Kampioenen Ysselsteyn ft Jeugdtoernooi voor zaalvoetballers OSS'20 en UDI'19 nieuwe tegenstanders Dirk Marcellis op straatvoetbal toernooi Thoone beste spits hoofdklasse? MGC Venray PEEL EN MAAS Donderdag 11 juni 2009 - Pagina 18 Op zondag 21 juni in De Wetteling Drie Venray-spelers bij Jong Oranje Hoofdsponsors: FLE> TRONICS Kledingsponsors: SPORT2000 Venray trekt Robert Willemse aan Uniek tennisfeest bij TC Rodhe Komend seizoen versterkte promotieregeling in amateurvoetbal Moorrees verliest met Oranje van België Jeugdbowlen SV United SV Leunen SV Swolgense Boys 2 bedankt haar sponsoren Anita's Bloemenservice Café Zaal Wilhelmina De voetbalafdeling van SV Ysselsteyn mocht dit jaar twee kampioenen huldi gen. De F2 en de C2 werden kampioen in hun klasse. Voor de zesde keer organiseert de zaalvoetbaltak van Venray een A-jeugdtoernooi als afsluiting van het seizoen. Op zondag 21 juni neemt de organiserende vereni ging het op tegen Groenoord uit Schiedam, FC Rijswijk/Argos, CFE/VDL Groep (Eindhoven), Union Nijmegen, SCWM uit Sittard en het Duitse PSV Wesel Lackhau- sen 1928 dat voor een internatio naal tintje zorgt. Aan het toernooi kunnen spe lers tot twintig jaar deelnemen. De coaches Jos van Gerven en Gert-Jan Wismans hebben tien spelers gese lecteerd. Doelman Fenne Smits en de veldspelers Vincent Buyssen, Geroni- mo Hattu, Joy Koenen, Eloy Linke, Gijs Mooren, Frank Nellissen, Peter Nellis sen en Daniël Saamena. De nieuwe aanwinst Egon Claessen, die overkomt van Amicitia, maakt zijn debuut voor zijn nieuwe vereniging. De aftrap van de eerste wedstrijd Venray-Union is om 930 uur. Het wordt een lange voetbaldag want de finale is gepland om 17.40 uur. De wedstrijden duren twintig minuten zonder wisseling van kant. De laatste drie jaar bereikte het Venrayse team telkens de finale. In 2006 werd in de finale Chabbab Hees met 4-2 geklopt. Een jaar later was Spartaan'20 uit Rotterdam te sterk in de eindstrijd. Het toenmalige TV/Sportijn werd overtuigend met 0 4 verslagen. Ook in 2008 verloor de Venraynaren de finale. Ditmaal ging de hoofdprijs naar Amicitia uit Thorn dat met 2-0 won. De Midden-Limburgers kunnen hun titel echter niet verdedi gen omdat Amicitia op dezelfde dag een groot minivoetbaltoernooi orga niseert. Toch is de organiserende ver eniging er weer in geslaagd een sterk deelnemersveld samen te stellen. Er is tevens een prijs voor de beste speler en de topscorer van het toernooi. De zeven teams spelen in een halve competitie allemaal een keer tegen elkaar. De finale wordt gespeeld tus sen de nummers een en twee. De ranglijst wordt verder bepaald door het behaalde aantal punten. De num mers drie tot en met zeven spelen geen finalewedstrijden. De wedstrij den staan onder leiding van de KNVB- scheidsrechters Azarfane, Boesten en Strijbosch. Jong Oranje speelt vandaag (don derdag 11 juni) vriendschappelijk tegen het nationale zaalvoetbalteam. De wedstrijd wordt gespeeld op het KNVB Sportcentrum in Zeist en begint om 19.30 uur. KNVB-coach Marcel Loosveld heeft na de centrale training van vorige week dinsdag de selectie van 23 spelers teruggebracht tot vijftien namen. Hierbij zitten liefst drie spelers van topdivisionist SV Venray. Doelman Martin Michels, Frits Lucasssen en de nieuwe aanwinst Egon Claessen die overkomt van Amicitia. MEMBERS VAN SPECIAL MEMBER: Personato Werving Selectie SUMMA Advies Groep B.V. AMBASSADOR MEMBER: Gemeente Venray; Burgemeester J. Waals Wethouder L. Heldens Art.com Bavaria Winters Liessel De Bruijn B.V. Golfbaan Landgoed Bleijenbeek, Afferden Eye Watch Security Group Flextronics GGZ Groep De Golfhorst van Haren Autobedrijven B.V. Hamilton Makelaardij