Kinderen maken kunstwerken De Gouden Leeuw open voor publiek Cultuurprijs voor Zangers van St. Frans Helpende Handen wandelt mee Tien jaar showroom Rongen Tegels Sanitair Heropening DA Prijswinnaars Van Essen Optiek L - Sacramentsprocessie Een kijkje bij De Haam 'Nieuwe piano' voor Beukenrode DE GOUDEN LEEUW tel Het mooiste plekje en uitzicht JOURNAAL UNIEKE OPEN DAG VOOR IEDEREEN PEEL EN MAAS Donderdag 4 juni 2009 - Pagina 9 Direct na de meivakantie zijn de kinderen van openbare basisschool De Landweert in Venray gestart met het maken van kunstwerken. Dit in het kader van het project van Jan Hendriks en Alda Haegens die op 12 september naar Guate mala vertrekken om daar vrijwil ligerswerk te gaan doen in San Mateo. Onlangs hebben Jan enAlda op school aan alle groepen aan de hand van een presentatie verteld wat zij allemaal gaan doen op de school in San Mateo. De kinderen stelden vragen over hoe het leven van de kinderen er uit ziet in San Mateo. Voor de meeste kinderen is het moeilijk voor te stellen dat er scholen zijn zonder deuren in het gebouw, vaak zonder toilet en geen stoelen. Ruim twee weken lang hebben de kinderen van De Landweert hard gewerkt om de kunstwerkjes te maken, vaak geïn spireerd op Guatemala. Er werden kleurrijke schilderijen gemaakt, geweven kleedjes, totempaal, Mayatempels en nog veel meer kunststukken. Uiteindelijk werden de kunstwerken per opbod via de website van De Landweert ver kocht. Op 29 mei jl. waren Alda en Jan Haegens uitgenodigd op De Landweert om daar de opbrengst in ontvangst te mogen nemen. In een bomvolle gemeenschapsruim te werd de spanning er nog even flink ingehouden door de goede doelen commissie Xander Hen driks en Charlotte Lutters. Getal voor getal werd bekendgemaakt en de uiteindelijke opbrengst bedroeg 298,10 euro. Op zaterdag 6 juni wordt de eerste open dag voor De Gouden leeuw georganiseerd waarbij het publiek de woonto ren- en vleugelappartementen zelf kan betreden en bezich tigen. Zowel het penthouse op 39 meter hoogte, een vol ledig ingerichte modelwoning in de woontoren, als een van de vleugelappartementen als huurappartement via Wonen Venray staan open ter bezich tiging. Als extra activiteiten tijdens de open dag kunt u genieten van het uitzicht vanaf het hoogste punt van De Gouden Leeuw op maar liefst 39 meter hoogte. Daarbij wordt in de woontoren een volle dig ingerichte modelwoning koop bezocht. Deze modelwoning is helemaal afgewerkt inclusief keu ken en badkamer en is compleet en kwaliteitsvol ingericht door Thomassen Interieurs Venray. Zo krijgt men snel een indruk van het wooncomfort en de ruimte inclu sief de balkons van een appar tement en hoe men optimaal hiervan gebruik kan maken qua inrichting. In de vleugelapparte menten is een huurappartement van Wonen Venray te bezichti gen op de derde verdieping. Via de ondergrondse stallingsgarage worden de extra bergingsruim tes alsook de privé parkeerplaat sen bekeken en gaat u terug. Er is verder uitgebreide informatie beschikbaar over kopen en/of huren in De Gouden Leeuw. De eerste fase van het Gouden Leeuw complex, dat tegen het centrum van Venray ligt, is nu bijna gerealiseerd. De afbouw van de 41 appartementen zal nog tot september van dit jaar duren. Dan worden de eerste appartementen aan de kopers en huurders opge leverd. De vleugelappartementen zijn aangekocht door Wonen Ven- ray en worden verhuurd in de midden-hogere klasse. In de zomer zal de ondergrondse parkeerga rage met 500 parkeerplaatsen voor bewoners en bezoekers aan het centrum van Venray