I A Canvas bij OJC Jera'70 Optreden Confetti succesvol IHB S S PEEL EN MAAS Donderdag 4 juni 2009 - Pagina 20 Tommie Christiaan en Nathalie van Gent hoofdrolspelers High School Musical Een voorproefje zagen we al op televisie tijdens het Musical Awards Gala en de Uitmarkt. Stoere basketbaljongens drib belden over het toneel, terwijl ze met andere 'schoolkids' beroemde hits uit de film zon gen. En dat allemaal na slechts een paar dagen repeteren... Maak kennis met hoofdrol spelers van de nieuwe Neder landse High School Musical: Tommie Christiaan en Natha lie van Gent. Jullie eerste optredens gin gen meteen waanzinnig goed? Tommie: Ja, en dat terwijl het Nederlandse script nog niet eens binnen was. We zijn inmiddels begonnen met zanglessen om aan de songs te werken, maar de dans en toneelrepetities beginnen offi cieel pas in december. Nathalie: Tommie en ik hebben elkaar voor het eerst ontmoet tij dens de audities. Het klikte met een al heel goed tussen Tommie, mij en de cast waardoor de optre dens erg leuk waren om te doen. High School Musical gaat over opgroeien. Wat voor jeugd hadden jullie zelf? Nathalie: Een gezellige jeugd in Veghel, een echt Brabants dorp. Uitdrukkingen zoals Vet Cool! en rages zoals Flippo's kwamen bij ons veel later in de mode dan in de rest van Nederland. Natuurlijk zat ik bij de dansmariekes, want dan kon ik met carnaval dansen samen met de knappe jongens in het dorp. Ik was ook eigenwijs en wilde perse viool spelen, omdat iedereen dat zo moeilijk vond. Maar het klonk nergens naar, ik had totaal geen discipline. Het gekke is dat toen ik mijn passie later in het theater vond, mijn discipline als een paddenstoel uit de grond tevoorschijn schoot! Als elfjarige al speelde ik Annie in de Musical Annie. Ik deed de première, cd-opnames, gaf inter views en ging bij tv-programma's op bezoek. In de brugklas vond men het wel stoer. Ik had zelfs een leraar die zo trots was, dat hij de hele school vol posters van mij had gehangen. Een beetje voor schut voelde ik me toen. Tommie: Mijn jeugd speelde zich af in Alkmaar. Nathalie en ik zijn allebei 22 jaar, maar in Alk maar waren wij veel meer 'bij' met de laatste mode en trends. Ik gebruikte ook wel straattaal zoals: Vet! Vet tof! Nog steeds betrap ik mezelf erop dat ik vaak Vet! zeg. Mijn kinderen zeggen later waar schijnlijk: "Pap, dat is zo oud en afgezaagd!" Volgens mij is het wel anders om in een echte grote stad zoals Amsterdam op te groeien. Daar maak je in het dagelijks leven meer heftige dingen mee dan in de eenvoudige provincie. Toch vind ik het fijn dat we in zo 'n kindvriendelijke omgeving woon den. Ik kon gewoon op straat of in het bos spelen, zonder dat mijn moeder bezorgd werd. Nathalie: Je ouders zijn belang rijk in je jeugd. Ik heb veel geluk gehad met de mijne. Ze brachten me altijd overal naartoe. Als je ouders achter je staan, dan durf je meer. En hoe ging het op de mid delbare school? Tommie: Ik was een druk man netje, maar niet vervelend. Hoog uit een beetje gemakzuchtig als Nathalie van Gent en Tommie Christiaan het op leren aankwam. Ik heb de Havo gedaan met het profiel Natuur en Techniek en zelfs een extra vak Economie. Toen had ik nog de illusie dat ik piloot wilde worden. Ondertussen was ik altijd met zingen en dansen bezig. Dat is me met de paplepel ingegoten. Mijn moeder heeft een eigen bal letschool, die ze samen met mijn vader heeft opgericht.Tijdens mijn middelbare schooltijd regisseerde ze amateurmusicals en uiteraard deed ik mee! Toen had ik nog nooit dans- of zangles gevolgd. Ik deed in het begin maar wat, maar mijn rollen werden steeds groter. Niet raar natuurlijk, voor iemand die als vierjarig jongetje al tussen de balletmeisjes rondliep. Dat ik zoon van de regisseuse was, daar had niemand problemen mee. Ze behandelde mij net als iedereen en ik moest er net zo hard mijn best voor doen. Nathalie: Mijn school zat op 8 kilometer fietsafstand: het gym nasium in Heeswijk-Dinther. Ik was ook altijd creatief, maar heb ook op hoog niveau gehockeyd. Daarin lijken Tommie en ik spre kend