Noodkreet voetbalclub SV Geijsteren Cheque voor 't Raayke Moeraseik geveld... PEEL EN MAAS De basisscholen St. Anna in Blitterswijck en St. Willibrordus in Geijsteren staan twee weken lang helemaal in het teken van het thema sport. Dit sportieve project ging vorige week van start met een energieke war ming-up. De bedoeling is om kinderen met tal van activiteiten bewust te maken van het feit dat bewegen enorm belangrijk is en sporten enorm leuk. De scholen kregen vrijdag bezoek van een aantal topsporters uit de regio, onder wie Fieke Reijntjes (raf- ten), Sjors Poels (basketbal), Wout Poels (wielrennen), Freek Thoo- nen (voetbal), Emiel Cox (motor- cross), Pol van Boekel (scheids rechter voetbal), Mark Veens (zwemmen) en Bas Phillipsen (judo). De topsporters werden door kinderen van de bovenbouw aan de tand gevoeld. Voor de leer lingen was het een hele beleve nis om sporters te ontmoeten en te ondervragen. De komende Basketballer Sjors Poels helpt een van de leerlingen van basis school Willibrordus een handje bij het scoren. weken worden op beide scholen sportworkshops gehouden en het project wordt afgesloten met een sportmiddag. Sraar Volleberg vanaf eerste repetitie lid van 50-jarige drumband Fanfare Concordia De drumband van Fanfare Concordia bestaat dit jaar een halve eeuw. Op maandag 20 juli 1959 was de eerste repe titie van het trommelkorps, onder leiding van sergeantma joor Bierends. Door de jaren heen won het trommelkorps uit Wanssum verschillende prijzen en verzorgde het vele optredens. Ook het repertoire werd voortdurend vernieuwd: met de komst van nieuwe instructeurs veranderde de muziek die werd gespeeld. Sraar Volleberg heeft het alle maal meegemaakt. Vanaf de allereerste repetitie was hij erbij. In het jubileumweekend op 19, 20 en 21 juni wordt hij in het zonnetje gezet. Hoe is het 50 jaar geleden begonnen? Sraar Volleberg: "In 1958 begon het trommelkorps als aspirantlid. Tegenwoordig kan een drumband meteen lid worden. Na een jaar werd de drumband als lid van de fanfare aangenomen. Dat gebeur de tijdens een feestelijke jaarver gadering. Ik was er vanaf de eerste repetitie bij." Wat zijn volgens u de hoog tepunten van 50 jaar drum band? "Dat zijn toch wel de prachtige optredens die we hebben gehad. Zo hebben we in de dierentuin in Duisburg opgetreden en in Goch. Maar ook mooie optredens dich ter bij huis, in Wellerlooi en Vel den. Voor mij persoonlijk waren de hoogtepunten de serenades aan huis tijdens de koperen en zil veren trouwdag van mijn vrouw en ik. Geweldig was dat." Wat is er door de jaren heen veranderd? "Toen we begonnen, pasten al onze instrumenten in één auto. Nu moeten we een grote aanhangwa gen met instrumenten meenemen. Dat komt ook doordat er steeds meer bij-instrumenten zijn toe- gevoegd aan de drumband. Ook de muziek is door de jaren heen veranderd. Voor sommige leden, onder wie ikzelf, is deze muziek soms moeilijk te spelen, omdat ik geen noten kan lezen. Maar het is wel mooie muziek, muziek waar ook echte muzikanten van kun nen genieten." Sraar Volleberg wordt in het jubileumweekend op 19, 20 en 21 juni in het zonnetje gezet. Hoe vindt u het om in de drumband te spelen? "Ik vind het nog steeds geweldig om in de drumband te spelen en repeteer iedere week. Ik verheug me vooral op ons optreden tij dens de opening van de kermis in Geijsteren op eerste pinksterdag. Om 11.00 uur beginnen we dan samen met de majorettes en de fanfare. We spelen vaak binnen, maar buiten klinkt de muziek nog mooier." Hoe ziet de toekomst van de drumband eruit? "Ik vrees niet zo best. De animo om mee te doen, is erg laag. We zijn nu met dertien leden. De afgelopen jaren