Jongerengroep SOS timmert aan de weg Juni operamaand bij Luxor In de schaduw van het palazzo Tvionteficvre PEEL EN MAAS Expositie Johan Jeuken in 't Freulekeshuus Orgelconcert Het Orgelcomité Venray houd op zondag 24 mei een orgelconcert in de Grote Kerk in Venray. Het con cert begint om 16.00 uur, duurt ongeveer een uur en is voor ieder een vrij toegankelijk. De organist van de St. Christoffel Kathedraal in Roermond, Jean-Pierre Steijvers, speelt op het orgel van de Grote Kerk een gevarieerd programma met werken van grote componis ten van de barok en de romantiek, zoals onder meer Johann Sebastian Bach en Pjotr Iljitsj Tschaikowsky. Steijvers heeft op diverse interna tionale orgelconcoursen de eer ste prijs behaald. Daarnaast heeft hij diverse cd's opgenomen. Hij is ook docent orgel en piano op het Centrum voor de Kunsten in Roer mond. Hobbymarkt In ontmoetingsruimte De Halm van flatgebouw De Hoge Beek in Venray wordt op zondag 24 mei door activiteitencommissie De Hoge Beek een hobbymarkt gehouden van 14.30 tot 17.00 uur. De bewoners tonen deze middag zelfgemaakte 3D- kaarten, kralen, schilderwerkjes en tekeningen. 50+ Wandelen Wandelsportvereniging De Natuurvrienden houdt op maan dag 25 mei een groepswande- ling van tien kilometer. De start is om 13.30 uur bij Den Hoek aan het Grootdorp in Merselo. Meer informatie is verkrijgbaar via telefoon (0478)546496 of via (0478)502237. Ruilbeurs in Peelmuseum Verzamelaars die hun collectie uit willen breiden en liefhebbers die graag eens snuffelen tussen het meest uiteenlopende verza- melspul kunnen zondag 24 mei terecht op de maandelijkse ruil beurs in het Peelmuseum in Ame rica. Een twintigtal standhouders komt met een grote variatie aan oude en jonge verzamelobjecten zoals postzegels, munten, ansicht kaarten, bidprentjes, sigarenband jes en balpennen. De beurs wordt gehouden van 10.00 tot 13.00 uur in museumgebouw De Kamphut aan de Griendtsveenseweg in America. Een tafel reserveren kan via telefoon (077)4641626. Zie www.stichtingpeelmuseum.nl. Zoo Parc Op Hemelvaartsdag en beide pinksterdagen is er veel te bele ven in Zoo Parc Overloon. Er wor den allerlei activiteiten gehouden, zoals een roofvogeldemonstraties, een Magic Zoo Show, de Beesten boel en schminken. Wie wil weten welk dier bang is voor zijn eerste zwemles en welk dier een echt moederskindje is, kan nog tot en met 1 juni meedoen aan de speur tocht Born to be Wild. Bezoekers kunnen vanaf Pinksteren kennis maken met een nieuwe diersoort voor Zoo Parc Overloon: de krop- gazelle en op kraamvisite bij het pasgeboren rendier. De groep van zes dieren, één mannetje en zes vrouwtjes, gaat het voormalige verblijf van de rode kangoeroes betrekken. De kans is groot dat de groep gazelles binnenkort nog wordt uitgebreid want een aantal dames is hoogdrachtig. De rode kangoeroes zijn samen met Parma wallabies en Bennetts' wallabies in het nieuwe doorloopgebied de Outback te bewonderen. Onlangs is het rendiertje geboren. Het is een vrouwtje en daarmee komt de groep rendieren in Zoo Parc Over- loon in totaal op tien dieren: één mannetje en negen vrouwtjes. Het pasgeboren jong heeft nog een erg donkere vacht die het makkelijk herkenbaar maakt wanneer ze in het gras ligt te slapen. Tussen het slapen door drinkt ze goed bij de moeder en huppelt dan speels met de rest van de kudde mee. Ook bij de rendieren worden nog meer geboortes verwacht. Het