Pinksterexpositie in teken van jubileum Mieke van Uden Muziekshoppen presenteert nieuw repertoire Clip Wereldpaviljoen scoort goed Kinderen voor Kinderen Paaseilandbeeld krijgt eigen bord Juni operamaand Ted de Best in Cambrinus Willibrorduskapel Geijsteren open Oldtimers in Meerlo PEEL EN MAAS Donderdag 28 mei 2009 - Pagina 23 De traditionele Pinksterex positie in de galerie en beel dentuin van Keramieke Atelier te Geijsteren staat deze keer in het teken van het twintigjarig jubileum van de kunstenares Mieke van Uden. Zij viert die kunstenaarsjubileum met een grote expositie met kunst werken van haarzelf, haar man Chris Roose en de gast- kunstenaars Rik van Rijswick (Venlo), Tineke Vrijs van der Meulen (Apeldoorn), Chris Ripken (Rotterdam) en Anne Haeyen (Venray). De kunstexpositie aan de Sint Wilbertsweg te Geijsteren is beide Pinksterdagen gratis toegankelijk van 12.00 tot 18.00 uur. Naast de prachtige kunst wordt dit jaar extra aandacht geschonken aan de muzikale ondersteuning. Op beide dagen zijn topmusici aan wezig om het publiek te verwel komen en tijdens het bezoek op een muzikale wijze te begeleiden. Bovendien is er een bijzondere stand van de SOS Meerlo-Wans- sum jongerengroep speciaal voor kinderen en de verslavingskliniek Paschalis te Oostrum. Mieke van Uden exposeert naast haar beken de werk nieuwe vormen van hoog gebakken zwarte keramiek in combinatie met roestvrijstaal. Chris Roose laat zijn monumen taal werk in keramiek en brons zien. Roose maakt vooral gesti leerde mensfiguren sommige met een heftig dierlijk karakter. Uit Venlo komt kunstenaar Rik van Rijswick die zijn wachters toont, een kunstzinnige vondst en een experiment in materiaal. Tineke Vrijs van der Meulen (Apeldoorn) laat prachtige stijlvolle sieraden zien van roestvrijstaal. Anne Haey- en uit Venray schildert haar figu ren geabstraheerd in sprekende kleuren op linnen of paneel. Ten slotte kunstenaar Chris Ripken uit Rotterdam. Het werk van deze veelzijdige kunstenaar karakteri seert zich door een veelheid van onderwerpen en materiaal. Humor en drama vormen de rode draad van zijn werk. In Venray heeft hij onlangs vrolijke beelden geplaatst bij de Estafetteschool. De Pinksterexpositie wordt muzikaal opgeluisterd door een groot aantal musici. Hans Kalberg (piano) uit Nijmegen en Nelleke van der Klok (zang) ondersteund Schilderij van Anne Haeyen uit Venray. door bassist Roeland Terhuizen zijn er beide dagen. Op eerste pinksterdag is ook Luuk Whistle uit Meerlo van de partij met zijn accordeon en speelt Loek Klee- ven (piano) uit Horst stukken van onder andere Chopin. Op tweede pinksterdag is er een heel bijzonder optreden van het duo Egbert Derix, pianist-com ponist van Searing Quartet, en fluitist Georges van de Ven. Deze twee topmusici zijn een muzikaal verbond aangegaan. De aankle ding van de gehele expositie met natuurlijke kunstwerken is in han den van Gemma Flora uit Wans- sum. Gilde Blitterswijck succesvol Het St. Antonius Abt Gilde van Blitterswijck was op zondag 17 mei op de Kringgildedag in Groe ningen zeer succesvol. Het gilde won tijdens dit festijn de ereprijs in het algemeen klassement, waar aan 32 schuttersgilden deelnamen. Koning Hay Gooren schoot zich op deze dag naar de titel kringkoning 2009. Deze prestatie werd beloond met een prachtig zilveren kruis .Ver der waren de volgende leden nog succesvol: Ans Thiesen, klaroenbla zer: eerste prijs individueel. Eric Langenkamp: eerste prijs muziek- trom. Job van Kempen: tweede prijs jeugdvendelen. Carla