Speelterreinen Aan den Heuvel officieel open Baklava en een goed debat Vier generaties Garson Exposities AbrahamArt The Cats PEEL EN MAAS Mensen na scheiding In het najaar start Synthese met een groep voor mannen en vrou wen die gescheiden zijn of uit elkaar gegaan zijn na samenwo nen. Tegenstrijdige gevoelens kun nen na de scheiding een rol spe len, zoals bijvoorbeeld verdriet en opluchting, duidelijkheid maar ook onzekerheid, berusting en boos heid. De groep biedt de mogelijk heid om met andere gescheiden mensen in contact te komen, die eenzelfde ervaring hebben. Het doel van deelname aan de groep is om mensen te helpen de schei dingsproblemen te verwerken en bij te dragen aan het vinden van een nieuw levensperspectief. De groep van ongeveer tien personen komt acht keer bij elkaar, eenmaal per twee weken. De bijeenkom sten gaan op donderdag plaats vinden van 19.00 tot 21.00 uur bij Synthese Venray, onder bege leiding van twee maatschappelijk werkers. Voor aanmelden of meer informatie, kan men contact opne men met het maatschappelijk werk van Synthese via telefoon (0478)517317 of via e-mail ven- ray@synthese.nl. Aandacht voor kanker De Rijksuniversiteit Gronin gen zoekt voor niet-commercieel onderzoek mensen die de afgelo pen zes maanden behandelingen voor kanker hebben afgerond. Dit onderzoek wordt gefinancierd door KWF Kankerbestrijding. De deelnemers wordt gevraagd de betekenis van en omgang met kanker te beluisteren en te beoor delen. Daarnaast vult men drie maal een vragenlijst in. Aanmelden kan via www.rug.nl/psy/aandacht- voorkanker, bij mevrouw T.M. Bra- kel via telefoon (050)3636757 of e-mail naar onderzoekkwf@rug.nl. Collecteweek Maag Lever Darm Stichting Jaarlijks krijgen 1600 mensen in Nederland slokdarmkanker. Sinds 1989 is het aantal patiënten meer dan verdubbeld. Omdat deze ern stige ziekte vaak laat wordt ont dekt, is de overlijdenskans groot. Bij 70% van de patiënten is gene zing niet meer mogelijk. De MLDS gaat al jaren de strijd aan tegen slokdarmkanker. Van 8 tot en met 13 juni 2009 gaan 28.000 vrijwil ligers collecteren. Het geld dat wordt opgehaald, stelt de stich ting in staat wetenschappelijk onderzoek te financieren en voor lichting te geven. Stabilisering aantal milieuklachten Het aantal milieuklachten in 2008 is nagenoeg gelijk aan het aantal gemelde milieuklachten in 2007. Het aantal ingediende milieuklachten is met 1,4 procent gestegen. In 2008 werd 1112 keer de Milieu Meld- en Klachtente lefoon (MKT) gebeld, in 2007 gebeurde dat 1097 keer. Dit blijkt uit het jaarverslag van de afdeling Handhaving en Monitoring van de provincie Limburg. De MKT van de provincie vormt het centraal punt waar bedrijven, overheden en bur gers melding kunnen maken van klachten over milieukwaliteit en ongewone voorvallen. De profes sionalisering van de klachtenaf handeling waarmee in 2007 werd gestart, is vorig jaar doorgezet. De forse daling van het aantal milieu klachten in 2007 ten opzichte van 2006 was te wijten aan deze pro fessionalisering. Nadat een klacht is ingediend vindt zo snel mogelijk telefonisch overleg plaats met de klager plaats. Daarnaast ontvangen klagers een schriftelijke bevesti ging van elke ingediende klacht. In deze brief wordt tevens aange geven welke acties de inspecteur van dienst naar aanleiding van de klacht heeft ondernomen. De bin nengekomen klachten worden na registratie beoordeeld op de gegrondheid, ernst en vermoede lijke oorzaak. In 2008 zijn 68 meldingen van ongewone voorvallen via de MKT binnengekomen. Dit is een ver dere daling ten opzichte van de voorgaande jaren. Het optreden van The Cats in De Witte Hoeve was een enorm succes. De circa 650 gasten gingen volledig uit hun dak bij de'gouwe ouwe' van de befaamde Volendam- se