SVOC'01 in korfbalfinale De Peelkorf E1 kampioen Twee teams De Peelkorf naar NK Zes kampioenen korfbal Oostrum Korfbalaward voor Noortje Philipsen Danexamens Korfbal kampioenen Oranje Wit Erik Stevens derde in Hulst Drukwerk? www.vandenmunckhof.nl PEEL EN MAAS Donderdag 4 juni 2009 - Pagina 23 Oranje Wit SV United korfbal De Peelrunners DC De Piëlhaas Uitslag Oranje Wit 4-Roka 2 12-4 Uitslag Midweek SV United-Wittenhorst 0-12 Nordic walkers kunnen op de vol gende dagen aan de slag. Zaterdag 6 juni vanaf 9.00 uur aan de Kastielse baan. Zaterdag 13 juni vanaf 9:00 uur aan de Kastielse baan. Iedereen is wel kom dus kom gerust een keer mee doen. Dinsdag baantraining van 19.00 tot 20.30 uur, Kastiëlse Baan. Donder dag training op de baan van 19.00 tot 20.30 uur. Zaterdag damestraining van 9.00 tot 10.00 uur, Kastiëlse Baan. Zaterdagmiddag afwisselende bostrai- ning van 16.00 tot 17.30 uur, verzame len bij de parkeerplaats in de Schadij- ker Bossen. Uitslag Dwars door Beegden: Dames 5 km V40 5 km: Jacqueline Verkoelen, Horst 27:41. V45 5 km: Anita Hoeijmakers, Horst 22:11. V50 5 km: Hedda Nabben, Sevenum 22:06. Heren 5km. Chris Meulendijks, Grubbenvorst 18:49. Heiko Tondera, Sevenum 20:45. Adrie van Genuchten. Grubbenvorst 26:05. M50 10 km: Jan Peeters, Horst 38:59. M60 10 km: Piet Aarts, Wanssum 45:33. Wim Philipsen, Sevenum 47:58. Agenda: 5 juni Echt Pepijnloop 19.15 uur 7 juni Weert IJzeren Man Volkslo pen 10.00 uur 12 juni Stramproy Steinakkerloop 19.30 uur 19 juni Horst Acht van Horst1930 uur Wedstrijduitslagen staan op www. peelrunners.nl. In café De Piëlhaas in Venray wordt op vrijdag 5 juni vanaf 20.30 uur de tweede wedstrijd van de zomeravond competitie gehouden. Er worden in totaal tien wedstrijden gespeeld.Ieder- een kan aan deze wedstrijden deelne men en opgeven kan tot 20.15 uur via telefoon (0478)582187. Op zaterdag 6 juni wordt er vanaf 20.15 uur een dartstoernooi gehouden, waaraan iedereen kan deelnemen. Inschrijven kan tot 20.30 uur via bovenstaand telefoonnummer. Uitslag whiskey- darten: Winnaarsronde; 1) Peter van de Berg. 2) Johan van Hoof. 3) Dennis Smits. 4) Paul Hendrix. 5) Lou Janssen. 6) Hubert Janssen. 7) Ela Oosterwijk. 8) Marcel Oosterwijk. Verliezersronde; 1) Ruud Tijssen. 2) Geert van Hoof. 3) Thorsten Gooren. 4) Dave Achten. 5) Marcella van Gel der. 6) Maggie van de Akker. 7) Nicole Voesten. 8) Coby Janssen. De hoogste finish was voor Geert van Hoof met 98 punten. Er werd 180 gegooid door Dennis Smits en Johan van Hoof. Evenals in de zaalcompetitie is het korfbalvereniging De Peelkorf uit Ysselsteyn gelukt om ook op het veld met twee jeugdteams vertegen woordigd te zijn op het Nederlands kampioenschap korfbal voor dames jeugdteams. In Heeswijk Dinther worden komende zaterdag 6 juni de kampioenen bekend van de A-, B-, C- en D-jeugd. De B1- en de C1-meiden van De Peelkorf werden eerste in hun poule en mogen hierdoor deelnemen aan het Nederlands kampioenschap. Zij spelen beide een kruisfinale op de velden van dames korfbalvereniging Altior. Tegenstander van het B1 team in de kruisfinale is DDW uit Hooge Mierde. De andere kruisfinale wordt gespeeld tussen de teams van SVOC uit Oirlo/Castenray en Rosolo uit Reu- sel. Het C1-team gaat het opnemen tegen Altior uit Heeswijk Dinther. Hier maken Swift uit Velden en Rosolo uit Reusel in de andere kruisfinale uit wie er naar de finale voor de C jeugd gaat. Voor een programma kijk op de site:www. svysselsteyn.nl Sportnieuws -info Tijdens de uitreiking van de korfbalawards in Erp is Noortje Philipsen van korfbalvereniging SVOC'01 uit Oirlo-Castenray uitgeroepen tot beste verdedigster bij de hoofdklasse A-junioren. Daarnaast was ze genomineerd voor de titel beste A-juniore van Nederland, maar die prijs ging helaas aan haar neus voorbij. De award werd door korfbalinternational Tim Bakker uitgereikt. De korfbalafdeling van SV Oostrum