Emile Cox wint in Hapert Winst tennisheren Morteltoernooi in Vierlingsbeek Dion Dreesens snelste Limburger Vlaswei sluit cursus minibridge af Niets! PEEL EN MAAS PC Nobel PEEL EN MAAS Donderdag 14 mei 2009 - Pagina 24 MGC Venray ATV Venray De Peelrunners Motorcrossers Badmintonclub Venray Concours hippique in Sevenum Leopold en Mathijs van Asten Wat gebeurt er als U niet adverteert PC De Jumpers Jeugdbowlen BC Common Sense BC 2002 RV BC Harten Drie Overloonse Bridgeclub BC Venray Bridgesoos De Kemphaan NRBC Open dagen sportvliegclub DC De Piëlhaas De Roerdomp Het Alvertje Op de vierde speeldag van de Bonds- competitie heeft Venray zich niet kunnen verbeteren. In alle vier de ronden behaal de Venray de vierde plaats,wat dus uitein delijk ook de vierde plaats in de dagstand opleverde. Met goede moed werd naar Nuth vertrokken, om op de banen van Zicht Nirve de overige competitieteams partij te geven en de weergoden waren in elk geval de spelers goed gezind. In de eerste ronde werd begonnen met een veel te hoge score van 119 slagen, waar de thuisploeg slechts 99 slagen nodig had, gevolgd door koploper Geldrop 2 met 102 en Geldrop 3 met 118 slagen. In de tweede en derde omloop werd er wel iswaar beter gespeeld, maar nu lukte het met 108 en 107 slagen niet om het thuis spelende Zicht Nirve (97 en 1010), Gel drop 2 (104 en 103) en Oirschot (103 en 106) achter zich te houden. In de laatste ronden gingen de scores weer omhoog met Zicht Nirve met 102 slagen als win naar, op de voet gevolgd door opnieuw Geldrop 2 met 104 en Oirschot met 109 slagen. Venray eindigde opnieuw als vier de, nu met 112 slagen. Dagwinnaar werd Zicht Nirve, dat zes punten wist te ver zilveren. Geldrop 2 eindigde als tweede met 5, Oirschot als derde met vier, Ven- ray als vierde met 3, Geldrop 3 als vijfde met twee punten en Eindhoven sloot de rij als zesde met 1 punt. De stand na vier speeldagen: Geldrop 2 leidt comfortabel met 23 punten, gevolgd door Oirschot (18), Zicht Nirve (15), Venray (12), Gel drop 3 (9) en Eindhoven met 7 punten. Jan Engels was met 104 slagen de beste speler. Harrie Lenssen scoorde de laag ste ronde met 23 slagen. Op het toer nooi van Duno in Doorwerth, dat met 59 deelnemers prima bezet was, heb ben de Venrayse deelnemers zich prima geweerd. Zowel Jan Engels (Senioren A). Als Leo Wilms (Senioren B) wisten zich op het podium te spelen. Jan Engels speelde een zeer constant toernooi met scores van 22 - 23 - 23 en 21 om met een totaal van 89 slagen te eindigen achter de verrassende winnaar Peter Groeneveld van 't Valkhof uit Nijmegen, die niet alleen met 88 slagen winnaar werd, maar tevens in de derde ronde een rondje perfect (18!!!) sloeg. De derde plaats was voor Mees Bouwman van de Putters uit Ede, die de verrassend goed spelende Ab Boukema van Duno in de barrage naar de vierde plek verwees, die noodzakelijke was geworden, nadat bei den op 92 slagen waren gefinished. Leo Wilms, na een matige start van 29 slagen kwam in de tweede ronde uitstekend voor de dag met 24 slagen, gevolgd door 28 en 27 slagen, wat hem een totaalscore opleverde van 108 slagen en de bijbeho rende derde plaats. Winnaar werd Rinse Jasper uit Leeuwarden met 102 slagen met Klaas Edelenbos van Twente uit Til- ligte met 107 slagen. Bij de onderlinge competitie waren en maximale scores van 6 - 0 voor Henk van Leeuwen (74), Gerrit Vermeulen (73), Harrie Lenssen (81) en Jan Engels met 76 slagen, die res pectievelijk Ton Hendriks, Gerrit Janssen, Fieke van Ham en Miet Clevers puntloos lieten. Jan van Dijk snoepte Huub Straat man een ronde af, maar Huub (83) werd met 4 - 2 winnaar, net als Bets Wilms, die Karel van Ham met dezelfde cijfers wist te verschalken. Dat gold ook voor Piet van der Elst tegen Truus van Dijk en Theo Litjens tegen Jo Litjens. Ondanks dat zowel Leo Wilms als Jan Litjens op 83 slagen eindigden, was Jan Litjens twee ronden de meerdere van Leo Wilms en won derhalve eveneens met 4 - 2. De laagste dagscore was voor Gerrit Ver meulen met 73 slagen en Bets Wilms met 98 slagen. De laagste ronde (23) kwam op naam van Jan Engels en Henk van Leeuwen bij de heren en Bets Wilms met 30 slagen bij de dames. In de stand heeft Jan Engels (3,5 punten) de leiding van Leo Wilms (nu derde