Kermisvissen Meerlo populair Sport- en spellendag Venrayse tennisheren kampioen Kampioenen TC Rodhe Biljarttalenten naar NK libre Opening tennispark TC Rodhe Bridge in Venray e.o. Julie Cremers Limburgs tenniskampioen SVOC'01 B2 kampioen Hockeyjongens kampioen Printwerk? r T 1 PEEL EN MAAS PEEL EN MAAS PEEL EN MAAS Donderdag 4 juni 2009 - Pagina 22 van den munckhof bv www.vandenmunckhof.nl Tijd voor een boek? hofstraat 6 - venray een abonnement waard een abonnement waard MGC Venray Manual BC 2002 RV BC Doublet BC Klavertje Vier NRBC Overloonse Bridgeclub BC Venray Vers bridgedrive Sjoelclub Venray hofstraat 6 - venray Tijd voor een boek? iMONETARIVSl Kermismaandag werd in Meerlo weer het traditionele kermisvis sen gehouden. Om 9.30 uur klonk het startschot en werden de dob bers uitgeworpen. Om 11.30 uur werden de dobbers opgehaald en vanaf 14.00 uur werden in Café Oud Meerlo de winnaar bekend gemaakt van de jaarlijkse viswed strijd. Het Meerlose kermisvissen is een jaarlijks terugkerend evenement dat al meer dan twintig jaar een vaste activi teit is van visclub Grondel Geduld. Dit jaar waren er circa zestig deelnemers die streden om de titel 2009 in de categorie 'amateurs' en 'profs'. Tevens is er een prijs voor de meest hilari sche uitdossing. Onder een stralende zon werden Niek Bovee met meer dan 3 kg vis bij de 'profs' en Freek v/ d Elsen met minder dan 3 kg vis bij de 'amateurs' uitgeroepen tot win- naars van het jaarlijkse evenement. Het meest lachwekkende moment kwam echter bij de uitreiking van de meest hilarische uitdossing. De win naars waren vrij snel bekend doordat Bart Kerstjens en Mauk Wagemans als 'maaien 1 euro' door de 'onafhankelij ke' jury als winnaar werden bekroond en de wisselbeker in ontvangst moch ten nemen. ~wt Van links naar rechts: Guido Kauffeld, Kevin Voermans, jeugdlei der Caspar Michels, Joris Michels en Maikel Hendrickx. (Van Essen Foto grafie) Venray. Daar plukken de jeugdige bil jarters nu de vruchten van. In 2008 werd Kevin Voermans tweede op de Nederlandse kampioenschappen Libre PK. In datzelfde jaar werd Guido Kauffeld Nederlands jeugdkampioen De tennisheren van Venray werden met overmacht kampioen in de eerste klasse. Venrayse tennisheren door met win nen en pakten opnieuw de maximale score. Na de openingszege van Wethly beëindigde Elroy Jansen nog geen minuut later zijn enkelspel met een eenvoudige 6-1 en 6-3 zege op Mar- tijn Willems. De beide overwinningen werden met champagne gevierd en daarbij moest Elroy, als sponsor en captain, het ontgelden aangezien de vijf flessen champagne volledig over hem werden geledigd. Ruud Geurts speelde vervolgens tegen Ivo Muyris. Ruud won met 6-3 en 6-1. Michiel Boers won zijn pot tegen Rob Pot met 6-1 en 6-0. De beide dubbels werden daarna ook nog relatief eenvoudig in twee sets gewonnen en dus werd ook Op de vierde speeldag van de onderlinge competitie heeft Jan Engels zijn leidende positie weten te versterken door met 76 slagen de dagzege voor zich op te eisen. Bij de dames werd deze zege gedeeld door Miet Clevers en Bets Wilms, beiden met 89 slagen. Er vielen ook verras sende uitslagen te noteren, zoals de 6 - 0 overwinning van Leo Wilms (88), die lang niet tot het uiterste hoefde te gaan om Huub Straatman van zich af te schudden, die blijkbaar een com plete offday had. Ook Theo Litjens (81) had met een 6 - 0 zege op Piet van der Elst (91) een uitstekende dag en klom daarbij naar de vierde plaats in het klassement. Jan Engels boekte eveneens 6 - 0 winst tegen Fieke van Ham, die haar beste vorm had thuis gelaten. Het damesduel Miet Clevers en Jo Litjens werd met 6 - 0 een prooi voor Miet Clevers. De partij Gerrit Janssen (88) tegen Ton Hendriks (86) leek qua uitslag spannend. De eerste ronde ging met vijf slagen verschil naar Hendriks, vervolgens toonde Janssen zijn kracht door met een rondje 22 vier slagen terug te pakken om in de laatste ronde toch weer één slag in te leveren. Daarom een ver diende 4 - 2 overwinning voor de iets constanter spelende Hendriks. Ger- rit Vermeulen (82) steekt niet in zijn beste vorm en daarom was het niet verwonderlijk, dat hij zelfs een ronde moest inleveren tegen Bets Wilms, die met 89 slagen haar beste wedstrijd van het seizoen speelde, maar toch een 2 - 4 nederlaag moest incasseren. Truus van Dijk had ook een verras sing in petto. Ze wist Karel van Ham (99) een ronde af te troggelen, maar verder liet Van Ham het niet komen en won derhalve toch verdiend met 4 - 2. De laatste wedstrijd was die tus sen Harrie Lenssen (79) en Jan Litjens (85). Lenssen nam meteen een voor sprong door de eerste ronde met acht slagen te winnen, maar verslikte zich in de veerkracht van Litjens, die in de tweede omloop zelfs een rondje 22 produceerde en daarmee drie slagen terugpakte. De laatste ronde ging op het scherpst van de snede. Lenssen toonde zich daarbij een fractie (één slag) sterker en wist daarom Litjens met 4 - 2 te verschalken. De laagste ronde kwam op naam van zowel Ger- rit Janssen als Jan Litjens, die beiden een rondje 22 realiseerden. Bij de dames was Bets Wilms met 28 slagen de titularis. In de stand bleef de topdrie intact en gaat Jan Engels nu aan kop met 2 punten, gevolgd door Harrie Lenssen (5) en Leo Wilms (7,5) en de opruk kende Theo Litjens met 8,5 punten. Miet Clevers is bij de dames voorals nog de sterkste met 6 punten. Bets Wilms volgt met 12 punten op de tweede plaats al op ruime achter stand. Fieke van Ham is met 18,5 punten derde en ondanks haar achter stand speelt ze nog steeds onder haar competitiegemiddelde van het vorige seizoen. Ruim 160 kinderen uit Leunen, Veu len en Heide uit de groepen 3 tot en met 8 hebben deelgenomen aan de elfde editie van de jaarlijkse sport- en spellendag, gehouden door SV Leunen en korfbalclub Oranje Wit. Er werd door alle kinderen, in diverse leeftijds categorieën gevoetbald en gekorfbald. Tevens waren er voor alle teams nog een denkspel en een estafette. Na de poulewedstrijden volgden de finales bij de D-, E- en F-jeugd. De winnaars waren: F-jeugd: De Stoere Boys uit Veulen, E-jeugd: Veu- lense Boys en D-jeugd: Douche uit Leunen. Het team van De Grasmaaiers werd gekozen als het team met de mooiste T-shirts. De titel Beste Coach was dit jaar voor Judith Litjens. Sportnieuws -info De tennisheren van TC Venray zijn na een 6-0 zege tegen Graaf Herman kampioen geworden in de eerste klasse. Door het binnen halen van de titel speelt TC Ven- ray volgend seizoen weer in de hoofdklasse. TC Venray had een puntje nodig om de titel te pakken. Na de eerste wed strijd was het kampioenschap bin nen door een zege van Hans Wethly, die zijn partij met 6-4 en 6-2 won. Nadat de titel binnen was, gingen de op de laatste speeldag met 6-0 gewon nen. In het afgelopen jaar heeft Ruud Geurts dertien partijen gespeeld en er twaalf gewonnen. Michiel Boers heeft acht wedstrijden gespeeld en deze allemaal gewonnen. Elroy Jansen speelde dertien wedstrijden en won er net als Ruud ook twaalf van. Bob Lodewijks speelde negen wedstrijden, waarvan hij er zeven won. Twan Len- sen speelde zes wedstrijden en won ze alle zes en Hans Wethly speelde acht wedstrijden en won er zes. De KNLTB voorjaarscompeti tie zit er weer op. Maar liefst 31 teams (negentien senioren- en twaalf jeugdteams) van TC Rodhe hadden zich ingeschreven in diverse speelklassen waarvan uiteindelijk vier teams