Gemeente Venray Basisschool St. Oda bekijkt tentoonstelling over riool Reisdocumenten krijgen vingerafdruk Afsluiting Westsingel Brandweertips Gemeentehuis gesloten Feestelijkheden Aan den Heuvel Kijk ook op www.venray.nl Extra open voor rij- en reisdocumenten Venray steunt toeristisch recreatief platform Europese verkiezingen 4 juni PEEL EN MAAS Woensdag 20 mei 2009 - Pagina 17 Gemeentehuis Openingstijden De aanvraagprocedure voor een reisdocument verandert ingrijpend. Vanaf 28 juni worden vingerafdrukken opgenomen in de chip van reisdocumenten. Ook worden kinderen straks niet meer bijgeschreven in het paspoort van hun ouders. Bij het aanvragen van een nieuw reisdocument worden binnenkort vingerafdrukken afgenomen. Ze zijn niet zichtbaar maar worden opgenomen in de chip. Reisdocumenten van kinderen jonger dan 12 jaar hoeven geen vingerafdruk te bevatten. In de loop van dit jaar worden kinderen niet meer bijgeschreven in het paspoort van hun ouders; zij moeten een eigen reisdocument aanvragen. Vanaf welke datum dit geldt, is nog onbekend. De huidige bijschrijvingen blijven geldig zolang het paspoort geldig is. Misschien komt er een speciale prijs voor het kindpaspoort. Het kan een overweging zijn vóór 1 juli een nieuw paspoort aan te vragen, waarin u uw kind(eren) tot 16 jaar nog laat bijschrijven. Voorkom bosbrand Op donderdag 21 mei (Hemelvaartsdag) en vrijdag 22 mei is het gemeentehuis gesloten. Venray, focus op mensen Raadhuisstraat 1, 5801 MB Venray Postbus 500, 5800 AM Venray Telefoon (0478) 52 33 33 Fax (0478) 52 32 22 E-mail gemeente@venray.nl Internet www.venray.nl Publieksdiensten Maandag van 12.00 tot 20.00 uur, dinsdag t/m vrijdag van 9.00 tot 13.00 uur. Telefonisch bereikbaar: maandag t/m donderdag van 8.30 tot 17.00 uur en vrijdag van 8.30 tot 13.00 uur. Gemeentearchief Alarm Dinsdag t/m donderdag van 9.00 tot 17.00 uur. Centraal alarmnummer 112 Informatiecentrum Hulpaanvraag geen spoed politie 0900 - 88 44 Maandag van 12.00 tot 20.00 uur, Hulpaanvraag geen spoed brandweer 077 - 356 56 56 dinsdag t/m donderdag van 9.00 tot 17.00 uur en vrijdag van 9.00 tot 13.00 uur. Week 21 Op maandag 25 mei wordt de Westsingel, tussen de Noord singel en de Merseloseweg, afgesloten voor verkeer. Het verkeer wordt omgeleid via de singels. Op die dag wordt gestart met de eerste fase van de reconstructie van de Westsingel. Aannemer Den Ouden uit Schijndel begint met het opbreken van de asfaltverharding. Heeft u nog vragen over de werk zaamheden aan de Westsingel? Neem dan contact op met de afdeling Publieksdiensten, telefoon nummer (0478) 52 33 33. Scholieren van basisschool St. Oda bezochten op 14 mei als eersten de tentoonstelling 'Het riool leeft'. De tentoonstelling staat twee weken in de publiekshal van het gemeentehuis en u kunt haar op eigen initiatief bekijken. De gemeente Venray nodigde alle scholen van Venray uit en zo ook basisschool St. Oda uit Ysselsteyn. Rioolinspectie De scholieren namen enthousiast een doorkijkje in een schaalmodel van kamers in een torenflat. Op de 'buitenmuur' van de woning staan vragen over wat wel of niet in het riool mag. Door een druk op de ja- of neeknop werd het goede antwoord duidelijk. Met een joystick bepaalden ze de route door een riool om het te inspecteren en om problemen op te lossen binnen een beschikbaar budget. Knoppen en joysticks Met de knoppen en joysticks ontdekten ze spelenderwijs waar het riool voor dient, hoeveel kilometer riolering in de Venrayse bodem ligt en hoeveel liter water een gezin van vier personen dagelijks in het riool laat lopen. De tentoonstelling is interessant voor