Jop en Jonathan Nederlands bridgekampioen Zwarte band voor judoka Willem Seuren Grubbenvorster Sportprijs voor Bas Tonnaer Ki Mike Teunissen tweede in Ardennen Motorcross op circuit Duivenbos DeeBeetje-kampen Motorcrossers Overloonse Bridgeclub PEEL EN MAAS Donderdag 28 mei 2009 - Pagina 28 BC Common Sense BC Doublet BC Harten Drie NRBC PDV De Zwaluw Cox stapt af Kabelkrant Venray voortaan op 480Mhz op uw analoge kabelnet cn -v.-igert - akdempers Uitlaf 71 - 9620 Zottv el 09/360 01P*"! tol: 09 nbuma.b€ Tijdens het NK minibridge in Utrecht zijn Jop van Hoof en Jonathan de Back (De Keg) afgelo pen zondag Nederlands kampioen geworden bij de minibridge 1. Na de ochtendzitting stond het duo al eerste met een absolute topscore van 62.50 procent. 's Middags deden ze er nog een schepje bovenop door een score van 67.19 te laten noteren. Peter Hoeijmakers en Simon Schaef- fers (De Keg) hadden beiden hun toer- nooidebuut en startten in de ochtend met 46.88 procent. Ook zij deden het 's middags goed, met hun 67.50 pro cent krikten zij hun zevende plaats op naar de zilveren medaille. Bijna dezelfde truc werd uitgehaald door het damespaar Bo Brands en Kelsy Waaijenberg (De Hommel) die in de ochtend elfde waren met 42.19 pro cent, maar die door de middagscore van 66.25 werden gelift naar de derde plaats voor de bronzen medaille. Dit ging ten koste van de toernooidebu- tanten Ralf Thijssen en Luuk Withagen (De Keg) die in de ochtend heel fraai waren geëindigd op plaats twee met een 57.81 procent. In de tweede zitting werd een score van 51.25 procent behaald, maar dat betekende wel een verlies van twee plaatsen en uiteindelijk een vierde plaats. Namens basisschool De Vlaswei nam Angèle Pouwels voor het eerst deel aan een toernooi. Zij behaalde met Koen Draak (St. Jan Merselo) een negende plaats met scores van 52.50 en 32,50 procent. In de minibridge 2 klasse werd Felix van der Heijden gekoppeld aan Nikki van der Geer. Met scores van 52.22 en 58.33 pro cent werden zij vierde. Als klap op de vuurpijl werd het enveloppentoer- nooi van de jeugdbridgers gewonnen door Luc Tijssen en Marijn Schaeffers met een eindscore van 58,21 procent. Toernooidebutante Nienke van Hoof werd met gelegenheidspartner Rik van Dijk uit Grave zesde. Willem Seuren van Sportinsti tuut Verhagen is afgelopen zaterdag geslaagd voor de zwarte band eerste dan judo. Er deden maar liefst 59 judo ka's een examen in Born. Er slaagden 38 judoka's voor hun examen, Willem had een zeven gehaald en dat is geen slecht cijfer. Samen met zijn trainings partner Evan Willemsen heeft Seuren er kei hard voor getraind de laatste weken. Ze stonden maar liefst drie keer per week te trainen om een goed examen af te leggen. Hun eigen werk stuk was zo goed dat de drie exami natoren bijna niets meer hoefden te vragen. Willem Seuren, een wedstrijd judoka die iedere week geregeld op de mat staat, had op twee toernooien 100 wedstrijdpunten behaald. Daar mee mag je een examendeel laten val len. Ook werden de Limburgse kam pioenschappen G-judo gehouden in Born. Ifeanyi Ouguejifor,Maikel Classens en Patrick Stijvers werden Limburgs kampioen. Voor Jasper Holtackers, Wesley Willems, Patrick v/d Beuken, Kick Bos, Jordy Peeters en Casper Peeters tweede. Millan Cor- tooms die voor de eerste keer mee deed werd derde. Jasper Holtackers die normaal in de klasse -90 kg draait deed nu mee in de klasse +100 kg. Ook Patrick v/d Beuken draaide nu in een klasse hoger mee. Zij zijn anders te sterk in hun eigen klasse. Zelf houden ze van flink wer ken op de mat Liever tweede in een hogere klasse dan kampioen met niets doen is hun motto. In