mm Onbemand tankstation... Kermis in Meerlo Oude foto Service rubriek PEEL EN MAAS Woensdag 20 mei 2009 - Pagina 12 Zaterdag 23 mei OJC Gaellus zet dit jaar wederom het gratis popfesti val Gaellus Open Air op touw. Er vinden op zaterdag 23 mei optredens van artiesten met verschillende muziekstijlen plaats, waarna het festival in stijl wordt afgesloten door enkele gerenommeerde dj's uit de regio. De aftrap wordt verzorgd door de formatie Hoover. Deze band wist in maart van dit jaar de band wedstrijd Road to Gaellus Open Air te winnen. Hoover staat garant voor een show met toegankelijke, goed in het gehoor liggende alter natieve gitaarmuziek. Als tweede staat de formatie Early Adopters op de planken. Deze vierkoppige rockband produceert luchtige en toegankelijke muziek met diep gang. Vurige rock wordt moei teloos afgewisseld met subtiele akoestische songs en elektroni sche passages. Daarna is het de beurt aan Left, een energieke rockband uit Eindhoven. De titel van de lang verwachte debuutplaat van deze formatie is 'The Quest For Fire' en werd geproduceerd door Remi Tjon Ajong (Green Lizard). In 2005 won deze band de publieksprijs van de Grote Prijs van Nederland. Na Left gaat het festival verder met een optreden van Freud, een moderne metalband uit Tilburg. Een andere bekende deze dag is Kings of the Day. Deze band won dit jaar de finale van Nu of Nooit, de bandwedstrijd voor Limburgse acts, en staat door die presta tie binnenkort op Pinkpop. De optredens van deze band worden gekenmerkt door een intens, fasci nerend en groots geluid.De aanvul lende toewijding en passie van de bandleden voor muziek maakt van Kings of the Day een van de meest veelbelovende bands. Kensington zorgt voor een frisse combinatie van opzwepende ritmes en melo dieuze tweestemmige zang. Zowel hitgevoelig als interessant voor de ervaren luisteraar. Dansbaar, maar wel met diepgang. De vier bandle den weten precies wat ze willen en dat is te horen. De laatste, maar Face Tomorrow (foto: daniel- baggerman.com). zeker niet minste band van deze avond, is Face Tomorrow. Deze Rotterdamse rockband verraste onlangs vriend en vijand met haar derde studioalbum 'In The Dark'. De band bestaat inmiddels al elf jaar, maar zeker na de release van 'The Closer You Get' in 2004 is de populariteit van deze band erg hard gestegen. De formatie schit terde bijvoorbeeld al op festivals als Pukkelpop en Lowlands. Het festival wordt afgesloten door de dj's Wayne Nice en Frank Slappa. Het festivalterrein is om 14.00 uur open en Hoover begint om 15.00 uur te spelen. De toegang is gratis. Tijdens de traditionele twee jaarlijkse Pinksterexpositie in de beeldentuin en de galerie van Keramieke Atelier in Geijs- teren wordt dit jaar naast de prachtige kunst extra aandacht geschonken aan de muzikale ondersteuning. Op beide dagen staan topmusici op de bühne om het publiek te verwelko men en tijdens het bezoek op een muzikale wijze te begelei den. Hans Kalberg (piano) uit Nijmegen en Nelleke van der Klok (zang), ondersteund door Roeland Terhuizen, zijn er beide dagen. Op eerste pink sterdag is ook Luuk Whistle uit Meerlo van de partij met zijn accordeon en speelt Loek Klee- ven (piano) uit Horst stukken van onder andere