n VoetbalAcademy.nl start zomertrainingen "Merselose vriendengroep vormde heel sterk elftal" Volharding sneuvelt diep in blessuretijd a Venray iiEil mKledingsponsors: E4 kampioen KNVB wijst beroep Deurne af EinDELIJK DE VOETBAL ACADEMY 3 PEEL EN MAAS Voor kinderen van 8 t/m 14 jaar. Waar: Zomer trainingen vinden plaats bij UVB in Horst. Wanneer (op zaterdagen): 13 juni, 20 juni, 27 juni, 4 juli, 11 juli en 18 juli. Tijd: Van 9.30 uur tot 11.00 VOETBALACADEMY INSCHRIJVING IS GEMAXIMEERD OP 50 DEELNEMERS. VOL VOL BVV'27 SV Ysselsteyn SV Oostrum SSS'18 Mini-F-toernooi SVOC'01 Promotie naar vierde klasse in 1975 hoogtepunt in clubhistorie SV Merselo Hoensbroek meest gelukkige in strafschoppenserie: 4-3 FLE> TRONICS 1% SPORT2000 Woensdag 20 mei 2009 - Pagina 21 LIMBURGVOEJBAL IN SPEL Onder leiding van Marcel Lucassen en Leon Vievermans gaat de voetba- lacademy zijn vleugels uitslaan op meerdere locaties. Voor de zomertrainingen is er gekozen voor de accommodatie van UVB in Horst. Is uw kind tussen 7 en 14 jaar, kijk dan snel op www.voet- balacademy.nl. De Voetbal Academy streeft er middels gerichte trainingen naar om uw kind te ontwikkelen op diverse facetten van het voetbalspel. Daarvoor maakt de Voetbal Academy onder andere gebruik van de Wiel Coerver-methode en de René Meu- lensteen-methode. Beide methodes zijn gebaseerd op balbeheersing en techniek. Professionele trainers bege leiden uw kind bij het afwerken van diverse modules. Lichaams-, bal- en spelbeheersing staan centraal in deze modules. Na de laatste training ontvangt iede re speler een certificaat van deelname. De staf van de Voetbal Academy heeft zijn sporen ruimschoots verdiend in de voetbalwereld. Zij hebben uitslui tend vakbekwame, erkende trainers (in het bezit van een trainingsdiplo ma) in dienst. Tot de technische staf behoren onder anderen Marcel Lucas- sen, (techniektrainer en inspannings- expert TSG 1899 Hoffenheim), Bert Weijs (loopcoördinator), Leon Vie- vermans (trainer Volharding 2), Luuk Snijders (speler SV Venray), Rob van Ool (speler SV Leunen), Ruud Keijzers (speler SV Venray), Niels Nielen (kee perstrainer, oud- speler VVV, selectie SV Venray) en Jan-Hein Ophey (tech nische staf Blauw-Geel '38, keepers trainer). De ervaren en goed opgelei de trainers laten uw kind door middel van het toepassen van basisvormen die karakteristiek zijn voor het heden daagse voetbal het spel ontdekken. Het programma wordt per kind afge stemd op leeftijd en niveau. Uitslagen BVV'27 DA1-VOS DA1 8-3 SV United/BVV'27 Vet-RKDEV Vet 2-1 Programma zaterdag 23 mei RKDSO Vet- SV United/BVV'27 Vet 16.30 Uitslag Venray-Veteranen 8-2 Programma zaterdag 23 mei Veteranen-Elsendorp 17.00 Uitslag Veteranen SV United-SV Oostrum 3-1 Uitslagen SV Heerlen-SSS'18 1-0 Wittenhorst 5-SSS'18 3 4-2 De afdeling jeugdvoetbal van sport vereniging SVOC'01 houdt op Hemel vaartsdag donderdag 21 mei op sport park De Heesakker in Oirlo/Castenray een mini-F voetbaltoernooi. Tot voor kort waren de F-pupillen de jongste categorie spelers bij het jeugdvoet bal. Dit zijn spelers vanaf zeven jaar. Een aantal voetbalverenigingen hield daarnaast voor de nog jongere spelers onderlinge partijtjes, soms met andere verenigingen. Sinds een aantal jaren wordt er door de KNVB een heuse competitie gehouden