is een spectaculair gezicht als roofvo gels vlak over de hoofden van de bezoekers suizen! Op Hemelvaarts dag en beide Pinksterdagen laat valkenier Diana ten Klooster haar buizerds, haviken en uilen in volle vlucht langs de bezoekers vliegen om 13.00, 14.30 en om 16.00 uur. In de Magic Zoo Show beleven de theaterdieren om 12.30 uur en 14.30 uur de raarste avonturen. Tij dens de theatervoorstelling leven bezoekers met de vrolijke Ollie en de ietwat humeurige Dizzie mee en mag één van de kinderen uit het publiek zelfs een handje mee helpen. Tijdens deze feestdagen is in de bijenstal ook volop bedrijvig heid; de Imkervereniging Venray is tussen 13.30 en 16.00 uur aan wezig om uitleg te geven over het leven van bijen. Kinderen kunnen zich laten schminken, spannende poppenkastverhalen volgen en vachtjes voelen en schedels bekij ken bij de Beestenboelkar. Ook de mascotte Zoodey is van de partij! De speurtocht Born to be Wild gaat de laatste weken in. Kinderen kunnen nog tot en met tweede Pinksterdag deelnemen aan deze speurtocht over jonge dieren. Het speurtochtformulier is verkrijg baar bij de kassa. De volledige opbrengst van de speurtocht gaat naar een natuurbehoudproject voor kraanvogels in Rusland. Zoo Parc Overloon is te vinden aan de Stevensbeekseweg in Overloon en is dagelijks geopend van 9.30 tot 18.00 uur. Zie ook www.overloon- zoo.nl. Woensdag 20 mei 2009 - Pagina 19 Programma Schouwburg Venray Lebbis is vrijdag 22 mei te gast in Schouwburg Venray (Foto: Mar tin Oudshoorn). Hoe laat begint het schie ten? door Lebbis, tenor Stenzel en meesterpianist Kivits met The Perfect Concert part II, Roué Verveer en Weinig woor den, maar een hoop humor in Schudden. Komende week presenteert Schouwburg Ven- ray vier voorstellingen. Op vrijdag 22 mei kan men de voorstelling Hoe laat begint het schieten? door Lebbis in de Schouwburg Venray bezoeken. Hoe laat staat voor de Tijd, ver gankelijkheid, de drang van de mens om slaaf van de klok te zijn, waardoor we meer doen in min der tijd, maar uiteindelijk niks meer echt beleven. Begint staat voor Hoop, ergens aan beginnen, toekomst gericht, zand erover, politici zijn ook maar mensen. En het schieten is Macht, geweld, energie. Aanvang 20.00 uur. Tenor Stenzel en meesterpianist Kivits leveren met hun programma The Perfect Concert part II op zater dag 23 mei in Schouwburg Venray het ultieme bewijs dat deze twee ongelijke genres op een perfecte manier kunnen harmoniëren. De eerste indruk: volstrekt serieus. Twee heren in rokkostuum en een vleugel. Maar het aangekondigde concert ontspoort snel. De onge- looflijke kapriolen onder, naast, op en met hun vleugel voeren het publiek langs ongewone improvi saties en persiflages op klassieke thema's, met uitstapjes naar folklo re en jazz. The Perfect Concert is een bruisende show gemaakt voor een breed publiek, die aan klassie ke muziek een nieuwe dimensie geeft. Aanvang 20.00 uur. In de schouwburg in Venray kan men op woensdag 27 mei vanaf 20.00 uur een voorstelling bezoe ken van Roué Verveer. Verveer is populair, de dvd's van zijn vorige shows vliegen de winkel uit, veel positieve reacties in het gasten boek op zijn website en vorig sei zoen was deze show bijna overal uitverkocht. En daarom gaat de show ook nu in de reprise! Maar dan? Als het goed gaat, neemt de angst om het weer kwijt te raken toe. En dat is precies het verhaal achter "Voorwaardelijk