totzo! Vijfde Dag van het Odapark Jaarlijkse filmavond PEEL EN MAAS PEEL EN MAAS Woensdag 20 mei 2009 - Pagina 20 Foto: Peter Arts Fotografie www.vanessenfotografie.nl De gemeente Venray houdt op zondag 31 mei van 11.00 tot 17.00 uur voor de vijfde keer de Dag van het Odapark in het Oda- park in Venray. Deze dag is een initiatief van de ANWB en biedt activiteiten voor jong en oud. De activiteiten zijn verspreid over drie themapleinen. De thema's zijn: Natuur Avontuur, Actie en Informatie. De bezoekers kun nen streekgerechten proeven, bloemstukken maken onder bege leiding en krijgen verschillende demonstraties van onder andere een valkenier met valken en uilen. Kinderen kunnen bomen klim men onder deskundige begelei ding, schatgraven en zandkastelen bouwen in het stuifzand. Verder is er een schaapskudde en zijn er verschillende informatiestands. Kijk op www.venray.nl onder de button Dag van het Odapark voor alle activiteiten. De vrijwilligers houden verschillende activiteiten rondom het thema van dit jaar Spring in het park. De Bond van Wapenbroe ders afdeling Venray en Omge ving houdt op dinsdag 26 mei vanaf 19.30 uur de jaarlijkse filmavond in zalencomplex 't Brugeind in Meerlo. Deze keer is gekozen voor een lokaal onderwerp, namelijk de geallieerde aanvallen op de Venlo- bruggen. Na het mislukken van de Operatie Market-Garden, meestal ten onrechte De Slag om Arnhem genaamd, werd opdracht gegeven om Duitsland binnen te vallen via Venlo. Dit had rampzalige gevol gen voor deze streek, waar in de winter van 1944-1945 een half jaar lang hevige strijd werd gele verd. Hans Steenmetz, ritmeester en ervaren in speurwerk over de lokale oorlogsgebeurtenissen, gaat deze film toelichten. Na de pauze wordt de film De Peel Raam-stel- ling vertoond, over de oorlogshan delingen in mei 1940.Waarom was deze verdediging onvoldoende? Introducés zijn welkom. De eerste keer speelde de band Trade Mark in 1991 met Rowwen Hèze. De laatste keer is alweer vier jaar geleden. Nu volgt een prach tig vervolg op de verschillende ontmoetingen in het verleden. Op 5 juni 2009 geeft Rowwen Hèze een uniek openluchtconcert op de voorburcht van de kasteelru- ine van kasteel Huys ter Horst in Horst aan de Maas. Het is alweer enkele jaren geleden dat de band binnen de eigen gemeentegren zen een optreden verzorgde, afge zien van het jaarlijkse slotconcert in America. Trade Mark opent de avond en zorgt met zijn dam pende boerenfeestrock voor een super opwarmer voor de stam pende boeren tex-mex van Row- wen Hèze. In 2005 in de Wetteling in Venray (ook toen georganiseerd door L!nQ events) bleek de combi natie van de twee bands al uitste kend te werken. Een super feest in de openlucht op een fantastische locatie. Kijk op www.linq-events. nl voor alle verdere informatie. Het Wilhelminaplein in Horst staat op woensdag 20 en donderdag 21 mei in het teken van live muziek met de Live On Stage Tour. Enkele Neder landse coverbands treden tij dens deze muzikale dagen op. Zo zijn er optredens door rock- coverband Eager Beaver uit Heer len, Soul/Pop/Rock coverband PitchLight uit Grevenbicht, Dance Classics/R&B/rock coverband Jel lyfish uit Amsterdam en U2 tribute In The Name Of uit Barendrecht zijn een paar namen die deze edi tie tot een absoluut hoogtepunt gaan maken. Daarnaast spelen op dit festival nog rockcover- band Banana Pancake uit Horst, de kleinste dj van de wereld dj PopcornKing uit Swolgen en dj Mickey C uit Horst. Op woensdag begint het spektakel om 20.00 uur en op donderdag om 18.00 uur. Op woensdag speelt onder meer de band Eager Beaver, fina list van The Clash of the Cover Bands 2007/2008. De band richt zich op de meer alternatieve tak van de rock. Vol overgave, enthou siasme en beleving brengen deze rockers nummers van onder meer Live, Pearl Jam en Foo Fighters. Verder kan men genieten van de U2 tribute In The Name Of, fina list The Clash of the Cover Bands 2008/2009. Vier mannen met voorliefde voor de band U2 kruipen in de ziel van hun helden. In The Name Of brengt onder meer de liedjes Sunday Bloody Sunday, Bullet The Blue Sky en Where The Streets Have No