Moederdagconcert in Schouwburg Venray Kermis Oirlo: feest in Watjang?!? Expositie paardenschilder Typisch wej drie keer uitverkocht Mag ik je een kusje geven? Sprinters bij BiblioNu Hollands Glorie Mister Blue Sky wint Op Ut Tuffelke PEEL EN MAAS Donderdag 7 mei 2009 - Pagina 21 1 Op zondagmorgen 10 mei verzorgt muziekvereniging Moed en IJver uit Blitterswijck samen met fanfare St. Cecilia uit Maashees een concert in de schouwburg in Venray. Tijdens dit concert dirigeren beide dirigenten niet alleen, ze spe len ook solo op euphonium. Robbie Snoek (dirigent St. Ceci lia) is euphoniumspeler bij het Fanfarekorps Koninklijke Land macht. Daarnaast is hij dirigent van een drietal orkesten en regel matig remplaqant bij een grote diversiteit aan orkesten. Stefan Arits (dirigent Moed en IJver) speelt trombone bij het Trompet terkorps der Koninklijke Mare chaussee. Hij is dirigent bij een tweetal orkesten en ook hij valt regelmatig in bij een groot aan tal korpsen. Het concert wordt geopend door fanfare St. Cecilia uit Maashees onder leiding van Robbie Snoek. Dit muziekgezel schap begint om 11.30 uur met Red and Black van Marco Middel- berg en Lord Tullamore van Carl Wittrock. Euphoniumsolist Stefan Artis vertolkt daarna, samen met deze fanfare, Rhapsody for Eup honium van James Curnow. Na deze solo wordt nog uitgevoerd: The Woman in White van Andrew Lloyd Webber, Fandango van Frank Perkins en Music from the Incre- dibles van Michael Giacchino. Na een half uur pauze is het om 12.45 uur de beurt aan muziekver eniging Moed en IJver uit Blitters- wijck onder leiding van Stefan Arits. Dit muziekgezelschap opent met de mars The Elephant van J. Ord Hume. Daarna is het de beurt aan Trimbeka van Carl Wittrock. Na dit werk betreedt solist Robbie Muziekvereniging Moed en IJver. Snoek het podium om samen met Moed en IJver Fantasy for Eupho nium and Fanfare Band van Philip Sparke uit te voeren. Speciaal voor dit concert is deze versie voor fan fare geïnstrumenteerd door huis arrangeur Geert Giesbertz. Verder speelt deze fanfare nog The Afri can Connection van Carl Wittrock en Gaelforce van Peter Graham in een arrangement van Luc Vertom- men. De zaal is open om 11.15. De entree is vrij. De jaarlijkse kermis strijkt dit jaar van zaterdag 9 tot en met dinsdag 12 mei neer in Oirlo en dat betekent voor OJC Watjang?!? een feest met bands en dj's. Op zaterdag gaan de deuren vanaf 20.00 uur open om iedereen te verwelkomen die van stevige Nederlandse feestmuziek houdt, want de rock- en lolband Canvas uit het Brabantse Raamsdonk staat tijdens deze avond op de planken. Canvas speelt bekende covers en eigen werk, afgewisseld met de nodige improvisatie op het podi um. Als toetje deze avond verwent dj Wez de aanwezigen tot in de late uurtjes met muziek. Op zon dag is het publiek vanaf 16.00 uur welkom in de soos, waar het kan genieten van muziek van de soos- dj's. Om 19.00 uur begint amateur band Hertog Jetje uit Castenray te spelen. De bandleden coveren nummers, met eigen teksten, van de Stoere Patsers, WC Experience en Jovink en de Voederbietels. Na Hertog Jetje betreden de man nen van AC/DIXI het podium van Watjang. De naam AC/Dixi werd ingegeven door het regelmatige bezoek aan de Dixi's op het festi valterrein en de gezamenlijke lief de voor AC/DC. Onder het motto 'stampende feestrock met grap pige eigen teksten' toert de band sindsdien elk jaar met een ander thema door het land. Als de band- leden van AC/DIXI het podium verlaten hebben, is het tijd voor Niks Draait Door. Na tweemaal opgevoerd te zijn in OJC Niks en een daverend succes op Prilpop, is nu ook Oirlo aan de beurt om kennis te maken met deze heren