Toon Kortooms middelpunt bruiloft Marco en Marieke J 'Ik schrijf over dingen die iedereen bezighoudt' 'De Helling is onhaalbaar' Nieuwe plek voor St. Goar Verbetering verkeersveiligheid weg Maashees - Wanssum Service rubriek ijAj Gunhoek ook voor uw tuin PEEL EN MAAS Donderdag 4 juni 2009 - Pagina 11 Dankzij de hobby van vader Jan Koppes uit Meerlo werden zijn dochter Marieke (26) en Marco Keursten (31) uit Tien- ray vrijdag wel op een heel bijzondere wijze verrast. Want het eerste deel van deze heuge lijke dag stond in het teken van Toon Kortooms. Inderdaad, de wereldberoemde schrijver in de Benelux van klassiekers als Beekman en Beekman, Help de dokter verzuipt en Mijn kin deren eten turf en vele andere Peelromans. Koppes is een grote fan van de in Griendtsveen opgegroeide Kortooms die tien jaar geleden overleed en in dit Horster kerk dorp is begraven. Jan verzamelt al zijn boeken en heeft inmiddels een hele verzameling aangelegd. Op zijn vele speurtochten naar Kortooms boeken kwam het Marieke en Marco in een van de oldtimers en daarachter de Renault van Toon Kortooms met als passagiers Jan en Tiny Koppes. Meerlose echtpaar Jan en Tiny in contact met collega-verzamelaar Nici van Tienen uit het Brabantse Mill. Deze gezellige Brabander ver zamelt niet alleen Kortooms boe ken, hij is ook verzot op oldtimers en in het bijzonder oude Renaul- tjes. En wat wil nu het toeval? Van Tienen wist de oude Renault 4CV uit 1957 van Toon Kortooms aan te schaffen. Een juweeltje! Jan en Nici kennen elkaar door en door vanwege de Toon Kortooms-hobby en toen de bruiloft van Marieke en Marco ter sprake kwam, waren Nici en zijn vrouw Miriam zo enthousiast dat ze besloten samen met hun dochter Chareti met drie oldtimer Renault -waaronder de Kortooms gezinswagen- naar Meerlo-Wanssum te komen. Een bijzondere vriendendienst. En zo gebeurde het dat vrijdagmorgen drie blinkende oldtimers voor het ouderlijk huis van Marieke in Meerlo stonden te glinsteren in de zomerse zon. Het konvooi reed eerst naar Tienray, waar Marco werd opgehaald samen met zijn ouders Hay en Nel Keursten. Vanuit Tienray ging de stoet terug naar Meerlo om de bruid op te halen en haar ouders Jan en Tiny Koppes. Onder grote belangstelling stapten bruid en bruidegom in de groene Renault en Jan Koppes en Tiny in de grijze Renault van Kortooms. Vervolgens was er nog een bijzonderheid, namelijk de trouwlocatie in De Tiendschuur bij Kasteel Well te Well. In deze schuur - die na de oorlog dienstdeed als noodkerk- trouwde op 12 juni 1946 Toon Kortooms met zijn Wellse liefde Mie Arts. Kortooms vrouw is een dorpsgenote van de ouders van Jan Koppes, die in 1953 eveneens trouwden in de noodkerk in De Tiendschuur. En nu, vele jaren later, beloofde kleindochter Marie ke eeuwig trouw aan haar liefde uit Tienray, Marco Keursten, in bijzijn van opa en oma Koppes op dezelfde plek waar Kortooms het jawoord uitsprak. "Het was echt een fantastisch dag", zegt Kort- ooms-fan en vader van de bruid Jan Koppes. "Natuurlijk stonden Marieke en Marco centraal, maar het was toch heel bijzonder dat er zoveel relaties waren met mijn schrijversidool Toon Kortooms. Wij hebben nog altijd contact met mevrouw Kortooms en haar doch ter Ingrid. Zij zullen blij verrast zijn als ze straks de foto's te zien krijgen." Singer-songwriter Huub Janssen brengt solo-cd uit Zanger, gitarist en liedjes schrijver Huub Janssen uit Wanssum brengt zijn eerste solo-cd uit: