Personato dubbeltoernooi Speldjesregen bij SV Merselo De Peelkorf B1 landskampioen DC De Piëlhaas Sabine Franken naar EK PC De Jumpers VOEDER-' PDV De Maasvogels PDV De Zwaluw De Peelrunners PC Sint Jan PC Nobel PEEL EN MAAS Donderdag 11 juni 2009 - Pagina 19 SVOC'01 derde in Heeswijk-Dinther Ruiterfestijn in teken nieuwe gemeente Horst HV Manual Jeugdchallenge korfbal SV United korfbal Tennisvereniging De Gagel uit Wans- sum houdt van maandag 29 juni tot en met zondag 5 juli het jaarlijks terug kerende Personato dubbeltoernooi. Zowel voor de prestatieve- als de recre atiespelers zijn er interessante wed strijden. Vanaf de leeftijd van 25 jaar kan iedereen zich inschrijven in alle categorieën. De categorieën 3, 4 en 5 staan open voor alle leeftijden. Het zou een spannende zaak zijn als de eerste teams van TC Venray, TC Rodhe, Horst en TV de Gagel zouden meedoen. Wat betreft de recreatieve spelers hoopt de organisatie dat vooral leden van TV Uitslag wedvlucht Creil; 183 duiven, twaalf deelnemers. 1, 10, 22, 24 Sraar Peters. 2, 3, 4, 13, 19 Theo Kleeven. 5 Wiel Theeuwen. 6, 12, 17 Harry Franc ken. 7, 9, 14, 21 Jac Verhoeven. 8, 23, 25 Freddy Textor. 11 Sraar Francken. 15, 18, 20 Toon Aarts. 16 Jan Kuijpers. Uitslag wedvlucht Argenton sur Creuse; negen deelnemers, 64 duiven. 1, 13 J. Versleijen. 2, 9, 14 P. Janssen K. 3, 4 M. Voesten en dochter. 5, 6, 15 Van Haren-Stiphout. 7 L. Snijders. 8, 10, 12 Reijnders-Cuijpers. 11 A. Janssen. 16 W. Bouten. Uitslag wedvlucht Creil; 22 deelnemers, 270 duiven. 1, 3, 23 H. Strijbosch. 2, 5 Reijnders-Cuijpers. 7, 15, 25 C. van Vught. 9, 21, 24 H. Phi- lipsen. 10, 16 H. Peeters. 11, 18 N. van Hoof. 12 M. Voesten en dochter. 13 J. van Kessel. 14, 17 Cuppen-Siebers. 19, 22 P. van Houdt. De Nordic walker kan op de vol gende dagen aan de slag. Zaterdag 6 juni vanaf 9.00 uur aan de Kastielse baan. Zaterdag 13 juni vanaf 9.00 uur aan de Kastielse baan. Iedereen is welkom een keer mee doen. Dinsdag: baantraining van 19.00 tot 20.30 uur, Kastiëlse Baan. Donderdag training op de baan van 19.00 tot 20.30 uur. Zater dag damestraining van 9.00 tot 10.00 uur, Kastiëlse Baan. Zaterdagmiddag afwisselende bostraining van 16.00 tot 17.30 uur, verzamelen bij de parkeer plaats in de Schadijker Bossen. Uit slag Tenzing Hillary Everest Marathon (Nepal): Mannen 42,2 km. Leon Moo- ren, Meterik 8.48:57. Arno Jeurissen, Grubbenvorst 9:52:44. Agenda: 12 juni Stramproy Steinakkerloop 19.30 uur, 19 juni, Horst Acht van Horst 1930 uur, Wedstrijduitslagen staan op www. peelrunners.nl. DUCHENNE HEROES Steun ons in de strijd tegen de ziekte van Duchenne www.mudhunters4duchenne.nl de Gagel met de speelsterktes 7 en 8 inschrijven om de strijd aan te binden met de tegenstanders uit de omringen de dorpen. Naast Personato zijn er nog tal van subsponsors die voor een leuk prijzenpakket zorgen. Traditioneel zal het toernooi op de slotdag worden afgesloten met een loterij onder alle aanwezigen waarbij jaarlijks een echte eyecatcher te winnen is. De finaledag wordt ook dit jaar muzikaal opgeluis terd door onze regionale troubadour, Peter van de Water, uit Meerlo. Inschrij ven kan via www.toernooi.nl. tot en met maandag 15 juni. Ester van Dongen is met haar paard Wiona naar Well geweest. Zij behaalde een zesde plaats met 192 punten in de klasse M1 dressuur. Ook Marieke Ver geldt is met haar paard Zilhouette naar Well geweest. Zij behaalde in de twee de proef een tweede prijs met 195 punten. Ook Brigitte Kreuzer is met haar paard Tsarina naar Well geweest. Zij behaalde in de klasse Z2 dressuur een eerste prijs met 227 punten. Chris tel Jacobs volgde haar clubgenoten naar Well. Zij reed het paard Unique in de klasse B dressuur en behaalde een vijfde plaats met 187 punten. Paard Weldlady en haar amazone Ellen van Dijck volgden. Zij reden