met 7 punten) en werd daardoor gepasseerd door Harrie Lenssen, die met 5,5 punten de tweede plaats bezet. Henk van Leeuwen (9) en Huub Straatman (9.5) zitten op het vin kentouw. Bij de dames loste Bets Wilms (13,5 punten) Miet Clevers (15) af als koploper. Jo Litjens (16 punten) wist Fieke van Ham met 18,5 punten van de derde plaats te verdringen. Uitslagen Blokmeerkamp Roer mond: Jongens Pupillen A 5. Jona Pütz 1313 punten. Jongens Pupillen B. 2. Jakob Pütz 1239 punten. Jongens Junioren D. 4. Max van Haren 2031 punten. Meisjes Junioren C. 3. San dra Kleuskens 2446 punten. Jongens Junioren C. 4. Jesper Vrouwenvelder 2057 punten. In Enschede is een teamtriatlon gehouden. Neiske Becks maakte deel uit van een Duits team en behaalde hiermee de eerste plek bij de dames. Programma: 16 mei CD tweede competitiewedstrijd in Sittard. 16 mei Avondloop Helden. 17 mei tweede competitie Pupillen in Venray. 29 mei Dwars door Beegden. 31 mei LK A/B Junioren en Senioren in Maas tricht. Trainingen: Pupillen: Woensdag baan 18.00-19.00 uur. Zaterdag baan 10.00-11.15 uur. C/D junioren: Maan dag baan 19.00-20.30 uur. Donderdag baan 18.30-20.00 uur. A/B en senio ren: Dinsdag baan 19.00-20.30 uur. Donderdag 19.00-20.30 uur. Zondag 10.00-12.00 uur. Midden- en lange afstand: Dinsdag 18.30-20.00 uur. Donderdag 18.30-20.00 uur. Zaterdag baan 15.30-17.00 uur. NSG-atleten: Donderdag baan 18.30-1930 uur Lopersgroep/alle niveaus: Dinsdag (start atletiekbaan) 19.00-20.30 uur. Donderdag (start atletiekbaan) 19.00 20.30 uur. De baantrainingen wor den op de kunststofatletiekbaan van Sportpark De Wieën gehouden. Iedere zaterdag van 9.00 tot 12.00 uur is er gelegenheid om oud papier, gebun deld of in dozen, te deponeren in de papiercontainer, die geplaatst is aan de Weg in den Berg, hoek Veltumse Kleffen/Kulutweg. Zie ook www. atvvenray.nl. De Nordic walkers kunnen op de volgende dagen aan de slag. Zaterdag 16 mei 9:00 uur in de Schadijker bos sen. Parkeerplaats aan de Bergsteeg. Zaterdag 23 mei vanaf 9:00 uur in de Schadijker bossen. Parkeerplaats aan de Bergsteeg. Het verdere schema staat op www.peelrunners.nl. Ieder een is welkom. Dinsdag baantraining van 19.00 tot 20.30 uur, Kastiëlse Baan. Donderdag training op de baan van 19.00 tot 20.30 uur. Zaterdag damestraining van 9.00 tot 10.00 uur, Kastiëlse Baan. Zaterdagmiddag afwis selende bostraining van 16.00 tot 17.30 uur, verzamelen bij de parkeer plaats in de Schadijker Bossen. Agenda: 16 mei Panningen Rin- genloop 19.30 uur, 29 mei Beegden Dwars door Beegden 19.30 uur, 5 juni Echt Pepijnloop 19.15 uur, 7 juni Weert IJzeren Man Volkslopen 10.00 uur, Wedstrijduitslagen staan op www. peelrunners.nl. MC Wanroy heeft op het Radiocircuit in Stevensbeek een motorcrossweekend gehouden, waarop de jeugd mocht aan treden. Er hadden zich in totaal 226 rij ders aangemeld. Bij de 65 versnellingen grote wielen eindigde Tino Broere op een 15e plek in het dagklassement door de manches op een 15e en een 14e plek af te sluiten. Door de beide manches op een 9e plaats voor zich op te eisen bij de 85 kleine wielen A kwam de 8e plek in de daguitslag op naam te staan van Jules Deenen en was de 11e plek weggelegd voor Bart Pijpers. Hij wist na het rijden van de manches een 16e en een 8e stek veilig te stellen. Bij de 85 grote wielen kwam een prachtige 8e plek op naam te staan van Jeremy de Vink nadat hij in de beide manches op een 8e stek werd afgevlagd. Bij de MX 2 jeugd eindigde Jos Hubers op een 31e stek door beslag te leggen op een 30e en een 31e positie en wist Maik Hubers een 32e plaats op zijn naam te schrijven door de manches op een 31e en een 32e plaats af te sluiten. Voor Maud Hubers was er de 33e plek weggelegd door ook de manches op een 33e positie veilig te stellen en werd Lynn Hubers op een 32e en een 34e plek afge- vlagd wat haar een 34e plaats opleverde in het dagklassement. De Nationale rij ders waren te gast op het Radiocircuit in Stevensbeek waar MC Wanroy een motorcrossweekend organiseerde. Net als gisteren lag de baan er perfect bij en de zandbaan was prima te rijden. Ook nu had de club zoals we gewend zijn hun zaakjes prima op orde. Er stond een overvol programma te boek deze dag met klasse die goed gevuld waren. De Zijspannen