op elkaar, want hij heeft heel fanatiek gehonkbald. Allebei zijn we creatief én sportief, dus niet zo simpel in een groepje te plaatsen. Zelf liep ik vaak op en neer tus sen de verschillende groepjes op school. Lijken jullie op de karakters van Troy en Gabriëlla? Nathalie: Ik deel Gabriëlla's drang naar het creatieve en ik was net als zij een studiebol op het gymnasium. Maar ik was tegelijk een zelfverzekerd meisje. Gabri- ella is verlegen, dat herken ik niet. Ik was altijd druk met mijn pas sies. De auditie voor Annie heb ik zelf uit de krant geknipt, toen ik 11 jaar was. Ik plakte er zo 'n geel briefje op met een boodschap voor mijn moeder: waarom ik zo graag Annie wilde zijn. Mijn moe der heeft dat opgestuurd met als gevolg dat ik uiteindelijk de rol kreeg. Op latere leeftijd begon ik te twijfelen of ik van theater mijn beroep wilde maken. Ik stortte me op andere hobby's zoals hockey, en liep met vragen rond zoals "Is theater echt wat ik wil? Durf ik de onzekerheid van het theatervak aan?" Dus wilde ik eerst volwas sen worden en een wetenschap pelijke studie volgen. Oh, wat heb ik het zingen en dansen gemist tijdens die studie. Gelukkig ben ik er altijd naast blijven zingen op bruiloften en feestjes, en deed ik af en toe audities. Nu valt alles weer op zijn plaats in het theater. Mijn motto is daarom: een door zetter wint altijd. Tommie: Ik heb 14 jaar lang fanatiek aan honkbal gedaan, maar kon dat niet meer combineren met theater. Eigenlijk was ik een populair buitenbeentje. Ik was op de Havo anders dan mijn klas genoten, want in mijn typische 'studiebollen' profiel (Natuur en Techniek) had ik als enige Econo mie als extra vak. En op de Crea- avonden op school zong ik altijd weer een nieuw liedje. In mijn Havo examenjaar deed ik zelfs mee aan Idols! Dat jaar won Boris de finale, maar het was leuk om te doen en gelukkig haalde ik mijn examen ook nog eens. Net als Troy in High School Musical was ik een sportfanaat die wilde zin gen en dansen. Ik koos voor het theater en besloot na de Havo als zeventienjarige naar Amsterdam te gaan voor een dansopleiding. Wat begon als hobby is uitgegroeid tot mijn grootste passie. Waren er bij jullie op school populaire kids? Nathalie: Voor buitenstaanders was het gymnasium een school vol nerds, maar grappig genoeg was daarbinnen een eigen ver deling tussen studiebollen en populaire groepjes. Maar er werd weinig gepest en mensen accep teerden wie je was. Je werd in je waarde gelaten. Ik was wel ver liefd op een jongen uit een klas hoger, die ik heel stoer vond. Hij was sportief, populair en heette Thomas. Mijn eerste zoen kreeg ik van hem op de fiets. Toen was ik 14 jaar en vond het vreselijk span nend! We hebben een jaar verke ring gehad. Tommie: Mensen in hokjes plaat sen, daar hou ik niet van. Ik keek nooit neer op iemand. Natuurlijk had je onder anderen de sport- meiden, de skaters, de alto's en de rockers, maar ik ging met iedereen om. Toch was er op mijn school één heel populaire groep, waar ook ik tegenop keek. Dat waren de jongens die voetbalden bij AZ. Mijn school combineerde sport en school, dus ze zaten er allemaal op. In de pauze kregen ze alle aan dacht. Dan vroeg ik me af 'Hoe zou het zijn om zo populair te zijn?' De rol van Troy geeft me ant woord daarop, want als je zo 'n rol speelt, beleef je het ook echt. Troy is een sportheld en iedereen wil zijn vriend zijn. Trouwens, ik ben benieuwd of ik dat straks buiten het toneel ga merken. High School Musical is echt een begrip en we zullen veel aandacht krijgen. Alle kinderen tussen de 6 en 14 jaar kennen Troy en Gabriëlla en straks zijn wij dat in Nederland. Is er verschil tussen Neder landse en Amerikaanse scho len? Nathalie: Ook hier kijk je op tegen mensen van een klas hoger, maar in Amerika overdrijven ze dat meer. Tommie: Daar ben je of cheer leader, of muzikant of sporter en gaat het meer om status, hier in Nederland hebben we dat niet zo strikt gescheiden. Heel verschil lend zijn ook de kantines: patat en hamburgers vind je niet gauw op Nederlandse scholen, gelukkig. Tot