Lake Valley sluit af met royale zege Annika Jenniskens tweede «4 7' i. 1*1 Niets! SPONSORS SV VENRAY FUTSAL PEEL EN MAAS Donderdag 7 mei 2009 - Pagina 27 Venrayse kampioen walst in Limburgse derby over FSG heen: 12-2 Programma zaalvoetbal MHCV VERSTRAATEN Sufhma r a Venray Grotestraat 56 Venray LIIOJJ KLEDINGSPONSOR EH<aD Manual Stand hockey Tweede verlies handbalheren Wat gebeurt er als U niet adverteert PEEL EN MAAS Broers Jan en Martin Wolters over de gouden voetbaljaren in Blitterswijck Atlantic Telecom feliciteert de Cl van SV Venray met het behaalde kampioenschap Atlantic Telecom sluit zich graag aan bij winnaars en jullie hebben een sportieve prestatie geleverd waar we trots opzijn te /Jj Prima overwinning voor hockeyers Liempde-Venray 0-7 (0-5). Doel punten Venray: Jules Dorren (4x), Rob Heijmans (2x) en Freek Alke made. Afgelopen zondag hebben de Venrayse hockeyheren goede zaken gedaan in de strijd om het kampioen schap. Waar concurrent EMHC het s'ochtends in eigen huis succesvol opnam tegen Deurne (6-2), wist Ven- ray in de middag een uitwedstrijd te winnen tegen Liempde. Zonder enige moeite wist men een 0-7 overwinning veilig te stellen. Een kwartier later dan gepland kon de wedstrijd beginnen, met als reden dat de voorafgaande wedstrijd enige vertraging veroorzaakte. De eerste minuten toonde Venray bij vlagen wat nonchalant spel toen er onzorgvuldig met balbezit werd omgegaan. Echter wisten de heren zich te herstellen naarmate de wedstrijd zich vorderde. De opbouw van achteruit ging steeds beter, het middenveld ging lekkerder combineren en de aanvallers creërden meer kansen. Na iets minder dan tien minuten begon topscoorder Jules Dor ren met een indrukwekkende eerste helft. De jarige aanvaller scoorde eerst zijn 25e doelpunt van het seizoen, na goed aangeven van Christiaan Goot- zen. Enkele minuten later werd hij door een andere medespeler in stel ling gebracht om de 0-2 te scoren. Op dit moment sierde de wedstrijd door het goede spel van de Venraynaren. Binnen een kwartier completeerde Dorren een maar liefst viertal aan doelpunten achter elkaar. De aanval ler jaagt dit seizoen op een dertigtal doelpunten, waar hij na de 0-3 en 0-4 dicht bij zijn doelstelling is gekomen. Met voor hem nog één wedstrijd te gaan heeft hij al 28 doelpunten weten te maken. Nog voor rust kwam Ven- ray prachtig op een 0-5 voorsprong toen Freek Alkemade een strafcorner benutte. Op aangeven van aanvoerder Jeroen Wijnhoven wist Alkemade met een prachtig schot te zorgen voor zijn tiende doelpunt van het seizoen. Niet veel later floten scheidsrechters af voor het einde van de eerste helft, waardoor de hockeyheren in het zon nige Liempde konden genieten van de thee. Enkele minuten na rust bekroonde Rob Heijmans zichzelf in zijn laatste wedstrijd. Vlak voor het begin van de wedstrijd had de aanvaller aange geven wegens privéredenen niet lan ger beschikbaar te zijn. Na een mooi samenspel wist Heijmans een kans te benutten, waardoor hij de 0-6 op het scorebord bracht. Pas na deze zesde treffer werden de gastheren wakker. Gedurende de hele wedstrijd speelde de Venrayse verdediging goed, toch kwam Liempde halverwege de twee de helft zo nu en dan dichter bij het Venrayse doel, waardoor keeper Wou ter Born toch nog getest werd. Door het goede spel van zijn medespelers hoefde hij de eerste helft niet in actie te komen. Een