Mierlo werd ook nog een toernooi gehouden. Didier Peeters werd met overmacht kampioen in de klasse -15 jaar tot 46 kg. Anke Thoonen verloor de finale en werd tweede. Een mooie derde plaats was er voor Celeste Pijnenborg. Zij verloor haar eerste partij van de latere kampioene. Bas Tonnaer, lid van hand boogsportvereniging Ons Genoe gen uit Ysselsteyn, heeft de vierde Grubbenvorster Sportprijs in ont vangst mogen nemen. Uit handen van Ria Oomen ontving Tonnaer een prachtige sculptuur en de bij behorende cheque van 500 euro. Bas Tonnaer is volgens de jury unaniem de winnaar geworden van deze prestigieuze prijs in Grubben- vorst. Deze jaarlijks uit te reiken prijs is bestemd voor een sportman of -vrouw, een beloftevolle jongere, een sportploeg of een sportvereniging uit Grubbenvorst, of personen uit Grub- benvorst, die zich op regionaal, pro vinciaal of nationaal niveau bijzonder verdienstelijk hebben gemaakt voor een of andere sport. Het juryrapport oordeelt dat Bas een topsporter is, die op wereldniveau deelneemt aan wed strijden. Hij werd op 8 juni 2008 in Asten rayonkampioen outdoor junioren in de compoundklasse. Hij deed dit met twee Nederlandse records, op 50 meter afstand en tevens de totaalsco re van 1373 punten. Op 7 september 2008 werd Bas Nederlands kampioen junioren compound in Schijndel. In oktober nam hij deel aan het WK voor junioren en cadetten in het Turkse Antalya. Hier drong hij door tot de kwartfinale en eindigde op een knap pe achtste plaats. Ook maakte hij deel uit van het eerste team van Ons Genoegen dat zowel rayon- als Nederlands kampi oen indoor werd in de hoogste klasse van de Nederlandse Handboog Bond. Op 12 april van dit jaar won hij zilver op een sterk bezet toernooi in Alme- re, maar nu in de seniorencategorie. Kortom: prestaties van formaat die de uitverkiezing tot winnaar van de Grubbenvorster Sportprijs onomstre den maakt. De clubkampioen is bekendge maakt. Kampioen zijn Wil Tacken en Martien Verheijen. Tweede zijn Toine Tiggeloven en Jeanne Korsmit en Tiny Schaminee en Frans Oudenho ven zijn derde geworden. Eerste in rood waren Adele Van Leuken en Irma Huijs, gevolgd door Diny Steegs en Huub Linders. Leny en Jos Arts waren derde. Verder is er gekaart in een grote lijn. De winnaars met 69,17 procent waren Thea Peters en Jeanne Kors- mit. Wil Tacken en Martien Verheijen bezetten de tweede plaats met 63,75 procent en de derde plek ging met 61,46 procent naar Rikie Cremers en Jose Verhaegh. Seizoen 2008/2009 loopt ten einde en binnenkort wordt bekend wie de laatste laddercompetitie gewonnen heeft. De overwinning kan bijna niet meer ontglippen aan het paar Ans van Hooft en Trudy Jeurissen. Zij scoor den ook tijdens de vierde zitting het hoogst, namelijk 65.52 procent. Op de tweede plaats eindigden Jan Kleeven en Nellie Bexkens met 62.50 procent, gevolgd door Ethel Hilhorst en Jeanne van Haren met 56.33 procent. Donder dag wordt de vijfde en laatste zitting van deze laddercompetitie gespeeld. De laatste zitting van de vijfde ronde om het clubkampioenschap is gespeeld. In geel waren de winnaars Annie v.d. Munckhof en Jan Simons met 58.53 procent. De tweede plek ging naar Gonnie v.d. Pas en Tonnie van Vegchel met 57.14 procent. Derde waren Hans Arts en Jac Huijs met 56.60 procent. In rood waren Corrie Borssen en Miets Verstappen de beste met 61.58 procent, gevolgd door Han- nie Keijsers en Joke Peeters met 60 procent. Wiel en Gerda Stoffels waren derde met 5992 procent. De eerstvol gende bridgeavond is op maandag 15 juni. De derde zitting van de bonuslad der is in twee lijnen gespeeld. In geel waren Jacqueline van