Raceway Venray wijkt uit naar België Paardenwens 't Raayke in vervulling op ruiterfestijn Meerlo Gemengd team TC Venray met overmacht kampioen Handboogschieten bij oorlogsmuseum Fotowedstrijd Fietsvierdaagse Venray 51e Avond vierdaagse in Venray sisS G-Voetbal Het Alvertje PEEL EN MAAS PC Sint Jan Drukwerk offerte? F y 1 Tijd voor een boek? FT" PEEL EN MAAS Donderdag 4 juni 2009 - Pagina 24 i Emile Cox zevende ATV Venray Nieuws uit Venray en omgeving leest U in PDV De Maasvogels PDV De Zwaluw Paardensport vereniging Ysselsteyn bij SV Venray Vind je het leuk om te voetballen dan is dit je kans! Venray van den munckhof bv www.vandenmunckhof.nl van den munckhof bv hofstraat 6 - venray De organisatie van Raceway Venray start op zondag 7 juni toch met het seizoen 2009. Er is beslo ten om uit te wijken naar St. Trui den (België), waar Abc-events een zogeheten Xtreme Live Action- weekend organiseert dat bol staat autosportspektakel. Deze plotselinge beslissing om uit te wijken laat zien dat de organisa tie van Raceway Venray er alles aan gelegen is een start te maken met het seizoen. Abc-events zorgt voor de locatie waar sowieso al de Ban gers en de Drift Challange op het programma stonden, en zelfs een tuningmeeting. Met Raceway Venray wordt het programma uitgebreid met races van Stockcar F1 en F2, Hotrod en Saloon Stockcars. Alle klassen strij den om het baankampioenschap van Raceway Venray, op luchtmachtbasis Brustem van St. Truiden, waar een heuse speedwaybaan wordt gebouwd van ongeveer 400 meter (een echt Engels circuit). De coureurs hebben na al meer dan een jaar van afwezig heid (op de World Cup in Warneton na) niet meer echt gereden voor een kampioenschap. In de klasse Stockcar F1 werd na een provisorisch seizoen Warneton Evert van den Berg tot kam pioen gekroond. De klasse F2 reed alleen het World Cupweekend, maar in deze klasse maken onder meer Willie Peeters, Geert Jan Keijzer en de gebroeders Vowinkel de dienst uit. De klasse Hotrod reed een seizoen Posterholt, maar keert nu weer terug op het programma. De saloons waren eveneens aangewezen op Posterholt, waar coryfee Louis Haegen afscheid nam van de sport. Raceway Venray hoopt op een spectaculaire start van het seizoen op Belgisch grondgebied. De poorten gaan om 10.00 uur open en er wordt om 11.00 uur gestart met het programma. De entree van dit eve nement bedraagt tien euro. Voor meer informatie zie www.racewayvenray. com en www.abc-events.be In het crisisopvangcentrum 't Raayke te Tienray speelde de haflingerpony altijd een belang rijke rol voor kinderen die daar terechtkomen. Zo mochten de kinderen met de koets mee of hielpen mee om de pony te ver zorgen. Toen echter het afgelopen jaar de pony kwam te overlijden was er mede door de bezuinigin gen geen budget meer om een nieuwe pony aan te schaffen, tot groot verdriet van de kinderen en hun begeleiders. Een van de begeleidsters, Bianca Smits, trok dit zich aan en startte dit voorjaar een actie onder de naam paarden- wens 't Raayke. Zo bezocht Bianca het regionale bedrijfsleven om sponsorbijdragen te verkrijgen voor de aanschaf van een nieuwe pony en kwam zij via RBC de Oelderse Halte bij Jan Janssen terecht, Bianca Smits geniet met volle teugen. voorzitter van rijvereniging Rijdt met Beleid uit Meerlo. Hij hoefde niet lang na te denken, in