voor mini-F-voet- ballers, ook wel minipupillen genoemd. Minipupillen mogen vanaf vijfjarige leeftijd aan deze competitie meedoen. Minipupillen behoren tot de jongste voetballertjes. Ze spelen vier tegen vier op een klein veld met een klein doel. Het veld is maximaal 40 meter lang en 30 meter breed. Er staat geen keeper in de goal, er mag onbeperkt worden gewisseld en buitenspel kennen ze niet. SVOC'01 heeft sinds een aantal jaren ook een paar teams die meedoen in deze competitie. De jeugdafdeling van SVOC'01 gaat voor de eerste keer in deze regio een toernooi houden voor deze minipupillen. De minipupillen van de volgende verenigingen nemen in vier poules deel: Hegelsom-SVOC'01. Leunen-SV Oostrum. Merselo-TOP'27. Meterik-Volharding. SSS' 18-Witten- horst. Het toernooi begint om 930 uur en de prijsuitreiking is rond 13.00 uur. Merselo bestaat binnenkort vijf tig jaar. De promotie naar de vier de klasse in het seizoen 1974/75 is het sportieve hoogtepunt uit de historie van de voetbalclub. Mer- selo kwam toen één punt te kort voor het kampioenschap dat naar Leunen ging. In de extra promo tieronde tegen Crescentia, Victo ria en Walburgia wisten de geel zwarten glansrijk de vierde klasse te bereiken. Voor 800 toeschou wers werd het beslissende duel voor eigen publiek tegen Walbur- gia met 5-0 gewonnen. Zeven jaar kon de dorpsclub het bolwerken in de vierde klasse. Na de degra datie in 1982 ging het snel bergaf waarts. Toon Arts, Jos Janssen en René de Klerk blikken terug op de gouden periode. Door Henk Willemssen Toon Arts speelde liefst zeventien jaar in de hoofdmacht. Hij was er al bij toen Merselo in 1968 kampioen werd in de tweede klasse van de afdeling Limburg. "In 1975 hadden we inder daad het beste elftal dat Merselo ooit heeft gekend", vindt Arts. "Het was niet alleen een groep die heel goed met elkaar omging, maar we hadden voetbaltechnisch een heel sterk elf tal." In 1973 maakte trainer Piet van Aalsum zijn opwachting op sportpark De Vloet. De oud-speler van Venray 1 nam in zijn kielzog René de Klerk en Chris Smits mee. Voorheen was Merselo een middenmoter in de eer ste klasse van de afdeling. Sinds de komst van het Venrayse trio streed de club plotseling mee in de top. Na de promotie eindigde Merselo in zijn debuutjaar als vijfde in de vierde klas se. Dit is de allerhoogste klassering in de afgelopen halve eeuw. "De Klerk en Smits hadden net iets extra's", zegt Toon Arts. "Ze brachten voetbal lend vermogen op het middenveld. Piet van Aalsum stond als trainer aan de basis van het succes. Hij heeft het optimale uit de groep gehaald. Hij kon Het succesvolle elftal van Merselo uit 1975Staand van links naar rechts: Geert Verdonschot (grensrechter), Piet van Aalsum (trainer), Jan Arts, Piet Poels, Harry Litjens, Jos Janssen, Wiel Poels, Harry Muijzers, Henk Gloude- mans, Toon Litjens en Harrie van Hoof (elftalleider). Zittend van links naar rechts: Toon Arts, Pieter van Cuijk, Math Denissen, Chris Smits, René de Klerk, Huub Creemers en Piet Litjens. het team op scherp zetten en hij was tactisch sterk. Zijn omzettingen pak ten steevast goed uit. Ons elftal was toen helemaal in balans. Jos Janssen en Math Denissen waren ook sterke middenvelders. En we hadden met Huub Creemers een van de beste keepers uit de regio. Een