Gemeente Venray I Opening Aan den speelterreinen Heuvel Extra open voor rij- en reisdocumenten Europese verkiezingen Kom ook naar de Dag van het Odapark Tweede Kamer neemt wetsvoorstellen herindeling aan Gemeentehuis gesloten Conferentie plattelandseconomie bouwsteen Strategische visie Profielschets nieuwe burgemeester PEEL EN MAAS Donderdag 28 mei 2009 - Pagina 19 Gemeentehuis Openingstijden Het gemeentehuis is op woensdagmiddag van 14.00 tot 16.30 uur extra open voor het aanvragen en ophalen van rij- en reisdocumenten. Deze extra openstelling geldt tot en met 24 juni. Voor het aanvragen van deze documenten moet u eerst een afspraak maken. Bel daarvoor met de afdeling Publieksdiensten. U hoeft geen afspraak te maken als u een document kunt afhalen. Het aanvragen en ophalen van rij- en reisdocumenten blijft natuurlijk ook zonder afspraak mogelijk tijdens de gebruikelijke openingstijden: op maandag van 12.00 tot 20.00 uur en van dinsdag tot en met vrijdag van 9.00 tot 13.00 uur. Zelf kiezen Activiteiten: In verband met tweede pinksterdag, is het gemeentehuis op maandag 1 juni gesloten. Centrum op de schop Strategische visie 2020 Venray, focus op mensen Raadhuisstraat 1, 5801 MB Venray Postbus 500, 5800 AM Venray Telefoon (0478) 52 33 33 Fax (0478) 52 32 22 E-mail gemeente@venray.nl Internet www.venray.nl Publieksdiensten Maandag van 12.00 tot 20.00 uur, dinsdag t/m vrijdag van 9.00 tot 13.00 uur. Telefonisch bereikbaar: maandag t/m donderdag van 8.30 tot 17.00 uur en vrijdag van 8.30 tot 13.00 uur. Gemeentearchief Alarm Dinsdag t/m donderdag van 9.00 tot 17.00 uur. Centraal alarmnummer 112 Informatiecentrum Hulpaanvraag geen spoed politie 0900 - 88 44 Maandag van 12.00 tot 20.00 uur, Hulpaanvraag geen spoed brandweer 077 - 356 56 56 dinsdag t/m donderdag van 9.00 tot 17.00 uur en vrijdag van 9.00 tot 13.00 uur. Week 22 Op donderdag 4 juni kunt u uw stem uitbrengen op een Nederlandse vertegenwoordiger voor het Europees parlement. Hiervoor hebt u een stempas ontvangen. Bent u uw stempas kwijt of heeft u er geen ontvangen? Dan kunt u tot 2 juni 13.00 uur een vervangende stempas aanvragen bij de afdeling Publieksdiensten. Legitimeren verplicht Zonder uw geldig legitimatiebewijs mag u geen stem uitbrengen. Met de invoering van de legitimatieplicht voorkomt de gemeente het onrecht matig gebruik van de stempas van een ander persoon. De voorzitter vraagt daarom naar uw legitimatie bewijs en stempas. Rood potlood Bij de Europese verkiezingen wordt er geen gebruik meer gemaakt van de stemmachine en stemt u na jaren weer met het rode potlood. Uw stem is alleen geldig als u bij slechts één kandidaat één vakje rood maakt. Stemmen met het rode potlood betekent ook dat er na 21.00 uur weer handmatig geteld moet worden. Voorheen was met één druk op de knop het stemresultaat per stembu reau meteen bekend. De uitslagen van de Europese verkiezingen van de gemeente Venray staan zodra ze bekend zijn meteen op de website. Ga naar www.venray.nl Politiek en organisatie Verkiezingen. Op woensdag 20 mei openden kinderen uit de buurt samen met wethouder Patrick van der Broeck de eerste twee speel terreinen in de woonwijk Aan den Heuvel. Aan de Schans zijn toestellen en voorzieningen geplaatst voor kinderen tot zes jaar en op de hoek Torenvalk Buizerdlaan voor kinderen tus sen de zes en twaalf jaar. De speelterreinen zijn onderdeel van een totaalplan voor speelvoorzienin- gen in de gehele omgeving Aan den Heuvel/Laagheide. Dit totaalplan is een uitwerking van het speelruimte plan van de gemeente Venray. In dit speelruimteplan beschreef de gemeente vorig jaar de kaders waarbinnen de verdeling en de in vulling van speelruimtes plaatsvindt. Direct aanwonenden van deze speel terreinen konden zelf kiezen wat voor soort speeltoestellen ze graag wilden. Middels een enquête konden ze kiezen uit twee varianten