"Geen geheimen" 'Uitkopen meest reële optie voor oplossing geurprobleem' Reisje naar Dublin en reünieborrel Logeeropvang in De Lindehof Lagere school Oude foto Service rubriek a PEEL EN MAAS Donderdag 14 mei 2009 - Pagina 10 Diamanten bruidspaar Grad en Truus Arts-Ewalts uit Blitterswijck Wat is het geheim achter jul lie diamanten huwelijk? Grad (89) begint na de vraag van de verslaggever te grijnzen, Truus (86) lacht. "We hebben geen geheimen voor elkaar? zegt Grad. "Het belangrijkste is dat je niet met ruzie gaat slapen", weet Truus. "Wij hebben het al die jaren goed met elkaar kun nen vinden en zijn na zestig jaar huwelijk nog altijd geluk kig samen." Truus kijkt Grad trots aan, de heer des huizes knikt instemmend. Maar laten we de levenswandel van Grad Arts en Truus Ewalts eens - heel kort- onder de loep nemen. Beiden groeiden op in boerenge zinnen. Grad in Ysselsteyn, Truus in Meerlo. Hij in een gezin met twaalf kinderen, zij in een gezin met acht kinderen. Zowel Truus als Grad, die het levenslicht zag in Oirlo maar al op jonge leeftijd met het gezin Arts naar Ysselsteyn ver huisde, moest al op jonge leeftijd aan de slag om geld te verdienen. Want net als veel families in die tijd hadden ook de gezinnen Arts en Ewalts het niet breed. "Maar je altijd wel iets om te eten", zegt Grad. "Je had dieren en het eten stond op het land." Hard werken, weinig verdienen. Ja, zo was het wel. Het is dan ook niet vreemd dat beiden al op jonge leeftijd buitenshuis gingen werken. In Horst-Meterik, bij andere boe renfamilies. "Ik was dertien jaar", zegt Truus. "Koeien melken, poet sen, op het land werken: ik heb allerlei dingen gedaan." Datzelfde geldt ook voor Grad, die zich als jonge boerenknecht prima op z'n gemak voelde. "Je wist toch niet beter? Na de lagere school ging je werken, zo ging dat in die tijd. En thuis hadden we acht jongens, die konden natuurlijk niet allemaal op de eigen boerderij werken." LIEFDESVONK De eerste liefdesvonken tussen de twee sloegen volgens Truus en Grad voor het eerst over tijdens een activiteitenmiddag op het voormalige voetbalveld in Meerlo, zo'n 65 jaar geleden. "Dat veld lag toen nog tussen Meerlo en Tienray. Daar was iets te doen, wat weet ik al niet meer. Ik kan me ook niet meer herinneren of Grad, die ik al langer kende, me toen naar huis heeft gebracht. Of we hebben gezoend? Dat weet ik echt niet meer. Nee, echt niet!", klinkt het met een lach. Wat er tijdens die eerste ongetwijfeld romantische ontmoeting precies is voorgeval len, laten we verder maar in het midden. Feit is dat het klikte tus sen Grad en Truus en dat ze, enke le jaren later, in mei 1949, samen in het huwelijksbootje stapten. Hij was 29 jaar, zij drie jaar jonger. De twee pasgetrouwden gin gen meteen aan de slag op hun (gepachte) boerenbedrijf aan de Antoniusstraat in Blitterswijck Hun grote trots, zo blijkt. "We hebben dat bedrijf zelf met hard werken op- en uitgebouwd?", zegt Grad. "We hadden alles: var- kens, koeien, kippen, akkerbouw, maar begonnen met niks. Na twaalf jaar hebben we de boerde rij gekocht. Armoede hebben we eigenlijk nooit echt gekend, het bedrijf is stap voor stap steeds vooruitgegaan." Maar het is in niks meer te vergelijken met het hui dige mestkalverenbedrijf van hun zoon Peter. "Als je die stallen ziet, zo schoon... Dat is bijna niet te geloven", vindt Truus. "Ja, wij zijn erg blij dat Peter het bedrijf van ons heeft overgenomen. Want wij hebben er altijd hard genoeg voor gewerkt. Het is mooi dat het in de familie is gebleven." EIGEN WONING Grad en Truus, die op eigen grond pal naast 'hun' bedrijf aan de Antoniusstraat in een prachtige woning wonen, hebben ondanks hun drukke werkzaamheden