geopend worden. Volgens Bouwmij Janssen en 3W is nu ongeveer de helft van de appartementen verkocht. Bij zowel jonge gezinnen, singles en ouderen stijgt de interesse voor wonen in de Gouden Leeuw. De Open Dag begint a.s. zaterdag 6 juni om 11:00 en duurt tot 14:00 uur. De ontvangstlocatie is bij het infocentrum aan de Langeweg, waar u ook kunt parkeren. In ver band met de veiligheid mogen helaas kinderen onder de tien jaar de bouw niet op. Voor elke bezoe ker is er een gratis koffie- en vlaai bon te nuttigen in Lion d'Or in Venray. Voor meer informatie zie ook www.ongekendwonen.nl. De Zangers van St. Frans zijn één van de winnaars geworden van de Wilhelmina Sangers Cul tuurprijs 2009. De prijs bedraagt 2400 euro. De bij de prijs beho rende oorkonde werd onlangs uitgereikt door het bestuur van de Wilhelmina Sangers Stichting aan Jos Valks, voorzitter van de Zan gers van St. Frans. De toekenning gebeurde vanwege de inspannin gen gedurende een lange reeks van jaren met het koor, voor de instandhouding van een belang rijke traditie in de paterskerk en de continuïteit van een belangrijk cultureel Venrays erfgoed. De cultuurprijs is in het leven geroepen door Wilhelmina San gers, geboren op 22 mei 1899, en tijdens haar leven lerares en direc trice van de toenmalige huishoud school te Venray. Bij haar overlij den heeft zij in haar testament aan drie personen, te weten Deken CJ.R. Bushman, de huidige pastoor deken in Mesch, de burgemeester van Venray en de burgemeester van haar geboortedorp Grub- benvorst, een kapitaal in beheer gegeven met als doel dit geld te beleggen en met de opbrengst van dit kapitaal katholieke sociaal- culturele instellingen, in al haar vormen, te steunen. Voornoemd drietal hebben hiertoe de Stich ting Wilhelmina Sangers Cultuur prijs opgericht. Voorzitter Valks: "Qua timing Jos Valks (l) ontvangt de oorkonde uit handen van de voorzitter van de stichting, Jo Simons. komt de prijs op een uitermate geschikt moment. Wij zijn druk bezig met de voorbereidingen van ons 50-jarig jubileum. Dat houdt in een heilige mis op 4 oktober met daarna een feest en twee a drie jubileumconcerten, in ieder geval op 17 en 18 oktober". Na het overlijden van haar oprichter en dirigent Wim Buys in 2007 is het stokje overgenomen door een professionele dirigent. Dat betekende ook voor het eerst een begrotingstekort, waardoor aanvullende financiële middelen worden gezocht. De zangers zijn druk bezig met ophalen van oud papier, verkopen van kalenders, Tijdens de 51e wandelvierdaag se in Venray wandelen er iedere dag enkele betrokken vrienden van de Stichting Helpende Han den uit Venray mee. Natuurlijk wordt er gewandeld voor het goede doel, te weten het financie ren van staaroperaties voor vijftig zeer slechtziende mensen van binnen en buiten het project Uda- vum Karangal in Chennai, India. Een staaroperatie (vertroebeling van de ooglens) is een relatief eenvoudige chirurgische ingreep en kost slechts 30 euro per ope ratie en geeft zoveel meer leefple- zier aan de te opereren persoon. De wandelaars hopen dat ze door familieleden, vrienden en beken den per te lopen kilometer finan cieel worden gesponsord. Ook u kunt de activiteit steunen door per gelopen kilometer één euro te doneren. Het aantal te sponsoren kilometers/euro's mag u natuur lijk zelf bepalen. Hoe kunt u dit doen? Door uw naam, e-mailadres en uw bijdrage in een enveloppe te doen en te sturen naar Bart Veld- paus, Kruisstraat 3, 5801 AL Venray of zelf de enveloppe op dit adres in de brievenbus doen. Ook kunt u