belangrijke redding wist hij te verrichten toen een straf- corner hard op doel werd geslagen. Aan de andere kant was een strafcor- ner van Venray succesvoller. Vanaf kop- cirkel sloeg de mee opgekomen Leon Schellens de bal hard naar Heijmans, die bij de tweede paal oog in oog met de keeper stond. De laatste kans van zijn carrière wist hij ook te benutten, waarmee zijn seizoenstotaal op tien doelpunten is komen te staan. Enkele minuten na deze 0-7 eindigde de wed strijd in een mineur. Van beide teams kwamen twee spelers ongelukkig met elkaar in botsing, waar een Liempde- naar met zijn kaak uit de kom het veld moest verlaten. De scheidsrechters waren kennelijk onder de indruk van de blessure, want zij achtten de bles sure reden genoeg om vroegtijdig af te fluiten. Na deze overwinning heeft Venray nog altijd vijf punten voorsprong op EMHC, waar de concurrent wel nog een inhaalwedstrijd zal spelen op 24 mei 2009. Komende zondag spelen de hockeyheren een uitwedstrijd tegen de nummer elf uit Eindhoven. Indien er geen verrassingen meer plaats zul len vinden, dan speelt Venray op 17 mei om 13.00 uur zijn kampioens wedstrijd tegen Deurne. Galavoorstelling als afsluiting SV Venray-FSG/Ben Mesters 12 2 (2-1). Doelpunten: 9. Mohamed Men- gay 0-1; 15. Mahbod Tahsini 1-1; 16. Ruud Brands 2-1; 22. Ruud Brands 3-1; 25. Appie Benrida 4 1; 26. Freek Thoone 5-1; 32. Ruud Brands 6-1; 33. Marco Tax 6-2; 35. Ruud Brands 7-2; 36. Freek Thoone 8-2; 36. Freek Thoone 9-2; 39. Freek Thoone 10-2; 40. Mahbod Tahsini 11-2; 40. Appie Benrida 12-2. Scheidsrechters: Disterveld (Leiderdorp) en Piets (Maastricht). Toeschouwers: 100. Gele kaart: 48. Saïd Rguibi (FSG) vanwege hands. SV Venray: Lenders (Michels); Benrida, F. Brands, R. Brands, Linskens, Lucassen, Saamena, Tahsini en Thoone. Door Henk Willemssen In de laatste thuiswedstrijd van het kampioensjaar wilden de Ven- rayse zaalvoetballers zich nog een keer van hun beste kant laten. Na een aarzelend begin walste Ven- ray in de Limburgse derby over FSG/Ben Mesters heen: 12-2. Na rust vielen er liefst tien doel punten te bewonderen, de ene nog mooier dan de andere. Het was voor lopig ook het laatste optreden van Freek Thoone als zaalvoetballer in Venray. Met vier doelpunten nam hij op gepaste wijze afscheid. Nog een keer kon het publiek genieten van het tandem Frank Brands-Thoone dat elkaar welhaast blindelings weet te vinden. Komend seizoen in de topdi- visie zal het allemaal heel anders zijn, alhoewel de rest van het succesvolle team intact blijft. Tijdens de eerste thuiswedstrijd in de nieuwe competi tie wordt officieel afscheid genomen van Freek Thoone en assistent-coach Gert-Jan Wismans. Vrijdag direct na afloop stapt FSG- speler Mohamed Mengay op coach Jos van Gerven af. "Kan ik komend seizoen bij jullie komen voetballen", vraagt hij op serieuze toon. Mengay, die in Maastricht woont, vindt de afstand geen bezwaar. Van Gerven heeft de talentvolle FSG-speler als districtcoach leren kennen. "Er zijn zo wel meer spelers die zich spon taan aanmelden", vertelt Van Gerven. "Mohamed is een goede zaalvoetballer die we zeker kunnen gebruiken. Maar ik weet niet of het qua reiskosten haal baar is. We hebben geen groot budget. Bovendien is het voor hem wel veel reizen om iedere week een paar keer naar Venray te komen." Het voorval typeert dat Venray met zijn successen naam heeft gemaakt