Een dagje uit Tribute To The Cats Band uitverkocht L Kunstroute Op de grens van Concertrepetitie Ons Genoegen Basement Band viert jubileum Nymfo op Jera on Air 1 PEEL EN MAAS Donderdag 14 mei 2009 - Pagina 19 Expositie Johan Jeuken in 't Freulekeshuus Ter gelegenheid van zijn honderdste geboortejaar orga niseert Venrays Museum van de Geest Locatie 't Freulekes- huus een grote overzichts tentoonstelling van de schil derijen en tekeningen van de naïeve schilder Johan Jeuken (1909-1982). In een serie arti kelen de kijk van Jeuken op zijn eigen werken. Een dagje uit. Johan Jeuken, de schilder van dit werk, aan het woord: Als lid van het kinderkerk koor hadden wij eens per jaar potverteren en wij maakten dan een reis langs alle kerkdorpen. Van Hotel De Gouden Leeuw en van De Zwaan werden dan rijtui gen gehuurd en wij vonden het een geweldige gebeurtenis. Het schilderij heeft ook wel wat kin derlijks en getuigt van een blijde stemming. Ook de sfeer van een vroege mooie zomerochtend zit er wel in. Ter gelegenheid van zijn hon derdste geboortejaar organiseert Venrays Museum van de Geest Locatie 't Freulekeshuus een grote overzichtstentoonstelling van de schilderijen en tekenin gen van de naïeve schilder Johan Jeuken (1909-1982). Hij was van oorsprong kleermaker en begon pas op latere leeftijd het Venray uit zijn jeugd te schilderen. Ven- ray zoals hij het zich herinnerde in zijn atelier aan de rand van het Vondelpark in Amsterdam. Vele gebeurtenissen uit Venray en de kerkdorpen passeren in kleurige optocht de revue. Het jaarlijkse carnaval, de kermis, de komst van de koningin, de wekelijkse vee markt, spelende kinderen en de paardentram naar het station in Oostrum. Johan Jeuken (1909-1982), Een Venrayse plezierschilder, t/m 30 augustus 2009, Venrays Museum van de Geest Locatie 't Freule keshuus, Eindstraat 8, 5801 CR Venray, 0478 - 583880, Openings tijden: woensdag, zaterdag en zon dag van 14.00 tot 17.00 uur. info@museumvenray.nl www.museumvenray.nl Annelie Reijnders in voorprogramma De Witte Hoeve in Venray staat op zaterdag 16 mei bol van de klanken van de band The Cats uit Volendam met een optreden door The Tribute To The Cats Band. Deze band is ontstaan in 2003 als een gelegenheidsband. Het optre den in Volendam sloeg in als een bom. Het hele repertoire van The Cats werd er ingestampt plus nog wat andere songs die bij de rest paste en de band ging het land in. Liefhebbers uit alle hoeken van Nederland bezochten al de concerten van The Tribute To The Cats Band. De band brengt bijna alle songs van de Cats ten gehore tijdens het tweemaal 90 minuten durende optreden in De Witte Hoeve. De belangstelling voor het concert was zo groot dat in een mum van tijd alle kaarten waren uitverkocht. Reden voor De Witte Hoeve om de tributeband waar schijnlijk ook volgend jaar naar Venray te halen. Het concert zater dagavond krijgt een lokaal tintje, want in het voorprogramma zingt niemand minder dan de Venrayse trots Annelie Reijnders. De Ven- rayse zangers heeft op 24-jarige leeftijd al vele muzikale projec ten op haar naam staan. Funpop, dinershows, voorprogramma's van onder andere Karin Bloemen. Maar wat Annelie zo typeert, is haar passie voor jazzmuziek. Op dit moment studeert ze aan de Lucas Borkel Acteursschool in Amsterdam, wat haar wegen nog breder maakt. Laat u verassen door haar stem en haar muzikale kwaliteiten. Na een jaar van voorbereidingen kunnen de talrijke kunstliefheb bers in de regio vier dagen lang, van donderdag 21 tot en met zon dag 24 mei, hun hart weer ophalen aan kunstwerken, die opgesteld staan langs de kunstroute 2009 Op de grens vandoor de dor pen Holthees en