vroegere jaren als ponyruiter ging hij jaarlijks met pony club Rijdt met Beleid naar 't Raayke om de kinderen te laten rijden en het inmiddels overleden erelid Jan Kes- sels heeft jaren de koets gereden voor 't Raayke. Reden te over de ruiterclub Meerlo in te zetten om deze wens in vervulling te laten gaan. Lei Willems werd ingeschakeld om stad en land af te zoeken naar een geschikte pony. Deze werd uiteindelijk toch nog kort bij huis, in Wellerlooi, gevonden. Mart Poels ontfermde zich over de huifkar die nodig aan revisie toe was. De huif kar werd volledig gestript en vanaf de grond opnieuw opgebouwd en staat er weer pico bello bij. Bianca zat inmiddels ook niet stil, want zij ging aan de slag voor het halen van het mendiploma, hetgeen uiteindelijk na veel oefenen gelukt is. De familie van Bianca en enkele vrijwilligers gingen aan de slag met het opknappen van de stallen en de weide, die ook ernstig in verval waren geraakt. Het pas ingezaaide gras geeft de weide inmiddels weer een mooie groene kleur, de afrastering is vernieuwd en de stal is opgepoetst. Inmiddels kreeg het project steeds meer belangstelling en mocht het zich verheugen op een royale onder steuning van de Peelkabouters uit Horst, die projecten voor kinderen graag ondersteunen. Veel bedrijven melden zich met steun, vaak in natura zoals voer, veterinaire zorg, verzeke ring, hoefbeslag, zadels en tuig, hooi enzovoorts. Ook prominenten zoals Servaas Huys lieten van zich horen en ondersteuning kwam van De Ronde Tafel Venray en de Maassjoerts. Inmiddels beginnen alle wensen van 't Raayke, en van Bianca in het bijzon der, met betrekking tot de pony ver vuld te raken en lijkt de actie te sla gen. Binnenkort kunnen de kinderen weer genieten van huifkartochten, paardrijden en het verzorgen van de viervoeter. Op het ruiterfestijn van Meerlo, zaterdag 13 juni, zal Bianca's wens, 's avonds tegen 1930 uur, in vervulling gaan onder het toeziend oog van de vier burgemeesters (Meerlo-Wanssum, Horst, Sevenum en oud-burgemees ter van Grubbenvorst Joke Kersten). Uiteraard zal de kersverse koetsier, Bianca, de leidsels ter hand nemen en haar wens voor de kinderen van 't Raayke op spectaculaire wijze in vervulling laten gaan. Vanaf januari 2010 behoort 't Raayke tot de nieuwe gemeente Horst aan de Maas. Tijdens de motorcross van de Dui- venbos in Overloon is Emile Cox uit Wanssum op de zevende plaats geëindigd. In de eerste manche ging hij vanaf de zesde plaats van start en finishte uiteindelijk als vijfde. In de tweede manche speelde de geha vende baan de motorcrosser uit Wans- sum parten en kwam hij rijdend op een 450cc Honda niet verder dan een tiende plaats. Sill Cremers gaat zich op zaterdag 6 juni proberen te plaatsen tijdens de selectiewedstrijd voor de jeugd in Meijel, zich proberen te plaatsen voor het Nederlands Kampioenschap vissen voor de jeugd. In het week end van 5 tot en met 7 juni hebben de karpervissers hun jaarlijkse wed strijd. Er wordt gevist van vrijdag 5 juni 17.00 uur tot zondag 7 juni 13.00 uur. Uitslag van de vijfde en laatste wedstrijd van de 50 pluscompetitie: 1. Lambert van den Hoogenhof, 9530 gram. 2. Godewijn Hendriks, 5700 gram, 3. An toon Sanders, 4660 gram, 4. Ton Deenen, 4280 gram en 5. René Wijnhoven, 4100 gram. Eindstand van deze serie is als volgt: 1. Lambert van den