heeft uitstekend gepresteerd in de veld- competitie. Zes van de in totaal negen teams zijn kampioen geworden in hun klasse. In het nieuwe seizoen zal Oostrum de groei met de jeugd doorzetten en de competitie starten met tien teams. Het eerste team stopt met de zondagcom petitie en dit team gaat zich volledig concentreren op de midweek. Vanuit de jeugd gaat Oostrum bouwen aan een nieuw te vormen seniorenteam. Tijdens de pinksteratletiekwedstrij den in Hulst heeft atleet Erik Stevens uit Venray goed gepresteerd. Stevens, eerstejaars junior A, deed op uitnodi ging mee aan deze seniorenwedstrijd waarbij ook de subtop van Nederland aanwezig was. Hij is per 1 januari 2009 lid gewor den van atletiekvereniging Ilion in Zoetermeer. Verder is hij nog gastlid van ATV Venray. Dit omdat hij in Ven- ray woont en traint. Vanwege eerder goede behaalde prestaties dit seizoen was hij uitgenodigd om mee te doen aan het verspringen, de 100m en 200m sprint. Het openingsonderdeel van de hoofdwedstrijd, het versprin gen bij de mannen, begon voor hem slecht. Terwijl hij in zijn eerste sprong nog op safe een baanrecord wist te springen dat later die wedstrijd weer verbroken werd, wist hij de finale niet te halen bij het verspringen. Bij de 100 meter series liep hij een tijd van 11.05 seconden. Daarmee bereikte hij de finale waarin hij vierde werd met een persoonlijk record van 11.00 seconden. Op de 200 meter bereikte hij zijn grootste overwinning door een persoonlijk record te lopen van 21.97 seconden met een tegenwind van 1.6. Hij werd daarmee derde op de 200 meter. Ter illustratie; de clubre cords van ATV Venray waar Stevens voorheen lid van was stonden bij de senioren op de 100 meter op 11,0 en op de 200m 22.66 seconden, beide daterend uit 1996. Stevens hoopt zich dit jaar nog te kwalificeren voor het EJK atletiek in Novi-sad in Servië. Zus Suzan Stevens, lid van ATV Venray, nam in Hulst deel aan het voorprogramma van de wedstrijd met het hoogsprin gen voor de meisjes junioren C. Zij wist ondanks slechte sprongen en een niet goed lopende aanloop de winst te pakken met een hoogte van 1.60 meter. Korfbalvereniging Oranje Wit uit Leunen mocht twee kampioenen in de veld- competitie begroeten. De F1 (foto onder) en de D1 waren het sterkste in hun poule en grepen de titel. Tijdens het regio Zuid danexamen in Volkel is Job Nellen geslaagd voor zijn tweede dan en Roy Donders voor zijn tweede poom taekwondo. Beide geslaagden zijn lid van taekwondovereniging Tong-Il uit Venray. Op het door de Taekwondobond Neder land georganiseerde danexamen in Sporthal De Wer vel was het slagingspercentage maar net 50 procent. De poomgraad is een jeugddan. Deze wordt omgezet naar de tweede dan wanneer de leeftijd van vijftien jaar bereikt wordt. Er hoeft dan geen nieuw danexa- men meer afgelegd te worden. Voor Job Nellen was het nog even spannend of hij wel kon deelnemen aan dit danexamen. Hij brak op de laatste trainings avond voor het danexamen een vinger. Gelukkig ondervond hij hier weinig hinder van en liep een uitstekend examen. De wachttijd voor het behalen van de derde dan is gemiddeld drie jaar. Alle twee geslaagden ontvangen buiten het nationale tweede dan en poomdiploma ook het internationaal erken de WTF-diploma dat wordt afgegeven door de World Taekwondo Federation die gevestigd is in Seoel, Korea. Job Nellen en Roy Donders trots op hun presta tie Het B1-team van korfbalvereniging neemt zaterdag 5 juni deel aan het NK jeugdkorfbal in Heeswijk-Dinther. De jeugdige korfbalsters uit Oirlo en Casten- ray gaan daar de strijd aan met drie andere teams, die ook behoren tot de beste vier dames B1 teams van Nederland. Zonder te spelen toch kampioen geworden. Dat overkwam het E1-team van korfbalvereniging De Peelkorf uit Ysselsteyn het afgelopen weekend. Op de foto het kampioensteam en de begeleiders.

Peel en Maas | 2009 | | pagina 23