich diverse pilaren in de ruimte, waardoor de gewenste indeling van de sportvloer niet mogelijk is. "Het bleek achteraf toch geen optimale oplossing", zegt Jansen. "We hebben gezocht naar een alternatief. Tegen de bui tenzijde van De Wetteling, aan de kant van het Raayland College, komt een nieuw gebouw van drie verdiepingen. Waarvan er twee beschikbaar zijn voor judo en tae kwondo." LEES VERDER OP PAGINA 3. MARTIN GAUS HONDENSCHOOL VENRAY BEHENDIGHEID DOGFRISBEE "SSSnï laat luTdezeJzome tl vet. Leiden ïNDl^BlTE|f www.pelgrimshuis.nl Tel. 0478-636228 Multifocale zonnebril op sterkte vanaf 179.- 3 koopavonden BlERMANN - VAN DEN EIJNDEN, keurslager Mgr. Hanssenstraat 31, Oostrum Tel. 0478-58 34 29 www.biermannvdeijnden.keurslager.nl Kasteeltuinen AgCEN TEGELS SANITAIR TEGELWERKEN Deze week TegelsSanitair en Tegelwerken Rongen is leverancier van een uitgebreide collectie topmerken Onze showroom bestaat 10 jaar. Kom langs voor speciale acties! Keizersveld 22 Venray T Tel.: (0478) 55 04 10 rongenvof.nl EN MAAS berden? 478-581526 Leerlingen Focus moeten vaker fietsen Prinses Maxima in Venray vanaf 10.00 uur Schouwburgplein Kennedyplein www.intratuin.nl Jj A73, afrit Cuijk WWW.MARTINGAUSVENRAY.nl ROT4LCMJIN Speciaal voor alk kinderen MAASHESEWEG SDA Venray tel. D478- 51 1 466 WWW.ASTERIA.NL RESTAURANT - ZALEN ACCOMMODATI E CAMPS OPTIEK EDWIN a BIANCA 's maandags gesloten Grotestraat 48 Venray Tel. 582409 Grote Markt 21 Venray, Tel. 0478-516708 13 t/m 28 juni in Kasteeltuinen Arcen Rozen Opera - Toppers of Flowers - Dagelijks open Rondleidingen rosarium - Bloemsierkunst van 9.30 tot 18.00 uur. - Rozenkunst expositie - Aspergebuffet Kijk op: - Brunch - High Tea - Picknick - live www.kasteeltuinen.nl muziek harmonieën - Roofvogeldemo's "CJÏrïiT t V'T, A iinimr M7

Peel en Maas | 2009 | | pagina 1