Vrij". Want Roué voelt zich vrij, maar hoe vrij is dat? Hoe vrij ben je in dit vrije land als je dagelijks geconfron teerd wordt met angsten die je als het ware voorwaardelijk vrij maken? Verveer prikkelt, stimu leert en stemt tot nadenken, met heel veel humor. Weinig woorden, maar een hoop humor. Absurdistische en fysieke scènes. Dit zijn de vaste ingrediënten voor een Schudden-programma op zaterdag 6 juni vanaf 20.00 uur in de schouwburg. Maar de heren doen er deze keer nog wat bij: een laagje poëzie. Dit is Schudden op zijn best: ontroerende hilariteit en lachwekkende treurigheid. De Jong en Van Santen mengen cabaret met toneel en mime. Met hun vorig programma Zout toon den de mannen van Schudden de tragikomedie tot in de finesses te beheersen en tot de absolute top in dit genre te horen. In het programma Ruis laat Schudden je lachen van het huilen. Ruis sluipt je luie leven in, ruis slipt je zuivere liefde binnen, totdat het oorverdo vend klinkt. en jongeren SOS Tijdens de Pinksterexpositie in de galerie van Mieke van Uden en Chris Roose in Geijsteren vindt een unieke samenwerking plaats tussen (ex-)cliënten van de verslavingskliniek Paschalis in Oostrum en de jongerengroep van SOS Meerlo-Wanssum. Kunstproject 4B is een creatief platform waar (ex-)cliënten van Paschalis zich bezighouden met communicatie door middel van kunstzinnige - en multimedia- technieken. Dit doen zij samen met professionals van de kliniek. De achterliggende gedachte ach ter het platform is (ex-)cliënten de gelegenheid te bieden om op cre atieve wijze zich te heroriënteren op het contact de maatschappij. Het project kreeg vorig jaar mate rialen -waaronder kalebassen- uit Ghana gedoneerd met daarbij de suggestie om deze in een kunst werk te verwerken. De materialen zijn afkomstig uit de regio Bolgan- tanga in Noord-Ghana, waar de Veulense ontwikkelingswerker Wiljo Fleurkens, tot aan zijn plot selinge dood vorig jaar, jarenlang heeft gewerkt. Wiljo had daar zijn eigen ontwikkelingsorganisatie Kalebas en werkte zeer nauw samen met de lokale bevolking. Het kleurrijke kunstwerk nadert zijn voltooiing en de makers wil len het graag exposeren. Reden om contact op te nemen met SOS Meerlo-Wanssum om te bekijken of het project een plek kon krij gen op het Wereldfestival. Omdat er dit jaar geen festival is, nodigde SOS Meerlo-Wanssum het kunst project 4B uit om samen met de jongeren van SOS te exposeren tijdens de bekende tweejaarlijkse Pinksterexpositie in galerie Kera- mieke in Geijsteren. Daar presen teert de jongerengroep zich aan een groot publiek. Dankzij deze unieke samenwerking worden enkele vliegen in een klap gevan gen. Het kunstproject 4B van Paschalis treedt naar buiten en laat zien wat het project inhoudt, het ontwikkelingsproject van Wiljo Fleurkens wordt onder de aandacht gebracht van een groot publiek en de jongeren van SOS Meerlo-Wanssum presenteren zich en gaan aan het werk met kinderen. "De deelnemers van ons kunstproject 4B zijn erg enthousi ast en zijn al gaan kijken naar de locatie waar de expositie plaats vindt. Ze zijn er erg enthousiast over", vertelt Wil Kusters-Fontein, Het kleurrijke kunstwerk van kunstproject 4B van de Verslavings kliniek Paschalis dat gemaakt is van onder meer kalebassen. beeldend therapeut van de GGZ Noord- en Midden-Limburg divisie verslavingszorg locatie Paschalis. Op beide pinksterdagen is het kunstproject