Hofmans Tapijten, Cuijk Inalfa Roof Systems Group B.V. Kyoto Koi Farm McDonald's Venray Van den Munckhof B.V. Nelipak B.V. Numac Nederland B.V. OTTO Work Force B.V. Seacon Logistic Price Cleaning Peeten BV Installatietechniek Peka Kroef B.V. Plus G. van Dijck Venray Rabobank, Venray Rühl Haegens, Molenaar, Accountants Toverland Vie Curi Vitaal De Aanpak Bouwservice B.V. ABN/AMRO Bank Adecco Administratiekantoor Van Dijck Lenders Arbo Office Nederland Argowil B.V Atec Aanhangwagens B.V./Trailer World, Cuijk Auto Arena Venray B.V. Autowijk Keizersveld Autoschade Venray Avydo accountants en belastingadviseurs Baat, accountants en fiscalisten Bax Financieel Advies B.V. Bilderberg Hotel, De Bovenste Molen Bol Accountants, Venray Bouwbedrijf Koenen Zn., Holthees Brienen aan de Maas Ten Brinke Hekwerken BTL Realisatie B.V. (Verhoeven Groen) Claasen Bouw en Vastgoed BV Claasen, Moolenbeek en Partners Cocosoft Communicatiehuis Centennial Contour, Accountants en Belastingadviseurs Cornelco Safety Culinair Creatief Ruud Welbers DatZitt Horeca Projectmeubilair Dinessen Reclame BV, Boxmeer Deloitte,Venlo Delvia Accountants en Belastingadviseurs, Deurne Derksen Dienstverlening Econsultancy B.V., milieuadviesbureau Swalmen Electro Martens Installatie B.V. Elektro Van Gogh B.V. ERWOLAR B.V. Familie-Restaurant 't Roekenbosch, Blitterswijck Feenstra Warmte Totaal Zorg Feestcafe De Koets First Lady, Venray, Tegelen en Arcen Fortis Bank, Venray Frank Elbers Assurantie Advies Gamma, Venray Van Gansewinkel B.V. Gilde BT Gossimijne, bar-bistro van Grinsven Drukkers, Venlo Henra Aanhangwagens B.V., Overloon Hotel Asteria ING Bank, Venray Intratuin, Venray Invent Personeel en Organisatie Jacobs Dakbedekkingen Janssen Venray Stucadoors B.V. JDS Bedrijfsautomatisering B.V. Jenniskens Installatie B.V. Jewagas B.V., Wanssum Julicher en Meijer Advocaten Keijsers-Manders Installatietechniek B.V., Ysselsteyn K- Rental Nijmegen, Harm en Karel Leenders Kortenbos MBC Kronenberg Collega's, Loopbaanadviesbureau De Laat en Gulikers, Horst De Lekkernij-'tAnker, Merselo Lifestyle Mode/ Secondo Fashion Maessen Bedrijven Makelaardij Carel Fijen Manders Automation Manders Verhuur Mari, Wanssum Martin Cuypers Maximize Nederland B.V. Meldon Plastics B.V., Bergen lb. Mister Kool's, Wanssum Mongozo Exotic Beers NLW Groep Notariskantoren Venray Verkeersschool Nottelman Pansign Communicatie PDS Products Van der Putt Advocaten Peelrand Makelaardij B.V. Gerard Reynders Schilderwerken Venray B.V. Ricor Damesmode en Herenmode Rocom Telecommunicatie B.V. n Tegels,Sanitair en Tegelwerken V.o.f. rie Uitmarkt s Automotive Equipment, Venray Salarispoint, Oirlo Selexicon B.V. Slagerij Traiteur Maurice Verschuuren SO Expo Sport 2000 Steenhandel Kusters Studio Spinazie De Swing B.V. Restaurant, America Autobedrijf Strijbosch Venray B.V. Tandartsenpraktijk Venray Thuijls Beheer B.V. Thetru B.V. Thomassen Interieurs BV Topsportive Timber Hirsi Europe BV Time2Paint Turning Technic B.V. Taxi Touringcar Geerets, Wanssum Trade Port Trailer Service B.V. Van Dijck Bouw en Industrie BV Vera Venray BV Veritas Venray Verstraaten Business Travel Verspreidingsburo Periodiek Volantis - Hollman Adviseurs Websdesign Wellness and Sports Wilms Bestratingen Partycentrum "De Witte Hoeve" WIKO Investments Wonen Venray De indeling van de hoofdklasse B voor het seizoen 2009/10 kent geen verrassingen. Twaalf van de veertien clubs zijn hetzelfde gebleven. Longa en Deurne zijn gedegradeerd naar de eerste klasse. Hun plaatsen worden ingenomen door OSS'20 en UDI'19 die respectievelijk kampioen werden in de eerste klasse C en D. OSS'20 maakt zijn debuut in de hoofdklasse