formatie. Nadat Annelie Reijn- ders op de voor haar welbekende professionele wijze de spits had afgebeten, verzorgde de band The Cats een topavond. Organisato risch verliep de avond uitstekend. Er kon lekker wat gegeten worden op het overdekte terras en de gas ten hadden een grote rookruimte tot hun beschikking. Kortom, een avond die voor herhaling vatbaar is. Op 22 mei 2010 gaan The Cats op herhaling en u kunt nu al kaar ten bestellen via e-mail (absoluut niet telefonisch) info@dewitte- hoeve.com In principe wordt dezelfde entreeprijs gevraagd, ten zij de band opeens een stuk prij ziger zou worden. Gezien het feit dat De Witte Hoeve dit jaar voor het optreden van The Cats in twee weken volledig uitverkocht was, is het aan te raden om op tijd kaarten te reserveren. Dagvoorziening voor Indische Nederlanders De Zorggroep start op 5 juni in Venlo een dagvoorziening spe ciaal voor Nederlandse ouderen van Molukse en Indische afkomst. Deze dagvoorziening is op de eer ste plaats bedoeld voor deelne mers die extra hulp nodig hebben bij hun dagbesteding. Daarnaast is de voorziening een ontmoetings plek voor ouderen die wat meer onder de mensen willen komen. Molukse en Indische Nederlan ders kunnen daarvoor in Venlo voortaan dinsdags en vrijdags terecht in wijkgebouw De Zuid pilaar. Het is een initiatief van de Molukse gemeenschap, Wel.kom en De Zorggroep. Uit onderzoek is gebleken dat Molukse en Indische ouderen behoefte hebben aan een ruimte, waar zij mensen van hun eigen cultuur en gewoonten kunnen ontmoeten. De dagvoorziening in De Zuidpilaar biedt hen daarvoor nu de mogelijkheid. Wie belang stelling heeft voor dit bijzondere vrijwilligerswerk kan contact opnemen met het team welzijn van verzorgingshuis Sinselhof (telefoon 077-3567035). Contactdag Ménière De NVVS-Commissie Ménière houdt op zaterdag 6 juni een lot genoten contactdag voor mensen met de ziekte van Ménière en hun partners. Op deze dag krijgt men informatie, kan men ervaringen uitwisselen, van elkaar leren, deel nemen aan gespreksgroepen en een informatiestand over tinnitus bezoeken. De bijeenkomst wordt gehouden van 11.00 tot 16.00 uur in VieCuri in Venlo. Er wor den lezingen gehouden door Leon Frissen, gouverneur van Limburg, voorzitter van de Nationale Hoor- stichting en ervaringsdeskundige; M. Stollman, klinisch fysicus, audi oloog in Audiologisch Centrum Venlo en M. Hoge-van Hassel, lid van NVVS-Commissie Ménière en ervaringsdeskundige. Men kan zich voor zondag 31 mei aanmel den. Men vindt verdere informatie op www.nvvs.nl/meniere., via e mail info@nvvs.nl. of via telefoon (030)2617616. Zomercursussen In juni en juli worden diverse cursussen en workshops gehou den bij Anna Maria van Gemert. De cursussen zijn bedoeld voor degenen die niet moe, maar ont spannen en fit op vakantie wil len gaan en nieuwe inspiratie en minder kilo's mee willen nemen. Oefeningen voor een mooi figuur, nog een korte workshop met spe ciale aandacht voor het ontspan nen van nek en schouders, dans- fitness voor de conditie, afslanken waarbij men geholpen wordt de motivatie vast te houden. Voor meer inlichtingen en aanmelding kan men zich in verbinding stel len met Anna Maria van Gemert via telefoon (0478)583272 of via info@annamariavangemert.nl. Zie ook www.annamariavangemert. nl. Pantein creëert meer ruimte Zorgcentra Pantein rondt bin nenkort de omzetting van hon derd verzorgingshuisplaatsen tot verpleeghuisplaatsen af. De zorg vraag van cliënten van Zorgcentra Pantein is de afgelopen jaren fors toegenomen. Zorgcentra Pantein wil graag dat cliënten de juiste zorg krijgen en zo lang mogelijk in hun vertrouwde zorgcentrum kun nen blijven wonen. Het ombou wen van verzorgingshuisplaatsen naar verpleeghuisplaatsen was de enige oplossing