s Eerste boom Soetendaal Bouwleges aangepast PAK DIE TWEE!!!! 95 ALLE POLO'S 2995 ALLE Hl EMDEN 2995 Huwelijk in Theehuis Kletske V 1 29.95 PK Topkwaliteit Wasbaar 5 kleuren per stuk Korte mouw t.w.v. 19.95 Korte mouw t.w.v. 19.95 nta^s Dinsdag 19 mei 19.00 uur t/m woensdag 18.00 uur PEEL EN MAAS Donderdag 14 mei 2009 - Pagina 7 Horst worstelt met locatie zandverwerking Maas De Maasoverstromingen van 1993 en 1995 laten anno 2009 nog altijd hun sporen na. In de eerste plaats in het beleid, maar als uitvloeisel daarvan ook in het landschap. Een van de middelen om de Maas veiliger te maken, is verrui ming van de rivierbedding. Het zand en grind dat daarbij wordt afgegraven, moet op de een of andere manier worden verwerkt. De vraag is alleen: hoe en waar? Horst aan de Maas liet onderzoek doen naar diverse varianten. De gemeen teraad sprak afgelopen dins dag een eerste oordeel uit. Lange tijd leek het een gelopen koers: in het gebied Raaieind in Grubbenvorst zou een centrale verwerkingsinstallatie voor uit de Maas gewonnen zand en grind komen. Totdat Behoud De Parel in januari plotseling een alternatief uit de hoge hoed toverde. De ver eniging, die ijvert voor het behoud van de leefbaarheid van Grub- benvorst, stelde voor het zand en grind te verwerken in een drijven de installatie. Later presenteerde dezelfde vereniging nog een twee de alternatief: de grondstoffen via persleidingen rechtstreeks naar landwinningen transporteren. Verder werd geopperd om niet in Grubbenvorst maar in Wanssum (ten noordwesten van de haven) een centrale verwerkingsinstalla tie te vestigen. En zo waren er ineens vier opties. Op aandringen van de gemeenteraad besloot het gemeentebestuur van Horst aan de Maas daarop de verschillende varianten te laten onderzoeken. Adviesburo De Meent uit Boxtel kreeg opdracht per variant te kij ken naar de kosten, de belasting voor milieu en gezondheid en de gevolgen voor het verkeer en de openbare ruimte. De centrale verwerkingsinstallatie bij het Raai- eind en de drijvende installatie scoren het beste in het onderzoek. De laatste is beter voor natuur en milieu, de eerste levert minder fijnstof op. Een installatie op het land is bovendien goedkoper en sneller te realiseren. De Horster gemeenteraad besprak afgelopen dinsdag de vraag of er nu voldoende infor matie is op basis waarvan het gemeentebestuur met een uitge werkt voorstel kan komen. Het antwoord luidde bevestigend. Een keuze voor een van de varianten was nu formeel nog niet aan de orde. CDA en VVD (samen een raadsmeerderheid) riepen het col lege van burgemeester en wethou ders echter op te komen met een voorstel voor een verwerkings installatie bij het Raaieind. De SP-fractie is mordicus tegen deze locatie en ziet meer in een van de andere varianten. De PvdA was van mening dat de Maashaven in Wanssum onvoldoende aandacht heeft gekregen in het onderzoek van De Meent. Terwijl juist daar een win-winsituatie zou kunnen ontstaan. De fractie riep het col lege daarom op nog eens met alle belanghebbenden in gesprek te gaan over de mogelijkheid van een centrale verwerkingsinstallatie in Wanssum. Mocht het toch op een centrale installatie bij het Raaieind uitdraaien dan wenst de PvdA dat het college daaraan een aantal harde voorwaarden verbindt. Een definitief besluit over de zandverwerking laat overigens nog wel even op zich wachten. Het woord is nu in eerste instantie aan het college. Dat dient met een voorstel te komen. De gemeente raad zal daarover dan eerst met elkaar van gedachten wisselen en er pas in een volgende vergadering een besluit over nemen. Wordt dus nog een tijdje vervolgd. Afgelopen zondag werden in de vroege uurtjes in Venray, de kerkdorpen en in Wans- sum, Geijsteren, Blitterswijck, Overloon