uit Horst. Op deze avond beslist het rad welke plaatjes er gedraaid worden. De dj's Bram en Bram gooien voor iedereen alles in de mix, terwijl assistente Denise ondersteuning biedt aan host Nak- kie. Op zaterdag gaan de deuren van Watjang om 20.00 uur open en op zondag is iedereen vanaf 16.00 uur welkom. Meer informatie staat op www.watjang.nl. Verzamelbeurs in Overloon In het Liberty Park in Overloon wordt op zondag 17 mei een beurs voor verzamelaars gehouden. Er worden militaire spullen en ande re materialen te koop aangeboden uit de Tweede Wereldoorlog en de jaren daarna. Tijdens deze beurs presenteren meer dan vijftig parti culieren en handelaren onderdelen van hun eigen militaire verzamelin gen. Zo zijn er vooral uniformen, onderdelen, uitrustingsstukken, kleding en boeken te vinden. Het is voor het tweede opeenvolgende jaar dat deze beurs in Overloon gehouden wordt. De organisatie is in handen van het oorlogsmu seum, dat overigens zelf geen spul len verkoopt. Vorig jaar bezochten zo'n duizend geïnteresseerden de beurs die in het eerste jaar uit ongeveer veertig kramen bestond. Dit jaar is het aantal inschrijvingen met een kwart gestegen. De beurs duurt van 10.00 tot 16.00 uur. V ÜP In streekmuseum De Locht in Melderslo wordt van 9 mei tot en met 31 oktober een expositie gehouden met werken van paar denschilder Ton van der Weerden. Er worden zo'n dertig aquarellen en doeken tentoongesteld waarbij het trekpaard centraal staat. Op de tentoonstelling zijn ook een aantal illustraties te bekijken uit het standaardwerk Het Trek- paard waaraan Van Weerden een belangrijke bijdrage heeft gele verd. De officiële opening van de expositie gaat plaatsvinden op zaterdag 9 mei om 15.00 uur in het restaurant van De Locht. Op zondag 10 mei zijn veel trekpaar den te aanschouwen in de omge ving van Melderslo. Er wordt een tocht met trekpaarden gereden van ongeveer 25 kilometer die voor een groot deel over onver harde wegen gaat, maar ook door verschillende dorpskernen van de gemeente Horst. De start is vanaf 10.00 uur bij de Kasteelse Bossen. De stop rond het middaguur is bij De Locht en de finish is rond 16.00 uur bij de Kasteelse bossen. Bij het museum gaat die dag een trekpaardentram rijden waarin men zelf kan ervaren hoe het is om met trekpaarden te rijden.Aan- melden voor de officiële opening van de expositie kan via telefoon (077)3987320 of via e-mail info@ delocht.nl. Aanmelden voor toertocht Het trekpaard is Springlevend kan bij Jacqueline Rijk via telefoon 06 17752635 of via e-mail KVTHLim- burg@gmail.com. PopPodium Venray zoekt dj's PopPodium Venray wil een zo breed mogelijk programma bieden voor alle jongeren in Venray. Lief hebbers van dance mogen hierbij zeker niet worden overgeslagen. Vandaar dat een groep jongeren de schouders eronder heeft gezet en binnen de stichting PopPodi um Venray een dancecommissie is gestart. Het eerste danceconcept dat deze commissie heeft uitge werkt, is genaamd Rookies. Het is de bedoeling dat onder deze naam jaarlijks een aantal feesten gaan plaatsvinden in 't Podium. Op dit feest krijgen beginnende regio nale dj's de kans om hun kun sten te vertonen in een zaal, op professionele apparatuur en voor publiek. Voor de eerste editie, die gepland staat op zaterdag 20 juni, is men op zoek naar dj's. Zij kun nen zich aanmelden via e-mail dance@poppodiumvenray.nl. Kijk voor meer informatie over PopPo dium Venray op www.poppodi- umvenray.nl. 3 x MarKant In Museum De Kantfabriek in Horst wordt op zondag 10 mei om 11.00 uur een nieuwe tentoon stelling geopend met de titel 3 x MarKant. Drie kunstenaars, Hel mie van de Riet, Herman Coppus en Marian de Graaff, tonen