Cesar, Koller, DiscoMania! en Anatevka Demonstratie turnclub St. Christoffel Funk the System Uniek gastoptreden Beppie Kraft Voorverkoop Jera on Air Expositie over Maasheggen Blowbeat in Cambrinus Kaartverkoop Earth, Wind Fire Schuldig PEEL EN MAAS Donderdag 7 mei 2009 - Pagina 15 Programma Schouwburg Venray Expositie Johan Jeuken in 't Freulekeshuus Ter gelegenheid van zijn honderdste geboortejaar orga niseert Venrays Museum van de Geest Locatie 't Freulekes- huus een grote overzichts tentoonstelling van de schil derijen en tekeningen van de naïeve schilder Johan Jeuken (1909-1982). In een serie arti kelen de kijk van Jeuken op zijn eigen werken. Demonstratie turnclub St. Chris toffel. Johan Jeuken, de schilder van dit werk, aan het woord: Op Koninginnedag werd een podium gebouwd bij de boog van de grote kerk en 's avonds werd geturnd en werden er piramiden gebouwd bij het licht va Bengaals vuur. Dat rode en groene schijnsel tegen die gevel en de gek gekleurde gezich ten hadden iets spookachtigs. Op de top van de piramide stond da Ben Min en in zijn oersterke han den maakte ik dan een handstand. Een sterke herinnering en geheel uit het geheugen geschilderd. Ter gelegenheid van zijn hon derdste geboortejaar organiseert Venrays Museum van de Geest Locatie 't Freulekeshuus een grote overzichtstentoonstelling van de schilderijen en tekenin gen van de naïeve schilder Johan Jeuken (1909-1982). Hij was van oorsprong kleermaker en begon pas op latere leeftijd het Venray uit zijn jeugd te schilderen. Ven- ray zoals hij het zich herinnerde in zijn atelier aan de rand van het Vondelpark in Amsterdam. Vele gebeurtenissen uit Venray en de kerkdorpen passeren in kleurige optocht de revue. Het jaarlijkse carnaval, de kermis, de komst van de koningin, de wekelijkse vee markt, spelende kinderen en de paardentram naar het station in Oostrum. Johan Jeuken (1909-1982), Een Venrayse plezierschilder, t/m 30 augustus 2009, Venrays Museum van de Geest Locatie 't Freule keshuus, Eindstraat 8, 5801 CR Venray, 0478 - 583880, Openings tijden: woensdag, zaterdag en zon dag van 14.00 tot 17.00 uur. info@museumvenray.nl www.museumvenray.nl Het festival Funk the System Outdoor 2009 vindt plaats op zaterdag 23 mei vanaf 19.00 uur op sportpark De Wieën in Venray. De derde editie van dit feest heeft met twee areas en namen als Joop, Quintino, Deepack en Frontliner voor zowel het gewone publiek als de liefhebbers van het hefti gere werk genoeg te bieden. Ver der wordt de avond voorafgaande aan dit spektakel de eerste editie van Venray-Live op dezelfde loca tie gehouden. Na twee eerdere edities is Funk the System uit zijn jas gegroeid en wijkt daarom uit naar sportpark De Wieën. Net als in de voorafgaande edities zijn er ook dit jaar weer twee areas met een aantal van de beste dj's uit de dancewereld. Joop, Quintino, Jordy Lishous, Jeroenski, Mentega vs Dennis Volpe en Sjuut maken tijdens dit openluchtfestival hun opwachting. Terwijl op de indoor- hardstage Deepack, Frontliner, Scope DJ, Freaky D, Neroz en MC Villain de avond vullen met de heftigere beats. Dit alles wordt ondersteund met een lichtshow en decoraties. Bovendien kunnen de bezoekers van Funk the System Outdoor 2009 deze avond gratis naar discotheek Zenith, waar het feest verdergaat. Kaarten zijn verkrijgbaar bij sport2000 Venray, via www. funkthesystem.nl. of aan de deur (indien beschikbaar). Op vrijdag 22 mei, de avond voorafgaande aan Funk the System Outdoor 2009, wordt op dezelfde locatie Venray-Live gehouden. In de fes tivaltent verzorgt het Puppies Huisorkest met muziek voor jong en oud. Venray-Live vindt plaats op vrijdag 22 mei van 20.00 tot 01.00 op het sportpark in Ven- ray. Kaarten zijn verkrijgbaar aan de deur of bij sport2000 Venray. Kijk voor