Gemeente Venray maakt werk van sport en cultuur Prachtige happening voor G-judoka's Meer inburgering dankzij extra kinderopvang Kunstencentrum gaat zelf gebouw beheren Vijfde Dag van het Odapark ■I M0NDZ0R( dermalogica® Waardering van provincie voor Klassiek op Locatie Restauratie molen Open dag Turkse moskee Algemene Tandheelkunde Implantologie Paradontologie Prothesen Kroon-/Brugwerk Mondhygiëne Esthetische Tandheelkunde Angstpatiënten Boek bestellen? PEEL EN MAAS Donderdag 4 juni 2009 - Pagina 7 Vanaf het nieuwe schooljaar kunnen sport-, cultuur- en onderwijsorganisaties in de gemeente Venray ondersteu ning krijgen van sport- en cul tuurconsulenten, zogeheten combinatiefunctionarissen. Het college van B en W heeft deze week ingestemd met de nota 'Combinatiefuncties sport, onderwijs en cultuur'. Hierin staan de uitgangspun ten en doelstellingen benoemd voor de inzet van combina tiefunctionarissen voor de komende jaren. Het doel is versterking en samenwerking van organisaties, voor een breed aanbod van bewegen en cultuur voor de Venrayse jeugd binnen en buiten school. Een combinatiefunctie is een functie waarbij iemand in dienst is bij één werkgever, maar werkt voor tenminste twee werkvelden/ sectoren, bijvoorbeeld sport en basisonderwijs. De combinatie functionarissen worden de smeer olie tussen de Venrayse sport-, cul tuur- en onderwijsorganisaties. Als ondersteuner van de organisaties worden deze organisaties verder versterkt en vrijwilligers ontlast. En ze bieden extra 'handjes' voor de ontwikkeling, verdere uitwer king en uitvoering van projecten en activiteiten (vooral gericht op 2- tot 18-jarigen). Na de zomervakantie starten drie sport- en één cultuurconsu lent en de komende drie jaren komen er nog drie bij. Zij gaan aan de slag met activiteiten bin nen de school, maar vooral ook met activiteiten na schooltijd, die plaatsvinden met en bij sportver enigingen en culturele instellin gen. De combinatiefunctionaris sen werken dus voor en met de organisaties en moeten vooral buiten "in het veld" zichtbaar en werkzaam zijn. De plekken waar de combinatiefunctionarissen ingezet (kunnen) gaan worden, de zogenaamde kansrijke omge vingen, zijn daarom samen met de partijen uit het Venrayse veld geïn ventariseerd en uitgewerkt tijdens drie bijeenkomsten. Met combinatiefuncties wordt de verbinding en samenwerking tussen de genoemde sectoren ver sterkt. Hierdoor wordt het onder wijs-, sport- en cultuuraanbod verrijkt en beter op elkaar afge- stemd. Het kabinet wil samen met gemeenten en met de onderwijs-, sport- en cultuursector een struc turele impuls geven aan de realise ring van in totaal 2.500 combina tiefuncties in 2012. Hiervoor stelt het kabinet via een regeling extra middelen beschikbaar voor cofi nanciering. De inzet van combinatiefuncties sluit geheel aan bij de doelstellin gen en speerpunten uit de nota's Sport en Bewegen en de Kunst van Cultuur, die in 2007 samen met de Venrayse organisaties zijn opgesteld. Van Duijnhoven naar CDA Petra van Duijnhoven maakt de overstap van Samenwerking naar het CDA. Van Duijnhoven is voor zitter van het wijkplatform Bruks- ke en ze is vijftien jaar lid geweest van de lokale partij. Ze heeft voor Samenwerking in verschillende commissies gezeten maar de laat ste drie jaar was ze niet meer poli tiek actief. Voor Omroep Venray verzorgt ze de live-uitzending van de raadsvergadering op de radio. Welzijn Onder de titel Een Rooij(s)e zaterdagmorgen overhoudt de Partij van de Arbeid van de afdeling Venray op zaterdag 6 juni een bijeenkomst over het thema Welzijn. De bijeenkomst begint om 9.30 uur en wordt uiterlijk afgerond om 12.00 uur. Deze och tend vindt plaats bij de