Herdenking in Meerlo met flypass Lancaster 8BBI SOS-ontwerpen pinbox Meerlo in ijskast Meerlose zingend in de bres voor lesbiennes Nieuw bedrijf Peter Linskens Watersportfeesten WÈmt Service rubriek «mpi Oude foto PEEL EN MAAS Donderdag 7 mei 2009 - Pagina 11 saw r Enkele honderden mensen heb ben maandagmiddag deelgeno men aan een korte maar indruk wekkende dodenherdenking bij het vorig jaar onthulde Lancas termonument aan de Heesweg te Meerlo. "Opdat wij niet vergeten", zei Arnold Holl van het Meerlose Lancastercomité. Pastoor Ruud Verheggen memoreerde aan de slachtoffers van de oorlog die voor onze vrede streden en sprak een gebed uit. Daarna speelde Piet Timmermans de Last Post en volg den twee minuten stilte. Alleen een vogel in de verte liet van zich horen. De twee minuten werden vervolgd door een indrukwek kend intermezzo op doedelzak door Meerlonaar Edgar Schef- frahn. Vervolgens werden bloe men gelegd door het comité, de dorpsraad van Meerlo, leden van Sante Fe en burgers. En na enkele minuten wachten kwam vanuit de richting Horst op honderdvijftig meter hoogte de Lancaster aange vlogen. Met zijn indrukwekkend geronk scheerde de Lancaster drie keer over de mensenmenigte. Daarna verdween het vliegtuig uit het zicht in noord-westelijke richting, het publiek groettend met schuddende bewegingen. "Kippenvel. Wat indrukwekkend en groots", aldus Geert Kunen van Sante Fe, een vereniging van man nen en vrouwen die oude leger voertuigen opknapt en regelmatig optreedt. De leden vormden het bijzondere decor van de plechtig heid in Meerlo. Tijdens de flypass werden in zeer korte tijd door tientallen mensen honderden foto's en video-opnames gemaakt. Ouderen die de oorlog meemaak ten, kregen tranen in hun ogen. "Ik herken het geluid nog zo ver schrikkelijk goed. En toen kwa men ze met tientallen, honderden tegelijk overvliegen. Dat vergeet je nooit meer", aldus een van de bezoekers. Het is volgende maand precies 65 jaar geleden dat de landingen door geallieerden op 6 juni 1944 -genaamd D-Day- in Normandië plaatsvonden, wat de inleiding was voor de bevrijding van West-Europa en dus ook later van Nederland. De herdenking in Meerlo was speciaal vanwege de nagedachtenis van de ook 65 jaar geleden op deze plek omgeko men gemengde Canadees-Engelse bemanning van de LM465 van het overigens nog steeds bestaande 15de Squadron van de RAF. Aan de Heesweg, tussen Meerlo en Casten- ray, lieten zes van de zeven leden van de bemanning bij de crash van hun Lancaster in de nacht van 12 op 13 juni 1944 hun nog jonge leven. Het zevende bemanningslid Jack Trend overleefde en kon met hulp van verzetsstrijders na enige maanden weer naar Groot- Britta- nië terugkeren. Deze nog steeds in leven zijnde 86- jarige Jack Trend heeft vorige jaar het monument kunnen onthullen, waarmee een levenswens van hem in vervulling ging. Het monument heeft overi gens bij de nabestaanden in Groot- Brittanië veel indruk gemaakt en een goed gevoel achtergelaten. Arnold Holl memoreerde aan de omgekomen bemanningsle den door hun namen te noemen: piloot C.S. Thompson, navigator R. McMillan, bommenrichter R.G. Lemky, boordwerktuigkundige M.B. Pelham, rompkoepelschutter T.E. Stubbs en staartschutter R.C. Een beeld van de herdenking bij het Lancastermonument in Meerlo. Mobbs. "Hier in Meerlo, zoals op veel andere plaatsen in ons kleine land, zal dit monument een teken zijn van onze grote dankbaarheid. Dankbaarheid aan deze zes man nen en dankbaarheid aan al hun medestrijders die voor onze vrij heid stierven. Tegelijkertijd zal het monument een baken -ook voor onze jeugd- zijn om ons eraan te herinneren dat in vrijheid leven een heel groot goed is. Opdat wij niet vergeten", aldus Holl. Pastoor Verheggen vond het prima om op deze dag terug te kijken naar het verleden, maar noemde dat pas echt zinvol als mensen daar uit lering willen trekken. "Maar dit terugkijken wordt pas echt zinvol, als we ook naar de situatie in wereld en samenleving hier en nu kijken, als we ons afvragen wat onze opdracht, onze