Gemeente Ven ray Inzameling kunststof zorgt voor nog minder grijze bakken Extra open voor rij- en reisdocumenten Jerusalem gaat zelf gebouw beheren Home-Start: succesverhaal in Venray Venray timmert aan de weg Convenanten met cultuurcentra geven duidelijkheid Werkzaamheden Deurneseweg ntrum PEEL EN MAAS Donderdag 11 juni 2009 - Pagina 15 Gemeentehuis Openingstijden Het gemeentehuis is op woensdagmiddag van 14.00 tot 16.30 uur extra open voor het aanvragen en ophalen van rij- en reisdocumenten. Deze extra openstelling geldt tot en met 24 juni. Voor het aanvragen van deze documenten moet u eerst een afspraak maken. Bel daarvoor met de afdeling Publieksdiensten. U hoeft geen afspraak te maken als u een document kunt afhalen. Het aanvragen en ophalen van rij- en reisdocumenten blijft natuurlijk ook zonder afspraak mogelijk tijdens de gebruikelijke openingstijden: op maandag van 12.00 tot 20.00 uur en van dinsdag tot en met vrijdag van 9.00 tot 13.00 uur. Centrum op de schop Venray, focus op mensen Raadhuisstraat 1, 5801 MB Venray Postbus 500, 5800 AM Venray Telefoon (0478) 52 33 33 Fax (0478) 52 32 22 E-mail gemeente@venray.nl Internet www.venray.nl Publieksdiensten Maandag van 12.00 tot 20.00 uur, dinsdag t/m vrijdag van 9.00 tot 13.00 uur. Telefonisch bereikbaar: maandag t/m donderdag van 8.30 tot 17.00 uur en vrijdag van 8.30 tot 13.00 uur. Gemeentearchief Alarm Dinsdag t/m donderdag van 9.00 tot 17.00 uur. Centraal alarmnummer 112 Informatiecentrum Hulpaanvraag geen spoed politie 0900 - 88 44 Maandag van 12.00 tot 20.00 uur, Hulpaanvraag geen spoed brandweer 077 - 356 56 56 dinsdag t/m donderdag van 9.00 tot 17.00 uur en vrijdag van 9.00 tot 13.00 uur. Week 24 Burgemeester en Wethouders van de gemeente Venray dragen de verantwoordelijkheid voor beheer en onderhoud van Kunstencentrum Jerusalem over aan deze organisatie. Sinds het opheffen van de Beheers stichting Gebouw Jerusalem in december 2008 is de gemeente verantwoordelijk voor het onder houd en beheer van het gebouw Jerusalem. De gemeente heeft daarop een nieuw meerjarenonder- houdsplan opgesteld, achterstallig onderhoud weggewerkt en een huurcontract opgesteld. Eenvoudig, flexibel en efficiënt Conform het accommodatiebeleid van de gemeente Venray draagt zij nu het beheer en onderhoud over aan het Kunstencentrum Jerusalem. Dat kan daarmee het doelmatig gebruik van het gebouw bevorderen. Het Kunstencentrum kan dan immers zelf ruimtes onderverhuren en daarmee de afzonderlijke ruimten efficiënt en doelmatig benutten. Door inhoud en beheer samen te voegen, kan eenvoudiger, flexibeler en efficiënter worden gestuurd op een adequate inzet van de bedrijfsvoe ringmiddelen, inclusief huisvesting. Onderhoudskosten De gemeente Venray draagt boven dien de resterende reserve van Beheersstichting Gebouw Jerusalem over aan Kunstencentrum Jerusalem, waarmee het kunstencentrum de eerste onderhoudskosten in 2009 en 2010 kan opvangen. Afgelopen dinsdag bezocht prinses Maxima de vestiging van Home-Start in Venray. Dit jaar viert Home-Start haar vijftien jarig bestaan in Nederland. Home-Start is een programma dat (opvoedings-)ondersteuning, prak tische hulp en vriendschap biedt aan ouders met tenminste één kind van zes jaar of jonger. Vrijwilligers van Home-Start helpen gezinnen in periodes waarin het niet zo goed gaat, bijvoorbeeld door ziekte, opvoedproblemen of sociaal isolement. Laagdrempelige ondersteuning Wethouder Twan Jansen: "Home Start biedt laagdrempelige onder steuning voor jonge gezinnen. Ik kan me voorstellen dat het aankloppen om hulp soms lastig is, maar het is helemaal niet erg om ondersteuning te vragen. Zo voorkom je juist dat er later misschien problemen ont staan". Twan Jansen benadrukt ook dat Home-Start met vrijwilligers Veel Nederlanders maken op 1 juli 2009 kennis met de ge scheiden