meer informatie op www.venraylive.nl. Limburg maakt zich op voor een uniek optreden. Op zater dag 20 juni zal Guido's Orches tra samen met Beppie Kraft in openluchttheater De Doolhof in Tegelen een aantal num mers spelen. De liedjes zijn speciaal gearrangeerd voor het optreden in De Doolhof. Het gastoptreden van Beppie Kraft bij Guido's Orchestra zal één van de hoogtepunten van een avond vol show en muziek worden. Guido's Orchestra brengt een show van ruim 2 uur. Het avondvullend pro gramma bestaat verder uit optredens van Beppie Kraft, Ivo van der Bijl, Linda Smeets en de Boerejoekskapel van VV De Boereraod. Een kaartje voor deze muziekshow is een perfect Moederdaggeschenk! Bilderberg Chateau Holtmühle Tegelen en de gemeente Venlo maken het mede mogelijk dat Gui- do's Orchestra zaterdag 20 juni dé publiekstrekker is van het open lucht muziekfestival in De Doolhof in Tegelen. Na een succesvol jaar vol muzikale hoogtepunten mag nu Noord-Limburg genieten van het poporkest dat tijdens de Symp- honica in Rosso wereldartiesten als Lionel Richie, Andrea Bocelli, Candy Dulfer, Marco Borsato en Trijntje Oosterhuis ontving. De show van Guido's Orchestra zal uniek zijn in het theater, dat zich kenmerkt door een terrasachtige structuur, niveauverschillen en talrijke verbindingen via trappen, poorten en paden. Samen met de centrale tempel, geflankeerd door twee paleizen, is het geheel ruim 70 jaar geleden ontworpen als vast decor voor de Passiespelen. Dit klassieke decor fungeert deze keer als perfecte achtergrond bij het sterke programma uit de jonge geschiedenis van het poporkest. Een fraai overkapte tribune biedt aan zo'n 3500 bezoekers een droge zitplaats. Elke tribuneplaats geeft een volledig vrij uitzicht. Zo zullen duizenden bezoekers worden ondergedompeld in een avond vol warmte, romantiek, pas sie en energie, waarbij de show zowel wat betreft muziekstijlen, vorm als dynamiek ongekend zal zijn. De poorten van de Dool hof gaan om 17.00 uur voor het publiek open. Het spektakel van internationale allure zal tot mid dernacht duren. Kaarten voor het unieke concert zijn te verkrijgen via www.ticketplaats.nl en kosten 35 euro per kaart, exclusief reser- veringskosten. Of bij een van de voorverkoop adressen: VVV kantoor Venlo, Nieuwstraat 40, Venlo, Opticien van Maaren, Kerkstraat, Tegelen, PLUS Verbeeten,Tegelen, Kapsalon Hendrix, Belfeld, Videotheek a la Carte, Grote Markstraat 2a, Venray. Meer informatie: www.ssooh.nl Entreetickets voor Jera on Air 2009, dat gehouden wordt op Hemelvaartsdag 21 mei bij OJC Jera'70 in Ysselsteyn, zijn verkrijg baar bij diverse verkooppunten. Ook de online ticketverkoop is van start gegaan. Er zijn optre dens door onder andere de Ame rikaanse punkband Anti-Flag, De Heideroosjes en Osdorp Posse. Kaartjes zijn onder andere ver krijgbaar bij voorverkoopadres sen in Ysselsteyn, Venray, Leunen, Horst, Deurne, Wanssum, Venlo en Eindhoven. Op www.jeraonair.nl. staan de exacte verkooplocaties. Om de jeugd uit Venray en omstreken tegemoet te komen, geeft Jera on Air een korting voor bezoe kers van zestien jaar en jonger. De eerste honderd bezoekers die voldoen aan deze leeftijdsgrens krijgen op vertoon van legitima tie op het Jera on Air-festival deze korting. Dichter Marco van de Plasse en schilderes Madeleine Jan sen exposeren van zaterdag 9 tot en met zondag 17 mei met de gezamenlijke Maasheg- gententoonstelling Gezicht en gevoel van de Maasheg gen in het Vierlingsbeekse Koningskerkje. Het tweetal is gegrepen door het eeuwenoude cultuurland schap. De een verwoordt dat in haiku's, korte gedichten, de ander geeft de natuur fijntjes weer met penseel. Wim Geurts draagt zorg voor de aparte houtobjec ten en maakt zo het bijzondere maasheggengevoel compleet. Gezicht en gevoel