een bedrag op de rekening van de stichting storten: Rabobank rekeningnummer 128174358 t.n.v. Stichting Ontwikkelings Hulp Derde Wereldlanden Venray o.v.v. uw e-mailadres en 4-daagse Venray. Voor meer informatie: Bart Veldpaus, telefoon 06-22555615 of www.helpendehandenindia.nl geven van uitvoeringen en de organisatie van een rommelmarkt. Daarnaast kunnen belangstel lenden zich aansluiten als Vriend van de Zangers, worden subsi diemogelijkheden verkend, vindt ledenwerving via scholen plaats en worden gericht sponsoren benaderd om de continuïteit van het koor veilig te stellen. Gelet op de huidige kredietcrisis heeft deze laatste actie helaas nog geen resul taat opgeleverd. Valks: "We hebben op dit moment een koor met circa 40 leden, gemengd, dat een goede reputatie heeft, waarvan een aan tal ver buiten Venray woont en werkt maar nog steeds wekelijks naar de repetitie komt. Dit jaar was één van de mannen reeds 25 jaar lid (Ramon Broens) en de komende jaren volgen nog enkele. De sfeer is goed en we investeren graag in het behoud van dit unie ke koor". Piratenfestijn in Meerlo Op zaterdag 13 juni wordt in zalencomplex 't Brugeind in Meerlo wederom een piratenfes- tijn gehouden Liefhebbers van het Nederlandstalig lied komen tijdens dit zangfeest weer aan hun trek ken. Vijf regionale artiesten geven dit piratenfestijn geur en kleur. De artiesten zijn Crist Coppens -de zingende slager- uit Horst, Hans Coolen uit Vierlingsbeek, Judith Bruijsten en Sandra Denissen uit Meerlo en Twan Kleeven (Twan- nes), de zingende kastelein uit Meerlo. Crist en Hans zingen bei den twee sets. Aanvang 20.30 uur, entree 5 euro p.p. Locatie: 't Brug- eind, De Leeuwerik 33 in Meerlo, telefoonnummer: 0478 691283. Dit jaar is het tien jaar geleden dat Harry en Mieke Rongen hun bedrijf, Rongen Tegels Sanitair, verplaatsten naar Keizersveld. Op die loca tie werd destijds een fraaie showroom ingericht op het gebied van badkamers, vloer en wandtegels en tal van accessoires. Anno 2009 is het bedrijf in han den van hun kinderen Mascha en Eddy. In 2006 namen zijn het stokje over van hun ouders. Met dezelfde inzet en elan hebben zij het bedrijf voortgezet. En de showroom? Die wordt regelmatig aangepast. "Want in deze wereld volgen trends elkaar snel op. Daar moet je als bedrijf voor tegels en sanitair continu op inspringen", vertelt Mascha. "Zo is een kleur combinatie van wit met donker bruin op dit moment zeer actueel, terwijl een paar jaar geleden het gebroken wit in was. Wat blijft zijn bijvoorbeeld de inloopdouches. Op het gebied van tegels wordt het formaat, voor zowel wand- els vloertegels, alleen maar groter." Mascha en Eddy hebben, net als veel andere ondernemers, ook last van de huidige crisis. "Neemt niet weg dat we nog volop werk hebben. Dat komt mede door het feit dat we alle werkzaamheden in eigen hand hebben en de klant een bedrijf als aanspreekpunt heeft. Zo hebben we onlangs de kleed- en toiletruimtes van De Golfhorst vernieuwd. Ook doen we veel op het gebied van kitwer- krenovatie. Daar hebben we ons verder in gespecialiseerd. Het is nu eenmaal een gegeven dat kit na verloop van tijd toch los gaat laten. Om waterschade en schim mel te voorkomen moet je er dan snel bij zijn." Daarnaast is Rongen Tegels Sanitair ook betrokken bij de introductie van een nieuw soort tegel. Ook vader Harry speelt daar bij een rol. "Het gaat daarbij om een designtegel die wat dikker is en ronde hoeken heeft. Hierdoor wordt in veel gevallen kitten over bodig. Met deze tegel, die Dtile gaat heten, kunnen ook