hebben we geen nieuwe leden erbij gekregen. Dit jaar ben ik met een instructeur naar een basisschool geweest om de instrumenten te laten zien. Dat heeft geleid tot drie nieuwe leden, maar dat is nog te weinig. De drumband zoekt dus nog nieuwe leden." Hoe ziet het programma van het jubileumweekend eruit? "Het jubileum wordt goed gevierd. Op vrijdag 19 juni word ik opge haald door de drumband en gehul digd. Die avond krijgt de drum band een legpenning uitgereikt. Aansluitend volgt er een gezel lige avond met leden, oud-leden en andere genodigden. Enkele slagwerkgroepen, zoals Batucada Tropicana uit Vortem-Mullem en Japajo met drie leden van onze vereniging, zorgen deze avond voor de muziek. Bij voldoende deelname zal er zelfs een optreden zijn met oud-leden. Op zaterdag 20 juni volgt er een dienstenveiling, waar mensen bijvoorbeeld kun nen bieden op een tuinman voor één dag. Alle opbrengsten gaan naar de vereniging. Zondagoch tend 21 juni staat in het teken van een koffieconcert. Met dit concert willen wij de mensen laten zien dat een drumband meer inhoudt dan alleen het slaan op een trom. We gaan Afrika Safari spelen, een prachtig Afrikaans getint stuk met onder meer regenpijpen en vogel geluiden. Ook komt Japajo waar schijnlijk op zondag nog een keer spelen." Op zaterdag 16 mei valt bij ruim 25.000 inwoners van de provincie Limburg de 'Gezondheidsenquête Limburg 2009' in de brievenbus. De GGD Zuid Limburg en de GGD Limburg-Noord houden deze enquête in opdracht van alle Limburgse gemeenten onder inwoners van 17 - 65 jaar. Met het onderzoek brengen de GGD'en de gezondheid, leef stijl en woonomgeving van de volwassenen in kaart. Op basis van deze gegevens kunnen de Limburgse gemeenten samen met de GGD prioriteiten stel len en (lokaal) gezondheids- beleid ontwikkelen en realise ren. Deelnemers kunnen een persoonlijk advies krijgen om hun leefstijl nog gezonder te maken. Dit is het resultaat van een unieke samenwerking met de Universiteit Maastricht. Met de Gezondheidsenquête Limburg 2009 willen de gemeen ten en de GGD'en de gezond heidssituatie van 17 - 65-jarigen in beeld brengen. In de enquête staan onder meer vragen over chronische ziekten, roken en alco holgebruik, voeding en beweging en woonomgeving. Naar aanlei ding van de uitkomsten kunnen voorzieningen worden getroffen en/of activiteiten worden georga niseerd. Niet iedereen ontvangt een vra genlijst. Steekproefsgewijs zijn er willekeurig 25.000 17-65-jarigen uitgekozen, die een vragenlijst toegestuurd krijgen. Een goed en betrouwbaar beeld kan alleen worden verkregen als zoveel mogelijk mensen de vragenlijst invullen. Om dit te onderstrepen worden er 15 VVV-bonnen van 100 euro verloot onder de deel nemers. Door deel te nemen aan dit onderzoek kunnen deelne mers informatie krijgen over hun leefstijl. Ze worden geholpen om een gezondere leefstijl te ontwik kelen, door een advies op maat over bewegen, voeding, alcoholge bruik en roken. Deze methode is wetenschappelijk bewezen en is ontwikkeld door het Onderzoeks instituut Caphri van de Universi teit Maastricht, onder leiding van prof. dr. H. de Vries. Door dezelfde vragenlijst in heel Limburg uit te zetten kunnen de resultaten per gemeente(cluster) en per regio met elkaar worden vergeleken en kunnen er ook uitspraken op Limburgs niveau worden gedaan. Vanaf 2010 zullen de GGD'en rapporteren over de resultaten. Donderdag 14 mei 2009 - Pagina 11 Europarlementariër Ria Oomen (CDA) looft het par ticuliere initiatief in Noord Limburg om een permanent educatief belevingscentrum ontwikkelingssamenwerking te realiseren op Venlo Green park, het Floriadeterrein. "Het is een geweldige aanwinst