Claes- sens: tweede prijs vrije hand wip- schieten. Carla Claessens: tweede prijs personeel wipschieten. Corps tamboers en klaroenblazers: eerste prijs. Mirna Hendriks klaroenbla- zen jeugd: eerste prijs. In totaal tien zilveren schildjes, inclusief het zilveren kruis. Op zondag 18 juli 2010 organiseert het gilde van Blit- terswijck een grote internationale gildedag (vrije gildedag). Op deze feestdag viert het gilde dat het reeds 525 jaar aanwezig is in het Noord-Limburgse dorp Blitterswij- ck. Naar verwachting nemen circa 1500 tot 2000 leden van gilden en schutterijen uit Nederland, België, Duitsland en Polen aan deze gilde- dag deel. Toon Hermans Huis Het Toon Hermans Huis in Venlo houdt op woensdag 3 juni onder begeleiding van een gids van het Limburgs Landschap en enkele medewerkers van het Toon Her mans Huis Venlo een wandeling op de Groote Heide in Venlo. De wandeling heet: ver-dwalen. Denk aan goede schoenen. Bijeenkomst en vertrek om 13.30 uur bij de Familiekerk aan de Belletablestraat in Venlo of om 14.00 uur op de parkeerplaats bij het infocentrum aan de Hinsbeckerweg. Opgeven kan bij het Toon Hermans Huis via telefoonnummer (0478)3211433 of via e-mail info@toonhermans- huisvenlo.nl. Indien nodig kan vervoer geregeld worden. Vogelmarkt Vogelvereniging De Gevleugelde Vrienden Wanssum e.o. houdt op maandag 1 juni de maandelijkse vogelmarkt. Op deze vogelmarkt kan een ieder vogels kopen en ver kopen en er zijn diverse vogelhan delaren aanwezig. Ook kan men terecht voor vogelbenodigdheden zoals vogelvoer en nestkastjes. De markt wordt gehouden worden in zalencomplex 't Brugeind in Meerlo en duurt van 9.30 tot en met 12.00 uur. Duiven en kwartels worden niet toegelaten. In Merselo en Blitterswijck Het Meerlo-Wanssums pro jectkoor Muziekshoppen onder leiding van Marco Mari en presenteert op maandag 1 juni (tweede pinksterdag) op de Merselose Windmolenfair het nieuwe repertoire van alweer zijn negende project. Na het optreden in Merselo spoeden de koorleden zich naar Veerhuis Tante Jet aan de Veerweg in Blitterswijck, waar ze voor het aanwezige publiek een optreden verzorgen waar van de opbrengst ten goede komt aan SOS Meerlo-Wans- sum. Ditmaal zingt het koor een mengeling van muziek van eigen bodem en internationale tophits uit de jaren '80 en '90. Alle liedjes hebben een geheel nieuwe en ver- rassende bewerking ondergaan. Het idee is enkele jaren geleden ontstaan onder enkele leden van het Geijsters Kemmerekoor en Meerlo's Gemengd Koor, die de behoefte hadden om naast het zingen bij hun eigen koor ook uit stapjes te maken naar andersoor tig repertoire. Al gauw was het idee geboren om een laagdrem pelig project op te zetten waarbij steeds in periodes van acht tot twaalf weken een repertoire inge studeerd werd. Als finale wordt het nieuwe repertoire gepresen teerd aan het publiek en meestal ten bate van een goed doel. Een van de hoogtepunten van het pro jectkoor was wel het grote con cert tijdens het Wereldfestival van SOS Meerlo-Wanssum, vorig jaar. "We hebben ervaren de afgelopen jaren dat het project geweldig aan- slaat", aldus dirigent Marco Mari en. Hij doet er alles aan om zoveel mogelijk mensen aan het zingen te krijgen. "We merken heel vaak dat mensen denken dat ze niet kun nen zingen en na enkele avonden muziekshoppen zingen erg leuk vinden." Het koor bestaat uit erva ren, minder ervaren en onervaren zangers en zangeressen die zich per project kunnen aanmelden. Veel 'projectzangers' ervaren het als een