Gemeente Venray Bouw sport- en evenementenhal officieel begonnen Westsingel week later afgesloten Extra open voor rij- en reisdocumenten Sneller maatwerk voor Venray timmert aan de weg Gemeentehuis gesloten Kunst op rotondes Kijk ook op www.venray.nl Gezondheidsklachten door eikenprocessierups PEEL EN MAAS Donderdag 14 mei - Pagina 17 Gemeentehuis Openingstijden 1 Het gemeentehuis is op woensdagmiddag van 14.00 tot 16.30 uur open voor het aanvragen en ophalen van rij- en reisdocumenten. Deze extra openstelling geldt tot en met 24 juni. Voor het aanvragen van deze documenten moet u wel eerst een afspraak maken. Bel daarvoor met de afdeling Publieksdiensten. Voor het afhalen van een aangevraagd document op woensdagmiddag hoeft u geen afspraak te maken. Centrum op de schop Op donderdag 21 mei (Hemelvaartsdag) en vrijdag 22 mei is het gemeentehuis gesloten. -,'s Venray, focus op mensen Raadhuisstraat 1, 5801 MB Venray Postbus 500, 5800 AM Venray Telefoon (0478) 52 33 33 Fax (0478) 52 32 22 E-mail gemeente@venray.nl Internet www.venray.nl Publieksdiensten Maandag van 12.00 tot 20.00 uur, dinsdag t/m vrijdag van 9.00 tot 13.00 uur. Telefonisch bereikbaar: maandag t/m donderdag van 8.30 tot 17.00 uur en vrijdag van 8.30 tot 13.00 uur. Gemeentearchief Alarm Dinsdag t/m donderdag van 9.00 tot 17.00 uur. Centraal alarmnummer 112 Informatiecentrum Hulpaanvraag geen spoed politie 0900 - 88 44 Maandag van 12.00 tot 20.00 uur, Hulpaanvraag geen spoed brandweer 077 - 356 56 56 dinsdag t/m donderdag van 9.00 tot 17.00 uur en vrijdag van 9.00 tot 13.00 uur. Week 20 Op de gemeentepagina van vorige week stond dat de West singel vanaf 18 mei zou worden afgesloten. Echter, na overleg met de nutsbedrijven koos de gemeente Venray ervoor om de Westsingel pas op 25 mei af te sluiten voor het verkeer. 18 Mei valt in de week van Hemel vaart en die week heeft in feite maar drie werkdagen. Tijdens deze drie dagen moet er een aantal aansluitingen worden overgezet naar de nieuwe kabels en leidingen. De nutsbedrijven vinden het veiliger om een deel van deze werkzaam heden uit te stellen tot 25 mei. Zo lopen zij geen risico dat het werk uitloopt en dat er tijdens het hemelvaartweekend gewerkt moet worden. Als gevolg hiervan hoeft de gemeente de Westsingel pas vanaf 25 mei af te sluiten. Het betreft het gedeelte tussen de Noordsingel en de Merseloseweg; het kruispunt met de Merseloseweg blijft open voor het verkeer. Het uitstel heeft geen gevolgen voor de verdere planning van de werkzaamheden. Heeft u nog vragen over de werk zaamheden? Neem dan contact op met de afdeling Publieksdiensten, telefoonnummer (0478) 52 33 33. De uitbreiding van sporthal De Wetteling met een nieuwe sport- en evenementenhal is officieel van start gegaan. Door symbolisch de plek aan te geven waar straks de laatste steen wordt ingemetseld, verrichtte wethouder Twan Jansen de aftrap. De wethouder werd bijgestaan door directeur Bart van Roy van Bouwmij Janssen. De Venrayse aannemer gaat de nieuwe sporthal bouwen. Janssen en Van Roy plaatsten een frame waarin de laatste steen wordt geplaatst. 