Gemeente Venray Schouwburg niet 'zomaar' gesloopt Vergunning voor reclame Extra open textiel Hulpverlening bij tijdelijk huisverbod Gehandicaptenplatform organiseert workshops Dag van het Odapark ook dit jaar groot succes Kijk ook op www.venray.nl voor rij- en reisdocumenten Op bezoek bij De Walnoot Inzameling PEEL EN MAAS Donderdag 4 juni 2009 - Pagina 17 Gemeentehuis Openingstijden Nu de werkzaamheden van het project Centrum op de schop elkaar in rap tempo opvolgen, passen veel pandeigenaren en ondernemers hun reclame-uitingen aan. Dit gebeurt regelmatig zonder overleg en vergunning en dat is niet de goede manier. In sommige gevallen moeten ondernemers reclame-uitingen, die zonder vergunning zijn geplaatst, achteraf alsnog aanpassen. Of volgen er andere vervelende consequenties. Dat kost extra tijd en geld en daarbij is niemand gebaat. Graag wil de gemeente Venray eigenaren van panden en ondernemers op hun verantwoordelijkheid wijzen. Heeft u plannen, die betrekking hebben op aanpassing van uw pand of reclame? Neem dan even contact op met de gemeente voor advies en ondersteuning. Meer informatie over het vastgestelde reclamebeleid kunt u vinden op www.venray.nl. U kunt ook telefonisch contact opnemen met de afdeling Publieksdiensten (0478) 52 33 33. Venray, focus op mensen Raadhuisstraat 1, 5801 MB Venray Postbus 500, 5800 AM Venray Telefoon (0478) 52 33 33 Fax (0478) 52 32 22 E-mail gemeente@venray.nl Internet www.venray.nl Publieksdiensten Maandag van 12.00 tot 20.00 uur, dinsdag t/m vrijdag van 9.00 tot 13.00 uur. Telefonisch bereikbaar: maandag t/m donderdag van 8.30 tot 17.00 uur en vrijdag van 8.30 tot 13.00 uur. Gemeentearchief Alarm Dinsdag t/m donderdag van 9.00 tot 17.00 uur. Centraal alarmnummer 112 Informatiecentrum Hulpaanvraag geen spoed politie 0900 - 88 44 Maandag van 12.00 tot 20.00 uur, Hulpaanvraag geen spoed brandweer 077 - 356 56 56 dinsdag t/m donderdag van 9.00 tot 17.00 uur en vrijdag van 9.00 tot 13.00 uur. Week 23 De gemeente Venray en meer dere hulpinstanties hebben een overeenkomst ondertekend voor directe hulpverlening voor gezinnen die te maken hebben met een tijdelijk huisverbod. De betrokken hulpinstanties zijn Synthese, GGZ Noord- en Mid den-Limburg, Bureau Jeugdzorg en De Rooyse Wissel. Sinds 1 januari 2009 geldt de Wet tijdelijk huisverbod. Door die wet kan de burgemeester na (dreigend) huiselijk geweld een huisverbod opleggen aan een gezinslid. Het huisverbod biedt mogelijkheden om escalatie in een noodsituatie te voorkomen en hulp te bieden. Afspraken Een huisverbod alleen is niet vol doende, vindt de gemeente. Volgens wethouder Twan Jansen is een huisverbod, zonder direct daaropvol gende hulpverlening aan alle betrok kenen, een gemiste kans. Daarom zijn door de instanties de volgende afspraken overeengekomen: - Binnen één uur na een opgelegd huisverbod leggen hulpverleners contact met de gezinsleden - Binnen 24 uur krijgt het getroffen gezin hulp en begeleiding - Rond de achtste dag geven de hulpverleners een gezamenlijk advies aan de burgemeester; verlenging of intrekking van het huisverbod. Voor veel betrokken hulpinstanties is dit een nieuwe werkwijze. Daarom is draagvlak bij alle betrokken organisaties een voorwaarde voor deze gezamenlijke en snelle aanpak. De schouwburg op het St. Annaterrein wordt gesloopt. Tijdens de raadsvergadering van 12 mei werd dit, met het goedkeuren van het Globaal Stedenbouwkundig Plan (GSP), in meerderheid door de gemeenteraad besloten. In deze blauwdruk van het toekomstige St. Annaterrein is geen ruimte voor de schouwburg en het aangrenzende restaurant. "We hebben gekozen voor natuur en kwaliteit van wonen, en daar past de schouwburg met zijn publieke karakter niet in", aldus Hans Teunissen, wethouder Planologie en Algemene Zaken. Een duidelijke keuze, maar ook een die niet altijd wordt begrepen. Teunissen licht de keuze nader toe. Kwaliteit van wonen als uitgangspunt "Wat ik belangrijk vind om te benadrukken, is