roeping is hier en nu. We mogen ons afvra gen: wat doen we nu met de vrede en vrijheid die zij ons hebben gebracht?" De creatieve jongeren van de SOS-jongerengroep Meerlo- Wanssum kunnen hun schet sen voor de pinautomaat in de ijskast stoppen. De Rabo bank heeft hen namelijk laten weten dat de ontwerpen van de jongeren niet op de contai nerautomaat voor het Meer- lose gemeentehuis mogen komen. Los daarvan heeft de landelijke organisatie van de bank grote bezwaren tegen het feit dat de jongeren het mannetje van de Rabobank in hun ontwerp hebben ver werkt. SOS heeft de Rabobank gevraagd het besluit nog eens te heroverwegen. De jongeren van SOS zijn teleur gesteld omdat ze op uitnodiging van de gemeente en in samen- spraak met de bank ontwerpen hadden gemaakt om de omstre den pinautomaat op te vrolijken. SOS Meerlo-Wanssum heeft van begin af aan gemeld dat ze geen partij is in deze kwestie. Nadat de pinautomaat was geplaatst, pal voor het gemeentehuis, kwamen de overwegend negatieve reacties in het dorp los. Het college van B en W liet weten dat uit alle opties de plek voor het gemeentehuis de minst slechte is. Los daarvan blijkt dat het windscherm niet goed staat en geen bescherming geeft bij regen en oostenwind en de display zeer moeilijk te lezen is bij zonnig weer. In de gemeente is destijds het voorstel gedaan om de jongeren van SOS Meerlo-Wanssum te vra gen de pinautomaat van de bank op te pimpen. En dan in de geest zoals ze dat ook hebben gedaan met de onooglijke bushokjes in de dorpen Wanssum, Blitterswijck, Meerlo, Tienray en Swolgen. Het bijzondere is dat de jongeren niet zomaar iets schilderen, maar juist via de afbeeldingen een bood schap uitdragen. Dat idee werd opgepakt door de toenmalige PK-wethouder Carla Brugman en zij nam daar over weer contact met de bank. Afgesproken werd dat de jonge ren van SOS een ontwerp zouden maken. Onder leiding van Ilse Grob presenteerden de meiden enkele fraaie ontwerpen. De uit straling van de bank, het interna tionale karakter van de bank en de activiteiten van SOS in ontwikke lingslanden werden in deze afbeel- Twee afbeeldingen van de SOS- jongerengroep ding tot uitdrukking gebracht. De Rabobank-figuur gesitueerd op de afbeelding van de vijf landen waar SOS-projecten heeft (Indonesië, Brazilië, Chili, Zambia en Ethio pië) en dragend een standaard met vlag van deze betreffende landen. SOS is ervan overtuigd dat deze afbeeldingen de omstreden pinautomaat zou opfleuren. SOS spreekt van een gemiste kans. De Rabobank heeft gemeld dat van oppimpen geen sprake is en dat de felblauwe kleuren worden ver vangen door grijze. Ook wordt het windscherm verplaatst. Bovendien, zo is het plan, komen er geleidebomen voor de automaat zodat de zon niet langer schijnt op de display. Michelle Courtens, opge groeid in Meerlo, heeft afge lopen week een bijzondere hit gelanceerd. Ze schreef namelijk het nummer Boobs 'n Brains voor de Femme 2009 Award. Dat is een manifestatie rondom de grote zoektocht naar het gezicht voor lesbisch en biseksueel Nederland en een initiatief van de organi satie Femfusion. Het eerste exemplaar van de single heeft zij vorige week ontvangen van niemand minder dan onder wijsminister Plasterk (PvdA). De single is te verkrijgen via www.platomania.nl en in Lim burg bij Sounds in Venlo of via www.sounds-venlo.nl. De single is weer een van de parels die Michelle Courtens de afgelopen jaren heeft gemaakt. Ze begon haar loopbaan al toen ze vier jaar was met haar eerste viool lessen. Op haar zevende verjaar dag verruilde ze de viool voor de cello. Inmiddels was ze verhuisd naar Wijk bij Duurstede en trad ze toe tot het bekende AJO Jeugd Symfonie Orkest. In 1998 volgde Michelle de vooropleiding van het Koninklijk Conservatorium in Den Haag en maakte de overstap naar zang. Ze werd toegelaten tot de vakopleiding lichte muziek zang, met bijvak cello, aan het conserva torium van Amsterdam. Op 1 janu ari 1999 maakte Michelle haar tv- debuut in een programma van het Wereld Natuur Fonds, waar zij een duet zong met