slot nog iets dat jullie kwijt willen? Tommie: Kinderen kunnen niet in hun eentje naar het theater, dus neem je ouders of opa en oma mee. Die zullen absoluut net zo genieten. De musical reist ook nog eens rond en komt naar iedereen toe in de theaters. Nathalie: Disney blijft leuk voor alle leeftijden. Ik ben opgegroeid met films als De Kleine Zeemeer min en Jungle Book. Toen ik me eigenlijk te oud voelde voor teken films, keek ik stiekem met mijn oppaskinderen mee. En nu de film High School Musical een enorme hit was, is het verhaal live beleven als publiek alleen nog maar groot ser. Tommie en ik gaan met volle teugen genieten van deze bijzon dere kans en alle nieuwe indruk ken. Iets wat we beiden graag wil den, is ons gelukt! Tommie: De boodschap in de musical is 'doe wat je gevoel je zegt'. Ook al ben je bang dat ande ren het er niet mee eens zijn, het gaat erom dat jij er gelukkig van wordt. Voor alle kinderen in de wereld geldt hetzelfde als voor Troy en Gabriëlla: voel je vrij om je eigen passie te volgen en zet door. Met Peel en Maas voordelig naar musical in Venray Op dinsdag 16 en woens dag 17 juni is in Schouwburg Venray drie keer High School Musical te zien. Voor de voor stelling op woensdag 17 juni om 15.00 uur heeft Nieuwsblad Peel en Maas voordelig kaarten weten te bemachtigen voor de beste plaatsen in de schouw burg. De kaarten voor die voorstelling kosten slechts 25 euro en zijn te reserveren bij het theater onder vermelding van Peel en Maas. Schouwburg Venray is telefonisch bereik baar via 0478-530999. Disney's High School Musi cal vertelt het verhaal over twee middelbare scholieren. Troy, de populaire sterspeler van het bas ketbalteam, en Gabriëlla, een ver legen studiebol die nieuw is op school. Zij komen erachter dat ze een verborgen passie voor zingen delen. Als ze samen auditie doen voor de hoofdrol in de schoolmu- sical, zet dit de middelbare school East High op zijn kop en gaan hun medeleerlingen zich ermee bemoeien. In een poging de vaste groepjes op school te handhaven maken de 'jocks' (sportfanaten) en de 'brainiacs' (studiebollen) en zelfs de vaste leden van de toneel club, allerlei plannen om het paar uit elkaar te houden zodat ze niet samen kunnen optreden. Maar tegen de verwachtingen in gaan Als lezer van Peel en Maas kunt u nu extra voordelig naar de fan tastische musical High School Musical de twee hun droom - en elkaar - toch achterna en weten zo de andere leerlingen te inspireren om hun eigen verrassende, verbor gen talenten te laten zien. Op 20 januari 2006 werd de spe ciaal voor tv gemaakte film High School Musical uitgezonden op het Disney Channel in de Verenig de Staten waarna een ongekend succes volgde. Vraag eens rond bij kennissen met kinderen, zij zullen het vaststellen; High School Musi cal is een hit bij een hele grote doelgroep. Door het grote succes van High School Musical werd er binnen de kortste tijd een tweede deel opgenomen en op 9 decem ber 2O08 ging in Nederland de bioscoopfilm High School Musical 3 in première. Twee jaar geleden werd High School Musical voor het eerst uitgezonden op Jetix dat gelijk opmerkte dat de kijkcijfers hoog boven hun marktaandeel uit stegen. Vanaf 10 januari 2009 wordt de succesvolle film Disney's High School Musical tot leven gebracht en is deze als grote reizende musi cal te zien in de Nederlandse theaters. De Nederlandse thea- terproductie is gebaseerd op de gelijknamige film die inmiddels is uitgegroeid tot een absolute wereldhit. High School Musical is een eigentijdse musical voor het hele gezin en vertelt het verhaal van twee middelbare scholieren, die auditie doen voor de hoofdrol in de schoolmusical. High School Musical wordt in het Neder lands gesproken en de populair ste liedjes worden in het Engels gezongen. In de musical zie je de stoerste dansers en zangers van Nederland en een spectaculaire live-band. High School Musical was voor het eerst in het theater te zien in Amerika. Nadat High School Musi cal - Live on Stage! in augustus 2007 in première is gegaan in Chi cago, heeft de musical