mt A \A Ad fj Oproep voor tentoonstelling over oorlog PopPodium presenteert Rookies Onthulling monument Blitterswijck Hip-hop/streetdance kampioenen Jubileum Venray's Mannenkoor OPEN DAG KUNST- EN MUZIEKWERKPLAATS VENRAY Zondag 24 juni 2009 van 13.00 tot 17.00 uur JV - i MS L Jtk Cm, PEEL EN MAAS r t PEEL EN MAAS Donderdag 11 juni 2009 - Pagina 17 5 In Muziekcafé Blok 10 aan de Wilhelminaplein in Horst wordt op zaterdag 20 juni vanaf 21.30 uur Rock Edition 2009 gehouden. Dit is een muziekspektakel met optredens van Rattlesnake Shake, Present Danger (Metallica tribute uit Kaatsheuvel) en winnaar The Clash of the Cover Bands Public's Favourite Award 2007/2008 met supportact The Attic, Rock cover band uit Horst. Rockcoverband Rattlesnake Shake uit Oss, brengt eigen interpretaties van nummers als Faith/Jump, Tainted Love, Wic ked Game en brengt ook haar mega top-100 hitsingles Babica, Wild Boys en de nieuwe single It's Like That ten gehore, dit alles natuurlijk niet zonder de beroem de Rattlesnake Shake-jus. Present Danger is een Metallica tribute uit Kaatsheuvel en won in 2008 de landelijke finale van The Clash of the Cover Bands in De Vechtseba- nen in Utrecht en kan inmiddels ook een mega top-100 hit achter Present Danger. hun naam zetten. Met de hitsingle Dark Visions kreeg de band veel goede kritieken in de landelijke media. Naast de vele Metallica- nummers komen ook de single nummers aan bod. Omdat het dit jaar al weer 65 jaar geleden is dat de Tweede Wereldoorlog afgelopen is, houdt museum 't Freulekeshuus in Ven- ray een tentoonstelling over dit onderwerp. De tentoonstelling heeft als werktitel Oorlog aan den lijve en is gepland van 11 septem ber tot en met 29 november. De Tweede Wereldoorlog bracht heel wat teweeg in Venray. De bom bardementen aan het eind van de oorlog verwoestten veel van het oude Venray. Op de tentoonstelling wordt hierbij stilgestaan. Ook ligt de nadruk op hoe de oorlog beleefd is en hoe dit is weergegeven in dagboeken. Er zijn al diverse dag boeken achterhaald, maar het museum is nog op zoek naar meer. Er zijn voorwerpen te zien zijn uit de eigen collectie van het museum en van diverse bruikleen gevers, zoals Expositie 40-45 in Blitterswijck en het Liberty Park in Overloon. Er wordt een oproep gedaan aan inwoners van Venray en de kerkdorpen om bijzon dere voorwerpen die iets met de oorlog te maken hebben voor de tentoonstelling in bruikleen af te staan. Te denken valt aan: dagboe ken, voorbeelden van vindingrijk heid door het gebrek dat aan alles was, gebruiksvoorwerpen, kleding van parachutestof, veelkleurige bevrijdingsrokken, gemaakt van aan elkaar genaaide lapjes, appa raten om sigaretten te maken en raspmolens. Indien men voorwer- pen ter beschikking wilt stellen voor de duur van de tentoonstel ling, kan men contact opnemen met Maria van Dorst, conserva tor museum 't Freulekeshuus via telefoon (0478)583880 (dinsdag, woensdag en donderdag) of met de medesamenstellers van de ten toonstelling Jacques Haumann, telefoon (0478)514037 of Pierre Swinkels, telefoon (0478)581784. Transparant en Spirit presenteren zich Vocal Group Transparant is een nieuw gemengd koor in Venray. Dit spiksplinternieuwe koor wil op kwalitatief hoogstaand niveau eigentijdse, populaire muziek ten gehore brengen. Na de eerste acht repetities presenteert Transparant zich op woensdag 15 juli in De Witte Hoeve, met inmiddels meer dan 70 leden, samen met kinder koor Spirit. René Pisters, dirigent van Transparant, studeerde af aan het conservatorium te Maastricht en is werkzaam als dirigent bij verschillende koren, harmonie- en fanfare-orkesten in binnen- en bui tenland. Kinderkoor Spirit is een enthousiast kinderkoor uit Venray met ongeveer zeventien leden (leeftijd variërend van groep 3 t/ m 8). Naast het zingen van Neder landse en buitenlandse liedjes wordt er ook gewerkt aan stem- vorming, houding en presentatie. Kinderkoor