jong en oud en is nog te zien tot en met 28 mei tijdens de openingstijden van het gemeentehuis (dus ook op maandagavond). De openingstijden staan bovenaan deze pagina. Nu de lentezon regelmatig lekker schijnt en de zomer alweer in aantocht is, vraagt de brandweer u extra alert te zijn op het voorko men van bosbrand. Zeker bij droogte is het belangrijk om u bewust te zijn van de risicofactoren. Geen enkel natuurgebied is opgewas sen tegen de combinatie van flinke droogte en onoplettend gedrag. Heideterreinen met veel verdroogd gras en bospercelen waar veel afgestorven hout ligt, zijn het meest kwetsbaar. Een bosbrand kan grote gevolgen hebben. Niet alleen de begroeiing verdwijnt, ook het bodem leven ondervindt grote schade. Veel dieren lukt het niet om op tijd een goed heenkomen te vinden en komen om in de vlammen. Risico verkleinen Bij extreme droogte houden de brandverkenners met het verkenningsvlieg tuigje van de regionale brandweer vanuit de lucht de bossen in de gaten. Bezoekers van bos en natuur kunnen het risico op bosbrand verkleinen door alert te zijn op hun eigen gedrag. Zorg ervoor dat u als bezoeker van een natuurgebied niet de oorzaak bent van een bosbrand. De brandweer geeft u de volgende tips: - Gooi geen brandende sigarettenpeuken weg in bos en natuur - Gooi geen glas weg in bos en natuur (door de lenswerking onstaat er een hogere concentratie van zonlicht en zo ontstaat extra warmte wat kan leiden tot brand) - Bel direct 112 als u een beginnende bosbrand ziet. &tfOPIE Het college van B en W heeft de jaarrekening van 2008 vastgesteld. Dankzij een sober en betrouwbaar financieel beleid van college, gemeenteraad en de ambtelijke organisatie is 2008 met een positief resultaat van 548.000 euro afgesloten. Wethouder van Financiën Patrick van der Broeck is zeer tevreden met het resultaat. "Dat betekent namelijk dat wij goed hebben begroot." Het positief resultaat zit vooral in het iets hoger uitvallen van de algemene uitkering dan geraamd, terwijl de uitgaven voor onder andere sociaal cultureel werk, minimabeleid en pensioenen iets lager waren. Prestaties 2008 De gemeente heeft in 2008 diverse aansprekende prestaties neergezet. Dat geldt op het gebied van projecten, zoals de start van de herinrichting van het centrum en diverse wegen. Maar ook op het terrein van visie- en beleidsontwikkeling, zoals accommodatiebeleid en het opstellen van wijk- en dorpsontwikkelingsplannen. Daarnaast zijn natuurlijk de voorbereidingen voor de grenscorrectie met een gedeelte van Meerlo-Wanssum in volle gang. Economische ontwikkelingen In de jaarrekening geeft het college voor de toekomst aan zeer alert te blij ven op de economische ontwikkelingen. Eind 2008 zijn door de kredietcrisis immers wereldwijd de economische vooruitzichten snel verslechterd. Ook op de financiële huishouding van gemeente Venray heeft dit straks invloed. De effecten worden zo goed mogelijk in beeld gebracht en waar mogelijk stuurt de gemeente bij om de negatieve gevolgen van de crisis zo veel mogelijk te beperken. In de jonge woonwijk Aan den Heuvel zijn vorige week diverse bouwprojecten gerealiseerd. Zeventien nieuwe project woningen en zes huurwoningen werden opgeleverd. Op maandag 11 mei werden zeven tien projectwoningen van Hoen Architecten opgeleverd. De wonin gen liggen aan de Smellekenslaan in woningbouwplan Aan den Heuvel. Nadat wethouder Heldens de nieuwe bewoners en de overige genodigden van harte welkom heette, volgde het officiële moment; het doorknip pen van het rode lint. Onder het genot van een hapje en een drankje wenste de wethouder de nieuwe bewoners veel