leuke, tijdelijke bezigheid die niet meteen verplicht tot een langdurig lidmaatschap. Het optre den op de Merselose Windmolen- fair vindt rond 13.30 uur plaats en het optreden bij Tante Jet aan de Maas te Blitterswijck begint rond 14.45 uur. De vrijwillige bij drage van de toeschouwers gaat naar het scholenproject in Zambia van SOS Meerlo-Wanssum. De speciale videoclip die is gemaakt om de realisering van een Wereldpaviljoen op de Floriade en VenloGreen- park te begeleiden, scoort erg goed. De clip, die sinds kort ook op YouTube staat, wordt veelvuldig bekeken en de reac ties blijven niet uit. "De clip laat in vijf minuten zien wat in het dikke bidbook Wereldpa viljoen staat", reageerde bur gemeester Jos Waals als eerste op de clip die geproduceerd is door filmmaker Marijn Poels uit Swolgen. Ook directeur Paul Beck van de Floriade was verrast door de flitsende clip en de perfecte inhoud. En Europarlementairier Ria Oomen (CDA) was zo onder de indruk van de videoclip dat ze even stil was na het bekijken ervan. "Ongelooflijk helder en mooi", aldus Oomen. De initiatief nemer en de maker van de clip krijgen veel reacties op de clip. En burgemeester Kees van Rooij van Horst aan de Maas vond het zo mooi dat juist de groep Rowwen Hèze tekent voor de muziek. "Een initiatief uit de regio met muziek uit de regio en nationale allures", aldus Van Rooij. Het bijzondere is dat op de ach tergrond de muziek klinkt van het lied 'Vliegtuig, auto' van Rowwen Hèze Daarin bezingt Jack Poels dat de wereld zo groot is en mel den de initiatiefnemers van het Wereldpaviljoen dat op deze grote wereld ook veel onrechtvaar digheid bestaat. "En daar willen wij met z'n allen iets aan doen", aldus de tekst in de clip. De clip is gemakkelijk te vinden op YouTube door te zoeken naar; wereldpavil joen. Het idee van een educatief belevingscentrum ontwikkelings samenwerking is in eerste aanleg gekomen uit de koker van SOS Meerlo-Wanssum. Het is vervol gens omarmd door de mondiale groepen in Noord-Limburg, COS Limburg en VenloGreenpark als mede de Regio Venlo. Binnenkort wordt de Stichting Wereldpavil joen opgericht die het initiatief verder gaat uitwerken. In 2009/2010 houdt de VARA voor de achttiende keer het lan delijke Kinderen voor Kinderen Songfestival. Ook de Limburgse kinderen worden daarom weer uitgenodigd om mee te komen zingen in een van de voorron des. Alle kinderen die meedoen, krijgen tijdens de voorrondes de kans om live te zingen voor een zaal vol publiek. Een deskundige jury beoordeelt de deelnemers niet alleen op hun zangkwaliteit, maar ook op hun presentatie. Per provincie worden twaalf kinderen geselecteerd die, begeleid door een live band en vocals, in de pro vinciale finale hun beste beentje mogen voorzetten op weg naar een plaats in de landelijke finale die in maart 2010 plaatsvindt en op televisie wordt uitgezonden. De voorrondedagen van het Kin deren voor Kinderen Songfestival beginnen in september. Dit jaar worden in Limburg 3 voorronde- dagen georganiseerd. De eerste is op 19 september in Weert, de tweede voorrondedag vindt plaats op 18 oktober in Maastricht en op 7 november is Venray aan de beurt. Kinderen die meedoen kie zen uit een lijst van 40 'Kinderen voor Kinderen' liedjes het lied dat ze het liefst willen zingen tij dens de voorronde. Dit jaar kan er gekozen worden voor klassiekers als Wakker met een wijsje en Kom je strakjes bij me spelen, maar ook voor populaire nieuwe liedjes als De coolste DJ, Puinhoop en Spotlight, camera, microfoon. De