Hoogenhof, 2. Antoon Sanders, 3. Harrie Theeuwen, 4. Peter Gerrats, 5. Harrie Theeuwen. Tijdens de nationale hengeldag is volgens traditie een wed strijd om de wisselbeker gehouden. Er hadden zich zo'n 25 vissers voor deze wedstrijd ingeschreven. Bekerwinnaar was Antoon Sanders. Op de tweede plaats eindigde Rob Wijnhoven. Sjaak Theeuwen was derde. Vierde was Pie- ter Kunen en Gerrit kroon was vijfde met 2460 gram. Op zondag 7 juni start de pickercompetitie, Er wordt gevist in de Maas bij Rob Wijnhoven van 8.00 tot 12.00 uur. Bijeenkomst en loting is om 6.45 uur bij Rob Wijn hoven. Op dinsdag 9 juni beginnen de wedstrijden om de vijverkoning. Die worden gevist in vijver 2 van het Wanssums Ven. Bijeenkomst is uiter lijk 18.00 uur en er wordt gevist van 18.30 tot 21.30 uur. Aanmelding voor deze wedstrijden, uiterlijk de donder dag voorafgaande, 20.00 uur bij Henk Theeuwen via telefoon (0478)571311. Voor meer info kijk op www.hsvhetal- vertje.nl. of bel met Pieter Kunen via telefoon (077)3662920. Het eerste gemengde tennis- team van TC Venray heeft met grote overmacht de titel behaald in de derde klasse van de landelij ke tenniscompetitie. De ploeg van trainer/speler Twan Lensen won alle duels met ruime cijfers, en besliste in totaal 50 van de 56 par tijen in haar voordeel. "Het bleef lang spannend, maar na de 8-0 overwinning op de 6e speeldag bij directe concurrent ELTV was het gat onoverbrugbaar, en keren we dus sneller dan verwacht terug naar de tweede klasse", aldus Len- sen. Het team van Venray was vooraf op twee plaatsen gewijzigd ten opzichte van de equipe die vorig jaar degra deerde uit de tweede klasse. Rob Luy- ben en Ruud Geurts namen afscheid, en in de plaats daarvan kwam Ron v.d. Wouw uit het eerste herenteam en besloot trainer/coach Lensen zelf weer de stoute schoenen aan te trek ken. Dit laatste was een zeer opmerke lijke keuze, aangezien Lensen door alle artsen werd gewezen op het feit dat hij een chronische schouderblessure heeft en nooit meer zijn oude niveau zou kunnen halen. "Het spelletje is te leuk, ik kan gewoon niet zonder. Ik zie wel hoe lang ik het volhoud", aldus de coach, die vijf jaar lang niet gespeeld heeft. De rest van het team bleef ongewijzigd en bestond uit Mar leen Custers, Carmen Ebus en Michiel Boers. De ploeg had zich vooraf geen specifieke doelen gesteld. Kampioen worden is leuk, maar absoluut geen must. Met een plaats in de top van de ranglijst was men al tevreden. Toch zou het anders gaan lopen. Vanaf speelronde een stond de ploeg bovenaan en deze plek zou men niet meer afstaan. Het laatste duel tegen NIP Roermond was dan ook een for- maliteit en zo bleken de gasten het ook te zien. De ploeg uit Midden-Lim burg bleek met slechts één basisspe ler te komen en de rest invallers. Voor TC Venray een anticlimax, aangezien de ploeg voor eigen publiek de com petitie wilde afsluiten met een leuke en spannende wedstrijden. Niets was minder waar, Venray walste over NIP heen: 8-0. De laatste speeldag stond eveneens in het teken van het afscheid van ten- nislegende Twan Lensen. "Legende klinkt misschien wat overdreven, maar Twan is een geweldige, karakte ristieke speler die jarenlang het boeg- beeld is geweest van het Venrayse tennis en een voorbeeld voor menig speler. Ik denk dat er in het verleden geen betere speler is