Wandelroutes Vredepeel compleet Open dag kerktoren Vierlingsbeek DO Flinke toename agressie in gemeentehuis OPEN m ff ff SCHEIDEN DAT DOE JE SAMEN Ondernemen met vakmanschap PEEL EN MAAS Woensdag 20 mei 2009 - Pagina 3 De knooppuntenwandelroute van Vredepeel wordt zondag 24 mei officieel in gebruik genomen. De wandelroute Vredepeel sluit aan op de wandelroute Merselo en vormt zo een aaneengesloten wandelgebied voor heel regio Ven- ray. Het project knooppuntenwan delroutes in grondgebied Venray is hiermee compleet en is een mooie aanvulling op de toeristische trek pleisters van Venray en omstreken. Middels het knooppuntensysteem kun je vooraf bepalen welk deel van de route je wilt gaan bewan delen. Hiervoor zijn infoborden geplaatst en er zijn folders uitge bracht. Informatie is te verkrijgen bij VVV Venray aan het Hensenius- plein 13 inVenray, telefoon 0478 510505, email venray@regiovvv.nl Vredepeel is een klein dorp in de gemeente Venray, dat in de vijftiger jaren is ontstaan, waarin moderne agrarische bedrijven en natuur en milieu prima samengaan. Vrede- peel heeft een uitgestrekt land schap met een groot stuk bos en heide beheert door de stichting De Marke Venray. De wandelroute Vredepeel loopt midden door deze prachtige wijde omgeving en is maar liefst 50 kilometer lang. Schrik niet als u oog in oog staat met een grote kudde schapen tussen de ongerepte natuur. De wandelroute voert je langs mooie bezienswaardigheden zoals het Schieëperskruus, aangelegd door een vroegere schaapherder die hier zijn zondagsplicht vervulde. Ook de vele kazematten als herin nering aan een verdedigingslinie zijn te vinden langs deze route. Zondag 24 mei om 11.00 uur zal de wandelroute Vredepeel offici eel geopend worden door wethou der Elly van Dijck van de gemeen te Venray bij de picknickbank de Mini-Loef (bij binnenkomst van Vredepeel). Hierbij wordt de naam van de route bekend gemaakt. Gerard de Baaij van Stichting De Marken zal vervolgens uitleg geven over het bosonderhoud. Daarna is er gelegenheid voor een gezellig samenzijn in gemeenschapshuis De Kleine Loef. Vliegactiviteiten De Peel In verband met de oefening Basic Windmill vinden van dins dag 2 tot en met vrijdag 5 juni vliegactiviteiten plaats boven luchtmachtbasis De Peel in Ven- ray. De vliegbewegingen vinden plaats van dinsdag tot en met donderdag van 9.00 tot 16.30 uur. Op vrijdag wordt gevlogen van 9.00 tot 13.00 uur. De oefening Basic Windmill heeft als doel het opleiden van militairen die vanaf de grond per radio aanwijzingen geven aan vliegers van jachtvlieg tuigen over de precieze locatie van de aan te vallen doelen. In het kader van hun opleiding moeten cursisten in praktijksituaties leren samenwerken met vliegtuigen van verschillende NAVO-bondgenoten. Er wordt niet gevlogen beneden de toegestane hoogte en de vlieg tuigen starten en landen niet op luchtmachtbasis De Peel. Naast deze oefening blijven de dagelijk se vliegoperaties van de Konink lijke Luchtmacht en haar NAVO- partners gewoon plaatsvinden. Voor informatie over vliegbewe gingen zie www.defensie.nl. Voor vragen en eventuele klachten kan worden gebeld met het gratis telefoonnummer (0800)0226033 of het lokale telefoonnummer (0493)598045. Inbraak in woning Maandagmiddag tussen 14:00 uur en 16:30 uur is er ingebroken in een woning aan de Kempweg in Venray. Het is op dit moment nog onbekend hoe de insluipers