www.mijndierenspeciaalzaak.nl Zonnebloem werft leden Ingezonden Vitelia Voeders, nieuwe naam Eigentijdse zalen Asteria Beste asperges GD Change open C«t?A)2£ Koop een Ray-Ban en misschien rij jij straks weg op deze Ray-Ban Urban Cruiser! even kijken of er nog leuke aanbiedingen voor mijn kat zijn Vitelia Voeders, grote bulk- vrachtwagens met die naam erop zijn dagelijks op de regi onale wegen te zien.Maar wat zit er achter die naam? Een nieuw bedrijf dat ontstaan is uit twee bedrijven: Boeren bond Ysselsteyn en SaWeCo (met respectievelijk 88 en 35 jaar ervaring). De kern van beide bedrijven zat in de agrarische sector en vanaf 2008 zijn ze opgegaan in één nieuw bedrijf. Binnen de nieuwe coöperatie Boerenbond Yssel- steyn - SaWeCo heeft de meng- voedertak de naam Vitelia Voeders b.v. gekregen. De Oirlose fabriek is ruim 25 jaar in gebruik, de twee de Magi-con-lijn is in gebruik, in Ysselsteyn wordt de Magi-mill nu geïnstalleerd en in Oirlo draait de Magi-mill volop. Redenen genoeg om de deuren eens open te zetten. Op zaterdag 16 mei van 13.00 tot 17.00 uur wil Vitelia Voeders u graag een kijkje achter de schermen van de locatie aan de Deputé Petersstraat 30 in Oirlo laten nemen. Aspecten zoals de gebruikte grondstoffen (vaak afkomstig uit de voedingsindu strie voor de mens), de kwaliteits borging, de daadwerkelijke meng- voerproductie met de nieuwste technieken, het transport, de bedrijfsadvisering van klanten en de administratieve afwikkeling komen allemaal aan bod. Tevens zijn rondom de fabriek tal van activiteiten georganiseerd om u en uw kinderen een aangename middag te verschaffen. Vroeger stond in elk dorp wel een molen om graan te malen. Deze molens zijn bijna allemaal uit het land schap verdwenen. Ze werden ver vangen door elektrisch aangedre ven voerfabrieken. Deze maalden het graan en mengden het met andere grondstoffen, mineralen en vitamines. Het eindproduct was meelvoer dat in zakken bij de boer werd afgeleverd. Met de opkomst van bulkauto's en het tot brokjes persen van het meel verdwenen er weer veel van die plaatselijke voerfabriekjes. Op enkele plaatsen ontstonden grote, moderne fabrie ken, zo ook in Ysselsteyn, Oirlo, Panningen, Neer en Overloon. De huidige fabriek in Oirlo werd ruim 25 jaar geleden, in 1983 geopend. Er werd een nieuwe, modern ogende, blauwe fabriek- storen gebouwd. Het oude stenen fabriekje werd in de loop der tijd deels afgebroken en deels omge bouwd tot het huidige witte kan toor. Deze nieuwe fabriek heeft al diverse interne aanpassingen en uitbreidingen ondergaan. De nieuwste ontwikkelingen wil Vitelia Voeders graag aan u laten zien: de concepten Magi-con en Magi-mill genaamd. Voor de legpluimveebedrijven worden de grondstoffen vermalen, gemengd en als meelvoer afgeleverd. Voor de varkens- en rundveehouderij wordt dat meel veelal ook nog tot brokjes geperst voordat het afge leverd wordt. Maar de tijd staat ook in de mengvoerindustrie niet stil. In een samenwerkingsverband met de bedrijven Dinnissen en Imtech is door Vitelia Voeders een geheel nieuw concept ontwikkeld om het voer nog beter verteerbaar te maken: het Magi-con-concept. Binnen dit concept wordt het droogvoer in feite voorgekookt en daarna onder hoge druk samen geperst om vervolgens, net zoals popcorn, te laten openspringen. Door deze bewerking worden de voedingsstoffen veel beter verteerbaar. Vergelijk een droge, harde maïskorrel maar eens met popcorn. Na deze stap wordt het voer in een gesloten vat gebracht. Dit vat wordt vacuüm gezogen en daarna worden vloeibare voe dingsstoffen in dit vat op het voer gespoten. Die vloeistoffen worden hierdoor als het ware in het vacu- umgetrokken voer gezogen. De nieuwste ontwikkeling is het Magi-mill-concept. Zoals eerder al beschreven, werden voorheen alle grondstoffen samen gemalen, gemengd en eventueel geperst. Dit malen gebeurt met een hamer molen. In een hamermolen wor den de grondstoffen met ijzeren hamers door een metalen zeef