Rust. Een album met een andere muzikale invulling dan men gewend is van de zanger en liedjesschrij ver van Ondiep. De nummers van Ondiep (voor 2002 Diep Sjit) hebben veelal een feeste lijk karakter, terwijl de num mers van Rust ingaan op het dagelijkse leven van mensen, met zware thema's als afscheid en liefde. Voor Huub Janssen is Rust een persoonlijke uiting. Het staat voor het vinden van innerlijke rust. Met Ondiep had Huub Janssen hits met onder meer 'Hutje op de hei' en 'An 't water'. In september 2006 haalde Ondiep met dit laat ste nummer de tweede plek op het Mooi Limburgs Liedjes Fes tival. Diep Sjit en Ondiep brach ten elk twee albums uit. De band begon in de soos van Wanssum, in 1992. Huub Janssen vond dat de tijd rijp was voor een soloalbum. "De liedjes die er lagen, waren niet voor een band geschikt maar voor de man met zijn gitaar. Bovendien had ik allang de wens om met pro ducer/muzikant BJ Baartmans een soloproject te doen. In januari en februari hebben we in zijn studio Wild Verband de cd opgenomen. Op Rust zijn vooral rustige num mers te horen, summier inge kleurd met andere instrumenten zoals een mandoline, banjo en elektrische gitaar. Ik zie het als mijn eigen Limburgse Americana. De emotie druipt van de num mers." Op Rust zijn niet alleen Huub Janssen en BJ Baartmans te horen. Ook de maatjes van Ondiep, Frans Gielen en Rogier Rutten, leveren een bijdrage. Ver der schittert de Baarlose zangeres Sue van Rens op twee liedjes. DIALECT Huub Janssen schrijft alle lied- Huub Janssen: "De emotie druipt van de nummers: jes voor Diep Sjit en later Ondiep. Ook alle nummers op Rust zijn van zijn hand, op een cover na waar hij wel een eigen tekst op heeft geschreven. Zijn muziekstijl typeert hij als singer-songwriter. "Het liefst ben ik bezig met de creatie van muziek. Ik voel me een liedjesschrijver en -maker. Dit geeft mij de meeste voldoening." De liedjes zijn, net als de num mers van Ondiep, in het Wanssums dialect. "In het Wanssums dialect kan ik me het best uitdrukken, mijn eigen taal voelt het prettigst. Vooral de liedjes op dit album zijn vanuit de tenen geschreven. Dat ik mijn ziel op straat leg, het zij zo. Inspiratie haalt Huub Janssen uit het dagelijks leven van zichzelf en van Jan en alleman. "Ik schrijf over dingen die iedereen bezighoudt. Over afscheid, relaties, liefde, bezinning, etc. Ik word geïnspi reerd door Ryan Adams, Bruce Springsteen, Steve Earle, Johnny Cash, eigenlijk alles wat in die hoek zit is mijn ding. In Limburg vind ik Arno Adams en BJ Baart- mans te gek. En onlangs ben ik gevallen voor de stem van Sue van Rens. De eerste videoclip 'Böök nie um meej nou' is klaar. Dit is tevens de opener van de cd." Rust is reeds uit en verkrijgbaar via een aantal lokale verkoopadressen, cd- winkels en via huubj@hetnet.nl. Venrny De Hoveniers m?n-s-im Hotel Tienray dicht Het Best Western Hotel St.- Joseph in Tienray is sinds dinsdag dicht. Het huurcontract met de exploitant is stopgezet, omdat er begin juni 250 asielzoekers in het voormalige klooster zouden worden ondergebracht. De bedoe ling was dat het Centraal Orgaan opvang asielzoekers (COA) het gebouw tijdelijk, voor twee jaar, zou huren voor de opvang van vluchtelingen. Nu dat plan niet doorgaat omdat de opvang van asielzoekers volgens het college van B en W van de gemeente Meerlo-Wanssum toch niet past in het bestemmingsplan, komt het pand aan de Kloosterstraat leeg te staan. Het personeel