dat we de schouwburg niet 'zomaar' gaan slopen. Het GSP geeft ook duidelijk aan, hoe de keuze tot stand is gekomen." Het GSP is een structuurvisie op de toekomst van het St. Annaterrein. Het prachtige stadspark en zijn karakteristieke gebouwen zijn eigendom van GGZ Noord- en Midden-Limburg (GGZ NML). Door concentratie van GGZ-activiteiten op het St. Servaasterrein heeft St. Anna enkele jaren geleden een nieuwe (toekomstige) bestemming gekregen. Nadat eerdere plannen tegengehouden werden, ligt er nu een plan dat door GGZ NML en de gemeente Venray gedragen wordt. In de nieuwe visie staat 'kwaliteit van wonen' centraal, waarbij zoveel mogelijk het speciale karakter van het St. Annaterrein behouden blijft. "In een eerder plan was sprake van een doorgaande weg vanaf de Overloonseweg naar de Westsingel. In het nieuwe plan hebben we ervoor gekozen het noordelijke deel van het St. Annaterrein te scheiden van het Anna-ensemble (het gebied rondom het voormalige hoofdgebouw). Die scheiding wordt gerealiseerd door een natuurlijk stiltegebied. Op die manier ontwikkel je meerdere 'woonenclaves' met een kwalitatief hoogwaardig woongenot." Het oostelijke deel van het terrein blijft onbebouwd, mede vanwege de daar aanwezige dassenburcht. Ook hier is de keuze bepaald door de visie op woongenot en natuur. Daarnaast blijven ook de westelijk gelegen stuifduinen onaangetast. "Het grote plaatje dat zich dan aftekent, kenmerkt zich door een sterke aanwezigheid van rust en natuur. Deze kenmerken zullen het wonen op het St. Annaterrein tot een hoogwaardige beleving maken." Alles gewikt en gewogen De nadruk op de kwaliteit van wonen betekent dat er voor de schouwburg geen plaats meer is. Wethouder Teunissen erkent de emotionele waarde van de schouwburg, maar zegt tegelijk dat een andere oplossing niet mogelijk is. "De schouwburg ligt middenin de toekomstige woonenclave. Gezien de voorziene publieke activiteiten in de schouwburg zou dat betekenen dat er ook veel verkeer over het St. Annaterrein komt. Zo'n ontwikkeling staat natuurlijk haaks op onze eisen aan de kwaliteit van wonen." Andere oplossingen waren niet mogelijk? "Natuurlijk hebben we gekeken naar mogelijkheden om de schouwburg en zijn beoogde functie te bewaren. Het verkeersprobleem bleef echter het struikelblok. Ontsluiting vanaf de Overloonseweg is geen optie vanwege het stiltegebied; het verkeer door het Anna-ensemble leiden is niet bevorderlijk voor de leefbaarheid van hen die daar gaan wonen. Kortom, er zijn kortweg geen oplossingen voor. Sommige partijen opperden om dan maar een parkeerterrein aan de buitenrand van het terrein aan te leggen, maar in de praktijk zal dit tóch leiden tot verkeersdrukte." Uiteindelijk is het Globaal Stedenbouwkundig Plan in meerderheid door de gemeenteraad goedgekeurd en kan GGZ NML concreet starten met de verkoop van het St. Annaterrein. "De gemeente Venray is zelf één van de bieders. Als eventuele eigenaar kan de gemeente Venray sterker sturen op naleving van het GSP. Wat mensen niet moeten vergeten is dat het GSP niet vrijblijvend is maar een structuurvisie. Ook indien het terrein aan een derde wordt verkocht, dan zal deze zich aan de uitgangspunten moeten houden." De komende maanden zullen meer duidelijkheid verschaffen over de toekomstige eigenaar en dus ook over de (gefaseerde) ontwikkeling van het St. Annaterrein. Gelijke kansen voor mensen met een beperking. Om dit doel een extra impuls te geven organiseert het Gehandicapten Platform Venray (GPV) in juni twee workshops. Het GPV wil tijdens die twee bijeenkomsten werkmethode Agenda 22 extra onder de aandacht brengen en hoopt dat Agenda 22 bij de gemeenteraadsverkiezingen in 2010 op de partijprogramma's zal staan. Agenda 22 is een initiatief van de Verenigde Naties en moet leiden tot gelijke kansen voor mensen met een beperking. Zo wordt bijvoorbeeld geadviseerd dat beleidsvoerders bij de inrichting van de maatschappij vooraf al rekening houden met mensen met een beperking. Dit wordt 'inclusief beleid' genoemd en is een verandering ten opzichte van de huidige werkwijze. Het GPV organiseert twee verschillende avonden; één op 11 juni voor de Afgelopen pinksterzondag vond voor de vijfde keer de Dag van het Park plaats. In Venray bezochten zo'n 4500 mensen het Odapark, dat bol stond van de activiteiten. Mede dankzij de circa 150 vrij willigers en het prachtige weer was het een geweldige dag in het Odapark. 