Lucassen en Michels bij Jong Oranje 3-on-3 basketball Challenge Vier winnaars op mini-F toernooi Kimberley Teunissen zwemt nieuwe toptijden 700 KM 7 OASEN 4 LANDEN PEEL EN MAAS Doelman keert ook terug bij Leunen Donderdag 28 mei 2009 - Pagina 27 Egon Claessen naar Venray ATV Venray De Peelrunners Twee Leunse zaalvoetbaltalenten stoppen op het veld Mudhunters DC De Piëlhaas Jaap Litjens naar Lake Valley Lake Valley heeft Jaap Litjens als doelman gestrikt. De 24-jarige Leunenaar heeft in het verleden in de zaal gekeept bij ZVV Leunen. Met eerste doelman Arjan Scha- torjé (39) gaat Litjens strijden om een plek onder de lat bij de Ven- rayse eerstedivisionist. Op het veld keert Jaap Litjens terug bij Leunen. Twee jaar geleden maakte hij de overstap naar eerstedivisionist Eindhoven waar hij voornamelijk in het beloftenteam keepte. Afgelo pen seizoen begon de Leunenaar als assistent-trainer bij de oranje-witten. Toen hoofdtrainer Paul Cuppen op 1 november opstapte, nam Litjens het roer over. Na een moeilijk seizoen wist Leunen nog net boven de rode streep te finishen. Bij Lake Valley gaat tweede keeper Patrick Bergs in een lager team spe len. Op de valreep heeft Sjoerd van der Coelen besloten te stoppen met zaalvoetbal. Het betekent een gevoeli ge aderlating voor Lake Valley. Van der Coelen, afgestudeerd aan het CIOS, gaat komend seizoen aan de slag als trainer van Wittenhorst B1. Daarnaast gaat hij bij de KNVB een docenten opleiding volgen om straks trainers cursussen te kunnen geven. Deze voetbalactiviteiten zijn voor hem niet meer te combineren met het trainen en spelen in de zaal bij Lake Valley. Eerder haakten Paul Rutten (blessure) en Ron Spruit, die kiest voor een trai nersloopbaan op het veld, al af. De eerstedivisionist zit niet stil en heeft na Tim van den Bekerom, Mehmet Gurbuz en Richard van de Kerkhof nog twee nieuwelingen aan getrokken. Ronny van der Velden (19) uit Venlo is een aanvaller die afgelo pen jaren op het veld actief was in de jeugd van Borussia Mönchengladbach. Daarvoor speelde hij bij VVV. Van der Velden was op zoek naar een zaal voetbalclub en kwam bij Lake Valley terecht. Bas Fleuren zal komend sei zoen de vrijgekomen positie van Sjoe- rd van der Coelen moeten opvullen. Fleuren speelde voorheen al bij Lake Valley maar hij moest vanwege zijn onregelmatig werk het zaalvoetbal op een laag pitje zetten. Voor dit seizoen zou hij al zijn comeback maken, maar dit was nog niet haalbaar. Lake Valley hoopt komend seizoen wel over de allrounder te kunnen beschikken. Op woensdag 3 juni gaat de voor bereiding op het nieuwe seizoen al van start. Coach Paul Janssen begint aan zijn vierde seizoen bij de Venrayse club. Lake Valley had nog belangstelling voor Laszlo Meszaros van ZVV Roer dalen. De voormalige profspeler van Fortuna Sittard kwam op gesprek maar de club knapte af op zijn hoge financiële eisen. Naar verluidt vroeg Meszaros 600 euro per maand plus premies en reiskosten. "We waren er snel klaar mee", zegt bestuurslid Jeroen van Stokkem. "Het was voor ons onhaalbaar en onbetaalbaar." Het eerste zaalvoetbalteam van SV Venray heeft zich versterkt met Egon Claessen. De nieuwe aanwinst woont in Geleen en hij wordt volgende maand 20 jaar. Hij kwam de afgelo pen twee seizoenen uit voor Amicitia. Daarvoor