Limburgse Joep Reijnen zal het songfestival van 2008 nooit meer vergeten. Tot zijn eigen verbazing kwam hij met glans door de voor rondes en was hij de allerbeste tij dens de Limburgse finale. Daarna werd hij door de jury, die onder meer bestond uit Jamai en Babet- te Labeij, gekozen winnaar van heel Nederland! Helaas mag hij hierdoor dit jaar niet meer mee doen. Maar Reijnen is inmiddels beroemd geworden en speelt nu in de musical Ciske de Rat! En wie weet wat we daarna nog van hem gaan horen. Alle kinderen die van zingen houden en in het schooljaar 2009/2010 in groep 4 t/m 8 van de basisschool zitten kunnen meedoen aan het Kinderen voor Kinderen Songfestival 2009. Erva ring is niet nodig! Aanmelden kan via de website http://kvk.vara.nl. Hier is ook alle informatie over de spelregels te vinden. Zoals vorig jaar afgesproken tijdens het plaatsen van het vier meter hoge paaseilandbeeld op de rotonde in Wanssum, is onlangs een naambord bij het kunstwerk geplaatst. Dat is gemaakt door Meerlonaar Peter Joosten. Op het bord staat de naam 'Paaseiland beeld' en het feit dat het beeld is geplaatst bij gelegenheid van het vijftienjarig bestaan van de Stich ting Ontwikkelingssamenwerking Meerlo-Wanssum. Het kunstwerk is gemaakt door de Westerbeekse kunstenaar Juul Baltussen. Hij was al heel lang gefascineerd door de grote stenen beelden op het Paas- Het naambord bij het bijzon dere kunstwerk. eiland bij Chili. Tijdens het Wereld festival Meerlo-Wanssum van vier jaar geleden, ter gelegenheid van de afsluiting van het Chili-pro ject, exposeerde Baltussen deze immens grote ijzeren beelden op het festivalterrein. Daar werd toen het idee geboren om een van de beelden een plek te geven in de gemeente Meerlo-Wanssum. Dankzij de medewerking van de gemeente Meerlo-Wanssum kon het beeld vorig jaar worden aan gekocht en geplaatst. In het Luxor Theater Venray kan men nu ook genieten van operavoorstellingen op het grote scherm! Door de nieuwste digi tale HD vertoningtechniek is het Luxor Theater in staat de beste kwaliteit naar het scherm te bren gen. Men beleeft deze voorstellin gen alsof men er zelf is! De hele maand juni kan men in het Luxor Theater Venray genieten van drie operavoorstellingen. Op dinsdag 2 juni wordt Bizet's opera Carmen vertoond. De voorstelling begint om 19.30 uur. Op dinsdag 16 juni wordt Aïda vertoond. Ook deze voorstelling begint om 19.30 uur. Als klap op de vuurpijl vertonen wij op 30 juni Verdi's geliefde stuk La Traviata. Deze opera wordt live vertoond worden vanuit The Royal Opera House Covent Garden, Lon den. Dirigent Antonio Pappano, die al ruim zes seizoenen werkzaam is bij The Royal Opera House, Zal La traviata muzikaal begeleiden. De Amerikaanse sopraanstem van Renée Fleming als Violetta Valéry keert terug naar Covent garden, waar deze opera voor de eerste keer ten gehore wordt gebracht. Speciale technieken maken het mogelijk dat wij deze Opera Live, via satelliet in het theater kunnen vertonen. Hiermee heeft Venray een primeur in de regio, want er zijn slechts enkele theaters in Nederland die op deze manier opera's en andere live-events kun nen vertonen. Aanvang is 20.00 uur. Reserveren is mogelijk via www.luxorvenray.nl of telefo nisch tijden openingstijden van de bioscoop. Voor wie alle drie deze opera's wil zien is er een speci ale aanbieding. Deze aanbieding is telefonisch te bestellen tijdens openingsuren. Open dag Turkse moskee In de Turkse moskee aan de Eindstraat in Venray wordt op zon dag 31 mei een open dag