reden apart en ook de MX 1 senioren moesten serie's, een herkan sing en een finale manche rijden. Er had den zich in totaal 295 rijders aangemeld. Alles liep volgens een strak schema en de laatste rijder kan daardoor dan ook om 18.50 uur de eindstreep te passeren. Een 21e plek bij de MX 1 Inters was voor Peter Versteegen met een 22e en een 24e plaats na het rijden van de manches en eindigde Ruud Pijpers als 22e man. Hij wist de 1e manche op een 25e plek de eindstreep te passeren en in de 2e man che eindigde hij et voor Peter Verstee- gen. Door als een 30e en een 28e positie te worden afgevlagd kwam een 29e plek op naam te staan van Marc Josephs. Bij de MX 1 Nationaal wist Niek van Bent- hum met de 2e beker huiswaarts te keren, na een verbeten strijd wist hij een 4e en een 2e plek voor zich op te eisen. Marcel Ruyten werd op een 16e en een 15e plaats afgevlagd wat hem op een 14e plaats in het algemeen klassement deed belanden, terwijl Rick Simons in de 1e manche de 6e man en in de 2e man che de strijd moest opgeven. Ook Edwin Logtens ging met de 2e beker huiswaarts en wel bij de MX 3 Senioren, hij eiste in de 1e manche een 8e plek en in de 2e manche ging winnend over de eind streep. In de finale manche van de MX 1 Senioren kwam de 6e plek op naam te staan van Dennis Kuenen en was de 16e stek voor Koen Heldens weggelegd nog net voor Han de Lange die op een 17e plaats werd afgevlagd. Een 27e plek was voor Mart van de Ven weggelegd. Bij de MX 3 Junioren sloot Jan Kuenen de manches op een 19e en een 13e plek af wat hem een 16e plaats opleverde en kwam René Hubers in de 1e manche als 35e over de meet en moest in de 2e manche wegens problemen het renners kwartier opzoeken. Op circuit De Pan he MCC Hapert afgelopen Zondag een motorcrosswedstrijd. De zandbaan lag er perfect bij en ook de club had alles tot in de puntjes verzorgd. Voor deze wedstrijd hadden zich 216 rijders aangemeld waar onder 60 rijders in de MX 2 junioren. Zij moesten serie's, herkansing en een finale manche rijden ook nu gingen de eerste 17 rijders naar de finale manche en in de herkansing waren het 11 rijders die zich konden kwalificeren voor de finale manche. Het was een stralende dag, het was al aangenaam vertoeven onder het zonnetje. Verleden weet te Reusel ging het Kampioenschap van start en voor de klasse die daar niet gereden hadden was het dit weekend hun eerste wedstrijd die telde voor de punten. Alles verliep op rolletjes, alleen was er na de pauze bij de MX 1 junioren wegens dat het starthek bleef staan aan valse start zodat hun met een 30minuten vertraging aan hun manche konden beginnen. En ook de MX 3 Nationaal bleef het starthek hangen en toen werd er besloten dat er voor het starthek van start werd gegaan. De hoogste trede bij de MX 3 Inters was weggelegd voor Emile Cox, hij wist met een ruime voorsprong de beide manches winnend af te sluiten. Maarten van der Aa werd de 12e man met een 16e en een 13e plek in de manches, terwijl Werner Kuenen 25e werd en op een 30e en een 19e plek de eindstreep wist veilig te stel len. Bij de MX 1 Junioren kwam een 13e plek in handen van Thijs Hubers nadat hij op een 20e en een 12e plek werd afgevlagd en werd Luuk Simons de 23e man. Na een felle strijd kwam een 22e en een 19e plek in de manches op zijn naam te staan, terwijl Jeffrey Janssen met een 30e en een 28e plek de 31e plaats in het dagklassement voor zich opeiste. In de 1e manche moest Wilco Lindner de strijd opgeven en in de 2e manche ging hij als 18e onder de finishvlag door en met een 29e en een 31e plek was een 33e stek voor Rob Jacobs weggelegd. Toon Beelen eindigde in de 1e manche op een 35e plek en verscheen in de 2e manche niet meer aan de start. In de finale manche van de MX 2 Junioren wist Bryan Kersten beslag te leggen op een 13e plaats in het dagklassement. Zater dag 16 mei is de jeugd te gast in Schaijk en worden de Nationale wedstrijden in Schaijk en Geldermalsen gehouden. De bouw van een tweede sporthal naast de bestaande sporthal De Wette- ling is gestart. Veel sportverenigingen en het Raaylandcollege kijken uit naar de opening van de nieuwe hal in januari 2010. Ook Badmintonclub Venray heeft bij exploitant OptiSport uit Bergen wen sen ingediend. Voor de