baden en wastafels gemaakt worden." Vol gens Eddy komt de nieuwe tegel dit najaar op de markt. In verband met het tienjarig bestaan van de showroom heeft Rongen Tegels Sanitair het gehele jaar door diverse acties. Wilt u de nieuste badkamer- en tegeltrens gaan bekijken, loop dan gerust eens binnen op het adres Keizersveld 22. Donderdag 4 juni heropent DA drogisterij Van Zoggel in de Grotestraat haar deuren. Na een grootscheepse verbou wing, met de nodige vertra gingen, mede het gevolg van enkele ramkraken, is de klant weer welkom in de nieuwe winkel. De DA drogisterij in Venray bestaat al sinds 1929 (voorheen Neeteson). De nieuwe winkel heeft een geheel vernieuwd inven taris, maar ook een groter assorti ment. Alle luxe merken in de par fumerie, de huidverzorging en de bestaande drogisterijproducten waaronder ook homeopathische middelen en gezondheidsartike len zijn in het assortiment terug te vinden. In totaal twaalf mede- werkers kunnen de klant optimaal adviseren over al deze producten. Dhr. Van Zoggel zelf heeft, voor dat hij de drogisterij in Venray overnam, met name in de super marktwereld gewerkt waaronder 25 jaar als zelfstandig ondernemer. Als laatste had hij een Edah-vesti- ging die, als gevolg van de fusie, gesloten werd. Maar nu wordt groot uitgepakt tijdens de ope ningsdagen op 4, 5 en 6 juni. Op het hele assortiment wordt een korting van maar liefst 20% gege ven. Voor de kinderen is er zater dag in de winkel een clown aan wezig om de jeugd te amuseren. U bent welkom bij DA Drogis terij van Zoggel, Grotestraat 31 te Venray, telefoonnummer 0478 581515. Vanwege het eenjarig bestaan van Van Essen Optiek worden er mooie prijzen verloot in de maand mei. Vorige week werden twee wellnessbonnen ter waarde van 150 euro uitgereikt. Op de foto de heer K.A. Muy- res met zijn nieuwe Silhouette en Johan van Essen bij het uitreiken van de wellnessbon. De andere winnares was mevrouw E.W.M. Tissen. Vorig jaar trok voor het eerst sinds 44 jaar weer de sacramentsprocessie door Venray. Gezien de positieve reacties wil het initiatiefcomité er een nieuwe traditie van maken. Dit jaar wordt de processie gehouden op zondag 14 juni. Het programma begint om 9.30 uur met de plechtige hoogmis in de Grote Kerk. Na afloop trekt de processie naar de Paterskerk, waar een kort lof plaatsvindt. De stoet wordt begeleid door de schutte rij, MMSK St. Petrus Banden en koren, misdienaars en acolieten van beide parochies. Net als vorig jaar zullen de bewoners van Beukenrode bij de sacramentsprocessie worden betrokken. Open dag zorgboerderijen De landelijke open dag voor zorgboerderijen vindt plaats op zaterdag 6 juni. Zorgboer derij De Haam uit Veulen zet deze dag van 10.30 tot 16.00 uur haar staldeuren open. Dit is een unieke gelegenheid om een kijkje te nemen in de 'boe- renkeuken' van een zorgboer derij voor senioren. Tijdens de open dag hebben bezoekers de gelegenheid de fraai ingerichte leefruimte te bezichtigen. Daarnaast zijn er rondleidingen op het bedrijf en in de bloemen en moestuin en kan men terecht voor informatie over de dagverzor ging. Daarnaast is er live muziek en kunnen bezoekers kennisma ken met diverse activiteiten die passen binnen het boerenleven op de Haam zoals het scheren van de schapen. De initiatiefnemers van de zorgboerderij, Gerdy en Annerie Janssen, grijpen de open dag aan om geïnteresseerden kennis te laten maken met hun zorgboerderij. De Haam draagt er aan bij dat senioren vaak langer zelfstandig kunnen blijven wonen. De zorgboerderij is bedoeld voor zelfstandig