geslagen. Wederom werd in een samenwerkingsverband gezocht naar een betere manier om grondstoffen open te breken. Die methode wordt nu als het Magi- mill concept toegepast. Dit con cept is in Oirlo al in werking en in de Ysselsteynse fabriek wordt deze op dit moment ingebouwd. Binnen dit nieuwe concept wordt een gedeelte van de individuele grondstoffen tussen twee walsrol- len doorgedraaid. Die walsrollen staan op een zodanige afstand van elkaar dat de betreffende grond stof optimaal wordt opengebro ken, gewalst. Vervolgens worden die gewalste grondstoffen ingezet in het totale mengvoerproductie- proces. Voor varkensvoeders is dit in feite een extra voorbewerking, maar met deze nieuwe techniek is minder energie nodig om het voer te produceren. Door deze bewerking ontstaat een meel met een zeer uniforme structuur. Door die uniforme structuur wordt het voer beter en gelijkmatiger door de dieren opgenomen, met een betere vertering als eindresultaat. Daarnaast blijft een betere struc tuur over in de vorm van noodza kelijke voedingsvezels. De struc- tuurrijke voedingsvezels helpen om het maagdarmkanaal van de dieren optimaal te laten werken. Vergelijk dit maar met het verschil tussen bruinbrood en witbrood. PEEL EN MAAS Nationale Vereniging De Zon nebloem houdt van maandag 18 tot en met zaterdag 23 mei een telefonische ledenwerfactie in de regio Venray. De Zonnebloem wil de activiteiten voor zieken en gehandicapten verder uitbreiden. Daarom wordt er gezocht naar nieuwe vrijwilligers, donateurs en ondersteunende leden. De leden werfactie valt samen met het zes tigjarige jubileum van de vereni ging. Onder het motto "al zestig jaar goed voor elkaar" brengt De Zonnebloem haar betekenis voor de samenleving onder de aan dacht. Tienduizenden zieken en gehandicapten die dreigen te ver eenzamen, krijgen bezoek of kun nen met hulp van een vrijwilliger er op uit of een week op vakan tie. Zo zijn er allerlei uitstapjes naar attractieparken, een grach- tentocht in Amsterdam met de speciaal aangepaste Zonnebloem rondvaartboot en een bezoek aan een speciaal voor de Zonnebloem geschreven theatervoorstelling. De Zonnebloem regelt allerlei noodzakelijke voorzieningen voor mensen met lichamelijke beper kingen. Zoals aangepast vervoer, (verpleegkundige en medische) begeleiding en hulpmiddelen op locatie. Die voorzieningen bren gen extra kosten met zich mee, die niet worden doorberekend aan de deelnemers. Nationale Ver eniging de Zonebloem telt ruim 40.000 vrijwilligers en ongeveer 1500 afdelingen. Jaarlijks bezoekt ze 64.500 zieken en gehandicap ten. Meer dan 126.500 mensen met een fysieke beperking nemen deel aan dagjes uit en ruim 7800 (zwaar) hulpbehoevende mensen aan het vakantieprogramma. De Zonnebloem heeft het CBF-keur en is onderscheiden met de Trans- parantprijs 2008 voor haar inzich telijk jaarverslag. In de week van 18 tot en met 23 mei zijn vrijwil ligers van De Zonnebloem aanwe zig zijn in de bibliotheek in Venray om vragen te beantwoorden. Voor meer informatie kan men contact opnemen metW.Welles via telefoonnummer (0478)630143 of kijk op www.zonnebloem.nl. Kunst op de rotondes Onlangs heeft de gemeente Ven- ray kunst op de rotondes goed gekeurd. Maar wie gaat die kunst bekijken? Automobilisten en fiet sers hebben tijdens het gebruik van de rotondes absoluut geen tijd om naar kunst te kijken, want de verkeersdrukte op de rotondes is zo intens, dat als je als automo bilist of fietser aandacht zou dur ven besteden aan iets anders dan het verkeer, je gegarandeerd een ongeluk zou krijgen. Welke politi ci of ambtenaren (of was het weer een extern bureau?) hebben dit goedgekeurd, zonder na te den ken over eventuele risico's? R.G Land, Venray Donderdag 14 mei 2009 - Pagina 9 Zaterdag 16 mei open dag Open huis na verbouwing De zalen van hotel Asteria zijn de afgelopen weken geslo ten geweest. De zalen hebben een volledige metamorfose ondergaan en zijn, daar waar dat nog niet aanwezig was, voorzien van