succesvol waren en zich kampioen konden noemen afgelopen zaterdag. Het herenteam Rodhe 1 Tom van de Weiden, Rik Oudenhoven, Rob Olt- hof en Kevin van Callandt speelt lan delijk 6e klasse en promoveert door alle wedstrijden te winnen. Ook het herenteam Rodhe 2 (Hans Kreyfelt, Math van Dijck, Wilbert Bovee, Frank Kersten, Lou Gillissen en Ad Welten), spelend 35+ in de 2e klasse wist het nodige punt in de allerlaatste wed strijd te behalen om te kunnen pro moveren. Het gemengd team Rodhe 2 (Renata van Veghel, Henk vd Hurk, Hein van Schijndel, Loed Arts, Victo- rine Derks en Annemie Staal had met vijf gewonnen wedstrijden genoeg om zich kampioen te mogen noe men van de vrijdagcompetitie. Ten slotte was ook het herenteam Rodhe 4 (Wim Verschuyten, Norbert van Haren, Mario v.d. Vleuten, Leon Staal, Ben Ruijs, Ron v.d, Zanden en Lex v. Callandt) winnaar in de 2e klasse 35+. Alle kampioenteams werden in de drukbezochte kantine door voorzitter Henk Loonen in het zonnetje gezet en gefeliciteerd. TC Rodhe uit Venray opent in het ber 2008 spelen de leden al op de van weekeinde van 6 en 7 juni officieel smash court voorziene all-weather het nieuwe tennispark. Sinds novem- banen. Op 6 juni wordt het park tij dens een receptie formeel geopend. Vier Venrayse jeugdspelers van VOP/DWH nemen op zaterdag 6 en zondag 7 juni deel aan de Neder landse biljartkampioenschappen libre voor teams in Rosmalen. Begin mei werden Guido Kauffeld, Kevin Voer mans, Joris Michels en Maikel Hen- drickx in Eindhoven regiokampioen van de afdeling Zuid-Nederland. Al vele jaren vormen zij een zeer hecht team en wekelijks wordt er met veel inzet geoefend in De Witte Hoeve in libre. Guido startte dit jaar met een gemiddelde van 4.00 aan de compe titie en eindigde met een gemiddelde van 8.50. Hij wordt gezien als een groot biljarttalent. Ook Joris Michels en Maikel Hen- drickx hebben de laatste jaren goed gepresteerd onder de bezielende lei ding van Caspar Michels. Aankomend weekend doen ze dan ook een gooi naar het Nederlands kampioenschap voor jeugdteams. Op 7 juni geven de tennissers Jacco Eltingh en Sjeng Schalken samen met rolstoeltennissers en de eigen trainers om 13.00 uur adviezen en demonstra ties tijdens clinics en een demonstra tiewedstrijd. Dankzij een groep vast beraden liefhebbers heeft TC Rodhe na vele jaren van onzekerheid nu een tennispark aan de Paul Burgmanstraat in Venray. Dankzij de Stichting Waar borgfonds Sport kon het nieuwe park gerealiseerd worden en om geld te besparen is en wordt er veel door de leden zelf gedaan aan het onderhoud en de verfraaiing van het complex. Op zaterdag wordt er van 17.30 tot 1930 uur een receptie en de officiële ope ning gehouden. Om 20.00 uur begint feestavond met het duo B&B en zang talent van eigen tennisbodem. Op zondag is er van 11.30 tot 12.45 uur een sponsorlunch.Van 13.00 tot 14.45 uur is er een jeugdclinic. Aansluitend wordt er van 15.00 tot 15.45 uur een demonstratiewedstrijd gehouden en van 16.00 tot 17.30 uur is er een cli nic voor volwassenen. Om 17.30 uur is er een ballonnenwedstrijd voor kin deren en tot slot is er om 17.45 uur de uitslag van de wedstrijd Raad het balaantal. Programma zaterdag 6 juni Dames C Eurotech-Bevo-Manual 11.50 Programma zondag 7 juni Jeugd D Manual-Blerick 11.00 Heren C Manual-Rapiditas 11.50 Heren B Manual-Swift 2000 12.35 Heren A Manual-Loreal 13 30 Dames Manual-Eurotech Bevo 14.35 Heren Vios-Manual 13.00 De tweede laddercompetitie is gespeeld. In de hoge lijn waren de winnaars het echtpaar Kika en Bram van Nieuwenhuizen met 59.58 pro cent. Een gedeelde tweede plaats was er voor de dames Truus Kusters en Truus Buijssen en de heren Piet van Aar en Sef