te bezichtigen tus sen 12.00 en 18.00 uur. De vorig jaar opgerichte jon gerengroep van de Stichting Ontwikkelingssamenwerking Meerlo-Wanssum timmert hard aan de weg. Tijdens de Pinksterexpositie in Keramie- ke Atelier te Geijsteren presen teert de groep jeugdigen zich aan een groot publiek. Chris Roose en Mieke van Uden van Keramieke Atelier hebben de jongeren speciaal uitgenodigd om aanwezig te zijn. In het verleden steunde het Geijsterse atelier tijdens exposi ties ook al het SOS Meerlo-Wans- sum-project. De SOS-jongeren tonen in Geijsteren onder meer foto's van de met derdewereld taferelen opgeschilderde bushal tes in Meerlo, Tienray en Swolgen. Ook worden de speciale jongeren- folders uitgereikt (wat kun jezelf doen om de wereld te verbete ren?) en worden door jongeren T-shirts verkocht. De meiden van de jongerengroep gaan gedurende twee dagen ook met kinderen, die samen met hun ouders de expo sitie bezoeken, aan het werk. Zo kunnen kinderen zelf schilderij- Accordeonfestival Het Trio Buddiger houdt op zon dag 24 mei een accordeon- en har monicafestival met open podium in café/zaal De Zevenwaeg aan de Markt in Sevenum. De zaal gaat open om 12.00 uur en de dag duurt tot 18.00 uur. Opgeven kan bij Ger via telefoon (0485)342671 of bij Joke via telefoon (077)3982232. Judith Bruijsten en Ilse Grob in overleg met Mieke van Uden in de Geijsterse beeldentuin. tjes maken en armbandjes. Jonge ren die interesse hebben om zich aan te sluiten bij de SOS Jonge rengroep zijn eveneens van harte welkom om de stand te bezoeken en kennis te maken met het werk van de groep. Informatie opvra gen of je aanmelden kan ook via: info@sos-meerlowanssum.nl De Pinksterenpositie is tijdens beide pinksterdagen van 12.00 tot 18.00 uur. De toegang is gratis. Purple Haze In zalencentrum Concordia aan het Vrijthof in Vierlingsbeek kan men op vrijdag 29 mei een optre den bezoeken van Purple Haze, een rockcoverband uit het oosten van het land, die vol overgave een publiek weet te boeien met rock muziek uit een tijdperk dat muziek nog uit het hart kwam en niet uit de computer. Een avond met Purple Haze betekent een avond waarin rocklegendes als Deep Purple, Uriah Heep, The Who, Led Zeppelin en Queen de revue pas seren. Veel bekende nummers uit de 70'er jaren worden op geheel eigen wijze aan het publiek wor den gepresenteerd, waarbij het Hammondorgel voor een authen tiek geluid zorgt. De band deinst er ook niet voor terug om de beste zogenaamde albumtracks van rockgrootheden ten gehore te brengen.Aanvang 21.00 uur. In het Luxor Theater Venray kan men sinds kort genieten van operavoorstellingen op het grote scherm! Door de nieuwste digitale HD-vertoningtechniek is het theater in staat de beste kwa liteit naar het scherm te bren gen. Men beleeft deze voorstellingen alsof men er zelf bij is. De hele maand juni kan men in het Luxor Theater Venray genieten van drie operavoorstellingen. Op dinsdag 2 juni wordt Bizets opera Carmen vertoond. De voorstelling begint om 19.30 uur. Op dinsdag 16 juni kan men genieten van Aïda en als klap op de vuurpijl wordt op dinsdag 30 juni La Traviata van Verdi ver toond. Deze opera wordt live gebracht vanuit The Royal Opera House Covent Garden in Londen. Dirigent Antonio Pappano gaat La Traviata muzikaal begeleiden. De Amerikaanse sopraanstem van Renée Fleming als Violetta Valéry keert terug naar Covent garden, waar deze opera