geluidswerende isolatie. "Ook daar zijn nu acti viteiten met muziek mogelijk", aldus Jaco Nabuurs van Aste ria. Het is inmiddels al weer ruim zestien jaar geleden dat hotel Aste ria openging. Sindsdien is er enke le keren verbouwd geweest en ook het zalencomplex werd aange past. "Maar je moet regelmatig de inrichting aanpassen aan de tijd", vertelt Jaco Nabuurs. "De zalen worden intensief gebruikt dus moet je die ook regelmatig aanpas sen. Zo zie je bij feesten en partij en steeds meer dat de gezelschap pen kleiner worden. Vroeger had je nog bruiloften met 150 mensen, nu ligt dat ergens tussen de 50 en de 100. De grote zaal is dan ook te groot voor zo'n groepen. Met het plaatsen van flexibele tussenwan den kunnen we de zalen indelen zoals we het willen." Daarnaast was een deel van de zalen nog niet voorzien van geluidsisolatie. "Daar konden we alleen terecht voor vergaderingen. Nu kunnen we ook in die zalen kleine feesten onderbrengen." Opvallend is de naamsverandering van de zalen. "Tot heden hadden we planeten- namen, nu zijn het namen van grote steden. New York, London, Parijs, Amsterdam en Maastricht zijn de nieuwe namen. De kleinste zaal hebben we uiteraard Venray genoemd." Alle zalen zijn sfeervol ingericht met grote afbeeldingen van herkenbare punten uit die ste den. In de grote zaal is bovendien gekozen voor een permanente dansvloer. De zalen zijn nu zakelijk en efficiënt ingericht, maar tege lijk ook warm, gezellig en modern. Klaar dus voor feesten, partijen, vergaderingen en natuurlijk onze dinnershows, waarvan we er dit jaar twaalf op het programma heb ben staan." Op donderdag 21 mei, Hemelvaartsdag, houdt hotel Aste- ria van 12.00 tot 16.00 uur open huis. Het publiek kan dan een kijkje komen nemen in de nieuwe zalen, waar gezorgd wordt voor amusement voor jong en oud. Een week eerder, op 14 mei, kan het regionale zakenleven zich van de mogelijkheden van de zalen over tuigen. Herberghe In de Heerlijckheid aan de Stationsstraat 113 in Deur- ne is onlangs door het Brabants Asperge Genootschap in Nuenen uitgeroepen tot het beste asper gerestaurant 2008. Het restaurant van Brigitte en Leon Barents was een van de drie genomineerden Brigitte en Leon Barents en souschef Bart Hoefnagels met asperges van de Deurnese teler Van de Putten, die bij In de Heer- lijckheid dagvers worden ver werkt in diverse gerechten. voor deze onderscheiding. De veertien kleuters van basis school Antonius in Veulen brach ten donderdag een officieel bezoek aan het gemeentehuis, waar het 'bruidspaar' van de klas elkaar het jawoord gaf. De trouw ambtenaar van de gemeente was aanwezig, voor een bruidsboe- ket was gezorgd, evenals voor ringen, een receptieboek en natuurlijk een fotograaf. In het bijzijn van hun trotse 'ouders' en 'getuigen' traden bruid Hilde Thissen en bruidegom Thijs Janssen met elkaar in het 'huwe lijk'. Vijftig jaar Groei Bloei De afdeling Noord-Limburg van Groei Bloei houdt in het week einde van zaterdag 16 en zondag 17 mei in museum De Locht in Melderslo een feestweekend ter gelegenheid van het vijftigjarige jubileum. Als thema voor dit jubileum weekend is gekozen voor Groei en Bloei in Goud. Op 13 mei 1959 is de afdeling Noord-Lim burg opgericht met toen 76 leden. Momenteel telt de afdeling circa 680 leden. De eerste jaren ken merkten zich vooral door allerlei groencursussen. De huidige pro grammering omvat een scala van groenactiviteiten en bloemschik cursussen, excursies en meerdaag se buitenlandse groepsreizen. Het hoofdonderdeel van het jubileum programma vormt de bloemschik presentatie door cursisten van de bloemschikcursussen van het afgelopen jaar. Docenten sieren met bloemstukken het museum op. Daarnaast is een breed scala van activiteiten gepland zoals: workshops snoeien, vermeerde ren van planten, stekken, enten, zaaien, tuintekenen, onderhoud tuingereedschap. Verder zijn aan wezig de plantendokter, een man- denvlechter en informatie over substraten, plantenvoeding en