Spirit is opgericht in 1981 door Joke Halmans en heet te toen De Bandelieren. Al enkele jaren is Marianne Groenewegen de dirigente van dit kinderkoor. Het programma begint om 20.00 uur met een optreden van kinder koor Spirit. Na een muzikaal inter mezzo is het rond 20.30 uur de beurt aan Transparant. Iedereen is van harte welkom, geïnteresseer den kunnen mailen naar tonnic@ home.nl. Voor meer informatie zie verder www.pisters.biz en www. vocalgrouptransparant.nl. PopPodium Venray houdt op zaterdag 20 juni haar eerste dancefeest, genaamd Rookies. Enkele maanden geleden is er een oproep gedaan aan begin nende dj's om zich te melden bij de dancecommissie van PopPodium Venray om zo al dan niet voor het eerst te kun nen draaien voor echt publiek en met professionele appara tuur. PopPodium Venray kreeg hier op reacties van dj's die gespeci aliseerd waren in verschillende genres. De meeste aanmeldingen waren echter in het genre house, waarmee op dit moment wel twee avonden gevuld zouden kunnen worden. Vandaar dat deze eerste editie van Rookies gedoopt is tot Rookies: The House Edition. Pop Podium Venray hoopt dat dit een eerste editie is in een lange serie waarin men zoveel mogelijk stij len aan bod wil laten komen. Dus wie techno-, trance-, hardstyle- of hardcore-dj is en komende edities zijn kunsten wil vertonen? Aarzel dan niet en neem contact op via dance@poppodiumvenray.nl. De eerste editie van Rookies wordt geopend door de eerste open bare dj-set van Vivid Illusion. Dit Venrayse dj-duo bestaat uit de dj's V-RioS Mythykal, die al enige tijd bezig zijn met het mixen en produceren van house tracks en mixes. Na enige tijd apart te heb ben gestoeid, zijn ze via het uit gaansleven bij elkaar gekomen en hebben ze besloten de handen ineen te slaan en zo Vivid Illusion te vormen. Na Vivid Illusion zal TK Royal, echte naam Kimball Huwaë, zijn kunsten gaan verto nen. TK Royal raakte geinspireerd door het live optreden van Gre- gor Salto op Funk The System in 2007. Sindsdien is TK Royal bezig met het produceren van houset- racks. Daardoor kwam hij al gauw in aanraking met het draaien. Na kleine gigs op feestjes draaide hij steeds vaker in cafés en clubs zoals Café 't Podium en Bos All-in. Na TK Royal is het de beurt aan dj NeoN. DJ NeoN, in het echte leven Niels Hendrikx genaamd, komt uit Tegelen. Hij is gespecia liseerd in hardstyle en house. De meest ervaren dj van de avond gaat de macht over de draaitafels van NeoN overnemen. Lucky Jay, echte naam Jeroen Boom woon achtig in Maashees en voorheen als dj kortweg Jay genaamd, is eigenlijk ook al geen rookie meer te noemen. Zo werd Lucky Jay in juli 2008 derde in een landelijke dj-contest. Afsluiter van de avond is dj Jop Verberne uit Venray. Ver- berne draait al een tijdje mee, met ervaring in clubs als onder andere 't Podium, The Zenith en De Tijd, Hij probeert de toeschouwers tij dens zijn dj-sets mee te nemen in een reis van minimalistische beats naar harde looptechno. PopPodium Venray is deze avond geopend vanaf 20.00 uur en de eerste dj's beginnen om 21.00 uur. een abonnement waard Op zondag 14 juni tijdens de jaarlijkse sacramentsprocessie in Blitterswijck zegent pastoor Huub van Horne aan het begin van de processie een monu ment in. Het monument wordt onthuld door het konings paar van het St. Antonius Abt Gilde, Hay en Chèr Gooren-de Koning. Het koningspaar is ook tevens de schenker van dit monument. De ontwerper en maker van dit prachtige monument is koper slager Ton Wolters. Gildebroeder Wiel Gooren heeft voor het grond werk en de verfraaiing rond de boom gezorgd. Het monument is twee meter vijftig hoog (een hout boom) met daarop van koper in het midden een vogel, rechts van de vogel drie wippen en links van de vogel drie klossen, het Brabants wipschieten en klosschieten. Dit monument symboliseert het schie- Hay en Chèr Gooren-de Koning. ten in de vrije lucht wat op de dag van vandaag niet meer mogelijk is (het moet met kogelvangers). Het St. Antonius Abt Gilde van Blit- terswijck is aangesloten bij het Brabantse Land van Cuijk, vandaar het Brabants wipschieten. Het gilde is ook een van de stimulators van deze processie. Op deze dag schiet het gilde ieder jaar om de koningstitel. Om 07.00 uur 's mor gens begint de dag met het dauw- trappen en het afhalen van het koningspaar. Om ongeveer 08.00 uur is er een gezamenlijk ontbijt op het schietterrein. Daarna om 09.00 uur is de gildemis met aan sluitend de sacramentsprocessie. 