Smakt. Een route van ongeveer vier kilometer voert de bezoeker langs verrassende locaties, waardoor de uitstraling van de vertoonde kunstwerken een uniek karakter krijgt. Ruim dertig kunstenaars vertonen hun werk op ongeveer vijftig verschil lende locaties, in parken, bij men sen in stallen en schuren, in tui nen en serres. Meer dan honderd kunstwerken staan langs de route opgesteld. En bij het beginpunt, of bij het eindpunt van de route, in de Mariakapel, treft men een over zichtstentoonstelling aan, waar van alle deelnemende kunstenaars nog een werk te bewonderen valt. De kunstroute wordt op Hemel vaartsdag om 12.00 uur geopend worden in de Mariakapel aan de Kapelstraat in Holthees door de G. Everink, wethouder van onder meer cultuur in de gemeente Box meer, en P van der Broeck, wet houder in de gemeente Venray. De kunstroute is op Hemelvaartsdag te zien van 12.00 tot 17.00 uur en op 22, 23 en 24 mei van 11.00 tot 17.00 uur. Bij de Mariakapel is een programma van de kunstroute te koop met daarin opgenomen een routebeschrijving, waarin wordt aangewezen op welke locatie welke kunstenaar exposeert, en een korte cv van iedere deelne mende kunstenaar. Ook kan men zich al een goed beeld vormen van de nieuwe kunstroute via www.kunstroute.mariakapel. nl. Na eerdere succesvolle kuns troutes in 2005 en 2007, waarbij de laatste keer ruim 1500 bezoe kers een bezoek aan Holthees en Smakt hebben gebracht om de kunst rond huis en haard, in stal en schuur, te komen bewonderen, is de werkgroep activiteiten van de Mariakapel er dit jaar in geslaagd een kunstroute te realiseren die kwalitatief van bijzonder hoog niveau mag worden genoemd. De kunstroute heeft in de afge lopen jaren een goede naam opge bouwd, waardoor kunstenaars graag terugkeren in de route. Vele kunstenaars melden zich aan, de werkgroep is genoodzaakt een selectie te maken. Daardoor kan het aanbod iedere keer ook weer in grote mate vernieuwd worden. Sommige kunstenaars keren terug, anderen, die nog niet eerder heb ben meegedaan, wordt graag de mogelijkheid geboden om deel te nemen. Ook het plezierige karak ter van de kunstroute, de open en warme sfeer, de medewerking van vele inwoners in Holthees en Smakt, die hun ruimten aan kunstenaars ter beschikking stel len, en de contacten, die daar uit voortvloeien, maken de kunst route tot een prachtig evenement, waar kunstenaars en bezoekers graag bij willen. De titel van de kunstroute is een verwijzing naar de provincie grens tussen de dorpen Holthees en Smakt, die niet kan beletten dat de beide dorpen gezamenlijk een hechte gemeenschap vormen, en gezamenlijk de handen uit de mouwen weten te steken om een groot evenement als deze kunst route te realiseren. De titel is ook een verwijzing naar de zoektocht van beeldend kunstenaars, die de grenzen van het voorstelbare opzoeken en tot uitdrukking pro beren te brengen, die in zichzelf grenzen opzoeken en steeds pro beren die grenzen te verleggen. Kunst maakt de wereld ruimer, het stelt mensen in staat de wereld in een ander perspectief te bezien. Naast de aandacht voor beelden de kunst wordt de kunstroute dit jaar ook theatraal en muzikaal opgeluisterd. Studenten van de kunstacademie uit Tilburg, toneel vereniging Kom Op uit Holthees en Smakt, een living statue, muzi kanten bij de opening en langs de route, allemaal maken ze er een ware happening. Funfactor Funpop houdt op zondag 7 juni De Funfactor. Tijdens dit 'Idols voor mensen met een verstandelijke beperking' strijden negen zangers en zan geressen om een prijs. Om de kandidaten goed voor te berei den is er zaterdag 23 mei een generale repetitie bij 't Road- hoes in Blerick. De