zomervakantie wordt duidelijk of een tweede, volwaar dige speelavond in het grote sportcom plex wordt gehonoreerd. In de huidige situatie speelt badmintonclub Venray al sinds jaar en dag op woensdagavond in De Wetteling. Maar de potentiële senior leden willen een grotere flexibiliteit in speeluren en kunnen kiezen tussen twee speelavonden in plaats van een. Daar naast is het volgens het beleidsplan voor de gestaag groeiende jeugdafdeling van belang dat er meer trainingsuren kun nen worden gemaakt. Vooruitlopend op de situatie in 2010 krijgen sporters vanaf zeventien jaar de mogelijkheid om in juni kennis te komen maken met badminton. Op woensdag vanaf 20.30 uur is er een training voor beginnende spelers of men sen die in het verleden ook al badminton hebben gespeeld en dit weer op willen pakken. Aanmelden kan via www.bcven- ray.nl. Voor meer informatie kan men contact opnemen met Marijke Zuidhof via telefoon (0478)569342 of via e-mail ledenadministratie@bcvenray.nl. Motorcrosser Emile Cox uit Wans- sum heeft tijdens de tweede wedstrijd van de NK Motocross Mx3 in Hapert twee manches en daarmee de eindze ge behaald. Door deze zege heeft Cox zijn voorsprong in het klassement aanzienlijk uitgebreid. Hij heeft nu 30 punten voorsprong op Paul Spierings, de oud-kampioen in deze klasse. In de eerste manche had Cox een perfecte kopstart door met een motorlengte voorsprong de eerste bocht in te duiken, en perfecte reac tie aan het hek waardoor hij meteen opkop kwam te zitten. Enkele ronden keek Cox naar het circuit en waar de goede lijnen lagen, daarna werd het tempo opgeschroefd en de concur rentie heeft tot dat punt niets meer gezien. Cox bouwde zijn leidersplaats uit tot 23 seconden op de tweede man, en kon zijn hoge tempo tot het einde vasthouden. "Ik voelde me heel goed met de motor en het rijden ging redelijk vanzelf. De start was perfect en in de eerste ronden heb ik wat lij nen bestudeerd. Fysiek voelde ik me erg goed en ik kon me tot het einde blijven geven en een goed tempo handhaven. Toch heb ik wat gas terug genomen de laatste vijf minuten, omdat ik zag dat het gat alleen maar groter werd en ik mezelf een beetje kon sparen voor de tweede reeks. Dat was achteraf een hele goede beslis sing." In die tweede reeks kwam Cox minder goed uit de startblokken en wed direct ingesloten door zijn con currenten. Cox moest van een acht tiende plek in de eerste bocht terug krabbelen naar voren. In vier rondes klom hij vervolgens van de achttiende naar de eerste plaats. Emile Cox was ook deze reeks de snelste man door met de juiste techniek en lijnkeuze zijn manche naar zich toe te halen en zijn leidersplaats tot tien seconden uitbouwen. "Na een slechte start heb ik me goed hersteld. Ik was zeer tevre den over de machine die zich goed gedroeg op het kapot gereden circuit. Ik ben blij met deze dubbele overwin ning en zal volgende week zondag de derde NK-wedstrijd rijden op het bik kelharde circuit van Geldermalsen. De tennisheren van Venray heb ben de uitwedstrijd tegen nummer vier Graaf Herman uit Cuijk met de maximale cijfers gewonnen: 0-6. In de eerste wedstrijd speelde Ruud Geurts tegen Jeroen Ebben. Met zeer goed spel walste Ruud over Jeroen heen met 6-1 en 6-1. Vervolgens speelde Michiel Boers in de tweede single tegen Marco Arts. Na een wat moeizame start won Michiel met 6-4 en 6-1. Wedstrijd nummer drie speelde Elroy Jansen tegen John van Hulst. Elroy won de wedstrijd met 6-4 en 6-2. In de laatste single speelde Bob Lodewijks tegen Eric Reijmers. Het werd een gemakke lijke overwinning met 6-3 en 6-2 voor Bob. De dubbels werden beide een driesetter. In de eerste dubbel kwa men Michiel en Elroy in de eerste set met 5-2 tegen Jeroen en Marco voor, maar deze set werd toch nog verlo ren met 5-7. Vanaf dat moment werd het spel stukken beter van Venrayse kant en werden de volgende twee sets met 6-0 en 6-2 gewonnen. In de tweede dubbel speelden Hans Wethly en Twan Lensen tegen Wilbert Hen- drickx en Eric Reijmers. Na het verlies in de eerste set met 3-6 wonnen zij de tweede set met 7-5. De derde set werd uiteindelijk in een tiebreak beslist. Cuijk heeft een matchpoint gehad, maar deze werd door Hans met een prachtige return beantwoord. Uitein delijk wonnen Hans