en zelfs Vierlings beek veel moeders verwend met het bekende luxe moeder dagontbijtje van kiwanisclub de Rooyse Ladies. Net als voorgaande jaren was het ook dit keer weer een groot succes. Dit jaar werden ruim 250 moeders speciaal in het zonnetje gezet en konden familieleden nog een extra ontbijtje bestellen om gezellig met moeder mee te doen. Van deze optie werd dit jaar dan ook enthousiast gebruikgemaakt. Dit keer kregen de moeders een luxe pakket bestaande uit heer lijke broodjes met beleg, vers fruit, magazines, een fles champagne, een roos en veel meer, mogelijk gemaakt door sponsoren uit de regio en de kookkunsten van de Rooyse Ladies zelf. Al deze verrassingen werden door de moeders zéér gewaar deerd. Met het zonnetje erbij kon deze mooie zondag niet meer stuk. De opbrengst van het heer- lijke ontbijt gaat ook dit keer naar een goed doel: Kindervakantie werk Venray. Door deze onder steuning kan de eigen bijdrage voor kinderen zo laag mogelijk worden gehouden en zijn alle basisschoolkinderen uit groep 3 tot en met 7 weer gegarandeerd van een geweldige kindervakan tieweek, die dit jaar van 27 t/m 31 juli plaatsvindt. Kindervakan tiewerk wordt jaarlijks georgani seerd door ongeveer 25 personen die samen met nog eens ruim 160 vrijwilligers ervoor zorgen dat de kinderen weer een topweek heb- ben. Binnenkort wordt de exacte opbrengst bekendgemaakt en aan de leiding van Kindervakantie werk Venray overhandigd. Dit jaar werden niet alleen de moeders in het zonnetje gezet, maar ook vaders waren helemaal in hun sas. Voor een kleine bijdra ge konden de vaders zaterdag hun auto laten wassen door de Rooyse Ladies. Terwijl de ene helft van de dames druk bezig was de prachti ge mandjes samen te stellen voor de moeders, ging de andere helft met water en zeep aan de slag om Ook de carwashactie van de Rooyse Ladies viel dit jaar bij zonder in de smaak de auto's weer blinkend te laten rondrijden. De opbrengst van deze actie gaat naar de charter activiteiten van de Rooyse Ladies. Deze kiwanisclub gaat - na zes jaar geleden als klein clubje gestart te zijn - nu officieel met 21 dames charteren. Mede dankzij de bijdra ge van de carwash kunnen zij daar een goede invulling aan geven. De vaders bleken erg blij met deze actie. Met het planten van de eer ste boom in het openbaar gebied op donderdag 14 mei om 16.00 uur viert de ontwik kelingsmaatschappij Ruimte voor Ruimte de oplevering van twaalf bouwrijpe kavels aan haar kopers. Op feestelijke wijze, in aanwezigheid van de kopers van de kavels en wet houder Bert Moeskops van de gemeente Boxmeer, zorgt de ontwikkelingsmaatschap pij voor de oplevering van dit project aan Soetendaal 2 te Vierlingsbeek. De twaalf bouwkavels in het plan, dat de ontwikkelingsmaat schappij Ruimte voor Ruimte in nauw overleg met de gemeente heeft ontwikkeld, zijn onderdeel van de tweede fase van het plan Soetendaal. In het plan bevinden zich ook nog zeventien gemeen telijke kavels, dertien kavels voor vrijstaande woningen en vier kavels voor halfvrijstaande wonin gen. Op elke vrije kavel kan een royale vrijstaande woning worden gerealiseerd. De bouwkavels lig gen aan de westkant van Vierlings beek, op een locatie die wordt begrensd door de Vierlingh, Spoor straat en Soetendaal. De kavels variëren in grootte van 700 m2 tot 1200 m2. Op dit moment zijn acht kavels op deze locatie verkocht. De vier resterende kavels staan te koop via Makelaardij Nooijen uit Boxmeer. Met de opbrengst van de kavels moet de sloop van twee miljoen vierkante meter aan veestallen in Brabant gefinancierd worden. Inmiddels zijn in totaal circa 900 bouwkavels verkocht in diverse gemeenten in Brabant. Voor 80% worden de bouwkavels verkocht aan inwoners van de gemeente