in zaalvoetbal land. Na twee kampioenschappen op rij behoort Venray bij de twaalf beste clubs van Nederland die komend sei zoen de topdivisie vormen. Het laatste thuisduel kwam vrijdag langzaam opgang. De eerste kansen waren voor Frank Brands en Coen Linskens maar het was Mohamed Mengay die de score openbrak: 0-1. Venray raakte steeds meer op toe ren maar het duurde tot vijf minuten voor rust tot de achterstand was weg gewerkt. Freek Thoone startte een actie van achteruit en Mahbod Tahsini scoorde de 1-1. Een minuut later leid de de thuisclub na een schitterende aanval die begon bij Frits Lucassen. Met Frank Brands en opnieuw Lucas- sen als tussenstation kon Ruud Brands raak schieten: 2-1. Vlak na rust rondde Ruud Brands een strakke voorzet van Thoone af: 3 1. FSG kreeg ook enkele kansen maar goede reddingen van Martin Michels - die Thijs Lenders halverwege afloste - voorkwamen een tegendoelpunt. Frits Lucassen stond ook aan de basis van de 4-1 en 5-1 die gescoord wer den door Appie Benrida en Thoone. Tien minuten voor tijd wisselde FSG doelman Nikki Veltman in voor een veldspeler. De Zuid-Limburgers zet ten de thuisclub onder druk maar de doelpunten vielen aan de overkant. Appie Benrida verzond een pass naar de tweede paal waar Ruud Brands klaarstond: 6-1. Na de 6-2 van Marco Tax nam FSG nog meer risico's. Ruud Brands profiteerde door vanaf eigen helft de bal in het verlaten doel te deponeren: 7-2. Coen Linskens pro beerde het ook maar hij trof de paal. Toen was het de beurt aan Freek Thoone die binnen drie minuten een zuivere hattrick scoorde. Tweemaal scoorde hij uit een assist van Frank Brands en de andere keer na een een twee met Lucassen. In de slotminuut was het nog twee keer raak. Op aan geven van Benrida knalde Mahbod Tahsini fraai in de kruising. Daarna waren de rollen omgedraaid. Uit een voorzet van Tahsini bracht Appie Ben- rida de eindstand op 12-2. "We heb ben heerlijk aangevallen en prachtige combinaties laten zien", zo genoot Jos van Gerven nog na. "We hebben voor rust al veel kansen onbenut gelaten. In plaats van 2-1 had het halverwege al 6-1 kunnen staan. Na het verlies bij OACN wilden we in de laatste thuis wedstrijd nog wat moois laten zien. Dat gold vooral voor Freek. En dat is aardig gelukt." ZVV Roerdalen-Lake Valley 3-9 (0-6). Doelpunten: Ron Spruit (3x), Lennard Jansen (3x), Niels Herm- sen, Sjoerd van der Coelen en Haissam Seifeddine. Op de slotdag van de competitie in de eerste divisie D won Lake Valley overtuigend met 3-9 bij hekkensluiter ZVV Roerdalen. Coach Paul Janssen had zijn volledige selectie van elf spe lers meegenomen naar de Apollohal in Melick. De Venrayse debutant kwam sterk uit de startblokken. Aanvoerder Ron Spruit, die zijn afscheidswedstrijd speelde, opende in de vijfde minuut de score: 0-1. Lake Valley speelde aan vallend sterk en gaf achterin niets weg. Lennard Jansen verdubbelde de voorsprong (0-2) waarna Niels Herm- sen halverwege de eerste helft het duel al vroegtijdig besliste: 0-3. Het gretig spelende Lake Valley bleef de aanval zoeken en liep nog voor rust uit naar een 0-6 voorsprong door tref fers van Lennard Jansen, Ron Spruit en Sjoerd van der Coelen. Na de hervatting ging het doel- puntenfestijn vrolijk verder. Haissam Seifeddine scoorde de 0-7 waarna Ron Spruit zijn derde treffer liet aan tekenen: 0-8. Met veertien doelpunten is Spruit