en Twan met 8-6 in de tiebreak. Door de 6-0 overwin ning wordt de koppositie wederom verstevigd. Volgende week zal er tegen Lies- sel 1, de nummer drie, aangetreden worden. Bij winst komt het kampioen schap in ieder geval erg dichtbij. Vanaf maandag 22 juni tot en met zondag 28 juni wordt op het tennis park Soetendaal in Vierlingsbeek het 25ste Morteltoernooi gehouden. Dit evenement staat open voor alle bij de KNLTB geregistreerde leden in de speelsterktes 5, 6, 7 en 8. Er worden alleen dubbelpartijen gespeeld (heren, dames en gemengd). De wedstrijden beginnen doordeweeks om 17.30 uur, de laatste wedstrijd start om 22.15. Er wordt begonnen met een poule- systeem. De twee beste teams per poule gaan door naar de afvalrondes. Op zondagmiddag 29 juni vinden de finales plaats. Bij veel inschrijvingen bestaat de mogelijkheid dat ook in het voorweekend wedstrijden worden ingepland. Bij voorkeur inschrijven via de website van de tennisvereniging: www.tvvierlingsbeek.nl of direct op www.toernooi.nl. Telefonisch aanmel den kan bij Toon Baltissen, telefoon nummer 0478- 636512. Rijvereniging Bucephalus uit Seve- num houdt in het weekeinde van 16 en 17 mei een groot concours hip- pique voor paarden. Meer dan 1.250 ruiters en amazones uit Limburg en Noord-Brabant strijden dat weekend om de prijzen. Onder meer Leon Thijssen, Emile Tacken, Piet Raijma- kers jr. en Leopold van Asten komen in actie. Zaterdag komen vanaf 9.30 uur de beste jonge springpaarden van Limburg aan de start in een selectie wedstrijd voor de Hendrix-competitie. Op zondag is men van harte welkom om zowel bij het springen als de dres suur de wedstrijden van dichtbij mee te maken. Om 8.30 uur beginnen de springruiters en vanaf 9.30 gaan de dressuurruiters van start. De hoogste dressuurklasse Z2 start om 10.30 uur. Het hoogtepunt dit jaar is de Grote Prijs van Sevenum. Deze springru- briek begint om 14.00 uur. Omdat de winnaar van deze rubriek een nieuwe scooter mee naar huis mag nemen, gaan alle deelnemers hun uiterste best gaan doen om deze rubriek op zijn of haar naam te zetten. De prijsuitreiking wordt mede verricht worden door Europarlementariër Ria Oomen. Het concours hippique vindt plaats op het evenemententerrein aan de Peelstraat in Sevenum. Meer informatie staat op www.ruitersportsevenum.nl. In Eindhoven wordt het Internati onaal Concours Hippique gehouden van donderdag 21 tot en met zon dag 24 mei. De twee nationaal kam pioenen bij de springruiters Jeroen Dubbeldam, kampioen springruiters senioren, en Maikel van der Vleuten, kampioen bij de Young Riders, gaan in Eindhoven starten. Maikel van der Vleuten start komend weekend in het Spaanse Valencia terwijl Jeroen Dub beldam vanaf donderdag 14 mei in La Baule in Frankrijk aan de start komt voor de eerste grote landenwedstrijd. Vanaf donderdag 21 mei zijn beide ruiters in Eindhoven. Meer voormalig kampioenen en Eindhovense Derby winnaars zijn te bewonderen in het Hemelvaartweekend. De broers Leo pold en Mathijs van Asten, Eric van der Vleuten, Angelique Hoorn en Jur Vrieling komen naar het concours hippique in Eindhoven. Springruiter Henk van de Pol uit Eindhoven start uiteraard bij zijn thuiswedstrijd. De volledige lijst met deelnemers is te zien op ch-eindhoven.nl. Iris Jeurissen heeft in Eindhoven met haar paard Vidola de categorie M gewonnen. In Velden is de eerste selectiewed strijd voor de Limburgse kampioen schappen voor pony's gehouden. Lisette van de Berg en haar pony Mickey mochten met het springen in de klasse DL de overwinning op hun naam schrijven. Kim Muijsers en haar pony Hali's volumia mochten twee prijzen in ontvangst nemen. Met dres suur in de klasse DL1 behaalde ze de vijfde prijs met 187 punten en met springen in de klasse DB behaalde ze nog de zevende prijs. In Uden is een wedstrijd voor paarden gehouden waarbij men twee proeven kon rijden. Jeanine Huibers en haar paard Zinnya behaalden tijdens de eerste proef een tweede prijs met een score van 198 punten en in de tweede proef behaal de ze de vierde prijs met 195 punten. In de huisleague is de span ning weer helemaal teruggekeerd. Opnieuw ging koploper Pinpakkers onderuit en wel met 3,5 - 24,5 tegen nummer laatst Lucky Pins. Ook de nummer twee van het klassement