in de klasse L2 en werden tweede met 196 pun ten. Ook de ponyruiters en amazones kwamen aan start. Hieke Kreuzer ging met haar pony Boyke naar Well. Zij behaalde een tweede prijs in het AA bixie dressuur met 78 punten. Joey Jacobs reed zijn pony Bo in Well. Hij behaalde in het bixie AA springen een eerste plaats met 31 punten en in het B1 bixie dressuur behaalde hij een eerste plaats met 108 punten. In Afferden is een dressuurwedstrijd voor paarden gehouden. Loes Reijn- ders behaalde met haar paard Vidos de zesde prijs met 194 punten in de klas se L2. Jeanine Huibers en haar paard Zinnya behaalden in de klasse L2 in de eerste proef een derde prijs met 200 punten. De tweede proef wonnen ze met een score van 210 punten. Bianca Enders en haar paard Zolena wonnen in Beers de eerste prijs met 192 pun ten in de klasse L2 dressuur. In Over- loon hebben zij gesprongen en daar behaalden ze de elfde prijs met 46,5 punt voor de rijstijl. Katja Jeurissen is met haar paard Roadster naar een wedstrijd in De Mortel geweest. Ze won in de cate gorie L. Iris Jeurissen mocht zich in dezelfde categorie als vijfde opstellen met paard Tango Lord. Sportnieuws -info Topcombinaties naar Meerlo De B-teams uit de gemeente Venray hebben het uitstekend gedaan tijdens de Nederlandse korfbalkampioen schappen in Heeswijk-Dinther. Het B1 van De Peelkorf (foto boven) leverde een absolute topprestatie door de Nederlandse titel te grijpen. In de kruisfinale wonnen de Ysselsteynse korfbalsters met 7-5 van DDW In de finale was De Peelkorf uitstekend op dreef en won met 7-3 van het zeer ster ke Rosolo uit Reusel. SVOC'01 had in de kruisfinale nog nipt met 3-4 verlo ren van datzelfde Rosolo en moest om de derde en vierde plaats spelen tegen DDW De tricolores hadden het verlies uitstekend verwerkt en waren in de troostfinale veel te sterk voor DDW: 6 2. Tijdens de nationale titelstrijd werd het C1 van De Peelkorf vierde. TV De Gagel tennist voor Helpende Handen Zondag 7 juni heeft tennisver eniging De Gagel in Wanssum 23 teams van junioren en senioren op de been gebracht om voor het goede doel Helpende Handen een toernooi te tennissen. Dit mini- maxi-toernooi heeft ruim 750 euro opgebracht, een bedrag dat wordt besteed aan staaroperaties in India. Met dit geld kunnen 25 slechtzienden worden geopereerd en de wereld weer wat zonniger bekijken. Elk jaar organiseert TV De Gagel een mini-maxi-toernooi waarbij juni oren met senioren tennissen en er een gezellige middag van maken. Dit is het derde jaar dat het toernooi wordt opgedragen aan een goed doel. Na de Zambiaanse basisschool van SOS Meerlo-Wanssum en Dream4Kids in voorgaande jaren, was dit jaar de opbrengst bestemd voor de Stich- ting Helpende Handen uit Venray, die Pappa Vidyakaar in India ondersteunt. De organisatoren van het toernooi, Petra van Baal en Corry Broers, kwa men op het idee na het zien van de documentaire die Marijn Poels voor L1TV had gemaakt. Ze vertellen: "Er zijn natuurlijk veel goede doelen die we aan ons toernooi kunnen verbin den, maar na het zien van de film van Marijn Poels waren we zo onder de indruk dat we ons project voor dit jaar al snel hadden bepaald." Bart Veldpaus, de oprichter van de stichting Helpende Handen, presen teert het project in het eerste half uur voordat het tennissen begint aan de verzamelde sporters. De kinderen, en ook de volwassenen trouwens, han gen aan zijn lippen. "Pappa Vidyakaar is zelf als sloppenkind opgegroeid. Hij verdiende zijn brood met het verko pen van rozen in Chennai, het vroege re Madras in het zuidoosten van India. Op 13-jarige leeftijd heeft hij een rijke Indiër het leven gered en mocht gaan studeren. Na zijn studie en baan als sociaal werker - hij heeft onder andere bij moeder Theresa gewerkt - staat zijn leven nu in het teken van kinderen en ouderen