toch ook altijd kunnen genieten van het gezinsleven. Het diamanten bruidspaar heeft drie zonen (Mar tin, Peter en John) en een dochter (Gertie). Maar de twee zijn ook bijzonder trots op hun zes klein kinderen (drie jongens, drie meis jes), van wie Daniëlle op 5 juni in het huwelijk treedt. "Dat is ook weer een dag om naar uit te kij ken. Ja, wij feesten wat af", vertelt Truus glunderend. Helaas is Grad sinds een aantal jaren niet meer zo kwiek als voorheen. Na een operatie is hij niet meer helemaal de oude geworden, vertelt Truus. "Vroeger maakten we samen lange fietstochten. Van Blitterswijck naar Griendsveen en weer terug bij- Het diamanten bruidspaar Grad en Truus Arts-Ewalts. voorbeeld. Boterhammen en wat te drinken mee, prachtig was dat." Tegenwoordig maakt Grad bijna dagelijks nog een fietstochtje op zijn 'driewieler'. Naar de super markt in Wanssum bijvoorbeeld. "Ja, je moet op je oude dag toch in beweging blijven. En als ik niet buiten fiets, dan stap ik op mijn hometrainer." TROTS Beiden blikken graag terug aan hun leven. De ogen van zowel Grad als Truus beginnen te glin steren als ze het hebben over bijvoorbeeld hun kinderen en kleinkinderen, 'hun' boerderij, hun gezamenlijke passie voor midget- golfen en hun vakanties, met én zonder de kinderen. Tegenwoor dig vult Grad zijn vrije uurtjes vooral met tv-kijken, de krant lezen en fietsen. "En ik hou de tuin bij", zegt Truus. Beiden zijn ook lid van de plaatselijke KBO, waarvan Truus jarenlang bestuurslid was. "We zijn erg trots en dankbaar dat we ons diamanten huwelijk samen met onze naasten kunnen vieren", zegt Truus. "We blijven gewoon genieten van de kleine dingen in het leven", besluit Grad. Grad en Truus Arts-Ewalts vie ren hun 60-jarig huwelijk met een eucharistieviering in de kerk van Blitterswijck. Aanvang: 15.00 uur. Daarna gaat het diamanten feest in familiekring verder. Milieubureau: gemeente verantwoordelijk voor twist Lindehof-Litjens 'Het uitkopen van de paar- denhouderij van de familie Litjens aan de Meerloseweg 7 in Wanssum is de meest reële optie om tot een oplossing te komen voor de al jaren voort slepende geurproblematiek'. Dat vindt directeur Frans Vos sen van PRA Odournet BV uit Amsterdam. Dit bureau, gespecialiseerd in industri- ele en agrarische geurhin- der en luchtkwaliteit, voerde in opdracht van de provin cie Limburg en de gemeente Meerlo-Wanssum een analyse uit naar de geuroverlast van de paardenhouderij in Wans- sum. Zoals bekend ligt Litjens al enkele jaren in de clinch met de eigenaren van de naastgelegen dagopvang De Lindehof in Wans- sum. Die vragen de gemeente om maatregelen, omdat ze al lange tijd last hebben van stank door opslag van mest in een open schuur. Maar dat is niet zo eenvoudig, omdat volgens de gemeente Meer- lo-Wanssum - en de Raad van State - Litjens geen enkele regel overtreedt. "Maar dat wil niet zeg gen dat er geen probleem is", ver klaarde burgemeester Joep Hahn onlangs nog tijdens een raadsver gadering. "Wij zijn als gemeente wel medeverantwoordelijk, want wij hebben aan twee kanten ver gunningen verleend. We zitten in een moeilijk parket." Volgens het milieubureau, dat ook vindt dat Litjens zich aan de regels houdt, heeft de gemeente het probleem echter over zichzelf afgeroepen. De paardenhoude- rij zit er immers al jaren met een milieuvergunning van diezelfde gemeente. Die stemde er ruim drie jaar geleden mee in dat Anne- mie Hermsen en haar partner Frans Geertshuis, pal naast de paardenhouderij, een dagopvang voor mensen met een zorgvraag begonnen. Het adviesbureau is van mening dat beide partijen niet verantwoordelijk zijn voor de ontstane situatie. De paarden- houderij is volgens PRA Odour- net BV niet veranderd sinds 1995, toen ze een milieuvergunning ontving. 