Name. Banana Pancake uit Horst verzorgt de opening van Live On Stage. Deze jonge band is enorm aan de weg aan het timmeren. Op donderdag zijn er optredens door de Amsterdamse band Jellyfish, bestaande uit vier muzikanten en drie zangeressen die zich uitleven in Dance Classics uit de jaren '70 en '80, R&B van nu en rock van alle tijden. De band weet het publiek in beweging te krijgen met nummers van onder andere Earth, Wind Fire, Joss Stone, Anastacia en Lenny Kra- vitz. PitchLight is de Limburgse sensatie tijdens de huidige editie van de grootste bandcompetitie van Nederland The Clash of the Cover Bands. Deze soul-, pop- en rockcoverband speelt onder meer covers van Aretha Franklin, James Brown, The Blues Brothers, Tina Turner, Stevie Wonder, Golden Ear ring, Melissa Etheridge, Meatloaf en AC/DC. Dj PopcornKing laat tussen de optredens van de bands en ter afsluiting op geheel eigen wijze horen waarom hij tot de top van Nederland behoort. Dj Mickey C uit Horst is bezig is met een produceropleiding aan de Rock Academie in Utrecht. Ook hij laat zijn muzikale stunts horen. Meer informatie is te vinden op www. theclashofthecoverbands.com. Ter gelegenheid van haar 90- jarig jubileum heeft Fanfare St. Cecilia uit Maashees de Musik- kapelle uit Sigmaringen-Laiz te gast tijdens het pinkster weekend. De muzikanten die afkomstig zijn uit de jumela- gegemeente van de gemeente Boxmeer, verblijven van 29 tot en met 31 mei in Maashees. In 2007 hebben beide vereni gingen kennis met elkaar gemaakt toen de fanfare van Maashees een bezoek bracht aan Sigmaringen en met de Musikkapelle uit Laiz, een kerkdorp van Sigmaringen, een uitwisselingsconcert hield. De reden dat de Maashese fanfare de Duitse stad Sigmaringen bezocht is de jumelage die deze gemeente met de gemeente Boxmeer heeft. Deze band ontstond in 1665 toen de destijds regerende familie Van de Berg uit Boxmeer een huwe lijkscontract sloot met de adellijke familie Hohenzollern uit Sigma ringen, waarna Maria Clara van de Berg en Maximiliaan Hohen- zollern in 1666 trouwden. Dit huwelijk zorgde ervoor dat enke le generaties later, van 1758 tot 1797, Boxmeer vanuit Sigmarin gen geregeerd werd. Toen in 1797 Nederland en zo ook Boxmeer, in handen kwam van de Fransen was de heerschappij van de familie Hohenzollern in Boxmeer voorbij. De band die beide steden hadden was voorbij totdat vanaf 1970 de banden weer aangehaald werden op cultureel en artistiek gebied. En uiteindelijk is hierdoor de spe ciale band ontstaan die fanfare St. Cecilia uit Maashees en de Musik- kapelle uit Laiz met elkaar hebben. De muzikanten uit Laiz komen om op vrijdag 29 mei aan in Maashees. Ze zullen verblijven in de sporthal van Plein 27. Op zaterdag 30 mei krijgt de groep Laizer muzikanten een rondleiding door Boxmeer. 's Avonds om 19.00 uur zal het grote concert plaatsvinden in de sporthal. Musikkapelle Laiz zal als eerste spelen. Na een korte pauze vervolgt om 20.00 uur fanfare St. Cecilia het concert. Het concert zal rond 21.00 uur ten einde zijn en wordt afgesloten met de mars Veribus Unitis die door beide muziekkorpsen gezamenlijk gespeeld zal worden. Vanaf 22.00 uur is er bij mooi weer een gezel lig dorpsfeest op het dorpsplein. Livemuziek zal niet ontbreken en iedereen is van harte uitgenodigd zowel bij het concert als bij het dorpsfeest aanwezig te zijn. Op zondag 31 mei luistert Musikka- pelle Laiz om 10.30 uur de heilige mis op in de kerk. Na deze mis wordt er door fanfare St. Cecilia uit Maashees een kop koffie aan geboden aan alle aanwezigen en na de middag wordt een gezellig middagprogramma georganiseerd voor de Duitse gasten. 