Rocket Pins ging met dezelfde cijfers de boot in tegen Power Pins, waar door er met nog twee wedstrijden te gaan nog van alles mogelijk is. Zelfs rode lantaarndrager Lucky Pins kan nu nog kampioen worden. Pinpakkers, de eens zo fier en trotse koploper had het zwaar tegen Lucky Pins, maar was wel extra gehandi capt door het ontbreken van Richard Addae, die in Den Bosch zijn wedstrij den speelde op de Dag der Kampioe nen, net als zijn directe tegenstrever Melvin Vermeulen. Lucky Pin Monya Kuysters startte uitstekend met 181 en haar teamgenoten maakten het karwei vakkundig af. De tweede game was veel span nender, maar Lucky Pins bleef met 18 pins aan de winnende hand en de laatste game was slechts een for maliteit, waardoor Lucky Pins een dik verdiende overwinning behaalde en waar Ruben van Osch zijn eerste driepunter wist te scoren en de ach terstand op nummer voorlaatst Power Pins 5,5 punten bleef, omdat ook dit team met 24,5 - 3,5 wist te winnen van Rocket Pins. Power Pins, met een sterk spelende captain Niels de la Roy, met 192 540 de beste speler van de dag aan het roer, speelde een dijk van een wedstrijd. Alle games werden winnend afge sloten. Alleen de kruimels, in dit geval enkele individuele punten bleven over voor Rocket Pins, dat nu nog maar 7,5 punten voorsprong heeft op het oprukkende Power Pinteam. Bij de meisjes was Patricia Camps met 192 486 de beste speelster. Pinpak- kers gaat nu met 145 punten aan de leiding, gevolgd door Rocket Pins met 126,5, Power Pins met 119 en Lucky Pins met 113,5 punten. Sportnieuws -info De vijfde ronde van het clubkampi oenschap is gespeeld. In geel was de eerste plaats met 67,19 procent voor Annie en Onnik Karagozyan, gevolgd door Mien en Jac. Spreeuwenberg met 64,58 procent. Op de derde plaats eindigden met 53,13 procent Wil Tacken en Martien Verheijen. In rood waren Gert Claessens en Tonny Wijn hoven de beste met 56,44 procent. De tweede plaats ging met 54,17 procent naar de paren Bets Bistervels met Nel Lagarde en Hanny Janssen met Loes van Hoof. De eerste laddercompetitie is gespeeld. De winnaars in de gele lijn waren de dames Corrie Hartong en Trudy Jeurissen met 65 procent. Twee de waren de dames Mien Kuenen en Truus Kusters met 61.25 procent, gevolgd door het echtpaar Margriet en Jan Mater met 52.08 procent. In de rode lijn waren Loes Engel en Ali ter Schegget met 57,50 procent de beste. Tweede waren Wies Burg en Rieki van Bree met 55.07 procent. Er was een mooie derde plaats voor Doortje van Melick en Annemie Vossen met 55 procent. Donderdag wordt de asper gedrive gespeeld. De derde zitting van de laatste ronde om het clubkampioenschap is afgewerkt. In geel waren de win naars Truus Buyssen en Jacqueline v.d. Slik met 55.83 procent, gevolgd door Trees v.d. Beele en Wim Teunissen met 55.42 procent. Derde waren Annie v.d. Munckhof en Jan Simons met 53 75 procent. In rood waren Han- nie Keijsers en Joke Peeters de beste met 63 procent, gevolgd door Wiel en Gerda Stoffels met 62 procent. Mien Keunen en Toon Stiphout bezetten de derde plaats met 59 50 procent. Maan dag wordt de vierde zitting gespeeld. Tijdens de derde laddercompeti tie avond was het beste paar in geel Marijke van de Boom en Aike van Glabbeek met 64.17 procent, gevolgd door Antoinette Coppus en Riet Muermans met 62.50 procent. Derde waren Thera en Jan van Gaal met 58.33 procent. In de rode lijn scoor den Mia en Sef Lommen het hoogst met 56.09 procent. Tweede met 55.60 procent waren Ron Gabeler en Lies- beth Schaap en de derde plaats ging naar Luus en Wim van Son met 54.58 procent. In de groene lijn waren de winnaars Miny en Wiel Verhoeven met 62.66 procent. Kees en Ria van Son bezetten de tweede plek met 58.70 procent en derde waren Nel lie Jeuken en Adele van Leuken met 56.15 procent. Er is op drie avonden geviertald. Het team van Jan Voesten staat er met nog een avond te gaan goed voor. Ze wonnen alle drie hun wedstrijden en behaalden daarmee maar liefst 60 wedstrijdpunten. Ze moesten wel flink aan de bak om een nipte over winning te behalen. Het team van Janny Jungslager behaalde een forse overwinning en ook zij hebben zich aan de top van het voorlopige klasse ment genesteld. Het team van Anneke Schoonbeek behaalde de grootste overwinning. Donderdagavond wordt de laatste van de vier speelavon den gespeeld en is bekend wie dit jaar viertallenkampioen van de club wordt. De einduitslag: 1) Jan Janssen en Frans Mertens, 57,01 procent. 