van het café-restaurant-hotel is door de pandeigenaar ontslagen toen het huurcontract werd opgezegd. De dorpsraad van Tienray had woensdag een gesprek met de eigenaar. De insteek van dat gesprek was om samen te bekij ken wat de mogelijkheden zijn om het pand zijn horecabestemming te laten behouden. Met het sluiten van het Best Western Hotel is er namelijk geen horecagelegenheid meer in het dorp en hebben een aantal verenigingen hun clubhonk verloren. En dat is de dorpsraad - en veel inwoners van het dorp - een doorn in het oog. Tijd voor een boek? hofstraat 6 - venray Piratenfestijn in Meerlo Op zaterdag 13 juni wordt in zalencomplex 't Brugeind in Meerlo wederom een piratenfes- tijn gehouden Liefhebbers van het Nederlandstalig lied komen tijdens dit zangfeest weer aan hun trekken. Vijf regionale artiesten geven dit piratenfestijn geur en kleur. De artiesten zijn Crist Cop- pens -de zingende slager- uit Horst, Hans Coolen uit Vierlingsbeek, Judith Bruijsten en Sandra Denis- sen uit Meerlo en Twan Kleeven (Twannes), de zingende kastelein uit Meerlo. Crist en Hans zingen beiden twee sets. Een avondje livemuziek om van te smullen. Aanvang 20.30 uur tot 02.00 uur, entree 5 euro p.p. Locatie: 't Brug- eind, De Leeuwerik 33 in Meerlo, telefoonnummer: 0478 691283. Stuurgroep teleurgesteld over conclusie college Een nieuw sportpark aan De Helling in Meerlo is niet haalbaar op basis van de plan nen van de gebruikers van de sportaccommodaties De Broekberg en Bergsbos. Dit oordeelt het college van B en W van Meerlo-Wanssum na een ambtelijk advies over het onderbouwd plan De Helling van de betrokken sportvereni gingen, verenigd in de stuur groep De Helling. Deze maak te het plan op verzoek van de gemeenteraad. Het college van B en W ziet vooral grote financiële en ruim telijke bezwaren. Zo zou de gemeente Meerlo-Wanssum 60% van de kosten voor haar rekening nemen met een maximum van 1,1 miljoen euro; het plan van de sportverenigingen gaat uit van een gemeentelijke bijdrage van bijna 1,6 miljoen. In ruimtelijke zin zou de aanleg van een nieuw sportpark met een motorcross baan ook te veel indruisen tegen het beleid van andere overheden en de natuur te veel schaden. Ter voorbereiding op de gemeentelij ke herindeling per 1 januari 2010 werkt de gemeente Meerlo-Wans- sum nauw samen met haar fusie partners. Samen dragen zij er vol gens het college van B en W zorg voor dat de dienstverlening in Meerlo-Wanssum op niveau blijft, het zogenaamde project Winkel openhouden'. In dat kader heeft het college assistentie gekregen van Venrayse ambtenaren bij het opstellen van de adviesnota. In de vergadering van 13 januari dit jaar behandelde de gemeenteraad van Meerlo-Wanssum het voor stel van het college met als titel 'Locatiekeuze Sportpark Noord'. Hierin motiveerde het college zijn keuze voor de ontwikkeling van het nieuwe sportpark Noord op de locatie 't Hoogveld in Blit- terwijck. Bij amendement besloot de gemeenteraad vooralsnog te kiezen voor de locatie De Helling. Hij vroeg SV United en de andere gebruikers hiertoe met een onder bouwd plan te komen. Het plan werd opgesteld omdat met name SV United, verreweg de grootste vereniging, weigert te verhuizen naar 't Hoogveld in Blitterswijck. De stuurgroep De Helling presen teerde het onderbouwd plan op 30 maart aan de commissie Leef baarheid en Bestuur. In de raads vergadering van 6 april zegde wethouder Emonts (PvdA) toe om de haalbaarheid van