bibliotheek aan de Merseloseweg in Venray. Voor deze themabijeenkomst zijn onder andere vertegenwoor digers uitgenodigd van vanuit het Centrum voor Ouderen, Syn these, jeugd- en jongerenwerk, de Thuiszorg, Match en de gemeente Venray. De discussie staat onder leiding van Mathieu Emonts en Esther van Wamelen. Deze the mabijeenkomst is bedoeld om in gesprek te gaan over de Venrayse situatie nu en in de toekomst. De resultaten van deze bijeenkomst dragen bij aan de totstandkoming van het conceptverkiezingspro gramma 2010-2013. Fietsendief De politie heeft maandagmid dag een 14-jarige jongen opgepakt voor fietsdiefstal aan het Schaart- ven in Overloon. Een 15-jarige jongen uit Leunen zag dat de verdachte ervandoor ging met de door hem geleende fiets en zette de achtervolging in. De jongen gaf uiteindelijk de fiets terug. Het slot bleek beschadigd. De verdachte is korte tijd later aangehouden op de Holthesedijk. Het gebrek aan kinderop vang voor ouders die een inburgeringscursus volgen brengt de ambities van Neder landse gemeenten op het ter rein van inburgering in gevaar. Dat geldt ook voor Venray. De gemeente heeft daarom afspraken gemaakt over extra plaatsen voor kinderopvang. In 2007 is de Wet inburgering in werking getreden. Hierin is bepaald wie verplicht is om in te burgeren. Nieuwkomers leren in dat traject onder meer de Neder landse taal en hoe de Nederland se samenleving in elkaar zit. De gemeente Venray biedt daarvoor bepaalde groepen inburgerings- plichtigen een cursus aan. Vooral vrouwen met jonge kinderen worden gestimuleerd om zo snel mogelijk met een inburgerings- cursus te starten. Basisvoorwaarde is dan wel dat er voldoende plaat sen zijn voor kinderopvang. Die waren er tot dusver echter niet genoeg. De gemeente heeft daar over gesprekken gevoerd met de verschillende betrokken partijen zoals de locaties voor kinderop vang in Venray om nieuwe moge lijkheden te verkennen. Naar aanleiding van dit overleg heeft Stichting Peuterspeelzalen Venray aangegeven kinderopvang voor deze doelgroep te willen regelen waarin tevens voor- en vroegschoolse educatie wordt aangeboden. Zij heeft hiervoor een aparte stichting opgericht, de Stichting Kinderwereld Venray. De gemeente stelt aan deze stichting 15.000 euro beschikbaar voor de opvang van kinderen van inbur- geraars. "Vooral voor moeders van jonge kinderen is het erg belang rijk dat zij kunnen deelnemen aan de inburgeringscursus", zegt wet houder Twan Jansen. "Dat bevor dert hun zelfredzaamheid binnen de samenleving. Maar zij geven op hun beurt hun kennis ook door aan hun kinderen. Het vergroot ook hun betrokkenheid bij de basisschooltijd van hun kinderen, omdat zij kunnen deelnemen aan ouderavonden of activiteiten." Ook de kinderopvangorganisa ties binnen Venray staan achter het initiatief. Met deze ontwik keling verwacht de gemeente het geplande aantal inburgeringscur- sussen de komende jaren te kun nen behalen. De extra plaatsen voor kinderopvang zijn in juni al beschikbaar. Meer informatie over de Wet inburgering staat op www.ven- ray.nl, die ook doorverwijst naar andere organisaties en websites. Het college van B en W van de gemeente Venray draagt de verantwoordelijkheid voor beheer en onderhoud van Kunstencentrum Jerusalem over aan deze organisatie. Sinds het opheffen van de Beheersstichting Gebouw Jerusa lem in december 2008 is de gemeente verantwoordelijk voor het onderhoud en beheer van het gebouw Jerusalem. De gemeente heeft daarop een nieuw meerja- ren-onderhoudsplan opgesteld, achterstallig onderhoud weg gewerkt en een huurcontract opgesteld. Conform het accom- modatiebeleid van de gemeente Venray draagt zij nu het beheer en onderhoud