voor de regio Noord-Limburg en het aangrenzende Nord Rhein Westfalen." Ria Oomen zei dat vrijdag 8 mei tijdens een bezoek van de initiatiefnemers van het Wereld paviljoen in het kantoor van Venlo Greenpark te Venlo. Samen met de toekomstige fractievoorzitter van het CDA in de Venlose gemeente raad, Jos Teeuwen, en het jongste Statenlid Joey Gommans (CDA) uit Venlo liet Ria Oomen zich uit voerig informeren door Ronald Kohnen (directeur van COS Lim burg) en René Poels (voorzitter van SOS Meerlo-Wanssum.) Uit handen van Poels kregen de CDA- politici het bidbook aangeboden, waarin in woord en beeld uiteen wordt gezet hoe het Wereldpavil joen eruit komt te zien. De politici waren onder de indruk dat derge lijk groot en prestigieus initiatief ontsproten is in de koker van mon diale groepen uit Noord-Limburg. "Geweldig dat vrijwilligers in deze regio zo'n initiatief nemen", aldus Oomen. Het initiatief sluit uitste kend aan op het initiatief van de Regio Venlo om millenniumregio te worden. Dit alles heeft geleid tot een plan om een permanent Wereldpaviljoen op het gebied van mondiale vorming met aan- dacht aan de millenniumdoelen, fair trade, duurzaamheid, cradle tot cradle en tuinbouw. De politici waren ook onder de indruk van de speciale videoclip die de initiatief nemers hebben laten maken door de Swolgense filmmaker Marijn Poels. "Ik heb zelden zo'n bijzonde re, flitsende en heldere videoclip gezien. Fantastisch! Voor zo'n initi atief krijg je de handen op elkaar", aldus Oomen. Zij juichte de komst van het Wereldpaviljoen ook toe omdat de initiatiefnemers samen werken met Belgische en Duitse organisaties en instellingen. "Het is erg goed dat jullie over de grenzen heen kijken en ook samenwerken met groepen uit andere Europese landen", aldus Ria Oomen, die tijdens de aanstaande Europese verkiezingen op 4 juni voor het Europees Parlement weer voor het CDA in de race is. "Ik heb mijn hart verloren in Europa. Ik denk dat Europa ook voor Limburg erg Europarlementariër Ria Oomen ontvangt uit handen van René Poels het bidbook. Van links naar rechts: Jos Teeuwen (toe komstig voorzitter CDA-fractie Venlo), Joey Gommans (Statenlid CDA) en rechts Ronald Kohnen (directeur COS Limburg). belangrijk is. Ik ga de komende tijd mijn netwerken attenderen op jullie geweldig initiatief voor dit Wereldpaviljoen". SV Geijsteren staat aan de rand van de afgrond. Als de voetbalclub voor het begin van het nieuwe seizoen geen leden erbij krijgt, valt het doek voor de hoofdmacht van de vereni ging. SV Geijsteren heeft min stens vier nieuwe leden nodig om een eerste elftal op de been te kunnen brengen. De club had twaalf jaar geleden nog drie elftallen. Maar de laatste jaren zijn er te weinig (jonge) spelers bijgekomen. Dus slaat SV Geijsteren nu een nood kreet. Mét een belofte: 'kom naar Geijsteren en je voetbalt in de hoofdmacht'. Er hangt een sombere stem ming in de kantine van SV Geijste- ren op sportpark De Schoapsdrift. De nood is nu toch echt aan de man. Ger Poels van het vetera- nenelftal windt er geen doekjes om. "Er moeten op korte termijn drie a vier nieuwe spelers bijko men. Anders is het gedaan. Wij willen er alles aan doen om onze club te redden. Daarom roepen we alle geïnteresseerden op zich te melden. Een vereniging als SV Geijsteren is heel belangrijk voor de leefbaarheid van het dorp. Het zou erg jammer zijn als SV Geijste- ren verloren gaat. Iedereen moet mensen polsen die misschien bij ons willen komen voetballen." TEKORT SV Geijsteren bestaat al 62 jaar. In de hoogtijdagen telde de vereniging vier elftallen. Na dit seizoen kampt de club met een tekort. Bram Derikx, speler van het eerste