om dit zowel zorg- inhoudelijk als financieel haalbaar te laten blijven. Binnen de volgen de locaties van Zorgcentra Pantein worden enkele afdelingen omge bouwd: De Elsendonck in Box meer, Maartenshof in Cuijk, Nor- bertushof in Gennep, Aldenhorst in Mill, Huize Loon in Overloon, Op 't Hoogveld in Sint Anthonis en De Lookant in Wanroij. Vrouw en overgang Veel vrouwen krijgen rond hun 50e levensjaar te maken met de overgang. Waar vroeger simpel weg gezegd werd 'het hoort erbij, sla je er maar doorheen', zijn er tegenwoordig volop mogelijkhe den om zelf overgangsklachten te lijf te gaan. Wie meer wil weten over opvliegers, wisselende stem mingen en hevig transpireren kan zich aanmelden voor de voorlich tingsavond Vrouw en Overgang op dinsdag 26 mei in het Maas ziekenhuis Pantein in Boxmeer. De voorlichtingsavond wordt verzorgd door het menopauze team van het Maasziekenhuis. Het team bestaat uit een gynaecoloog, menopauzeverpleegkundige, dië tist, seksuoloog en fysiotherapeut. De informatieavond begint om 20.00 uur en duurt tot ongeveer 22.00 uur. Vanaf 19.30 uur kan men de bijbehorende informatie markt bezoeken. De locatie is het personeelsrestaurant in het sou terrain van het Maasziekenhuis Pantein aan de Loerangelsestraat in Boxmeer. Belangstellenden kunnen zich aanmelden via www. maasziekenhuispantein.nl. of bij het Maasziekenhuis, dagelijks van 11.00 tot 12.00 uur, via telefoon nummer (0485)567203. Notariskantoor Mathijsen en Weijs introduceert op 2 juni een nieuw concept onder de naam basisnotarissen. Via de website www.basisnotarissen. nl kunt u voortaan terecht voor een groot aantal stan daardhandelingen op notari eel gebied. In de ochtenduren is het kantoor ook telefonisch bereikbaar. Basisnotarissen.nl is een initi atief van vier notarissen uit Doe- tinchem. Mathijsen en Weijs is het derde kantoor in Nederland dat dit concept gaat invoeren. "Het idee is ontstaan vanuit een bepaal de marktbehoefte. Mensen wil len voor een aantal zaken wel de notariële zekerheid, maar hebben geen behoefte aan extra adviezen of hebben al bij derden een des kundig advies ingewonnen. Als je dan de notariële basisdiensten kunt verlenen tegen een aange past goedkoop tarief, dan kun je als notariskantoor ook voor die mensen veel betekenen", vertelt Wim Weijs van het notariskantoor. Zijn collega Herman Mathijsen maakt de vergelijking met vlieg maatschappijen. "Je kunt overal van A naar B vliegen, maar elke maatschappij heeft zijn eigen ser viceniveau met allerlei toeters of bellen. Voor mensen die geen toe ters en bellen hoeven, is basisno- tarissen.nl de uitkomst." De beide notarissen denken vooral dat basisnotarissen.nl met name voor woningoverdracht een uitkomst is. Alle correspondentie wordt via internet afgehandeld, zodat de kosten tot een minimum beperkt kunnen blijven. "Willen klanten toch meer advies en extra zaken, dan kunnen wij dat ook voor hen verzorgen, maar daar hangt dan natuurlijk wel een prijskaartje aan", aldus Wim Weijs. Basisno tarissen gaat zich vestigen in het voormalige kantoor van Mathijsen en Weijs aan de Raadhuisstraat 13. De website www.basisnotarissen. nl is vanaf 1 juni operationeel. Gilde Opleidingen in Venray past bij de nieuwbouw van de school duurzame installatiecon cepten toe. De klimatisering (koe len, verwarmen en ventileren) vindt plaats middels warmtepom- pen, open bronnen en laag tempe ratuur afgiftesystemen (vloerver warming en vloerkoeling). Deze week werden de bronnen geboord tot een diepte van 55 meter. Het bronwater heeft een temperatuur van twaalf graden. Het boren van de bronnen leidt tot het diepste punt van het pro ject. Het gebouw is voorzien van zeer goed isolerend en zonwe rend glas. De ontwerper van deze installatie is Volantis