dit seizoen clubtopscorer geworden. Gaandeweg sloop er wat gemakzucht in de Venrayse gelederen en dertien minuten voor tijd konden de Midden-Limburgers voor het eerst iets terug doen: 1-8. Een minuut later stond de 2-8 op het scorebord. De scherpte was verdwenen bij de Ven- raynaren want anders waren de dub bele cijfers vast en zeker gehaald. Met zijn derde doelpunt bracht Lennard Jansen de stand op 2-9 waarna na de thuisploeg nog eenmaal scoorde: eindstand 3-9. Vrijdag 8 mei Sporthal De Wetteling 20.30 ZVV Leunen-Beringe 21.30 Venray 5-Reuver 4 Sporthal De Weert 20.00 Venray 4-MZV/De Siem 21.00 ZVV Leunen 3-Venrode 2 22.00 Venray 6-Gallus/Café de Tijd 3 Sporthal Meerlo 20.00 SV United 3-ZV Serum 3 Zaterdag 9 mei Sporthal De Weert 16.00 Venray 7-Beringe 3 17.00 Gallus/Café de Tijd 4-ZV Serum 6 18.00 Lake Valley 3-SV United 2 19.00 Venrode-BZVV Programma zaterdag 9 mei JC2-Den Bosch JC3 11.30 MD1-Blerick MD1 11.30 JB1-Mierlo JB1 13.00 MB2-Boxmeer MB2 13.00 JA1-Gemert JA1 14.30 MA1-Helmond MA2 14.30 Venlo JD1-JD1 11.00 HCAS MC1-MC1 11.30 Civicum MC2-MC2 11.30 Tegelen MB2-MB1 13.00 Geldrop JC1-JC1 15.00 Bakel MA2-MA2 16.15 Programma zondag 10 mei Oranje Zwart HA-Venray HA 11.00 EMHC H10-Venray H1 12.30 ££T5 anenve rvo GerfDDit tafe. gewoon gezellig AssursitMie Advies KroDnkruid 79 Venray sportcate -catetana LA ND WEERT .Kruidenlaan 105 Venray Tel. (0478) 580 480 i work force I www.vandenmunckhof.nl VENRAY - BOXMEER top inn town Henseniusplein 5c Venray Zeven jeugdleden van Summa/Red Stars namen afgelopen weekend deel aan de Nederlandse jeugdkampioen schappen A- en B-licenties in Schie dam. De start zaterdag was stroef en vooral in de poules hadden de Venrayse spelers nogal wat moeite met het vinden van het juiste ritme. Zo was de timing van de slag en het lezen van het spel erg wisselvallig en niet constant. Op deze wijze kwam alleen Tom Thijssen als tweede in zijn poule in de hoofdronde terecht en moesten Max Thijssen en Raoul Hel mes het doen in de troostronde. Voor de beide laatste heren was de eerste wedstrijd van de troostronde ook het einde van deze dag via een duidelijke nederlaag. Tom Thijssen speelde in de hoofdronde een sterke reeks van wed strijden waarin bleek dat hij zijn ritme wel had gevonden en zo ook speelde. Op deze wijze spelende bereikte Tom de kwartfinale om hier aan te treden tegen de in de vorm van de dag ste kende Melvin van Kralingen uit Hoo- geveen. Tom speelde een prachtige partij over vijf games. Via 1-0 werd het 1-1 en 2-2 met sterke balwisselingen en spectaculair spel van beide zijden en de handen kregen ze geregeld op elkaar van de toeschouwers. Helaas voor Tom was Melvin op het eind van de vijfde game iets gelukkiger en betekende dit het eindpunt voor de Venraynaar. Ook bij de meisjes was de start niet vlekkeloos. Menige game werd verloren door teveel haast in het spel of niet koelbloedig genoeg het spel lezen. Op deze wijze moesten Judith Uitslagen Dames B Manual-Eurotech Bevo 6-16 Heren Manual-Hercules 22-28 Programma zondag 10 mei Dames C Manual-Vios 11.00 Dames B Manual-BSAC 11.45 Heren Manual-BSAC 12.40 Dames-Manual 13.45 Stand derde klasse F hockeyheren Venray: 1) Venray 20-55 2) EMHC 9 19-50 3) Deurne 20-36 4) Liempde 19-36 5) Helmond 19-34 6) Tegelen 5 18-27 7) Blerick 19-26 8) Heeze 20-20 9) Oedenrode 20-21 10) Tegelen 4 18-12 11) EMHC 10 20-12 12) Oranje-Zwart 