hun meest recente werk, speciaal voor deze expositie gemaakt. Van de Riet is gefascineerd door het men selijk lichaam. Ze heeft kilometers rood garen verwerkt tot een groot hangend aderenstelsel dat zich vertakt tot een gigantisch kleed. Het resultaat roept zowel herken ning als vervreemding op. Coppus kan men een beeldend kunstenaar die lichte en transparante werken maakt. Veel gebruikte materialen zijn glas, folie, metaal en metaal draad. Ook hij toont werk van groot formaat, letterlijk en figuur lijk. Textielontwerper De Graaff laat zich inspireren door vormen en structuren in de natuur, met name daar waar water en aarde elkaar ontmoeten. Denk daarbij aan zeewier, slakken en zee-egels. Carla Aalberts, galeriehoudster in Winterswijk, geeft een inleiding. Museum de Kantfabriek, te vinden aan de Americaanseweg in Horst, is open op vrijdag, zaterdag en zondag van 14.00 tot 17.00 uur en op afspraak. Zie ook www.muse- umdekantfabriek.nl. De Locht In Streekmuseum De Locht in Melderslo wordt op zondag 3 mei gedemonstreerd wat er allemaal met hout gedaan kan worden, ambachtelijk en artistiek. Zo zijn er demonstraties houtbewerking, houtverbindingen maken en hout snijden en daarnaast is de leerbe- werker aan het werk. Bezoekers kunnen ook terecht bij de wis selexpositie De twaalf maanden van het Jaar. Voor de kinderen is daarbij een speciale speurtocht gemaakt. Het museum is alle dagen open van 11.00 tot 17.00 Groepen kunnen, na afspraak, ook op andere tijden terecht. De spe ciale activiteiten op zondag begin nen om 14.00 uur. Zie ook www. delocht.nl. Toneelvereniging Oirato uit Oirlo heeft het 25-jarig jubileum gevierd met drie uitverkochte jubi leumvoorstellingen van het stuk Typisch wej in gemeenschapshuis De Linde. Het gemeenschapshuis was omgetoverd tot een echt theater, de zaal was helemaal aan gekleed. Het stuk zelf zat goed in elkaar. Stukjes toneel werden afgewisseld met zang en dans, een voorstelling voor alle leeftijden. Toneelvereniging Oirato is dan ook blij dat er deze belangstel- ling was voor de voorstellingen en gezien de reacties was er niemand teleurgesteld, behalve de mensen die geen kaartje hebben kunnen krijgen. Volgend jaar is de volgen de voorstelling van toneelvereni ging Oirato. Fotoboek uniek cadeau voor moeders Op zoek naar een origineel cadeautje voor Moederdag? Wat dacht u van een uniek fotoboek over moeder uit Ven- ray en omgeving? 35 moeders gefotografeerd in contact met hun kinderen, aangevuld met de persoonlijke verhalen over het moederschap. Het boekje heet Mag ik je een kusje geven? en is een vervolg op de gelijk namige foto-expositie van Anneke Willems uit Venray in 2007. Het fotoboek is het resultaat van een project dat Anneke Willems enkele jaren geleden oppakte. Ze werd destijds door Moedercen trum Eva benaderd om de bekend heid van het centrum te vergro ten. Willems besloot haar hobby fotograferen te combineren met dit verzoek. Het resultaat was een prachtige foto-expositie met 35 heel verschillende foto's. De foto's hadden geen herkenbare stijl, maar vormden toch een geheel. Willems: "De moeders en hun kin deren bepaalden zelf hoe ze op de foto wilden. Het gaat er vooral om dat de foto's een beeld vormen De bibliotheek in Venray kent een speciale sprinterservice voor lezers die graag de nieuwste titels in huis halen. Sprinters zijn pas verschenen boeken waarvoor over het algemeen een grote belangstelling bestaat. Vrijwel direct na verschijning worden de boeken door de bibliotheek uitge leend. Normaal gesproken moet de lener enige maanden wach ten. Sprinters mogen maximaal twee weken geleend worden. Zo is een grote doorstroming van de boeken