over aan het Kunsten centrum Jerusalem. Dat kan daar mee het doelmatig gebruik van het gebouw bevorderen. Het Kun stencentrum Jerusalem kan dan immers zelf ruimtes onderverhu ren en daarmee de afzonderlijke ruimten efficiënt en doelmatig benutten. Door inhoud en beheer samen te voegen, kan eenvoudiger, flexibeler en efficiënter worden gestuurd op een adequate inzet van de bedrijfsvoeringmiddelen, inclusief huisvesting. De gemeente Venray draagt bovendien de resterende reserve van Beheersstichting Gebouw Jerusalem over aan Kunstencen trum Jerusalem, waarmee het cen trum de eerste onderhoudskosten in 2009 en 2010 kan opvangen. De gemeente Venray hield pink sterzondag voor de vijfde keer de Dag van het Odapark in het Oda- park in Venray. Deze dag is een initiatief van de ANWB en bood opnieuw activiteiten voor jong en oud. De activiteiten waren verspreid over drie themaplei nen: Natuur Avontuur, Actie en Informatie. De bezoekers konden streekgerechten proeven, bloem stukken maken onder begeleiding en er waren verschillende demon straties van onder andere een val kenier met valken en uilen. Kin deren konden in bomen klimmen onder deskundige begeleiding, schatgraven en zandkastelen bou wen in het stuifzand. Verder was er een schaapskudde en waren er verschillende informatiestands. V E N R A SKIN CARE CENTER Hand- en nagelverzorging Patersstraat 16 Venray 0478-514468 www.centrum-mondzorg.nl Afgelopen zaterdag werd in Ven- ray voor het eerst de G-Judo Bike Trike Day gehouden. Dit is een motorevenement voor de judoka's met een beperking van Sportinsti tuut Verhagen. De organisatie lag in handen van BACA (Bikers Against Child Abuse) en de Peeltrikers. BACA zet zich in voor zowel misbruikte en mishandelde kinderen als voor zieke kinderen. De provincie Limburg heeft de organisatie van Klassiek op Locatie tot culturele planin stelling benoemd. Dit betekent dat het provinciaal bestuur veel waardering heeft voor dit succesvolle culturele ini tiatief en daarvoor jaarlijks een financiële bijdrage geeft. Volgens Gedeputeerde Staten draagt Klassiek aan Locatie bij aan het positieve imago van de regio Noord Limburg. Klassiek op Locatie is de tweede culturele instelling in Noord-Lim burg die is aangewezen tot plan instelling. Het bestuur nam het besluit na een advies van de pro vinciale adviescommissie. Deze commissie is zeer positief over de kwaliteit en ziet in Klassiek op Locatie een duidelijke hoogwaar dige betekenis en meerwaarde. 'De locaties hebben een grote uitstra ling en de organisatie speelt goed in op de mogelijkheden die er zijn, ook op het gebied van educatie', aldus de commissie. Het feit dat Klassiek op Locatie onder leiding van artistiek leider Nard Reijnders meerdere samenwerkingsverban den is aangegaan en werkt met internationale musici en partners, wordt zeer gewaardeerd. Volgens de commissie levert de organisa tie een belangrijke bijdrage aan het culturele klimaat in Noord Limburg. Klassiek op Locatie heeft zijn meerwaarde bewezen, kent een goede 'cultural governance', een gezonde financiële situatie en kent grote waardering bij het publiek. Voorzitter Servaas Huys van Klassiek op Locatie reageert ver heugd op het besluit van het pro vinciaal bestuur. "Het feit dat we planinstelling zijn geworden, geeft extra kansen. Maar dat betekent ook verplichtingen, zowel inhou delijk als financieel zullen we aan de hoge criteria van de provincie moeten voldoen", aldus Huys. De kerntaak van Klassiek op Locatie blijft het organiseren van klas sieke concerten op internationaal niveau in de hele regio Noord Limburg, van Beesel tot Mook in de maanden juli en augustus. Daarnaast zet de organisatie ook activiteiten op