20-3 Stoef bij de junioren, Lynn Martens bij de kadetten en Annika Jenniskens bij de pupillen genoegen nemen met een plaats in de troostronde. Hier was voor Lynn in de eerste wedstrijd de reeks al afgelopen, maar Judith Stoef wist zich te plaatsen in de kwartfi nale van deze ronde, maar toen was het kruit voor Judith ook verschoten. Annika Jenniskens speelde goed in de troostronde en via een drietal goede partijen plaatste Annika zich voor de finale in de troostronde. In eindstrijd verloor ze met 3-1 van Marlou van Kuijk van Vice Versa uit Oudenbosch, een tegenstander die ze in de poule nog in vijf games had verslagen. Op zondag bij de A-licenties was Britt Houwen de enige Venrayse deel neemster. Houwen was niet erg geluk kig in haar wedstrijden en ze kwam niet door de poule. In het dubbelspel was ze samen met Loes Caelers uit Koningslust slechts eenmaal succes vol, maar dit was niet voldoende om verder te komen. Zaterdag spelen de heren van het tweede team om de afdelingstitel in Horst bij Armada tegen TTC 1 uit Tege- len. Aanvang 16.00 uur. Manual-Hercules'81 22-28 (14 14). Topscorers Manual: Bennie Beekers (9x), Tim van Kempen (4x) en Dirk Ueberbach (3x). De handbalheren van Manual heb ben in de tweede wedstrijd van de lentecompetitie een 22-28 nederlaag geleden in de thuiswedstrijd tegen Hercules'81 uit Reuver. In de eer ste helft gingen beide partijen gelijk tegen elkaar op en eindigden op een gelijke 14-14 ruststand. Na de rust ble ven beide teams scoren. Uiteindelijk maakten de vele zevenmeters tegen Manual het verschil tussen beide teams. De gasten uit Reuver gingen uiteindelijk naar huis met een 22-28 overwinning. Zondag spelen de heren opnieuw een thuiswedstrijd, ditmaal in sporthal de Wetteling tegen het eer ste team van BSAC uit Maasbree. De wedstrijd begint om 12.40 uur. Sportnieuws -info Promotie naar derde klasse uniek voor BVV Iedere voetbalclub kent zijn goede en slechte tijden. BVV'27 heeft in zijn 82-jarig bestaan de nodige ups en downs meege maakt. Anno 2009 vertoeven de geel-zwarten in de kelder van de zesde klasse. Hoe anders was dit 41 jaar geleden. Op 24 maart 1968 beleefde BVV'27 het abso lute hoogtepunt in zijn historie. Glansrijk grepen de Blitterswij- ckers het kampioenschap in de vierde klasse H. Drie jaar wist de kleine dorpsclub het bol te wer ken in de derde klasse, waarin BVV'27 streed tegen grote ploegen als Blerick, Helden, IVO, Tiglieja, Venlosche Boys en Wittenhorst. In 1971 volgde de onvermijdelijke terugkeer naar de vierde klasse. Door Henk Willemssen Dinsdagochtend 5 mei is een hand vol vrijwilligers druk in touw op sportpark 't Hoogveld. Ook op Bevrij dingsdag gaat het werk gewoon door. De broers Jan (69) en Martin (bijna 67) Wolters maken een uurtje vrij om te praten over de 'gouden' periode. Oud-secretaris Paul Rütten opent de deur van de kantine. Aan een tafeltje voor het raam komen de herinnerin gen weer naar boven. Jan Wolters was destijds een legendarische doelman, die bekendstond als penaltystopper bij uitstek. Zijn broer Martin was een technische en snelle buitenspeler. Hij was tweebenig en scoorde aan de lopende band. Huidig eerste elftalspe ler Ralph, zoon van Martin, is voorlo pig de laatste telg uit de grote voet balfamilie. "Hier, op dit veld gebeurde het." Jan wijst naar het verlaten hoofd terrein. "Thuis tegen EWC werden we kampioen. Het