het onder bouwd plan te beoordelen en de gemeenteraad in staat te stellen (aanvullende) kaders (bij) te stel len. TELEURSTELLING De stuurgroep De Helling is 'ronduit teleurgesteld', maar ver trouwt erop dat de politiek in de gemeente Meerlo-Wanssum het multifunctionele sportpark in Wanssum 'wil realiseren, borgen en de belanghebbenden niet met een kluitje in het riet stuurt'. Dat schrijft de stuurgroep als reactie op de conclusie van het college van B en W. De stuurgroep stelt nogmaals dat het multifunctio neel sportpark alleen gerealiseerd kan worden als er voldoende ruimtelijke mogelijkheden liggen, er draagvlak is om het sportpark aan De Helling te realiseren en er voldoende financiën vrijgemaakt kunnen worden. Volgens de stuur groep lijkt het college van B en W met zijn conclusie dat het plan niet haalbaar is 'zijn verantwoor delijkheid voor het goed borgen van dit speerpunt te willen ontlo pen'. De stuurgroep vindt dat het college van B en W zich te veel richt op het financiële vraagstuk. 'Alle andere facetten zijn immers niet bespreekbaar: de centen dwingen tot niet haalbaar, zo luidt kort door de bocht het advies', aldus de stuurgroep in haar reac tie. Volgens voorzitter Arie Janssen van SV United blijkt uit het raads voorstel van het college van B en W dat er ruimtelijk wat aandacht punten zijn, maar ook dat het niet onmogelijk is om aan De Helling een multifunctioneel sportpark te realiseren. "Het draagvlak voor het plan is er, dat blijkt ook wel uit de eigen inbreng van een mil joen euro vanuit de gemeenschap pen. Het kan niet zo zijn dat de gemeente blijft bij het bedrag van 1,1 miljoen euro dat gereserveerd staat voor een voet- en korfbal sportpark, terwijl De Helling een multifunctioneel sportpark moet worden voor tal van verenigingen. De gemeente wil meer voor het zelfde geld. Het is wrang te moe ten constateren dat er door het college geen dekking is gevonden voor 400.000 euro. Als de politiek beslist dat het plan niet haalbaar is, dan is het bedrag van 1 miljoen euro eigen inbreng in ieder geval weg." Op 6 juli praat de gemeen teraad over het raadsvoorstel van het college van B en W. KBO Meerlo verhuist naar De Speulplats De Meerlose afdeling St. Goar van de Katholieke Bond voor Ouderen (KBO) ver huist in september naar De Speulplats. De eigenaar van het pand, Fanfare Eendracht, ontvangt 100.000 euro subsidie voor de uitbreiding. Na vijftien jaar vertrekt de KBO uit basis school de Megelsheim om de verdere ontwikkeling van de school mogelijk te maken. Het college van B en W van de gemeente Meerlo-Wanssum besloot dit op 2 juni 2009, nadat tussen alle betrokken partijen overeenstemming was bereikt. Het KBO gebruikt nu twee van de negen klaslokalen in de school. Uit leerlingenprognoses blijkt dat de school met ingang van het komende schooljaar alle beschik bare lokalen in het gebouw nodig heeft voor tenminste tien jaar. Ook in het nieuwe pand krijgt St. Goar een eigen soosruimte. Voor grootschaliger activiteiten, zoals het Meer Bewegen Voor Ouderen, gebruikt het de zaal van de fanfa re. Tussen de ruimten van de KBO en de fanfare komt een flexibele wand. Hierdoor kan het gebouw multifunctioneel gebruikt worden, ook door andere gebruikers. Op dit moment is nog niet bekend wanneer de verbouwing van De Speulplats begint. Omdat door de verbouwing gaat afgeweken worden van het bestemmingplan (bebouwingsvlak), zal het college een zogenaamde buitenplanse ontheffing