zonder kansen. Hij runt een school en zorgt voor de opvang van zieken en gehandicapten. Dagelijks vangt hij meer dan tweedui zend mensen op." De anekdotes waar mee Bart zijn verhaal over pappa Vidy akaar, India en de millenniumdoelen illustreert, maken het verhaal levendig en zet de ruim vijftig aanwezige ten nissers en toeschouwers van jong tot oud aan het denken. Het tennistoernooi is een gezellige aangelegenheid waarin jong en oud hun beste beentje voorzetten. Er zijn gevorderden bij, maar ook kinderen die met geleende rackets hun eerste stappen op het gravel zetten. Een spor- Een drukbezet toernooi met rechts vooraan Bart Veldpaus en zijn vrouw. tieve strijdlust heerst, maar er wordt ook flink geholpen en aangemoedigd. Tijdens de een na laatste wedstrijd gooit een fikse regenbui definitief roet in het eten en verschijnen er plassen op de banen. De voorzitter van TV De Gagel, Peter van Baal, zegt heel terecht dat dit goed is voor de tuin, maar minder voor het toernooi. Bart Veldpaus is echter heel tevreden. "Het bestuur van De Gagel heeft het inschrijfgeld van 230 euro verdubbeld en Wilde Ganzen doet er nog eens 70 procent bovenop. Dat is een prach tig resultaat. Pappa Vidyakaar zal heel blij zijn dat er weer 25 mensen een staaroperatie kunnen ondergaan en de kleurige Indiase wereld met eigen ogen kunnen bekijken. Daar hebben de tennissers vandaag voor gezorgd." In café De Piëlhaas in Venray wordt op vrijdag 12 juni vanaf 20.30 uur de derde wedstrijd van de zomeravondcompetitie gehou den. Er worden in totaal tien wed strijden gespeeld. Iedereen kan een deze wedstrijden deelnemen. Inschrijven kan tot 20.15 uur via telefoon (0478)582187. Op zater dag 13 juni wordt er vanaf 20.30 uur een dartstoernooi gehouden waaraan iedereen kan deelnemen. Inschrijven kan tot 20.15 uur via bovenstaand telefoonnummer. Uitslag zomeravondcompetitie:win- naarsronde; 1. Nico Thissen. 2. Dennis Smits. 3. Hubert Janssen. 4. Dennie Plum. 5. Maikel Piertzak. 6. Johan van Hoof. 7. Perry Bussers. 8. Mark van de Heuvel. Verliezersronde; 1. Peter van de Berg. 2. Johnny Smits. 3. Melissa Eggen. 4. Sander van de Broek. 5. John Tebarts. 6. Daisy Eggen. 7. Ruud Tijssen. 8. Edwin Schattevoet. De hoogste finish was voor Daisy Eggen met 106 punten en er werd 180 gegooid door Nico Thissen. Uitslag whiskeydarten: winnaars ronde; 1. Dennis Smits. 2. Maikel Piert- zak. 3. Geert van Hoof. 4. Johnny Smits. 5. Peter van de Berg. Verliezersronde; 1. Maggie van de Akker. 2. Marcella van Gelder. 3. Johan van Hoof. 4. Melissa Eggen. 5. Mart Boelaars. Het jubileumfeest van SV Merselo stond afgelopen zondag in het teken van een ware speldjesregen. Maar liefst dertien leden werden onder scheiden vanwege hun vrijwillige ver diensten voor de plaatselijke voetbal en korfbalvereniging. De NKS (Nederlandse Katholieke Sportfederatie) waarderingsspeld werd uitgereikt aan Annie Arts en de heren Herman Zegers, Robert van Kempen, Jan Michels en Lambert van Osch. Noud Gielens werd verrast met de zilveren NKS-speld. Vier leden van SV Merselo mochten de KNVB-speld in ontvangst nemen, te weten Twan van Hoof, Toon Maassen, Jo Willems en Peter Bouten. Ook drie korfbaldames werden afgelopen zondag in het zonnetje gezet. Sonja Poels, Heidi Michels, Rian- ne Aarts-Franssen (alle drie 25 jaar lid) werden door de KNKV (Koninklijk Nederlands Korfbal Verbond) verblijd met een oorkonde voor hun vele ver diensten voor SV Merselo. Uitslagen Heren B Manual-Eurotech-Bevo 19-31 Dames C Eurotech Bevo-Manual 37-3 Jeugd D Manual-Blerick 5-7 Heren C Manual-Rapiditas 7-20 Heren B Manual-Swift 2000 31-15 Heren A Manual-Loreal 25-25 Dames Manual-Eurotech Bevo 16-17 Heren Vios-Manual 25-19 Programma zaterdag 13 juni Jeugd D Loreal-Manual 9.00 Heren C Eurotech Bevo-Manual 12.00 Programma zondag 14 juni Heren