een grote schare fans achter zich gekregen. De theaters in Boston, Toronto en Los Angelos waren geheel uitverkocht. Voor eind 2008 zal High School Musical in 42 steden in Amerika te zien zijn. Op dit moment is High School Musical ook als reizende musical te zien in Engeland en Spanje. In beide lan den worden verkooprecords ver broken en speelt de voorstelling voor uitverkochte zalen. Get'cha head in the game en laat je hoofd op hol brengen door Disney's High School Musical. De twintigjarige Anne Kunen uit Geijsteren, net van de Kunstacademie Arnhem, heeft kunstenares Mieke van Uden geïnspireerd voor het maken van een wel heel bij zonder kunstwerk. Mieke gaat bij gelegenheid van de grote tiende Kunstmanifes tatie Geijsteren, volgend jaar zomer, vijftig dezelfde kera mische beelden maken. Naar idee van Anne Kunen krij gen alle vijftig (inter)nationale exposanten van deze manifestatie een half jaar voor de happening het beeld van de Geijsteren kun stenares. De vraag aan alle expo santen is om dit beeld naar hun eigen idee te bewerken of aan te kleden. Al deze vijftig bijzondere kunstwerken worden tijdens de kunstmanifestatie tentoongesteld onder de naam Mieke van Uden and Friends. Het idee is ontstaan tijdens de afgelopen weekend gehouden Pinksterexpositie in galerie KerAmieke in Geijsteren. Op verzoek van Mieke had Anne, die bij haar in de straat woont, twee van de beelden van Van Uden geverfd met zwart en witte vierkantjes. Onder de naam Cou ture en bloc Blanc en Noir ston den ze tentoongesteld én werden ze verkocht. Dat succes was voor Anne Kunen en Mieke van Uden met de door Anne bewerkte beelden van Mieke. Anne Kunen de inspiratie om haar dorpsgenote het bijzonder kunstproject voor te leggen. "De ene kunsthappening is nog niet voorbij en er zijn alweer nieuwe ideeën voor de volgende manifes tatie. Maar ik vind het een gewel dig idee van Anne en werk daar graag aan mee", aldus Mieke van Uden. De Pinksterexpositie afgelo pen weekend met zes kunstenaars en sfeervolle muziek werd weer druk bezocht. De komende twee weekenden exposeren de kunste naars overigens nog in de galerie en beeldentuin van KerAmieke te Geijsteren, zaterdag en zondag tel kens van 11.00 tot 18.00 uur. Muzikale zondag Op de Servaashof in Venray vindt zondag 7 juni van 14.30 tot 16.30 uur een muzikale middag plaats met een optreden van het Diashantlappenkoor uit Venlo. Het koor is in 2007 opgericht en telt zo'n 35 leden. Een dirigent en twee accordeonisten begelei den het geheel. Op het repertoire staan dialect, shanty-zeemanslie- deren en smartlappen. Vandaar de naam Diashantlappenkoor. Op de playlist staan onder andere Sierra Madre, Tulpen uit Amsterdam, Goodbye my lover Goodbye, See- mann deine heimat ist das Meer, 't Kapelke, Daar in dat kleine café aan de Haven, Wie schoen os Lim burg Is en De Postkoets. Belang stellenden zijn van harte welkom in restaurant Le Tambourin op de Servaashof aan de Stationsweg in Venray. De organisatie is in han den van het Activiteiten Centrum en restaurant Le Tambourin van de GGZ Noord- en Midden-Limburg. Nieuwe koning gilde Holthees Bij het Onze Lieve Vrouwe Gilde in Holthees is gestreden om het koningschap. Dit jaar moch ten voor het vierde jaar ook de gildezusters meestrijden om het koningschap. Gildezuster Hanri- ette Pingen heeft haar titel van vorig jaar verdedigd. Het was Jac queline Pingen die na 187 scho ten met het verlossende schot de vogel naar beneden bracht. Het is voor Jacqueline Pingen de tweede keer dat zij koning van het gilde is geworden. Haar prins is Willy Pingen. Ze mag zich nu een jaar lang koning noemen. Verder is ze penningmeester van het gilde en actief bij de drumband. De nieu we jeugdkoningin is Loes Pingen die met 83 schoten de vogel naar beneden bracht. De Locht In streekmuseum De Locht in Melderslo is op zondag 7 juni een valkenier te gast. Hij brengt diver se roofvogels mee waarbij onder meer wordt gedemonstreerd hoe deze vogels hun aas ophalen. Uiteraard wordt er ook een toe lichting gegeven op de levens wijze van deze vogels en over hun