geweldige doelman die diverse keren door Ven- ray is benaderd." Ook linksbuiten Arts stond meermaals in de belangstelling van Venray. "Ik was vele jaren topscorer, maar ik ben nooit gegaan. Simpelweg omdat ik het voetballen in Merselo niet kon missen." René de Klerk speelde in Ven ray nog samen met Van Aalsum. "Ik zat tussen het eerste en tweede elftal in toen Piet me vroeg om mee naar Mer- selo te gaan. Het ging er heel anders aan toe dan ik in Venray gewend was. Als nieuweling moet je je toch aan passen. Maar ik heb mijn mooiste voetbaljaren beleefd in Merselo. Er heerste een fantastische sfeer. Na de wedstrijd was het altijd feest in zaal Arts. We legden allemaal een tientje op tafel en dan kwamen de rondjes. Zo ontstond er een hecht vrienden team." Toch heeft De Klerk wel even moeten wennen. Hij was gehaald als spelbepaler. "In het begin werd er weinig van achteruit gevoetbald. Het ging allemaal hoog en ver. Piet van Aalsum kreeg er veel meer voetbal in. Toen bleek ook dat Merselo een ver domd goed stel had. Er heerste ook een echte winnaarsmentaliteit. We stroopten de mouwen op en gingen voor elkaar door het vuur", vertelt De Klerk, die acht jaar bij de geel zwarten zou blijven. Ook Jos Janssen maakte de gouden jaren van de club mee. In 1980 verhuisde hij voor zijn werk in het onderwijs naar Milheeze, waar hij later ook nog in het eerste voetbalde. Hij kwam ruim tien jaar uit voor het Merselose vaandelteam. Een beenbreuk noopte hem te stop pen. In het kampioensjaar 1967/68 mocht hij als A-speler al wel eens meedoen. "We hadden toen een heel sterke lichting met Pieter van Cuijk, Jan Arts, Toon Litjens en Wiel Poels. We waren allemaal heel fanatiek. Het begon al op de lagere school. Iedere woensdagmiddag voetbalden we met onze klas. Toen we in de vijfde zaten, wonnen we meestal van de zesde klas." Ook Janssen roemt het sterke middenveld en de bijna onpasseer- bare sluitpost Huub Creemers. Voorin stond de gemakkelijk scorende spits Piet Litjens. "Van Aalsum bracht als trainer veel ervaring mee uit zijn tijd bij Venray. Ik weet nog dat we voor de wedstrijd vaker een boswandeling maakten. Zo bereidde hij ons optimaal voor op de wedstrijd. Na afloop was er niet te vergeten de derde helft. Een kantine was er nog niet. We hebben heel wat gezellige uren doorgebracht bij Nelly en Teng in zaal Arts. Daarna gingen we zondagavond nog vaker met René de Klerk stappen in Venray." In 1978 verliet Van Aalsum na vijf jaar de club en hij werd opgevolgd door Wim van Dijnen. Langzamerhand deden de oudere spelers een stapje terug, zoals ook Toon Arts. "Ik was 34 en raakte als buitenspeler mijn snel heid kwijt. Ik ben toen in het tweede gaan voetballen. We hebben zeven, acht jaar in vrijwel dezelfde forma tie gespeeld. Het was een heel echte spelersgroep die ook vrij snel achter elkaar stopte. Dat heeft Merselo niet goed kunnen opvangen. Er waren wel talenten zoals Henk Gloudemans en Harry Muijzers. Maar de broers Muijzers gingen studeren en verlieten al snel de club." Na het vertrek van Wim van Dijnen namen de oud-spelers Toon Arts en Math Denissen in het seizoen 1980/81 het roer over. Merselo eindigde toen als negende. Het jaar erna, onder leiding van trainer Dirk Krouwel, was er geen houden meer aan. Met slechts twee punten