zich toegang tot de woning ver schaften. Bij de inbraak zijn onder meer diverse sieraden, een gsm en een laptop ontvreemd. De politie heeft een buurtonderzoek ingesteld en vraagt getuigen, of mensen die iets verdachts hebben gehoord of gezien, contact met haar op te nemen via de telefoon nummers 0900-8844 of via Meld Misdaad Anoniem 0800-7000. Man aangehouden Maandagavond is op de Raad huisstraat in Venray een 46-jarige man uit Venray op heterdaad aan gehouden voor een auto-inbraak. De 36-jarige eigenaar van de auto uit Venlo kwam aanlopen en zag een voor hem wildvreemde man in zijn auto zitten. Hij belde de politie die snel ter plaatse kwam en de man arresteerde. Bij de 46- jarige verdachte werd tijdens zijn aanhouding een zogeheten life- hammer (een zwaar hamertje met twee stalen punten) aangetroffen, waarmee hij vermoedelijk de ruit van de auto heeft ingeslagen. De verdachte is overgebracht naar het politiebureau. Tegen hem is een proces-verbaal opgemaakt. Op het eerste gezicht is hij moeilijk te herkennen. Toch schuilt achter deze hoge plastic zuil de kerktoren van Vierlingsbeek. De 42 meter hoge toren wordt gere noveerd. Droog en veilig achter het plastic maken bouwvakkers de toren weer als nieuw. Het met selwerk wordt opnieuw gevoegd en slechte stenen worden vervan gen. Ook dak, goten en regenpij pen worden opgeknapt. De klus gaat zo'n 275.000 euro kosten en een groot deel daarvan is met behulp van acties in en door de Vierlingsbeekse gemeenschap zelf bijeengebracht. Op zaterdag 6 juni De 'verstopte' kerktoren in Vier lingsbeek. wordt er door bouwbedrijf Koe nen Zn en Bouwend Nederland een open dag gehouden bij de kerktoren. Van 10.00 tot 16.00 uur wordt de bouwplaats opengesteld voor iedereen die de renovatie van dichtbij wil bekijken en vanaf veertig meter hoogte wil zien. Onder begeleiding kunnen belang stellenden mee naar boven en de werkzaamheden bekijken. Het is de bedoeling dat de toren eind 2009 gereed is. Voor meer informa tie: www.koenenholthees.nl Drie nieuwe dorpen gaan komend jaar meer ozb betalen De gemeente Venray heeft besloten per 1 januari 2010 de omstreden hondenbelasting af te schaffen. Al jarenlang is er veel weerstand tegen de inning van deze belasting. Omdat het geld in de alge mene middelen verdwijnt en het niet wordt ingezet voor de doelgroep (honden en hun bezitters). Een half jaar gele den probeerde Samenwerking met een motie nog tevergeefs de hondenbelasting in te trek ken. Dat het college nu toch besloten heeft deze belasting te schrappen, heeft te maken met de komst van de drie nieuwe dorpen Blitterswij- ck, Geijsteren en Wanssum. In de gemeente Meelo-Wanssum wordt namelijk geen hondenbelasting geheven. In de gemeente Venray levert het jaarlijks 140.000 euro op. Maar er moet ook ruim 30.000 euro worden uitgegeven voor de controle en de inning. Een eige naar betaalt jaarlijks 43,80 euro voor zijn hond. Een tweede hond kost 66 euro. Om de weggevallen opbrengst te compenseren, wordt de onroerendezaakbelasting (ozb) iets verhoogd. Momenteel worden alle verordeningen en belastingen van Venray en Meerlo-Wanssum op elkaar afgestemd. Het rijk heeft hiervoor een overgangstermijn van twee jaar uitgetrokken. De ozb vormt hierop een uitzon dering. Per 1 januari 2010 moet voor iedere burger in de nieuwe gemeente Venray hetzelfde tarief gelden. De inwoners van Meerlo-Wans- sum betalen