geweest. Het is dan ook een gemis dat hij zijn rac kets opbergt. Gelukkig blijft hij wel als coach verbonden aan het eerste team", aldus speler Michiel Boers, die jarenlang met Lensen samenspeelde en zelf ook afscheid neemt na tien jaar. "Voor 2010 betekent het wel dat TC Venray op zoek zal moeten naar versterking om de continuïteit in de tweede klasse te waarborgen. Een mooie klus voor de 'nieuwe' coach", aldus Boers met een knipoog. Sportnieuws -info Het Liberty Park Archery Tour nament wordt in het weekeinde van 13 en 14 juni gehouden. Dat is een nieuw handboogtoernooi dat optimaal gebruikmaakt van de parkachtige omgeving van het oorlogsmuseum in Overloon. De organisatie van het toernooi is in handen van handboogschutters die tot de top van de wereld behoren. Het is dan ook de bedoeling dat het eve nement binnen enkele jaren uitgroeit tot een grote internationale wedstrijd. Door een nieuwe wedstrijdvorm, die in de Nederlandse handboogsport niet eerder werd gehanteerd, is het zowel aantrekkelijk voor topschutters als voor recreatieve handboogschutters. De sporters volgen een parcours in het park dat speciaal voor deze gele genheid wordt uitgezet. Het evene- ment biedt een mooie kennismaking met een tak van sport die met name in Brabant en Limburg veel beoefend wordt. Voor het publiek is het toer nooi namelijk op beide dagen gratis toegankelijk. De wedstrijden starten op zaterdag en zondag om 9.00 uur. De beste sporters van deze ronde wor den in het hoofdtoernooi ingedeeld De overgebleven sporters strijden voor extra prijzen. Op zondag spelen de zestien beste schutters vanaf drie uur de finaleronde. Het museum stelt voor deze bijzondere wedstrijd het hele park beschikbaar. "De wedstrijd past in het beleid van het museum om het park rond het museum voor ver schillende activiteiten te gaan gebrui ken, zolang dat kan in harmonie met de ideële doelen van een museum als het onze", aldus Erik van den Dungen, directeur van het museum. De Limburgse baankampioen- schappen voor de cd junioren (gebo ren 1994 tot en met 1997) worden gehouden op zondag 7 juni bij ATV Venray. De wedstrijden beginnen om 11.00 uur en toeschouwers zijn welkom. Op het programma staan diverse loopnummers zoals sprint en horden, de werpnummers kogel, discus en speerwerpen en het hoog- en verspringen. Tot de kanshebbers voor een titel behoren de atleten van ATV Venray Suzan Stevens en Sandra Kleuskens. De atleten van ATV Venray die deelnemen aan deze kampioen schappen dienen hun startnummer uiterlijk 10.15 uur te hebben afge haald. Tijdens wedstrijden in Hulst heeft Erik Stevens zijn persoonlijke record op de 100 meter verbeterd met een tijd van 11.00 seconden in de finale. Een goede tijd liep hij op de 200 meter door bij een tegenwind van windkracht 6 een tijd neer te zet ten van 21.97 seconden en deze tijd was goed voor een derde plaats. Met deze beide prestaties behoort hij tot de top van Nederland bij de junioren A. Bij het verspringen bleef hij steken op 6.72 meter en kwam daardoor niet verder dan de negende plaats. In verband met de renovatie van de kunststoftoplaag en de aanleg van nieuwe sectoren voor het speerwer pen, hoogspringen en kogelstoten, is de atletiekaccommodatie gesloten van maandag 8 tot ongeveer 30 juni. De duur van sluiting is afhankelijk van voortgang werkzaamheden en de weersomstandigheden. Triatlon. Dwars door Beegden (Mid denlimburgs avondloopcriterium). 