's Avonds om 22.00 uur zullen zij weer met de bus huiswaarts keren. niet ontvangen? Bel 582877! Ebelien Min vierde in declamatiefinale Veldeke Limburg houdt al enke le jaren een Limburgse declama tiewedstrijd waar kinderen van basisscholen aan deel kunnen nemen. De kinderen strijden dan voor de Limburgse titel. Afgelopen zaterdag is de finale gehouden van de zesde Limburgse decla matiewedstrijd voor basisschool leerlingen, in samenwerking met Kring Venlo van Veldeke in Venlo. Veldeke Venray nam deel met Ebe- lien Min, leerlinge van basisschool St. Petrus Banden (categorie II groep 5-6 basisschool) met het gedicht Fabel. Ze was een van de 43 finalisten. Tijdens deze middag werd het een spannende wed strijd voor deze leerlingen. Ebe- lien werd gedeelde vierde in haar categorie Foto's van deze finale staan op www.veldeke.net. Min gaat haar gedicht ook voordragen op de Venrodse Aovend van Veld- eke Venray op 24 november in De Witte Hoeve in Venray. Expositie Anne Haeyen Bij Gallery Kunstwerk aan de Kerkstraat in Panningen is tot en met zaterdag 20 juni een expo sitie te zien met werk van Annie Haeyen, Peter van Gerwen, Mariel- le Franssen, Rob Franssen en Mar leen Ramakers-Meuris. Anne Haey- en uit Venray werkt overwegend op groot doek. Met grote verf kwasten brengt ze vele lagen verf aan, waardoor haar figuren en ver beelding het beste tot hun recht komen. Haar figuren zijn meestal mensen die ze observeert in hun existentie. Tevens gaat haar inte resse uit naar de Afrikaanse cul tuur, en geïnspireerd hierdoor ont staan kleurrijke taferelen, met als middelpunt de Afrikaanse mens. Van Gerwen maakt schilderijen met een imponerende kleuren pracht en een aanstekelijk ritme. Franssen toont haar keramische beelden van vrouwen in hun volle glorie en laat zien dat een maatje meer ook heel mooi kan zijn. Franssen brengt met zijn leven dige en toepasselijke manier van schilderen zijn passie over op vele kunstliefhebbers. Ramakers-Meu- ris laat sieraden zien die gemaakt zijn van halfedelsteen, zaden uit allerlei landen, kralen van glas, steen, lava, schelp en hout. Op de tweede verdieping van Kunstwerk is een galeriewinkel met werk in voorraad van gerenommeerde kunstenaars en een C-6 expositie. De tentoonstelling is te bekijken op donderdag van 13.00 tot 18.00 uur. Op vrijdag van 13.00 van 18.00 uur, op zaterdag van 13.00 tot 17.00 uur en de eerste zondag van de maand en op koopzonda gen van 13.00 tot 17.00 uur. Met Hemelvaartsdag is de expositie gesloten. Zie ook www.grandcafe- gallery.nl/kunstwerk. De Locht In streekmuseum De Locht in Melderslo wordt op zondag 24 mei een presentatie van kinder kleding gehouden. Het is een mooie gelegenheid om kinderkle ding van vroeger (afkomstig uit de eigen collectie van De Locht) te vergelijken met de kindermode van nu. Zo is er een modeshow workshop door Marlies van Boer Zoekt Vrouw, een presentatie van stoere kinderkleding Koe en Boe en een verkleedpartij in groot moederstijl. Verder is er nog het oppimpen van kinderkleding en worden er ouderwetse kinder spelen gespeeld. De smederij is in bedrijf en er is een demonstra tie boter karnen met behulp van een ouderwetse karnton. Verder kan men de exposities De Twaalf maanden van het Jaar, met mid deleeuwse afbeeldingen over het leven op het platteland rond 1500 en Het Trekpaard Springlevend, met schilderijen en aquarellen van paardenschilder ton van Weer den bezoeken. Het museum is alle dagen open van 11.00 tot 17.00 uur. Groepen kunnen, op afspraak, ook op andere tijden terecht. Zie ook www.delocht.nl. Op zondag 7 juni presenteert Totzo! zijn eerste cd. Het muzi kale duo Gijs Meijer en Joep van Leeuwen is in 2003 begonnen als de Toneeljongens samen met Eric van der Zanden als vaste begelei der op gitaar. Na zes jaar de Bonte Aovend in Overloon muzikaal opgeluisterd te hebben, is het duo klaar voor een nieuwe muzi kale uitdaging. Ze werken op dit moment aan een muzikale voor stelling die in diverse theaters gaat spelen. Om dit nieuwe beginpunt te markeren hebben de heren een cd gemaakt met daarop de leukste, grappigste en mooiste nummers uit de afgelopen jaren. Naast de in het dialect gezongen covers met teksten over het dorpsleven in hun Overloon, staan ook hun eer ste twee eigen werken op de cd. Het speciaal voor de heropening van het kerkplein geschreven De Liendenbom en uiteraard Adem door!. Adem door! is hun eerste eigen Nederlandstalige nummer zoals ook alle andere nummers uit de theatervoorstelling zullen zijn. Tijdens de presentatie zal Totzo! als voorproefje een aantal nieuwe nummers ten gehore brengen. Net zoals op de cd