's Middags om 13.00 uur begint het koningschieten voor de jeugd en ook het schieten voor de gil- dezusters. Om 15.00 uur begint het originele vogelschieten om de koningstitel voor de gildebroeders. Benefietmaaltijd Het initiatief van het Citaverde College en de Stichting Nativitas uit Horst voor het houden van een benefietmaaltijd voor kinder tehuizen op Flores in Indonesië onder het motto Eten voor Weten slaat aan. Er zijn al 160 aanmel dingen en het programma is nog niet bekend. Op de eerste plaats is het een voor Florenese begrippen uitgebreide driegangenmaaltijd. De elf gelukkige leerlingen van het Citaverde College die op 5 juli naar Flores afreizen voor een stage van drie weken, ontvangen zelf de gasten en ze vertellen over hun voorbereidingen op de reis en over wat zij van de reis ver wachten. Gedurende de maaltijd is er ook muziek uit Indonesië te horen en worden er bijpassende beelden geprojecteerd. Tussen de verschillende gerechten door gaat de Indonesische zangeres Citra met haar begeleider Alberto optre den en de gasten vermaken met nostalgische en moderne Indone sische muziek en zang. Verder is er een openingstoespraak door Pier re van Helden. Het is dus zeker de moeite waard om in te schrijven voor dit bijzondere gebeuren, waarmee men dan ook nog het schoolgeld bij elkaar brengt voor 250 kansarme kinderen op Flores. Het is namelijk de bedoeling van de organisatoren dat de benefiet maaltijd voldoende geld opbrengt om een jaar lang het schoolgeld van de 250 kinderen van mama België op het eiland Flores te kun nen betalen. De leerlingen zul len het geld zelf gaan aanbieden. Men kan zich nog inschrijven tot en met 13 juni door een e-mail te sturen naar ikxplore@gmail.com. De maaltijd begint op woensdag 17 juni om 19.00 uur in de aula van het Citaverde College aan de Spoorstraat in Horst. Bedevaart naar Wittem Vanuit Venray trekt op zondag 5 juli een bedevaart naar Wittem in Zuid-Limburg, het bedevaartsoord van Sint-Gerardus van Majella. De bus vertrekt deze dag om 8.15 uur vanaf zorgcentrum Het Schutters veld in Venray richting Margraten. Om ongeveer 11.45 uur komt men aan in Wittem en om 12.00 uur is er een speciale eucharistieviering in de kapel met de zegening van de relikwie van de heilige Sint- Gerardus. Om 15.00 uur is er een plechtige middagdienst met een bidtocht in de kloostertuin. Vanaf 16.30 uur vertrekken de bussen weer richting Venray, waar ze rond de klok van 19.00 uur arrive ren. Opgeven kan tot en met dins dag 23 juni bij Myce Surminski via telefoon 06-48115795. De Locht Bij streekmuseum De Locht in Melderslo kan men op zondag middag 14 juni genieten van een optreden door Volksdansgroep Horst. In de smederij is de smid aan het werk. Tot november zijn er twee exposities te bezichtigen. Dit zijn De Twaalf maanden van het Jaar met middeleeuwse afbeeldin gen over het leven op het platte land van rond het jaar 1500 en Het Trekpaard Springlevend met schil derijen en aquarellen van paarden- schilder Ton van der Weerden. Het museum is alle dagen open van 11.00 tot 17.00 uur. Groepen kun nen, na afspraak, ook op andere tij den terecht. De speciale activitei ten op zondag beginnen om 14.00 uur. Zie ook www.delocht.nl. Kindermarkt Tijdens de kermis in Maashees op zondag 14 juni gaan kinderen het speelgoed verkopen waar ze toch niet meer mee spelen. Ze mogen de opbrengst