Funfactor is onderdeel van Funpop op zaterdag 6 en zondag 7 juni op evenemententerrein De Kasteelse Bossen in Horst. Fun- pop is hét openluchtmuziekfesti val voor mensen met een verstan delijke beperking. De generale repetitie van de Funfactor geeft de negen kandidaten de mogelijk heid te oefenen voor hun finale optreden tijdens Funpop. Onder begeleiding van band Fezz zingen ze live hun zelf gekozen en soms zelf geschreven lied. Zo schreef Jeroen uit Oploo een lied over zijn brommer waarmee hij stad en land afreist. Publiek is van harte welkom tijdens deze repetitie van 11.00 tot 14.30 uur in 't Roadhoes aan het Antoniusplein in Blerick. Het is niet de eerste keer dat de finalisten op het podium staan. Afgelopen maart streden ze om een finaleplaats onder toeziend oog van een vakkundige jury onder leiding van burgemeester Kees van Rooij van gemeente Horst aan de Maas. De Funfactor is onderdeel van Funpop op zondag 7 juni. Dan staan ook Jeroen van der Boom, ChipZ, 3 J's en Elize op het podi um. Zaterdag 6 juni is uitverkocht. Kijk voor meer informatie op www.funpop.nl. BiblioNu Bij BiblioNu vindt men meer dan boeken alleen. Zowel op de jeugd- als de volwassenenafdeling is een uitgebreide collectie luisterboe- ken, cd-roms, dvds en tijdschrif ten te vinden. Tijdschrifttitels voor de jeugd zijn Tina, Donald Duck, Hart voor dieren, Weet, Dada en Kinderhanden. En voor wie geïn teresseerd is in wetenschap is er Zozitdat. Dat lijkt een beetje op zijn grote broer Quest. N-gamer is een blad over de nieuwste play station- en nintendospellen voor de jeugd. Ook is er de kinderkrant Kidsweek junior, waar het wereld nieuws op eenvoudige manier wordt gebracht. Voor de jongeren zijn er leuke tijdschriften waaron der de populaire weekbladen Yes, Girls, Hitkrant, Fancy, Elf voetbal en Power Unlimited, een blad over de nieuwste playstation en nintendo spellen voor jongeren. De collectie tijdschriften verschilt per vestiging. In sommige vestigingen kunnen in het voor iedereen toegankelijke leescafé de actuele kranten en de verschillende tijdschriften gelezen worden onder het genot van koffie of thee. Binnen- en buitenlandse kranten zijn ook te lezen op de computer via de krantenbank. Voor leden tot achttien jaar is het abon nement van de bibliotheek gratis. Voor volwassenen biedt BiblioNu diverse abonnementen aan. Oude ren en gehandicapten die niet in de gelegenheid zijn om zelf naar de bibliotheek te komen, kunnen gebruikmaken van de bibliotheek aan huis dienst. Materialen die niet voorhanden zijn in de bibliotheek kunnen worden aangevraagd bij andere bibliotheken. Muziek-cd's aanvragen kan van thuis uit via LeenDirect. Uitgebreide informa tie over het aanbod is te lezen op www.biblionu.nl met onder ande re de catalogus en tal van links. Blaaskapellenfestival Fanfare Wilhelmina houdt op zondag 17 mei een blaaskapel- lenfestival in cultureel centrum De Mallemolen in Groesbeek. Lief hebbers van blaasmuziek kunnen hun hart ophalen met optredens door Freunde Echo uit Overloon, De Rozenbottels uit Haps, Die Ori ginal Maastaler uit Heijen en De Ravenvennerkapel uit Velden. Aan vang 13.00 uur. Mariaprocessie in Oostrum Op zondag 17 mei vindt weer de jaarlijkse Mariaprocessie in Oostrum plaats. Om 10.00 uur begint de pontificale hoogmis en vervolgens wordt omstreeks 11.00 uur via de gebruikelijke route de Mariaprocessie gehouden. Mgr. De Jong, hulpbisschop van Roer mond, is de voorganger tijdens deze plechtigheid. In de Maria- processie wordt het beeldje van O.L. Vrouw van Oostrum 'Behou denis der Kranken' meegedragen. De hoogmis met Mariaprocessie wordt opgeluisterd door harmo nie Sub Matris