Ernst Daniël Smid. Op 3 maart 2001 nam Michelle deel aan het Nationaal Songfestival in Ahoy' met het nummer Out On My Own. Nadat zij de overwinning had behaald, volgde het Eurovisie Songfestival in Kopenhagen. Hier eindigde Out On My Own op de achttiende plaats, maar in Neder land was het een top 10-hit. Na deze hectische maanden stortte Michelle zich volledig op haar stu die en het schrijven van nieuwe nummers.Voorjaar 2002 verscheen de langverwachte single Coming up Roses. Michelle studeerde in 2003 cum laude af aan het conser vatorium van Amsterdam en werd De Meerlose zangeres Michelle. toegelaten tot de Masteropleiding. Ook kreeg ze de kans lessen te volgen aan de theaterschool van Amsterdam en was ze te zien en te horen als celliste en zangeres in de Musicalproductie Chess van theaterproducent Mark Vijn. Op het moment werkt Michelle met gitarist/producer Jaap Berends aan haar debuutalbum en treed zij op met de band EinsteinBarbie. Daarnaast zingt ze regelmatig met de succesvolle formatie The Euros tars. (www.thisismichelle.com.) Linskens BV van start Na het faillissement van Lins- kens Shipyard BV eind januari 2009, is directeur Peter Lins- kens een nieuw bedrijf gestart onder de naam Linskens BV. Het bedrijf, dat is gevestigd op dezelfde locatie aan het water aan de Geijsterseweg 10 in Wanssum, gaat zich richten op drie peilers: interieurbouw, refit en jachtbouw. De belang rijkste focus ligt vooralsnog op de vroegere corebusiness van Peter Linskens: interieur- bouw en refit. Peter Linskens startte achttien jaar geleden in Merselo als meu belmaker en interieurbouwer. Na de bedrijfsverhuizing naar een pand aan de Stayerhofweg in Wanssum, kreeg de interieur- bouw steeds meer vorm en kwam uiteindelijk ook jachtbouw als bedrijfstak erbij. Het bedrijf kende op beide vlakken zijn gloriejaren en besloot eind 2006 te verhui zen naar een nieuw pand aan de Geijsterseweg in Wanssum. De focus kwam vanaf dat moment te liggen op de moderne jachtbouw. De luxe jachtbouw bleek echter al snel een roerige markt. De ver slechterde economische situatie - met als gevolg een teruglopende orderportefeuille- zorgde er uitein delijk voor dat het doek voor Lins- kens Shipyard eind januari 2009 viel. Directeur Peter Linskens, de enige aandeelhouder, vroeg zelf het faillissement aan. Een hard gelag voor hem en zijn vijftien personeelsleden. Vijf van hen zijn inmiddels weer aan de slag bij het nieuwe bedrijf van Linskens: Linskens BV. "De naam Linskens heeft in de afgelopen jaren zowel op het gebied van interieurbouw als jachtbouw haar bekendheid gekregen. Een bekendheid die het bedrijf heeft verworven door het maken van kwaliteitsproduc ten. Om die reden is besloten om de naam Linskens wederom aan de naam te verbinden", zegt woordvoerder Sander Emonts van Linskens BV. Linskens BV richt zich zowel op particulieren als bedrijven. Dat geldt voor de interieurbouw, maar ook voor de refit. Onder refit wordt verstaan: het verzorgen van serviceactivitei ten en make-overs van bestaande boten, maar bijvoorbeeld ook van trailers en campers, van interieur tot techniek. "In samenspraak met de klanten worden wensen ver taald naar praktische, maar vooral ook fraaie oplossingen. Zowel het pand als de kolomzwenkkraan aan het water maakt het mogelijk om de drie peilers goed te kunnen bedienen en een optimale ser vice aan de klant te bieden. Met in totaal vijf medewerkers is het bedrijf maandag weer gedreven en enthousiast van start gegaan", besluit Sander Emonts. Voor meer informatie, Linskens BV, Geijsterseweg 10, telefoon: 0478-531935. Betere informatieborden kasteelruïne en kloosterpoortje De Dorpsraad Blitterswijck heeft het informatiebord op de kasteelruïne verbeterd en een nieuw informatiebord geplaatst bij het kloosterpoort je aan de Veerweg. De restau ratie van dit kloosterpoortje is een schenking van garagebe drijf Wejebe ter gelegenheid van zijn 40-jarig jubileum. Op beide informatieborden staan unieke luchtopnames, die een goed beeld geven van het kas teel van Blitterswijck