'Het is immers niet zo belangrijk wanneer je begint, maar wanneer het werk klaar is', verklaarde de wethouder de symboliek achter de handeling. De laatste-steenlegging gebeurt volgens planning in december van dit jaar. Als alles volgens plan verloopt, kunnen verenigingen uit de gemeente Venray de nieuwe hal rond Kerstmis in gebruik nemen. De officiële opening zal ergens in 2010 plaatsvinden. Verdubbeling oppervlak Door de uitbreiding verdubbelt het oppervlak van de sporthal tot 2700 m2. Daarnaast krijgt De Wetteling er 450 m2 horecaruimte, ruim 1000 m2 gang, kleedlokalen en berging bij, plus een entree van 250 m2. In totaal neemt de bebouw de oppervlakte met 3000 m2 toe tot 5000 m2. Het project gaat inclusief de renovatie van de be staande hal 6,2 miljoen kosten. De nieuwe hal voldoet aan de eisen van sportkoepel NOC/NSF, hetgeen inhoudt dat er wedstrijden op eredivisieniveau gespeeld mogen worden. De gemeente Venray gaat de dienstverlening aan cliënten van de Wmo de komende periode sterk verbeteren. De gemeente gaat de aanvragen in 90 procent van de gevallen zélf beoordelen. Door huisbezoeken wordt er beter ingespeeld op de individuele omstandigheden. Ook de afwikkeling wordt door een andere aanpak versneld. Daarnaast wordt intensiever samengewerkt met de teams Schuldhulpverlening en Wet werk en bijstand (Wwb). Landelijk is er een ontwikkeling waarbij steeds meer gemeenten overgaan op het zelf beoordelen van de Wmo-aanvragen (indiceren). Voorheen werd dit vaker uitbesteed. De praktijk wijst uit dat een gemeente 90 procent van de indicatiestellingen in eigen beheer kan doen. Huisbezoeken Om zelfstandig indiceren mogelijk te maken, gaan huisbezoeken straks standaard deel uitmaken van de procedure. De consulenten adviseren de cliënt dan op basis van één gesprek. Zo kunnen zij sneller tot een eerste indicatiestelling komen en maatwerk leveren. Hierbij vervullen de consulenten Wmo, Schuldhulpverlening en Wwb een signaalfunctie naar elkaar. Dat zorgt voor verbetering van de dienstverlening. De cliënt wordt namelijk sneller geholpen en heeft één aanspreekpunt voor Wmo-, Schuldhulpverlenings- of Wwb-aanvragen. mirktstr. GROTE MARKT SCHOUTEN STRAATJE HENSENIUS- PLEIN korte- STRaat STATIONSWEG Vlakwater Bestrijding De gemeente bestrijdt de rups dit jaar met een biologisch middel. Dit wordt met behulp van een blazer in de bomen gespoten. De spuitnevel komt op het blad, het voedsel voor de rupsen, die zo het middel binnenkrijgen en afsterven. Deze behandeling kan alleen tijdens de eerste vervellingen. Alle bomen waarin vorig jaar de eikenprocessierups is geconstateerd worden op deze manier behandeld. Daarna is bestrijding alleen mogelijk door de nesten op te zuigen, weg te branden of in te spuiten met lijm. Het college van Burgemeester en Wethouders van de gemeente Venray heeft de stichting Odapark gevraagd om een plan van aan pak te schrijven voor het realiseren van wisselende tentoonstellin gen van hedendaagse kunstenaars op vier rotondes in Venray. Het gaat om de rotondes Noordsingel-Maasheseweg, Zuidsingel-Leunseweg, Zuidsingel-Langstraat en Westsingel-Beekweg. Met deze opdracht geeft de gemeente uitvoering aan een onderdeel van de eerder vastgestelde nota Ruimte voor Kunst. Met name jonge kunstenaars krijgen hiermee de kans om zich met wisselende kunstprojecten te presenteren. Het college heeft namelijk aangegeven graag kunstwerken of presentaties te zien in niet traditionele thema's, materiaal en vorm. Ook is nadrukkelijk ruimte gevraagd voor burgerparticipatie. Odapark komt deze maand nog met een plan van aanpak. Maatwerk Wethouder Twan Jansen: "Na de invoering van de Wmo hebben wij consequent gewerkt aan verbetering van de uitvoering. Door deze veranderingen kunnen we onze Wmo-klanten nog beter van dienst zijn. Deze aanpak levert beter maatwerk, snellere afhandeling en een brede advisering op." Gezondheidsklachten