der Slik en Doke Verheijen de beste met 62,92 procent, gevolgd door Annie Boekholt en Mia Lommen met 62,08 procent en met 60,83 procent eindigden Theo Jakobs en Jan Stiphout als derde. In rood waren de winnaars Mientje en Toon Jakobs met maar liefst 65,97 procent. Ria Drabbels en Ria van Mil bezetten met 63,19 procent de tweede plek en Riky Erps en Ine Nillesen werden derde met 61,11 procent. De extra bonussen voor de rode (2 procent) en de groene lijn (4 procent) zijn hierin nog niet verrekend. Er is een vrije avond gehouden. In de gele lijn was het beste paar Bert en Nelly Vloet met 63.02 procent, gevolgd door Miny en Wiel Verhoeven met 55.21 procent. Derde waren Luus en Wim van Son met 53.65 procent. In de rode lijn waren de winnaars Maria Vloet en Ron Gabeler met 64.06 procent. Met 60.42 procent was de tweede plek voor Jac van Voorn en Piet Willems en Ricky Henckens en Leny Jansen bezetten de derde plek met 57.29 procent. In de groene lijn waren Koos Bongers en Toon Coop- mans de beste met 58.85 procent, gevolgd door Jacqueline Hermkens en Peter Basten met 56.77 procent. Derde waren Paul Vloet en Peter Klei nen met 54.69 procent. Uitslag wedvlucht V07 Peronne; 24 deelnemers, 351 duiven. 1, 10, 16 L. Snijders. 2, 3, 4, 23 N. van Hoof. 5, 17 A. Sijbers. 6, 11 W. Bouten. 7, 25 J. van Kessel. 8, 13, 14, 15 H. Strijbosch. 9, 12 P Loonen. 18, 19 P Smits. 20 Chr. Ger- rits. 21, 22 van Haren-Stiphout. 24 C. van Vught. Uitslag wedvlucht E01 Bourges; veertien deelnemers, 135 duiven. 1, 25 Chr. Gerrits. 2, 5, 9, 24 W. Bouten. 3, 6, 7, 19 M. Voesten en dochter. 4, 14 A. Janssen. 8 H. Peeters. 10, 18 van Haren-Stiphout. 11, 21 J. Versleijen. 12, 20, 22 P. Janssen K. 13 H. Litjens. 15 L. Willems. 16, 23 Reijnders-Cuijpers. 17 P. Smits. Uitslag wedvlucht V08 Peronne; 23 deelnemers, 366 duiven. 1, 3, 4, 6, 7, 10, 12, 17, 8, 21 W Bouten. 2, 14, 15 H. Peeters. 5 van Haren-Stiphout. 8, 22, 25 M. Voesten en dochter. 9 J. Kerstens. 11 Reijnders-Cuijpers. 13, 20 H. Strijbosch. 16, 23 J. van Kessel. 19 L. Snijders. 24 Chr. Gerrits. Motorcrosser Emile Cox uit Wans- sum is tijdens de NK MX1 in Cuijk in de tweede manche van de motor gestapt. Cox eindigde in de eerste manche op een vierde plaats, maar bij de start van de tweede manche ging het meteen mis. "Mijn poortje bleef staan, waardoor ik als laatste de race inging. Dat is onbegonnen werk. Na tien minuten was ik opgeschoven naar de tiende plaats, maar omdat er niet meer in zat, ben ik afgestapt. Bela chelijk dat er geen herstart was, toen bij mij het hek bleef staan." Komend weekend is de NK MX1 in Overloon. Sportnieuws -info Wielrenner Mike Teunissen uit Ysselsteyn is afgelopen week tweede geworden in een sterk bezette driedaagse in België, de Ster der Vlaamse Ardennen. Deze wedstrijd gold voor de Bel gische junioren als laatste voorberei ding op het nationale kampioenschap dat komend weekend gehouden zal worden. Mike Teunissen won de eer ste etappe in Opbrakel door zijn zes medekoplopers met ruim verschil te verslaan. Door de overwinning kwam hij in het bezit van drie leiderstruien, de gele trui als eerste in het algemeen klassement, de witte trui als beste Mike Teunissen pakte de witte trui als beste jongere tijdens de Ster der Vlaamse Ardennen. jongere en de groene trui als leider in het puntenklassement. Tijdens de tweede etappe moest de welbekende Berendries acht keer worden beklom men. Doordat Teunissen en zijn ploeg maten alle uitvallen konden afslaan, eindigde deze etappe in een massale aankomst. Mike bemoeide zich niet met deze eindsprint en ging als 38e over de eindstreep. Hij behield wel de leiding