'Maar ook de eigenaren van De Lindehof is niet kwalijk te nemen, dat zij zich de situatie naast een bedrijf dat beschikt over een milieuvergunning anders had den voorgesteld en dat zij klagen op momenten dat ze daadwerke lijk geuroverlast ondervinden'. De situatie heeft volgens het bureau kunnen ontstaan doordat de gemeente Meerlo-Wanssum op zeer korte afstand van de paarden- houderij ook aan andere functies ruimte heeft gegeven. 'Hierdoor is feitelijk een agrarisch eilandje ontstaan op zeer korte afstand van een niet-agrarische omgeving, waarbij in de gegeven omstandig heden onvoldoende rekening is gehouden met de onverenigbaar heid van deze gebruiksfuncties. Het is immers de uiterst geringe afstand tot de buren, die ertoe leidt dat er zoveel geuroverlast als gevolg van de paardenhouderij wordt ervaren. Was de afstand 100 meter of meer geweest, dan had- den de huidige activiteiten niet tot noemenswaardige overlast geleid'. OPLOSSING COMPLEX Het bureau concludeert verder dat 'er sprake is van een duidelijk geurprobleem'. De verantwoorde lijkheid voor de overlast is echter aan geen van beide partijen toe te schrijven. De oplossing van het probleem is volgens de milieudes kundigen vanwege de extreem korte afstand tot elkaar zeer com plex en kostbaar. 'Simpele wijzi gingen in de bedrijfsvoering bij de paardenhouderij zullen - nog los van de vraag of het bedrijf de wijzigingen wenst door te voeren - niet tot de gewenste verbetering (geen geurhinder meer, red.) lei den'. Gezien de complexiteit van de problematiek, waarvoor geen simpele oplossing mogelijk is, en het feit dat de situatie al jaren lang heeft kunnen voortduren, stelt PRA Odournet BV een aan pak voor om het probleem voor eens en altijd op te lossen. Deze oplossing gaat uit van de visie dat de agrarische bestemming niet meer past bij de paardenhouderij van Litjens. 'PRA Odournet is van mening dat het uitkopen van de paardenhouderij van de familie Litjens aan de Meerloseweg 7 de meest reële optie is om te komen tot een oplossing voor de al jaren voortslepende geurproblematiek', aldus het milieubureau in zijn rap port. Frans Geertshuis en Annemie Hermsen zijn deels blij met de conclusies en adviezen van het milieubureau. "De conclusie is dat de gemeente verantwoordelijk is en dat er sprake is van stankover last", zegt Hermsen. "Maar van ons hoeft de paardenhouderij niet weg. Als het maar afgelopen is met de stankoverlast. Als Litjens ervoor zorgt dat de paardenmest drie keer week wordt afgevoerd en de deuren van de stal dicht blijven, is het voor ons ook goed. Maar dat gebeurt nu niet. Dat heeft de afde ling Veiligheid en Handhaving van de gemeente in januari 2009 nog zelf geconstateerd." De stank is volgens Geertshuis vaak niet te harden. "Vooral 's zomers is het verschrikkelijk. Je kunt door die lucht en door de vliegen die er massaal op afkomen gewoon niet buiten zitten. Maar de gemeente doet er verder niks aan. We zijn maar weer een nieu we procedure opgestart en blijven via onze advocaat bij de gemeente aandringen op maatregelen. Voor ons is de maat vol. Als we in okto ber 2005 hadden geweten wat we ons op de hals zouden halen, dan hadden we dit pand waarschijnlijk niet gekocht Maar de paardenhou- derij had een milieuvergunning. Al heel snel was ons duidelijk dat die vergunning echter niets voor stelde, omdat er door de gemeen te niet voldoende werd en wordt gehandhaafd. Maar nu gaan we hier niet meer weg, want het is een prachtige plek voor ons acti viteitencentrum. Het is alleen erg jammer dat we momenteel zoveel negatieve energie moeten steken in allerlei juridische zaken." Medewerkers