De pijlvormige brandharen van de eikenprocessierups dringen gemakkelijk in de huid, ogen en luchtwegen en kunnen binnen een paar uur klachten veroorzaken. De klachten kunnen van persoon tot persoon sterk verschillen. Je kunt last krijgen van: - (hevige) jeuk, bultjes, blaasjes, roodheid of een huidontsteking - rode, dikke en/of ontstoken ogen - een loopneus, kriebel in de keel, hoesten, moeilijk slikken, kortademigheid - duizeligheid, braken, koorts, een algeheel gevoel van malaise. Centrum op de schop 1. tot en met eind juli: Marktstraat, Hofstraat en Wilhelminastraat 2. 10 augustus tot en met eind 2009: Henseniusplein en Schouwburgplein Infopunt bibliotheek Heeft u gedurende de werkzaam heden vragen over het project Centrum op schop? Kijk dan op www.venray.nl banner Centrum op de schop. Of loop even binnen bij het infopunt in de bibliotheek. Elke dinsdag houdt de gemeente daar spreekuur van 11.00 tot 12.00 uur. De eerste eikenprocessierupsen van dit jaar zijn gesignaleerd. De brandharen van deze rups kunnen vervelende gezondheidsklachten geven. De eikenprocessierups is de larve van een nachtvlinder die haar eitjes in vooral eikenbomen legt. In april en begin mei komen de rupsen uit de eitjes. Samen vormen ze grote nesten op de stammen of dikkere takken. Die nesten bestaan uit een dicht spinsel van brandharen, vervellinghuidjes en uitwerpselen. 's Nachts gaan de rupsen in processie op zoek naar voedsel. Zo komen ze aan hun naam. Brandharen Als de rupsen een paar keer zijn verveld, krijgen ze brandharen. Die kun je met het blote oog niet zien. Het is een actief verdedigingsmechanisme van de rups. Raak je de rups aan, dan 'schiet' hij zijn brandharen af. Mensen kunnen er ook mee in aanraking komen als zij onder besmette bomen door lopen of als die bomen vlakbij een raam staan. Wat te doen bij klachten Bent u in aanraking gekomen met de brandharen, voorkom dan dat ze zich verder over het lichaam verspreiden. Ga niet krabben of wrijven, maar strip de huid met plakband. Spoel huid en ogen schoon met lauw water en was uw kleding op 60 °C. Meestal verdwijnen de klachten binnen enkele dagen tot twee weken vanzelf. Bij jeuk kan een zalf op basis van menthol helpen. Ga met ernstige klachten naar de huisarts. Meer weten? Bel voor meer informatie met de GGD Noord- en Midden-Limburg, 077 - 850 48 48 (toets 4) of kijk op www.ggdnml.nl. Hebt u vragen over bestrijding van de eikenprocessierups, neem dan contact op met de afdeling Publieksdiensten van de gemeente. Bovenstaande informatie is terug te vinden op www.venray.nl Direct naar Bart van Roy toont de laatste steen van de sport- en evenementenhal. Sport en evenementen De sport- en evenementenhal komt voort uit het initiatief voor een multifunctioneel centrum voor sport, jeugd en (muziek)verenigingen. Dat initiatief bleek eind 2007 niet haalbaar, waarna de gemeenteraad besloot tot de bouw van een derde sporthal, die ook voor evenementen geschikt is. Afkoppelen Aubadestraat e.o., t/m 15 juli Reconstructie Kruitweg (tussen Merseloseweg en Langeweg), t/m 29 mei Werkzaamheden Albionstraat (tussen Gussenstraat en st. Appolonia- straat), t/m 20 mei Reconstructie Hofstraat, t/m 20 juni Groot onderhoud Noordsingel (tussen Overloonseweg en Raadhuis straat), 16 en 17 mei (afsluiting in het weekend) Reconstructie Westsingel (gedeelte Noordsingel tot Merseloseweg), van 18 mei tot half september. 1. 2. 3. 4. 5. indeling adv.indd 17 13-05-2009 14:52:29

Peel en Maas | 2009 | | pagina 17