zullen ze worden begeleid door Eric van der Zanden en Léon van Reijmersdal op gitaar en Nico Jans op basgitaar. De cd-presentatie is in café Hannes, Vierlingsbeekseweg 5 in Overloon.Aanvang 15.00 uur.Voor meer informatie mail naar totzo- mail@gmail.com Het jaarlijks terugkerende festi val Jera on Air in Ysselsteyn staat weer voor de deur. Op Hemel vaartsdag 21 mei staat het Ven- rayse kerkdorp weer in het teken van dit door vrijwilligers georgani seerde festival. Dit jaar staat onder meer de populaire band De Hei deroosjes op het podium. Deze Horster punkband mag zich nog steeds de grootste Nederlandse band in dit genre noemen. De formatie stond al enkele malen eerder met succes op het festi val. Dit jaar gaat het echter om een bijzonder optreden. De band viert namelijk het twintigjarige jubileum op het Ysselsteynse fes tival. Het optreden is een van de weinige shows in de regio die de band dit jaar gaat doen. Een ande re grote act, die al eerder werd gepresenteerd, is de Amerikaanse punksensatie Anti-Flag. Deze Ame rikaanse punkband uit Pittsburgh bestaat uit vier leden. De forma tie staat bekend om haar sterke afkeer tegen de Amerikaanse poli- tiek en het leger in het bijzonder. Ondanks deze feiten mag de for matie rekenen op een schare fans in eigen land. Ook in Europa is de band bijzonder geliefd, zo blijkt onder andere uit de miljoenen hits op de myspacepagina van de band. Naast deze twee headli- ners treden er nog veel bands op. Op het hoofdpodium staan naast De Heideroosjes en Anti-flag ook Osdorp Posse, Def P The Beat- busters, Backfire!, Blind Sight en de Franse ska-punkformatie PO Box. De uit Nancy afkomstige roc kers zetten de tent geheid op z'n kop. Het tweede podium is een verhaal apart. Stichting Jera on Air houdt jaarlijks een bandwedstrijd met de naam Fight For Fame. Nor maliter mag de winnaar van dit festival het Jera on Air-festival ope nen. Dit jaar was de opzet echter compleet anders. Maar liefst zeven bands kregen te horen dat ze terug mochten komen op 21 mei. Op de festivaldag worden deze bands nogmaals beoordeeld door het publiek en een professionele jury. Op dit podium is verder talent uit heel Nederland en België terug te vinden. Zo staan hier het uit Baar- lo afkomstige Fatsh, het Bredase New Pokerface, het uit Turnhout afkomstige Sinic, Wild Bill and his Alabama Speed Steamers uit Echt, de Eearly Adopters uit Horst, Crimson Sky uit het Zuid-Holland se Boskoop en tot slot Noyalty uit Eindhoven. Naast muziek is er nog veel meer te doen op het festival terrein tegenover De Boerenbond in Ysselsteyn. De Stunt Area is hier een voorbeeld van. Op dit gedeel te van het terrein kan men genie ten van professionele breakdance- shows en workshops, BMX-shows en graffitiworkshops. Ook zijn er diverse marktkraampjes en eet- gelegenheden te vinden. Kaartjes voor Jera on Air zijn te koop via www.jeraonair.nl. en bij diverse verkooppunten in de regio. Op de website is informatie te vinden over een speciale kortingsactie rondom de kaartverkoop. Op het Horster muziekpodium Cambrinus staat op zondag 24 mei een optreden van het viertal Woody Paul op het programma. Woody Paul bestaat uit twee namen en vier heren uit Eindho ven. Dit Eindhoven lijkt te liggen aan de borders van de Mississippi en ook nog eens zo'n zeventig jaar geleden. Woody and Paul halen inspiratie voor de rauwe mix van blues, folk en country vooral uit de Amerikaanse rootsmuziek van de jaren twintig tot vijftig. Het klinkt zeer authentiek: rauw maar ook ingetogen, als een ongeslepen diamant. Op het podium komt daar een dergelijke gedrevenheid bij, dat de muziek van Woody Paul letterlijk van het podium spat. Ondanks of dankzij een bijna rebelse uitstraling blijkt dit een groep die liefhebbers van diverse muziekstijlen aanspreekt en laat deze groep zijn publiek zelden onberoerd. Het concert begint om 16.00 uur. Zie ook www.cambri- nusconcerten.nl. Trade Mark opent concert Rowwen Hèze Live On Stage Tour Musikkapelle te gast bij Fanfare Maashees vrijdag tussen 9.00-17.00 uur Woody Paul Cd-presentatie Totzo! Jera on Air 2009

Peel en Maas | 2009 | | pagina 20