2) Wil Tacken en Jeanne Korsmit, 56,79 pro cent. 3) Mieke van Osch en Mientje Wester, 56,43 procent. 4) Toine en Jan Tiggeloven, 56,21 procent. 5) Frieda Kalkman en Thea Peters, 55,43 pro cent. 6) Jo de Backer en Toon van Vegchel, 54,93 procent. 7) Josephine Philipsen en Nelly van Vegchel, 54,78 procent. 8) Ine Thielen en Mariet Vol- leberg, 54,52 procent. 9) Joke Peeters en Gemma van Winkel, 54,31 procent. 10) Riet en Jan Aarts, 53,90 procent. De eerste zitting van de bonuslad der is in twee lijnen gespeeld. In geel waren Annie Boekholt en Mia Lom men de beste met 65 procent, gevolgd door Theo Jakobs en Jan Stiphout met 61,25 procent. Jacqueline van der Slik en Doke Verheijen eindigden op de derde plaats met 59,38 procent. In rood waren Jo Fleurkens en Jacqui Coenen de winnaars met 62,85 pro cent. Tweede waren Mariet Strijbos en Riek Arts met 57,64 procent en als derde eindigden Bella Huisman en Wim Schoonhoven met 54,86 pro cent. De extra bonussen voor de rode (2%) en de groene lijn (4%) zijn hierin nog niet verrekend. Ook dit jaar worden er open dagen gehouden tijdens de pinksterdagen op zondag 31 en maandag 1 juni bij Sportvliegvereniging LSV Goch. Er wordt dit jaar een uitgebreid program ma geboden met diverse attracties. Bezoekers kunnen onder meer genie ten van: Pitts S2 S, Pitts Samson II, Pitts S2 B, Siai Machetti SF 260, een Extra 300 S, een 300 L, Tiger Moth, twee synchrongliders, Swift Letov LF 107, Lunak C182 PA 18 en 150 modelvlieg tuigen. Het vliegveld is gelegen naast het dorp Asperden noordelijk van Goch eerste afslag na de grens daarna richting Kranenburg. De 16-jarige Dion Dreesens van SG.Noord-Limburg finishte afge lopen weekend tijdens de eerste sessie van de Limburgse zwem- kampioenschappen in Kerkrade op het koningsnummer, de 100 meter vrije slag, als snelste Lim burger. Met een tijd van 0.53 57 zwom hij tevens een nieuw jeugdrecord en daarmee komt hij zeer dicht in de buurt van de limiet voor de komende Europese juniorenkampioenschappen in Helsinki. Op de 200 meter vrije slag zwom hij als ingeschreven junior ook de heren voorbij en verdiende daar mee terecht het goud Goud was er voor hem als junior ook op de 100 vlinderslag en daarmee eindigde hij in het totaalklassement als tweede. Drie keer goud wist ook Lisa Dreesens te behalen; de 200 vrij, 400 vrij en de 50 vlinderslag. Op de 100 meter rugslag De zwemmers en zwemsters van SG Noord-Limburg waren succesvol tij dens het eerste weekend van de Limburgse zwemkampioenschappen. behaalde ze het zilver en brons pakte ze op de 100 schoolslag bij de dames Jeugdzwemster Minke Janssen uit Venray wist tweemaal goud te beha len, onder andere op het loodzware nummer de 200 vlinder. Daarnaast had ze brons op de 200 schoolslag. De eveneens 16-jarige Geoff Ebskamp uit Bergen wist goud te behalen op de 400 wissel en de 200 schoolslag en daarnaast nog liefst vier maal zilver en eenmaal brons. Tweemaal goud, onder andere op de 50 vlinder en 200 rugslag, en eenmaal zilver en brons, was er ook voor jeugdzwem- mer Kasper van Dijk, eveneens uit Bergen. Kimberley Teunissen wist op het sprintnummer de 50 meter rug als tweede aan te tikken. De uit Box- meer afkomstige Margot van Iersel wist op de 100 rug zilver te behalen in haar leeftijdscategorie. Het heren- estafetteteam, bestaande uit Job van Duinhoven,Kasper van Dijk, Geoff Ebskamp en Dion Dreesens, wisten als tweede te eindigen op de 4 x 100 meter wisselslag. Bernadette Verste gen, Nick Wientjes, Alex Bos,Denise Peeters en Vera Hendriks wisten hun tijden verder aan te scherpen. In het totaalklassement van behaalde medailles staat de Noord-Limburgse ploeg (Venray-Bergen-Boxmeer) op de derde plek, na HZPC uit Horst (tweede) en Zwemclub Valkenburg (eerste). Het komende weekend vindt deel twee plaats van deze Limburgse kampioenschappen Na de citotoets is groep 8 van basisschool De Vlaswei in Venray met 34 man sterk begonnen aan de cursus minibridge 1. Twee juf frouwen van de school hebben een trainingsweekend in Utrecht gevolgd om