Manual-Noav 11.45 Heren A Swift 2000-Manual 11.05 Heren B Loreal-Manual 13.35 Dames Eurotech Bevo2-Manual 13.50 Op de sportvelden van korfbal vereniging Concordia wordt op zondag 14 juni voor de tweede keer de veldkorfkorfbal jeugdchallenge dameskorfbal gehouden. Op deze dag strijden de clusterteams van Peel en Maas, Kempen-Dommelen, Langstraat- Meijerij en Maas en Waal om de NK titels 2009. De wedstrijden beginnen om 9.30, terwijl de finales om 15.00 uur beginnen. Het sportpark van Con- cordia, De Kienehof, is gelegen aan de Zwembadweg in St. Oedenrode. Uitslag Vonckel Girls 2-SV United 13-4 Limburgs grootste ruiterfestijn, dat wordt gehouden van 12 tot 14 juni, staat dit jaar in het teken van de nieuwe gemeente Horst aan de Maas. Zo'n 2.000 combinaties binden over drie dagen in Meerlo de strijd met elkaar aan, zowel in de dressuur- als de springrubrieken. De Hoefslag Dres- suurcup is met ruim 40 deelnemers de toprubriek van de zondagmorgen, waarvoor de eerste zes zich plaatsen voor de populaire dressuurwissel op zondagmiddag, een onderdeel waar mee forse geldprijzen te winnen zijn. Nicky Creemers uit Heibloem is zeker van plan om in deze rubriek haar titel te verdedigen, maar zal veel weerstand krijgen van lokale coryfeeën als Liset- te Thissen uit Well. Bij het springen bindt de jeugd op zaterdagmiddag de strijd met elkaar aan in een speciale Youngsterrubriek. De winnaar hiervan krijgt een ticket voor het Mastersprin- gen op zondag. Vorig jaar wist Manon Hees deze rubriek te winnen en ver volgens ook de vetgevulde pot van de Masters mee naar huis te nemen. Zij zal zeker tegenstand krijgen van Aniek en Carolien Poels van de orga niserende vereniging Rijdt met Beleid, die gebrand zijn op de Mastertitel, de toprubriek van de zondagmiddag. Doordat sponsoren in deze rubriek de ruiters stimuleren steeds hoger te springen, worden hoogtes tot 1.70 meter bereikt. Ook in deze rubriek is een interessante prijzenpot beschik baar voor de winnaar. De Grote Prijs van Horst aan de Maas op de zaterdag telt maar liefs 60 combinaties. Op zaterdagavond staat het immens populaire Jump en Quad in het teken van de strijd tussen de vier deelgemeenten van Horst aan de Maas. Uit de oud-gemeentes Horst, Sevenum, Meerlo en Grubbenvorst zijn vier teams samengesteld van vier ondernemers, vier ruiters en de bur gemeesters. Zo zullen de teamleiders, de burgemeesters Kees van Rooij, Paul Mengde, Joep Hahn en Joke Ker sten, hun team in de beste startposi tie proberen te brengen door in een quad de strijd met elkaar aan te gaan. Vervolgens strijden de ruiters te paard en ondernemers op quad of buggy. Na vier omlopen wordt dan duidelijk welke gemeente wint. Gedeputeerde Ger Driessen zal deze strijd leiden. De opbrengst van dit sportieve tref fen gaat naar het goede doel van 't Raayke, de paardenwens die deze avond in vervulling gaat. De avond wordt gevuld met een ondernemers- treffen uit de nieuwe gemeente Horst aan de Maas. Naast het springen kan het publiek onder meer ook genieten van de nieuw ingericht Welness en lifestyle boulevard rondom het hoofd terrein. De entree van het evenement op het ruiterterrein in Meerlo is gratis. Sabine Franken, lid van de Paarden sportvereniging Ysselsteyn, maakt met haar paard Tenda deel uit van het team dat Nederland gaat vertegenwoordi gen op de Europese Eventing Kampi oenschappen voor landelijke ruiters in Hongarije. Deze kampioenschappen worden verreden van 2 tot en met 5 juli in Nagykanizsa. Sabine heeft hier voor dit jaar alle nationale wedstrijden moeten laten schieten en zich tijdens diverse wedstrijden in Frankrijk, Duits land en België moeten kwalificeren en vormbehoud moeten tonen. Ook nam ze tweewekelijks deel aan de selectie trainingen in Ermelo en Renswoude. n'nrin'i nlió

Peel en Maas | 2009 | | pagina 19