mogelijk en kunnen meer mensen van de service gebruik maken. Het assortiment wordt voortdurend up-to-date gehouden zodat steeds de nieuwste titels beschikbaar zijn. Het huidige aan bod van Sprinters ziet er als volgt uit: Sluipschutter van Lee Child, Scarpetta van Patricia Cornwell, Is er Hoop van Renate Dorrestein, De Getuige van John Grisham, Driftleven van Loes den Hollander, In Retraite van Carla de Jong, Het Diner van Herman Koch, Vleugel slag van Wally Lamb, Boeman van Unni Lindell, Lea van Pascal Mer- cier, De Verbouwing van Saskia Noort, Kolyma van Tom Rob Smith, Ander licht van Rosita Steenbeek en Herfstlied van Simone van der Vlugt. In de bibliotheek worden de sprinters op een speciale plaats gepresenteerd. Het actuele sprin teraanbod en de sprinterlijsten van de voorgaande jaren staan vermeld op www.biblionu.nl. Met de bibliotheekkaart van BiblioNu kunnen leners in alle vestigingen gebruikmaken van de diensten van de desbetreffende bibliotheek. Harmonie en slagwerkgroep De Herleving houdt op zaterdag 16 mei voor de negende keer Hollands Glorie bij het gilde in Groeningen. Dit jaar vindt deze muzikale avond met in totaal 21 optredens plaats in de feesttent met presentatoren Kevin en Bibi, bekend van Ch!pz. Lokale artiesten uit Vierlingsbeek en Groeningen hebben veel tijd en energie gesto ken om ieder op zijn manier invul ling te geven aan deze avond. Het is een genoegen om de muziek uit het heden en verleden vertolkt te zien worden door zowel jong als oud. Het geheel vindt plaats onder begeleiding van de band Double. Deze band heeft tijdens de Rabo Music Night en de Music Classic Diner Night samen met de harmo nie gespeeld. Kaarten worden in de voorver koop aangeboden bij Plus Ver- beeten, drogisterij Creemers en bij Maaike Ebben op Groeningse- straat in Groeningen. De zaal is open vanaf 19.30 uur en het pro gramma begint om 20.30 uur. van hoe iedere moeder de relatie met haar kind of kinderen ziet. Dit is natuurlijk anders voor een moe der van 25 dan voor een moeder van 75. Om een vertrouwde sfeer te creëren, zijn alle foto's bij de mensen thuis gemaakt. De foto's zijn hierdoor heel puur geworden en het zijn allemaal unieke plaat jes." Bij iedere foto zit een verhaal: "De meeste vrouwen komen uit Venray. Hun verhalen zijn heel persoonlijk en eerlijk geschreven. Het zijn geen standaard dingen als 'oh, ik ben zo gelukkig'. Lief en leed wordt gedeeld in dit boekje, en het is heel indrukwekkend om te lezen hoe de verschillende moeders hun relatie met hun kind of kinderen zien." Het boekje is verkrijgbaar bij Cocon, Passage 12 in het winkel centrum van Venray. Het boekje is ook te bekijken tijdens de tuinex- positie met schilderijen van Petra Rongen en Marjo de Maat en foto grafie van Anneke Willems op 28 juni op de Langstraat 27 in Venray. Na een muzikale strijd van hoog niveau is Mister Blue Sky de win naar geworden van Op Ut Tuffelke, een bandwedstrijd voor regionale bands in Gryphus in Vierlings beek. Deze vier rockende meiden uit Nijmegen verdienden met deze overwinning het openingsoptre den van Op De Toffel 2009 en daarmee is het programma van dit popfestival compleet. Naast Mis ter Blue Sky gaan tijdens de zeven tiende editie van Op De Toffel,The Sheep, Overgrown, Johnny Star dust, The 101's, Sue van Rens, Bart Oostindie, JW Roy, Paulusma, This Is Total War, Circle J,The Death Let ters, Drive Like Maria, Elle Bandita, Ziggi The Renaissance Band, De Staat en Miss Montreal optreden. Op De Toffel 2009 vindt plaats op zondag 21 juni op het Vrijthof in Vierlingsbeek. Meer informatie staat op www. opdetoffel.nl. ii 1 - v. Kunst Cultuur

Peel en Maas | 2009 | | pagina 21