alles in goede banen te kunnen leiden. De cursus liep gesmeerd, met een prachtige uit werking van alle lessen op Power point die op het grote bord kon worden geprojecteerd, met een grote groep geronselde tafelbe geleiders, zowel niet bridgende ouders als leden van de bridge club, en met de kaartplankjes bij de hand werd de lesstof vlot door lopen. Na een aantal weken uitleg en oefenen hadden de leerlingen de les stof doorgewerkt en hebben ze april jl. de toets gemaakt. Op vrijdag 8 mei werd de cursus afgerond met een toernooi tussen de leerlingen onder ling. De drie rondes van drie spellen werden aan de ene tafel heel serieus gespeeld, aan de andere tafel ging het er wat rumoeriger aan toe, maar rond 15.00 uur waren alle spellen gespeeld, en alle scorebriefjes, met hulp van de tafelbegeleiders ingevuld. Terwijl de kinderen even buiten stoom gingen afblazen werd de uit slag berekend. Sommige hadden na schooltijd andere afspraken, helaas kon dus niet iedereen wachten op de uitslag. Bij de uitslag werd bekend gemaakt dat alle kinderen geslaagd zijn voor het diploma. Dat is een groot compliment voor de cursusleiders, het is niet niks om de cursus te geven aan zo'n grote en gemixte groep. Vier kinderen vonden de cursus zo leuk dat ze zich hebben opgegeven voor de vervolgcursus minibridge 2 die meteen gestart wordt, zodat ook die nog voor de zomer kan worden afgerond. Het toernooi zelf werd gewonnen door Stan en Tim met een monster score van 30 punten van de totaal 36 die er te behalen waren. Willen de kinderen zich nog verder meten met anderen van buiten Venray: In café De Piëlhaas in Venray wordt op zaterdag 15 mei vanaf 20.30 uur een dartstoernooi gehouden waaraan iedereen kan deelnemen. Inschrij ven kan tot 20.15 uur of via telefoon (0478)582187. Uitslag darten: winnaarsronde; 1) Luc Wester. 2) Sander van de Broek. 3) Mark van de Heuvel. 4) Marcel Oos- terwijk. 5) Johan van Hoof. 6) Ela Oos- terwijk. 7) Edwin Schattevoet. Verlie zersronde; 1) Hubert Janssen. 2) Paul Hendrix. 3) Peter van de Berg. 4) Crit van Hoof. 5) Lou Janssen. 6) Geert van Hoof. 7) Marcella van Gelder. Er werd 180 gegooid door Johan van Hoof. Op vrijdag 22 mei wordt vanaf 20.30 uur de eerste avond van de zomeravondcompetitie gehouden. Er worden tien wedstrijden gehouden waaraan iedereen kan deelnemen. Inschrijven kan tot 20.15 uur. De tweede wedstrijd van de Len tekoning is gevist. De uitslag: 1) A. de Klein. 2) G. Robben. 3) A. van Mill. 4) H. Hermans. 5) H. Ermers. De zomer avond wedstrijden zijn ook weer gestart. Uitslag: 1) H. Hermans. 2) H. Ermers. 3) J. v.d. Heuvel. 4) R. Sanders. 5) A. van Mill. Agenda: 17-5 derde wedstrijd lente koning op visvijver De Ballonzuil. 20-5 derde wedstrijd zomeravond competitie, bijeenkomst 18.00 uur aan de visvijver en vissen van 18.30 tot 21.30 uur. Nieuwe leden zijn van harte welkom en kunnen zich aanmel den via www.hsvderoerdomp.nl. Op de website kan men ook terecht voor verdere inlichtingen over een lidmaatschap van de vereni ging. Voor verdere inlichtingen kan men contact opnemen met secretaris H.Hendriks via 06-23140989 of via info@hsvderoerdomp.nl. op 24 mei wordt het NK minibridge in Utrecht gespeeld. De tweede wedstrijd van de 50 pluscompetitie is gespeeld. Uitslag: 1) Lambert van den Hoogenhof. 2) René Wijnhoven. 3) Antoon Sanders. 4) Jan Voesten. 5) Piet Beijersbergen. De derde wedstrijd om de lenteko ning voor lange hengels is gespeeld. 1) Harrie Theeuwen. 2) Antoon San ders. 3) Lambert van den Hoogenhof. 4) Jan Sanders. 5) Huub Teeuwen. Op zondag 17 mei is de vierde wedstrijd om de lentekoning voor lange hengels. Er wordt gevist in vij ver 2 en wel van 8.00 tot 12.00 uur. Bijeenkomst om 7.00 uur bij de vij ver. Op woensdag 20 mei is de vierde wedstrijd van de 50+ competitie. Ook deze wedstrijd wordt gevist in vijver 2. Aanmelding voor deze wedstrijden, uiterlijk de donderdag voorafgaande, 20.00 uur bij Henk Theeuwen via tele foon (0478)571311. Voor vragen en informatie betref fende lidmaatschap en vergunningen kan men contact opnemen met Pieter Kunen via telefoon (077)3662920 of via e-mail info@hsvhetalvertje.nl. Steun ons in de strijd tegen de ziekte van Duchenne www.mudhunters4duchenne.nl

Peel en Maas | 2009 | | pagina 24