wonende senioren (de groep 55+) die vanwege ouder dom, ziekte, eenzaamheid of een handicap ondersteuning nodig hebben om in hun eigen ver trouwde omgeving te kunnen blij ven wonen.." De open dag is bedoeld voor alle geïnteresseerden. Gerdy en Annerie: "De open dag biedt een kans om een kijkje in de keuken te nemen van onze zorgboerde rij. Vaak hebben mensen er wel eens over gehoord, maar hebben ze geen idee van hoe het er pre cies aan toegaat op zo'n boerderij. Ook (aanverwanten van) potentië le deelnemers, mensen uit de zorg en (zorg)instanties zijn van harte welkom." Op zorgboerderij 'De haam' kunnen senioren uit Noord Limburg van maandag tot en met vrijdag terecht voor een zinvolle dagbesteding. De zorgboerderij maakt onderdeel uit van een geva rieerd agrarisch bedrijf met onder meer scharrelkippen met vrije uit loop, een schapenhouderij en een hondenkennel waar labradors en langharige en ruwharige teckels worden gefokt. Naast deze veesta pel heeft 'De haam' kleinschalige vollegrondstuinbouwactiviteiten in de vorm van proefveldjes met augurkenplanten. De dagverzor ging op zorgboerderij 'De haam' wordt aangeboden in samen werking met Proteion Thuiszorg Noord-Limburg, onderdeel van Proteion Thuis. Voor deelname aan de dagverzorging is een indi catie nodig van het Centrum Indicatiestelling Zorg (CIZ). Pro- teion Thuiszorg Noord-Limburg helpt graag met de aanvraag van de indicatie. Bel hiervoor naar de Klantenservice, telefoon (0478) 526262. Voor meer informatie kan men contact opnemen met Gerdy en Annerie Janssen van De Haam via telefoon (0478)515292 of kijk op www.dehaam.nl. Pro- teion Thuiszorg Noord-Limburg biedt dagbesteding op dagvoor zieningen en zorgboerderijen op diverse plekken in de regio. Kijk voor meer informatie op www. proteionthuiszorg.nl. Verpleeghuis Beukenrode in Venray mocht onlangs een nieu we piano in gebruik nemen. Deze 'nieuwe' (tweedehands) piano is bestemd voor de vereniging klas sieke muziek van Beukenrode en kon worden aangeschaft dank zij een gift van het RCOAK. De oude piano voldeed niet meer aan de eisen die door de (concert)pianist werden gesteld. De pianist ver zorgt elke week een ochtend met muziek voor de leden van de ver eniging klassieke muziek. Het De Gouden Leeuw Journaal houdt u op de hoogte van de ontwikkelingen van het wooncomplex De Gouden Leeuw. Uniek gelegen tussen stad en natuur aan de voet van het Venrayse centrum, op loopafstand van winkels en voorzieningen. Kom het zelf beleven op 39 m. hoogte! Bekijk de ingerichte modelwoningen koop en huur a.s. zaterdag 6 juni 2009 van 11.00 -14.00 uur op de bouwplaats bij het Info-Centrum aan de Langeweg. ■-J '\;ïs -VN"' 11 ÊF 'V Beschikbaarheidoverzicht Op jacht in De Gouden leeuw Extra activiteiten a.s. zaterdag 6 juni Kom ook en neem uwfamili UI De Gouden Leeuw P v" gehee~Ienlay 29 woontorenappartementen en 12 vleugelappartementen Status per 2 juni 2009 49% verkocht 17% onder optie 34% nog beschikbaar BOUWSTATUS - OPLEVERING NA DE ZOMER Uitzicht vanaf het hoogste punt op ca. 39 m. hoogte Bezichtig de modelwoningen koop en huur Volledig ingerichte modelwoning koop in de woontoren. Modelwoning huur in de vleugelappartementen. Ontdek de ruimte en kwaliteit van élk woningtype. Via de ondergrondse stallingsgarage gaat u terug. Uitgebreide informatie over koop- en/of huurmoge- lijkheden Voor elke bezoeker een gratis koffie- en vlaaibon te nuttigen in Lion D'or In verband met de veiligheid kunt onder de 10 jaar meenemen op de bi s qeen kinderen

Peel en Maas | 2009 | | pagina 9