Chopin. Op tweede pinksterdag is er een heel bijzonder optreden van het duo Egbert Derix, pianist- Egbert Derix en Georges van de Ven (fotograaf: Brendan van den Beuken). componist van Searing Quartet, en fluitist Georges van de Ven. Deze twee topmusici zijn een muzikaal verbond aangegaan. Tij dens het optreden in Keramieke Atelier krijgt deze 'fusion' tussen fluit en piano, tussen klassiek en jazz haar tweede publieke verto ning. Gepassioneerd en risicovol, lyrisch en meditatief. De exposan ten zijn Rik van Rijswick uit Venlo, Tieneke Vrijs- van der Meulen uit Apeldoorn, Anne Hayen uit Ven- ray en Chris Roose en Mieke van Uden zelf. De Pinksterexpositie vindt plaats in en bij Keramieke Atelier aan de Sint Wilbertsweg te Geijsteren. Beide dagen van 12.00 en 18.00 uur. De aankleding met natuurlijke kunstwerken is in han den van Gemma Vissers uit Wans- sum. Hij is een van de tien nieuwe boeren die door het populai re KRO-televisieprogramma zijn geselecteerd. Hans Weijs (29), bloemenkweker uit Blit- terswijck, stelde zich zondag avond tijdens de kick-off van Boer zoekt vrouw voor aan het grote publiek en hoopt op veel reacties van vrijgezelle dames die met hem het leven willen delen. Ook dit seizoen wordt door KRO-presentatrice Yvon Jaspers geprobeerd vrijgezelle boeren en boerinnen aan de liefde van hun leven te helpen via een heuse afvalrace. Boer Hans, die samen met zijn broer Frank en vader Frits in Blitterswijck een gerbe- rakwekerij runt, vertelde zondag tijdens de eerste uitzending op zoek te zijn naar een "lieve, onder nemende vrouw met een zacht karakter". Zijn grootste droom is om samen met zijn nieuwe liefde een gezin te stichten. Maar in de familie Weijs zijn meer mensen op zoek naar een nieuwe liefde, zo bleek zondag tijdens de uitzending. Want ook vader Frits (65), die sinds het overlijden van zijn vrouw zes jaar geleden geen relatie meer had, deed spontaan een oproep. Hij vertelde op zoek te zijn naar een "zachtaardige, pittige vrouw. Het moet klikken, anders hoeft het voor mij niet." Hoe gaat het programma verder? De vijf boe ren die de komende weken de meeste brieven krijgen, worden in de volgende afleveringen gevolgd. Zij maken kort kennis met de tien vrouwen die ze elk hebben uitge kozen op basis van de brieven. Ver volgens leren ze vijf vrouwen iets beter kennen tijdens een dagje uit, waarna ze drie vrouwen uitno digen een week te komen logeren op de boerderij. Tijdens die week valt nog een vrouw af; aan het eind van de week kiezen de vijf verschillende boeren dus ieder uit twee vrouwen. Geïnteresseerde vrouwen hebben na de voorstel- ronde op 17 mei twee weken de tijd om te reageren via de Boer Hans Weijs uit Blitterswijck probeert via de KRO-programma Boer zoekt vrouw een partner te vinden. Foto: Roland J. Reinders, bron KRO. zoekt vrouw-website of door het schrijven van een brief. De vijf boeren die de meeste liefdesbrie ven ontvangen, zullen gedurende de serie gevolgd worden in hun zoektocht naar echte liefde. In de tweede aflevering op 13 september gaat Yvon Jaspers bepakt met alle liefdespost bij de boeren langs. Dan wordt bekend welke vijf boeren hun favoriete briefschrijfsters mogen uitnodigen voor de volgende stap: de speed- date! Zij