Adviseurs Ingenieurs Venlo. De architect is BRT Architecten uit Alkmaar. De duurzame installaties worden gerealiseerd door Thissen Installa tietechniek uit Venlo. Donderdag 28 mei 2009 - Pagina 24 Vorige week woensdag heb ben kinderen uit de buurt samen met wethouder Patrick van der Broeck de eerste twee speelterreinen in de woon wijk Aan den Heuvel officieel geopend. Aan de Schans zijn toestellen en voorzieningen geplaatst voor kinderen tot zes jaar en op de hoek Torenvalk Buizerdlaan voor kinderen tussen de zes en twaalf jaar. De speelterreinen maken deel uit van een totaalplan voor speel- voorzieningen in de gehele omge ving Aan den Heuvel/Laagheide. Dit totaalplan is een uitwerking van het speelruimteplan van de gemeente Venray. In dit speelruim teplan heeft de gemeente vorig jaar beschreven binnen welke kaders de verdeling en de invul ling van speelruimtes plaatsvindt. Direct aanwonenden van deze speelterreinen konden zelf kiezen wat voor soort speeltoestellen ze graag wilden. Middels een enquê te konden ze kiezen uit twee varianten voor de inrichting van 'hun' speelterrein. De variant die de meeste stemmen kreeg is gere aliseerd. In het totaalplan voor de omgeving Aan den Heuvel/ Laagheide zijn speelvoorzienin- gen voor alle leeftijdscategorieën vertegenwoordigd, verdeeld over de woonwijk. Zo is eerder al een trapveldje voor de oudere jeugd aangelegd aan de Hoogheidseweg. Bij de verdeling naar de leeftijds categorieën heeft de gemeente ook gekeken naar de onderlinge afstanden van de speelplaatsen. De voorzieningen voor de oudere jeugd zijn verder van elkaar ver wijderd, terwijl de speelvoorzie- ningen voor kleine kinderen juist dichter bij elkaar liggen. Bij de verdeling van de voorzieningen over de wijk heeft de gemeente ook rekening gehouden met de bestaande groenstructuur. Waar mogelijk sluiten de speelterreinen hierop aan. Aansluitend op de vor deringen van de woningbouw, rea liseert de gemeente nog een aan tal speelterreinen in het gebied Aan den Heuvel/Laagheide. In de serie themabijeenkomsten onder de titel een Rooijse zater dagmorgen over was de PvdA Venray afgelopen zaterdag te gast bij het Turks centrum. In het bijzijn van de Turkse gemeenschap, het PLIV, Thuiszorg, ouderenvertegen- woordigers en gemeente(bestuur) werd er van gedachten gewisseld over lokaal sociaal beleid. Speci ale gast was Tweede Kamerlid en woordvoerder zorg voor de PvdA Agnes Wolbert. Dit alles onder het genot van Turkse thee en een stukje baklava. Hoofdthema's binnen het lokaal sociaal beleid waren AWBZ versus WMO en de schuldhulpverlening. De discussie rondom de thema's leverde veel input op voor het conceptverkie zingsprogramma 2010-2013. Op 6 juni staat alweer de vijfde en laat ste bijeenkomst - over het thema welzijn - op het programma. Met de geboorte van Levi telt Venray opnieuw vier generaties. Op de foto de generaties Garson met overgrootvader Maarten (91 jaar), opa Rob (56 jaar), zoon Minko (29 jaar) en de jongste telg Levi. Bij AbrahamArt Galerie Kunst uitleen zijn de twee volgende exposities: de betoverende kleur rijke beelden van Eva Gramm en de mysterieuze subtiele schilde rijen van Gabriel Bertazzoli. De exposities zijn te zien elke zater dag en zondag van 13.00 tot 17.00 uur tot en met 7 juni. Gabriel Ber- tazzoli is geboren in Buenos Aires, Argentinië in 1962. Hij studeerde af aan de Escola National de Belas Artes Manuel Belgrano, waarna hij volgens eigen zeggen vooral jaren heeft moeten afleren wat hij daar geleerd had. Hij vertrok naar Paraguay waar hij in theaters en muziekproducties als decormaker en in de verlichting werkte. In de vele jaren dat Bertazzoli schildert, heeft hij een geheel eigen stijl ontwikkeld. Eva Grammalopolos is van Griekse komaf en woont