Tevredenheid over activiteiten Recordaantal deelnemers verkeersexamen Brukske Vergunning eerder aanvragen Nieuwe voorzitter Venray Centraal Bruiloft op de Meent Inwijding koororgel Paterskerk i mooier door maatwerk m v PEEL EN MAAS vR Woensdag 20 mei 2009 - Pagina 11 PEEL EN MAAS De activiteiten die de afgelo pen zomer en najaar door de gemeente Venray in samen werking met Wonen Venray in Brukske zijn ontplooid, zijn in de optiek van B en W van Venray een goede basis om het Masterplan Brukske van start te laten gaan. Deze bevinding staat in contrast met ervarin gen elders in het land. Gemeente en Wonen Venray hebben vorig jaar tal van sociale activiteiten opgestart in Brukske met als doel de leefbaarheid en de betrokkenheid in de wijk te verhogen. Die activiteiten liepen uiteen van het promoten van de wijk onder de noemer Brukske - Mooi Anders tot en met zaken die betrekking hebben op het wonen met elkaar, de school als ontmoe tingsplek en het leggen van con tacten met jongerengroepen. Ook zijn contacten gelegd met met name oudere allochtonen en zijn er via het Moedercentrum cursus sen aangeboden en is de fusie van de Foekepot en de Flierefluit aan gegrepen om wijkbewoners meer met elkaar in contact te brengen. Er zal zelfs een Cruyff Court in Brukske gerealiseerd worden. Ook is er met bewoners veel gediscus sieerd over de toekomst van de wijk. Het onderzoek De baat op straat van de onderzoeksinstituten SEO Economisch Onderzoek en Atlas voor gemeenten, dat onlangs De gemeente Venray verlengt de aanvraagtermijn voor vergun ningen voor evenementen. Dat gebeurt om de veiligheid te ver hogen. Om dezelfde reden hoort bij een vergunning voortaan een handboek met veiligheidsvoor schriften. De maatregelen zijn de belangrijkste verbeterpunten uit de geactualiseerde nota Evene- mentenbeleid, waarmee het col lege van B en W heeft ingestemd. m de veiligheid te verhogen moeten organisatoren van grote evenementen voortaan minimaal twaalf weken voor plaatsvinden een vergunning aanvragen. Die termijn die nu wordt gehanteerd is zes weken. Voor kleine evene menten wordt de aanvraagtermijn verlengd van drie naar negen weken. Door de termijn te verlen gen hebben politie en gemeente voldoende tijd om de aanvraag te beoordelen en eventuele maatre gelen te nemen. Ook voor de aan vrager schept dat duidelijkheid. Nu komt het In de praktijk komt het regelmatig voor dat een eve- nementenaanvraag laat ingediend wordt. Daardoor ontbreekt een tijdig overzicht van evenementen die plaatsvinden. Een dergelijk overzicht is onder meer nodig om (extra) politie-inzet of inzet van andere toezichthouders te rege len. De langere aanvraagtermijn garandeert bovendien dat belang hebbenden tijdig bezwaar kunnen Op vrijdag 29 mei gaat juf Emmy van basisschool De Meent in Leunen trouwen. De kinderen van haar klas zijn bezig met het thema trouwen en mochten daar om een bezoekje brengen aan het gemeentehuis in Venray. Daar werd gepubliceerd, kwam tot een heel andere conclusies. Volgens de onderzoekers hebben de vele miljoenen die woningcorporaties investeren in de leefbaarheid van wijken totaal geen nut. "Overlast en onveiligheid nemen niet af, in sommige gevallen juist toe" was een van de conclusies. Een andere conclusie is dat investeringen in barbecues, buurtcomités en buurt regisseurs maatschappelijk zinvol zijn geweest en dat de effectiviteit van sociale investeringen van cor poraties vooralsnog niet kan wor den aangetoond. Soms hebben de investeringen volgens de onder zoekers juist een averechts effect omdat het geld bij een