degradeerden de geel-zwarten roemloos. De zeven vette jaren waren voorbij. Toon Arts keerde daarna nog twee keer terug als trainer bij Mer selo, van 1985 tot 1988 en van 1994 tot 1997. Het niveau van de vierde klasse heeft de club sindsdien nooit meer kunnen benaderen. "Nu komt er weer een goede lichting aan. Ik zie de komende jaren veel perspectief als deze jongens gaan doorbreken", verwacht Arts. "Alhoewel het de vraag is of ze de nog ooit de vierde klasse kunnen halen. Dat is tegenwoordig wel erg hoog gegrepen. Maar een vijf- deklasser moet er voor Merselo wel weer eens inzitten." Uitslagen MVC'19 C1-Merselo C1G 0-1 America B1-Merselo B1G 2-3 America D1-Merselo D1G 5-4 Merselo-Excellent 3-1 Programma vrijdag 22 mei Merselo A1G toernooi MeterikV17.15 Programma zaterdag 23 mei Merselo C1G toernooi MeterikV12.15 Merselo D1G toernooi Meterik V8.15 SSS'18 vet-Merselo vet 17.00 Programma zondag 24 mei Merselo F2G en F3G - Meterik V 12.15 Steun ons in de strijd tegen de ziekte van Duchenne www.mudhunters4duchenne.nl Sportnieuws -info Volharding-Hoensbroek 1-1 (0-0). Doelpunten: 65. Johan Vul- lings 1-0; 97. Remco Theunissen 1 1. Scheidsrechter: Van Brunschot (Eygelshoven). Toeschouwers: 450. Gele kaart: Johan Speijcken (Volharding) en Bram Senczuk (Hoensbroek). Bijzonderheid: Hoensbroek wint na strafschop pen (3-4) en gaat door naar de tweede ronde. Volharding: Hubers; Oudenho ven, Gijs Ermers, Gerrits en Ham- zic; De Vlam, Speijcken, Blenckers (87. Van Elferen) en Jacobs (58. Van Duijnhoven); Erik Ermers (93. Hendrik Ermers) en Vullings. Door Henk Willemssen Een moment van defensieve onachtzaamheid in de 97e minuut is Volharding fataal geworden. Waar niemand op sportpark Soe- tendaal op rekende, gebeurde toch. Vanuit het niets scoorde Hoensbroek de 1-1 gelijkmaker waardoor een strafschoppenserie noodzakelijk was. Hierin toon den de Zuid-Limburgers zich het meest gelukkig. Waardoor niet Volharding maar Hoensbroek donderdag in de tweede ronde van de nacompetitie mag aantre den tegen Someren. Na afloop bleef de kleedkamer deur van Volharding potdicht. Alleen erevoorzitter Jan Nabuurs glipte even naar binnen om de aangeslagen spelers op te beuren. "Jullie hebben een geweldig seizoen gehad." Aan de overzijde stond de deur wagenwijd open. "We gaan Europa in", schalde het. Verliezend trainer Stephan Sijbers kwam als eerste naar buiten. "We had den verdiend te winnen. We waren er zo dichtbij. Het is ontzettend jammer om zo diep in de blessuretijd nog de 1-1 tegen te krijgen. We letten even Volharding-aanvaller Jaap de Vlam defensie van Hoensbroek. niet goed op en dan gaan we de boot in", relativeert Sijbers met opgeheven hoofd. "Jan Nabuurs zegt het net nog in het kleedlokaal. We hebben een prachtig seizoen gehad. Voor dit resul taat hadden we vooraf getekend. We kunnen ons nu richten op komend seizoen. Dan gaan we opnieuw voor promotie." Dat zal zonder Erik Hubers en Gijs Ermers zijn. Hubers zet vanwege zijn studie zijn keepersloopbaan op een laag pitje. Routinier Ermers (30) stopt omdat hij gaat wonen en werken in Maastricht. De opengevallen plekken worden met jonge talenten opgevuld. Na de 1-1 op het kunstgras in Hoens- broek begon Volharding zondag niet zonder problemen aan de return. Verdedigende middenvelder Ben