inzameling van plastic (verpakkings)materiaal. Voor de inwoners van Venray betekent het een mooie uitbreiding van de gescheiden inzameling van kunststof en nog minder rest- afvalcontainers aan de straat. Venraynaren kunnen al sinds 2006 onder meer zeepflacons en petfles- sen inleveren. Daarvoor staan bij vijf winkelcentra in Venray speciale VIP-terminals en ondergrondse containers. De gescheiden kunststof inzameling heeft al geleid tot lagere kosten voor de inwoners van Venray. De andere gemeenten volgen nu het Venrayse voorbeeld en breiden de inzameling uit met bijna alle soorten plastic. Plastic Heroes Van boterkuipjes tot vleeswaar zakjes, het wordt voortaan allemaal apart ingezameld. Dat gebeurt onder het motto 'Plastic Heroes' Een knaloranje poppetje is het symbool van de actie, die door de overheid en het Nederlandse bedrijfsleven is opgezet en betaald. Binnenkort krijgt ieder huisgezin een folder in de bus waarin precies staat welke soorten plastic onder de regeling vallen. Gemeenten kunnen zelf kiezen op welke manier ze inzamelen. Een aantal gemeenten gebruikt er speciale huisvuilzakken voor, andere aparte containers. De gemeente Venray maakt gebruik van de voorzieningen die ze al enkele jaren heeft. De vijf VIP-terminals werkt: "Ik vind het mooi om te zien dat mensen zich op vrijwillige basis inzetten voor een ander. Dat toont hoe betrokken mensen in Venray zijn bij elkaar. Bovendien wordt de ondersteuning van mens-tot-mens gemakkelijk geaccepteerd omdat beide partijen gelijkwaardig zijn. Het zijn als het ware collega-opvoeders die ervaringen en tips uitwisselen." Centrum voor Jeugd en Gezin Home-Start voorziet in Venray duidelijk in een behoefte. Er zijn echter ook mensen die behoefte hebben aan meer ondersteuning, bijvoorbeeld meerdere dagdelen."We willen bekijken of dat mogelijk is. Daarom nemen we deze afweging mee bij de ontwikkeling van het Centrum voor Jeugd en Gezin", aldus Twan Jansen. Om jeugdigen en hun ouders te helpen bij vragen over opgroeien en opvoeden, moet er in elke gemeente vanaf 2011 een Centrum voor Jeugd en Gezin zijn. Daar wordt momenteel hard aan gewerkt. bij winkelcentra voor petflessen en drankblikjes worden daartoe omgebouwd. Voortaan zijn ze geschikt voor alle soorten plastic. Ook de zeep- en shampooflessen. De ondergrondse containers die nu voor zeep- en shampoo zijn bestemd, gaan dienst doen voor de inzameling van blik. Op de plaatsen waar geen terminals staan, mag alle plastic afval voortaan in de zeep- en shampoocontainer en wordt voor blik een container bijgeplaatst. Besparing voor u Wat betekent de gescheiden inzame ling van plastic voor de inwoners van Venray? Medewerker afval Mieke Lammers: "Ongeveer 75 procent van het restafval in de grijze containers bestaat uit plastic, blijkt uit sorteeranalyses. Als mensen het grootste deel daarvan apart kunnen aanleveren, kan dat gemakkelijk leiden tot halvering van het aantal grijze containers dat een gezin aan de straat zet. Een mooie besparing." Voordeel voor de gemeente Ook de gemeente bespaart. Kunststof is geen afval, maar een grondstof. De gemeente levert dus grondstof voor de industrie en krijgt daar geld voor. Door de deelname van het Nederlandse bedrijfsleven ontvangt de gemeente een hogere vergoeding per ton dan op dit moment. "Bovendien hoeven we minder restafval te storten waarvoor we wel moeten betalen", tekent Mieke aan. Het geld dat de gemeente bespaart, investeert Venray in verdere verbetering van het systeem van afvalinzameling. VIP-terminals gesloten In de laatste week van juni ontvan gen alle huisadressen in de gemeen te Venray informatie in huis over Plastic Heroes, de inzameling van plastic afval. In verband met het ombouwen zijn de vijf VIP-termi nals maandag 29 en dinsdag 30 juni gesloten. Voor meer informatie kunt u kijken op www.plasticheroes.nl of bellen met de gemeente Venray. 