voordat het in 1944 door de Duitse bezetters werd vernietigd. Deze opnames zijn aan de dorpsraad ter beschik king gesteld door M. Flokstra, samensteller van het boek 'Kaste len in het land van Kessel' (2005). De foto's zijn afkomstig uit de archieven van het Militaire Lucht vaartmuseum te Soesterberg. Veel bezoekers konden aan de hand van de plattegrond op het oude informatiebord nauwelijks een voorstelling maken van het voor malige kasteel van Blitterswijck. De nieuwe informatieborden geven een veel beter zicht op de bebouwing van het kasteel en de bijgebouwen. Opvallend is dat de directe omgeving van het kasteel de afgelopen 75 jaar nauwelijks is gewijzigd. De realisatie van deze infor matieborden is mede mogelijk gemaakt door Walkro BV en Ker sten Europe. Dorpsraad Blitters- wijck: email: dorpsraad@dorps- raadblitterswijck.nl, website: www.dorpsraadblitterswijck.nl. Een oude foto met een oproep om de watersportfeesten in 1934 in Geijsteren te bezoeken. Foto: Heemkundevereniging Meerlo-Wanssum. Verloskundigenpraktijk Horst en Maasdorpen. Gemeenten Horst aan de Maas en Meerlo-Wanssum. Margo Vermazeren, Jenny Derkx, Marlon Theunissen en Marjon Truijen. U kunt in alle gevallen bellen met tel.nr: 077-3981450 b.g.g. 0478-522222. Voor het maken van afspraken kunt u het beste bellen op dinsdag, woensdag morgen of donderdag. Huisartsenpraktijk Meerlo, Pastoor Janssenstraat 3, 5864 BL Meerlo, tel: 691367 Spoedgevallen: tel: 692300; tijdens de uren dat de praktijk geopend is. Artsen: Dr FJ.P van Arensbergen, Dr P.H.A.J. Joosten, Dr M.O.S.E. Schoenmaekers en Dr. C.H.A.M. Engels Spreekuren: uitsluitend op afspraak Apotheek Maasdorpen: Beatrixstraat 1a, 5864 AG Meerlo, tel: 530080 Openingstijdens ma-vrij van 8.30 17.30 uur, za van 10.00-12.00 uur spoedrecepten: Apotheek Antoniusveld, Stationsstraat 60d Venray. EHBO: Secr: Oude Heerweg 30, 5863 AE Blitterswijck, tel: 531346 Fysiotherapie: Praktijk voor fysiotherapie Meer- lo-Wanssum, Constantijnstraat 7, 5864 BJ Meerlo, tel: 691726, fax: 692626, e-mail: fysiomeerlo@hetnet.nl Psycholoog/ -therapeut: Mw A.G.M. van Mieghem- Smorenburg, Legert 15, 5866 CG, Swolgen, tel: 692532, e-mail: mieghem@worldonline.nl. Spreekuur: volgens afspraak. Informatiecentrum Geestelijke Gezondheid Stationsweg 46, 5803 AC Venray Tel: 0478-527066. E-mail: igg@ggznml.nl Openingstijden Maandag t/m vrijdag van 09.00 tot 12.00 uur en van 13.00 tot 16.00 uur. Kruisvereniging: Het Groene Kruis Noord Limburg, Drie Decembersingel 48, Postbus 3165, 5902 RG Venlo. Bureau Klantenservice: bereikbaar tijdens kantooruren (inclusief ledenadministratie), tel: 077-3209595. Rode Kruis: Nederlandse Rode Kruis, afdeling Meerlo Gebouw: Dorpbroekstraat 9a, 5864 CP Meerlo, tel: 692755. Secretaris:W. Baken, Hoofdstraat 40a, 5864 BG Meerlo. Tandartsen: S. H. Tan, De Kievit 8a, 5864 BX Meerlo, tel: 692231 Spreekuur: volgens afspraak. Hulpverlening: Kindertelefoon, tel: 0800-0432 (dagelijks bereikbaar van 14.00 tot 20.00 uur) SOS Telefonische Hulpdienst: 077-3548888 Buro Slachtofferhulp Noord- en Midden-Limburg, tel: 077-3548030 Buro Jeugdzorg, Noorderhof 14, 5804 BV Venray, tel: 517484 Advies- en Meldpunt Kindermis handeling, Postbus 219, 5913 ST Venlo, tel: 077-3875829. Verslavingszorg Noord-Limburg, tel: 077-3548200 Ziekenvervoer: 077-3575757 Ongevallen: 112 Nationale Vereniging De Zonnebloem Afdeling De Driehoek Meerlo Tienray en Swolgen Inl. mw. Z. Arts Schoolstraat 6 5866 AX Swolgen t. 0478-698228 e. zus@schoolstraat6.nl Synthese unit Horst Bemmelstraat 2, 5961 HN Horst, tel. 077-3978500, fax 077-3978505, email: unithorst@synthese.nl. www.synthese.nl Openingstijden: maandag tot en met donderdag 8.30-12.30 en 13.15-17.00 uur vrijdag 8.30-12.30 uur Tijdens de openingstijden kunt u bellen voor informatie of het maken van een afspraak voor het Algemeen Maatschap pelijk Werk, de WegWijZer, het Ouderenwerk, Mantelzorg, Jeugd- en Jongerenwerk, Opbouw werk of de Vrijwilligerscentrale. ffilKU ft Meerlo-Wanssum ja lama^06 u

Peel en Maas | 2009 | | pagina 11