KOLYMA Op Sterk Water, La Traviata en La French Tour Muziekfeesten Jaarlijkse popkwis BluesStew in Cambrinus Iain Matthews Searing Quartet Ladies Night in bioscoop Overloon Luna in De Evenaar Radio Veronica in Zenith El Bandito in OJC Watjang Maiden Night w&WW fimmn fcute Kolyma - -y - m TOM ROB SMITH n b PEEL EN MAAS Donderdag 14 mei 2009 - Pagina 12 Programma Schouwburg Venray Het veelvuldig geprezen improvisatiecollectief Op Sterk Water, Golden Musical Moments met Bill van Dijk en Venrode, de Italiaans gezongen opera La Traviata van Giuseppe Verdi en Muziektheater La Fre nch Touch staan de komende week op het programma van Schouwburg Venray. Het veelvuldig geprezen impro visatiecollectief Op Sterk Water met de hoogste grapdichtheid, de muzikaalste geesten en een abso lute lachgarantie stapt ook dit sei zoen weer in hun toerbus. Wie het nog niet gezien heeft is op vrijdag 15 mei van harte welkom in de schouwburg om kennis te maken met improvisatie zoals improvisa tie bedoeld is: snel, grappig, slim en muzikaal. Aanvang 20.00 uur. Op zaterdag 16 mei vanaf 20.00 uur kan men in de schouwburg in Venray genieten van Golden Musi cal Moments met Bill van Dijk en Venrode. Het strijkorkest Maxe- millecorde trakteert de toeschou wers op een musicalfeest van de bovenste plank. Met alle hoogte punten uit Jesus Christ Superstar, Hair, Chess en Grease. De kans is groot dat men deze avond een vriend, kennis of familielid in de schijnwerpers ziet staan. Maxe- millecorde heeft bij dit concert namelijk de dames van Venrode uitgenodigd om met orkest en solisten een of twee hits te zin- gen.De Italiaans gezongen opera La Traviata van Giuseppe Verdi wordt op dinsdag 19 mei vanaf 20.00 uur opgevoerd in Schouw burg Venray. La Traviata is het verhaal van Violetta Valéry, de begeerde cour tisane die een gepassioneerde ver houding krijgt met de jonge dich ter Alfredo. Diens vader neemt echter aanstoot aan het 'zondige leven' van zijn zoon en weet Vio- letta te overreden zijn zoon te ver laten. Zij neemt haar oude leven weer op, maar wordt geveld door de tuberculose en sterft, berooid en uitgeput, in de armen van haar vroegere geliefde. Muziektheater La FrenchTouch met Isabelle Geor ges en Frédérik Steenbrink wordt op woensdag 20 mei gebracht in de schouwburg. La French Touch, is een mengeling van culturen, een onverwachte muzikale en theatrale ontmoeting tussen Fred Astaire, Jacques Brel, Liza Minnelli en Edith Piaf... Een voorstelling met chansons, in het Nederlands, Engels en Frans gezongen, maar ook de nieuwste Broadwaytunes en originele songs, allemaal uit gevoerd met een speciale Franse Touch. De voorstelling wordt begeleid door twee Franse musici. Aanvang 20.00 uur. Adelbertvereniging Venray In het Theehuis van het Oda- park wordt op dinsdag 19 mei vanaf 20.15 uur een lezing over de verhouding tussen Nederland en Duitsland in historisch per spectief. Deze lezing wordt gege ven door professor dr. mr. G. van Gemert. Van Gemert geeft een inleiding over het Nederlandse zelfbeeld en het daaraan gekoppel de Nederlandse beeld van de Duit ser. Hij neemt daarbij de dynamiek van deze beeldvorming sinds het ontstaan van een nationale identi teit aan beide zijden van de grens in de 19e eeuw onder de loep. En zeker de uitwerking van deze nati onale identiteit op de collectieve aspecten van de omgang met de Tweede Wereldoorlog komen aan de orde. Hij