Raedts. Beiden behaalden 54.58 procent. In de rode lijn was het bridgepaar Wil Dietz en Hein Tak de beste. Zij wonnen met 63.33 procent. Tweede waren Thea van den Berg en Siem Leyen met 58.33 procent, terwijl de dames Willemien van Dijk en Annet Timmer een derde plaats bemachtig den met 54.17 procent. Op donder dag 4 juni wordt de derde laddercom petitie gespeeld. De slotdrive wordt gehouden op donderdag 25 juni. Het nieuwe bridgeseizoen 2009/2010 start op donderdag 10 september. De vijfde zitting van de laatste lad dercompetitie van dit seizoen werd winnend afgesloten door Jo Linders en Rieneke de Weert. Zij behaalden maar liefst 65.77 procent. Tweede waren Annie Clermonts en Mia Koop man met een score van 57.68 procent, terwijl Ethel Horst en Jeanne van Haren op de derde plaats eindigden met 56.34 procent. Zoals verwacht was de eindoverwinning van deze laddercompetitie voor Ans van Hooft en Trudy Jeurissen, gevolgd door Ethel Hilhorst en Jeanne van Haren. Derde waren Annie en Onniek Kara- gozyan. Donderdag wordt de slotdrive gespeeld. Er is vrij bridgen in twee lijnen gespeeld. In geel waren met 66,25 procent Nellie Vloet en Jo Kok de beste. Tweede waren Truus Buijssen en Truus Michels met 62,92 procent en de derde plaats ging met 59,58 procent naar Yorgo Canli en Frank Cornelissen. In groen waren de win naars Miny en Wiel Verhoeven met 60,94 procent. Tweede met 59,90 procent waren Lily Tissen en Jan Tig- geloven, gevolgd door Ria en Kees van Son met 57,29 procent. De clubkam pioenen zijn Martien Verheijen en Jan Stiphout. Voor de vierde zitting van de bonus ladder is in twee lijnen gespeeld. In geel waren Jacqueline van der Slik en Doke Verheijen de beste met 68,75 procent, gevolgd door Tilly en Jan van der Heijden met 62,08 procent. Op de derde plaats eindigden Nel en Huub Camps met 56,67 procent. In rood waren met 59,44 procent Joan Hinssen en Jurgen Timmers eerste. De tweede plaats was voor Margriet Mater en Hans Koopman met 58,96 procent en Nettie en Pierre Sonne- mans werden derde met 57,12 pro cent. De extra bonussen voor de rode (2 procent) en de groene lijn (4 pro cent) zijn hierin nog niet verrekend. De vijfde laddercompetitieavond is gespeeld. De beste in geel waren Bert en Nelly Vloet met 58.33 procent, gevolgd door Marijke van den Boom en Aike van Glabbeek met 56.77 pro cent. Derde waren Maria Vloet Ron Gabeler met 55.21 procent. In de rode lijn scoorden Jo Kok en Johanna Manders het hoogst met 58.85 pro cent. Tweede waren Annie Siroen en Ber Poels met 57.81 procent. Luus en Wim van Son bezetten met 55.73 pro cent de derde plek. In de groene lijn was het sterkste paar Nellie Basten en Marie Kersten met 65.97 procent, gevolgd door Christ Barten en Thea Waterreus met 63.89 procent. Derde waren Hein Tah en Wil Dietz met 55.56 procent. Er is een aanvang gemaakt met het laatste blok. De komende weken wordt uitgemaakt wie er zomerkampi- oen van de club wordt. Aan het begin van de ladder speelt iedereen door elkaar en na elke avond wordt er een indeling gemaakt aan de hand van de uitslag en stand van de vorige keer. De eerste avond verliep succesvol voor Frans van Lieshout met Wim Man- ders, Willemien Cunnen met Jeanne Hoogeveen en Wies Appels met Diny Heetkamp in de A-lijn. Doke Verheijen met Lou Gillissen, Edith Ottenheim met Ron van gaal en Adri Kock met Margriet Mater waren de beste drie in de B-lijn. Annie Boekholt met Jaque- line van der Slik, Frieda Rongen met Jan Voesten en de twee nieuwelingen Joan Hinssen met Luc Tijssen gaven in de C-lijn hun visitekaartje af. De Overloonse Bridgeclub houdt op zaterdag 20 juni voor de zesde maal De Vers Bridgedrive op Landal Greenpark De Vers aan