werd 1-1. Er waren wel achthonderd toeschouwers, het hele dorp was uitgelopen." Na het laatste fluitsignaal was het nog wachten op de uitslag van concurrent Achates tegen RKDEV. Een telefoon was er nog niet op het sportpark. "Met een auto werd snel het dorp ingereden om ergens te bellen. Toen even later de auto's claxonnerend terugkwamen, wisten we genoeg. We waren kampi oen!" Na een staande receptie in het parochiehuis kregen de spelers met Het kampioenselftal van BVV'27 in 1968. Staand van links naar rechts: Sef Basten (trainer), Wim Wijnands, Jan Vissers, Harry Hofmans, Theo Tax, Jan Thiesen, Martin Wolters en Bèr Verberkt (grensrechter). Zittend van links naar rechts: Henk Verstraelen, Harry Gooren, Jan Wolters (aanvoerder), Ger Thiesen, Piet Verstraelen en Guido Rouschop. hun vrouwen een etentje aangeboden in de Welsche Hut. 's Avonds bij terug keer in Blitterswijck puilde clublokaal De Zwart uit. Van heinde en verre kwamen de voetballiefhebbers om de geel-zwarten te feliciteren met hun unieke prestatie. "Het was een uitbun dig feest", vertelt Jan. "Daags erna op maandag zijn we doorgegaan. We heb ben een rondje gemaakt langs de drie cafés die Blitterswijck had." De familie Wolters is afkomstig uit Oirlo. Vader 'Wolters Piet' was in de jaren dertig de bekende doelman van DIS. Jan, de oudste van twaalf kinde ren, is nog in Oirlo geboren. Begin jaren veertig verhuisde het gezin naar Blitterswijck, waar Martin, derde in de rij, het levenslicht zag. De liefde voor het voetballen werd ze op de lagere school bijgebracht door hoofdonder wijzer Albert Rouschop. Jan: "We kon den toen pas op ons dertiende bij de voetbalclub. Meester Rouschop orga niseerde op woensdagmiddag wed strijden tegen een ander schoolelftal. We heetten de zwaluwen. We kregen van hem een rood-wit shirt met een prachtige zwaluw als embleem. Om de beurt moesten we een wedstrijd verslag schrijven" Het echte werk begon jaren later bij BVV'27. De talentvolle Martin wist op zijn achttiende een plek in de voorhoede te verwerven. "Dat viel nog niet zo mee. Ik moest opboksen tegen de grote voetbalfamilies van Gooren, Thiesen en Verberkt." Jan ver scheen pas op zijn twintigste onder de lat van de hoofdmacht. Jan Thiesen was jaren de eerste keeper. "Ik stond in het tweede en kwam er niet tussen. Er stonden er wel vijf van Thiesen in." Totdat Jan Thiesen plotseling besloot te gaan voetballen en zo kwam er een plekje vrij in het doel. Het is begin jaren zestig en BVV'27 ontpopte zich als een stevige vierde klasser. Maar een kampioenschap zat er niet in, alhoewel het elftal al aardig op leeftijd geraakte.Totdat medio 1967 de jonge Venlose trainer Sef Basten - pas geslaagd als oefenmeester - zijn opwachting maakte op 't Hoogveld. Hij volgde Sjraar Wijnhoven op. "Bas ten eiste dat we twee keer per week gingen trainen. Dat was uniek in die tijd. We wisten niet wat we hoorden, maar we kwamen wel allemaal", ver telt Jan Wolters. "Wijnhoven had con ditioneel de basis gelegd. We waren ijzersterk. En Basten heeft voetballend de puntjes op de i gezet. We hadden een heel solide defensie. Het was niet alleen mijn verdienste dat we zo wei nig goals tegen kregen." En de Blitterswijckers beschikten over een razendsnelle voorhoede met Martin Wolters en Guido Rouschop op de vleugels en Henk Verstraelen als centrumspits. Daarachter fungeer de Wim Wijnands als