plaatst vraagtekens bij aspecten van de Nederlandse herdenkingscultuur en collectieve denkpatronen, uiteraard met de bedoeling om aan te zetten tot (kritische) reflectie van het Neder landse zelfbeeld en het Neder landse Duitslandbeeld, voor zover dat mede wordt bepaald door de gebeurtenissen tussen 1940-1945. Van Gemert is gespecialiseerd in de Duitse letterkunde en cultuur van de Duitstalige landen. Hij is verbonden aan de Radboud uni versiteit in Nijmegen. Introducés zijn ook welkom. Een kamer op het kerkhof Wegens groot succes verlengt Stichting Brink de voorstellingen van Een kamer op het kerkhof. De voorstellingen worden gehouden op maandag 18 en dinsdag 19 mei (vanaf veertien jaar). De voorstel lingen van zaterdag 16 en zondag 17 mei zijn uitverkocht. De seni oren- en schoolvoorstelling van vrijdag 15 mei vervalt. De voor stellingen beginnen om 20.30 uur op JOC Ysselsteyn/ Duitse mili taire begraafplaats aan de Timmer- mannsweg in Ysselsteyn. Kaarten reserveren kan via e-mail info@ joc-ysselsteyn.com. of via telefoon (0478)541916. Zie ook www. stichtingbrink.nl. A Djambo Wereldkoor A Djambo houdt in De Springplank aan de Beukenlaan 4 in Venray op donderdag 14 mei vanaf 20.30 uur een Afrikaanse lied jesavond. Tijdens deze avond kun nen belangstellenden komen luis teren of meezingen. A Djambo is Swahili en betekent Wees Welkom. Het koor bestaat uit dertig zangers en brengt een repertoire met lie deren uit de hele wereld. Met dat repertoire wil het koor uitdrukking geven aan gevoelens van solidariteit en betrokkenheid. Meer informatie is verkrijgbaar bij Jos Verhagen via telefoon 06-51248009. De band Luna verzorgt op don derdag 21 mei een optreden in De Evenaar in Venray. De band bestaat uit zes personen die niet dezelfde interesses delen qua muziek. Maar als het om het schrijven van eigen nummers gaat, zitten ze op een lijn. Invloeden halen ze van over de hele wereld, die ze dan crea tief samensmelten tot hun eigen sound. No Grip, hun debuut-cd die in samenwerking met BJ Baart- mans tot stand is gekomen, is goed ontvangen, zelfs tot aan Hilversum toe. Sommige werken zijn meer geschikt voor de grote podia, maar de muziek leent zich ook goed voor een semiakoestische setting. De band bestaat uit Nel- leke Rijs (zang), Jan Engels (bas), Marcel Barents (percussie), Roy Bistervelts (gitaar), Jan Fleurkens (gitaar) en Hans Kempen (drums). Luna speelt vanaf 18.00 uur en na afloop van de popquiz die om 14.00 uur begint. Ook dit jaar staat tijdens Hemel vaart café De Evenaar in het teken van popmuziek. Op 21 mei vindt namelijk de jaarlijkse Venrayse Popkwis plaats. In deze quiz wordt de muziekkennis van de deelne mende teams getoetst, waarbij zij middels beeld- en geluidsfrag menten langs 50 jaar popmuziek geleid worden. Net als vorig jaar, worden er dit jaar ook videobeel den gebruikt, waardoor de quiz een extra dimensie krijgt. De organisatie van de quiz is ook dit jaar handen van Marc Gommans, Maurice Hoevenaars en Erik van de Leur. Marc Gom mans: "Dit jaar is Frank Verheyen ons team komen versterken, omdat Erik besloten heeft dat dit zijn laatste jaar zal zijn in de orga nisatie. Samen hebben zij gezorgd voor een goede verdeling van de muziek over alle jaren en stijlen heen. De nadruk ligt nog steeds bij de pop- en rockmuziek. Voor alle deelnemende teams zijn mooie prijzen te winnen die uiter aard van alles te maken hebben