de Raaijweg in Overloon. De dag duurt van 14.00 tot 22.00 uur en er wordt gespeeld om De Vers wisseltrofee, met als hoofd prijs een diner voor twee personen. Het inschrijfgeld bedraagt 39 50 per paar. Dit bedrag kan men overmaken op banknummer 10.30.26.258, ten name van de Overloonse BridgeClub. Er kunnen maximaal 36 paren mee spelen. Voor meer informatie kan men terecht bij Gerda Crooijmans via tele foon (0478)641265. De laatste clubavond is gehouden in het Schopke aan de Veltumse Kleffen De leden hebben deze avond afscheid genomen van dit gebouw, omdat het plaats gaat maken voor nieuwbouw. Op dinsdag 26 mei is begonnen met de sloop en over ongeveer drie jaar staat er op de Veltumse Kleffen een nieuw wijkgebouw. Tot die tijd heeft Sjoelclub Venray haar onderkomen in de kelder van Conninxhof. De jongens achttallen D2 van Hoc- ning op Scoop uit Sittard. keyclub Venray zijn kampioen gewor- Op de foto de kampioenen en hun den na een klinkende 7-0 overwin- begeleiders. De Limburgse tenniskampioen schappen zijn voor de zusjes Cremers uit Wanssum een groot succes gewor den. Julie Cremers heeft het kampi oenschap opgeëist en Ohlin Cremers heeft de vierde plaats bereikt. De speelsters van TV De Gagel hebben in Sittard het beste van zichzelf laten zien. Julie: "De finalepartij was lastig, dus ik ben blij met dit kampioen schap." De voorronden van de LJK waren al gespeeld in de meivakantie, waarbij beide meiden zich plaatsten voor de finaledag. Op eerste pinksterdag werd deze finaledag gespeeld bij SLTC in Sittard; een prachtige, zonovergoten zondag op een drukbezet tennispark. De sfeer zat er goed in. Een apart detail was dat alle tegenstanders van de Wanssumse meiden bij tennisver eniging BRZ in Beek spelen. Daardoor Ohlin (links) en Julie Cremers presteerden uitstekend op de Lim burgse tenniskampioenschappen waren er veel Beekse toeschouwers en voelde het voor Ohlin en Julie als een uitwedstrijd. Voor Ohlin was het de eerste keer dat ze in deze cate gorie de finaledag bereikte, dus dat was op zich een prima prestatie. Ze verloor de halve finale met 1-6 en 2-6 van Rebecca Pijls, die uiteindelijk Lim burgs kampioen werd in de categorie meisjes t/m 12 jaar. In de strijd om de derde en vierde plaats speelde Ohlin tegen Iris de Schrevel. Ze verloor met 2-6 en 2-6, maar het was een partij met prachtige rally's. Ohlin: "Ik heb de laatste tijd meer getraind voor dansen dan voor tennis, dus ik ben blij met dit resultaat." Voor Julie stond er meer op het spel. "Nu ik wat ouder ben, denk ik er anders over", zegt ze. "Ik kom deze meiden nu niet alleen in de competi tie tegen, maar ook in de K3 toernooi en, dus dan vraag ik me af of ik van ze kan winnen." Julie won de halve finale in de categorie meisjes t/m 14 jaar met 6-3 en 6-0 van Noor Cuijpers. Het was een wedstrijd met weinig verras singen en een duidelijk overwicht. De finale speelde ze tegen Dyonne Ameri ca. De eerste set ging gelijk op. Bij een stand van 4-4 nam Julie het initiatief en daarmee haalde ze de eerste set binnen (6-4). In de tweede set kwam ze al snel op 4-1 en na een hele lange game op 5-1. Uiteindelijk won ze de tweede set met 6-2. Julie: "Dyonne begon heel aanvallend te spelen, dus ik moest in de verdediging. Later lukte het me beter om zelf aan te vallen, en met goed resultaat." SVOC'01 B2 is afgelopen seizoen voetbalkampioen geworden. Op de foto staand van links naar rechts: Stan Vullings, Martijn Strijbos, Willem Lem- men, Bart Classens, Mike Classens, Bram Stiphout, Dirk Fleurkens, Joep Willems, Maikel Sommers. Knielend: Fons Classens, Tum Versleijen, Fred Peters, Jeroen Janssen en Joep Cuij- pers. van den

Peel en Maas | 2009 | | pagina 22