spelbepaler die tevens makkelijk scoorde. Wijnands was afkomstig uit Koningslust. Hij kreeg een baan bij Blitta - de fabriek was toen nog in Blitterswijck geves tigd - en ging ook in het dorp wonen. Na het kampioensjaar werd Wijnands weggeplukt door VVV "Wim was een uitstekende voetballer", weet Martin. "Maar hij was ook heel balverliefd. Ik was wel eens boos op hem als hij de bal te lang vasthield." Wanssum, destijds een sterke twee deklasser, voetbalde jaarlijks tijdens de Havenfeesten tegen een gemeen telijk elftal dat werd samengesteld door Charles Broere. Jan en Martin Wolters vertegenwoordigden BVV. Andere namen waren Ton van Elst en Mart Kusters (Meerlo), Jac Vennekens (Geijsteren), Jan Lemmen (Swolgen) en Frans Verstraelen (Tienray). Meest al won Wanssum, maar eenmaal won het dorpenelftal met 2-3. "Het ging er heel officieel aan toe", weet Jan. "Het Limburgs volkslied werd gespeeld en burgemeester Dittrich reikte de beker uit." Die ene keer waren er ook scouts van VVV. Ton van Elst en Jan Wolters werden uitgenodigd voor een proef- wedstrijd in Venlo. "Voorzitter Van Daalen gaf ons in café De Kraal de reiskostenvergoeding. Ton van Elst is twee jaar later door VVV gehaald. Nee, ik maakte geen kans tegen keepers als Frans Swinkels en Piet Schroemgens." Sef Basten werd op handen gedra gen in Blitterswijck. Toch kwam er na het kampioenschap een breuk. Basten, een precies man, maakte het debuut in de derde klasse niet meer mee. "Dat vonden wij ontzettend jammer", zegt Martin. "We hebben veel van hem geleerd, maar hij was ook streng. Toen Jan Vissers op dinsdag een keer naar de kermis ging, stond hij er zondag naast. Wij als spelers hadden in die tijd niets te vertellen. Het bestuur bepaal de het voor ons." Paul Rütten meent dat het om een financieel geschil ging. Rütten tovert de keurig geschreven afscheidsbrief van Basten tevoor schijn. Evenals een heel epistel met punten die de trainer in zijn contract opgenomen wilde zien. Een ding lag gevoelig. Basten wilde voor en na de wedstrijd, buiten de spelers en bege leiding, niemand meer in het kleedlo kaal zien. Terwijl voorzitter Rouschop de vaste gewoonte had vooraf een 'peptalk' af te steken. Dat was toen ineens afgelopen. Wellicht heeft dat tot de breuk geleid. Toen Sef Basten jarig was, gingen de spelers met de bus naar Venlo. Jan: "Zingend stonden we op het station en we hebben de stadsbus naar de Hogeweg genomen, waar hij woonde. We hebben zijn verjaardag niet te zui nig gevierd. Op de terugweg moest de bus een noodstop maken in Broekhui zen. We moesten er allemaal uit, want we hadden de blaas vol van het bier." Zonder Basten en sterspeler Wijnands redden de BVV'ers zich in het eerste jaar onder de nieuwe trainer Herman Krabben. Wijnands keerde na een seizoen weer terug en Piet van den Heuvel volgde Krabben op. Na drie jaar werd afscheid genomen van de derde klasse. Dat niveau zou BVV'27 sindsdien nooit meer benaderen. "We hadden niet alleen goede voetballers. Alhoewel Tienray misschien nog wel een beter elftal had met Knoops, Van Rijswick, Verstraelen en Vervoort. Er heerste tussen ons een echte derbys feer. Wij vormden vooral een hechte vriendengroep die voor mekaar door het vuur ging", vertelt Jan, terwijl Mar tin knikt. "Het was een prachtige tijd." MEHErSte i ATUWTC Tgyr/vin, J jfiAwnc tbjw (Advertorial)

Peel en Maas | 2009 | | pagina 27