'Spring in het Park', het thema van dit jaar, was tweeledig. De Engelse vertaling van spring is voorjaar. Juist in het voorjaar worden parken veel gebruikt om mensen te ontmoeten, te genieten van het groen en een mooie wandeling te maken. 'Spring in het Park' is ook: lekker actief zijn in de buitenlucht. Op drie gecre- eerde themapleinen vroegen talloze organisaties in hun stands aandacht voor 'natuur en avontuur', 'actie en beweging' en 'informatie'. De Dag van het Park is een dag om aandacht te vragen voor het binnen stedelijk groen en wordt landelijk jaarlijks op de laatste zondag in mei gehouden. De Dag van het Park heeft zijn oorsprong in België en bestaat sinds vijf jaar in Nederland. politieke partijen, gemeenteraad en medewerkers van de gemeente Venray (aanvang 19.00 uur). En één op 18 juni voor zoveel mogelijk belangengroeperingen in de gemeente Venray (aanvang 13.30 uur). De bijeenkomsten worden gehouden in het Centrum voor Senioren De Kemphaan, Kennedyplein 1 te Venray. Opgave voor deelneming kan telefonisch, (0478) 58 26 76, of per e-mail jac.haegens@home.nl. Het gemeentehuis is op woensdagmiddag van 14.00 tot 16.30 uur extra open voor het aanvragen en ophalen van rij- en reisdocumenten. Deze extra openstelling geldt tot en met 24 juni. Voor het aanvragen van deze documenten moet u eerst een afspraak maken. Bel daarvoor met de afdeling Publieksdiensten. U hoeft geen afspraak te maken als u een document kunt afhalen. Het aanvragen en ophalen van rij- en reisdocumenten blijft natuurlijk ook zonder afspraak mogelijk tijdens de gebruikelijke openingstijden: op maandag van 12.00 tot 20.00 uur en van dinsdag tot en met vrijdag van 9.00 tot 13.00 uur. Op initiatief van wethouder Hans Teunissen bezochten de burgemeester en wethouders op 26 mei Camping De Walnoot aan de Koepas in Oirlo. Zij werden ontvangen door de eigenaren, echtpaar Van Heumen. Erik en Inge van Heumen namen de camping in 2005 over. Sindsdien richten zij zich op twee hoofdactivi teiten: recreatie in een groeps- accommodatie en daarnaast de huisvesting van buitenlandse werk nemers. In de groepsaccommodatie ontvangt De Walnoot elk weekend groepen tot maximaal dertig perso nen; families, vriendengroepen, schoolkinderen en reünisten die wil len recreëren in Venray en omstre ken. Omdat de vraag naar groeps- accommodaties groot is, wil het echtpaar Van Heumen dit onderdeel van hun bedrijf verder ontwikkelen. Goed voorbeeld In mooie nieuwe houten chalets biedt De Walnoot ook verblijfs mogelijkheden voor ongeveer honderd buitenlandse werknemers. Sommigen verblijven er tijdelijk en stromen door naar een definitieve huisvesting in de buurt van het bedrijf waar ze werken. Anderen blijven voor korte tijd, sparen van hun loon en gaan terug naar hun land van herkomst. "Opvang van buitenlandse werknemers komt vaak negatief in het nieuws. De aanpak op De Walnoot is een goed voorbeeld van hoe het óók kan. Goed beheer, 24-uurszorg en een vast aanspreekpunt voor gasten én omwonenden is zeer effectief als het gaat om het beperken van overlast", aldus Hans Teunissen. "Hier kunnen anderen van leren. Ook voor de ge meente zie ik uitdagingen". Na een rondleiding over het terrein ging het college weer huiswaarts. Op woensdag 10 juni zamelt De Cirkel oude kleding en textiel huis aan huis in. U kunt uw textiel ook gratis inleveren bij het milieustation, bij acties van de scholen of bij de Winkel van Sinkel, Bontekoestraat 2 in Venray. rnldrlfsn"^'

Peel en Maas | 2009 | | pagina 17