Tutela, het gemengd koor van Oostrum en het gilde St. Margaretha uit Aarle-Rixtel. Kinde ren van de Oostrumse basisschool strooien tijdens de processie bloe men en vrijwilligers versieren de kerk, het dorpsplein en de proces sieroute. Na afloop van de traditi onele Mariaprocessie verzorgt het gilde uit het Brabantse Aarle-Rixtel op het Dorpsplein een demon stratie vendelzwaaien. Na afloop kunnen de bedevaartgangers op het Dorpsplein napraten onder het genot van een kopje koffie, dat hun gastvrij en gratis wordt aangeboden door de Mariaproces- siecommissie en het kerkbestuur van Oostrum. Excursie weidevogels IVN Geijsteren-Venray houdt op zondag 17 mei een excursie met als thema Weidevogels. De bedoe ling is deze morgen te kijken naar het gedrag van de weidevogels, met name de kievit, wulp, scholek ster en misschien de grutto. Hier na gaat men naar de nesten kijken, of er misschien al jonge vogeltjes zijn. Ondertussen kunnen er vra gen gesteld worden aan de weide vogelbeschermers. De start is om 9.00 uur bij Jan Michels aan de Heidsepeelweg 37 in Ysselsteyn. Route naar Jan Michels; N 270 richting Deurne, op de rotonde (kruising met de Middenpeelweg) derde afslag richting Ysselsteyn, vervolgens is de eerste weg rechts de Heidsepeelweg, Avondvierdaagse Venray De jaarlijkse Avondvierdaagse Venray wordt dit jaar gehouden van donderdag 11 tot en met zon dag 14 juni. De afstanden zijn 3, 5, 10 en 15 kilometer per dag. Op zondag is er ook een 20 kilome- tertocht. De voorinschrijving is op dinsdag 9 juni van 17.00 tot 20.00 uur in Schouwburg Venray. Voor meer informatie kan men terecht bij Stichting Avondvier daagse Venray via telefoon 06 10202006. Fanfare Ons Genoegen uit Oirlo houdt op vrijdag 15 mei een open bare concertrepetitie in gemeen schapshuis De Linde in Oirlo. Deze repetitie begint om 20.00 uur, duurt ongeveer anderhalf uur en is voor iedereen toegankelijk. Er worden muziekstukken ten gehore gebracht die de fan fare gaat spelen op het bondscon- cours van 18 oktober in Venlo. Zo wordt onder meer een deel uit het muziekstuk de Helde van Velden gespeeld. Verder wordt het muziekstuk Three Extraordinary Journeys over de wereldreizen van Jules Verne en het muziek stuk Innocent Condemned over de Bokkenrijders ten gehore bebracht. De fanfare staat onder leiding van dirigent Geert Jacobs uit Leunen. De te spelen muziek werken op het concours hebben als thema Verhalen en Sagen. Tij dens de concertrepetitie geeft dirigent Jacobs nadere uitleg over de opzet van de muziek. Deze concertrepetitie is een eerste openbaar optreden van de fanfare met de concoursmuziek. Op 13 juni treedt de fanfare op tijdens het Peeltoernooi in Meijel, waar een deskundige jury een eerste beoordeling geeft. De afgelopen jaren heeft Ons Genoe gen goed aan de weg getimmerd en met 74 fanfareleden zit er een korps met een omvang waarvan ongeveer de helft van de muzi kanten jonger dan twintig jaar oud is. Het voorbije jaar vierde muziekvereniging Ons Genoegen het honderdjarige bestaan op een levendige wijze. De fanfare pro moveerde in 2004 naar de tweede divisie, ook toen onder leiding van Jacobs. Op het concours in Venlo Dirigent Geert Jacobs in oktober wil de fanfare laten horen terecht in die tweede divi sie uit te komen. Met optreden 16-jarige zangeres Kim Hoorweg Op zaterdag 18 juli viert de Basement Band uit Venray het 25-jarig bestaan met een groots openluchtjubileumcon cert op het Schouwburgplein in Venray met als titel 'Jazz 'n' Salsa', een gevarieerd swin gend programma voor veel muziekliefhebbers met optre dens van lokale, nationale en internationale gastartiesten. Een van die gastartiesten is de