zullen na tien speeddates en één groepsdate uiteindelijk drie vrouwen kiezen, die ze uit nodigen om hun intrek te nemen op hun boerderij. Meer informatie over het programma en Hans en Frits Weijs vindt u op de website boerzoektvrouw.kro.nl. Marialof in Tienray Hemelvaartsdag 21 mei om 15.00 uur vindt in bedevaarts plaats Tienray het Marialof plaats in de kerk. De meimaand is van oudsher de Mariamaand bij uitstek. Tienray is al vanaf 1440 een bede vaartsplaats. Dit Marialof wordt opgeluisterd door het Gemengd Koor van Tienray. Verder wordt er in de meimaand iedere woensdag om 18.40 uur de rozenkrans gebe den, aansluitend is er om 19.00 uur een heilige mis ter ere van Maria. Daarnaast is de kerk natuur lijk dagelijks geopend van 10.00 uur t/m 18.00 uur voor bedevaart gangers, om even rustig bij Maria te bidden, een kaarsje op te steken of een intentie neer te schrijven. Dorpsraad Tienray De dorpsraad van Tienray verga dert op dinsdag 26 mei in diensten centrum Zonnehof. Aanvang: 20.00 uur. De agenda: opening, notulen vorige vergadering, bespreking actielijst, inkomende stukken, COA, bespreking dossiers, nieuwe inwo ners, DOP, rondvraag, sluiting. Op zondag 31 mei verzorgt Fanfare Eendracht uit Meerlo een miniconcert met de kin deren van groep 5 van basis school Megelsheim én met de kinderen die de door de fanfa re verzorgde proeflessen heb ben gevolgd. Al een aantal jaren wordt op de basisschool in Meerlo in groep 4 en 5 klassikaal muziekonderwijs gegeven: 'Muziek in de klas'. Om te ervaren hoe leuk het is om hiermee verder te gaan, heeft de fanfare een achttal proeflessen verzorgd voor de kinderen van groep 5. Maar liefst zestien kinde ren hebben zich opgegeven voor deze proeflessen. Zij zijn, onder bezielende leiding van Piet Tim mermans, bezig de eerste begin selen van het bespelen van een muziekinstrument onder de knie te krijgen. Als afsluiting verzorgen de kin deren samen met de fanfare een miniconcert. Speciaal voor de gele genheid is er een stuk geschreven. Dit muziekstuk zal door de begin nende muzikanten samen met de fanfare gespeeld worden: 'Mijn eer ste concert', geschreven door Bas Clabbers. Piet Timmermans, door de kinderen steevast 'opa Piet' genoemd, was meteen enthousi ast over het plan om proeflessen te geven en op die manier kinde ren enthousiast te maken voor het bespelen van een muziekin strument: "De kinderen leren vlot en er zitten zeker een aantal heel goede muzikanten tussen!" De muzikanten in de dop, en ook hun klasgenootjes, zullen samen met de fanfare ook nog een stuk op de blokfluit spelen: Dance Suite. Dit stuk wordt tijdens de muziekles sen op school ingestudeerd onder Oefenen voor het miniconcert op zondag 31 mei. leiding van Dorrie Besouw van de muziekschool. Het concert op 31 mei begint om 10.30 uur en zal, als het weer het toelaat, plaatsvinden op de binnenplaats bij de familie Jenneskens (Mgr. Jenneskensstraat 9). Als het geen mooi weer is, zal het concert worden gehouden in muziekzaal 'de Speulplats' (Mgr. Jenneskensstraat 7). De entree is gratis. Open dagen melkveehouders Iedereen is op tweede pink sterdag welkom op verschil lende boerderijen in de regio Noord- Limburg. Op deze vier de Campina Open Boerderijdag kunnen