zelf houden om kermis te vieren. Deze kleine kindermarkt wordt gehouden op het plein bij de kerk waar ook de kermis staat. De verkoop begint om 13.00 uur. Na afloop van de kindermarkt, rond 16.30 uur, gaan de Zwei Dorfer Kapel uit Neer- kant/Meijel optreden. de SCHATTEN van de Grote Kerk Verkrijgbaar voor 950 bij: van den munckhof bv Hofstraat 6 Venray 0478-582727 Tijdens de Brado-kampioen- schappen bij Dancemasters Man- ders in Gemert hebben de twintig deelnemers van Dancemasters Jans sen in Venray uitstekend gepres- teerd. Het duo Janet en Gillian Claassen behaalde een eerste prijs en bij de solo's was er een eerste prijs voor Janet Claassen in de cate gorie adults. Bij de kids werden een vierde en vijfde prijs behaald door Gracjona Zagrvocka en Latisha Erusan. Het was een groot spekta kel met een dikke 150 deelnemers in verschillende categorieën. Het Venray's Mannenkoor in Venray viert op 20 december zijn honderdste verjaardag. Vooral de laatste jaren laat het koor flink van zich horen. Zo waren er de kerstconcerten van de afgelopen jaren die tel kens weer volle schouwburg zalen trokken. Dat het koor zo aan Opnieuw Noten kraken bij de weg timmert komt onder meer door de instroom en de invloed van meer dan dertig jonge leden in de afgelopen vijf jaar. Het jongste lid is 27 jaar en alle mannen vanaf achttien jaar zijn welkom. Het repertoire en de stijl van optreden is enorm veranderd en aantrekkelijker geworden voor een breed publiek van jong en oud en dat geldt ook voor de zan gers zelf. Dit alles blijkt wel uit het nieuwe en het voor Nederlandse mannenkoren unieke repertoire van het Venray's Mannenkoor! Naast klassieke muziek is er nu ook muziek van Queen, The Beat les, Eric Clapton, The Housem- artins, The Beach Boys en zelfs The Muppetshow. Het VMK is hard bezig te verjongen en te moderni seren. Met een nieuw repertoire, een andere manier van optreden met meerdere kleine groepjes uit het koor, met solisten en niet te vergeten met meer show. Onder de bezielende leiding van dirigent Anton Kropiv?ek is het koor steeds aan het vernieuwen en verbete ren. Met recht mag het Venray's Mannenkoor zich dan ook een van de beste koren van Nederland noemen. Wie eens wil horen en zien hoe leuk modern maar ook klassiek zingen in koorverband is, wordt van harte uitgenodigd om eens mee te doen aan een nieuwe serie Noten Kraken. Daar kan men onder leiding van de bekwame tweede dirigent Jac Janssen onge dwongen en met andere geïnteres seerden kennismaken met zingen in een groepje en met een koor. Mannen vanaf achttien jaar zijn hier van harte welkom. Momen teel geldt een maximumleeftijd om lid te worden van 46 jaar. Om de stemmenbalans in het koor op peil te houden heeft het bestuur echter besloten om voor de laag ste en hoogste stemmen( bassen en eerste tenoren) deze maxi mumleeftijd tijdelijk te verhogen tot 56 jaar. De serie van vier avon den begint op donderdag 11 juni in De Witte Hoeve van 19.30 tot 21.00 uur. Daarna is er de gelegen heid om eveneens vrijblijvend bij de rest van het koor te luisteren en mee te beleven hoe de repe- titie van het hele koor verloopt. Deze repetitie eindigt om 22.15 uur. Opgeven kan bij elk man nenkoorlid of via info@venrays- mannenkoor.nl. Zie voor verder informatie over het koor: www. venraysmannenkoor.nl. Nadere inlichtingen zijn verkrijgbaar via telefoon 06-27318662. Men kan ook naar de Witte Hoeve komen op 11 juni. Men is natuurlijk ook iedere donderdagavond om 19.30 uur welkom tijdens de wekelijkse repetities in de Witte Hoeve. De kunstenaars van de Kunst Werk Plaats expose ren hun eigen werk, de muzikanten van de Muziek Werk Plaats laten hun muziek horen. De Kunst Werk Plaats en de Muziek Werk Plaats zijn gevestigd op het St. Annaterrein, Waranda 4, Noordsingel 39 Venray. Acits Fotografie Rock Edition in Blok 10 vö >3 V Kunst Cultuur de SCHATTEN van de Grote Kerk

Peel en Maas | 2009 | | pagina 17