voor de inrichting van 'hun' speelterrein. De variant die de meeste stemmen kreeg, is gerealiseerd. Zondag 31 mei is de Dag van het Odapark. Van 11.00 tot 17.00 uur is er van alles te beleven in het Odapark aan de Merselose- weg (tegenover het ziekenhuis). Leuke, spannende en interes sante (gratis) activiteiten voor jong en oud. De Dag van het Park is een initiatief van de ANWB. Voor inmiddels de vijf de keer houdt de gemeente Venray deze dag in het Odapark. Het thema van deze dag is 'spring in het park'. Spring in het park Het thema 'spring in het park' is tweeledig. De Engelse vertaling van spring is voorjaar. Juist in het voor jaar worden parken veel gebruikt om anderen te ontmoeten, te genieten van het groen en een mooie wande ling te maken. Ook staat 'spring in het park' voor lekker actief zijn in de buitenlucht. - streekgerechten proeven - springen in het park - demonstratie Puur Natuur en schapenhoeden met echte schaapskudde - demonstratie van een valkenier, met valken en uilen - bomen klimmen voor de jeugd onder deskundige begeleiding - schatgraven en zandkastelen bouwen in het stuifzand - verschillende informatiestands (over bijen, vlinders, vogels) - bloemsierkunst, een bloemstuk maken onder begeleiding - en nog veel meer... Deze activiteiten zijn verspreid over drie themapleinen. De thema's zijn: Natuur en Avontuur, Actie en Infor matie. Kinderen van de basisschool krijgen een cadeautje passend bij het thema. Voor een hapje en drankje kunt u terecht in het monu mentale Theehuis. Odapark Op 31 mei is er van alles te doen en te beleven in het Odapark, maar het is natuurlijk ook een prachtige omgeving om gewoon eens te gaan wandelen. Er staat een permanente collectie beeldende kunst midden in de natuur. Op www.venray.nl vindt u meer informatie over de Dag van het Odapark en de deelnemende verenigingen. De Tweede Kamer heeft vorige week dinsdag officieel ingestemd met de herindelingsvoorstellen in Noord-Limburg. Mits ook de Eerste Kamer instemt, is de nieuwe gemeente Venray dus per 1 januari 2010 een feit! Een week eerder reisde een Venrayse delegatie, bestaande uit de burge meester, negen raadsleden en een beleidsambtenaar naar Den Haag om het Kamerdebat bij te wonen. Ook bestuurders van de andere Noord-Limburgse gemeenten zaten op de publieke tribune. Al aan het eind van de eerste termijn was duidelijk dat de verschillende Noord-Limburgse herindelings- voorstellen goed ontvangen werden. Er waren, naast een enkel kritiek puntje, zelfs complimenten voor de manier waarop de voorstellen tot stand gekomen zijn. De Venrayse delegatie heeft de tweede termijn dan ook niet afgewacht, maar heeft een Schevenings terrasje opgezocht om alvast heel voorzichtig een glaasje te heffen op de nieuwe gemeente Venray. Eerste Kamer Vorige week dinsdag bleek dat de positieve sfeer van het kamerdebat ook daadwerkelijk werd omgezet in een positief besluit: de wetsvoorstellen werden met grote meerderheid aangenomen. Alleen de SP, de PVV en de fractie Verdonk stemden tegen. Formeel is het nu nog even afwachten tot ook de Eerste Kamer instemt met de voorstellen. Maar een belangrijke horde is in ieder geval weer genomen! Voor meer informatie over de herindeling kunt u kijken op www.van4naar2.nl. narktstr. SCHOUTEN STRAATJE K PASSAGE S HENSENIUS- p°ststrAat KOrtE~ STRAAT Leeftijdscategorieën In het totaalplan voor de omgeving Aan den Heuvel/Laagheide zijn speelvoorzieningen voor alle leef tijdscategorieën vertegenwoordigd. Zo is eerder al een trapveldje voor de oudere jeugd aangelegd aan de Hoogheidseweg. Bij de verdeling naar de leeftijdscategorieën heeft de gemeente ook gekeken naar de onderlinge afstanden van de speel plaatsen. De voorzieningen voor de oudere jeugd zijn verder van elkaar verwijderd, terwijl de speel- voorzieningen voor kleine kinderen juist dichter bij elkaar liggen. Bij de verdeling van de voorzieningen over de wijk houdt de gemeente ook rekening met de bestaande groen structuur. Waar mogelijk sluiten de speelterreinen hierop aan. Aan sluitend op de vorderingen van de woningbouw, realiseert de gemeente nog een aantal speelterreinen in het gebied Aan den Heuvel/Laagheide. Centrum op de schop 1. tot en met eind juli: Marktstraat, Hofstraat en Wilhelminastraat 2. 