1000m:Veerle Nelissen 3e 0:03.48; Tessa Jerzykowski 12e 0:04:24; 2500m: Mirthe Nelissen 1e 0:08:40; Stan Gorree 3e 0:08:11; 10 km: Frank Timmermans 5e H45 0:38:01; Duatlon Lelystadt 7-32-3,5 Jo Klerken 5e H60 2:09:17 Pogramma. 7 juni Venray LK C/D Junioren. 9 juni Venray Sportavond NSG atle ten 12 juni Steinakkerloop Stramproy Middenlimburgs Avondloopcriterium 14 juni Triatlon Terheijden Trainingen: Pupillen woensdag baan 18.00-19.00 uur. Zaterdag baan 10.00-11.15 uur. C/D junioren: Maan dag baan 19.00-20.30 uur. Donderdag baan 18.30-20.00 uur. A/B en senio ren: Dinsdag baan 19.00-20.30 uur. Donderdag 19.00-20.30 uur. Zondag 10.00-12.00 uur. Midden- en lange afstand: Dinsdag 18.30-20.00 uur. Donderdag 18.30-20.00 uur. Zaterdag baan 15.30-17.00 uur. NSG-atleten: Donderdag baan 18.30-19.30 uur. Lopersgroep/alle niveaus: Dinsdag (start atletiekbaan) 19.00-20.30 uur. Donderdag (start atletiekbaan) 19.00 20.30 uur. De baantrainingen worden op de kunststofatletiekbaan gehouden (Sportpark De Wieën). Iedere zaterdag van 9.00 tot 12.00 uur is er gelegen heid om oud papier, gebundeld of in dozen, te deponeren in de papiercon tainer, die geplaatst is aan de Weg in den Berg, hoek Veltumse Kleffen/ Kulutweg. Zie ook www.atvvenray.nl. Uitslag wedvlucht Nanteul eerste Haudouin: 287 duiven, dertien deel nemers. 1, 3, 7, 8, 9, 11, 15, 16, 17, 18, 19 Freddy Textor. 2 Sraar Francken. 4 Theo Kleeven. 5, 14, 25 Jac Verhoeven. 6, 12, 21, 23 Sraar Peters. 10, 13 Jan Kuijpers. 20 Bert Verhoeven. 22 Toon Roosen. 24 Wiel Theeuwen. Uitslag wedvlucht; dertien deelne mers, zestig duiven. 1 H. Litjens. 2 G. van Houdt. 3, 4 van Haren-Stiphout. 5, 6, 9, 11, 13 Comb. Hendriks-Arts. 7, 8 P van Houdt. 10, 12 P. Janssen K. 14, 15 L.Willems. Uitslag wedvlucht Nanteuil Le Hau- douin; 24 deelnemers, 367 duiven. 1, 2, 3, 5, 10, 12, 18, 19 W Bouten. 4 J. van Kessel. 6, 15 M. Voesten en dochter. 7, 20, 24 H. Peeters. 8 L. Snijders. 9, 17, 22, 23 N. van Hoof. 11 M. Basten. 13 H. Litjens. 14 Chr. Gerrits. 16 Van Haren Stiphout. 21 P. Loonen. 25 H. Philip- sen. David Hermans heeft deelgenomen aan een wedstrijd in Ottersum. In de klasse L1 werd hij met Zariel twee keer vierde. In de eerste behaalde hij 184 punten en in de tweede proef behaalde hij 185 punten. Met Worichta werd hij tweede met 187 punten in de klasse M2. Hieke Kreu- zer is met haar pony Boyke naar Ottersum geweest. Zij behaalde met het Bixie dressuur klasse AA de eerste prijs met 74 punten. Op een concours in Sevenum is Frits Verheyen met Wilithya zevende in de klasse L2 dressuur geworden. Verder is er een concours in Lim- bricht gehouden. Tamara Klaassen werd tweede met Ucorline in de klas se L springen. Voor iedereen met een lichamelijke of geestelijke beperking, die wil voetballen. Wat training wordt gegeven op woensdag 18.00 uur Wedstrijden zijn op zaterdagmorgen 12.00 uur Waar SV Venray, Sportpark de Wieën aan de Sportlaan te Venray Info voor meer informatie kun je bellen met Karin Peeters tel. 06-27379033 of Sjef Keijzers tel. 06-42345187 Ter gelegenheid van de zilveren jubileumeditie houdt Fietsvierdaagse Venray een fotowedstrijd De 25-jari- ge fietsvierdaagse vindt dit jaar plaats van 21 t/m 24 juli. Zenith is tijdens deze