in het algemene en het jonge- renklassement. Zondagmorgen stond er een ploegentijdrit in Erwetegem op het programma. WV Wielerland.nl-'t Luchtschip (de vereniging van Teunis- sen) eindigde op een uitstekende vijf de plaats, waardoor hij nog steeds de leiding in beide klassementen behield. In de namiddag stond de laatste etap pe in Erwetegem op het programma, die de uiteindelijke beslissing moest brengen. Het leek erop dat alle Belgen samenspanden en Teunissen en zijn ploegmakkers moesten proberen alle ontsnappingen teniet te doen. Dit lukte tot vijf kilometer voor het einde toen het Gijs van Hoecke uit- eindelijk met drie landgenoten toch lukte om een kleine voorsprong op de moegestreden Teunissen te nemen. Uiteindelijk eindigde Mike op een uitstekende tweede plaats in het eind klassement, maar hij behield wel als eerste jongere de witte trui. Na zijn overwinning in Geldrop, zijn tweede plaats in Korbeek-Lo, zijn derde plaats in de Omloop van Margraten en zijn vijfde plaats in de Omloop van het Lage Land, dus weer een aansprekend resultaat voor Mike Teunissen. Door deze prestaties is hij uitgenodigd voor een internationale wedstrijd begin juni in Zwitserland. Motor Sport Vereniging Overloon houdt op zaterdag 30 en zondag 31 mei motorcrosswedstrijden op circuit Duivenbos in Overloon. De wedstrij den vinden plaats onder auspiciën van MON. Op de zaterdag zijn er wed strijden plaats voor jeugd, liefhebbers en veteranen. Op zondag starten de Quads, zijspannen en diverse solo klassen. Zoals gewoonlijk willen de clubleden van MSV weer sterk pres teren op de thuisbaan. Op zaterdag ziet men maar liefst vijf rijders van de familie Hubers uit Overloon aan de start. Maik, Lynn, Maud en Jos Hubers ziet men in de MX2 jeugdklasse. Klusjesman Jeu hubers start in de veteranenklasse. Hij heeft daar con currentie van clubgenoten Wilfried van Daal en Jacqueline Hanegraaf uit Wanroy. Verder nemen ook MSV'ers Jop Koopmans uit Holthees en Jeremy de Vink uit Venray deel in de diverse jeugdklassen. Bij de liefhebbers zien we bekende gezichten als Bernie Kue- nen uit Overloon en Mark Jacobs uit Maashees. Op zondag bestaat het pro gramma uit de Quads, Junioren, Natio- nalen en Intersklasse In de solo klasse rijden deMX1 Junioren, MX3 Nationa- len en niet te vergeten de MX1 Inters. Deze Interklasse rijdt hun 2e wed strijd voor het Nederlands Kampioen schap. Als laatste rijden de zijspannen een selectiewedstrijd voor het NK. Ook op zondag mannen uit Overloon aan de start. De familie Kuenen met Dennis en Werner maar ook vader Jan. Verder Thijs en René Hubers en Han de Lange. Ook de streekrijders zijn sterk vertegenwoordigd. In de Quad- klasse starten maar liefst acht MSV'ers. In de nationale klasse zijn dat Piet de Bruijn uit Vierlingsbeek, Chris Ermens uit Vortum en Albert Melis uit Heijen. Nieuw zijn René van Lieshout uit Gemert en de gebroeders Gijsbers uit Landhorst. Bij de Quad Inters rijden Merijn Bloemen en Twan Vink voor de overwinning. In de MX3 Nationalen klasse kunnen we het nodige vuur werk verwachten van de gebroeders Cuijpers uit Westerbeek. Grote tegen stand kunnen ze echter verwachten van Niek van Benthum die na een paar jaartjes weg te zijn geweest, zijn motor weer heeft gevonden. Niek heeft afgelopen wedstrijd in Lottum al laten zijn dat hij nog steeds razend snel is. Ook Han de Lange zou in staat moeten zijn om zich in de prijzen te rijden. Han heeft samen met Thijs Hubers en enkele andere clubgeno ten de carnaval omgeruild voor een week trainingskamp in het zonnige Frankrijk. Beiden moesten na thuis komst wel weer even wennen aan het "Loonse zand, maar