klein deel van de mensen terechtkomt en anderen zich daardoor uitgesloten voelen. "In Venray is daar geen sprake van", stelt burgemeester Waals. In de optiek van het college heb ben de activiteiten wel degelijk een meerwaarde gehad. "Wij heb ben als gemeente Venray continu de regie in handen gehad. "In de gemeenten waar het onderzoek naar verwijst is dat niet het geval geweest", aldus Waals, die aangeeft dat door deze wijze van werken wel degelijk een intensievere betrokkenheid is ontstaan onder de wijkbewoners. In totaal is vorig jaar 80.000 euro in de activiteiten geïn vesteerd, 50.000 euro door de gemeente Venray en 30.000 euro door Wonen Venray. maken tegen een evenement. Voortaan hoort bij het verlenen van een vergunning een hand boek met eenduidige veiligheids voorschriften. De voorschriften zijn opgesteld door het GHOR (Geneeskundige Hulp bij Onge vallen en Rampen). Door de voor schriften te implementeren in het huidige evenementenbeleid van de gemeente Venray kan op een efficiënte manier de veiligheid van een evenement aanzienlijk worden vergroot. De nota Evene- mentenbeleid is geactualiseerd na een evaluatie in april 2009. De geactualiseerde nota wordt voor gelegd aan de commissie Stedelijk Beheer. Gescheiden mensen In het najaar start Synthese weer een groep voor mannen en vrouwen die gescheiden zijn of na samenwonen uit elkaar zijn gegaan. Bij een scheiding komen allerlei vragen en problemen op mensen af. De bijeenkomsten worden, onder begeleiding van twee maatschappelijk werkers, gehouden op donderdagen van 19.00 tot 21.00 uur bij Synthese Venray. Voor aanmelding of meer informatie kan men contact opne men met het maatschappelijk werk van Synthese via telefoon (0478)517317 of via e-mail ven- ray@synthese.nl. heeft Jacqueline, de trouwambe- naar, twee kinderen uit de klas van juf Emmy in het onecht getrouwd. De kinderen kregen daarmee een voorproefje van hoe de dag van haar leven voor hun juf eruit gaat zien. Maar liefst 458 leerlingen namen vorige week woens dag en donderdag deel aan het praktische verkeersexamen in het centrum van Venray. Naast leerlingen van Venrayse scho len deden dit jaar ook leerlin gen uit de kerkdorpen, Leu nen, Oirlo, Oostrum en Veulen mee. Het grootste aantal deelnemers Afgelopen zaterdag vond in de Paterskerk aan de Leun- seweg een unieke gebeur tenis plaats. Waar kerken tegenwoordig vaak met slui ten geassocieerd worden, is in de Paterskerk nog volop bedrijvigheid. Naast de herin richting van de dagkapel met echte banken werd verderop in de kerk een nieuw kooror gel opgebouwd. Dit volledig mechanische orgel is gebouwd in1975 door de Den Bossche orgelbouwfirma Pels Van Leeuwen. Tot nu toe heeft het orgel in de Protestantse kerk in Vught gestaan, waar het intus sen vervangen is door een groter orgel. Eind 2008 heeft het Kerkbe stuur van de Paterskerk besloten tot aanschaf over te gaan. Dit was zo'n beetje de laatste grote beslis sing van Aalmoezenier De Graag Woutering als priester in deze parochie. Hij was er van overtuigd dat het muzikale leven in de Paters kerk een dergelijke investering waard is. Door de orgelbouwer John Blummel uit Oss is het orgel weer helemaal op orde gebracht ooit kwam doordat 80 leerlingen vanuit groep 8 aan het examen deelnamen. Vorig jaar moest deel name voor die leerlingen worden afgelast in verband met hevig onweer. Uiteindelijk slaagden dit jaar 451 leerlingen voor het prakti sche verkeersexamen. Zeven leer lingen zakten doordat zij automo bilisten geen voorrang verleenden, terwijl deze van rechts kwamen op een