woonplezier toe in deze prachtige jonge woonwijk. Huurwoningen Op woensdag 13 mei overhandigde Wonen Venray de sleutel aan de toe komstige bewoners van zes nieuwe huurwoningen aan De Schans. Dit zijn de eerste huurwoningen die Wonen Venray in Aan den Heuvel realiseert. Hassan Najja van Wonen Venray en wethouder Teunissen begroetten de nieuwe bewoners. De woningen zijn zowel geschikt als starterswoning, als ook voor jonge gezinnen met kinderen of ouderen. Hierdoor ontstaat een goede mix van bewoners en dat zorgt voor een prettig woonklimaat. Speelterrein Woensdag 20 mei wordt het speelterrein aan de Torenvalk Buizerdlaan geopend. Dit speel terrein is voor kinderen van zes tot twaalf jaar. Enkele kinderen uit de wijk verrichten samen met de wethouders Heldens en Van der Broeck om 14.30 uur de openings handeling. De gemeenteraad neemt tijdens de vergadering van 23 juni een besluit over de jaarrekening. Het gemeentehuis is op woensdagmiddag van 14.00 tot 16.30 uur extra open voor het aanvragen en ophalen van rij- en reis documenten. Deze extra openstelling geldt tot en met 24 juni. Voor het aanvragen van deze documenten moet u eerst een afspraak maken. Bel daarvoor met de afdeling Publieksdiensten. U hoeft geen afspraak te maken als u een document kunt afhalen. Het aanvragen en ophalen van rij- en reisdocumenten blijft natuurlijk ook zonder afspraak mogelijk tijdens de gebruikelijke openingstijden: op maandag van 12.00 tot 20.00 uur en van dinsdag tot en met vrijdag van 9.00 tot 13.00 uur. Burgemeester en Wethouders van Venray hebben deze week besloten 50.000 euro beschikbaar te stellen voor het Toeristisch Recreatief Platform Venray in oprichting. Met dit besluit onder strepen zij het belang van lokale en regionale samenwerking tussen de ondernemers in de toeristische en recreatiesector. Het platform moet het toeristisch Noord-Limburg promoten. Het Toeristisch Recreatief Platform Venray is één van de vijf lokale platforms die werken onder de paraplu van de Stichting Promotie Noord-Limburg. Ondernemers uit Meerlo-Wanssum en Venray hebben zich in het platform verenigd. Voorzitter is Jan Bartels van Tante Jet uit Blitterswijck. Het platform wordt professioneel ondersteund door kwartiermaker Jaap van Riesen. Concrete plannen voor de komende jaren zijn onder meer het opzetten van een gastvrijheidsacademie en het verbeteren van de (digitale) toeristische informatievoorziening. Begin juli wil het Toeristisch Platform zijn plannen bespreken met alle toeristisch recreatieve ondernemers en andere belangstellenden in het werkgebied; de toekomstige gemeente Venray. Op donderdag 4 juni kunt u uw stem uitbrengen op een Nederlandse vertegenwoordiger voor het Europees parlement. Hiervoor hebt u een stempas ontvangen. Voordat u gaat stemmen, is het nuttig onderstaande informatie te lezen. Stempas kwijt? Als u uw stempas bent kwijtgeraakt, kunt u een vervangende stempas aanvragen bij de afdeling Publieksdiensten tot 2 juni 13.00 uur. Legitimeren verplicht Zonder uw geldig legitimatiebewijs mag u geen stem uitbrengen. Met de invoering van de legitimatieplicht voorkomt de gemeente het onrechtmatig gebruik van de stempas van een ander persoon. De voorzitter zal u daarom in alle gevallen vragen naar uw legitimatiebewijs en stempas. Toegankelijke stemlokalen Bijna alle stembureaus in Venray zijn geschikt voor minder valide kiezers. Twee stemlokalen zijn het best toegankelijk en bereikbaar; verzorgingshuis Beukenrode, gelegen aan de Beukenlaan 1 en wijkcentrum 't Stekske op de Kruidenlaan 161, beide in Venray. week 21 adv.indd 17

Peel en Maas | 2009 | | pagina 17