speelde hij voor ODV Yerna. Egon Claessen is een talentvolle verde diger die een vaste waarde is in Jong Oranje. In december 2008 was hij ook van de partij bij het EK in Rusland. Amicitia doet komend seizoen vrij willig een stap terug naar de eerste divisie. Venray is de eerste en enige Limburgse zaalvoetbalclub die uit komt in de topdivisie, het allerhoogste niveau. Bestuurslid Freek Smals wil de komst van Claessen niet bevestigen. "Nee, want het is pas rond als de over schrijving binnen is." Op 31 mei sluit de transferperiode. Het zomerkamp in Helenaveen wordt gehouden van vrijdag 29 tot en met zondag 31 mei. Op 30 mei is er geen training voor de pupillen! Suzan Stevens heeft in Gemert de meerkamp gewonnen met een puntentotaal van 4106 punten. Dit is een verbetering van het 15 jaar oude clubrecord met 144 punten. Ook het clubrecord kogel stoten dat al op haar naam stond heeft ze met enkele centimeters verbeterd. Ze heeft ook vier nieuwe persoon lijke records. Haar resultaten zijn: 80 meter horden 13:48 seconden. Hoog 1,65 meter. Kogel 11,24 meter. Ver 4,93 meter. Speer 24,48 meter. Lopen 600 meter in 1:46:85 minuten. Sprint over 150 meter 19:90 seconden. John Weijs werd derde bij de 27e Gebr. Swin- kels Dreefloop in Deurne. Alle drie de afstanden (5-10-15 km.) begonnen tegelijk aan de wedstrijd en waren op tijd terug om nog van de dag te genie ten. Op de 5 km heeft Frans Deenen strijd geleverd om de eerste plaats. Hij moest die uiteindelijk prijsgeven aan ons oud clublid Jeroen v.d. Bigge- laar. Op de 10 km heeft John Weijs een bekeken race gelopen; goed zijn ener gie verdeeld en een stevig eindschot. Nel Selten was derde. Uitslagen: 10 kilometer Trimmers: Mannen: 3de John Weijs 41:30. Vrou wen: 3de Nel Selten 47:19. 5 kilometer Trimmers: Mannen: 2de Frans Deenen 16:55, 7de Jan Poels 19:04. Vrouwen: 7de Gonnie v. Ginkel 28:31. LK Pupil len bij Achilles Top in Kerkrade. an ATV Venray hebben enkele atleten meege daan aan het LK voor Pupillen in Kerk- rade. Uitslagen: Jongens Pupille B. 5de Wesley Classens 1114 punten. (40mtr. 7:66 sec. Ver 3,06 mtr. Kogel 5,38 mtr.) 1000 meter in 4:42:33 min. Meisjes Pupillen B. 9de Dounia Salhi met 832 punten.( 40mtr. 7:85 sec. Ver 2,83 mtr. Kogel 2,73 mtr.) 1000meter in 5:04:26 min. Meisjes Pupillen A. 17de Nicolle Schellekens met 1450 punten.(60mtr. 10:06 sec. Ver 3,26mtr. Hoog 1 mtr. Kogel 4 meter) 1000meter in 4:12:55 min. Triathlonprogramma: 29 mei Dwars door Beegden. (Mid denlimburgs Avondloopcriterium), 31 mei LK A/B Junioren en Senioren in Maastricht. 7 juni Venray LK C/D Junioren. 9 juni Venray Sportavond NSG atleten, 12 juni Steinakkerloop Stramproy(Middenlimburgs Avond- loopcriterium), 14 juni Triatlon Terhe- ijden. Trainingen: Pupillen: Woensdag baan 18.00-19.00 uur. Zaterdag baan 10.00-11.15 uur. C/D junioren: Maan dag baan 19.00-20.30 uur. Donderdag baan 18.30-20.00 uur. A/B en senioren: Dinsdag baan 19.00-20.30 uur. Don derdag 19.00-20.30 uur. Zondag 10.00 12.00 uur. Midden- en lange afstand: Dinsdag 18.30-20.00 uur. Donderdag 18.30-20.00 uur. Zaterdag baan 15 30 17.00 uur. NSG-atleten: Donderdag baan 18.30-19 30 uur. Lopersgroep/ alle niveaus: Dinsdag (start atletiek baan) 19.00-20.30 uur. Donderdag (start atletiekbaan) 19.00-20.30 uur. De baantrainingen