waar ze worden uit gegeven. Dit jaar worden kavels in de verkoop gebracht in onder meer Zegge gemeente Rucphen (West-Brabant), Soerendonk en Baarle-Nassau. De ontwikkelings maatschappij Ruimte voor Ruimte is ontstaan uit een publiek-private samenwerking tussen de provincie Noord-Brabant en marktpartijen. Braderie in Venray Op het Henseniusplein en Schouwburgplein in Venray wordt op woensdag 20 mei van 12.00 tot 17.00 uur een braderie gehou den. Er staan diverse kramen met onder andere oude ambachten, kunstnijverheid, cadeauartikelen en diverse stands met versnape ringen en kinderamusement, zoals een draaimolen en een clown. Venray gaat het bouwleges- stelsel aanpassen, zo heeft het college van B en W deze week besloten. Dat betekent voor al bij hoge bouwkosten een verlaging van het tarief voor bouwleges. Bouwleges worden in Ven- ray bepaald op basis van de hoogte van de bouwkosten. De gemeente heeft begin dit jaar, mede op verzoek van de raad, een onderzoek ingesteld naar haar bouwleges(tarieven). Het onder zoek geeft inzicht in de toepassing van de bouwleges(tarieven) van Venray en de daarmee samenhan gende kostenaspecten. Op basis van het onderzoek heeft het col lege besloten het huidige lineaire bouwlegesstelsel te wijzigen in een degressief bouwlegesstelsel. Dat betekent dat aanvragers van bouwvergunningen weliswaar bouwleges blijven betalen op basis van de hoogte van de bouw kosten, maar dat de bouwleges niet langer onevenredig toenemen naarmate ook de bouwkosten toenemen. Een degressief leges stelsel zorgt voor de geleidelijke afbouw van de hogere bouwle- gestarieven. Op die wijze komen de bouwleges van bouwplannen met hoge bouwsom meer in rela- tie te staan tot de daadwerkelijk inspanning van bouwvergunning verlening. Een duurder bouwplan betekent namelijk niet altijd een toename van tijd en kosten voor de ambtelijke behandeling van de bouwaanvraag. De wijziging heeft overigens geen gevolgen voor de bouwlegestarieven van de lichte bouwvergunningen. De bouwlegestarieven van Ven- ray voor lichte bouwvergunnin gen zijn in vergelijking met ande re gemeenten al relatief laag. De degressie begint bij (reguliere) bouwaanvragen met bouwkosten vanaf 1 miljoen euro. Een puber in huis Bij Synthese in Venray start op dinsdag 19 mei de cursus Een puber in huis. De cursus is bestemd voor ouders en opvoe ders van pubers in de leeftijd van twaalf tot en met zeventien jaar. De cursus bestaat uit zes bijeen komsten op de dinsdag van 19.00 tot 21.00 uur en wordt gegeven door twee medewerkers van Syn these. Ouders en opvoeders kun nen zich aanmelden bij Synthese via telefoon (077)3978500 (Petra Gerrits) of (0485)512934 (Els van Berlo). Provincie stemt in met verkoop Essent De provincie Limburg heeft dinsdag besloten in te stemmen met de verkoop van haar aande len Essent aan RWE. Het college van Gedeputeerde Staten is van mening dat het energiebedrijf RWE een goede partij is om de commerciële activiteiten van Essent bij aan te sluiten. Daarnaast zal de provincie, na splitsing van het bedrijf, rechtstreeks aandeel houder worden van het netwerk bedrijf Enexis, zodat de toegang tot energie(voorziening) voor de consument volgens de provincie geborgd blijft. De provincie ziet er naar eigen zeggen op toe dat het netwerkbedrijf als zelfstandig bedrijf voldoende robuust en soli de de toekomst ingaat. Het Duitse energiebedrijf RWE heeft volgens GS een aantrekkelijk bod gedaan om de continuïteit en een betaal bare, betrouwbare en duurzame energievoorziening van Essent in de toekomst te borgen. RWE biedt Essent, naast een goede prijs, de ruimte om een leidende rol op de Noord-Europese markt te vervul len. GS hebben hun besluit tot verkoop mede gebaseerd op de mening van Provinciale