Ver- berkt (geschorst) en libero Rob Bran- je (weekeindje Engeland) ontbraken in de as van het elftal. Trainer Sijbers moest nog meer schuiven toen de beoogde centrumverdediger Patrick van Kempen tijdens de warming-up een spierblessure opliep. Roel Gerrits ging achterin spelen, waardoor op het middenveld een plaats vrijkwam voor Bram Jacobs. Ondanks de vele omzet tingen waren de beste kansen waren voor de Vierlingsbekers. Alhoewel de thuisclub moest oppassen voor enkele snelle uitvallen via de handige Remco Theunissen. Na ruim een kwartier was Erik Ermers dicht bij de openingstref fer, maar zijn inzet schampte de lat. Uit de tegenaanval dook Theunissen vrij voor het doel op, maar sluitpost Hubers redde bekwaam. Vlak voor rust hadden de rood-wit- ten op voorsprong kunnen komen. Na goed voorbereidend werk van Johan Vullings over links kon Jaap de Vlam kansrijk uithalen, maar hij raakte de bal verkeerd. Een minuut later speelde (midden) sticht verwarring in de Erik Ermers een veelbelovende aanval niet goed uit. Erik Hubers reageerde alert op enkele gevaarlijke vrije trap pen en hoekschoppen van Hoens- broek. Direct na rust werd Jaap de Vlam hardhandig neergelegd door ver dediger Bram Senczuk die het eerste geel zag. Roel Gerrits, die uitstekend speelde op zijn nieuwe positie, ver ijdelde ten koste van een hoekschop een Hoensbroekse treffer. Gaandeweg voerden de Vierlingsbekers de druk op. Erik Ermers zette een mooie aan val op. Johan Vullings gaf vanaf links een zuivere voorzet die door Jaap de Vlam rakelings werd over gekopt. Uit een hoekschop van Mark Blenckers was doelman Moonen geslagen bij een harde kopbal van de opgekomen Gijs Ermers. Een Hoensbroekse verdediger wist de bal nog van de lijn te halen. Uit de rebound knalde Johan Vullings op de doelman waarna Erik Ermers wél scoorde, maar dat gebeurde in buitenspelpositie waardoor de treffer terecht werd geannuleerd. Het bleek uitstel van executie in een sterke fase van Volharding. Uit een steekbal van Erik Ermers kon Johan Vullings door gaan over rechts. Ondanks de nabij heid van twee tegenstanders wist de aanvaller de bal in het doel te slepen: 1-0. Het verwachte offensief van de Zuid-Limburgers bleef uit, terwijl Vol harding ook niet voluit voor de 2-0 ging. Johan Speijcken trok stoorzen der Remco Theunissen aan zijn shirt ten koste van geel. De lange aanvaller Jasper van Elferen, ingevallen voor Blenckers, had direct een goede actie in huis waaruit Chris van Duijnhoven - die na lang blessureleed sterk inviel - op de keeper strandde. Arbiter Van Brunschot liet door vele onderbrekin gen bijna negen minuten naspelen. Rechtsachter Sander Oudenhoven greep niet goed in waardoor Remco Theunissen op de valreep door de laatste linie glipte: 1-1. Gijs Ermers zag de allereerste penalty gekeerd door Moonen. Spe- ijcken en Vullings waren daarna tref zeker evenals de eerste drie schut ters van Hoensbroek. Toen Jasper van Elferen bijna vanuit stand de bal via de lat hard over knalde, leek de uitschakeling een feit. Maar de vierde penalty van Hoensbroek verdween eveneens over het doel. Roel Gerrits schoot de vijfde binnen, waarna alle ogen gericht waren op routinier Paul Miseré. De Hoensbroeker faalde niet, waardoor Volharding de promotie naar de eerste klasse door de vingers