worden op de kunst stofatletiekbaan gehouden (Sportpark De Wieën). Telefoon tijdens trainingen (0478)585522. Oud papiercontainer iedere zaterdag van 9.00 tot 12.00 uur is er gelegenheid om oud papier, gebundeld of in dozen, te deponeren in de papiercontainer, die geplaatst is aan de Weg in den Berg, hoek Veltum- se Kleffen/Kulutweg. Zie ook www. atvvenray.nl. De Nordic walker kunnen op de volgende dagen aan de slag: Zaterdag 30 mei vanaf 9.00 uur in de Schadijker bossen. Parkeerplaats aan de Bergsteeg. Zaterdag 6 juni vanaf 9.00 uur aan de Kastielse baan. Iedereen is welkom. Trainingen: dinsdag baantraining van 19.00 tot 20.30 uur, Kastiëlse Baan. Donderdag training op de baan van 19.00 tot 20.30 uur. Zaterdag dames training van 9.00 tot 10.00 uur, Kas- tiëlse Baan. Zaterdagmiddag afwisse lende bostraining van 16.00 tot 17.30 uur, verzamelen bij parkeerplaats in de Schadijker Bossen. Agenda: 29 mei Beegden Dwars door Beegden 19.30 uur. 5 juni Echt Pepijnloop 19.15 uur. 7 juni Weert IJze ren Man Volkslopen 10.00 uur. 12 juni Stramproy Steinakkerloop 19 30 uur. Wedstrijduitslagen staan op www.peel- runners.nl Strijd om Oostrum Cup 2009 De A1 van Oostrum is komend weekend gastheer tijdens de strijd om de Oostrum Cup 2009 Op sportpark De Spar in Oostrum wordt in het weekeinde van 30 en 31 mei voor de achtste keer een interna tionaal A1 voetbaltoernooi gehouden. Aan dit toernooi gaan in totaal tien teams deelnemen. De deelnemende teams zijn VV Limmen, Keijenburgse Boys, Belfeldia, Achilles'29, RKFCV Herpinia, Woudri- chem, Tus Preussen, Vluyn 09 uit Duitsland), SC Astheim uit Duitsland en SV Oostrum. Doelstelling van het toernooi is om de jeugd een afscheid aan te bieden vanuit de jeugdafdeling voordat zij overgaan naar de senioren afdeling. Op vrijdag 29 mei arriveren de teams op het sportpark en om 22.00 uur vindt de loting van de pou les plaats. Op zaterdag wordt om 9.45 uur het toernooi officieel geopend en om 10.00 uur starten de eerste wed strijden. Er wordt gespeeld in twee poules. Tussen de wedstrijden door zijn er diverse ludieke acties zoals penalty's schieten, speed shooting en jeu de balles. Alle jeugdleden zijn welkom en kunnen meedoen aan de activiteiten. Op de zaterdagavond is er een warm buffet. Er wordt gedurende het toer nooi op het sportpark overnacht. Op zondagmorgen na het ontbijt begin nen de laatste poulewedstrijden om 10.30 uur. Vanaf 13 30 uur worden de finales gespeeld en de uiteindelijke cupwinnaar is rond 15.30 uur bekend waarna aansluitend de prijsuitreiking wordt gehouden. Tijdens het toernooi wordt ook een loterij gehouden. Zie ook www.atoernooi.nl. Afscheid van voetbalicoon Leunen Frits Lucassen en doelman Mar tin Michels zijn door bondscoach Marcel Loosveld geselecteerd voor Jong Oranje. De twee talentvolle zaalvoetballers van SV Venray melden zich op dinsdag 2 juni op het KNVB Sportcentrum in Zeist voor een centrale training. Er zijn in totaal 23 spelers opgeroepen. Frits Lucassen (20) behoorde al eerder tot de selectie van Jong Oranje. Op 18 maart 2008 maakte de Leune naar zijn interlanddebuut. In Leek won Nederland het vriendschappe lijke duel met Griekenland met 10-2. Lucassen viel later af waardoor hij het EK van eind vorig jaar miste. Dat hij nu opnieuw is geselecteerd, kwam