voor de eerste keer ten gehore wordt gebracht. Speciale technieken maken het mogelijk dat deze opera live, via satelliet in het theater in Venray kan worden vertoond. Aanvang 20.00 uur. Reserveren is mogelijk via www.luxorvenray. nl of telefonisch tijden openings tijden van de bioscoop. Boekrecensie in Peel en Maas Luca Chancellor beseft op een dat zijn leven leeg is: zijn huwelijk is voorbij, hij ziet zijn dochtertjes nauwelijks en zijn veeleisende baan is niet echt bevredigend. In de hoop meer betekenis aan zijn leven te kunnen geven, vertrekt hij naar Italië, naar het liefdevol gerenoveerde palazzo van zijn ouders. Maar het leven aan de zonover goten kust van Almafi is niet zo vredig als Luca had verwacht. Het palazzo is gevuld met de excen trieke vrienden van zijn moeder en met geesten uit een duister verleden. Hij ontmoet een mysteri euze vrouw en een kleine jongen die een ongelooflijk geheim met zich meedraagt. Als Luca dit mys terie begint te ontrafelen, wordt hij gedwongen om zijn grootste angst onder ogen te zien. Santa Montefiore is de auteur van onder meer De Franse tim merman en Het geheim van Montague. In de jaren negentig woonde ze in Buenes Aires, de geboorteplaats van haar moeder. SANTA In de schaduw van liet palazzo Daar ontstond haar debuut, Onder de ombu-boom. Ze is getrouwd met de histo ricus en romanschrijver Sebag Montefiore en ze woont met haar gezin in Londen. In de schaduw van het palazzo is haar negende roman. Het boek is te koop bij boekhandel Van den Munckhof. Prijs: 19.95 euro. Ter gelegenheid van zijn honderdste geboortejaar orga niseert Venrays Museum van de Geest Locatie 't Freulekes- huus een grote overzichts tentoonstelling van de schil derijen en tekeningen van de naïeve schilder Johan Jeuken (1909-1982). In een serie arti kelen de kijk van Jeuken op zijn eigen werken. Het Schuttersfeest. Johan Jeu ken, de schilder van dit werk, aan het woord: Op het schilderij is het vogelschieten en de kermis die daar meestal aan verbonden was in een afbeelding samengevoegd. De uniformen die hierop worden uitgebeeld moeten van Het Zan- dakker zijn geweest en als kleer makersleerling heb ik daaraan nog meegewerkt toen ik zestien jaar was. Het is een van mijn eerste schilderijen over Venray. Ter gelegenheid van zijn hon derdste geboortejaar organiseert Venrays Museum van de Geest Locatie 't Freulekeshuus een grote overzichtstentoonstelling van de schilderijen en tekenin gen van de naïeve schilder Johan Jeuken (1909-1982). Hij was van oorsprong kleermaker en begon pas op latere leeftijd het Venray uit zijn jeugd te schilderen. Ven- ray zoals hij het zich herinnerde in zijn atelier aan de rand van het Vondelpark in Amsterdam. Vele gebeurtenissen uit Venray en de kerkdorpen passeren in kleurige optocht de revue. Het jaarlijkse carnaval, de kermis, de komst van de koningin, de weke lijkse veemarkt, spelende kinde ren en de paardentram naar het station in Oostrum. Johan Jeuken (1909-1982),. Een Venrayse plezierschilder, t/m 30 augustus 2009, Venrays Museum van de Geest Locatie 't Freulekeshuus, Eindstraat 8, 5801 CR Venray, 0478 - 583880, Ope ningstijden: woensdag, zaterdag en zondag van 14.00 tot 17.00 uur. info@museumvenray.nl, www. museumvenray.nl Het schuttersfeest Lebbis, Roué en Schudden Samenwerking kunstproject Paschalis Ein Italiaanse liefdesgeschiedenis tJvKktk t-.fi

Peel en Maas | 2009 | | pagina 19