verlenen. De procedu re hiertoe start binnenkort. Voor de verhuis- en verplaat singskosten van het KBO St. Goar van Megelsheim naar De Speulplats kent het college een subsidie van 11.000 euro toe. Het betreft hier de kosten van tijde lijke opslag, verplaatsen van het biljart en een keukenblok en het nieuw aanleggen van vier jeu-de- boulesbanen. De gemeenten Boxmeer en Meerlo-Wanssum gaan maatre gelen nemen om de verkeers veiligheid op de weg tussen Openbare bijeenkomst PK- MHS De eerste openbare bijeen komst van de lokale progres sieve partij onder de werknaam PK Meerlo-Horst-Sevenum werd gehouden op 7 mei. Aan deze vergadering wordt op donder dag 11 juni vanaf 20.00 uur een vervolg gegeven in café De Leste Geulde aan de Noordsingel in Horst. Tijdens de eerste openbare bijeenkomst heeft de partij zich gepresenteerd onder de werk- naam PK Meerlo-Horst-Sevenum (PK-MHS). In de daaropvolgende weken is ze druk bezig geweest met het vormgeven van enerzijds de interne verenigingsstructuur en anderzijds het geven van aan zetten voor de programmatische punten voor de nieuwe gemeente Horst aan de Maas. PK-MHS wil de burgers tijdens de tweede open bare bijeenkomst bijpraten, bij het werk betrekken en ze informeren over de vorderingen, ook ten aan zien van de samenwerking met de Partij van de Arbeid. Tevens wil de fractie tijdens deze avond met de burgers in gesprek gaan over de accenten die de PK-MHS in wil brengen in het uiteindelijke ver kiezingsprogramma. Wanssum en Maashees te ver beteren. Het college van burgemeester en wethouders van de gemeente Boxmeer heeft besloten de weg Op den Berg tussen Maashees en Geijsteren af te sluiten voor vrachtverkeer, met uitzondering van bestemmingsverkeer. De com binatie van een smalle weg, veel vrachtverkeer en veel recreatief fietsverkeer leidt tot onveilige situaties en extra schade aan de verharding. In het verleden aange brachte snelheidsverlagende maat regelen hebben niet geleid tot een afname van de intensiteit van het vrachtverkeer. Het vrachtverkeer van/naar de containerterminal in Wanssum heeft een geschikte alternatieve route via de provinci ale weg N270 en rijksweg A73. Het college van burgemeester en wet- houders van de gemeente Meerlo- Wanssum heeft besloten om op de wegen buiten de bebouwde kom tussen Geijsteren en Wans- sum de maximumsnelheid te ver lagen van 80 km/h naar 60 km/h voor die wegen waar dit nog niet is gebeurd. In de komende jaren wordt deze nieuwe maximum snelheid ondersteund door fysie ke maatregelen. Deze maatregelen moeten nog worden uitgewerkt. Voorafgaand aan het nemen van deze verkeersbesluiten is er is bestuurlijk overleg geweest tus sen de gemeenten Boxmeer en Meerlo-Wanssum, maar ook met Venray vanwege de komende gemeentelijke herindeling. De maatregelen worden medio juni 2009 uitgevoerd. In de weken hieraan voorafgaand worden de verkeersbesluiten gepubliceerd. Tien miljoen voor Ooijen-Wanssum Provinciale Staten van Limburg hebben afgelopen vrijdag ingestemd met een motie van het CDA om 10 miljoen euro uit te trekken voor de gebiedsontwikkeling Ooijen-Wanssum. Het geld wordt ingezet voor de heringebruikname van de oude Maasarm en voor ontwikkelingen rondom de haven van Wans- sum (uitbreiding, rondweg, woningbouw). CDA-Statenlid Jan Loonen was een van de initiatiefnemers van de motie. "Nu er vanuit Maastricht geld voor vrij gemaakt is, moet het project Ooijen-Wanssum toch echt van de grond gaan