ook voor hem als een verrassing. "Ja, want ik word dit jaar 21 en ik dacht dat ik daarom te oud zou zijn. Maar ik kan blijkbaar nog een jaar meedoen. De oudere groep is nu weggevallen, zodat er nieuwe kansen komen. En die wil ik graag grijpen.", zegt Lucas- sen. Martin Michels (20) maakt voor het eerst deel uit van de nationale selectie voor spelers onder-21. Egon Claessen, de nieuwe aanwinst van Venray, zit al langer bij Jong Oranje. Hij nam in december ook deel aan het EK in Rusland. Op 11 juni is er een oefenduel tegen het 'grote' Oranje. Bondscoach Loosveld zal zijn selectie dan wellicht terugbrengen tot vijftien spelers. Frits Lucassen en Martin Michels, doelman van Leunen 2, richten zich komend seizoen volledig op de zaal. Hun club Venray maakt het debuut in de topdivisie en voert de trainingsin tensiteit flink op. Beiden hebben daar om besloten te stoppen met het veld- voetbal bij vierdeklasser Leunen. Frits Lucassen begint na de zomervakantie aan zijn vierde en laatste jaar aan de Fontys Sporthogeschool in Sittard. De KNVB verbiedt sowieso dat zaalvoetballers uit de topdivisie ook op het veld uitkomen. "Dus ik moest toch kiezen", zegt Lucassen die de afgelopen twee jaar in de zaal meer progressie boekte dan op het veld. "Ja, dat klopt. Het blijkt toch moeilijk op beide fronten optimaal te presteren. In de zaal heb ik met Venray een top- seizoen gedraaid. Met Leunen ging het op het veld heel wat moeizamer. Ik heb me daar niet goed kunnen profile ren. Het is voor mij ook een druk jaar geweest met de studie erbij. Daarom is het goed dat ik nu een keuze moet maken. Maar ik zie het slechts als een tijdelijk afscheid van het veldvoetbal. Ik ben nog jong en ik zal zeker ooit terugkeren." Volgens de KNVB-reglementen mogen zaalvoetballers op het hoogste niveau niet uitkomen in de A-cate gorie op het veld. Dit betekent dat Lucassen ook niet in Leunen 2 of 3 mag uitkomen. "Ik zou op zijn hoogst in het vierde elftal mogen spelen. Dat is niet echt een uitdaging. Ik blijf wel gewoon lid van Leunen en wellicht dat ik nog een keer wedstrijdje kan meedoen." Afgelopen zaterdag heeft het laat ste voetbalicoon van SV Leunen, Carel Jeuken, afscheid genomen. Jeuken, beter bekend als 'Klompen Carel', hing na 45 jaar actief te zijn geweest als voetballer vanwege een hardnek kige knieblessure de voetbalschoe nen aan de wilgen. Carel begon zijn carrière in Leunen bij de oprichting van de club in 1963. Toen nog alleen bestaande uit jeugdteams en spelend op de Molenhofweg in een wei met wat goals. Hij was het laatste lid van SV Leunen dat vanaf de oprichting actief was als voetballer. Na de jeugd heeft Carel vrijwel alle seniorenelftal len van SV Leunen doorlopen en altijd was zijn positie laatste man. De laatste jaren speelde Carel Leunen in 5+2, waar hij ook weer als kopsterke laat ste man de boel achterin dicht pro beerde te houden. Carel Jeuken nam afscheid in de gelegenheidswedstrijd van Leunen 5+2 tegen VDZ 7 uit Arn hem. De Leunse ploeg won met 1-0. Gedurende de eerste helft werd weer duidelijk dat Carel niet voor niets zijn schoenen aan de wilgen had gehan gen. Na een grove overtreding (een ingestudeerde swalbe) werd Carel van het veld afgestuurd met een rode kaart. De eerste en enige die hij in zijn lange carrière