Staten. Provinciale Staten hebben op 17 april 2009 het door GS gevoerde beleid inzake de verkoop van Essent met een meerderheid (27 stemmen voor en 18 tegen) gesteund. nu stuks voor 2 voor 2 voor Het college van B en W van de gemeente Venray stelt 50.000 euro beschikbaar voor het Toeristisch Recreatief Plat form Venray in oprichting. Het platform kan met de bijdrage onder meer een professionele manager aanstellen. Het platform bundelt op gemeentelijk niveau de krachten van ondernemers in de toeris- tisch-recreatieve sector op het gebied van promotie, product verbetering en vernieuwing. Het Toeristisch Recreatief Platform Venray is een van de vijf lokale platforms die werken onder de paraplu van de Stichting Promotie Noord- Limburg. Die organisatie is erop gericht om de sector 'smoel' te geven en de samenwerking en samenhang te verbeteren. Uit onderzoek blijkt dat Noord-Lim burg in Nederland nauwelijks bekendheid geniet als vakantie regio en dat slechts 3 procent van de eigen inwoners de regio als een geschikt vakantiegebied ziet. Concrete plannen voor de komende jaren zijn onder meer het verbeteren van de (digitale) toeristische informatievoorziening en het opzetten van een gastvrij heidsacademie. Doel van deze aca demie is om allerlei medewerkers van het toeristische en het recre atieve bedrijfsleven te trainen als het gaat om gastvrijheid. Lokale platforms hebben een belang rijke rol bij het bereiken van de Insluiper bedreigt jongen Maandag omstreeks 14.30 uur wist een nog onbekende man, waarschijnlijk via een openstaand raam, een woning aan de Bevrijdingsweg in Ven- ray binnen te sluipen. Op dat moment was alleen een 12- jarige jongen in de woning aanwezig. De jongen wist snel een tussen deur te sluiten, waardoor de inslui per niet verder door de woning kon lopen. De insluiper kon niet anders dan de woning door het zelfde raam weer verlaten. De man bedreigde aan de voorzijde van de woning de 12-jarige jongen met fysiek geweld en maakte hem zijn mobiele telefoon afhandig. De verdachte ging er vervolgens in de richting van de Deken Berden straat vandoor. Het 12-jarige slacht offer omschreef de insluiper als een man van ongeveer 55 jaar oud en 1.70 - 1.75 meter lang. Hij heeft een onverzorgd uiterlijk en droeg een grijze jas, werkschoenen en een grijze pet. De man sprak met een buitenlands accent. De politie is een onderzoek gestart en vraagt eventuele getuigen, of mensen die de verdachte denken te her kennen, contact op te nemen via telefoonnummer 0900-8844 of via Meld Misdaad Anoniem, telefoon nummer 0800-7000. Gewonden Bij een botsing tussen een vrachtauto en twee personen auto's, voor de rotonde in de Deurneseweg in Oostrum, zijn maandagmiddag rond 17.40 uur twee mensen gewond geraakt. Een 38-jarige vrachtwagenchauf feur uit het Duitse Wietmarschen reed achter op een afremmende personenauto, bestuurd door een 24-jarige man uit Oostrum. Deze schoot daardoor naar voren en botste tegen een tweede, stilstaan de personenauto, bestuurd door een 24-jarige man uit Venlo. De 24-jarige bestuurder uit Oostrum is met nek- en rugklachten ter observatie overgebracht naar het ziekenhuis. De 24-jarige bestuur der uit Venlo is met pijn in de nek overgebracht naar de huisartsen post. De vrachtwagenchauffeur kwam met de schik vrij. Waar schijnlijk werd de Duitse chauf feur verblind door de zon, meldt de politie. doelstelling van de regionale pro motiestichting. Ondernemers uit Meerlo-Wanssum en Venray heb ben zich in het platform verenigd. Voorzitter is Jan Bartels van Tante Jet uit Blitterswijck. Het platform wordt professioneel ondersteund door 'kwartiermaker' Jaap van Rie- sen. Begin juli wil het platform de plannen bespreken met alle toe ristisch- recreatieve