terwijl UDI'19 na een afwezigheid van een jaar weer terug keert op het hoogste platform. Beide nieuwkomers zijn oude bekenden voor Venray. De rood-wit- ten troffen OSS'20 voor het laatst tij dens de nacompetitie in mei 2006. Na de 1-4 uitzege hield Venraynaren de Ossenaren thuis op 1-1 waardoor Ven- ray de tweede ronde bereikte. Daarin sneuvelde de ploeg van de toenmalige trainer Jan Pruijn tegen OJC Rosmalen. In de seizoenen 2001/02 en 2002/03 kwamen beide clubs elkaar tegen in de tweede klasse. De onderlinge strijd bleef onbeslist. Zowel Venray als OSS'20 won eenmaal en twee keer eindigde het treffen in een gelijkspel. Alhoewel Venray geen prettige herin neringen bewaart aan de ontmoeting van 19 januari 2003. Op de Wieën leed de thuisclub een ontluisterende 1-6 nederlaag tegen de latere kampi oen OSS'20. Wout Gommers kreeg toen de rode kaart. UDI'19 werd hoofdklassekampioen in 1999, 2000 en 2002. Alleen in het seizoen 1991/92 trof Venray de Ude- naren op het hoogste niveau. Venray won beide duels, thuis met 1-0 en uit met 0-2. Op 11 april 2006 trof Venray UDI'19 voor het laatst. Dat was op de Wieën in de achtste finales ven het bekertoernooi. Venray was toen nog eersteklasser en hield de Udense hoofdklasser op 1-1. Door het beter benutten van de strafschoppen wist UDI'19 alsnog de volgende ronde te bereiken. Indeling hoofdklasse B Baronie (Breda) DESK (Kaatsheuvel) Dijkse Boys (Helmond) EVV (Echt) Gemert JVC Cuijk Meerssen OJC Rosmalen OSS'20 (Oss) Papendrecht Schijndel UDI'19 (Uden) UNA (Veldhoven) Venray In het weekend van 20 en 21 juni houdt SV Lake Valley haar jaarlijkse straatvoetbaltoernooi op het Schouw burgplein. Dit jaar bestaat het toer nooi uit twee speeldagen. Op zater dag 20 juni wordt er gestreden door de D-pupillen van SV Venray, Sv Venray futsal, Oostrum D1, Leunen D1, Chab- bab Hees D1 en Wittenhorst D1. De prijsuitreiking van dit toernooi wordt verricht door Willem Janssen, afkom stig uit Well en speler van Roda JC. In de pauze van het toernooi vindt er een demonstratiewedstrijd plaats van het G-voetbalteam van SV Venray. PSV'er en international Dirk Marcellis is bereid gevonden om de voetballers van deze wedstrijd een leuk aanden- ken te overhandigen. Verder is er de hele dag een schietwand waarop het publiek voor 0,50 euro kan proberen zo veel mogelijk punten te verzame len. De winnaar krijgt een door alle spelers van Jupiler Leaguekampioen VVV gesigneerd shirt. Verder is er de mogelijkheid om wat te eten en te drinken en er is een hoekje inge richt voor de allerkleinsten waar zij geschminkt kunnen worden en waar nog meer leuke activiteiten te doen zijn. Op zondag zal er gestreden wor den door de senioren. Dit jaar binden ZVCO,Venrode, SSS'18, Volharding, SV Venray en SV Lake Valley de strijd aan om de felbegeerde beker. Het toernooi begint op beide dagen om 10.00 uur. Op 3 juli worden in het Brabantse Mariaheide de Kliksport Awards uit gereikt. Freek Thoone, topscorer van SV Venray, is dubbel genomineerd. Hij maakt kans uitgeroepen te worden tot beste spits en tot beste speler van de hoofdklasse B. Kliksport is een website uit de regio Uden-Veghel van het Udens Klik Nieuws Weekblad. Jaarlijks worden voor alle klassen van het amateurvoet bal verkiezingen gehouden. Voor de beste speler van de hoofdklasse zijn vijf namen genomineerd: Mark van Dijk (Gemert), Freek Thoone (Ven- ray), Revy Rosalia (Baronie), Niek van Boekel (UNA), Robbert van Lankveld (Gemert). De laatste vier winnaars waren: Peter van den Heuvel (Schijn- del) in 2005, Francois Gesthuizen (JVC) in 2006, Tom Timmermans (EVV) in 2007 en vorig jaar ging de eerste plaats naar Bart van Schijndel van Deurne. In