zag glippen. m m MEMBERS VAN Hoofdsponsors: SBB SPECIAL MEMBER: Personato Werving Selectie SUMMA Advies Groep B.V. AMBASSADOR MEMBER: Gemeente Venray; Burgemeester J. Waals Wethouder L. Heldens GOLDEN MEMBERS: Art.com Bavaria Winters Liessel De Bruijn B.V. Golfbaan Landgoed Bleijenbeek, Afferden Euroshutters Eye Watch Security Group Flextronics GGZ Groep De Golfhorst van Haren Autobedrijven B.V. Hamilton Makelaardij Hofmans Tapijten, Cuijk Inalfa Roof Systems Group B.V. Kyoto Koi Farm Muermans Projectontwikkeling Management B.V. McDonald's Venray Van den Munckhof B.V. Nelipak B.V. Numac Nederland B.V. OTTO Work Force B.V. Seacon Logistics Price Cleaning Peeten BV Installatietechniek Peka Kroef B.V. Plus G. van Dijck Venray Rabobank, Venray Rühl Haegens, Molenaar, Accountants Vie Curi Vitaal De Aanpak Bouwservice B.V. ABN/AMRO Bank Adecco Administratiekantoor Van Dijck Lenders Arbo Office Nederland Argowil B.V Atec Aanhangwagens B.V./Trailer World, Cuijk Auto Arena Venray B.V. Autowijk Keizersveld Autoschade Venray Avydo accountants en belastingadviseurs Baat, accountants en fiscalisten B|A|S Research Technology Bax Financieel Advies B.V. Bilderberg Hotel, De Bovenste Molen Bol Accountants, Venray Bouwbedrijf Koenen Zn., Holthees Brienen aan de Maas Ten Brinke Hekwerken BTL Realisatie B.V. (Verhoeven Groen) Calmness Sauna - Relaxroom Claasen Bouw en Vastgoed BV Cocosoft Communicatiehuis Centennial Contour, Accountants en Belastingadviseurs Cornelco Safety Culinair Creatief Ruud Welbers DatZitt Horeca Projectmeubilair Dinessen Reclame BV, Boxmeer Deloitte,Venlo Delvia Accountants en Belastingadviseurs, Deurne Derksen Dienstverlening Econsultancy B.V., milieuadviesbureau Swalmen Electro Martens Installatie B.V. Elektro Van Gogh B.V. ERWOLAR B.V. Familie-Restaurant 't Roekenbosch, Blitterswijck Feenstra Warmte Totaal Zorg Feestcafe De Koets First Lady, Venray, Tegelen en Arcen Fortis Bank, Venray Frank Elbers Assurantie Advies Gamma, Venray Van Gansewinkel B.V. Gilde BT Gossimijne, bar-bistro van Grinsven Drukkers, Venlo Henra Aanhangwagens B.V., Overloon Hotel Asteria ING Bank, Venray Intratuin, Venray Invent Personeel en Organisatie Jacobs Dakbedekkingen Janssen Venray Stucadoors B.V. JDS Bedrijfsautomatisering B.V. Jenniskens Installatie B.V. Jewagas B.V., Wanssum Julicher en Meijer Advocaten Keijsers-Manders Installatietechniek B.V., Ysselsteyn K- Rental Nijmegen, Harm en Karel Leenders Kortenbos MBC Kronenberg Collega's, Loopbaanadviesbureau De Laat en Gulikers, Horst De Lekkernij- tAnker, Merselo Lifestyle Mode/ Secondo Fashion Maessen Bedrijven Makelaardij Carel Fijen Manders Automation Manders Verhuur Mari, Wanssum Martin Cuypers Maximize Nederland B.V. Meldon Plastics B.V., Bergen lb. Mister Kool's, Wanssum Mongozo Exotic Beers NLW Groep Notariskantoren Venray Verkeersschool Nottelman Pansign Communicatie PDS Products Van der Putt Advocaten Peelrand Makelaardij B.V. Gerard Reynders Schilderwerken Venray B.V. Ricor Damesmode en Herenmode Rocom Telecommunicatie B.V. Rongen Tegels,Sanitair en Tegelwerken V.o.f. Rooijerie Uitmarkt Saarloos Automotive Equipment, Venray Salarispoint, Oirlo Selexicon B.V. Slagerij Traiteur Maurice Verschuuren SO Expo Sport 2000 Steenhandel Kusters De Swing B.V. Restaurant, America