momenteel minder dan die in Venray. Als de tarieven van Meerlo-Wanssum straks ook voor Venray gaan gelden, dan loopt de gemeente jaarlijks onge veer 2 miljoen euro mis. In plaats van 8,4 miljoen euro komt de ozb- opbrengst dan uit op 6,4 miljoen euro. "We hebben daarom voor de tarieven van Venray gekozen", zegt wethouder Van der Broeck. "Die worden alleen verhoogd met het inflatiepercentage plus een kleine verhoging voor de hondenbelas ting. De nieuwe inwoners van Meerlo-Wanssum zullen volgend jaar dus wat duurder uit zijn." In het najaar worden de exacte bedragen in de begroting bekend gemaakt. De huiseigenaren in Blitterswijck, Geijsteren en Wans- sum zullen op jaarbasis ongeveer 30 euro duurder uit zijn. Voor een woning met een gemiddelde waarde van 225.000 euro betaalt de eigenaar momenteel 186 euro per jaar. In 2010 zal dit bedrag worden verhoogd naar 217 euro. De eigenaren van niet-wonin- gen (scholen, bedrijfsgebouwen, stallen) in de drie nieuwe dorpen zijn echter aanmerkelijk duurder uit.Voorlopige berekeningen laten zien dat het verschil zelfs kan oplopen tot meer dan 50 procent. Dit komt doordat er in Venray destijds voor is gekozen de huis eigenaren relatief minder te laten betalen dan de bedrijven. In Meer lo-Wanssum is het verschil tussen woningen en niet-woningen veel minder groot. Een voorbeeld. Een eigenaar van een niet-woning betaalt nu in Meerlo-Wanssum 543 euro aan ozb. Volgend jaar in Ven- ray loopt het bedrag op tot 836 euro. Een stijging van bijna 300 euro. De gemeente zal binnenkort in een gesprek met de industriële contactgroep Meerlo-Wanssum tekst en uitleg geven. Vervolg voorpagina De opvang in Tienray start begin juni voor de duur van twee jaar - met een optie op nog een jaar- en biedt onderdak aan maximaal 250 asielzoekers. De opvanglocatie is een tijdelijke noodvoorziening voor de opvang van asielzoekers die net in Nederland zijn en nog niet weten of hun asielaanvraag behandeld gaat worden. Tussen 8 en 15 juni zal de eerste lichting asielzoekers, voornamelijk uit Somalië, Irak en Afghanistan, haar intrek nemen in het pand. Bin nen enkele weken verhuizen zij vervolgens naar een asielzoekers centrum elders in het land. Het opvanggebouw in Tienray onder gaat de komende weken nog een kleine verbouwing. Daarbij wor den bijvoorbeeld alle luxueuze zaken zoals baden en schilderijen verwijderd en kamers aangepast. Het restaurant wordt na de ope ning van de opvang gebruikt als recreatieruimte en ook de bruids suites worden aangepast. Ook komen er speciale COA-bedden en -stoelen en wordt er een hek om het terrein geplaatst. De enige in- en uitgang blijft gevestigd aan de voorkant van het gebouw aan de Kloosterstraat. NOODVOORZIENING Het COA, dat 58 locaties door het hele land runt, 1800 mede werkers telt en in opdracht van het ministerie van Justitie werkt, is op zoek naar 5000 nieuwe opvangplaatsen tot 2010, vertelde Anthony Slinkert, clustermanager Limburg van het COA. "Het gaat in Tienray om een tijdelijke nood voorziening, waar vooral gezinnen met kinderen en vluchtelingen tot achttien jaar worden opgevangen. De opvang van asielzoekers past binnen het bestemmingsplan en de gebruiksvergunning is aanwe zig. Er is geen formeel besluit van de raad nodig om met de opvang te kunnen starten." Met andere woorden: de komst van de opvang staat vast, er is niks meer aan te doen. Wel beloofde Slinkert dat het COA start met een omwo- nendenoverleg, er contact wordt gezocht met verenigingen en SOS Meerlo-Wanssum over het opzet ten van activiteiten voor de vluch telingen, de basisschoolleerlingen een rondleiding krijgen op het AZC in Venlo en dat er over twee jaar een evaluatie plaatsvindt. Mocht die negatief uitvallen, dan zal het COA zich terugtrekken uit St.