van de Maasheggen is een 'wandelende' tentoonstelling die nu in het zui den van het Maasheggengebied in Vierlingsbeek te zien is. Jansen uit Nijmegen trekt er regelmatig op uit om het Maasheggengebied in kleine tekeningen vast te leg gen. Thuis vormen zij de basis voor haar gouacheschilderijen. In sfeervolle impressies krijgen de Maasheggen een levendig gezicht. Ook Van de Plasse uit Boxmeer maakt ter plekke aantekeningen en verwerkt die later tot haiku's. Een goede haiku laat in slechts drie regels een diepe natuurer varing beleven, in dit geval een verstild maashegggengevoel. Houtman Wim Geurts uit Vier lingsbeek laat graag het weerbar stige heggenmateriaal zelf zien en kleedt het Koningskerkje verder aan met oud en grillig hout uit het gebied. In het Koningskerkje zijn nu vele facetten van dit cou- lissenlandschap terug te vinden. Al wandelend door de seizoenen toont de expositie haar liefde voor de Maasheggen. De gouaches en haiku's zijn samengebundeld in een kunstboek dat ook tijdens de tentoonstelling te koop is. Jan sen is het eerste weekend zelf aanwezig in het Koningskerkje en geeft uitleg bij haar werk, het tweede weekend is Marco van de Plasse aanwezig. De exposi tie trekt na Vierlingsbeek verder naar Heumen, Oeffelt, Gennep, Cuijk en Bergen. De voorstelling is geopend op zaterdag en zondag van 13.00 tot 17.00 uur. Schouwburg Venray heeft de komende week maar liefst vijf voorstellingen op de cultuur kalender staan. Cesar Zuider- wijk verzorgt een muziekthe ater vol humor met de naam Slagdroom, Hippopotomon- strosesquippedaliofobie is het nieuwe programma van Kol- ler, de satirische komedie ART met Huub Stapel, Sjoerd Ple- ijsier en Victor Löw, DiscoMa- nia! met de allergrootste dis cohits uit de jaren zeventig en de musical Anatevka (Fiddler on the Roof) met Henk Poort. Cesar Zuiderwijk verzorgt op donderdag 7 mei in de schouw burg een muziektheater vol humor met de naam Slagdroom. Slagdroom houdt het midden tussen een drumdemonstratie en Cesars jongensdroom om clown te worden. Met een vrachtwagen vol curiosa voert Zuiderwijk het publiek op humoristische wijze langs de geheimen van het drum stel, imiteert hij verschillende soorten drummers, brengt hij de befaamde stoelenact door Mai- tre Cesar en maakt hij een reis langs zijn met vele hoogtepunten bezaaide carrière met anekdotes en snaredrums uit de betreffende periodes. Daarnaast vertelt Cesars alter ego, de drummende mario net Corretje, een en ander uit zijn jeugd. Het geheel is doorspekt met spectaculaire drumsolo's en het spelen van Golden Earring klassiekers. Aanvang 20.00 uur. Op vrijdag 8 mei vanaf 20.00 uur kan men in Schouwburg Venray genieten van de voorstel ling Hippopotomonstrosesquip- pedaliofobie van Koller. Na Fool Koller brengt de unieke theater persoonlijkheid Koller een nieuw programma. Hij wordt wel verge leken met Mr. Bean en zijn voor stellingen zouden geïnspireerd zijn door Waardenberg en De Jong. Geen van deze vergelijkin gen doen Koller recht. Koller is vooral Koller een eigen stijl, een eigen vorm, een eigen merk. Kol- ler is niet maatschappijkritisch, hij is menskritisch. Het gaat hem niet om de grote lijnen maar om de details. Onder begeleiding van Peter de Jong (Maxi van Mini) ver vaagt Koller weer op cartooneske wijze de scheidslijn tussen tragiek en hilariteit. Er is geen ander lijf zo elastisch als dat van Koller en zijn mimiek is nu al legendarisch. De satirische komedie ART met Op het Cambrinus Muziek- podium in Horst kan men op zondag 10 mei genieten van een optreden door de band Blowbeat. Blowbeat bestaat uit vier virtuoze musici, die in Nederland allemaal ruimschoots hun sporen verdiend hebben. Geformeerd rondom Ton Engels groeit in Nederland de belangstelling voor deze band, die met