touw die speciaal op jeugd en amateurs zijn gericht. Als voorbeeld noemt artistiek lei der van Klassiek op Locatie, Nard Reijnders, het project Sax Appeal, dat dit jaar rondom 26 Engelse saxofonisten wordt georganiseerd. Deze topmusici repeteren maan delijks één dag in Birmingham, geven concerten in Engeland en maken jaarlijks drie buitenlandse tournees. Dit jaar worden enige concerten gespeeld in het kader van het World Saxophone Con gres in Thailand. Daarnaast maken de Engelsen een tournee in Oos tenrijk en zijn ze vanaf donderdag 20 tot en met zondag 23 augustus te gast bij Klassiek op Locatie. Op donderdag 20 en vrijdag 21 augus- tus is er een Saxofoon Concours, op zaterdag 22 augustus zijn er workshops en op zondagmiddag 23 augustus vindt in het Wilhelmi- napark te Venlo een concert plaats. De winnaar van het concours en de deelnemers aan de workshop spelen één stuk mee tijdens dit concert. Daarnaast bezoeken de saxofonisten op de koopavond en op zaterdag alle veertien Noord Limburgse gemeentes, de toeters worden uitgepakt op markt of plein en vervolgens kan ieder genieten van een swingend spon taan optreden. Voor programma en aanmelden voor concours en workshop is meer informatie te vinden op de website www.klas- siekoplocatie.nl Herinrichting Oostrumse beek De dorpsraad in Oostrum heeft in het dorpsontwikkelingsplan (DOP) vastgelegd dat het gebied tussen de Hulstweg en de Deur- neseweg in Oostrum als een groene buffer en natuurgebied zou moeten worden ingericht. Dit als natuurlijke afscheiding tussen het bedrijventerrein en de kern Oostrum. Toen is vastgelegd dat de Oostrumsebeek door dit gebied diende te meanderen. De inrichting en ontwikkeling van dit natuurgebied is momenteel in volle gang. Ook is het Waterschap Peel en Maasvallei bezig met de planvoorbereiding van het mean deren van de Oostrumsebeek door dit gebied vanaf de A73 tot aan de Witte Vennenweg. Medewerkers van het Waterschap gaan tijdens de vergadering van de dorpsraad op dinsdag 9 juni een presenta tie geven van de plannen. Tijdens deze bijeenkomst is er volop de gelegenheid om vragen te stellen of opmerkingen te maken. Belang stellenden zijn van welkom vanaf 20.00 uur in gemeenschapshuis D'n Oesterham. www.vandenmunckhof.nl In de Turkse moskee aan de Eindstraat in Venray werd zondag een open dag gehouden. Bezoe kers konden de gebedsruimtes en lesruimtes bezichtigen en in de ontmoetingsruimte kon het publiek genieten van allerlei zoete en hartige Turkse lekkernijen. Op bepaalde tijden waren er de gebruikelijke gebedsdiensten en lezingen die bijgewoond mochten worden. Er was natuurlijk volop de mogelijkheid om vragen te stellen of om gewoon gezellig te praten. Dinsdag is gestart met de restauratie van de St. Petrus molen aan de Sportlaan te Venray. De hele kap - evenals de staart - van de molen wordt gerestaureerd. Met de restauratie is een bedrag gemoeid van ruim 86.000 euro, waarvan de gemeente Venray 10% subsidieert. Het restbedrag komt voor rekening van eigenaar Gerard Stoks. Dinsdag werd begonnen met het verwijderen van de lange spruit en de lange schoren, ele mentaire onderdelen van de staart van de molen. Dat ging niet hele maal zoals het moet. De lange spruit was dermate verrot dat een deel van de ongeveer twaalf meter lange balk vroegtijdig naar bene- den kwam. De balk was aangetast door zwam waardoor de balk was gaan rotten. De molen heeft de status van rijksmonument en is voor Venray gezichtsbepalend, vooral vanuit de richting van Deurne. "Wanneer de restauratie voltooid is denk ik dat er de komende dertig jaar geen groot onderhoud meer nodig is", stelt eigenaar Gerard Stoks. IQPENDAGI

Peel en Maas | 2009 | | pagina 7