met muziek. Deze prijzen worden gecombineerd met geldprijzen voor de beste teams. Het winnen de team gaat daarnaast naar huis met de wisseltrofee. De winnaars van vorig jaar, zullen uiteraard weer aanwezig zijn om deze tro fee te verdedigen." De inschrijving is inmiddels geopend en de eerste aanmel dingen zijn al binnen. Op dit moment zijn er nog enkele plaat sen beschikbaar. Groepen van maximaal vier personen kunnen nog deelnemen door zich in te schrijven op de website van de organisatie. Deelname kost vijftien euro. De popkwis start op 21 mei om 14:00 uur in Café de Evenaar aan de Merseloseweg te Venray. Meer informatie over deze quiz is te vinden op de website www. popkwis.com. Cactussen De afdeling Peel en Maas van cactussen- en vetplantenvereni- ging Succulenta houdt zondag 24 mei een open dag van 10.00 tot 17.00 uur. Publiek is deze dag wel kom met alle vragen over bijvoor beeld verzorging, water geven en verpotten van cactussen en vet- planten. Belangstellenden kunnen onder andere een kijkje nemen bij P. Wienen, St. Catharinastraat 4b in Leunen, en Th. Gommans, Honds draf 10 in Venray. De band BluesStew staat op zondag 17 mei op het podium van Cambrinus in Horst. Alhoewel de vijf heren al tien jaar samen spe len, is hun publieke vertoning pas sinds anderhalf jaar een feit. De muzikale geschiedenis van de individuele muzikanten is terug te voeren naar het Horster muziek- verleden met bands als Zoapsz, Triple B Big Band en The Heat. Namen als John Mayall, Kenny Neal, ZZ Top en Luther Allison passeren dan de revue. Alhoewel de basis van BluesStews muziek overduidelijk bij de blues ligt, is er ook ruimte voor een meer Ameri cana- benadering, waarbij gedacht kan worden aan Steve Earle en Tom Petty. Met gitaar en mond harmonica in de hoofdrol en een met zorg samengestelde setlist waarborgen een variatie aan inge togen momenten, afgewisseld met uptemposongs die tot swing aan zetten. BluesStew wordt gevormd door Frans Wilms (toetsen en zang), Chris Kleeven (gitaar), Frans Schatorjé (mondharmonica), Hay Wilms (bas) en John Hendriks (drums). Dit concert begint om 16.00 uur. Zie ook www.cambri- nusconcerten.nl. Reeds enige tijd staat op de concertagenda van Cambrinus in Horst een optreden van Iain Matthews Searing Quartet (IMSQ), waarin ze prominent werk van de nieuwe cd Joy Mining gaan spelen. Wegens grote belangstelling uit het hele land zijn daar intussen twee concerten aan toegevoegd. De aandacht voor deze nieuwe muzikale samenwerking van de in Horst wonende Engelse muziek- legende Iain Matthews en het Searing Quartet van Horstenaar Egbert Derix met bassist Norbert Leurs uit Venray, kreeg na een tele visie-uitzending in het programma Vrije Geluiden van de VPRO een onverwachte stimulans. Uit heel Nederland werd gere serveerd voor dit concert zodat besloten is tot een tweede optre den. De concerten van woensdag 20 en donderdag 21 mei zijn uit verkocht. Voor het derde concert van dinsdag 26 mei zijn nog een aantal kaarten verkrijgbaar. Meer informatie is verkrijgbaar via tele foon (077)3983009 of kijk op www.cambrinusconcerten.nl. In de Luxor in Venray wordt op woensdag 20 mei een Ladies Night Out gehouden. De film van deze avond is The Ghost of girlfriends Past, een romantische komedie met Matthew McConaughey en Jennifer Gardner. Iedereen kent wel zo iemand als Connor. Suc cesvol, knap, getalenteerd en vrou wen in