jubileumeditie de centrale start en finishlocatie. Zenith is behalve de grootste clubdiscotheek van de Bene lux ook de grootste evenementenlo catie van Nederland, met acht tot in detail gedecoreerde zalen die elk een bepaalde wereldstad vertegenwoor digen. Inzenders van foto's, maken kans op drie 'wereldse' pakketten die beschikbaar worden gesteld door Zenith Venray. De jury beoordeelt de foto's aan de hand van de volgende criteria: 1) De foto's moeten een impressie geven van de Fietsvierdaagse Ven- ray 2009 in combinatie met de acht wereldsteden die je in Zenith kunt vinden: Rome, Barcelona, Amsterdam, Ibiza, Berlijn, Chicago, New York en Havanna. Voor inspiratie kun je alvast terecht op: www.zenithevents.nl; 2) De foto's worden beoordeeld op originaliteit, fotografische kwaliteit en techniek; 3) Er zijn drie categorieën: zwart- witfoto's, kleurenfoto's en bewerkte foto's; 4) Per categorie wordt één winnaar gekozen. De Stichting Fietsvierdaagse Venray gaat ervan uit dat de personen die op de foto's staan toestemming hebben gegeven voor publicatie. De gebrui- kersrechten van de foto's worden eigendom van de Stichting Fietvier- daagse Venray. De inzender kan geen copyright claimen. Over de uitslag kan niet worden gecorrespondeerd. De deelnemers kunnen foto's inleve ren, bij voorkeur digitaal jpeg/jpg-for- maat, maar analoge foto's zijn natuur lijk ook welkom. Foto's die met een analoge camera zijn gemaakt kunt u sturen naar: Stich ting Fietsvierdaagse Venray, Postbus 270, 5800 AG Venray of afgeven op het adres Allegrostraat 11 te Venray. Foto's die met een digitale camera zijn gemaakt dient u te mailen naar: m.thomassen@fietsvierdaagse-venray. nl. De foto's moeten uiterlijk op zater dag 8 augustus binnen zijn op één van de bovenstaande adressen. Per per soon mogen er maximaal drie foto's worden ingezonden. De winnende foto's krijgen een ereplaats op de website (www.fietsvierdaagse-venray. nl). De jaarlijks Avondvierdaagse in Venray wordt dit jaar gehouden van donderdag 11 tot en met zondag 14 juni. De afstanden zijn 3, 5, 10 en 15 kilometer per dag. Op zondag is er op speciaal verzoek een 20 kilome terwandeling. De voorinschrijving is op dinsdag 9 juni van 17.00 tot 20.00 uur in Schouwburg Venray. Elke dag ontvangen de deelnemers op de rust plaats een traktatie. Bovendien ontvan gen alle deelnemers een herinnerings medaille. Iedereen kan deelnemen, jong en oud, groot en klein, alleen of met z'n tweeën, met een klein groep je of met een grote groep. Start en finish zijn op het Schouwburgplein in Venray. De starttijden zijn van donder dag tot en met zaterdag: 15 kilometer vanaf 17.00 uur, 10 kilometer vanaf 17.35 uur, 5 kilometer vanaf 17.45 uur, 3 kilometer vanaf 17.55 uur. Zon dag: 20 kilometer vanaf 9.00 uur, 15 kilometer vanaf 10.00 uur, 10 kilome ter vanaf 10.30 uur, 5 kilometer vanaf 10.45 uur, 3 kilometer vanaf 11.15 uur. Op zondag doen de deelnemers mee aan het defilé door het centrum van Venray. Dit defilé wordt opgeluis terd door een tiental muziekkorpsen uit Venray en omgeving. De start van het defilé is om 12.45 uur. Voor meer informatie kan men terecht bij Stich ting Avondvierdaagse Venray tele foon 06-10202006, Gonnie Frederix, telefoon (0478)583765, Dymph Frede- riks-Deijkers, telefoon (0478)580572.

Peel en Maas | 2009 | | pagina 24