volwassenen en kin deren een kijkje nemen achter de schermen van een boerde rij en zo het boerenleven ont dekken. Een leuke en leerzame belevenis, waar je niet alleen op tweede pinksterdag plezier aan beleeft, maar waar je ook veel van opsteekt. In het hele land openen 55 melkveehouders hun deuren tijdens de Campina Open Boer derijdag. In Noord Limburg hou den onder meer boerderijen in Velden, Swolgen (boerderij Poels Donkstraat 12, red.), Weert en Roermond open huis.Tussen 10.00 en 16.00 uur openen de melkvee houders hun deuren. Zij organise ren allerlei activiteiten, waaronder een rondleiding door de melkvee houder zelf. Kinderen kunnen bij voorbeeld een speurtocht doen en zaklopen. Wie trek heeft gekregen, kan aan de zuivelbar genieten van zuivelproducten. Alle vragen van de bezoekers worden beantwoord. Het motto is niet voor niets: 'Ga het vragen op de Boerderijdagen'. Uit onderzoek van TNS NIPO blijkt dat ruim een op de drie Neder landers benieuwd is naar de her komst van hun eten en drinken. Tegelijkertijd weet een op de drie niets van die herkomst af. Daarom biedt Campina met zijn Open Boerderijdag een kijkje in de zui- velkeuken. Het is inmiddels de vierde keer dat de Campina Open Boerderijdag wordt georganiseerd. Vorig jaar bezocht een recordaan tal van 75.000 mensen een boerde rij. Iedereen kan tijdens de Open Boerderijdag zelf eens rondkijken op een boerderij. Kijk op www. campina.nl voor een lijst met de deelnemende melkveehouders. Aan de Brugstraat in Wanssum komt een onbemand tankstation van Shell: Shell Express. Na een serie overvallen is besloten om van het bemande Argos-tanksta- tion een onbemand tankstation te maken. Het tankstation wordt momenteel omgebouwd. Het wordt naast het AVIA-tankstation aan de Stayerhofweg het tweede onbemande tankstation in Wans- sum. Eind november 2008 en eind januari 2009 werd het tankstation in de kern van Wanssum overval len, maar ook eerder was het tank station geregeld het doelwit van overvallers. Sport- en feestzalencomplex 't Brugeind in Meerlo staat van vrij dag 22 mei tot en met maandag 25 mei helemaal in het teken van de kermis. Het muzikale programma, dat in samenwerking met soos Merlin op touw is gezet, begint op vrijdag 22 mei met een optreden van de populaire formatie Rattle Snake Shake plus een support act. Een dag later, op zaterdag 23 mei, staan Alice Springs en dj Björn in de zaal op de planken. In het café brengt die avond Edwin Roelvink Nederlandstalige meezingers ten gehore. Op zondag 24 mei is het de beurt aan Snormaal, Plork aan de aannemers en Boys from the county hell en op maandag 25 mei treedt No Limit vanaf 16.00 uur op. Sport- en feestzalencom plex 't Brugeind, De Leeuwerik 33 in Meerlo, telefoon: 0478-691283. ILBzC Een oud plaatje uit 1928 van de vereniging van Jonge Boeren Swolgen. Wie staan er op de foto? Bovenste rij: Jan Vermeulen, Tinus Kerstjens, Sjeng van de Munck- hof, Theike Cox,Teng Rutten, Piet Kleven, Lei Ambrosius. Tweede rij: Teng Vermeulen, Ger Kursten, Hai Beurskens, Ruud Bexkens, Mies Wennekers, Antoon Poels, Jèr Kur- sten, Hand van Bracht. Derde rij: Sèr Custers, Jacob Schreeven, Jan Camps, Albert Vissers, meester Mathieu Gielen, Jaak Kursten, Bèr Gooren, Hai