gelijkwaardige kruising. en hier opgebouwd, afgesteld en gestemd. Zaterdagavond zijn de, dit jaar hun gouden jubileum vierende, Zangers van Sint Frans als eerste koor begeleid door het nieuwe koororgel. Als feestelijke Ook reden twee leerlingen door een rood verkeerslicht. Een extra aandachtspunt voor de meeste leerlingen was het feit dat ze niet altijd even duidelijk richting aan gaven. Het komend schooljaar wordt daar in overleg met de ver- keersouders en leerkrachten extra aandacht aan besteed. Tevens viel het examinatoren op dat overige weggebruikers, zoals automobi listen en scootmobielgebruikers, ingebruikname zal er later dit jaar een gezamenlijk optreden van Het Zonnelied, Chrisko en de Zangers van Sint Frans georganiseerd wor den. Details daarover zullen tijdig aangekondigd worden. Een recordaantal leerlingen nam vorige week deel aan het praktisch verkeersexamen. niet altijd de verkeersregels goed toepasten. Gelet op het slagings percentage van meer dan 98% is de afdeling Venray van VVN zeer tevreden over het praktijkexamen 2009. Zij hoopt dat ook andere scholen deel gaan nemen aan het examen in 2010. De Roerdomp De vierde wedstrijd van de zomeravondcompetitie wordt gevist op woensdag 27 mei, bijeen komst 18.00 uur aan de visvijver en vissen van 18.30 tot 21.30 uur. Van vrijdag 29 tot en met zondag 31 mei is er een karperwedstrijd. Voor deze wedstrijd kan men zich niet meer opgeven. Zondag 14 juni jubileumwedstrijd voor leden aan visvijver De Ballonzuil. Er wordt gevist van 10.00 tot 14.00 uur. Alleen vissen met de klassieke hengel is toegestaan. Men kan zich aanmelden voor deze wed strijd bij A. de Klein via telefoon 06-13617597 of via (0478)581066 of bij de heer G.Verdonschot via telefoon (0478)546656. De derde wedstrijd van de Len tekoning is gevist. Uitslag: 1) H. Ermers. 2) H. Hermans. 3) A. de Klein. 4) G. Robben. 5) H. Goe- mans. Eindstand lentekoning 2009: 1) H. Ermers. 2) A. de Klein. 3) G. Robben. 4) H. Hermans. 5) H. Goe- mans. De tweede wedstrijd van de zomeravondcompetitie is afge werkt. Uitslag: 1) Sj. Philipsen. 2) L. v.d. Hoogenhof. 3) G. Verdonschot. 4) J. v.d. Heuvel. 5) H. Goemans. Nieuwe leden zijn van harte wel kom en kunnen zich aanmelden via www.hsvderoerdomp.nl. Voor verdere inlichtingen kan men contact opnemen met secre taris H. Hendriks via 06-23140989 of via e-mail info@hsvderoer- domp.nl. JBC Venray 80 Aan het eurotoernooi van 2 mei jl. hebben 36 leden deelgenomen. De prijswinnaars waren: 1) Dien Janssen. 2) Mien Janssen. 3) Eef Zeelen. 4) Piet Voermans. 5) Lia Borst. 6) Maria Clijsters. 7) Martien Lenssen. 8) Johan van Maris. 9) Sraar Arts. 10) Harrie Kessels. Zes teams van de vereniging hebben meegedaan aan het open toernooi in Pont in Duitsland. Er waren in totaal 54 teams die speelden voor de prijzen. In de A poules vielen twee teams in de prijzen. Tweede was het team Jos en Rob jans sen en het team Frans van Erp en Henk Jansen bereikte de derde plaats. In Ammerzode heeft het team Rob Janssen, Wim v.d. Meer en Raymond Pex vier wedstrijden gewonnen in de hoofdklasse. Ze staan nu op de vierde plaats. Het team Frans van Erp, Edgar Ikkert en Annie Geurts met invaller Chris Jansen won drie partijen en staat nu vijfde. Eef Zeelen, Rob Jans sen en Ruben Pex die spelen in de nationale competitie hebben in Oss drie partijen gewonnen en staan nu op de zevende plaats. Jeugdbowlen Op de voorlaatste speeldag van de huisleague heeft Power Pins goede zaken gedaan. Door zelf ruim te win nen van koploper Pinpakkers, dat zijn derde opeenvolgende nederlaag leed en het