mocht ontvangen. Carel werd daarna op de schouders geno men en onder luid applaus van het veld gedragen, waarna hij in de bloe metjes gezet door de coach van het team waar hij voor het laatst voetbal de en bedankt voor bewezen diensten door onder andere scheidsrechter, spelers op het veld en de inmiddels massaal toegestroomde familieleden. De tweede helft werd Carel nog ver rast door de familie die ook nog even een balletje mee kwam trappen. Al met al een stijlvol afscheid voor een Een groep van ruim 25 bikers ver trok vanuit Milheeze om de vaste route aldaar te rijden. In niveaugroe pen werd deze aantrekkelijke route gereden. Hierdoor komt eenieder beter aan zijn trekken en hoeft nie mand te veel boven of onder zijn kun nen te rijden. Degenen die met fiets op en neer gingen hadden nagenoeg 85 km op de tellen waarbij de snelleren dit met vrij hoge snelheid hadden gedaan. Voor komende zondag is er weer een dubbel programma, zowel de senio ren als de kids hebben weer een trai ning. Deelnemen bij de Mudhunters is al snel bereikbaar, doordat er vaker in niveaugroepen gereden wordt is er altijd wel iemand waar je qua tempo bij aan kunt sluiten. Verder wordt er vaak in rondes gereden waarbij het aantal rondes varieert. Iedereen kan kosteloos vier keer meedoen. Ga voor informatie naar www.mudhunters.nl Agenda: Zondag 31 mei vertrek 8.00 uur per auto voor een tocht in Mariahout 30 of 50 km. en vertrek 10.00, training voor de kids. Dinsdagavond 19.00 uur training omgeving Venray. Vertrek is bijna altijd vanaf de Sprank. bijzondere voetballer die niet alleen op het veld, maar ook buiten het veld met zijn vrijwilligerswerk zijn steentje heeft bijgedragen aan het groot wor den van de voetbalvereniging. Na de wedstrijd kon iedereen terug kijken op een geslaagd afscheid en werd er genoten van een welverdiende hapje en drankje. Carel gaf al aan leider van In café De Pielhaas wordt op zaterdag 30 mei vanaf 20.30 uur een dartstoernooi gehouden. Iedereen kan hier aan deelnemen. Inschrijven kan tot 20.15 uur of via telefoon (0478)582187. Uitslag darten: Winnaarsronde; 1) Dennis Smits. 2) Peter van de Broek. 3) Ela Oosterwijk. 4) Ruud Tijssen. 5) Dennis Plum. 6) Paul Hendrix. 7) Thorsten Gooren. 8. Perry Bussers. Verliezersronde; 1) Geert van Hoof. 2) Carl de Brijn. 3) Maggie van de Akker. 4) Mart Boe laars. 5) Marcel Oosterwijk. 6) Johan van Hoof. 7) Marcella van Gelder. 8) Roy Troisfontaine. Er werd 180 gegooid door Carl de Bruijn, Paul Hendrix, Peter van de Berg en Dennis Smits. Uitslag zomeravondcompetitie: winnaarsronde; 1) Nico Thissen. 2) Dennis Smits. 3) Johan van Hoof. 4) Perry Bussers. 5) Paul Hendrix. 6) Dennis Plum. 7) Joh nny Smits. 8) Luc Wester. Verliezersronde; 1) Hubert Janssen. 2) Sander van de Broek. 3) Marcel Oosterwijk. 4) Roy Troisfontaine. 5) Mark van de Heuvel. 6) John Tebarts. 