overvloed. Heel wat man nen zouden het wel weten, maar deze charmeur blijft de ene na de andere mooie vriendin de deur wijzen alsof het nooit ophoudt. Zo verliet hij ooit zelfs zijn grote jeugdliefde Jenny. Pas als ze hem jaren later over haar trouwplan nen vertelt beseft Connor dat hij een fout gemaakt heeft en tot het uiterste zal moeten gaan om haar hart opnieuw te veroveren. Alle ladies die deze avond naar de voorstelling komen krijgen vijftig procent korting op hun toegangs kaartje. Tevens krijgen de dames, tegen inlevering van hun bios coopkaartje bij Bubbels, het thea tercafé beneden de bioscoop, ook nog eens vijftig procent korting op het eerste glas huiswijn. Ook heren zijn deze avond van harte welkom. Blaaskapel Freunde Echo in Overloon houdt op donderdag 21, vrijdag 22, zaterdag 23 en zondag 24 mei de muziekfeesten ter ere van het veertigjarig jubileum van Freunde Echo. Muziek- en caba retliefhebbers kunnen tijdens dit weekeinde hun hart ophalen tij dens de verschillende optredens. Op donderdag kan men vanaf 20.30 uur Lónse artiesten bewon deren tijdens het Lóns Artiesten gala. Een totale make-over tot de artiest waarvan de Lónders een nummer zingen, maakt ze onher kenbaar. Van Hollandse hits tot Top 40-muziek. Onder begeleiding van een speciaal daarvoor samen gestelde band met blazers en twee danseressen van Desdemona wordt het nummer live gebracht. Onder andere Paul Simon, Linda, Roos en Jessica en Robbie Wil liams zijn deze avond te bewon deren. Op vrijdag is het vanaf 20.00 uur lachen geblazen tijdens de Brabantse Aovend. Op deze avond kan men genieten van ver schillende Brabantse tonproaters en cabaretiers, onder wie Frank Schrijen, De Noot en Cor Swanen- berg. De Lónse gelegenheidsband Achterstevurre zorgt deze avond voor de muziek. Op zaterdag komt de countryband Cash on Delivery naar het feestpaviljoen. Aanvang 21.00 uur. Zondag viert Freunde Echo het jubileum. Deze dag staat er vanaf 11.30 uur een dorpsbrunch op het programma waarvoor iedereen uit Overloon zich aan mag melden. Tevens is er deze dag een reünie voor de oud-leden van deze blaaskapel die hun 'vroegere' instrument weer zullen bespelen in een serenade voor het 'jarige' Freunde Echo. Het middagprogramma bestaat uit een muziekfestival vanaf 12.30 uur door verschillende blaaskapel len uit de regio. Sigboldhemer uit Swolgen, Frohliche Rubensamm- ler uit Leunen, Judaska uit Blerick en de Joekels uit Boxmeer. Meer informatie staat op www.blaaska- pel.nl. en www.fanfarevrienden- kring.nl. Kaarten zijn te verkrijgen bij Plus Verbeeten en Home Body Bijoux Mery en kaarten voor het evenement op zondag zijn te verkrijgen bij Bakkerij Degen. Iron Maiden is een van de meest tot de verbeelding sprekende hardrockbands. Het zestal, groot geworden begin jaren tachtig, trekt anno 2009 nog immer volle zalen en is onverminderd populair. Op woensdag 20 mei wordt in Gryp- hus in Vierlingsbeek de jaarlijkse Maiden Night gehouden, een avondje voor liefhebbers. Het wordt een gezellig samenzijn vol beeld en geluid, sterke verhalen, frikadellen en een heuse Maiden- quiz. Met echte prijzen! En om de feestvreugde helemaal tot een hoogtepunt te brengen staat live op de planken de tributeband Ironing Maiden. De Maiden Night 2009 begint om 20.30 uur. Meer informatie over dit concert is te vinden op www.gryphus.nl. De show All Love 80's 90's komt naar Venray. Op zondag 31 mei