de hoofdklasse is voor iedere linie nog een aparte verkiezing. De zes genomineerde aanvallers zijn Freek Thoone (Venray), Kristof Ael- brecht (EVV), Tim Strijbosch (UNA), Joep Sijbers (Deurne), Jesse Krnce- vic (OJC Rosmalen) en Matthijs Hage (Baronie). Het publiek kan tot eind juni stemmen. Op de website van Venray (swenray.nl) kan via een link gestemd worden. In Geldrop en in Spoordonk zijn de Nederlandse midgetgolfkampioen- schappen gehouden. Jan Engels heeft de bronzen medaille in de wacht weten te slepen. Na de eerste dag bezette hij de tweede plaats met drie holeslagen achterstand op veelvoudig kampioen Mees Bouwman uit Ede met 118 slagen, die het in de derde ronde presteerde een zogenaamde perfect te spelen, een foutloze ronde dus. Op de derde plaats volgde Hans van der Aa uit Geldrop met 124 sla gen. In Spoordonk startte Engels met een ronde van 22 tegenover Bouw man 25, het als Van der Aa, waardoor Engels op gelijke hoogte met Bouw man aan de leiding kwam. In de daar op volgende ronde liep Engels tegen een zeperd aan op baan 16 (strippen) en het zou daarna op die baan ook niet meer goed komen. Een rondje 30 was zijn deel en liep daardoor weer een achterstand op van vier slagen. Van der Aa kwam uit op 28 en zakte daarmee naar de vierde plaats ten gunste van Klaas Rozeveld uit Appel scha, die een rondje 23 liet noteren. Deze drie bleven nog twee ronden bij elkaar in de dezelfde volgorde. Na een ruime onderbreking wegens regen werd tenslotte de tiende en laatste ronde gespeeld. De scores vlogen omhoog en Engels kwam nu terug ronde van 29 en zag zich daardoor op de valreep gepasseerd door Rozeveld met 26 slagen, die daarmee het zilver omgehangen kreeg met een totaal van 250 slagen achter winnaar Bouwman met 240 slagen. Engels wist Van de Aa (254) met 251 slagen van het podium te houden en pakte daarmee toch verdiend de bronzen plak. Tijdens de Onderlinge Competitie wisten twee spelers met 6 - 0 te winnen en dat waren overtuigende zeges. Jan van Dijk scoorde 80 slagen en liet daar mee tegenstander Piet van der Elst kansloos. Ook Huub Straatman liet 80 slagen noteren en daarmee verraste hij Gerrit Janssen volledig, die zijn dag niet had. Jan Engels liep tegen zijn eerste competitienederlaag aan op de banen op Servaashof. In zijn wedstrijd tegen Gerrit Vermeulen, de kampioen van vorig jaar, startte hij nog fraai met 23 slagen, en winst van twee slagen. Daar verliep het wat stroe ver en waren de rollen omgedraaid: Vermeulen (25) wint met één slag. In de beslissende derde ronde kwam Vermeulen tot zijn beste ronde (22), terwijl Engels op 27 bleef steken en daarmee een verdiende 2 - 4 neder laag kreeg te incasseren. Miet Clevers (88) verraste Theo Litjens (89) met 4 - 2. Fieke van Ham (96) won overtui gend van Truus van Dijk en ook met de cijfers 4 - 2, maar Truus van Dijk wist wel laatste ronde nipt haar voor deel te beslissen. De laatste wedstrijd met de uitslag 4 - 2 was die tussen Harrie Lenssen (77) en Ton Hendriks (87), waarvan laatstgenoemde speler Lenssen toch een ronde wist te ont futselen. Met 72 slagen was Gerrit Vermeulen de beste speler van de dag, terwijl Huub Straatman voor de beste ronde van dit seizoen zorgde: 20 sla gen. Bij de dames waren beide scores (88 en 26) voor Miet Clevers. In de stand nam Harrie Lenssen met 2 pun ten de leiding over van Jan Engels, die nu 4 punten heeft. Theo Litjens klom ondanks de kleine nederlaag toch naar de derde plaats. Bij de dames is Miet Clevers (5 punten) momenteel ongenaakbaar en voert inmiddels het klassement met ruime voorsprong vóór Bets Wilms met 14,5 punten en Fieke van ham met 16 punten. Op het Pinkstertoernooi van Geldrop