elftal, legt uit hoe dit komt. "Vier mensen stoppen dit jaar door blessures of doordat ze verhuizen uit Geijsteren. Dat bete kent dat we voor het komende seizoen nog maar twaalf spelers over hebben voor het eerste. Daar redden we het niet mee. We moe ten zeker vijftien mensen hebben om blessures en uitval op te van gen. Incidenteel kan dit worden aangevuld met spelers van de reservelijst of de veteranen. Het tekort komt vooral doordat er de Het eerste elftal van Geijsteren werd vorig seizoen kampioen in de 6e klasse recreatief. laatste jaren veel te weinig jon geren zijn bijgekomen. Nieuwe leden zijn noodzakelijk voor het voortbestaan van onze club." Het eerste elftal van Geijsteren werd vorig seizoen kampioen in de 6e klasse recreatief. Bram Derikx: "We werden zelfs onge slagen kampioen. Dat hebben we natuurlijk groots gevierd. We zijn met de platte kar door het dorp gereden. We werden onthaald als helden. Er zijn dan ook de nodige vaten bier verschonken." Volgens Ger Poels zijn er genoeg redenen om bij SV Geijsteren te komen voetballen. "Doordat we een kleine club zijn, kent iedereen elkaar. Dat is hartstikke gezellig. We vragen een lage contributie en daarvoor mag je in het 'eerste' spelen. Bovendien heerst er een goede sfeer. We gaan regelmatig met z'n allen naar een wedstrijd in de Bundesliga. Laatst nog naar Borussia Mönchengladbach." Iedere dinsdagavond wordt er getraind op het sportpark De Schoapsdrift in Geijsteren. Er geldt geen trainingsverplichting, al wordt het wel op prijs gesteld als de leden komen trainen. Het eerste elftal speelt op zondagoch tend, de veteranen werken hun wedstrijden op zaterdag af. Het team heeft nog wat toe te voegen aan het verhaal van Ger Poels en Bram Derikx. "Geijste ren is een gezellige club. We gaan regelmatig samen stappen, wat vaak tot hilarische situaties leidt. Het is dan ook niet geheel onbe langrijk om te vermelden dat het bier in de kantine maar één euro kost. En we hebben het Eredivi siekanaal in de kantine. Wat wil je nog meer? SV Geijsteren is dé kans om eens in het eerste elftal te spelen." Geïnteresseerden kun nen contact opnemen met secre taris Harry van Bergen, telefoon: 0478-533045, of Ger Poels, tele foon: 0478-532812. Ronde Tafel 160 Venray- Horst heeft tijdens de spon sordag op 7 mei een cheque overhandigd ter waarde van 1.000 euro aan Stichting Paar- denwens 't Raaijke in Tien- ray. Initiatiefneemster Bianca Smits nam de cheque dank baar in ontvangst. 't Raayke in Tienray is een crisis opvang voor kinderen tot 18 jaar die om familieproblemen uit huis geplaatst worden. Onlangs is het Bart Lemmen overhandigt de cheque. vertrouwde paard, dat werd inge zet bij dagactiviteiten, overleden. Om een nieuw paard te kunnen kopen, werd een stichting in het leven geroepen. De paardenwens ging in vervulling dankzij diverse sponsoren. Voor het nieuwe paard, Amiro, kunnen nu dankzij Ronde Tafel 160 Venray-Horst een hoofd stuk, teugels, capes en een zadel worden aangeschaft. In de Meerlose Hoofdstraat hebben medewerkers van de gemeente Meerlo-Wanssum en Horst aan de Maas dinsdag een immens grote moeraseik geveld. De boom stond al jaren in de oprit van de familie Van Dijk. Doordat de boom steeds dikker en for- ser werd, kon de familie nog met moeite de oprit oprijden. Met toestemming van de gemeente werd de reus vakkundig stukje bij stukje een kopje kleiner gemaakt. Deze moeraseik maakt deel uit van een bijzondere bomenrij in de dorpskern van Meerlo. ft K" Sporten centraal "Geweldig om in een drumband te spelen" Gezondheidsonderzoek Limburgse gemeenten Meerlo-Wanssum CDA-politici omarmen plan Wereldpaviljoen

Peel en Maas | 2009 | | pagina 11