1. Afkoppelen regenwater Aubadestraat e.o., t/m 15 juli 2. Reconstructie Westsingel (gedeelte Noordsingel tot Merseloseweg), t/m half september 3. Reconstructie Hofstraat, t/m 20 juni 4. Reconstructie Wilhelminastraat, t/m 10 juli 5. Aanbrengen nieuw asfalt Deurneseweg (gedeelte Langstraat tot Leunseweg), 26 juni t/m 29 juni. Burggraaf STATIONSWEG STATIONSWEG De Hulst De Hulst Onlangs ondertekenden wethouder Patrick van der Broeck van de gemeente Venray en voorzitter Fred Welschen van het Odapark een convenant. In de overeenkomst staan afspraken over de prestaties van het Odapark tot eind december 2012. De gemeente maakte eer der al soortgelijke afspraken met de schouwburg en de bibliotheek. Aan een convenant met Kunstencentrum Jerusalem wordt gewerkt. Marij Theelen van de afdeling Maatschappelijke Diensten vertelt over de achtergronden van de convenanten. "Het vastleggen van de afspraken geeft over en weer duidelijkheid", zegt Marij. "Dat is eigenlijk de kern van de convenanten. Beide partijen weten waar ze aan toe zijn, afspraken liggen vast. De instellingen weten wat hen te doen staat de komende jaren, de gemeente weet waar de subsidie aan wordt besteed. Het gaat bij grote culturele instellingen als Odapark en schouwburg om grote bedragen. Het is belastinggeld van onze burgers en daar moeten we zorgvuldig mee omgaan." Afspraken In het convenant tussen de gemeente Venray en de stichting Odapark staat bijvoorbeeld dat het centrum voor hedendaagse kunst jonge kunstenaars moet ondersteunen. Een andere afspraak is dat het Odapark intensiever gaat samenwerken met andere kunstinstellingen in binnen- en buitenland. Odapark zal het vizier in het bijzonder op de Duitse grensregio Niederrhein richten. Ook samenwerking met andere Venrayse culturele organisaties en scholen wordt genoemd. De beeldentuin wordt komende jaren met twintig beelden uitgebreid. Bijdrage gemeente en provincie De afspraken in het convenant zijn gebaseerd op het beleidsplan van het Odapark. De gemeente heeft dat plan goedgekeurd en voor de uitvoering 70.000 euro uitgetrokken. Naast de bijdrage van de gemeente ontvangt het Odapark 100.000 euro van de provincie om haar doelstellingen te realise ren. De provincie heeft het Odapark aangemerkt als 'cultuurplaninstelling'. Uitgebreid cultuuraanbod "De convenanten bieden ook de inwoner van Venray duidelijkheid", meent Marij Theelen. "Die kan er immers van op aan dat het toch al uitgebreide Venrayse cultuuraanbod de komende jaren behouden blijft en nog uitbreidt." De provincie Limburg verricht van vrijdag 26 juni 19.00 uur tot uiterlijk maandag 29 juni 5.00 uur wegwerkzaamheden aan de hoofdrijbaan van de Deurneseweg (N270). Het gaat om het gedeelte tussen de Langstraat en de Leunseweg. De werkzaamheden omvatten het verwijderen van asfaltlagen en aanbrengen van nieuwe asfaltlagen en markeringen. Tijdens de uitvoering van de werkzaamheden is de hoofdrijbaan in beide richtingen afgesloten. Het verkeer wordt omgeleid via de Leunseweg- Zuidsingel-Langstraat en via de Zuivelweg. Voor meer informatie over de werkzaamheden kunt u contact opnemen met de heer R. Baars van de provincie Limburg, telefoonnummer (043) 389 76 66. Centrum op de schop 1. tot en met eind juli: Hofstraat en Wilhelminastraat 2. 10 augustus tot en met eind 2009: Henseniusplein en Schouwburgplein Infopunt bibliotheek Heeft u gedurende de werkzaam heden vragen over het project Centrum op schop? Kijk dan op www.venray.nl banner Centrum op de schop. Of loop even binnen bij het infopunt in de bibliotheek. Elke dinsdag houdt de gemeente daar spreekuur van 11.00 tot 12.00 uur. marktstr. I* GROTE MARKT SCHOUTEN STRAATJE KPASSAGE UW- HENSENIUS- PLEIN adv week 24.indd 15 10-06-2009 14:47:24

Peel en Maas | 2009 | | pagina 15