-Joseph. De asielzoekers zijn vrij om te gaan en te staan waar ze willen, krijgen een beperkt activi teitenprogramma aangeboden en "bed, bad en brood en een regulie re huisarts", aldus Slinkert. "Meer niet. Ze hebben officieel nog geen status en zijn in afwachting van een besluit over hun verblijfs vergunning. Maar we kunnen ze niet opsluiten, de opvang is geen gevangenis. Zo zijn de regels nu eenmaal in Nederland. Daar kan ik verder ook niks aan doen, wij voeren het beleid van de regering uit." Communicatieadviseur Martijn van de Koolwijk van het COA vertelde dat onafhankelijk weten schappelijk onderzoek heeft aan getoond dat de komst van een opvanglocatie voor asielzoekers niet leidt tot hogere criminali teitscijfers. "Dat verband is nooit aangetoond. Maar ik besef dat het voor ons op dit moment moeilijk is om dit beeld te weerleggen en we begrijpen ook de impact die dit teweegbrengt in het dorp. We hebben vijftien jaar ervaring. Overal waar we onze komst aan kondigen, is verzet. Mensen zijn nooit blij en spookverhalen zijn nooit te voorkomen. In alle plaat sen waar we centra hebben liggen, gaat het goed. En het gaat hier om een tijdelijke noodvoorziening, de mensen die in Tienray komen wil len vooral rust." Wat is een veel voorkomende klacht? Met zijn antwoord op de vraag vanuit het publiek kreeg Van de Koolwijk de lachers op z'n hand. "Een klacht die voorkomt is dat een Afrikaan niet altijd het trottoir weet te vinden. Het kan dus voorkomen dat bijvoorbeeld iemand uit Somalië door het ver schil in cultuur in eerste instan tie midden over de weg loopt. In Somalië lopen ze nu eenmaal in het midden, hier niet. Maar ze krij gen bij binnenkomst in de opvang duidelijke instructies. Er gelden huisregels en ook wordt de asiel zoekers op het hart gedrukt zich te houden aan de Nederlandse wetten en gebruiken." Zo wordt hen bijvoorbeeld ook verteld dat het in Nederland niet gebruikelijk is om door de ramen een woning binnen te kijken, aldus Van de Koolwijk. "Tevens weten de men sen dat, als ze de regels overtreden, dit gevolgen kan hebben voor hun asielaanvraag. Zeker als ze in aan raking komen met de politie. We kunnen natuurlijk nooit garanties geven over veiligheid, maar geloof me: het valt hartstikke mee met de overlast. Maar ik snap ook dat het op dit moment moeilijk is om de onrust onder de bevolking weg te nemen. Dat is overal zo waar we met een opvang voor asielzoekers beginnen. In het begin is er veel rumoer, maar op het moment dat de asielzoekers vertrekken, vin den veel mensen het jammer dat de opvang verdwijnt. Stevens beek is daar een mooi voorbeeld van." Volgens Van de Koolwijk is er bewust voor gekozen om lang te zwijgen over de opvanglocatie. "Om de rust te bewaren. Het is beter om een heel verhaal dan een half verhaal te kunnen vertel len. Pas toen we de overeenkomst hadden gesloten, konden we echt naar buiten treden. Maar spook verhalen over een opvangloca- tie voor asielzoekers zijn niet te voorkomen. Dat begrijpen wij ook wel." Annouk van