gehou den. Bezoekers kunnen de gebeds ruimtes en lesruimtes bezichtigen en in de ontmoetingsruimte kan men zich tegoed doen aan allerlei zoete en hartige Turkse lekker nijen. Op bepaalde tijden zijn er de gebruikelijke gebedsdiensten en koranlezingen. Hierbij mag men uiteraard gewoon aanwezig zijn. Er gelden geen bepaalde kle dingvoorschriften. Er is volop de mogelijkheid om vragen te stellen of om gewoon gezellig te praten. De deuren zijn open van 10.00 tot 17.00 uur. Expositie Op vrijdag 12 juni, zaterdag 13 juni en zondag 14 juni houdt Heemkundevereniging Meerlo- Wanssum een fototentoonstelling over honderd jaar onderwijs in Tienray. De expositie vindt plaats in de Winkel achter de kerk. De openingstijden zijn op vrijdag van 18.00 tot 20.00 uur en zaterdag en zondag van 13.00 tot 17.00 uur. Iedereen is van harte welkom. De entree is gratis. Jan Hendriks (Doe Maar) en BJ Baartmans (JW Roy, André Manuel, Gerard van Maasakkers) staan op woensdag 3 juni op het podium van Cambrinus in Horst als bege leiders van Ted de Best. De Best is een Zuid Nederlandse singer-song writer in de traditie van de besten uit het genre, zoals dat in de 60 en 70-jaren vorm kreeg. Referen ties aan Dylan, Van Morrison, Neil Young en Tom Waits zijn op hun plek. Jan Hendrix en BJ Baartmans kunnen uit de voeten met alles waar snaren opzitten en samen met De Best maakten ze tussen '85 en '92 naam in de Nederland se popscene in bands als Buster Smiles en The Chainmen. Na een flinke stap terug uit de openbaar heid, waarin hij alleen nog teksten schreef voor Liesbeth List, kwam De Best terug als artiest. Als voor dien vertolkt hij weer prachtige liedjes in zijn eigen moerstaal en toont hij zich een bevlogen zan ger. Hij heeft daarbij het hart op de tong maar is evenzeer een beschouwend tekstdichter met een heel eigen thematiek, geken merkt door een sterk poëtische inslag. Samen met Hendrix en Baartmans staat hij garant voor een mooi programma in een typi sche Cambrinushuiskamer sfeer. Dit concert begint om 20.30 uur. Zie ook www.cambrinusconcer- ten.nl. De Willibrorduskapel, date rend uit 1543, is in de maan den juni, juli en augustus elke woensdagavond open. Mensen komen rond 19.00 uur bij de kapel samen om de eucharis tie te vieren. Het is een prachtige plek in het Geijsterse bos om samen te komen en mensen te ontmoeten bij de put, die dateert uit de tijd dat de heilige Willibrordus Geijsteren bezocht. Veel mensen gingen naar Geijsteren ter bedevaart, om gene zing te verkrijgen of om de heilige te vereren. Aan het water uit de put werd een genezende kracht tegen oogziekten toegekend. De kapel is in gotische stijl opgetrok ken en na een periode van verval werd ze in 1896 opnieuw hersteld en voorzien van een nieuwe goti sche bidhal, die bij de restauratie van 1947 weer werd afgebroken. Ook werd de put toen weer in de originele ronde vorm opgemet seld. De laatste restauratie was in 1968 en enkele jaren later werd het prachtige gebrandschilderde raam aangebracht in de achter wand. In 1994 werd het dak hele maal vernieuwd. Tientallen leden van de Noord Limburgse vereniging voor old timermotoren waren op Hemel vaartsdag in Meerlo. Ze hielden halt, met hun colonne, bij de bak- kerij van Wim en Wil Sijbers, bei den fervente oldtimerbezitters en -rijders. De oude motoren hadden veel bekijks en toerden onder een stralende zon door de regio. Paaseilandbeeld Uuul Sal ril! Mn. Wrtsief OftkJ Geplaatst op 2 juni 2009 15 iaa' SOS Meerlo-Wanssun

Peel en Maas | 2009 | | pagina 23