heeft Jan Engels opnieuw voor een stunt gezorgd door in het hol van de leeuw de twee plaatselijke favorieten Hans van der Aa (90 slagen) en Tiny Klaren- beek (92) achter zich te houden. Met de scores 24 - 19 - 25 en 21 eindigde hij met 89 slagen als winnaar van dit evenement. Venray heeft zich versterkt met Robert Willemse van VVV De 20-jarige centrale verdediger heeft een aflopend contract bij de Venlose profclub. Wil- lemse is afkomstig uit Heythuysen en hij doorliep de jeugdopleiding bij VVV. Dit seizoen kwam hij twee keer in actie voor de kampioen van de eerste divisie. Na Wesley Plugers (Geldrop) en Nick Bronzwaer (Jong Helmond Sport) is Robert Willemse de derde aanwinst van de Venrayse hoofdklas ser. Tijdens de afgelopen winterstop haalde Venray al centrumverdediger Sander Lenders (ex-speler van Straelen en VVV) binnen. Van de huidige selec- tiegroep vertrekt niemand. Sportnieuws -info Eltingh en Schalken ervaren opening als 'warme douche' "Wat is het toch heerlijk om weer in het zuiden te zijn", ver zuchtte tennisser en meermalen Grand Slam-winnaar in het dub belspel Jacco Eltingh afgelopen zondag, toen hij aanschoof tijdens de speciale brunch voor sponso ren op het nieuwe tennispark van TC Rodhe. "Niks broodje kaas, maar een heerlijk buffet en dan die gastvrijheid bij jullieEcht een warme douche!" Samen met de voormalige nummer elf van de wereld in het enkelspel, de Lim burger Sjeng Schalken, verzorgde Eltingh die middag een clinic voor jeugd en volwassen en een spette rende demonstratiewedstrijd. Beide heren hadden er duidelijk zin in. Ze waren onder de indruk van het nieuwe park en vol lof over de wijze waarop hun clinic en de clinic door Jacco Eltingh en Sjeng Schalken samen met de deelnemers aan de clinic. het rolstoelteam onder leiding van Lenie Peeters waren geïntegreerd. Op de zes banen die TC Rodhe rijk is, rou leerden alle deelnemers. Zo kregen ze zowel volleyles van Eltingh, passeers- hots slaan bij Schalken en leerden ze in een rolstoel te rijden en daarin tevens aanvalsballen te slaan van het team van Peeters. Natuurlijk werden ook de services geoefend en de lob, kortom bijna aspecten van het ten nis kregen de aandacht. De jeugd van TC Rodhe, die de spits mocht afbijten, had enorm plezier. In mooie witte en vooral soms grote TC Rodhe T-shirts deden de jeugdleden hun uiterste best. "Het is niet niks, als je Schalken kunt passeren", aldus een enthousias te vader trots. Terwijl een paar banen verderop het massaal toegestroomde publiek met de kinderen meegilde als Jacco Eltingh dankzij zijn eigen goede adviezen over de beste volleys, weer eens keihard op z'n achterste werd getikt door welgemikte ballen. "Volgens mij zijn er meer dan 500 toe schouwers geweest", schatte Eltingh later. "Dat maken we echt niet vaak mee. Wat een enorm mooi feest!" Toen de jeugdclinic was afgelopen kregen alle kinderen uit handen van Eltingh en Schalken een door hen ondertekend diploma. TC Rodhe- jeugdlid Stan Deeks, de kersverse Limburgse kampioen onder de 12 jaar, kreeg zijn diploma met uitgebreide gelukwensen van vooral Schalken, die meldde dat ook hij het ooit tot Lim burgs jeugdkampioen had weten te schoppen: "Als je verder wilt in het tennis Stan, dan is het nog een lange weg en heel hard werken, maar dit is toch een heel mooi begin, proficiat," vond Schalken. Hoewel de volwassenen hun clinic door een enorme regenbui niet hele maal konden afronden, waren er alleen maar vrolijke en tevreden gezichten. Ook Lenie Peeters kon terugkijken op een geslaagde dag: "Het is voor ons ontzettend fijn om dit helemaal geïntegreerd met het valide tennis te kunnen doen. De mensen zijn erg