komen", vindt Loonen. De provincie heeft in deze coalitieperiode afgesproken om is alle zes Limburgse regio's te investeren in gebiedsontwikkelingen. Het zijn vaak grote, ingewikkelde projecten waarbij veel partijen betrok ken zijn. De provincie wil een aanjagende rol vervullen en hoopt door de financiële bijdrage de ontwikkelingen op gang te krijgen. De 10 mil joen euro wordt vrij gemaakt uit het investeringsfonds. Verloskundigenpraktijk Horst en Maasdorpen. Gemeenten Horst aan de Maas en Meerlo-Wanssum. Margo Vermazeren, Jenny Derkx, Marlon Theunissen en Marjon Truijen. U kunt in alle gevallen bellen met tel.nr: 077-3981450 b.g.g. 0478-522222. Voor het maken van afspraken kunt u het beste bellen op dinsdag, woensdag morgen of donderdag. Huisartsenpraktijk Meerlo, Pastoor Janssenstraat 3, 5864 BL Meerlo, tel: 691367 Spoedgevallen: tel: 692300; tijdens de uren dat de praktijk geopend is. Artsen: Dr FJ.P van Arensbergen, Dr P.H.A.J. Joosten, Dr M.O.S.E. Schoenmaekers en Dr. C.H.A.M. Engels Spreekuren: uitsluitend op afspraak Apotheek Maasdorpen: Beatrixstraat 1a, 5864 AG Meerlo, tel: 530080 Openingstijdens ma-vrij van 8.30 17.30 uur, za van 10.00-12.00 uur spoedrecepten: Apotheek Antoniusveld, Stationsstraat 60d Venray. EHBO: Secr: Oude Heerweg 30, 5863 AE Blitterswijck, tel: 531346 Fysiotherapie: Praktijk voor fysiotherapie Meer- lo-Wanssum, Constantijnstraat 7, 5864 BJ Meerlo, tel: 691726, fax: 692626, e-mail: fysiomeerlo@hetnet.nl Psycholoog/ -therapeut: Mw A.G.M. van Mieghem- Smorenburg, Legert 15, 5866 CG, Swolgen, tel: 692532, e-mail: mieghem@worldonline.nl. Spreekuur: volgens afspraak. Informatiecentrum Geestelijke Gezondheid Stationsweg 46, 5803 AC Venray Tel: 0478-527066. E-mail: igg@ggznml.nl Openingstijden Maandag t/m vrijdag van 09.00 tot 12.00 uur en van 13.00 tot 16.00 uur. Kruisvereniging: Het Groene Kruis Noord Limburg, Drie Decembersingel 48, Postbus 3165, 5902 RG Venlo. Bureau Klantenservice: bereikbaar tijdens kantooruren (inclusief ledenadministratie), tel: 077-3209595. Rode Kruis: Nederlandse Rode Kruis, afdeling Meerlo Gebouw: Dorpbroekstraat 9a, 5864 CP Meerlo, tel: 692755. Secretaris:W. Baken, Hoofdstraat 40a, 5864 BG Meerlo. Tandartsen: S. H. Tan, De Kievit 8a, 5864 BX Meerlo, tel: 692231 Spreekuur: volgens afspraak. Hulpverlening: Kindertelefoon, tel: 0800-0432 (dagelijks bereikbaar van 14.00 tot 20.00 uur) SOS Telefonische Hulpdienst: 077-3548888 Buro Slachtofferhulp Noord- en Midden-Limburg, tel: 077-3548030 Buro Jeugdzorg, Noorderhof 14, 5804 BV Venray, tel: 517484 Advies- en Meldpunt Kindermis handeling, Postbus 219, 5913 ST Venlo, tel: 077-3875829. Verslavingszorg Noord-Limburg, tel: 077-3548200 Ziekenvervoer: 077-3575757 Ongevallen: 112 Nationale Vereniging De Zonnebloem Afdeling De Driehoek Meerlo Tienray en Swolgen Inl. mw. Z. Arts Schoolstraat 6 5866 AX Swolgen t. 0478-698228 e. zus@schoolstraat6.nl Synthese unit Horst Bemmelstraat 2, 5961 HN Horst, tel. 077-3978500, fax 077-3978505, email: unithorst@synthese.nl. www.synthese.nl Openingstijden: maandag tot en met donderdag 8.30-12.30 en 13.15-17.00 uur vrijdag 8.30-12.30 uur Tijdens de openingstijden kunt u bellen voor informatie of het maken van een afspraak voor het Algemeen Maatschap pelijk Werk, de WegWijZer, het Ouderenwerk, Mantelzorg, Jeugd- en Jongerenwerk, Opbouw werk of de Vrijwilligerscentrale. be!»® Oilit dtf: wwwgLwho ek.nl Meerlo-Wanssum

Peel en Maas | 2009 | | pagina 11