Strategisch Advies Actie, Willie Koonings Autobedrijf Strijbosch Venray B.V. Tandartsenpraktijk Venray Thuijls Beheer B.V. Tempo-Team Uitzendbureau Thetru B.V. Thomassen Interieurs BV Topsportive Timber Hirsi Europe BV Time2Paint Turning Technic B.V. Taxi Touringcar Geerets, Wanssum Toverland Trade Port Trailer Service B.V. Van Dijck Bouw en Industrie BV VB&C Vera Venray BV Veritas Venray Verstraaten Business Travel Verspreidingsburo Periodiek Volantis - Hollman Adviseurs Websdesign Wejebe Blitterswijck B.V. Wellness and Sports Wilms Bestratingen Partycentrum "De Witte Hoeve" WIKO Investments Wonen Venray SV Venray E4 heeft op overtuigende wijze het kampioenschap binnenge haald. Met slechts een nederlaag in hun wedstrijdenreeks werd dikverdiend de titel gepakt. Op de foto de spelers en begeleiders van het kampioensteam. Het beroep van Deurne tegen de opgelegde straf van zes punten in mindering, is afgewezen. Dit betekent dat Deurne rechtstreeks degradeert naar de eerste klasse en dat OJC Ros malen als herkanser deelneemt aan de nacompetitie. Het bestuur van Deurne overweegt nog de gang naar de bur gerrechter. Baronie en Venray hadden de 'kwes tie Temrukov' aanhangig gemaakt bij de voetbalbond. Uit onderzoek bleek inderdaad dat de Rus niet speelgerech tigd was voor hoofdklasser Deurne. De tuchtcommissie deelde een zware straf uit. Deurne kreeg zes punten in mindering en verkeerde plotseling in acuut degradatiegevaar. De klap kwam bij de kampioen van 2008 blijkbaar zo hard aan dat de laatste twee compe titieduels werden verloren, waardoor de Brabanders afzakten naar de voor laatste plaats. Het bestuur is het niet met de gang van zaken eens. De ex- prof was onder de naam Temryukov bij de KNVB aangemeld. Deurne zegt te goeder trouw gehandeld te heb ben, omdat deze naam ook in het pas poort staat van de Rus. In Nederland is hij als speler van PSV en Eindhoven bekend als Temrukov. Begin dit jaar mocht Geldrop hem niet opstellen omdat de overschrijvingsperiode was verstreken en de Rus al een bindende wedstrijd had gespeeld. Deurne kreeg later wel groen licht van de KNVB. Baronie en Venray betichten Deurne ervan bewust een valse naam te heb ben opgegeven. De KNVB meent dat er evenwel geen opzet in het spel is en spreekt van nalatigheid. Het bestuur van Deurne vindt de straf daarom ook bui ten alle proporties. Advocaat en oud- KNVB-voorzitter Eric Vilé werd op de zaak gezet, maar vooralsnog zonder resultaat. Tot grote teleurstelling van Deurne. De club meent dat er alleen sprake kan zijn van puntenaftrek bij schuld of opzet. "Bij nalatigheid of onzorgvuldigheid is sprake van een administratief verzuim. De strafmaat zou daarom beperkt moeten blijven tot een geldboete", laat het bestuur op de website weten. Deurne vindt het ook bizar dat een buitenstaander als OJC Rosmalen, dat volledig buiten deze kwestie stond, er nu het meeste profijt van heeft. Eindstand Baronie (K/P) 26-53 (47-28) Gemert (P) 26-52 (50-20) EVV 26-48 (39-25) UNA 26-40 (45-37) Dijkse Boys 26-40 (39-31) DESK 26-36 (39-52) Venray 26-35 (55-47) Meerssen 26-35 (40-46) Papendrecht 26-34 (30-38) JVC Cuijk (P) 26-33 (41-39) Schijndel 26-31 (29-31) OJC Rosmalen (H) 26-25 (29-34) Deurne (D) 26-24 (30-33) Longa (D) 26-10 (25-77)

Peel en Maas | 2009 | | pagina 21