gelijke spel van Rocket Pins passeerde Power Pins Rocket Pins en staat Power Pins nog slechts vier puntjes achter leider Pinpakkers, maar ook Rocket Pins is met 7,5 punten zeker nog niet kansloos voor de titel. Lucky Pins en Rocket Pins waren zeer aan elkaar gewaagd. Lucky Pins pakte de eerste game weliswaar ruim, maar moest de tweede en de derde game aan de tegenstander laten, maar uit eindelijk was het totaal pinfall in het voordeel van Lucky Pins, waardoor de stand 8 - 8 was. Ook de persoon lijke punten werden broederlijk (6 - 6) gedeeld, waardoor de eindstand 14 - 14 werd. Smaakmakers in deze wedstrijd waren aan Lucky Pins-zijde Monya Kuysters, die vandaag de beste speelster van de dag was met 179 476 en tevens drie persoonlijke pun ten op haar naam kon bijschrijven en aan Rocket Pins-kant Thijs Verasdonck die naast een driepunter met 170 tevens een nieuw PR vestigde. Power Pins had een goede dag en wist leider Pinpakkers met maar liefst 25 - 3 te verschalken, een uitslag waar niets op af te dingen viel. Power Pin Niels de la Roy was in deze partij de beste man van de wedstrijd met 179 490 en twee persoonlijke punten, al bleef zijn directe tegenstander Richard Addae, daar niet veel bij achter en scoorde met 194 zelfs de hoogste game van de dag, maar hield daar slechts een persoonlijk punt aan over. De ploeg- maatjes van Niels waren echter wat slagvaardiger, ze wonnen namelijk alle games en lieten slechts drie persoon lijke punten liggen, die door Richard Addae, Jelle van Duren en Melvin Hendriks met ieder een punt gretig werden opgeraapt. Pinpakkers blijft met nog een wedstrijd te spelen het te kloppen team en heeft nu met 148 punten vier punten voorsprong op Power Pins met 144 punten. Rocket Pins met 140,5 punten kan eveneens nog aanspraak maken op het kampi oenschap. Het laagste geklasseerde team Lucky Pins, dat nu 127,5 punten heeft en de laatste weken regelmatig punten pakte, heeft nog kansen op een podiumplaats. Het Alvertje De derde wedstrijd van de 50- pluscompetitie is gevist. Uitslag: 1) Peter Gerrats. 2) Lambert van den Hoogenhof. 3) Antoon Sanders. 4) Harrie Theeuwen. 5) René Wijn hoven. De vierde wedstrijd om de lentekoning voor lange hengels is afgewerkt. UitslagL 1) Lambert van den Hoogenhof. 2) Harrie Thee- uwen. 3) Jan Sanders. 4) Antoon Sanders. 5) Ton Deenen. Op zon dag 24 mei is de vijfde en laatste wedstrijd om de lentekoning voor lange hengels. Er wordt gevist in vijver 2 en wel van 8.00 tot 12.00 uur. Bijeenkomst om 7.00 uur bij de vijver. Op woensdag 27 mei is de vijfde wedstrijd van de 50+ competitie. Ook deze wedstrijd wordt gevist in vijver 2. Aanmel ding voor deze wedstrijden, uiter lijk de donderdag voorafgaande, 20.00 uur bij Henk Theeuwen via telefoon (0478)571311. Voor vragen en informatie betreffende lidmaatschap en ver gunningen kan men contact opne men met Pieter Kunen via tele foon (077)3662920 of e-mail naar info@hsvhetalvertje.nl. MGC Venray Harrie Lenssen heeft in de derde speelronde van de onderlinge competitie zijn slag geslagen door met 75 slagen de concurrentie achter zich te laten. Bij de dames speelde Miet Clevers erg goed en ook zij mocht zich als dagwinna res laten kronen met 84 slagen. Zij deed dat met verve door Truus van Dijk met 6 - 0 kansloos te laten, hoewel Truus haar beste wedstrijd van dit nog prille seizoen speelde. Een prima wedstrijd werd ook gespeeld door Theo Litjens en Jan van Dijk. Jan won de eerste twee ronden met prima rondjes van 25 en 26, waar Litjens net niet aan kon tippen, maar in de laatste omloop alsnog zijn slag