Es, portefeuil lehouder vastgoed en capaciteit, vertelde dat het COA door de eige naar (projectontwikkelaar Lenvast BV uit Zwolle, red.) zelf is bena derd voor het huren van kamers. De accommodatie is bekeken, goed bevonden en kan relatief snel in gebruik worden genomen. "Maar deze opvang kost ons meer geld dan we van het ministerie van Justitie krijgen. Pas bij 400 asielzoekers wordt het renda bel. Vandaar ook dat we hier niet langer dan drie jaar blijven. Aan die afspraak houden wij ons ook. Maar we hebben de extra capaci teit momenteel nodig en bekij ken opvangplaatsen door heel Nederland." BEVEILIGING De woordvoerders van het COA konden de ongerustheid onder de bezoekers ook niet wegnemen met de mededelingen dat er dag en nacht beveiliging aanwezig is op het terrein, er een 'klachtenlijn' komt, de asielzoekers verzekerd zijn, 's nachts slapen en de dage lijkse praktijk volgens hen uitwijst dat het in Tienray aanwezige COA- personeel (8 fte, red.) voldoende is op een aantal van 250 asielzoe kers. Integendeel, veel van de aan wezigen zetten grote vraagtekens bij hun verhaal. "Ze gaan rondhan gen, door onze tuinen lopen, op straat zwerven. En hoe denken jul lie dat ze aan geld komen?" En met die overlast valt het helemaal niet mee, zo meldde een van de aanwe- gen na wat googelen op internet. "Jullie doen er veel te gemakke lijk over. Deze bijeenkomst is een wassen neus. Er komt veel over last. In de gemeente Soest klagen ze bijvoorbeeld over geluidsover last, wiethandel, intimidatie en het dumpen van afval op straat. We worden gewoon niet serieus geno men. Asielzoekers, prima! 40 of 50, maar geen 250!" Geen goed woord hadden de aanwezigen over voor de eigenaar van het pand, die ook maandagavond weer schitterde door afwezigheid. "Die woont hier niet, verdient bakken met geld en zadelt ons op met het probleem. Lekker is dat." Protest in Tienray. SOS: activiteiten voor asielzoekers "Binnen SOS Meerlo-Wanssum zijn al enkele vrijwilligers geweest met suggesties om activiteiten te ondernemen voor de asielzoe kers", laat voorzitter René Poels weten. "De commotie in Tienray is enerzijds begrijpelijk en ander zijds een gevolg van geen goede informatie. Het kan en mag toch niet zo zijn dat wij in Meerlo- Wanssum mensen weigeren of als crimineel betitelen die in hun land zijn gevlucht als gevolg van vervol ging in verband met hun politieke overtuiging, geloof, ras of geslacht? Of vrouwen die verkracht werden door de tegenstanders en bij ons bescherming zoeken. Het bordje dat voor het klooster stond met de tekst 'Knip vast' is zeer kwet send. Wij kennen in Meerlo-Wans- sum voormalige meerdere asiel zoekers die het geweldig doen en zelfs vrijwilliger zijn geweest bij SOS. Wij, SOS Meerlo-Wanssum, staan voor solidariteit en verbon denheid elders in de wereld, maar ook in Meerlo-Wanssum." "Christelijk gezicht laten zien" "We moeten ons christelijk gezicht laten zien", zegt pastoor Ruud Verheggen. "De opvang van vluchtelingen is onze menselijke plicht. Dat begrijpen de mensen in Tienray ook wel. Ik vind het alleen vreselijk dat er mensen worden weggestopt als vee. Het gebouw is veel te krap voor de opvang van 250 asielzoekers. Ik weet uit eigen ervaring, ik heb in Valkenburg gewerkt waar ook een azc was, dat het met de overlast wel meevalt, maar het aantal van 250 inwoners is in mijn ogen wel te groot voor een klein dorp