zijn er helemaal klaar voor. In de zijspanklasse Natio- nalen staat Olaf van Dommelen met zijn nieuwe bakkenist John van Loos broek eveneens afkomstig uit Wester beek een zware dag te wachten op het zanderige Duivenbos circuit! De wedstrijden beginnen op beide dagen om 11.30 uur. De Stichting Jeugd en Jongeren Vakanties Don Bosco streeft ernaar om kinderen en jongeren een onbe zorgde vakantie te geven in een fan tastische omgeving. De vakantiewe ken worden gedraaid door een groep vrijwilligers, die zich een week lang inzetten met als doel: de kinderen een geweldige week geven. Er zijn kamp- weken voor verschillende leeftijdsca tegorieën. In het werken met de jon geren staat het gedachtegoed van Don Bosco voorop. De DeeBeetje-kampen worden ieder jaar gehouden op het terrein van Don Bosco Assel. Assel, een klein gehucht, ligt in de nabijheid van Apeldoorn, midden in een natuur rijke omgeving op de Veluwe. Men beschikt over een eigen kampschuur. Er zijn twee slaapzalen boven en wc's, douches en twee keukens beneden is het een ideale uitvalsbasis voor een weekje vakantie. In de kampschuur is een grote zaal waar gegeten kan wor den. De ruimte kan ook gebruikt wor den om te knutselen, om spelletjes te doen of om een feestavond te houden. Naast de kampschuur staat de stal. Het bovenste gedeelte van de stal staat tot onze beschikking en heeft een groot podium. Handig dus voor optredens voor en door de deelnemers. Met een basketbalveld voor de deur en een voetbalveld en speelbos op loopaf stand, is ons terrein perfect. De Stich ting Jeugd en Jongeren Vakanties Don Bosco houdt de vakantieweken voor kinderen in de leeftijd van 8 tot 18 jaar. In principe staan de deuren voor alle kinderen wijd open, maar de spe- ciale aandacht gaat uit naar kinderen die niet zo snel op vakantie kunnen. Omdat zij in een financiële situatie zit ten die dat niet toelaat of omdat zij in een tehuis verblijven. Men zit op fiets- afstand van natuurgebieden met bos en zandverstuivingen en bedenken dus allerlei leuke activiteiten op en rondom de camping. Het tentenkamp is bedoeld voor kinderen van tien tot en met twaalf jaar en biedt ruimte aan dertig kinderen. Er wordt nog gezocht naar leiding bij de DeeBeetje kampen. Vanaf de leeftijd van achttien jaar is men welkom. Kijk voor meer informa tie op www.deebeetje-kamp.nl. Aan melden kan bij Jolanda van Engelen via telefoon 06-20699556. Aanmelding leiding bij Leon Kusters via telefoon 06-12859470. De nationale rijders waren te gast op circuit de Lage Paarden in Neerij nen. De kleibaan lag er perfect bij en voor deze wedstrijd hadden zich 237 rijders aangemeld die zorgde voor mooie wedstrijden. In de klassen MX 2 junioren en MX 1 senioren moes ten series, herkansingen en een finale manche gereden. Normaal staan er in de finale manche 45 rijders aan de start, maar nu werd er besloten om veertig rijders maximaal in de finale manche te laten rijden. Voor de 2e pauze waren er 11 manches, wat bete kende voor de dames van de jury dat het een lange zit. Morgens kwam het wat moeizaam op start bij de club, MCC Neerijnen, maar later verliep alles op rolletjes. Het was een prachtige dag, al pakte er soms donkere wolken boven het circuit samen, maar het bleef droog. Bij de MX 1 Nationaal was het Rick Simons die in het dagklassement een 12e plek op zijn naam wist te schrij ven nadat hij de manches op een 10e en een 12e plaats wist af te sluiten. Na het rijden van een sterke wedstrijd wist Marcell Ruyten een 20e en een 17e plek voor zich veilig te stellen om een 17e plaats in het algemene klasse ment in te nemen. Bij de Quads Nati onaal eindigde