enthousiast. Ook het publiek." En dat klopte, want toen een toeschouwer zag hoe snel vooral de kinderen leer den om in de rolstoel ook een balle tje te slaan, verzuchtte ze: "Dit is echt goed. De kinderen beschouwen zo'n rolstoel meteen niet meer als iets raars en ervaren ook nog eens dat het sportieve leven niet ophoudt als je een rolstoel nodig hebt." Topklasse start augustus 2010 De topklasse is een feit. Met ingang van het seizoen 2010/11 komt er een topklasse voor het zondagvoetbal. De eerste compe titieronde wordt gespeeld op 22 augustus 2010. De nieuwe divisie gaat zestien clubs tellen en komt boven de huidige drie hoofdklas sen. Het zaterdagvoetbal krijgt een eigen topdivisie. In tegenstelling tot het vorige voor stel, dat precies een jaar geleden sneu velde, is ditmaal gekozen voor het handhaven van een strikte scheiding tussen zaterdag- en zondagvoetbal. Tevens komt er een doorstroming naar het profvoetbal. De nummer laatst uit de eerste divisie (Jupiler League) degradeert naar de topklasse. Nederland is nog een van de weinige landen met een barrière tussen profs en amateurs. Mede onder druk van de internationale voetbalbonden wordt met de komst van de hoofdklasse de voetbalcompetitie helemaal open gegooid met een doorstroming van hoog naar laag. Afgelopen zaterdag stemde de alge mene vergadering amateurvoetbal in Zeist in met de nieuwe opzet. Precies een jaar geleden werd het voorstel op de valreep nog van de agenda gehaald omdat er geen meerderheid voor bleek te zijn. De vermenging van zaterdag- en zondagvoetbal was het grootste struikelblok. Voor de gerefor meerde zaterdagclubs waren tegen. De meeste weerstand kwam nu van het district West II maar uiteindelijk stemden 52 van de zestig afgevaar digden, onder wie Venraynaar Jan de Bruijn, in met het voorstel. Het district Zuid II (Limburg en Oost-Brabant) deed nog een poging om bij het zondagvoetbal tot twee topklassen (noord en zuid) te komen. Vooral vanuit Zuid-Limburg worden de reisafstanden straks wel erg groot. Zo is Meerssen een fervent tegen stander van de nieuwe opzet. Het draagvlak bleek echter te klein waar door dit voorstel niet in stemming is gebracht. Komend seizoen komt er een versterkte promotieregeling. De bovenste vier clubs uit de hoofdklas sen A (west), B (zuid) en C (oost en noord) promoveren automatisch naar de topdivisie. De nummers vijf en zes van de drie hoofdklassen strijden in een nacompetitie om drie extra pro motieplaatsen. Daarmee komt het totaal aantal op vijftien ploegen. De zestiende plaats is gereserveerd voor de degradant uit de eerste divisie. Venray finishte afgelopen seizoen op de zevende plaats in de hoofd klasse B. De ploeg van trainer Jan Poels zal dus bij de eerste zes moeten eindigen om kans te maken op de topklasse. Bestuurslid Peter Rongen zegt dat Venray de ambities heeft om het allerhoogste te bereiken. "Volgend seizoen is de kans het grootst om naar de topdivisie te gaan. We hebben onze selectie versterkt en we willen de prestatie van afgelopen seizoen ver beteren. Dan komen we dus aardig in de buurt. Komend jaar is gewoon hét moment om de stap te maken. De topklasse is de absolute top van Nederland en het zal een aanzuigende werking hebben op toeschouwers en sponsors", verwacht Rongen. Komend seizoen degradeert alleen de nummer laatst uit de hoofdklasse. De ploeg die als dertiende eindigt moet nacompeti- tie spelen voor klassenbehoud met de periodewinnaars uit de eerste klasse. Uit de eerste klasse promoveren de hoogste drie clubs naar de hoofdklas se. Ook voor alle lagere klassen geldt een versterkte promotieregeling. De twee kampioenen van de top klasse (zaterdag en zondag) spelen