als Tienray. Er is geen draagvlak voor en dat ga ik het COA ook vragen: kijk nog eens naar dat aantal." Kamervragen over Tienray Na de PVV heeft ook de SP Kamervragen gesteld aan staatsse cretaris Nebahat Albayrak (PvdA) van Justitie over de opvang van 250 asielzoekers in Tienray. Beide partijen vinden de impact die het plan heeft op een klein dorp als Tienray te groot. De komst van zo'n opvanglocatie brengt volgens beide partijen problemen als over last en criminaliteit met zich mee. Ook is er volgens SP en PVV geen draagvlak onder de bevolking voor. Medewerkers van de gemeente Venray maakten vorig jaar 23 keer melding van agressie en geweld. Dit is meer dan een verdubbeling ten opzichte van 2007 toen er elf incidenten plaatsvonden. In 2006 ging het nog om zes meldingen. Uit onderzoek blijkt ook dat de ambtenaren zich steeds onveili ger voelen. Het sociaal jaarverslag 2008 van de gemeente meldt dat er bij één incident sprake was van fysiek geweld. Bij alle andere geval len ging het om verbaal geweld of het dreigen met fysiek geweld. Eén persoon is tijdelijk de toegang tot het gemeentehuis ontzegd. Drie agressieve bezoekers kregen een schriftelijke waarschuwing met de mededeling dat hun gedrag niet kan worden getolereerd. Van vier incidenten is aangifte gedaan bij de politie. Bij de gemeente komt intern steeds meer aandacht voor agressie en geweld. De afde ling personeelszaken wijst de medewerkers op de noodzaak om er melding van te maken. Vorig jaar hebben 65 medewerkers een training gevolgd. Vanaf dit jaar Oplichters De politie waarschuwt dat er in verschillende dorpen oplichters actief zijn, die voor geld onder meer opritten en daken schoon willen spuiten. In de dorpen Sie- bengewald, Bergen, Ottersum, Mook en Gennep zijn al verschil lende mensen benaderd door deze oplichters. De verdachten bieden aan opritten te behandelen met een speciaal middel zodat ze niet meer zo snel smerig worden. De oplichters vragen de ene keer tussen de 1500 en 1800 euro en de andere keer vragen ze 'slechts' enkele honderden euro's voor de werkzaamheden. De politie vraagt met klem niet op de 'aanbieding' in te gaan. Het is bekend dat de oplichters rondrijden in een licht blauwe VW Multivan met Duits kenteken en een donkerblauwe Fiat Ducato met eveneens een Duits kenteken. Mensen die in contact komen met deze oplich ters, of eventuele getuigen hier van, wordt gevraagd direct con tact op te nemen via 0900-8844. Geheel anoniem kan melding worden gedaan via Meld Misdaad Anoniem 0800-7000. Avondvierdaagse Avondvierdaagse Venray wordt dit jaar gehouden van donderdag 11 tot en met zondag 14 juni. De afstanden zijn 3, 5, 10 en 15 kilo meter per dag. Op zondag is er ook een 20 kilometertocht. De voorinschrijving is op dinsdag 9 juni van 17.00 tot 20.00 uur in Schouwburg Venray. Meer infor matie: telefoon 06-10202006. gaan alle medewerkers een trai ningsprogramma volgen. In 2008 vonden er zeven ongevallen plaats in het gemeentehuis. Vier keer kwam het voor dat iemand hard in aanraking kwam met de glazen wand in de publiekshal. Door het aanbrengen van belettering is de wand nu beter zichtbaar gewor den voor het publiek. Ook in de andere gevallen zijn maatregelen getroffen. Zo is de gladde houten vloer in de burgerzaal van een stroeve laag voorzien en zijn er antislipstroken aangebracht op traptreden. Overeenkomsten Incasso's Aansprakelijkheid