7) Thorsten Goo- ren. 8) Daisy Eggen. het befaamde Leunen 5+2 te willen blijven. Een rol die hij het afgelopen seizoen op zich had genomen en zich zo in te blijven zetten voor zijn club- je, waar ie met hart en ziel over kon zingen. Hij blijft doorgaan onder zijn motto 'mannen met haar op de borst, spierballen als leverworst'. Twintig teams met de allerkleinsten uit de voetbalcompetitie waren de ingrediënten voor een toernooi op Hemelvaartsdag in Oirlo/Castenray. In vier poules werd er op het hoofd- veld van sportpark De Heesakker gestreden om de hoofdprijzen. Met een geweldige inzet werd er samenge- werkt om op de kleine veldjes in de minigoals het net te vinden. Uiteinde lijk waren de winnaars SSS'18, TOP'27, SVOC'01 2 en Hegelsom 2. Daarnaast kregen alle voetballertjes bij de prijs uitreiking een welverdiende medaille uitgereikt. Het Schouwburgplein in Venray is op zaterdag 27 juni weer omgebouwd tot een waar basketbalpaleis. Voor de vierde maal wordt dan namelijk de Jumpers'76 3-on-3 Basketball Challen ge gehouden in het hartje van Venray. De gehele dag staat in het teken van 3-3 straatbasketbal. In het ochtendprogramma begeven de deelnemers vanaf acht tot en met twintig jaar zich op de playground en in het middagprogramma zijn de deel nemers vanaf twintig jaar van harte welkom om te strijden om de prijzen. Naast het algemene wedstrijdpro gramma wordt er dit jaar een grootse Freestyle Basketball clinic gehouden. Deze clinic is, na inschrijving, voor iedereen gratis toegankelijk en is bedoeld om de Venrayse jeugd kennis te laten maken met basketbal onder professionele begeleiding van basket ballers die samen ook het showteam Luv4DaGame vormen. Deze Freestyle basketballers hebben afgelopen jaren diverse shows verzorgd in binnen en buitenland en enkele leden van dit showteam hebben enkele jaren gele den het Europees kampioenschap Freestyle Basketball Battle weten te winnen. Naast de clinic verzorgen zij ook tijdens deze dag een Freestyle bas ketball demo! Tijdens de 3-on-3 Bas ketball Challenge is er naast basketbal ook entertainment te zien. Zo gaan de jongens en meiden van Bruce Dance Factory een show geven en zijn de Sensation Cheerleaders uit Boxmeer ook aanwezig. Zij gaan het publiek vermaken met hun time-out shows! De groep meiden heeft inmiddels al vele optredens achter de rug en ook zijn deze meiden al enkele malen op de nationale televisie geweest. Naast basketball is er dus ook genoeg top entertainment aanwezig tijdens deze dag, en is dit zeker de moeite waard om even een kijkje te komen nemen! Voor meer informatie en inschrijven voor het wedstrijdprogramma of voor de clinic kan men kijken op www. basketballchallenge.nl of kan men een e-mail sturen naar info@basket- ballchallenge.nl. Tijdens een internationale wed strijd in Esbjerg (Denemarken) heeft zwemster Kimberley Teunissen van SG Noord-Limburg uitstekend gepres teerd. Op de 200 m vrije slag zwom Kimberley een nieuw persoonlijk record in 2.15.91 minuten. Ook op de 100m vlinderslag verbeterde zij haar pr met een tijd van 1.07.86. Dit leverde haar een finaleplaats op. Op de tweede dag was er een verbetering van haar persoonlijk record op de 200 m schoolslag in een tijd van 3.01.81. Ze zwom tevens een mooie tijd op de 50 m vrije slag en verbeterde haar tijd met bijna een seconde tot 0.28.70. Op de slotdag verbeterde zij haar tijd op de 100 meter vrije slag met maar liefst vier seconden in 1.01.66. Het slotakkoord was een nieuw pr op de 200 meter rugslag met maar liefst vijf seconden in een tijd van 2.34.18. 06 GAARSTE «OWTAiNBilffi sPonSortocHt van Hei Jaar. DE STRIJD TECEN DE kiekte van duchenne 13 T/M 19 SEPTEMBER 2009 ■ekerhelcj

Peel en Maas | 2009 | | pagina 27