sloeg met 24 slagen, waarop Jan van Dijk het antwoord schuldig moest blijven, maar bleef desondanks met 4 - 2 aan de winnende hand, hoewel Litjens met 79 slagen vier slagen vóór bleef op zijn opponent. Jan Engels (79) had het in de eerste ronde moeilijk tegen Karel van Ham en door met 30 - 30 gelijk te spelen, betekende dat een winst punt voor Van Ham en het eerste puntverlies voor Jan Engels, die daarna niet meer in de problemen kwam en de wedstrijd met 5 - 1 naar zich toe wist te trekken met 23 als slotronde. Het damesduel tussen Fieke van Ham (98) en Bets Wilms (99) was er een met veel spanning. Wilms wist de eer ste ronde naar zich toe trekken, omdat de sterk gestarte Van Ham op de diabolo tegen een "Otto" aanliep, die ze niet meer kon wegpoetsen. Van Ham pakte in de tweede ronde met één slag. In de laatste ronde bleken de armen verzuurd, wat een goede score kwam er niet meer uit, maar Van Ham trok met drie slagen verschil aan het langste eind, waardoor Van Ham de wedstrijd met 4 - 2 naar de finish wist te brengen. Harrie Lenssen (75) zorgde voor een sen satie, door kampioen van het afge lopen seizoen Gerrit Vermeulen (79) net een 6 - 0 nederlaag naar huis te sturen. De verschillen per ronde waren niet groot, getuige de volgende scores: 24-25; 25-27 en 26-27, maar Lenssen bleek net iets slagvaardiger. Leo Wilms (85) was met 4 - 2 sterker dan Ton Hendriks, die wel eens een betere wedstrijd heeft gespeeld en alleen de eerste ronde tot de zijne wist te maken. Tenslotte Huub Straat man (79), die met 4 - 2 zege wist te zegevieren over Henk van Leeu wen, die furieus met een rondje 24 startte en deze ronde dan ook met vier slagen won, maar dit niveau geen vervolg wist te geven en waarvan Huub dankbaar profi teerde door in de gelijkmakende ronde drie slagen terug te pakken. De laatste ronde was Straatman uitstekend op dreef en met een ronde van 23 sloeg hij samen met Jan Engels de laagste ronde van de dag. Miet Clevers was met 24 sla gen eveneens veruit de beste over één ronde. In de stand wist Jan Engels door het puntverlies tegen Karel de aanval van Harrie Lens- sen op de leidende positie maar nauwelijks te pareren en kwam door de ruime winst op Gerrit Vermeulen wel in puntenaantal (beiden hebben nu 4 punten) langszij, maar dankzij een betere procentuele verbetering van het gemiddelde bleef Jan Engels op de eerste plaats staan net voor de aanstormende Lenssen, die lang zamerhand zijn oude niveau wee begint terug te krijgen. Leo Wilms wist met 5,5 punten op de derde plek te handhaven met Huub Straatman (8 punten), Henk van Leeuwen (11 punten) en Theo Lit jens met 11,5 punten als gevaar lijkste belagers. Miet Clevers (8 punten) revancheerde zich door het vorige week verloren gegane terrein weer te heroveren op Bets Wilms, die met 13,5 punten nu de tweede plaats bezet voor Fieke van Ham met 16 punten. Jo Litjens zit met 17 punten en nog een wedstrijd tegoed op het vin kentouw. Nieuws uit Venray en omgeving leest U in KEUKEN INTERIEUR MAATWERK 0478-690333 WWW.STRAKK.NL Tijdens de ledenvergadering donderdag de nieuwe voorzitter geweest bij De Bergen in Wan- Het nieuwe bestuur. heeft Venray Centraal, de vereni- gepresenteerd: Jaap van Riesen. roy en de Keukenhof. Van Riesen ging waarin centrumonderne- De 60-jarige Venraynaar is in het neemt het stokje over van Rob gepresenteerd als nieuwe cen- mers verenigd zijn, is vorige week verleden onder andere directeur Jülicher. Esther Thomassen werd trummanager van Venray. I I KEUKENS BADKAMERS MEUBELS VERBOUWINGEN

Peel en Maas | 2009 | | pagina 11