ondernemers en andere belangstellenden in het werkgebied, de toekomstige gemeente Venray. Met de startsub sidie onderstreept het college van B en W het belang van de lokale en regionale samenwerking. Ook de komende drie jaar wil de gemeente het platform met een zelfde bedrag ondersteunen. De gemeente neemt eind juli een besluit over het voornemen. (herhaling om het uur) Items: Gemeentepraat en meer... Uitzending gemist? Kijk op www.peelenmaastv.nl Steeds vaker wordt het Theehuis in Odapark gebruikt als trouw locatie. Voor de meesten is de reden om in het Theehuis te trou wen de combinatie van de mooie natuur en de kunst, die steeds weer verrassend en eigenwijs is. Na afloop van de ceremonie is er - indien men dat wil - gelegen heid om samen met de gasten de bruidstaart aan te snijden en een glas champagne te drinken. Op zondag 17 mei zal het Theehuis worden ingericht als trouwlocatie en is iedereen van harte welkom om vanaf 12.00 uur een kijkje te komen nemen en informatie in te winnen over de diverse mogelijk heden. Meer informatie via Oda- park, Merseloseweg 117, 5801 CC, Venray, telefoon 0478 513690 of www.odapark.nl Susan Boyle, zegt die naam u iets? Ze is met een kleine her senafwijking geboren en daar om kent in haar geboortedorp in Schotland iedereen haar als Susie Simple. Ze is onge vaarlijk, maar inderdaad wat eigenaardig. En dan ineens neemt ze, zonder dat iemand het weet, deel aan de belang rijkste Britse talentenjacht. Ze is 47 jaar oud, ronduit onoog lijk om te zien en stelt zich op een heel onhandige manier voor aan de jury en het publiek. Wanneer ze erbij vertelt dat ze een moeilijk lied uit 'Les Miserables' zal zin gen, en dat ze even goed wil zijn als Elaine Page, wordt ze gewoon uitgelachen. De jury draait al met de ogen in de trant van:'Dat zal wat worden'. Dus zit de jury met een bomvolle zaal jonge mensen te wachten op enkele minuten uitlachtelevisie op zijn ergst. Tot ze begint te zingen. Bij de eerste noten zet de jury grote ogen op, bij de tweede zin van haar lied gaat het publiek uit de bol en uiteinde lijk staan ook juryleden recht om hartstochtelijk te applaudisseren. Want Susan Boyle heeft een schit terende stem en de manier waar op ze dit muzikaal moeilijke stuk brengt, is uit de kunst. Niemand had dit ooit in haar gezien, en dat terwijl ze al sinds haar twaalfde in het kerkkoor zingt. Ondertussen werd Susie Simple in een paar dagen tijd een beroemdheid en is het filmpje van haar optreden op Youtube al meer dan 50 miljoen keer bekeken. Weet u wat haar medekerkzangers zeiden na haar triomf? 'We wisten echt niet dat je zo goed kon zin- gen.' Waarschijnlijk wisten ze dat wel, maar ze hadden het nooit herkend en erkend, omdat ze toch maar Susie Simple was. Onze blik op de wereld kan zo beperkt worden door onze erva ringen en verwachtingen, dat we niet meer zien hoe God zijn talen ten aan ieder geeft. Zoiets roept de vraag op hoe wij naar mensen kij ken. Hoe vaak laten wij ons door onze ervaringen en vooroordelen leiden en verwachten van deze of gene toch niks meer? Zo'n erva ring kan ons weer wakker schud den uit onze vastgeroeste blikken. Een talent werd miskend, omdat zo'n eenvoudig mens geen groot talent kon hebben. Maar Gods wegen zijn de onze niet, hij geeft het grootste zangtalent aan een eenvoudig mens. Het wringt mis schien met onze ervaring en onze verwachting. Maar het is een kwestie van durven kijken, onze ogen open laten gaan. Ook als het mensen om ons heen betreft. Deken Smeets, Venray. PvdA: serieus onderzoek naar Maashaven Wanssum Moederdagontbijt en carwash geslaagd PANTALON I IVI Grotestraat 32, 5801 BH Venray, Tel. C Venray, Tel. 0478-586387 Venray steunt toeristisch platform ii

Peel en Maas | 2009 | | pagina 7