nemen afscheid van gemeente en van elkaar Met een meerdaagse reis naar Dublin in september en een reünieborrel in december neemt het ambtenarenkorps van de gemeente Meerlo-Wans- sum afscheid van de zelfstan dige gemeente Meerlo-Wans- sum én van elkaar. Het college van B en W stelt 12.000 euro beschikbaar voor de organi satie van twee activiteiten die vanwege het opheffen van de gemeente Meerlo-Wanssum voor de werknemers op touw worden gezet. Zoals bekend wordt de huidige gemeente Meerlo-Wanssum per 1 janu ari 2010 opgesplitst. Geijste- ren, Wanssum en Blitterswijck worden op de eerste dag van het nieuwe jaar officieel bij Venray gevoegd en Tienray, Swolgen en Meerlo bij Horst aan de Maas. Met de trip naar Dublin wil de gemeente tegemoetkomen aan de wens van de medewerkers om nog een keer samen, zonder partners, een uitstapje te maken. 'Voor veel medewerkers is het einde van de gemeente immers een ingrijpend moment. Zij maken een niet geplande carrièrewen ding en komen terecht in een veel grotere gemeentelijke organisatie in Horst aan de Maas of Venray', aldus de gemeente. Vanuit het per- soneel kwam de laatste tijd steeds nadrukkelijker de wens naar voren om aan het eind van de gemeente en het daarmee gepaard gaande uiteenvallen van de collegiale verbanden een feestelijke plaats te geven. Om die reden werd, in overleg met de personeelsvereni ging, een afscheidscommissie opgericht die speciaal voor de ambtenaren een aantal activitei ten op touw heeft gezet om de opheffing van de gemeente te 'vieren' en afscheid te nemen van elkaar. Aan de reis mag iedereen deelnemen die op 1 januari 2009 bij de gemeente Meerlo-Wanssum in dienst was. Tevens wordt er op 11 decem ber 2009, vlak 'voor het licht uit gaat', een reünie gehouden. Voor deze bijeenkomst worden alle medewerkers uitgenodigd die bij de gemeente Meerlo-Wanssum werken of hebben gewerkt, samen met hun partner. Ook de leden van alle colleges van B en W van de veertigjarige gemeente Meerlo- Wanssum zijn van harte welkom op de reünie, die wordt gehouden in zaal De Kei in Geijsteren en een informeel karakter kent. De totale kosten van beide personeelsactiviteiten bedragen 21.160 euro. Ruim 9000 euro van dat bedrag wordt bijeengebracht door het personeelspotje tot op de bodem te legen (2000 euro), een eigen bijdrage van 150 euro per persoon voor de reis te vragen (totaal 4650 euro) en het jaarlijkse bedrag van 50 euro per persoon voor 'teambuilding' (totaal 2500 euro) in te zetten. De grootste bijdrage, 12.000 euro, komt uit de zogeheten 'attentieregeling'. Deze regeling is eigenlijk bedoeld om aandacht te schenken aan bij zondere gebeurtenissen voor een personeelslid, zoals een huwelijk, een geboorte of een afscheid. De afscheidscommissie stelt dat er 'aanknopingspunten zijn om de attentieregeling van toepassing te laten zijn op de door de feestcom missie te organiseren festivitei ten'. Het college van B en W is het daar helemaal mee eens en heeft onlangs besloten om een bedrag van 12.000 euro beschikbaar te stellen voor de twee personeels- activiteiten. Overigens staan de personeels- activiteiten los van de festiviteiten die worden georganiseerd voor de burgers om ook samen met hen stil te staan bij het einde van de gemeente en aandacht te schen ken aan de veertigste verjaardag van Meerlo-Wansum. De gemeen teraad heeft bij de vaststelling van de begroting 2009 een bedrag van 34000 euro gereserveerd voor deze officiële activiteiten. Wat er voor de burgers wordt georgani seerd, is nog niet bekend. Dagopvang De Lindehof in Wanssum gaat uitbreiden met logeeropvang voor mensen met een zorgvraag. De verbou wing van de bovenverdieping van de voormalige boerderij/ slijterij aan de Meerloseweg in Wanssum is momenteel in volle gang. De bedoeling is om in september 2009 de twee spiksplinternieuwe tweeper soonsappartementen feestelijk te openen. "Het worden twee grote appartementen met een aparte slaap-, woon- en bad kamer", weet eigenaar Frans Geertshuis te vertellen. "Met de logiesfunctie willen we ons aanbod verbreden. Naast dag opvang kunnen cliënten na de zomervakantie ook bij ons terecht voor logeeropvang. Ja, daar is veel behoefte aan." En hij kan het weten. Want Frans Geertshuis heeft net als zijn partner Annemie Hermsen name lijk ruime ervaring in de zorg en begeleiding van mensen met en zonder een zogeheten ontwik kelingsstoornis. Geertshuis is momenteel nog twee dagen per week als werkleider actief op Bronlaak-Heimdal in Oploo, maar stopt binnenkort met zijn werk zaamheden bij deze antroposofi sche instelling om zich volledig te kunnen richten op zijn passie: De Lindehof. Annemie Hermsen was werkzaam als leerkracht in het basisonderwijs en als zorgme- dewerker bij Vizier. Zij zagen de zorg verslechteren en besloten om het initiatief te nemen om een eigen dagactiviteitencentrum op te starten. Na 1,5 jaar zoeken in de kop van Noord-Limburg openden ze ruim drie jaar geleden de deu ren van De Lindehof in Wanssum, een dagactiviteiten voor mensen met een zorgvraag. "De klein schalige dagopvang is bijvoor beeld bedoeld voor mensen met een functiebeperking, senioren, mensen met een psychiatrische achtergrond of een burn-out. Zij krijgen in De Lindehof in kleine groepen activiteiten aangebo den, die afgestemd zijn op ieders individuele mogelijkheden", zegt Annemie Hermsen. "Wij willen cli- enten persoonlijk en individueel ondersteunen in hun ontwikke ling en stimuleren een plek te vin den in de eigen omgeving en in de maatschappij. Ja, dat is een beetje een roeping van Frans en mij, met De Lindehof ging een lang gekoes terde wens van ons in vervulling." In het ruime atelier van De Lin dehof worden onder meer fotoal bums gemaakt, maar ook ordners, gebonden boeken, schriften en lampen. De zelfgemaakte artike len worden in de eigen winkel verkocht, aangevuld met pro ducten van andere leveranciers. "Samen met onze cliënten onder houden we tevens een grote moes- en siertuin", vertelt Frans Geertshuis. "De cliënten worden betrokken bij de dagelijkse acti viteiten. Ze zetten koffie, maken de lunch, eten samen, wandelen, doen boodschappen en verzor gen de planten en dieren. Maar ze kunnen bijvoorbeeld ook houtza gen of schilderen. De omvang en aard van de begeleiding sluiten nauw aan bij ieders vraag." Geerts- huis, die afkomstig is uit De Rips, werkte in het verleden als jonge renwerker en was eigenaar van een grafische onderneming. "De combinatie van zowel zorginhou- delijke als ambachtelijke kennis en ervaring komt me nu goed van pas bij de werkzaamheden op De Lindehof. En Annemie is als boe rendochter uit Ottersum gewend om in de tuin te werken en die ren te verzorgen. Ja, we vullen elkaar uitstekend aan." Annemie Hermsen vertelt dat zij samen met Frans een droom heeft. "We wil len samen graag oud worden met onze cliënten. Vandaar ook dat we het initiatief hebben genomen om te starten met De Lindehof en heb ben besloten om ons aanbod uit te breiden met logiesopvang. Het is gewoon heerlijk om dagelijks te werken met onze gasten, want zo zien wij ze, als gasten. We willen ze een plek bieden waar ze zich kunnen ontwikkelen. Kleinscha lig, met betrokkenheid, structuur en veel aandacht voor creativiteit. Een ontmoetingsplek, waar veel te doen en te leren valt. Iedereen moet zich hier thuis kunnen voe len, zowel mensen met als zonder een beperking." De Lindehof