in Zuid-Frankrijk. Na haar opleiding in het maken van theaterdecors en kostuums, werd Eva bekend en geliefd in de Griekse theaterscene vanwege de vrolijke manier van het maken van haar kunstwer- ken. Later werd ze curator van het PAPOK-instituut(Panellinia Politistiki Kinisis) voor eigentijdse kunstvoorstellingen. Op zoek naar haar wortels, studeerde ze neo klassieke Griekse en Egyptische beeldhouwkunst. Nadat ze naar het zuiden van Frankrijk was ver huisd, voelde ze de behoefte meer uiting te geven aan haar kleur rijke vrolijke persoonlijkheid en begon haar beeldhouwwerken te schilderen. Haar werken geven met ieder element levendigheid en vrolijkheid weer. De manier waarop zij haar prachtige vormen op fijngevoelige en vrolijke wijze schildert laat ons de echte levens vreugde inademen en maken ons blij. Eva werd onlangs uitgenodigd voor het Carrousel du Louvre de belangrijkste jaarlijkse tentoon stelling voor hedendaagse vrou welijke franse kunstenaressen bij het Louvre. Bertazzoli en Eva Gramm. Te zien tot en met 7 juni bij AbrahamArt Galerie Kunst uitleen, Noordsingel 39, Venray en op AbrahamArt.com Kronenbergs bedrijf in Venrayse handen Montair Process Techno logy in Kronenberg is sinds vorig jaar onderdeel van de Manders Group in Venray. De Venraynaren Louis Manders en René Francken (foto) koch ten het bedrijf, gespecialiseerd in procestechnologie, van de Amerikaanse eigenaren. Een overname, die de basis kreeg tijdens de Olympische Spelen in Turijn. Tijdens die spelen waren René Francken en Louis Manders te gast op de Spelen. Beide onder nemers kenden elkaar niet, maar kwamen snel tot de ontdekking dat hun bedrijven, Montair Ander sen en Manders Automation, elkaar bij projecten konden aanvullen. "Procestechnologie is een breed begrip. Kortweg uitgelegd is dat klanten een idee of probleem hebben, waarvoor nog geen appa ratuur is om dat te tackelen. Ons bedrijf vertaalt dat uiteindelijk naar een machine voor de klant. Naast design en engineering lig gen onze sterke kanten op het gebied van werktuigbouw in de brede zin des woords", vertelt René Francken. "Bij Manders Auto mation ligt de nadruk op automa tisering binnen productieproces sen. Iets waar wij ons weer minder mee bezighielden. Inmiddels heb ben we diverse projecten met elkaar uitgevoerd. Toen de moge- lijkheid ontstond om het bedrijf over te nemen, zijn we daar met z'n tweeën ingestapt", aldus Franc ken, die zeer positief is over de rol die Rabobank Venray daarbij heeft gespeeld. "De kernactiviteiten van Montair Process Technology rich ten zich op de nucleaire industrie, de chemische industrie en de far macie. De laatste jaren zijn de acti viteiten op het gebied van zonne- energie sterk uitgebreid. Onder de klanten bevinden zich bedrijven zoals Akzo Nobel, DSM, Schering Plough,Bayer, Shell en Urenco." Montair is dus volledig gericht op het bedrijfsleven. Ondanks de huidige crisis heeft het bedrijf een goedgevulde orderportefeuil- le. Deze maand heeft het bedrijf onder meer een opdracht via de Candese overheid gekregen om, samen met een Amerikaans bedrijf, een zenuwgasfabriek in Rusland te ontmantelen."Onze opdrachten hebben bovendien een lange loop tijd. Denk daarbij aan minimaal een jaar. Na de ontwerpfase worden de machines bij ons geproduceerd, geassembleerd en uitvoerig getest voordat ze bij de klant worden afgeleverd. In de loop der jaren hebben we in onze nichemarkt een goede naam opgebouwd en hebben we ook een sterke posi tie. Dat komt mede door de korte lijnen die we in onze organisatie kennen. Dat werkt zeer positief." THiü=n Voor basishandelingen naar basisnotarissen.nl Duurzame installaties Gilde Opleidingen Montair onderdeel van Manders Group Jrtlo (077)461

Peel en Maas | 2009 | | pagina 24