presenteert Radio Vero nica in Venray de volgende editie van deze show in disco theek Zenith. Het publiek wordt meegeno men naar hits en beelden uit de jaren '80 en '90, naar de tijd van onder meer Prince, Madonna, Nena, Wham!, The Beasty Boys en Michael Jackson. De Limburgse editie van deze show vindt plaats in Zenith in Venray. Tijdens elke editie van We All Love 80's 90's nemen dj's plaats achter de draai tafels om een feest te verzorgen met alle danshits uit de jaren '80 en '90 en de vj's verrassen de bezoekers met film- en televisie momenten. Zondag 31 mei duurt de show van 22.00 tot 05.00 uur. Tickets zijn te koop bij Primera- en Free Record shops, VVK- en GWK kantoren, via www.theze- nith.nl. of aan de deur van Zenith. Zaterdag 16 mei houdt OJC Watjang?!? in samenwerking met El Bandito een optreden in de soos in Oirlo. Na het PopSport-avontuur van El Bandito is het een tijd stil geweest rond de band, maar nu staan de muzikanten weer op het podium. Samen met All Seasons Remain en The Excessum wordt gepro beerd het dak eraf te spelen, met als afterparty DJ Subconscious (voorheen bekend als DJ Stoutah Woutah). Het optreden heeft ook een speciale reden. Na deze avond heet de band namelijk geen El Bandito meer. Sinds het eerste optreden in januari 2008 heb ben er qua bezetting, invloeden en genre een paar veranderingen plaatsgevonden. De band is vol wassen geworden en om kenbaar te maken dat 'men' niet meer over de coverband El Bandito spreekt, maar over een goede band met eigen nummers, wordt de naam veranderd. Zaterdagavond wordt de nieuwe naam bekendgemaakt. Dit optreden staat dus voorname lijk in het teken van de naamswij ziging en herstart van El Bandito. Om dit feit extra kracht bij te zetten en iedereen meteen de nieuwe naam te laten zien, krijgt iedereen die komt een T-shirt met de nieuwe naam erop. Dit T-shirt is bij de toegangsprijs van 4 euro inbegrepen. De deuren gaan open om 20:00 uur, de eerste band begint om 20:30 uur. Boekrecensie in Peel en Maas Sovjet-Unie, 1956. Stalin is dood. Na zijn overlijden ontstaat een maatschappij waarin de ordehandhavers misdadig zijn en de misdadi gers onschuldig. Alles raakt in een stroomversnelling als de geheime rede, opgesteld door Stalins opvolger Chroesjtjov, verspreid wordt. Stalin was een tiran en moordenaar, is de boodschap en er zal veel ver anderen in de Sovjet-Unie, is de belofte. Maar niet iedereen is in staat om te vergeven of te vergeten, na alles wat er gebeurd is. Er zijn mensen die op een verschrikke lijke wraak uit zijn. Ook voormalig MGB-officier Leo Demidov wordt geconfronteerd met verontrus tende ontwikkelingen. De twee meisjes die zijn vrouw Raisa en hij hebben geadopteerd, hebben hem zijn betrokkenheid bij de moord op hun ouders nog niet vergeven. En ze staan daarin niet alleen. Auteur Tom Rob Smith werd in 1979 geboren als kind van een Zweedse moeder en een Engelse vader. Hij groeide op in Londen, waar hij nog steeds woont. Koly- ma is de tweede, overrompelende thriller van de auteur van Kind 44. Het verhaal speelt zich niet alleen af in de straten van Moskou, maar ook in de winterse goelagkampen van de streek Kolyma in Siberië. Daar stierven miljoenen mensen onder verschrikkelijke omstan digheden, een hel op de aarde. Kolyma is te koop bij boekhandel Van den Munckhof in Venray. Prijs: 19.95 euro. Auteur van fcittil+j

Peel en Maas | 2009 | | pagina 12