Julicher Meijer Inbraak in basisschool Zondag is er tussen 15.00 uur een 17.30 uur ingebroken in een basisschool aan de Gouds midstraat. De nog onbekende daders hebben daarbij grote scha de aangericht in de gymzaal. De daders hebben het pand weten te betreden door een lichtkoepel op het dak te vernielen. Eenmaal binnen hebben ze enkele kasten doorzocht en met een brandslang de complete gymzaal onder water gezet. Vermoedelijk hebben de daders het pand via een nood uitgang verlaten. De politie heeft een onderzoek ingesteld en vraagt eventuele getuigen, of mensen die tussen 15.00 uur en 17.30 uur iemand op het dak van de school hebben zien lopen, contact op te nemen via 0900-8844 of via Meld Misdaad Anoniem 0800-7000. Steekincident De politie heeft vorige week woensdagmiddag op het Raayland College in Venray een 15-jarige jongen uit Venray aangehouden wegens een steekincident. De 15- jarige kreeg het in het schoolge bouw aan de stok met een even oude medeleerling, eveneens uit Venray. Daarbij werd de medeleer ling met een klein mes in de hand geraakt. Hij liep een krasje op aan zijn hand. Een leerkracht was getuige van het incident, waarna de politie werd gewaarschuwd. De 15-jarige is door de school een week geschorst. Als die schorsing erop zit, bekijkt de school de zaak verder. Geen uurtarief, maar vooraf vaste prijs Gratis intakegesprek De ScheidingsWeg De beste ondernemer en de beste ondernemerspraktijk met vakmanschap. Maandag is dit thema voor de Venrayse Onder nemersprijzen gepresenteerd aan de ondernemersverenigingen. Na het toegevoegde thema Cradle to Cradle van 2009 kiest het orga nisatiecomité van de Venrayse Ondernemers Prijzen dit jaar voor een thema dat de basis vormt voor elke succesvolle onderneming: vakmanschap. De ondernemers verenigingen in de gemeente Venray en Meerlo-Wanssum kun nen een ondernemer voordragen voor de Loek Nelissenprijs en de Rabobank Publieksprijs, die beide uitgereikt worden tijdens de nieuwjaarsbijeenkomst op 7 janu ari 2010. Daarnaast werd ook de nieuwe website van de onderne mersverenigingen gepresenteerd, www.vop.nu. Er wordt momenteel achter de schermen hard gewerkt om dit digitale Venrays Onderne mers Podium af te ronden. HEMELVAARTSDAG 12.00 - 16.00 uur MARI WANSSUM STAYERHOFWEG 2C WANSSUM PEEL EN MAAS Nieuwsblad voor Venray en omstreken Keizersveld 19 5803 AM Venray Postbus 1 5800 AA Venray Tel. 0478-582727 Fax 0478-510916 Redactie Ron Koenen Henk Lammen Christ van den Munckhof Henk Willemssen redactie@vandenmunckhof.nl Advertenties: Arie Snellen e-mail: asnellen@ vandenmunckhof.nl telefoon: 0478-58 27 27 Tarieven op aanvraag e-mail: advertentie@ vandenmunckhof.nl Aanleveren advertenties: Uiterlijk dinsdag 18.00 uur. Bezorging Donderdagmiddag/avond Bezorgklachten Verspreidingsbureau Periodiek - Tel. 0478-582877 uitsluitend tot vrijdag 17.00 uur. Nabezorging gebeurt tot uiterlijk dit tijdstip. Aanleveren kopij: Sport- en verenigingsnieuws tot uiterlijk dinsdag 10.00 uur. Abonnementen: 20,95 (postcode 58..) 36,75 (overige binnenland) Hondenbelasting weg Impact te groot -V A INFORMATIE ADVIES PROCEDEREN ADVOCATEN Tel: 0478 - 52 10 70 www.julicher-meijer.nl Leunseweg 6a, Venray Dejuiste weg in de goede richting Hans Peeters i.s.m. Ria Oomen 077 3523359 of 06 53264978 Praktijk voor kindercoaching ZWEMBADEN, SAUNA'S INFRAROOD CABINES SPA'S

Peel en Maas | 2009 | | pagina 3