Dagactiviteiten, Meerloseweg 5, 5861 AB Wans sum, telefoonnummer 0478 - 532 625 of 06- 204 290 56, website www.delindehof-wanssum.nl, e mail: info@delindehof-wanssum.nl Onderwijzeres Elisabeth Kur- sten samen met de leerlingen van de tweede klas van de Swolgense lagere school St. Jozef op de foto. De foto is gemaakt door juffrouw Elisabeth Kursten. Op de foto staan (staand links) juffrouw Eli sabeth Kursten, Jan Aerts, Mart van den Broeke, Jan Willems, Herman van Dongen, Ger van Aken, Jan Aerts, Funs Peeters, Leo Peeters. Knielend: Nel van Dongen, Mie Rutten, Mie van Dongen, Mie Cox, Truus Cleven, Door Vermeulen, Mie Litjens, Koos Ambrosius, Ben Custers. Foto van Heemkundever- eniging Meerlo-Wanssum. Verloskundigenpraktijk Horst en Maasdorpen. Gemeenten Horst aan de Maas en Meerlo-Wanssum. Margo Vermazeren, Jenny Derkx, Marlon Theunissen en Marjon Truijen. U kunt in alle gevallen bellen met tel.nr: 077-3981450 b.g.g. 0478-522222. Voor het maken van afspraken kunt u het beste bellen op dinsdag, woensdag morgen of donderdag. Huisartsenpraktijk Meerlo, Pastoor Janssenstraat 3, 5864 BL Meerlo, tel: 691367 Spoedgevallen: tel: 692300; tijdens de uren dat de praktijk geopend is. Artsen: Dr FJ.P van Arensbergen, Dr P.H.A.J. Joosten, Dr M.O.S.E. Schoenmaekers en Dr. C.H.A.M. Engels Spreekuren: uitsluitend op afspraak Apotheek Maasdorpen: Beatrixstraat 1a, 5864 AG Meerlo, tel: 530080 Openingstijdens ma-vrij van 8.30 17.30 uur, za van 10.00-12.00 uur spoedrecepten: Apotheek Antoniusveld, Stationsstraat 60d Venray. EHBO: Secr: Oude Heerweg 30, 5863 AE Blitterswijck, tel: 531346 Fysiotherapie: Praktijk voor fysiotherapie Meer- lo-Wanssum, Constantijnstraat 7, 5864 BJ Meerlo, tel: 691726, fax: 692626, e-mail: fysiomeerlo@hetnet.nl Psycholoog/ -therapeut: Mw A.G.M. van Mieghem- Smorenburg, Legert 15, 5866 CG, Swolgen, tel: 692532, e-mail: mieghem@worldonline.nl. Spreekuur: volgens afspraak. Informatiecentrum Geestelijke Gezondheid Stationsweg 46, 5803 AC Venray Tel: 0478-527066. E-mail: igg@ggznml.nl Openingstijden Maandag t/m vrijdag van 09.00 tot 12.00 uur en van 13.00 tot 16.00 uur. Kruisvereniging: Het Groene Kruis Noord Limburg, Drie Decembersingel 48, Postbus 3165, 5902 RG Venlo. Bureau Klantenservice: bereikbaar tijdens kantooruren (inclusief ledenadministratie), tel: 077-3209595. Rode Kruis: Nederlandse Rode Kruis, afdeling Meerlo Gebouw: Dorpbroekstraat 9a, 5864 CP Meerlo, tel: 692755. Secretaris:W. Baken, Hoofdstraat 40a, 5864 BG Meerlo. Tandartsen: S. H. Tan, De Kievit 8a, 5864 BX Meerlo, tel: 692231 Spreekuur: volgens afspraak. Hulpverlening: Kindertelefoon, tel: 0800-0432 (dagelijks bereikbaar van 14.00 tot 20.00 uur) SOS Telefonische Hulpdienst: 077-3548888 Buro Slachtofferhulp Noord- en Midden-Limburg, tel: 077-3548030 Buro Jeugdzorg, Noorderhof 14, 5804 BV Venray, tel: 517484 Advies- en Meldpunt Kindermis handeling, Postbus 219, 5913 ST Venlo, tel: 077-3875829. Verslavingszorg Noord-Limburg, tel: 077-3548200 Ziekenvervoer: 077-3575757 Ongevallen: 112 Nationale Vereniging De Zonnebloem Afdeling De Driehoek Meerlo Tienray en Swolgen Inl. mw. Z. Arts Schoolstraat 6 5866 AX Swolgen t. 0478-698228 e. zus@schoolstraat6.nl Synthese unit Horst Bemmelstraat 2, 5961 HN Horst, tel. 077-3978500, fax 077-3978505, email: unithorst@synthese.nl. www.synthese.nl Openingstijden: maandag tot en met donderdag 8.30-12.30 en 13.15-17.00 uur vrijdag 8.30-12.30 uur Tijdens de openingstijden kunt u bellen voor informatie of het maken van een afspraak voor het Algemeen Maatschap pelijk Werk, de WegWijZer, het Ouderenwerk, Mantelzorg, Jeugd- en Jongerenwerk, Opbouw werk of de Vrijwilligerscentrale. Meerlo-Wanssum

Peel en Maas | 2009 | | pagina 10