de finale om het landskampioenschap voor amateurs. De winnaar heeft tevens het recht - maar niet de plicht - om de overstap te maken naar het profvoetbal. Uit de topklasse degrade ren de laatste drie clubs straks recht streeks naar de hoofdklasse. De KNVB heeft nog geen eisen gesteld aan de clubs die mogen toe treden tot de nieuwe topklasse. De komende tijd wordt dit verder uitge werkt. Het gaat om zaken zoals accom modatie, lichtinstallatie, jeugdoplei ding, organisatie en financiën. Eerder heeft de voetbalbond al laten weten dat een lichtinstallatie niet verplicht zal worden gesteld. Er worden alleen doordeweekse wedstrijden ingepland zodra het zomertijd is. Vanwege de verre reisafstanden zal het sowieso heel lastig zijn om op doordeweekse avonden te spelen. Het Nederlands elftal voor speel sters onder 15 jaar leed zaterdag een 1-2 nederlaag tegen België. Het oefenduel werd gespeeld in Susteren. Myrthe Moorrees stond in de basis en de Venrayse middenveldster speelde de gehele wedstrijd mee. Een maand geleden maakte Moorrees in Bel gië haar interlanddebuut. Toen won Nederland met 0-2. Zaterdag keek Oranje al snel tegen een 0-1 achter stand aan. Spits Nadia Coolen van FC Geleen Zuid zorgde voor de 1-1 gelijk maker waarna België opnieuw een voorsprong nam. Bondscoach Johan van Heertum was niet helemaal tevreden. Hij vond dat zijn speelsters te slordig waren met de eindpass en in de afwerking. Op de laatste dag van de Harrie Claessens-League heeft pupil Quincy Vermeulen zijn PR flink weten aan te scherpen tot 188. Op de laatste dag van het seizoen werden de prijzen verdeeld en uitgereikt in het bijzijn van de ouders. De Harrie Claessens- wisseltrofee werd gewonnen door Carmen Dabrowski, die met 1107 punten Quincy Vermeulen met 669 en Melvin Vermeulen met 511 punten vooraf ging. In de huisleague werd Pinpakkers, bestaande uit Richard Addae, Jelle van Duuren en Melvin Hendriks, kampioen met 148 punten. Power Pins werd tweede met 144 punten en Rocket Pins eindigde met 140,5 punten op de derde plaats. De hoogste game jongens werd gewon nen door Roel Wolters met 268 pins. Monya Kuysters werd met 240 pins bij de meisjes winnares. Thijs Veras- donck (677 pins) en Monya Kuysters (611 pins) werden de winnaars van de hoogste serie. Bij de nieuwelingen wonnen Carmen Dabrowski (246 en 640) en Kilian Martens (241 en 640) zowel de hoogste game als de hoog ste serie. Richard Addae werd win naar van de hoogste game scratch met 245 pins. De hoogste serie kwam op naam van Niels de la Roy met 540 pins. Bij de meisjes was dit allebei een prooi voor Patricia Camps met respectievelijk 210 en 517 pins. De aanmoedigingsprijzen voor hoogste gemiddeldeverbetering werd bij de jongens gewonnen door Melvin Ver meulen met een stijging van 31,40. Monya Kuysters werd met een verbe tering van 9,18 winnares bij de meis jes. Op het toernooi van Oosterhout heeft Monya Kuysters met 709 pins beslag gelegd op de vierde plaats en kwam daarbij zeven pins tekort voor het podium. De winnares was Claudia Swelsen uit Sittard. Uitslag SV United Vet. Wanssun-Hegelsom Vet. 0-1 SV United E1co E toernooi Belfeldia3e SV United E2co E toernooi Belfeldia3e Programma zaterdag 13 juni SV United Vet. Wanssum gemeente- toernooi Geijsteren SV United Vet. Meerlo-Blitterswijck gemeentetoernooi Geijsteren SV United E1co E toernooi Quick Boys Venlo 13.30 SV United F1co F toernooi Quick Boys Venlo 9.00 SV United F4co F toernooi Quick Boys Venlo 9.00 Programma zaterdag 13 juni Leunen D2 toernooi TSC'04 11.12 DUCHENNE Steun ons in de strijd tegen de ziekte van Duchenne www.mudhunters4duchenne.nl SV SWOLGENSE BOYS

Peel en Maas | 2009 | | pagina 18