een lang verleden in ver schillende samenstellingen in eigen land slechts voor een select publiek successen behaalde, maar daarentegen in Duitsland veel furore maakte. Blowbeat mixt rock met funkinvloeden. Naast Engels treden bassist Eric Coenen en gitarist Leendert Haaksma aan. De oprichting bestaat naast Engels uit gitarist Cor Mutsers, bassist Pieter Douma en drummer René Cree- mers. Op de debuutelpee Hands Up!, legde de groep zich toe op vrij elementaire funkrock met freaky uitstapjes. Door toedoen van een Duits impressariaat ging Blowbeat in 1989 voor het eerst op een Duitse tournee. Gevolg daarvan is een contract bij een Duitse maatschappij. Blowbeat doet in 1990 meer dan tachtig optredens bij onze Oosterburen. In Nederland blijft de erkenning door gebrekkige promotie even wel uit. In 1992 is de release van de derde cd Chainsaw Melodies, wederom op een klein Duits label. René Creemers is dan inmid dels toegetreden tot de Margriet Eshuijs Band en staat zijn vaste plaats in de band af aan Arthur Lijten, alom bekend als een van Nederlands meest veelzijdige slag werkers. Daarna is het een poos stil rondom Blowbeat en zijn alle bandleden druk bezig met eigen activiteiten. Ton Engels gaat in 2002 weer verder onder de naam Blowbeat en brengt het album Songs From The Crazy Planet uit, voorafgegaan door de single Do The Lip. In 2007 staat Blowbeat op Bospop en lijkt Nederland ein delijk te ontwaken voor de kwali teiten van deze band die er echter voor blijft kiezen om slechts spo radisch op te treden. Het concert begint om 16.00 uur. Reserveren kan via telefoon (077)3983009 of via www.cam- brinusconcerten.nl. Ooitvenray houdt op zaterdag 6 juni een uniek evenement op het sportpark van SV Merselo in Merselo. Na achtereenvolgens Lee Towers, Jan Smit en Frans Bauer heeft Ooitvenray dit keer de band Earth, Wind Fire Experience fea turing the Al McKay Allstars weten vast te leggen. Earth, Wind and Fire was een van de populairste soul-, funk-, en discogroepen van de 70'er jaren. Deze Amerikaanse band werd in 1969 in Chicago opgericht door Maurice White. Aanvankelijk heette de groep Salty Peppers. Na het eerste album moesten de meeste muzikanten het veld ruimen. In hun hoogtijda gen bestond Earth, Wind and Fire uit maar liefst dertien bandleden. White had een charismatische uitstraling en een tenorstem. De opvallende falset van Philip Bailey heeft mede het geluid van de band bepaald. Verdine White is een van de meest dynamische bassisten uit de funkgeschiedenis. De blazers stonden wereldwijd bekend als The Phoenix Horns, en zijn in de jaren '80 gaan toeren. Inmiddels zijn twee groepsleden overleden: Donald Myrick (1993) en Louis Satterfield (2004). Tegenwoordig zijn Philip Bailey, Verdine White en Ralph Johnsen de enige origi nele bandleden die nog toeren. Zij worden aangevuld met sessie muzikanten. Ook Philips vrouw Kristel Bailey, ooit achtergrond zangers bij de Isley Brothers, toert mee. Ex-gitarist Al MacKay treedt op onder de naam de Earth, Wind Fire Experience featuring the Al McKay Allstars. De band speelt vooral muziek uit de jaren zeven tig. Verder is er deze avond nog een verrassingsact en wordt er muziek gedraaid uit de jaren '70 en '80 door diverse dj's. Overdag wordt een groots opgezet mini- veldvoetbaltoernooi gehouden met 32 teams. Twee teams van televisiezender RTL 4 nemen aan dit toernooi deel. VIP-kaarten zijn te verkrijgen via voorverkoop@ ooitvenray.nl. Kaarten zijn verder in Venray verkrijgbaar bij: Rooije- rie Venray, Life Style, boekhandel Van den Munckhof, VVV ANWB, Van Gerven, De Uitmarkt en Sport Inn en bij de kantine van SV Mer- selo en So Expo in Oostrum. Boekrecensie in Peel en Maas Huub Stapel, Sjoerd Pleijsier en Victor Löw wordt op zaterdag 9 mei vanaf 20.00 uur