Christians, Jan van Rijswick. Foto uit het archief van Heem- kundevereniging Meerlo-Wans- sum. Verloskundigenpraktijk Horst en Maasdorpen. Gemeenten Horst aan de Maas en Meerlo-Wanssum. Margo Vermazeren, Jenny Derkx, Marlon Theunissen en Marjon Truijen. U kunt in alle gevallen bellen met tel.nr: 077-3981450 b.g.g. 0478-522222. Voor het maken van afspraken kunt u het beste bellen op dinsdag, woensdag morgen of donderdag. Huisartsenpraktijk Meerlo, Pastoor Janssenstraat 3, 5864 BL Meerlo, tel: 691367 Spoedgevallen: tel: 692300; tijdens de uren dat de praktijk geopend is. Artsen: Dr FJ.P van Arensbergen, Dr P.H.A.J. Joosten, Dr M.O.S.E. Schoenmaekers en Dr. C.H.A.M. Engels Spreekuren: uitsluitend op afspraak Apotheek Maasdorpen: Beatrixstraat 1a, 5864 AG Meerlo, tel: 530080 Openingstijdens ma-vrij van 8.30 17.30 uur, za van 10.00-12.00 uur spoedrecepten: Apotheek Antoniusveld, Stationsstraat 60d Venray. EHBO: Secr: Oude Heerweg 30, 5863 AE Blitterswijck, tel: 531346 Fysiotherapie: Praktijk voor fysiotherapie Meer- lo-Wanssum, Constantijnstraat 7, 5864 BJ Meerlo, tel: 691726, fax: 692626, e-mail: fysiomeerlo@hetnet.nl Psycholoog/ -therapeut: Mw A.G.M. van Mieghem- Smorenburg, Legert 15, 5866 CG, Swolgen, tel: 692532, e-mail: mieghem@worldonline.nl. Spreekuur: volgens afspraak. Informatiecentrum Geestelijke Gezondheid Stationsweg 46, 5803 AC Venray Tel: 0478-527066. E-mail: igg@ggznml.nl Openingstijden Maandag t/m vrijdag van 09.00 tot 12.00 uur en van 13.00 tot 16.00 uur. Kruisvereniging: Het Groene Kruis Noord Limburg, Drie Decembersingel 48, Postbus 3165, 5902 RG Venlo. Bureau Klantenservice: bereikbaar tijdens kantooruren (inclusief ledenadministratie), tel: 077-3209595. Rode Kruis: Nederlandse Rode Kruis, afdeling Meerlo Gebouw: Dorpbroekstraat 9a, 5864 CP Meerlo, tel: 692755. Secretaris:W. Baken, Hoofdstraat 40a, 5864 BG Meerlo. Tandartsen: S. H. Tan, De Kievit 8a, 5864 BX Meerlo, tel: 692231 Spreekuur: volgens afspraak. Hulpverlening: Kindertelefoon, tel: 0800-0432 (dagelijks bereikbaar van 14.00 tot 20.00 uur) SOS Telefonische Hulpdienst: 077-3548888 Buro Slachtofferhulp Noord- en Midden-Limburg, tel: 077-3548030 Buro Jeugdzorg, Noorderhof 14, 5804 BV Venray, tel: 517484 Advies- en Meldpunt Kindermis handeling, Postbus 219, 5913 ST Venlo, tel: 077-3875829. Verslavingszorg Noord-Limburg, tel: 077-3548200 Ziekenvervoer: 077-3575757 Ongevallen: 112 Nationale Vereniging De Zonnebloem Afdeling De Driehoek Meerlo Tienray en Swolgen Inl. mw. Z. Arts Schoolstraat 6 5866 AX Swolgen t. 0478-698228 e. zus@schoolstraat6.nl Synthese unit Horst Bemmelstraat 2, 5961 HN Horst, tel. 077-3978500, fax 077-3978505, email: unithorst@synthese.nl. www.synthese.nl Openingstijden: maandag tot en met donderdag 8.30-12.30 en 13.15-17.00 uur vrijdag 8.30-12.30 uur Tijdens de openingstijden kunt u bellen voor informatie of het maken van een afspraak voor het Algemeen Maatschap pelijk Werk, de WegWijZer, het Ouderenwerk, Mantelzorg, Jeugd- en Jongerenwerk, Opbouw werk of de Vrijwilligerscentrale. Gaellus Open Air in Tienray i Pinksterexpositie: muzikale hoogstandjes Boer zoekt vrouw in Blitterswijck Meerlo-Wanssum Miniconcert Fanfare Eendracht Jonge boeren

Peel en Maas | 2009 | | pagina 12