Piet de Bruijn op een 21e en een 25e plaats en schreef hier mee een 24e stek op zijn naam. In de finale manche van de MX 1 Senioren eiste Dennis Kuenen na een verbeten strijd een 16e plek op en wist Koen Heldens beslag te leggen op een 21e positie. Bij de finale manche van de MX 2 Junioren eindigde Bryan Kersten op een prachtige 6e plaats na het rijden van een felle strijd.Afgelopen zaterdag ronkten de motoren weer op circuit Lombok te Cuijk, nadat het verschil lende jaren stil was geweest. De baan lag er prima bij en ook de club, CCC, had alles goed geregeld. Het was een stralende dag en ook de rijders had den er zin in, waardoor alles op rolle tjes verliep. Er hadden zich voor deze wedstrijd 252 rijders aangemeld, die zorgde voor prachtige wedstrijden. Bij de 65 versnellingen grote wielen sloot Tino Broere de manches op een 12e en een 15e plaats af wat hem een 13e stek opleverde. Bij de 85 grote wielen had Jeremy de Vink een slechte start, hij wist toch nog enkele plaatsen op te klimmen en eindigde op een 20e plek, terwijl hij de 2e manche de strijd vroegtijdig moest opgeven. Bij de MX 2 Jeugd kwam de 32e plek op naam te staan van Jos Hubers nadat hij de manches op een 33e en een 29e plaats had afgesloten. Met een 35e en een 32e plek in de manches eiste Lynn Hubers de 33e stek op, terwijl Koen Pijpers beslag legde op een 23e plaats nadat hij op een 34e en een 33e plaats werd afgevlagd. Maik Hubers schreef een 37e en een 34e positie op zijn conto wat hem een 36e plek opleverde in de daguitslag en Maud Hubers maakte met 37e plaats het rijtje vol. De jonge dame uit Overloon sloot de manches op een 36e en een 35e stek af. Ook tij dens de Nationale wedstrijd van Zon dag lag de baan er perfect en was alles door, CCC, prima geregeld. De regen die nachts gevallen was kwam de baan ten goede, want na verschillende starts begon het te stoffen. Het was al morgens een aangename temperatuur en middags waren het zelfs tropische waarden. Voor deze wedstrijd hadden zich 281 rijders aangemeld, in de MX 2 Junioren hadden zich 68 rijders aan gemeld, dus dat worden serie's, her kansing en een finale manche gereden. In de 1e manche van de MX 1 Inters wist Emile Cox verschillende plaatsen voor zich goed te maken, even kwam hij als 2e man rond, maar moest toch nog enkele rijders voor zich duldde en een 4e plek op zijn naam schreef. In de 2e manche had hij een slechte start en kwam als laatste door, hij was bezig aan de opmars toen hij het ren nerskwartier opzocht.Werner Kuenen passeerde op een 30e en een 22e plek de eindstreep wat hem een 26e plaats opleverde na het rijden van de man ches. Maarten van der Aa ging vanaf de middenmoot van start, hij wisselde verschillende keren van plek om uit eindelijk een 20e plaats op zijn naam te schrijven en in de 2e manche het voor gezien hield. In de finale man che van de MX 2 junioren reed Bryan Kersten een sterke manche, hij wist ging vanaf een 2e plek van start maar maakte na een verbeten strijd de top vijf vol en eindigde Luuk Simons op een 10e plek van het rijden van de manche. Een 18e plaats bij de Quads Nationaal was weggelegd voor Piet de Bruyn, hij wist de manches op een 17e en een 19e plaats af te sluiten. Bij de MX 3 junioren wist Jan Kuenen in de 1e manche moest hij vroegtijdig de strijd opgeven en in de 2e manche wist hij beslag te leggen op een 32e plaats. Door op een 38e en een 36e plek te worden afgevlagd was de 41e stek voor René Hubers weggelegd. Komend weekend zijn de jeugd en de nationale rijders te gast in Overloon en de jeugd gaat op zondag 31 mei aantreden in Leusden.

Peel en Maas | 2009 | | pagina 28