10 augustus tot en met eind 2009: Henseniusplein en Schouwburgplein Infopunt bibliotheek Heeft u gedurende de werkzaam heden vragen over het project Centrum op schop? Kijk dan op www.venray.nl banner Centrum op de schop. Of loop even binnen bij het infopunt in de bibliotheek. Elke dinsdag houdt de gemeente daar spreekuur van 11.00 tot 12.00 uur. Wethouder Hans Teunissen met Martin Houben en Joep Hermans 'Koeweid aan de Maas', 'Maatwerk in het landbouwontwikkelings- gebied' en 'Toeristische Informatie Voorziening'. Dat zijn de namen van de drie ideeën die de Venrayse plattelandseconomie een stevige impuls moeten geven. Ze werden op maandag 20 april 2009 uitver koren door de deelnemers aan de Conferentie Plattelandseconomie in De Witte Hoeve in Venray. De Provincie en het Rijk stellen de komende jaren miljoenen euro's beschik baar in het landelijke gebied van Venray/Meerlo-Wanssum. Dat geld wordt besteed om het Provinciaal Meerjarenprogramma Plattelandsontwikkeling te realiseren. Maar hoe worden die miljoenen besteed? Concrete projecten De Conferentie Plattelandseconomie was een initiatief van de Gebieds- commissie Venray/ Meerlo-Wanssum en moest concrete ideeën opleveren. De Gebiedscommissie bestaat al sinds 2006 en blijft bestaan tot 2013, maar voorzitter Eisso Woltjer maakte duidelijk dat het nu tijd is voor een stevige tussensprint. "Er komen nog te weinig concrete projecten van de grond om de plattelandseconomie te stimuleren," betoogde Woltjer. "Daar moet u vanmiddag verandering in brengen!" De ruim honderd deelnemers slaagden glansrijk. Het ging om (agrarische) ondernemers uit het buitengebied, deskundigen, belangenorganisaties, wethouders en ambtenaren. In vier workshops bedachten zij samen tientallen mogelijke ideeën, en uiteindelijk wezen ze de drie meest kansrijke aan om te laten uitvoeren. Het Gebieds- bureau, het loket van de gebiedscommissie, ondersteunt de verdere uitwerking van de ideeën. De plattelandsconferentie is door de gemeente Venray ook benut om informatie op te halen ten behoeve van de herijking van de Strategische visie 2020. Door een aantal ontwikkelingen op het gebied van economie en decentralisatie van overheidstaken, is de tijd hiervoor rijp. Er is door de uitbreiding van Venray met de dorpen Blitterswijck, Geijsteren, en Wanssum behoefte om samen met de dorpen, belangenorganisaties en (agrarische) ondernemers een beeld te vormen van het toekomstige platteland van Venray. De plattelandseconomie is een belangrijke bouwsteen voor dat beeld. De gemeenteraad van Venray heeft, na overleg met de Commissaris der Koningin, de profielschets voor de nieuwe burgemeester vast gesteld. De profielschets geeft een beeld van het takenpakket van de burgemeester, de gewenste bestuursvaardigheden en benodigde competenties van de nieuwe burgemeester. De nieuwe burgemeester moet onder andere daadkracht tonen door besluit vaardig en doelgericht op te treden. Verder wordt van de nieuwe burge meester verwacht, dat hij zich identificeert met 'zijn' gemeente en fungeert als ambassadeur van en voor Venray. Belangrijk is ook de coachende rol richting het college en de adviserende rol richting de gemeenteraad. De nieuwe burgemeester brengt samenwerkingsverbanden tot stand en hand haaft deze; hij fungeert als (ver-)bindende schakel en bruggenbouwer. Kijk voor de volledige profielschets op www.venray.nl. adv week 22.indd 19 27-05-2009 14:30:17

Peel en Maas | 2009 | | pagina 19