demonstraties bloemschikken.Een bijzondere attractie is het kopen van bloemen en planten aan een echte veilingklok. Kinderen kun nen proberen vertrouwd te raken met de eerste beginselen van de bloemsierkunst. Verder kunnen kinderen het wol vilten beoe fenen, met de wol aangeleverd door de schapen die deze middag deskundig van hun vacht worden bevrijd. Museum De Locht is op beide dagen geopend van 11.00 tot 17.00 uur. De demonstraties beginnen circa 13.00 uur. Met de opening van Change werd het startschot gegeven voor spetterende acties op en aan de Grote Markt samen met de collega ondernemers D-company, Juwelier Verlinden, Rozemarijn en Thijm, De Uitmarkt en De Rooijerie. Ook deze ondernemers zijn erg tevre den over de komst van de trendy zaak Change, waarin het interieur wordt versterkt door accessoires van 't Kabinetje. Change gaat ver der dan alleen haarverzorging of een trendy kapsels. Make-up, manicure en kleine gezichtsbe handelingen zullen de komende tijd stap voor stap worden uitge- bouwd tot een compleet scala aan behandelingen. Met de uitstraling die de zaak gekregen heeft, samen met het enthousiasme en de vak kennis van het hele team, gaat dit zeker lukken. Iedere klant een eer lijk en oprecht goed advies geven, met het juiste gevoel, is het uit gangspunt bij Change. Met maar een gedachte: de klant een goede uitstraling geven. De acties van Change en de col lega-ondernemers lopen door tot aan de vakantietijd. Hiervoor kunt u een folder halen in de nieuwste aanwinst op de Grote Markt. Afgelopen maandag vond de eerste oplevering van het deel project in cluster II van de nieu we woonwijk Aan den Heuvel plaats. Ter gelegenheid hiervan werden door de wethouders Hel- dens en Teunissen in bijzijn van de enthousiaste kopers symbo lisch een lintje doorgeknipt. Het eerste opgeleverde deelproject bestaat uit acht karakteristieke woningen in de jaren '30 stijl en negen ruime gezinswoningen. De woningen worden stuk voor stuk gekenmerkt door hun fraaie architectuur, royale opzet, tal van uitbreidingsopties en voldoen aan de moderne wooneisen van de diverse doelgroepen. De nieuwe woonwijk Aan de Heuvel wordt aan de rand van het centrum van Venray, in een fraaie omgeving, gebouwd. Binnen dit bouwplan hebben bewoners de mogelijkheid om hun hele woon carrière te doorlopen, van een fraaie starterswoning tot schit terende patiowoningen. Dat Aan den Heuvel een gewilde woon wijk is, blijkt uit het feit dat een tweede deelproject, waarvan de bouw in volle gang is, ook bijna is uitverkocht. Binnen dit deel project, bestaande uit negentien woningen waaronder rijwoningen, twee-onder-eenkapwoningen met garage en vrijstaand geschakelde woningen, zijn momenteel nog slechts twee woningen te koop. Naast de ruime gezinswonin gen biedt Aan den Heuvel ook bijzondere patiowoningen in ver schillende typen. Deze woningen beschikken over een compleet woonprogramma, bestaande uit onder andere een royale slaapka mer en badkamer, op de begane grond. Daarnaast beschikt iedere woning over ruime woonkamer met zicht op de patiotuin en een extra verdieping met twee of drie slaapkamers en een tweede bad kamer. Binnenkort start de verkoop van wederom een aantal ruim opgezette vrijstaand geschakelde woningen alsook twee-onder-één- kapwoningen met klassieke stijl kenmerken. Naast deze woningen zullen tevens fraaie twee-onder- éénkapwoningen in een aantrek kelijke prijsklasse in de verkoop gaan. U kunt zich hiervoor vrij blijvend laten inschrijven bij de verkopende makelaars. Meer informatie over Aan den Heuvel is beschikbaar bij die makelaars: Hauzer Partners, telefoon 0478 513700 en Intermakelaars, tele foon 0478-516605. Steun ons in de strijd tegen de ziekte van Duchenne www.mudhunters4duchenne.nl Bijzonder trouwfeest CAIV1RS OPTIEK EDWIN BIANCA Oogpersoonlijk. Grotestraat 48, Venray, Tel. 582409 Officiële Ray-Ban dealer Feestelijk oplevering... Vraag uw opticien naar de voorwaarden.

Peel en Maas | 2009 | | pagina 9