pas 16-jarige Kim Hoorweg. Op 14-jarige leeftijd debu teerde Kim Hoorweg met 'Kim is Back', een album met covers van Ella Fitzgerald. Met haar frisse vertolkingen wist ze zowel de lief- hebbers van pure jazz als jonge ontdekkers van het genre te beto veren. Op 'My recipe for a happy life' is de meisjesachtige jazzvlin- der uitgegroeid tot een volwassen zangeres die haar eigen nummers schrijft. Net als haar debuut kwam ook 'My Recipieer For A Happy Life' uit op het gerenommeerde Verve-label. Op 7 mei presenteer de zij haar nieuwe cd 'Your world' in het Vara-programma 'De wereld draait door'. Aan deze nieuwe cd werkten onder meer mee Trijntje Oosterhuis en Candy Dulfer. Deze swingende avond, met optredens van Kim Hoorweg, Ven rayse artiesten en als slotact Belle Kim Hoorweg Perez en haar band, begint om 20.30 uur en duurt tot 24.00 uur. Kaarten voor dit unieke samen werkingsproject tussen de Base ment Band en Schouwburg Ven- ray zijn verkrijgbaar via de kassa of de website van de schouwburg voor 25 euro per persoon. Ook zijn er vip-arrangementen voor 125 euro per persoon. De gasten worden voor die prijs ontvangen in een aparte vip- lounge met een heerlijk buffet, drankjes en ze krij gen een meet-en-greet met enkele artiesten na afloop. Meer informa tie over dit evenement kunt u vin den op www.jazznsalsa.nl. Vrijmarkt en kindermarkt De twaalfde editie van de Cae- selse bierfeesten in Castenray wordt gehouden op zondag 28 juni van 11.00 tot 15.00 uur met een vrijmarkt en kindermarkt. Op de vrijmarkt kan iedereen, onder nemer en particulier, artikelen te koop kan aanbieden. Er is ook plaats voor mensen die iets willen tentoonstellen of demonstreren. Onderdeel van de vrijmarkt is de kindermarkt. Kin deren van alle leeftijden, met of zonder hulp van hun ouders, kun nen tijdens de markt het speel goed dat ze niet meer gebruiken of andere overtollige spullen ver kopen. De kinderen hoeven zich niet aan te melden. Alle deelnemers aan de vrijmarkt/kindermarkt die nen zelf voor een kraampje tafel of deken te zorgen, waarop zij hun spullen kunnen uitstallen. Voor meer informatie/aanmelding: Gerd van der Sterren-Gerats, telefoon 0478-571073 of bg@telfort.nl. Naast muziek is er op het festi val Jera on Air op donderdag 21 mei in Ysselsteyn nog veel meer te doen. Dit jaar is er voor het eerst plaats voor een heuse Stunt Area. Op een deel van het terrein kan de bezoeker onder meer terecht voor professionele breakdance- shows en workshops, shows van door de wol geverfde BMX-bikers en graffitiworkshops. Ook zijn er diverse marktkraam- pjes en eetgelegenheden te vin den op het terrein. Een team van professionele Nederlandse break- dancers geeft enkele shows en het publiek krijgt gelegenheid om het breakdancen onder de knie te krijgen met hulp van profes sionals. Gelouterde BMX-bikers vertonen op dit gedeelte van het terrein hun kunsten op een half- pipe. Ook zijn er enkele graffiti artiesten aanwezig die van alles en nog wat van een nieuw jasje voor zien. Het plaatje wordt compleet gemaakt door een monstertruck met daarin een dj die het publiek vermaakt met muziek. Verder is er nog een optreden door dj Nymfo. Deze drum and bass-dj verzorgt na de laatste band op het hoofd podium de afterparty. Nymfo ging in de afgelopen twaalf jaar de hele wereld rond als headliner op diverse feesten. In 2005 won hij de award voor beste Nederlandse Drum and Bass DJ. In 2007 wist hij dit kunstje te herhalen. Kaar ten voor het Jera on Air-festival op 21 mei zijn te koop via www.jera- onair.nl. Op deze website zijn ook de overige voorverkoopadressen te vinden. Kunst Cultuur

Peel en Maas | 2009 | | pagina 19