inzetbaarheid, niet alleen bij de jacht maar ook bijvoorbeeld als vogelverschrikkers bij boomgaar den. Verder is er een demonstra tie likeur maken en koor Venlona zorgt voor muzikale omlijsting. Het museum is alle dagen open van 11.00 tot 17.00 uur. Groepen kunnen, na afspraak, ook op ande re tijden terecht. De speciale acti viteiten op zondag beginnen om 14.00 uur. Zie ook www.delocht. nl. De rock-'n-lolband Canvas staat op zaterdag 6 juni op de planken van OJC Jera'70 in Ysselsteyn. Canvas is een band met een hoog feestgehalte. Het publiek wordt meegenomen van de Amsterdam se Sjonnies tot aan het Limburgse Rowwen HËze en van Het Goede Doel naar de Band Zonder Banaan. Gevarieerd, verrassend, humor en feest zijn de kernwoorden die een optreden van Canvas het beste kenmerken. De formatie vond zijn oorsprong ergens in 2006 tijdens een lokaal muziekevene ment waar verschillende lokale muzikanten aan meewerkten. Voor deze gelegenheid werden er twee nummers van Rowwen Heze ingestudeerd en op deze avond ten gehore gebracht. De reactie van het publiek deed naar meer smaken en enkele weken later werd dan ook het idee geop perd om eens te kijken of deze gelegenheidsformatie wat meer gestalte gegeven kon worden. De vijfkoppige formatie had hier wel oren naar en al snel stonden er een aantal nummers op papier om mee aan de slag te gaan. De bezet ting van de gelegenheidsformatie van toen bestaat tot op de dag van vandaag uit Marcel Timmermans (zang), Mike Hofkens (basgitaar), Bas van Oort, (drums), Mark de Hart (gitaar/zang) en Heino Oome (accordeon/toetsen). Jera is deze avond open vanaf 20.00 uur. Expositie Johan Jeuken in 't Freulekeshuus Ter gelegenheid van zijn honderdste geboortejaar organiseert museum 't Freu- lekeshuus een grote over zichtstentoonstelling van de schilderijen en tekeningen van de naïeve schilder Johan Jeuken (1909-1982). In een serie artikelen de kijk van Jeu ken op zijn eigen werken. Sulky draverijen. Johan Jeuken, de schilder van dit werk, aan het woord: De ruiterfeesten op het sportveld aan de Leunseweg heb ik nooit gemist en het sulkydraven was een van mijn favoriete num mers. Het was voor mij onbegrij pelijk dat die fragiele fietswielen dit geweld konden verdragen, al zakte er ook wel eens een in elkaar. Vooral de paarden maak ten een diepe indruk op mij. Hun kracht en sierlijkheid vond ik fan tastisch. Ter gelegenheid van zijn hon derdste geboortejaar organiseert museum 't Freulekeshuus een grote overzichtstentoonstelling van de schilderijen en tekenin- mm 1- gen van de naïeve schilder Johan Jeuken (1909-1982). Hij was van oorsprong kleermaker en begon pas op latere leeftijd het Venray Close Harmony Group Confetti heeft een optreden verzorgd in ver pleeghuis St. Jozefsheil in Bakel. Met dit optreden heeft Confetti haar belofte ingelost om jaarlijks een tweetal gratis concerten te verzorgen in verpleeg- en verzorgingstehuizen. Zowel toehoorders als koorleden genoten van de muziek die ten gehore gebracht werd. Deze keer trad Confetti onder leiding van Gertie Creemers in haar nieuwe samenstel ling op. Een aantal nieuwe leden hadden hun opwachting gemaakt bij dit optreden in Bakel. Confetti kan nog steeds mannenstemmen gebrui ken. Meer informatie staat op www.confetti-venray.nl. uit zijn jeugd te schilderen. Ven- ray zoals hij het zich herinnerde in zijn atelier aan de rand van het Vondelpark in Amsterdam. Vele gebeurtenissen uit Venray en de kerkdorpen passeren in kleurige optocht de revue. Het jaarlijkse carnaval, de kermis, de komst van de koningin, de wekelijkse vee markt, spelende kinderen en de paardentram naar het station in Oostrum. Johan Jeuken (1909-1982), Een Venrayse plezierschilder, t/m 30 augustus 2009, museum 't Freu- lekeshuus, Eindstraat 8, 5801 CR Venray, 0478 - 583880, Openings tijden: woensdag, zaterdag en zon dag van 14.00 tot 17.00 uur. info@museumvenray.nl www.museumvenray.nl "We gaan met volle teugen genieten" High School Musical Kunst Cultuur Scholiere inspireert kunstenares Sulky draverijen JW ui? II

Peel en Maas | 2009 | | pagina 20