opgevoerd in de schouwburg in Venray. Drie goede vrienden. Serge, liefheb ber van moderne kunst, Mark, liefhebber van de meer traditio nele kunst en Ivan die volgens de andere twee helemaal geen kunst liefhebber is. Serge koopt voor een enorm bedrag een bijzonder, modern schilderij en nodigt zijn vrienden uit om het te bewonde ren. De meningen over het schil derij lopen sterk uiteen en ze krijgen ruzie. Achter de hilarische verwikkelingen die volgen, gaat een drama schuil: de vriendschap staat op ontbinden. Overal ter wereld herkent een groot, enthou siast publiek de emoties van de drie hoofdpersonen. Een inter nationale toneelhit van Yasmina Reza over vriendschap en kunst, een must voor iedere toneel- en kunstliefhebber. Dinsdag 12 mei kan men de voorstelling DiscoMa- nia in de schouwburg Bezoeken. Het team dat eerder Hold Tight, It's 70s Night naar Nederland bracht komt nu met DiscoMania! De allergrootste discohits uit de jaren zeventig. Van The Weather Girls naar Gloria Gaynor, van KC the Sunshine Band naar Donna Summer, van de Jackson Five naar Sister Sledge, ze zijn er allemaal bij. De tienkoppige Engelse band brengt nummers als Funkytown, Hot Stuff, Ring my bell, Car Wash, Boogie Nights, I will Survive, In the Navy, Disco Inferno en nog veel, heel veel meer.Opnieuw zal blijken dat stoelen wel verkocht maar niet bezet worden! De aan stekelijke muziek en humorvolle band heeft het publiek gegaran deerd al voor de pauze aan het dansen. Aanvang 20.00 uur. De musical Anatevka (Fiddler on the Roof) met Henk Poort als Tevje komt op woensdag 13 en Anatevka (Foto: Deen van Meer) donderdag 14 mei vanaf 20.00 uur naar de schouwburg. Anatevka is misschien wel de beroemdste ver zuchting uit de musicalhistorie. De songs If I Were a Rich Man en Matchmaker, Matchmaker maak ten de show legendarisch. De musical keert terug in een nieuwe Nederlandse versie met onder meer Doris Baaten, Bea Meulman, Harry Slinger, Bert Simhoffer, Paul Vaes en Addo Kruizinga onder aanvoering van Henk Poort die werkelijk schitterd in de rol van Tevje. Het is een onvergetelijke musical met een lach en een traan, meeslepende muziek en een his torisch verhaal over de melkboer Tevje in het Russische dorp Anate- vka die in roerige politieke tijden gedwongen wordt te kiezen tus sen de liefde voor zijn gezin en zijn hang naar oude tradities. 'Ergens kan ik het wel begrij pen als rechercheurs beslui ten de waarheid een handje te helpen', schrijft Ernest Louwes in dit ontluisterende boek over zijn ervaringen als vermeend moordenaar. 'Maar wat te doen als achteraf blijkt dat je een onschuldige te pak ken hebt? Geen politieagent in Nederland die daar zijn loop baan voor op het spel zet.' In de meest geruchtmakende moordzaak van het decennium, de Deventer moordzaak, speelt Ernest Louwes onvrijwillig de hoofdrol. Vrijgesproken en veroordeeld als moordenaar van de weduwe Jacqueline Wittenberg moeten politie en justitie forse blunders erkennen in het onderzoek en de diverse rechtszaken die over deze moord zijn gehouden. Maar waar eerdere justitiële missers tot eer herstel van verdachten hebben geleid, moest Ernest Louwes zijn 'straf' uitzitten. Monddood, door een uniek mediaverbod Nu mag hij zijn verhaal wél vertellen. Vrij gelaten uit de cel, maar niet vrij. Schuldig wil geen klaagzang zijn over aangedaan onrecht. Het is wel een aanklacht tegen autoriteiten die de eigen goede naam belang rijker achten dan waarheidsvin ding en die niet terugschrikken voor intimidatie en scoringsdrift. Bovenal is het een persoonlijk en ontroerend relaas over een man en zijn gezin van wie de wereld plotsklaps aan stukken wordt gescheurd. Schuldig is te koop bij boekhan del Van den Munckhof. Prijs: 16,95 euro. t. ..J

Peel en Maas | 2009 | | pagina 15